اخبار روز بازار خودرو - شنبه ۳۰ شهریورماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - شنبه ۳۰ شهریورماه

قائم مقام اقتصادی ایران خودرو منصوب شد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قائم مقام اقتصادی ایران خودرو منصوب شد
با حکم فرشاد مقیمی مدیرعامل جدید ایران خودرو ، قائم مقام مالی اقتصادی گروه صنعتی ایران خودرو منصوب شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، حاج عباس فتحعلی‌ها با این حکم جانشین شیخ الاسلام در این سمت شده است. فتحعلی‌ها ازافراد با سابقه و معروف در حوزه مالی به حساب می‌آید.

در این حکم آمده است:

جناب اقای عباسعلی فتحعلی‌ها

با عنایت به سوابق و شایستگی‌های جنابعالی به موجب این حکم به مقام قائم مقام مالی و اقتصادی گروه صنعتی ایران خودرو منصوب می‌شوید.

انتظار دارد مطابق سیاست‌های کلان ترسیم شده، فعالیت‌های مرتبط با امور مالی و اقتصادی شرکت ایران خودرو و تمامی شرکت‌های تحت پوشش را به نحوی رهبری و سازماندهی نمایید که چشم اندازها و برنامه‌های گروه طی یک برنامه جامع و کارآمد تحقق یابد.

امید است با استعانت از خداوند سبحان و هماهنگی و همکاری قائم مقام‌ها، معاونین، مدیران و سایر دست اندر کاران در پیشبرد اهداف گروه صنعتی ایران خودرو موفق و موید باشید.

قائم مقام اقتصادی ایران خودرو منصوب شد - 7

خواندن خبر در سایت منبع

با۷۰۰ میلیون چه خودرویی می‌توان خرید؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
با۷۰۰ میلیون چه خودرویی می‌توان خرید؟ +جدول
اقتصاد آنلاین - مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی شهریور ماه ۹۸ است که بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛

جهت اطلاع از جدیدترین قیمت خودرو و نرخ خرید و فروش انواع سواری

روزانه به سرویس «قیمت خودرو» در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

با۷۰۰ میلیون چه خودرویی می‌توان خرید؟ +جدول - 2

خواندن خبر در سایت منبع

ظرفیت تولید ٢٥هزار دستگاه خودروى تجارى توسط بهمن دیزل

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
ظرفیت تولید ٢٥هزار دستگاه خودروى تجارى توسط بهمن دیزل
مدیرعامل بهمن دیزل با اشاره به تولید ١٢هزار خودروى تجارى در سال گذشته گفت: این درحالیست که بهمن دیزل توان تولید ٢٥هزار خودروى تجارى را دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادآنلاین، مرتضى شفیعى امروز در مراسم رونمایى از شیلر درباره اقدامات انجام شده در شرکت بهمن دیزل بیان کرد: ایجاد انسجام در واحد خرید و خدمات پس از فروش، راه اندازى واحد تامین و استانداردسازى زنجیره تامین از مهم‌ترین اقدامات این شرکت است.

وى افزود: پس از خصوصى سازى گروه بهمن، اصلاح ساختار با هدف افزایش بهره ورى انجام و سازمان فروش و خدمات پس از فروش شرکت منسجم شد.

شفیعى همچنین به تحریم‌ها اشاره کرد و گفت: سال گذشته ١٢هزار خودروى تجارى تولید شده درحالیکه گروه بهمن توانایى تولید ٢٥هزار خودرو را دارد، همچنین اگر تحریم‌ها حاکم نبود توان تولید ١٠٠هزار دستگاه خودرو نیز داشتیم.

مدیرعامل بهمن دیزل کسب بهترین سهم بازار را اولویت این شرکت دانست و اظهار کرد: هدف ما کسب بالاترین سهم بازار بود که به دست آوردیم، همچنین تولید و عرضه ایسوزو به عنوان مناسب‌ترین و بهترین خودروى تجارى باعث شد تا بیش از ٨٤هزار خودرو در ناوگان تجارى و بارى به بهمن موتور تعلق داشته باشد.

شفیعى در پایان به سودده بودن سهام بهمن دیزل در مقایسه با سایر خودروسازى‌ها اشاره کرد و گفت: هدف اصلى ما تولید است و ما در بهمن موتور به دنبال سفته بازى نیستیم و این گروه خودروسازى همیشه به دنبال کنترل قیمت و جلوگیرى از رشد کاذب قیمت بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

واردات خودرو باید آزاد شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم
واردات خودرو باید آزاد شود
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید باید واردات خودرو بدون انتقال ارز آزاد شود چراکه در حال حاضر تولید خودروهای سنگین در کشور به مشکل تبدیل شده و این مشکل در آینده بحران خواهد شد.

- اخبار رسانه ها -

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌‌وگو با خانه ملت، با اشاره به صحبت‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اینکه پژو و رنو دیگر جایی در ایران ندارند، گفت: علاوه بر فرانسه که با شروع تحریم‌ها قراردادهای خودروسازی در ایران را یکطرفه رها کرد، کشورهایی مانند کره، چین و ژاپن نیز که برای تولید برلیانس، سوزوکی ویتارا و …با ما قرارداد داشتند، ایران را ترک کردند.

برندسازی رمز موفقیت ایران در صنعت خودروسازی

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید برای مشارکت با شرکت‌های خودروسازی خارجی فرش قرمز پهن کرد، افزود: از آنجایی که تمام شرکت‌های خودروسازی با شروع تحریم ایران را ترک می‌کنند ما باید به دنبال داخلی‌سازی و تامین نیازها با تکیه بر توان داخلی از طریق برندسازی و افزایش کیفیت تولیدات باشیم.

خودروسازی کره خصوصی است و بازار رقابتی دارد اما این صنعت در ایران دولتی است در واقع بخش خصوصی به دنبال پیشرفت است اما در بخش دولتی رانت وجود دارد

علت موفقیت کره در خودروسازی چه بود؟

وی در پاسخ به این پرسش که ایران و کره همزمان خودروسازی را شروع کردند چرا کره توانست به موفقیت‌های چشم گیر دست پیدا کند اما ایران در این امر ناتوان بود، اظهار کرد: خودروسازی کره خصوصی است و بازار رقابتی دارد اما این صنعت در ایران دولتی است در واقع بخش خصوصی به دنبال پیشرفت است اما در بخش دولتی رانت وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم درباره واگذاری سهم دولت در خودروسازی‌ها، اضافه کرد: خودروسازی‌ها باید به بخش خصوصی واگذار شوند و دولت تنها از طریق سازمان حمایت از مصرف کننده بر این صنعت نظارت کند.

شرایط کنونی خودروسازی ناشی از دولتی بودن است

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت نمی‌تواند خودروساز باشد، ادامه داد: دولتی بودن خودروسازی، شرایط کنونی را برای این صنعت رقم زده است.

۹۰ درصد خودروهایی مانند کامیون، کامیونت، مینی بوس، اتوبوس، لودر و بلدوزر وادراتی است

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد خودروهایی مانند کامیون، کامیونت، مینی بوس، اتوبوس، لودر و بلدوزر یا وادراتی است یا به صورت CKD وارد کشور می‌شود، تصریح کرد: باید واردات خودرو بدون انتقال ارز آزاد شود چراکه در حال حاضر تولید خودروهای سنگین در کشور به مشکل تبدیل شده و این مشکل در آینده بحران خواهد شد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زمانی که اتوبوس‌ها عمر مفید خود را از دست می‌دهند آسیب‌ها و خطرات بسیاری برای مردم در جاده‌ها ایجاد می‌شود. /

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانهها

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودرو واقعی‌تر خواهد شد

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
قیمت خودرو واقعی‌تر خواهد شد
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: رفع مشکلات سابق سایت فروش اینترنتی شرکت سایپا و افزایش عرضه، اقدامات مثبتی در جهت بهبود بازار است، زیرا هرچه بالانس و تعادل بهتری بین عرضه و تقاضا برقرار شود، قیمت‌ها واقعی‌تر خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، حمید گرمابی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: ایجاد محدودیت‌های کلی در فروش فوری خودروسازان از جمله خودروسازی سایپا مانند درج کدملی، سن و جغرافیای خریداران و اعمال تسهیلات چند میلیون تومانی روی خودرو که موجب می‌شود امکان فروش آن بلافاصله پس از خرید وجود نداشته باشد همگی اقداماتی مثبت است زیرا قطعا هر یک از این محدودیت‌ها تا حدی فضا را برای دلالان تنگ‌تر می‌کند و فضا را به سمت خرید خریداران واقعی سوق می‌دهد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود تمام این تمهیدات، ممکن است عده‌ای باز هم به عنوان دلال خرید کنند و خروج دلالان به شکل صد در صد محقق نشده اما با وجود این تدابیر، حضوز دلالان کاهش یافته و قطعا هر یک از این محدودیت‌ها عده‌ای از دلالان را حذف خواهد کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قطعا این تدابیر موجب کاهش قابل ملاحظه حضور دلالان در ثبت نام فروش فوری می‌شود.

وی گفت: رفع مشکلات سابق سایت فروش اینترنتی شرکت سایپا و افزایش عرضه، اقدامات مثبتی در جهت بهبود بازار است، زیرا هرچه بالانس و تعادل بهتری بین عرضه و تقاضا برقرار شود قیمت‌ها واقعی‌تر خواهد شد.

گرمابی افزود: در گذشته به دلایل مختلف از جمله تحریم، عرضه کاهش و تقاضای کاذب افزایش یافته بود زیرا خودرو تبدیل به یک کالای سرمایه‌ای شده بود و تمام این عوامل موجب تفاوت قیمت قابل ملاحظه می‌شد اما با افزایش تولید اخیر، تعادل بیشتری بین عرضه و تقاضا برقرار شد و این مساله در کاهش قیمت خودرو موثر بوده و در این حالت خودرو بیشتر به دست مصرف کننده واقعی می‌رسد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان تاکید کرد: مجموعه این عوامل موجب شده که قیمت خودرو در بازار کاهش یابد و دلالی نیز کاهش یابد که این امر نیز مستقیما بر قیمت خودرو در بازار موثر بوده است.

منبع: سایپانیوز

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها