اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه ۳۱ شهریورماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه ۳۱ شهریورماه

آخرین قیمت‌ها در آخرین روز تابستان

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
آخرین قیمت‌ها در آخرین روز تابستان
قیمت خودرو در بازار با افت و خیزی اندک همراه است به طوری که حجم کاهش و افزایش، بازار خودرو را با تغییری در میزان خرید و فروش مواجه نمی کند.

به گزارش خبرآنلاین، امروز محدوده افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو بین ۲۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان است، در عین حال برخی خودروها نیز کاهشی بین سیصد تا یک میلیون تومان را شاهد بودند.

گزارش‌های رسیده از بازار نشان می‌دهد پراید ۱۱۱ امروز در بازار با کاهشی نزدیک به صد هزار تومان به قیمت ۴۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فایل شد.

در عین حال قیمت پژو پارس با کاهش یک میلیون تومانی به ۸۹ میلیون تومان رسید. سراتو نیز با تجربه کاهشی نزدیک به یک میلیون تومان به قیمت ۲۸۶ میلیون تومان عرضه می‌شود. میزان کاهش قیمت پژو ۲۰۶ نیز در حدود دویست هزار تومان گزارش شده است.

در عین حال سمند ال ایکس با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی به مبلغ ۷۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فایل شده است. قیمت اعلامی برای پژو جی ال ایکس ۷۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و رنو تندر پلاس اتوماتیک ۱۵۷ میلیون تومان است.

قیمت اعلامی برای پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در حدود ۷۴ میلیون تومان، سایپا ۱۳۱ معادل ۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، سایپا ۱۳۲ معادل ۴۴ میلیون تومان و ساینا ۵۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. تیبا ۲ در آخرین روز تابستان به قیمت، تیبا ۲نیز ۵۳ میلیون تومان عرضه شد. نرخ تیبا یک نیز ۴۸ میلیون تومان اعلام شده است.

جدول زیر نشان دهنده نرخ برخی خودروهای پرفروش در بازار تهران است.

آخرین قیمت‌ها در آخرین روز تابستان - 8

خواندن خبر در سایت منبع

چالش بزرگ صنعت خودرو

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
چالش بزرگ صنعت خودرو
محمدرضا نجفی‌منش، رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی، طی یادداشتی نوشت: بزرگ‌ترین چالش صنعت خودروسازی کشور در حال حاضر، را می‌توان «بحث نقدینگی و نحوه مدیریت دولتی آن» عنوان کرد.

اعتمادآنلاین| محمدرضا نجفی‌منش، رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی، طی یادداشتی نوشت: «بزرگ‌ترین چالش صنعت خودروسازی کشور در حال حاضر، را می‌توان «بحث نقدینگی و نحوه مدیریت دولتی آن» عنوان کرد. حال چنانچه می‌خواهیم در راستای اصلاح ساختار صنعت خودروسازی کشور گام‌برداریم، دولتمردان باید به دنبال یک راه‌حل اساسی برای حل این معضلات باشند. اما کامل‌ترین نسخه‌یی که در این میان می‌توان تجویز کرد، حرکت به سمت خصوصی‌سازی صنعت خودرو و توجه به عمق ساخت داخل است.

چراکه مدیریت دولتی، حتی توان قیمت‌گذاری مدیران خودروسازی را از آنها سلب کرده است. این درحالی است که شرکت‌های خودروسازی که به بخش خصوصی واگذار شدند، عملکرد موفقی از خود نشان داده‌اند؛ به‌طوری‌که یکی از همین شرکت‌های خودروسازی بخش خصوصی، باتکیه بر توان داخل، اقدام به طراحی مدل جدیدی از خودرو کرده، که روز گذشته شاهد برگزاری مراسم رونمایی از این خودروی جدید بودیم.

برهمین اساس، این نگاه که خصوصی‌سازی در چنین شرایطی جواب نمی‌دهد، از اساس تفکر اشتباهی است و تنها یک اراده قوی در این زمینه نیاز است. به‌طور نمونه، زمانی‌که مدیریت ایران‌خودرو در اختیار برادران خیامی بود، کارنامه کاری آنها مثبت بود و توانستند عملکرد خوبی از خود به جای بگذارند. اما با یک تصمیم اشتباه، مالکیت آن به دولت واگذار شد و عملا این صنعت را به ورطه نابودی کشاند.

حال این پرسش قابل طرح است اگر مدیریت این خودروسازی همچنان با خیامی‌ها بود آیا وضع به این شکل بود؟ در پاسخ به این پرسش صراحتا می‌گویم؛ خیر. چراکه در زمان انقلاب شرکت‌های خصوصی مانند ارج، آزمایش همچنین ایران‌خودرو به دلیل خصوصی بودن عملکرد بسیار خوبی داشتند و حتی اگر روال به همان شکل ادامه پیدا می‌کرد الان از صنایع پیشرفته کره هم فراتر رفته بودیم.

اما دولتی کردن این شرکت‌ها جلوی رشدشان را گرفت و حتی بعضی شرکت‌ها تعطیل شدند و برخی دیگر به دلیل برکناری متعدد مدیرعامل به حد کافی رشد نکردند؛ اما بخش خصوصی با تکیه بر توان و تخصصی که دارد، جلوی نابودی آن را خواهد گرفت.

برهمین اساس، واگذاری این شرکت‌ها از بخش خصوصی به دولت، را می‌توان مانعی بر سر راه پیشرفت این صنایع عنوان کرد. البته ذکر این نکته ضروری است که تضاد منافع برخی افراد، مانع از روند خصوصی‌سازی در کشور شده است.

چراکه به نظر می‌رسد، برخی افراد نمی‌خواهند این شرکت‌ها به سمت خصوصی شدن پیش بروند؛ زیرا منافعشان با این موضوع در تضاد است. این در شرایطی است که باید این موضوع را در نظر داشت که احیای صنعت تنها به دست بخش خصوصی واقعی امکان‌پذیر است. اما متاسفانه نا هماهنگی‌هایی در دولت وجود دارد که مانع تسریع روند خصوصی‌سازی شرکت‌های خودرویی شده است.

اگرچه دولت تا آخرین لحظه خواستار دخالت در امور این شرکت‌هاست و کناره‌گیری از این موضوع سخت به‌نظر می‌رسد، اما خصوصی‌سازی به قانون تبدیل شده و اگر اتفاق نیفتد در واقع قانون را اجرا نکرده‌ایم. مساله دیگری که در اینجا باید مدنظر قرار داد، این است که دولت نباید تا این حد در امور داخلی شرکت‌های خودروسازی دخالت کند. همانطور که قبل‌تر عرض کردم، در حال حاضر شرکت‌های خودروسازی در تامین نقدینگی وضعیت نابسامانی دارند و باید هرچه سریع‌تر به این مساله مورد توجه قرار گیرد.»

منبع: روزنامه تعادل

خواندن خبر در سایت منبع

حدود ۳ هزار خودرو وارداتی متروکه می‌شوند

فارسخبرگزاری فارس
حدود ۳ هزار خودرو وارداتی متروکه می‌شوند
رئیس کل گمرک با بیان اینکه 2 تا 3 هزار خودرو در حال متروکه شدن هستند، گفت: موجودی کالا در بنادر در حال کاهش است و ارزش کالاهای صادراتی به تازگی 35 درصد تعدیل شده اند.

مهدی میراشرفی رئیس کل گمرک ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به تعدیل قیمت پایه کالاهای صادراتی اظهارداشت: طبق تبصره ماده ۲۲ آیین نامه قانون امور گمرکی هرگاه ارزش پایه صادراتی توسط صادر‌کنندگان مورد اعتراض قرار گیرد کارگروهی متشکل از گمرک، وزارت صمت، ذی‌نفع و وزارتخانه متبوع و اتاق بازرگانی پایه‌های صادراتی را بررسی و تعدیل کنند.

رئیس کل گمرک ایران افزود: با توجه به اینکه تاکنون پیمان‌سپاری ارزی وجود نداشت و اکنون در یک و نیم سال اخیر این موضوع ایجاد شده، ارزش کالاهای صادراتی مورد اعتراض صادرکنندگان قرار گرفت. با وجود آنکه این اطلاعات قیمت‌های صادراتی توسط خود صادرکنندگان به ثبت رسیده است در یک سالی که اعتراض‌ها وجود داشت موضوع را در کارگروه رسیدگی شد.

* کاهش ۳۵ درصدی ارزش کالاهای صادراتی

وی با بیان اینکه ارزش کالاهای صادراتی در حال حاضر ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش پیدا کرده است، ‌ بیان داشت: حتی با وجود تعدیل ارزش کالای صادراتی در ۵ ماهه امسال ۱۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار صادرات وجود داشت که ۵ میلیارد دلار نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه این موضوع به خاطر صادرکنندگان به منظور کاهش فشار تحریم‌ها و هزینه‌های بیمه، حمل و نقل و برگشت با ریسک پول در نظر گرفته شد، عنوان کرد: تراز تجارت خارجی به نفع صادرات مثبت است که این نشان‌دهنده پویایی خوب در تولید قلمداد می‌شود. ارزش‌ کالاهای صادرایت اکنون در سامانه TSC ثبت و مبنای عمل گمرکات و صادر کنندگان قرار گرفته است.

رئیس کل گمرک در پاسخ به این سوال که طی بخشنامه‌ای عنوان شد که ارزش کالاهای وارداتی به صورت متمرکز نباشد در گمرکات قیمت ارزش‌های این کالاها را ثبت کنند، آیا این موضوع منجر به ثبت قیمت‌های سلیقه‌ای نخواهد شد، گفت: تمرکز ثبت قیمت‌ کالاهای وارداتی از سامانه ارزش گذاری کالا بیرون نمی‌آید. کارها در دنیا به نحوی پیش می‌رود که ادارات اجرایی مباحث اجرا را انجام دهند و ستاد در بخش نظارت و کنترل فعالیت داشته باشد.

* نظارت بر تعیین ارزش کالاهای وارداتی

وی در مورد اینکه با این تصمیم کم اظهاری را بیش اظهاری در ارزش کالاها ایجاد نخواهد شد، بیان داشت: وقتی ارزش یا قمیت کالا در سامانه گمرکات اجرایی تعیین شود، بخش‌های نظارتی ستاد روی آن نظارت و کنترل خواهند داشت. نباید تمرکز در یک جا وجود داشته باشد که موجب کندی یا عدم سلامت شود. بنابراین ادارات اجرایی قیمت کالاهای وارداتی را برآورد و ثبت می‌کنند و این موضوع در سامانه TSC با نظارت بخش‌های مختلف همراه است و مجددا در ستاد بازنگری و بررسی می‌شود.

* توقف ترخیص ۱۵۰۰ خودرو

میراشرفی در مورد ترخیص خودروهای وارداتی نیز گفت: طی ماههای اخیر ۷۵۰۰ خودرو از گمرکات ترخیص شده و ۱۵۰۰ خودرو نیز تشریفات گمرکی را انجام داده و در درب خروج گمرکات متوقف هستند چرا که هنوز مصوبه دولت برای ترخیص آنها تمدید نشده است. در حال حاضر حدود ۲ تا ۳ هزار خودرو متروکه وجود دارد.

* مناطق مسئول متروکه اعلام کردن خودروها

رئیس کل گمرک در پاسخ به این سوال که از زمان حضور این خودروها در گمرکات چندین ماه گذشته؛ چه کسی باید آنها را متروکه اعلام کند، تصریح کرد: این کار برعهده مناطق ویژه اقتصادی مانند بندر شهید رجایی و منطقه سلفچگان است که هر کدام را که اعلام کنند بلافاصله متروکه می‌شود و اکنون نیز این کار در حال انجام است. فعلا امکان ورود این خودروها به داخل کشور وجود ندارد مگر آنکه مصوبه دولت تمدید شود.

* کاهش موجودی کالا در بنادر

وی در مورد کاهش کانتینرهای موجود در گمرکات بیان داشت: در رابطه با ۸ پیشنهاد و پس از آن ۱۲ پیشنهاد گمرک به منظور جلوگیری از رسوب کالا در گمرکات، اقدامات خوبی انجام شده و قسمت عمده این کالاها ترخیص شده‌اند. همچنین یک مصوبه پیرو بازدید وزیر اقتصاد از گمرک شهید رجایی بندرعباس وجود داشت که مربوط به تفاوت وزن و ارزش کالاها است که هفته آینده ابلاغ می‌شود. آنچه در گمرکات موجود است رسوب نبوده و موجودی کالا محسوب می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

چرا تولید خودرو کم شده است؟

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
چرا تولید خودرو کم شده است؟
تولید خودرو نسبت به سال گذشته در مدت مشابه ۲۲ درصد کاهش یافته و فعالان صنعت خودرو علت این کاهش را اختلافات برسر بهره بانکی تسهیلات ارائه شده به قطعه سازان و کمبود نقدینگی عنوان می‌کنند.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، نداجعفری- بر اساس آمارهای منتشر شده از جانب دبیر اتحادیه خودروسازان، تولید خودرو ۲۲ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش یافته و دلیل آن کمبود نقدینگی و اختلافات بر سر بهره بانکی عنوان شده است.

گفته می‌شود در حال حاضر بین ۱۴۰ الی ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو ناقص در کف کارخانه‌ها دپو شده که به دلیل کمبود قطعه معطل مانده است و قطعه‌سازان نیز از خودروسازان طلب دارند. محمدرضا نجفی‌منش عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان در گفتگو با رویداد۲۴ در مورد کاهش ۲۲ درصدی تولید خودرو می‌گوید: زمانی که بنزینی نیست مسلما خودرویی هم حرکت نمی‌کند. در حال حاضر قطعه ساز نقدینگی ندارد تا بتواند قطعه به تولیدکننده خودرو بدهد.

او ادامه می‌دهد: سال گذشته قرار بر این شد تا بانک مرکزی ۱۱ هزار میلیارد تومان برای کمک به قطعه سازان در نظر بگیرد؛ قرار بر این بود که از این میزان ۴ هزار میلیارد تومان به صورت ریالی و ۸۴۴ میلیون یورو نیز به صورت ارزی پرداخت شود. که تا قبل از فروردین امسال ۳۸۵۰ هزار میلیارد تومان به قطعه سازان پرداخت شد و مبلغ ارزی را هم هنوز نداده‌اند.

این کارشناس خودرو ادامه می‌دهد: در نهایت آقایان تصمیم گرفتند مبلغ ارزی را نیز بپردازند، اما نرخ روز ارز را مبنای بازپرداخت تسهیلات در نظر گرفتند. ما نیز با توجه به تجربه‌ای که در این زمینه داشتیم، درخواست کردیم معادل ریالی تسهیلات ارزی را بدهند، که البته هنوز این موضوع هم عملیاتی نشده است.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان می‌گوید: در صورتی که در بهمن ماه سال گذشته این تسهیلات پرداخت می‌شد، امروز با خودرو‌های ناقص و کاهش ۲۲ درصدی تولید خودرو مواجه نبودیم. تا زمانی که تامین نقدینگی صورت نگیرد قطعه ساز نمی‌تواند فعالیتی داشته باشد.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان در خصوص راهکار برون رفت از وضعیت کنونی ادامه می‌دهد: در همه کشورها مکانیسم صندوق ضمانت صادرات برای بیمه کالا وجود دارد و این اطمینان به صادرکننده داده می‌شود که اگر طرف مقابل هزینه صادرات کالا را پرداخت نکرد، آن مبلغ را بیمه بپردازد و خودشان با طرف مقابل وارد مذاکره شوند. این مکانیسم باید در مورد تولید خودرو در کشور نیز اجرا شود.

او با بیان اینکه در امریکا تا ۸۵ درصد نیاز مالی خودروسازان را سیستم مالی و بانکی آن‌ها تامین می‌کنند، می‌گوید: ماموریت آقای همتی در بانک مرکزی در کنار حفظ ارزش پول ملی که موفقیت آمیز هم بوده، باید حرکت به سمت تولید و رونق آن باشد، زیرا در این شرایط تنها بانک مرکزی می‌تواند ابتکار عمل داشته باشد.

نجفی منش ادامه می‌دهد: امروز نرخ ارز ۳ برابر شده و همه هزینه‌ها و قیمت مواد اولیه نیز همسو با آن رشد داشته است. نیاز مالی قطعه ساز و خودروساز نیز سه برابر شده، پس باید میزان تسهیلات مالی نیز ۳ برابر شود و با وثیقه، سفته و ضمانت این تسهیلات را به ما بدهند تا تولید رونق بگیرد.

او می‌گوید: وضعیت این گونه است که هر فردی که سال گذشته خودرویی را ثبت نام کرده، با توجه به نوع خودرو، امروز بین ۲۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان سود کرده است و خودروساز نیز مجبور شدند به قیمت سابق خودرو‌های خود را تحویل بدهد و همین موضوعات باعث زیان ده شدن آن‌ها شده است.

خودرو و قطعه سازان در حالی از افزایش نرخ ارز و ثبات قیمت خودرو‌های پیش فروش شده انتقاد می‌کنند که در قرارداد پیش فروش خودرو قیدی به نفع خودرو ساز ذکر شده است. بر این اساس در صورتی که در قرارداد فی مابین طرفین عبارت «به قیمت روز» قید شده باشد خودروسازان باید قیمت خودرو را در زمان تحویل مبنا قرار دهند و پس از محاسبه بهره مبلغ واریزی هنگام ثبت نام، باقی قیمت خودرو از خریداران اخذ می‌شود.

رویداد۲۴

خواندن خبر در سایت منبع

خودرو الکتریکی مزدا در نمایشگاه توکیو ۲۰۱۹ رونمایی می‌شود

زومیتخبرگزاری زومیت
خودرو الکتریکی مزدا در نمایشگاه توکیو ۲۰۱۹ رونمایی می‌شود
مزدا در نمایشگاه خودرو توکیو که به‌زودی برگزار خواهد شد، قصد دارد خودرویی برقی رونمایی کند که روی پلتفرم کاملا جدید ساخته شده است.

ژوئن امسال، آکیرا ماروموتو، مدیرعامل مزدا،وعده داد سال آینده اولین خودرو تمام‌الکتریکی مزدا را روانه‌ی بازار کند. اوایل این ماه نیز، مزدا تعدادی از خبرنگاران را به اسلو، پایتخت نروژ، دعوت کرد تا اطلاعات بیشتری از برنامه‌ی این شرکت برای تولید خودروهای الکتریکی را دراختیار آن‌ها بگذارد. در این برنامه، مزدا از ساخت خودرویی آزمایشی با سیستم محرک e-TPV خبر داد. نام e-TPV درحقیقت مخفف electric-Technology Prove-out Vehicle است. مزدا سپس تصمیم گرفت سیستم e-TPV را در کراس‌اور جدید خود با نام CX-۳۰ به‌کار ببرد.

خودرو الکتریکی مزدا در نمایشگاه توکیو ۲۰۱۹ رونمایی می‌شود - 2

مقاله‌های مرتبط:مزدا CX-30 معرفی شد مشخصات فنی پیشرانه موردانتظار مزدا Skyactiv-X اعلام شد

مزدا این مجموعه‌ی فنی را به‌تنهایی طراحی و تولید کرده و هدف اصلی آن پاسخ‌گویی به نیازهای خریدارانی است که خودرو را بیشتر در مسیرهای درون‌شهری استفاده می‌کنند. باتری ۳۵٫۵ کیلووات‌ساعتی این مدل انرژی موردنیاز یک موتور برقی به قدرت ۱۴۱ اسب‌بخار و گشتاور ۲۶۴ نیوتن‌متر را تأمین می‌کند. شعاع حرکتی این خودرو ۲۰۰ کیلومتر عنوان شده که به‌نظر می‌رسد با استاندارد WLTP اروپا یا خود ژاپنی‌ها محاسبه شده باشد. این احتمال می‌رود که در دنیای واقعی و آزمایش‌های آژانس حفاظت از محیط‌زیست آمریکا (EPA) شعاع حرکتی خودرو کمتر از این میزان باشد. ازنظر شعاع حرکتی، خودرو برقی مزدا را باید در جایگاهی بین هیوندای کنا با باتری ۲۸ کیلووات‌ساعتی و نیسان لیف با باتری ۴۰ کیلووات‌ساعتی بدانیم. براساس آزمایش‌های EPA، هیوندای کنا که باتری کوچک‌تری دارد، می‌تواند ۲۰۰ کیلومتر و نیسان لیف ۲۵۰ کیلومتر را طی کند.

درباره‌ی بازارهای خودرو برقی مزدا نیز عنوان شده است اولین بازارهای هدف این خودرو چین و ژاپن و اروپا هستند؛ چون در این مناطق، شعاع حرکتی حدود ۲۰۰ کیلومتری کاملا نیازهای روزانه‌ی خریداران را پوشش می‌دهد. احتمال استفاده‌ی مزدا از پیشرانه‌ی احتراقی روتاری به‌عنوان ژنراتور به‌منظور افزایش ظرفیت پیمایش خودرو نیز وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر از این خودرو باید تا ماه آینده صبر کرد. نمایشگاه خودرو توکیو ۲۰۱۹ اوایل آبان برپا خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا3 ساعت قبل
استاندار مرکزی با بیان اینکه برخی رسانه‌ها برداشت نادرستی از موضوع واگذاری هپکو داشته‌اند، گفت: سهام هپکو بصورت موقت به خصوصی سازی بازگشته است. به گزارش ایسنا، سیدعلی آقازاده در جمع خبرنگاران در مورد خبری که شب گذشته درخصوص بازگشت هپکو به دولت در فضای مجازی منتشر شد، گفت: برداشت نادرستی از موضوع واگذاری سهام هپکو در برخی رسانه‌ها صورت گرفته است. وی در این خصوص اظهار کرد: بنده درخواستی از رییس جمهور داشتم مبنی بر اینکه قرارداد سهامدار عمده هپکو با خصوصی سازی فسخ شود تا راه برای واگذاری این سهام به یک گروه صالح‌تر هموار شود. این سهام به صورت موقت به خصوصی سازی به عنوان متولی سهم ۶۰ درصدی و نماینده دولت برگشته، چراکه قرارداد فسخ شده است. آقازاده گفت: در این مدت مدت متولی سهام، سازمان خصوصی سازی است که با مکانیسم‌های دقیقی که در حال انجام است امید است یک گروه، شرکت، کنسرسیوم یا فردی که بتواند هپکو را با توجه به ظرفیت‌های بالای هپکو و نیازهای کشور به محصولات این شرکت اداره کند، برای واگذاری سهام این شرکت تعیین شود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
دولت وانواتو پاسپورت خود را حدود ۱۵۰ هزار دلار می‌فروشد/ عکس: بی‌بی‌سیبی‌بی‌سی مراحل حق شهروندی در کشور «وانواتو» را دنبال کرده است. او یک تاجر خصوصی است که شانس مردم «سرزمین اصلی چین» یا «جمهوری چین» در اخذ پاسپورت دوم یا سوم را افزایش می‌دهد. «جمهوری چین» با «جمهوری خلق چین» اینک تحت کنترل و حکمرانی کمونیست‌ها است، متفاوت است و با نام سرزمین اصلی چین شناخته می‌شود. این مشاور «تابعیت و حق شهروندی» در باره مشتریان خود گفت: مردم «جمهوری چین» در چین احساس امنیت نمی‌کنند. بریتانیا: از ۲٫۵ میلیون دلارMJ مشاور هنگ‌کنگی حق تابعیت در مورد پاسپورت «وانواتو» گفت: اخذ این پاسپورت «بسیار سریع» است (و شما در ۳۰ روز آن را خواهید داشت).

فیلم | انتقاد شدید یک داور بین المللی از رفتار انتخاباتی فدراسیون تاج

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
خرید ملک در ترکیه یکی از روش‌های مناسب جهت مهاجرت و اقامت در کشور ترکیه می‌باشد. کشور ترکیه با موقعیت جغرافیایی و تاریخی خود جزء ۵ گزینه اصلی ایرانیان برای مهاجرت به شمار می‌آید. زیرا این کشور به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص از قبیل توسعه روز افزون، آب و هوای متنوع، موقعیت قرارگیری استراتژیک بین سه قاره توانسته است سرمایه گذاران، مهاجران و دانشجویان را به خود جذب کند.

بارش باران در نجف/ سفر ۳ میلیون زائر ایرانی به عتبات عالیات از ابتدای محرم

تابناکتابناک1 روز قبل
سفر ۳ میلیون زائر ایرانی به عتبات عالیات از ابتدای محرمسردار ایوب سلیمانی، جانشین فرمانده ناجا گفت: در مجموع از ابتدای ماه محرم تاکنون بالغ بر سه میلیون زائر به عراق رفته‌اند که از این تعداد حدود یک میلیون نفر به کشور بازگشته و دو میلیون ایرانی نیز هنوز در این کشور هستند. طبق پیش‌بینی‌های ما شمار زائران به چهار میلیون نفر نیز خواهد رسید که افزایشی دو برابری نسبت به قبل را نشان می‌دهد. وی در ادامه با اشاره به حجم بالای تردد زائران اربعین از مرز اظهار کرد: ‌ رکوردهای بالایی امسال در خروج زائران از مرز به ثبت رسید به طوری که در یک روز حدود ۲۵۰ هزار نفر تنها از مرز مهران خارج شده و حدود ۵۰ هزار نفر نیز از همین مرز به کشور بازگشتند. جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه علیرغم این پیک جمعیت، ارائه خدمات به زائران بدون مشکلی خاص و با آرامش انجام شد خاطر نشان کرد: ‌ به طور میانگین زمان کنترل مدارک هر زائر سه ثانیه بود اما در همین مدت نیز هیچ یک از تخلفات از چشم ما در نرفت و افرادی که ممکن است با سوء استفاده از این فضا قصد انجام تخلفاتی را داشته باشند از سوی ماموران شناسایی شدند. علاوه بر این ما به برادران عراقی‌مان نیز کمک کردیم و با استفاده از پهپادها و بالگردها بر شرایط مرزها را نظارت داشتیم.

فیلم | علی پروین: زمان طاغوت هر شب می‌رفتم کافه اما لب به مشروب نزدم!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
خرید ملک در ترکیه یکی از روش‌های مناسب جهت مهاجرت و اقامت در کشور ترکیه می‌باشد. کشور ترکیه با موقعیت جغرافیایی و تاریخی خود جزء ۵ گزینه اصلی ایرانیان برای مهاجرت به شمار می‌آید. زیرا این کشور به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص از قبیل توسعه روز افزون، آب و هوای متنوع، موقعیت قرارگیری استراتژیک بین سه قاره توانسته است سرمایه گذاران، مهاجران و دانشجویان را به خود جذب کند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ساعت قبل
گروه هایی که بیشترین/کمترین بازدهی را در بورس داشته‌اند (اینفوگرافیک) بورس ۲۲ مهر , ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰صنایع بورسی زراعت، وسایل ارتباطی و محصولات کاغذ به ترتیب بیشترین بازدهی و صنایع کانه فلزی، تأمین آب برق و گاز و فلزات اساسی کمترین بازدهی را از آغاز سال داشته‌اند. به گزارش تجارت‌نیوز از تحلیل داده‌های منتشره در دنیای اقتصاد صنایع بورسی زراعت، وسایل ارتباطی و محصولات کاغذ بیشترین بازدهی را از آغاز سال ۱۳۹۸ تاکنون داشته‌اند. از سوی دیگر صنایع کانه فلزی، تأمین آب برق و گاز و فلزات اساسی کمترین بازدهی را داشته‌اند. جزئیات بیشتر در این باره را می‌توانید در اینفوگرافیک تجارت‌نیوز مشاهده کنید. (اینفوگرافیک از سحر قادری) مطالعه بیشتر: هراس از نوسان دوباره در بورس / ۳ سناریو برای آینده بازار سهاماین مطلب را به اشتراک بگذارید تلگرامتلگرام فیسبوکفیسبوک توییترتوییتر لینکداینلینکداین ایمیل

اخبار بیشتر