اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه ۱ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه ۱ مهرماه

رئیس اتحادیه خودرو: افرادی که در اردیبهشت به قصد سود خودرو خریدند با ۴۵ درصد ضرر این بازار را ترک کردند

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
رئیس اتحادیه خودرو: افرادی که در اردیبهشت به قصد سود خودرو خریدند با ۴۵ درصد ضرر این بازار را ترک کردند
هم اکنون قیمت خودروهای وارداتی و داخلی کاهش خوبی داشته به طوریکه قیمت هیوندا النترا از 650 میلیون تومان به 455،و سانتافه از1 میلیارد و 100 میلیون تومان به 750 میلیون تومان رسیده است.
رئیس اتحادیه خودرو: افرادی که در اردیبهشت به قصد سود خودرو خریدند با ۴۵ درصد ضرر این بازار را ترک کردند - 0

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران از روند کاهشی قیمت خودرو در ماه‌های گذشته خبر داد و گفت: هنوز تا رسیدن قیمت‌ها به سال گذشته فاصله داریم و هرچند که روند کاهش قیمت‌ها مناسب بوده اما حباب قیمت در مورد برخی از خودروها وجود دارد که باید برطرف شود.

سعید موتمنی در گفت و گو با خبرنگار عصر ایران با اشاره به اقدامات موثر در برخورد با افرادی که در بازار خودرو اختلال ایجاد کرده‌اند گفت: تعدادی از نمایندگی‌های خودرو سازان اقدام به خرید کلی و سبدی محصولات کرد ه و با این اطمینان از اینکه که خودرو از سوی کارخانه به بازار عرضه نمی‌شود اقدام به فروش‌های کاردکس و با قیمت‌های دلخواه در بازار می‌کردند که اینگونه اقدامات باعث بروز التهاب در این بازار شده بود.

وی با تقدیر از اقدامات اخیر در برخورد با عواملی که در بازار خودرو اختلال ایجاد کرده بودند گفت: پایین آمدن قیمت ارز و ثبات نسبی که در این بازار به وجود آمد به همراه برخورد هایی که با عوامل تاثیر گذار در افزایش قیمت خودرو شکل گرفت باعث شد تا قیمت خودرو روند کاهشی به خود بگیرد.

موتمنی ادامه داد: هم اکنون خرید وفروش در بازار در کمترین حد ممکن است و کسانی که واقعا نیاز به خرید خودرو دارند وارد این بازار می‌شوند. همچنین افرادی که خواهان تبدیل خودروی خود به احسن هستند نیز منتظرند تا قیمت‌ها بیش از این پایین آمده و بعد اقدام به خرید کنند.

رئیس اتحادیه خودروی تهران در ادامه با اشاره به خودروهایی که توسط افراد در ماه‌های گذشته و به قصد سود دهی خریداری شده است گفت: افرادی که در اردیبهشت ماه و به قصد سود اقدام به خرید خودرو کردند هم اکنون برای جلوگیری از ضرر بیشتر خودروهای خود را با ۳۰ تا ۴۵ درصد ضرر واگذار کرده و از بازار خودرو خارج شدند که این روند در آینده نیز ادامه دار خواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا هنوز هم قیمت خودرو به قیمت‌های سال گذشته باز نگذشته است گفت: قیمت‌ها با یک شیب زیاد به یکباره بالا رفت اما پایین آمدن قیمت به صورت کند انجام می‌گیرد هر چند که هم اکنون نیز قیمت خودرو به زمان اردیبهشت ماه ۹۸ باز گشته است اما اگر عرضه بیشتر شود قیمت‌ها به بهمن ماه سال گذشته نیز باز خواهد گشت.

رئیس اتحادیه خودرو: افرادی که در اردیبهشت به قصد سود خودرو خریدند با ۴۵ درصد ضرر این بازار را ترک کردند - 9

موتمنی ادامه داد: هم اکنون قیمت خودروهای وارداتی و داخلی کاهش خوبی داشته به طوریکه قیمت هیوندا النترا از ۶۵۰ میلیون تومان به ۴۵۵، سانتافه از۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به ۷۵۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۰۸ از ۴۶۰ میلیون تومان به ۲۹۶ و سراتوی سایپا که تا ۴۰۰ میلیون تومان هم رسیده بود به زیر قیمت کارخانه و ۲۹۰ میلیون تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه خودروی تهران با بیان اینکه هنوز هم حباب قیمت در برخی از خودروها وجود دارد که در حال تخلیه شدن است در مورد نوع این خودروها گفت: پژو ۲۰۶ تیپ ۵، پژو پارس و پژو ۲۰۶ وی ۸ از جمله خودروهایی هستند که هنوز در مورد آنها حباب قیمت وجود دارد که با عرضه مناسب از سوی شرکت این خودروها نیز با کاهش بیشتر قیمت مواجه می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد باید فاصله قیمت خودرو از کارخانه تا بازار نهایت ۲ میلیون تومان باشد که رسیدن به این امر با عرضه بیشتر امکان پذیر است.

این کارشناس بازار خودرو در مورد آینده این بازار و وضعیت قیمت‌ها در آن نیز گفت: روند قیمت در خودروهای وارداتی تا ۴۰ درصد و در خودروهای داخلی تا ۱۵ درصد کاهش یافته است که پیش بینی می‌شود تا با سیاست‌های جدیدی که مدیران ۲ خودروساز بزرگ کشور در زمینه عرضه بیشتر خودرو اعلام کرده‌اند باید شاهد کاهش بیشتر قیمت خودروهای داخلی در بازار باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

قطعات یدکی خودرو؛ کمیاب و گران

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
قطعات یدکی خودرو؛ کمیاب و گران
رئیس اتحادیه تعمیرکاران استان تهران از نایاب بودن و گرانی برخی قطعات یدکی خودرو خبر داد
قطعات یدکی خودرو؛ کمیاب و گران - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آقای علیرضا نیک آئین در گفتگو با رسانه ملی گفت: قطعات الکترونیکی خودرو بیشتر وارداتی است متاسفانه در مبادی ورودی با مشکلاتی که به تازگی برای ورود کالا ایجاد شده این وضعیت را به وجود آورده است.

وی افزود: ناهماهنگی‌هایی که در بحث واردات وجود دارد منجر به این شد که در مقاطع مختلف برخی از قطعات نایاب شود که این خود باعث افزایش قیمت‌ها و به تبع ایجاد مشکلاتی در بازار کرده است.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران استان تهران ضمن گلایه از پروسه طولانی و زمان بر اداری ترخیص کالا در گمرکات کشور گفت: قطعات یدکی به گمرکات وارد، اما روند ترخیص این قطعات به دلیل بروکراسی اداری بسیار کند است بنابراین انتظار می‌رود قطعات مزبور هرچه سریعتر در بازار تزریق تا قیمت‌ها متعادل شود این طور نباشد که صاحب خودرو بر اثر نبود و گرانی شدید قطعه به تعمیرگاه مراجعه نکند.

آقای نیک آئین در خصوص جعل برند (نشان تجاری) قطعات یدکی نیز افزود: این مسئله مربوط به اتحادیه لوازم یدکی خودرو می‌شود.

وی گفت: اتحادیه مربوطه نیز همه توان خود را گذاشته، اما بازار خیلی گسترده است بنابراین جلوگیری از این کار نیازمند عزم جدی و تلاش همه جانبه است.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران استان تهران اضافه کرد: قطعه سازانی که برای خودروسازان قطعه تولید می‌کنند تیراژ تولید این واحد‌ها هم اکنون به حدی نیست که بتوانند بازار را تامین کنند بنابراین اگر واحد‌های قطعه سازی بتوانند بازار را تامین کنند دست افراد جاعل و متخلف از بازار لوازم یدکی کوتاه خواهد شد.

آقای نیک آئین تصریح کرد: اگر بتوان قیمت قطعات را متعادل کرد این خود بزرگترین برخورد با اشخاصی که در حال جعل و تقلب لوازم یدکی هستند.

وی با بیان اینکه شناسایی تولیدکنندگان این نوع قطعات، بسیار دشوار است، گفت: ​ این قطعات بدون هیچگونه نظارتی در کارگاه‌های به اصطلاح زیر پله‌ای و پنهان تولید می‌شود و به نام برند در بازار به فروش می‌رسند که فاقد کیفیت، اصالت و استاندارد است.

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای جدید جایگزین پراید و ۴۰۵ می‌شوند + جزییات

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴
خودروهای جدید جایگزین پراید و ۴۰۵ می‌شوند + جزییات
ساعت 24-مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت گفت: زمان آن رسیده است که محصولات جدید جایگزین خودروهای قدیمی ایران خودرو و سایپا شوند.

سیدرضامفیدی با اعلام این خبر گفت: توسعه محصول یکی از وظایف بنگاه‌ها در راستای بقا و حفظ آن است و این مهم در صنعت خودرو نسبت به دیگر حوزه‌ها پیشرو است و از دیر باز مورد توجه بوده به طوری که در سند استراتژی خودور در افق ۱۴۰۴ هم پیش‌بینی هایی برای این موضوع انجام گرفته است.

وی ادامه داد: در تدوین توسعه سند خودرو افق ۱۴۰۴ پیش‌بینی کرده‌ایم که محصولات خارجی که وارد بازار ایران می‌شوند، حداکثر هفت سال پس از نخستین لانچ در هریک از بازارهای جهانی که می‌توانند تولید می‌شوند و برای محصولات داخلی هم با کمی زمان بیشتری محصولات جدید خودرا جایگزین محصولات قدیمی کند. این هدفگذاری همیشه در صنعت خودرو بوده و کما اینکه پیکان در سال۸۴ با همین هدف از خط تولید ایران خودرو حذف شد.

مفیدی با اشاره به اینکه ضرورت دارد درسال ۹۸ شرکت‌های خودروساز به منظور جلب رضایت مشتریان و توسعه بازار، محصولات جدید را جایگزین محصولات قدیم کنند، توضیح داد: محصولات قدیمی به طور معمول وقتی نتوانند مشتری در بازار به‌دست بیاورند و استاندارد و شاخص‌های کیفی و ایمنی را پاس کنند، حذف می‌شوند.

او با اشاره به اینکه دلایل متعدد برای حذف یک محصول وجود دارد، افزود: در بعضی مواقع بعضی از محصولات هم اگر نتوانند برای بنگاه سودآوری داشته باشند، حذف می‌شوند. ولی مهم‌ترین بحث در حذف یک محصول این است که اگر محصولی قدیمی شد و از فناوری محصولی به معنی استفاده از تجهیزات و آپشن‌های نوآورانه و های‌تک جا ماند؛ طبیعی است که مورد استقبال بازار نیست و جای خود را باید به محصولات جدید بدهد.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت گفت: در برخی بازارها با توجه به شرایط خاص، عرضه محصول محدود و از نظر زمانی طولانی‌تر می‌شود همانند بازار کشور ما که نتوانسته‌ایم براساس اهداف و برنامه‌های پیش‌بینی شده محصولات قدیمی را حذف کنیم.

او با اشاره به محدودیت‌های بین‌المللی بر علیه صنعت خودرو و کشورمان ادامه داد: در این شرایط صنعت خودرو سعی کرد بازار را تاحدی کنترل کند و به مرور که وضعیت بازار پایدارتر می‌شود، زمان آن می‌رسد که به توسعه محصول هم توجه کرد و زمان جایگزینی محصول هم فرا می‌رسد و از این مسیر می‌تواند تصویر ذهنی بهتری برای مشتری ایجاد کند و اصطلاحا IMAGE این صنعت را بهسازی کند و مشتریان در کنار موضوع کمیت و کیفیت، تنوع محصول را هم تجربه می‌کنند.

مفیدی در ادامه با اشاره به اینکه در ایران خودرو و سایپا قدیمی‌ترین محصول پراید و پژو ۴۰۵ است، گفت: به دلیل اینکه عمری از خطوط تولید، قالب هاو جیک و فیکسچرها گذشته است و هزینه‌های بهسازی و بازسازی و ارتقا آنها بیشتر از طراحی و تولید محصول جدید است، این محصولات جای خود را به محصول‌های جدید می‌دهند.

او ادامه داد: توقف خط تولید این محصولات باید در سال‌های پیش اتفاق می‌افتاد ولی به دلایل متعدد از جمله ضعف و مشکلات نقدینگی در صنعت خودرو و محدودیت‌های بین‌المللی و برای جلوگیری از آشفتگی بیش از حد بازار خودرو، خودروسازان تصمیم گرفتند تولید این محصولات را ادامه دهند.

مفیدی بیان کرد: خودروسازان باید تقاضای بازار را پاسخگو باشند و در نخستین فرصت و امکانی که فراهم شود و با تشدید نظارتی که از سوی دولت و وزارت صمت صورت خواهد گرفت، با هدف پاس کردن استانداردهای سختگیرانه‌تر و برخورداری جامع از محصولات مطمئن و ایمن‌تر و به لحاظ فناوری پیشرفته ‌تر؛ این محصولات تولید را ترک خواهند کرد.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت توضیح داد: تا پایان دولت دوازدهم محصولات قدیمی از خط تولید خداحافظی خواهند کرد ولی همه دست اندرکاران و بنگاه‌ها در تلاشند که زودتر محصولات قدیمی را با محصولات جدیدتر جایگزین کند.

او گفت: هر دو گروه ایران خودرو و سایپا برنامه هایی برای تولید محصول جدید دارند ولی سرعت عرضه محصولات جدید با توجه به عمق ساخت داخل و با اولویت کاهش ارزبری، با تاخیر روبه‌رو است و تحریم‌های بین‌المللی فرصتی برای تولید و طراحی محصولات جدید به وجود آورده است.

منبع: خبر‌آنلاین

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای وارداتی با چه قیمتی وارد پاییز ۹۸ شدند؟ + جدول

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴
خودروهای وارداتی با چه قیمتی وارد پاییز ۹۸ شدند؟ + جدول
ساعت 24- گزارشی از قیمت خودروهای وارداتی:

در این گزارش نرخ انواع خودروهای وارداتی آورده شده است.

خودروهای وارداتی با چه قیمتی وارد پاییز ۹۸ شدند؟ + جدول - 2

منبع: دنیای اقتصاد

خواندن خبر در سایت منبع

جانشین قیمتی پراید معرفی می‌شود یا کف قیمت خودرو بالا می‌آید؟

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
جانشین قیمتی پراید معرفی می‌شود یا کف قیمت خودرو بالا می‌آید؟
موضوع توقف تولید پراید که در یکی دو ماه اخیر چند بار روی آن توسط مسئولان تاکید شده است شاید یکی از اصلی ترین موضوعات کنونی صنعت خودرو باشد که در لا به لای حواشی دیگر کمرنگ شده است. توقف تولید پراید از یک منظر مهم قابل بحث است و آن ابنکه قرار است با جایگزین حذف شود یا بدون جایگزین!

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، خودروسازان داخلی این روزها شرایط سختی را می‌گذرانند. آنها هزاران خودرو ناقص تولید کرده‌اند و باید هر چه سریعتر آنها را تکمیل کرده و به بازار عرضه کنند. هر چند خروج خریداران از بازار و حاکم شدن رکود بر معاملات خودرو موجب کاهش قیمت خودرو و کم شدن فشار تقاضا روی آنها شده است اما به هر حال آنها باید این خودروها را تکمیل و تحویل دهند.

در این شرایط وقتی صحبت از توقف تولید پراید به میان می‌آید. یک سوال اساسی به ذهن متبادر می‌شود و آن اینکه بعد از پراید تکلیف بازار خودرو چه می‌شود. پراید سال‌ها است که ارزانترین خودرو صفر کیلومتر بازار ایران به حساب می‌آید و طیف وسیعی از خریداران خودرو مخاطب آن هستند. شنیده‌ها حاکی از آن است که سایپا قصد دارد در صورت توقف تولید خودرو تمرکز خود را بر تولید تیبا و تیبا ۲ افزایش دهد تا جایگزینی برای پراید باشد. البته مشخص نیست که این جایگزینی مقطعی است یا همیشگی.

نکته قابل تامل این است که تیبا و تیبا ۲ اختلاف قیمت محسوسی با پراید دارند. روز گذشته قیمت پراید ۱۳۱ در سایت‌های خرید و فروش خودرو تا ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم پایین آمد. در حالی که قیمت ارزانترین مدل تیبا یعنی تیبا سفید با رینگ فولادی در بازار ۴۸ میلیون تومان است. این اختلاف قیمت بیش از ۷ میلیون تومانی از نظراقتصاد این دوخودرو را به محصولاتی کاملا متفاوت از نظرطیف مخاطب تبدیل می‌کند.

به همین دلیل مساله پیدا کردن و معرفی جانشین هم رده قیمت پراید در یک بازه زمانی مناسب برای شرکت تولید کننده، برای بازار از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که در غیر این صورت کف قیمت خودرو صفر کیلومتر در بازار خودرو به طور محسوسی بالا می‌آید.

خودروتک

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودروهای روسی چند میلیون است؟

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
قیمت خودروهای روسی چند میلیون است؟
با خروج خودروهای چینی و دیگر برندها موضوع ورود خودروهای روسی به کشور این روزها خیلی داغ شده که یکی از برندهای اصلی خودرویی روسیه لادا است، اما قیمت این برند چند میلیون تومان است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، این روزها صحبت در مورد همکاری ایران در خودروسازی با سایر کشورها بالا گرفته است. در این میان روسیه یکی از گزینه‌های اصلی برای این مسئله به نظر می‌رسد.

یکی از برندهای اصلی خودروساز در روسیه لادا است که صحبت‌های اصلی پیرامون همکاری ایران با روسیه نیز حول این برند مطرح می‌شود.

طبق آخرین آماری که منتشر شده تا نیمه سال ۲۰۱۹، لادا توانسته ۲ جایگاه را در بین پرفروش‌ترین خودروهای این کشور کسب کند. ۲ مدل لادا گرانتا و وستا به ترتیب با فروش ۶۳۹۸۲ و ۵۵۷۸۴ دستگاه، پرفروش‌ترین خودروها در روسیه هستند. کیا ریو نیز در مقام سوم با میزان فروش ۴۷۴۳۱ دستگاه قرار دارد.

اگر بخواهیم به سایر خودروهای روسی پرفروش اشاره کنیم ۳ محصول دیگر لادا با نام‌های لارگوس، ۴*۴ و xray به ترتیب در مقام‌های هفتم، چهاردهم و شانزدهم قرار دارند.

البته لادا لارگوس برای کاربری ون استفاده می‌شود. به این ترتیب اگر ایران بخواهد با روسیه همکاری داشته باشد قاعدتا دست روی محصولات پرفروش این برند خواهد گذاشت.

در ادامه گزارش به ارائه توضیحاتی درباره این محصولات پرفروش و آخرین قیمت آن‌ها که در سایت این خودروساز اعلام شده پرداخته‌ایم.

لازم به ذکر است که قیمت این خودروها به پول ایران و بر اساس نرخ حال حاضر روبل روسیه (۱۸۰ تومان) آورده شده است. قیمت‌هایی که در این گزارش آورده شده است بر اساس نسخه‌های مختلف خودرو متغیر است.

لادا گرانتا

قیمت خودروهای روسی چند میلیون است؟ - 9

قیمت در روسیه: ۴۱۹ هزار و ۹۰۰ روبل

قیمت به پول ایران: ۷۵ میلیون و ۵۸۲ هزار تومان

لادا گرانتا سدانی ارزان‌قیمت تقریبا بر پایه پلتفرم خودروی رنو لوگان L۹۰ قرار دارد. این خودرو با توجه این که ویژگی‌های مشترکی با تندر ۹۰ دارد می‌تواند یکی از گزینه‌های اصلی برای بازار ایران باشد.

فروش این خودرو از سال ۲۰۱۱ آغاز شد و همچنان نیز در روسیه ادامه دارد. پیشرانه استفاده شده در گرانتا از نوع ۱٫۶ لیتری بنزینی است و گیربکس‌های ۵ سرعت دستی یا ۴ سرعت اتوماتیک برای آن استفاده شده است.

لازم به ذکر است که گرانتا علاوه بر مدل سدان، در نسخه‌های لیفت‌بک و هاچ‌بک نیز عرضه شده است. بعد از مدت‌ها نسخه فیس‌لیفت شده این خودرو نیز به تولید رسید که تغییراتی در ظاهر چراغ‌ها، جلوپنجره و به طور کلی بخش ظاهری اعمال شد.

لادا وستا

قیمت خودروهای روسی چند میلیون است؟ - 17

قیمت در روسیه: ۵۹۴ هزار و ۹۰۰ روبل

قیمت به پول ایران: ۱۰۷ میلیون تومان

مدل وستا نیز یکی از پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین خودروهای این برند در روسیه است. این خودرو در سال ۲۰۱۴ به نمایش درآمد و تولید آن از سال ۲۰۱۵ شروع شد و همچنان ادامه دارد. پیشرانه‌های استفاده شده برای وستا در دو نوع ۱٫۶ لیتری و ۱٫۸ لیتری است که هر کدام به ترتیب حداکثر توان ۱۰۶ و ۱۲۲ اسب‌بخار را ارائه می‌دهند.

لازم به ذکر است که در سال ۲۰۱۸ نسخه‌ای جدید از این خودرو رونمایی شد پیشرانه ۱٫۸ لیتری آن توانایی تولید ۱۴۳ اسب‌بخار را دارد، رقمی که برای یک سدان اقتصادی کاملا ایده‌آل به نظر می‌رسد.

امکان سفارش وستا توسط مشتریان با گیربکس ۵ سرعت دستی یا ۵ سرعت اتوماتیک وجود دارد که در صورت ورود به ایران احتمال استقبال از نمونه اتوماتیک بیشتر است.

لادا ۴*۴

قیمت خودروهای روسی چند میلیون است؟ - 24

قیمت در روسیه: ۵۶۶ هزار و ۹۰۰ روبل

قیمت به پول ایران: ۱۰۲ میلیون تومان

لادا ۴*۴ که با نام نیوا شناخته می‌شود را می‌توان یکی از ساده‌ترین و ارزان‌ترین شاسی‌بلندهای این برند دانست.

ظاهر این خودرو علی‌رغم این که در سال ۲۰۱۹ قرار داریم جذاب نیست و به نوعی قدیمی به نظر می‌رسد. این خودرو از پیشرانه ۴ سیلندر ۱٫۷ لیتری بهره می‌برد که تنها ۸۳ اسب‌بخار توان را ارائه می‌دهد. حداکثر سرعت خودروی مورد نظر ۱۳۵ کیلومتر بر ساعت است.

لازم به ذکر است که پیشرانه استفاده شده در این خودرو از نوع ۵ سرعت دستی است بنابراین می‌توان گفت از لحاظ فنی، خودروی مورد نظر شرایط ایده‌آلی برای جذب مشتریان ایرانی را ندارد.

لادا XRay

قیمت خودروهای روسی چند میلیون است؟ - 31

قیمت در روسیه: ۸۴۱ هزار و ۹۰۰ روبل

قیمت به پول ایران: ۱۵۱ میلیون و ۵۴۲ هزار تومان

ایکس‌ری نیز یکی دیگر از محصولات پرفروش این خودروساز روسی به شمار می‌رود. این هاچ‌بک کراس از پیشرانه ۱٫۸ لیتری بهره می‌برد که توانایی تولید حداکثر توان ۱۲۲ اسب‌بخار را دارد.

ایکس‌ری را می‌توان با گیربکس دستی یا اتوماتیک ۵ سرعت سفارش داد. حداکثر سرعت این خودرو ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. می‌توان گفت که از لحاظ ظاهری و مشخصات فنی، ایکس‌ری تا حدودی شباهت‌هایی با رنو ساندرو و ساندرو استپ‌وی دارد.

در نگارش این گزارش از منابع سایت‌های خودروسازی لادا و rusautonews. com استفاده شده است.

منبع: گسترش‌نیوز

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

زورگیری وسط دریاچه ارومیه +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، حمید یوسف زاده: در حالی که ۷ ماه از سال می‌ گذرد، تعرفه عوارض آزادراه نیمه کاره تبریز - ارومیه با افزایش زیادی مواجه شده است. افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه ارومیه - تبریز قابل قبول نیستنادر قاضی‌پور اظهار کرد: وزیر راه وشهرسازی باید مبنای قانونی افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه احداث نشده ارومیه - تبریز را تبیین کند چراکه این افزایش قابل قبول نیست. پیشرفت فیزیکی قطعه سوم آزاد راه ارومیه تبریز اصلا مطلوب نیستسرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: پیشرفت فیزیکی آزاد راه ارومیه تبریز به ویژه قطعه سوم آن اصلا مطلوب نیست و برای ساخت قطعات پنج، شش و تکمیل قطعات یک تا چهار به ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. پیمان آرامون اظهار کرد: این روزها دریاچه ارومیه به عنوان یکی از منحصربه‌فردترین جاذبه‌های توریستی حال و روز قابل قبولی پیدا کرده بنابراین رسیدگی به آزادراه ارومیه تبریز که از میانه این دریاچه می‌گذرد بسیار پر اهمیت است. پروژه آزادراه ارومیه-تبریز اواخر سال ۹۹ افتتاح می‌شودسیدهادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ۱۵۰ میلیارد تومان از سهم خود را در پروژه آزادراه ارومیه-تبریز به کار می‌گیرد تا اواخر سال آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.
ایبناایبنا1 روز قبل
عضو هیأت مدیره بانک رفاه در رویداد معرفی نیازهای فناورانه بانک رفاه گفت: امروزه باید تمام فعالیت‌های بانک‌ها در حوزه دیجیتال متمرکز شود و بانک‌های کشور مدل کسب‌ وکار خود را بر اساس بانکداری دیجیتال طراحی کنند. البته از دیگر ویژگی‌های بانک رفاه می‌توان به سلامت محور بودن آن اشاره کرد که در این بخش ارتباط تنگاتنگی با حوزه بهداشت و درمان داشته و در زمینه ایفای مسئولیت‌های اجتماعی فعال عمل کرده است. ویسی مسئول مرکز نوآوری بانک رفاه (رفاتک) نیز در این رویداد در خصوص چگونگی ایجاد این مرکز گفت: مرکز نوآوری بانک در بهمن ماه سال ۹۶ افتتاح و در اردیبهشت ماه سال جاری به صورت مستقل در کنار دانشگاه شریف راه اندازی شد. ویسی با اشاره به این نکته که مهم‌ترین سرمایه‌ای که بانک رفاه در اختیار استارتاپ‌ها قرار می‌دهد بازار بانک‌ است بیان کرد: سرمایه اصلی که بانک به استارتاپ‌ها می‌دهد اعتبار، اعتماد و بازار بانک‌هاست و سرمایه مالی در اولویت بعدی قرار دارد. وی در ادامه به خط مشی بانک رفاه در رابطه با استارتاپ‌ها اشاره و تصریح کرد: سیاست بانک رفاه تزریق پول هوشمند به کسب ‌وکارهای استارتاپی است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
اعضای یک باند ۶ نفره که خودروهای سرقتی را در خانه‌ای که لقب کشتارگاه پراید به خود گرفته بود، اوراق می‌کردند و قطعات آن را به فروش می‌رساندند یا با شیوه «سند نمره» خودروهای دیگری را در معرض فروش قرار می‌دادند دستگیر شدند. از سوی دیگر مقرر شد گروه مشترکی از نیروهای تجسس کلانتری امام رضا (ع) نیز همزمان وارد عملیات شوند تا همه ابعاد این پرونده در عملیات مشترک زیر ذره بین پلیس قرار گیرد. فرمانده انتظامی مشهد با اشاره به دستگیری «حسن» (یکی دیگر از اعضای باند معروف به سلاخ‌های خودرو) در محل مذکور افزود: «مجید» (متهم فراری) نیز در یک قرار صوری توسط نیروهای انتظامی دستگیر شد و متهمان به مقر انتظامی انتقال یافتند. رئیس پلیس مشهد ادامه داد: «مجید» یکی از متهمان در این پرونده مدعی شد دو دستگاه پراید سرقتی را از فردی که تصویر او هنگام سرقت ضبط شده (رضا) خریداری کرده و برای خودرو مبلغ یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پول نقد داده است. وی خاطرنشان کرد: بررسی‌های تخصصی پلیس بنا به اعترافات متهمان بیانگر آن بود که اعضای این باند قصد داشتند تعدادی از قطعات اوراقی را به یکی از شهرهای مرزی انتقال دهند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای محمد کشتی آرای در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ با اشاره به اینکه هر انس طلا امروز در بازار‌های جهانی، ۱۴۸۹ دلار عرضه شد گفت: امروز هرمثقال طلا یک میلیون و ۷۵۶ هزار تومان در بازار‌های داخلی به فروش رسید. وی گفت: هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز ۳ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز ۸۴۰ هزار تومان معامله شد. نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد حباب سکه به ۸۰ هزار تومان رسیده استوی گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۰۵ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش رسید. آقای کشتی آرای با اشاره به کاهش تقاضا در بازار و افت قیمت ارز در یک هفته گذشته گفت: این رویه سبب ثبات قیمت در بازار طلا و سکه شده و البته این شرایط در طول یک هفته، رکورد جدیدی در بازار است. وی با اشاره به ادامه روند ثبات قیمت در بازار طلا و سکه افزود: داد و ستد‌ها هم اکنون در حالت حداقلی است و با توجه به مناسبت‌های پیش رو، این رویه ادامه دار است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: تعادل در قیمت خودرو‌های داخلی و مونتاژی، مراجعه مشتریان را برای خرید این کالا افزایش داده است. آقای سعید موتمنی، با اشاره به اینکه در چند ماه گذشته، بازار ارز نوسان قیمت نداشته است افزود: بر این اساس، در بازار خودرو نباید شاهد نوسان قیمت بود. وی با اشاره به ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار خودرو گفت: قیمت خودرو‌های مونتاژی به تعادل رسیده است و حتی در برخی موارد، کمتر از قیمت کارخانه، در بازار عرضه می‌شود. رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه در بازار خودرو‌های داخلی نیز بجز برخی موارد، تعادل قیمت وجود دارد افزود: در یک ماه گذشته بازار خودرو آرام بوده است، ​ البته در انواعی از خودرو‌ها مثل سمند و پژو ۲۰۶ به دلیل کاهش عرضه، با نوسان قیمت مواجه بودیم. آقای موتمنی درخصوص قیمت برخی خودرو‌های پر فروش داخلی گفت: هم اکنون پراید ۱۳۱، ۴۳ میلیون تومان، ​ پراید ۱۱۱، ۴۷ میلیون تومان، تیبا ۵۱ میلیون تومان، پژو ۴۰۵، ​ ۷۳ میلیون تومان، سمند ۷۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ​ پژو پارس ۹۱ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ ساده تیپ ۵ نیز ۹۳٫۵ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود. وی افزود: در گروه خودرو‌های مونتاژی، ​خودرو ۲۰۰۸، ۳۰۵ میلیون تومان، سراتو ۲۸۱ میلیون تومان و جک سری ۵ نیز ۲۶۰ میلیون تومان در بازار داد و ستد می‌شود.
فارسفارس2 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، پس از توافق برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و تلاش سرمایه گذاران برای برداشت سود، قیمت طلا در معاملات امروز کاهش یافت اما بلاتکلیفی در مورد مذاکرات تجاری و اقتصاد جهان مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شد. هر اونس طلا با ۲٫۲۷ دلار کاهش ۱۴۸۹٫۶۰ دلار فروخته شد. هاریش وی، تحلیلگر بازار گفت: «با در نظر گرفتن بی ثباتی‌های مربوط به جنگ تجاری آمریکا و چین و دیگر ریسک‌های ژئوپلتیکی، طلا هنوز احتمال افزایش دارد.» این کاهش قیمت مربوط به برداشت سود است. اتحادیه اروپا از قرارداد جدید برگزیت با انگلیس حمایت کرد که ارزش سهام در بازارهای آسیایی را در ساعات اولیه معاملات بالا برد اما انتشار آمار رشد اقتصادی ناامیدکننده از چین مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شد. انتهای پیام/

اخبار بیشتر