انتقاد صریح لاریجانی به اتهام‌زنی‌ها به پروانه سلحشوری
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

انتقاد صریح لاریجانی به اتهام‌زنی‌ها به پروانه سلحشوری

لاریجانی: رئیس‌جمهور آمریکا تعادل توافق هسته‌ای را به هم زد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
لاریجانی: رئیس‌جمهور آمریکا تعادل توافق هسته‌ای را به هم زد
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس از تدبیر دولت در برداشتن گام سوم در موضوع هسته‌ای حمایت می‌کند، گفت: ما در توازن هسته‌ای، تعهداتی در مقابل تعهدات طرف مقابل داشتیم؛ رئیس‌جمهور آمریکا این تعادل را به هم زد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، ۲ مهر) پارلمان در نطق پیش از دستور خود با تبریک فرا رسیدن سال جدید تحصیلی گفت: امیدواریم با حضور وزیر آموزش و پرورش که اخیرا از مجلس رأی اعتماد گرفته، گام‌های بلندی در تحقق سند تحول آموزش و پرورش برداشته شود و با روش علمی و زمانبندی مناسب این اقدامات صورت عینی یابد.

وی افزود: لازم است کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از وزارت آموزش و پرورش تحقق سند تحول آموزش و پرورش را مطالبه کند تا هم کیفیت کار آموزش و پرورش و هم کرامت معلمان و منزلت آنان سامان دقیق‌تری یابد.

رئیس مجلس اضافه کرد: هفته دفاع مقدس را به همه رزمندگان اعم از ارتش، سپاه و نیروی انتظامی و بسیج تبریک عرض می‌کنم که با میراثی که از مجاهدت سرافرازانه از دفاع مقدس دارند، امروز هم با سلحشوری از منافع ملی و امنیت ملی کشور پاسداری می‌کنند.

لاریجانی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی از تدبیر دولت در برداشتن گام سوم در موضوع هسته‌ای حمایت می‌کند، گرچه برخی از دول حرف‌های نسنجیده می‌زدند، ولی منطق ایران در این امر روشن است، ما در توازن هسته‌ای، تعهداتی در مقابل تعهدات طرف مقابل داشتیم؛ رئیس‌جمهور آمریکا این تعادل را به هم زد و دیگران هم تلاش درستی در ایجاد تعادل در این توافق صورت ندادند.

وی ادامه داد: بنابراین سیاست رعایت میزان تعهد در مقابل تعهد طرف مقابل سیاست عادلانه و معقولی است و درشت‌گویی در مقابل سخن عادلانه را هیچ کس نمی‌پذیرد.

رئیس مجلس تصریح کرد: ناپسندی در کار کسانی است که به جای پذیرش حرف حق و پیشنهاد راه حل به سوی فرافکنی و غوغاسالاری در میدان دیگر می‌کنند و دعوای طولانی‌مدت در منطقه در ماجرای جنگ یمن را به آوردگاه تبلیغاتی علیه ایران تبدیل می‌کنند.

لاریجانی تأکید کرد: آمریکا و عربستانی که جنگ‌های منطقه را در چند دهه اخیر باعث شده‌اند و در اکثر کشورهای درگیر رد پای آنها دیده می‌شود و در جنگ ناجوانمردانه با مردم مظلوم یمن به بن‌بست رسیده‌اند، نمی‌توانند سرریز ناتوانی خود را به صحنه اختلافات و درگیری هسته‌ای ایران سوق دهند.

وی افزود: از طرفی اگر تصور می‌کنند با ازدیاد نیرو در خلیج فارس به بهانه امنیت می‌توانند بر اراده پایداری ملت ایران تأثیر بگذارند، اشتباه می‌کنند، این نیروها خود عامل ناامنی و اصطکاک امنیتی می‌شود که مقصر آن خودشان خواهند بود، این تئوری پیمان امنیت خلیج فارس ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به سرنوشت طرح قلابی معامله کثیف قرن دچار می‌شود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: خیلی روشن است در این شرایط حساس که ملت ایران با استقامت جلوی زیاده‌خواهی آمریکا و نوکران آنان در منطقه ایستاده است، انتظار داشته باشند صاحبان تریبون‌ها و رسانه‌ها سهم درستی از شرایط سخت اقتصادی کشور داشته باشند و این توقع حداقلی است که به وحدت ملی کشور لطمه وارد نکنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فحش و توهین به مجلس به عنوان مهم‌ترین رکن مردم‌سالاری نظام آیا چیزی جز خواسته آمریکا و اسرائیل است؟ کسانی که این روش را برگزیده‌اند دقیقا مخالفت صریح با نظریه امام و رهبری معظم کرده‌اند که مجلس را در راس امور دانسته‌اند.

وی افزود: نگویید ما انتقاد کردیم. این عبارات شما انتقاد از باب امر به معروف نبود، فحش و توهین بود. آیا در تاریخ انقلاب اسلامی هیچ سابقه‌ای برای چنین حرف‌هایی از جانب امام و رهبری بوده است؟ آیا در سنت اسلامی بزرگان دینی ما در مقام نهی از منکر این روش‌ها را مذموم نمی‌دانستند؟

لاریجانی خاطرنشان کرد: من وارد محتوای بحث نمی‌شوم که در آنجا هم خلط بحث روشنی شده بود. این چه وضعی است که به یک نماینده یا تعدادی از آنان این اتهامات دروغ را می‌زنند و تعدادی از سایت‌های خبری آن را منتشر می‌کنند و بعد معلوم می‌شود آغازگر آن یک سایت ضد انقلابی بوده است و این سایت‌های خبری هم از منظر اختلاف نظر سیاسی با عجله به نشر آن پرداختند. آیا شما قبول ندارید و در روایات ندیده‌اید که آبروی مومن حرمت کعبه را دارد؟ تا چه اندازه این سخن معصوم را رعایت کرده‌اید. در پیشگاه خدا چه می‌گویید؟

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کسی با نقد نظر نماینده‌ای مخالفت نمی‌کند، ولی توهین و جعل و دروغ موضوعا شأن متفاوتی دارد. من از کمیسیون اصل ۹۰ می‌خواهم این مسائل را با جدیت رسیدگی کند و هم به مجلس گزارش دهد و هم از طریق قوه قضائیه پیگیری لازم را داشته باشد و از رئیس قوه قضائیه هم می‌خواهم با این فساد سیاسی برخورد کند. فساد سیاسی اهمیتش کمتر از فساد اقتصادی نیست.

وی افزود: این یک وظیفه ملی و انقلابی است که در شرایط مصاف با دشمنان ملت، وحدت داخلی کشور حفظ شود و کسانی که این خواست ملی که در بیانات مقام معظم رهبری تجلی داشت که به حواشی نپردازید را رعایت نمی‌کنند، به عنوان مخل وحدت ملی کشور پاسخگوی اعمال خود باشند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: مسئله دیگر در مورد لایحه تجارت است که متاسفانه قضاوت‌های ناصحیح در مورد آن ابراز داشتند و امر عجیبی است. وقتی مجلس به یک قانون مادر در اقتصاد کشور ورود می‌کند و بدون آنکه سوابق امر را بدانند، سروصدا در رسانه‌ها راه می‌اندازند که چنین و چنان بوده و وقتی مجلس ورود نمی‌کند باز ماجرا درست می‌کنند، چرا در مسائل اقتصادی مجلس وارد نمی‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: چند بار باید این مسئله را گفت که این قانون اولا به صورت لایحه در زمان دولت آقای خاتمی به مجلس داده شد. در چند دوره مجلس روی آن کار شد و اتفاقا وقت زیادی برای آن صرف شد و به هیچ وجه حرفی که می‌زنند کار با عجله انجام شده، درست نیست. اگر ایرادی وارد باشد این است که چرا این قدر و به صورت طولانی در مجلس روی این لایحه وقت گذاشته شد. یعنی حدود ۱۶ سال در مجلس مورد بررسی قرار گرفت که ما لایحه دیگری به این صورت نداریم که البته دلیل آن هم مربوط به نظر شورای نگهبان بود.

وی افزود: ثانیا این تصور غلطی است که پنداشته‌اند همه کار روی یک لایحه در صحن مجلس باید انجام شود. اتفاقا کار اصلی در کمیسیون‌ها با کمک متخصصان و مرکز پژوهش‌های مجلس و دولت باید انجام شود و اگر کار منقح انجام شد، دلیل ندارد در مجلس یک طرح کارشناسی‌شده که مورد بررسی علمی قرار گرفته معطل بماند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: اگر به خاطر داشته باشید در آیین‌نامه قبلی مجلس روش این گونه بود که در طرح‌ها و لوایح صرفا در مواردی که نمایندگان نظری ارائه می‌کردند در صحن مجلس بررسی انجام می‌شد و بعد یکجا در مورد طرح و لایحه رای گیری می‌شد که البته این مسئله در این مجلس تغییر کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ثالثا این ادعا که بخش‌های اقتصادی حضور نداشتند حرف ناصحیحی است. ادعایی که در صدا و سیما و رسانه‌ها مطرح شد که حقوقدانان در این لایحه نظر داده‌اند و اقتصاددانان مشارکت نداشته‌اند، حرف درستی نیست.

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی و دولت در بخش اقتصادی مشارکت داشتند و اصلا متن اصلی لایحه را دولت ارائه کرده است که با حضور کارشناسان اقتصادی تدوین شده است و بنده خود از جلسات مستمری که کمیسیون با حضور اتاق بازرگانی در مجلس قبل داشتند، مطلع بوده‌ام و حتی در اجلاسی که در مجلس قبل به طور مداوم در یک هفته از صبح تا شب در مشهد کمیسیون جلساتی گذاشته بود شرکت کردم که نمایندگان تمام دستگاه‌های اقتصادی دولت و اتاق بازرگانی وقت حضور داشتند و ماده به ماده خوانده می‌شد و روی آن بحث می‌شد حال افراد در اتاق بازرگانی یا دستگاه‌های دولتی نسبت به دولت قبل تغییر کرده‌اند، اما بدانید این بخش‌های مختلف اقتصادی در جلسات کمیسیون حضور داشتند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: رابعا، حتی در صحن مجلس ما اتاق بازرگانی را دعوت کردیم و آقایان نظر کتبی خود را به من دادند در چند مورد نظر داشتند که ما با آنان گفتگو کردیم. برخی را قبول کردند که مصلحت نیست و برخی را اصلاح کردیم و در باره پیشنهادات هم در صحن مجلس نظر آنها گرفته می‌شد و حتی برخی مواد به کمیسیون ارجاع شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بحث در محتوای این لایحه می‌تواند متفاوت باشد کما اینکه در کمیسیون هم نظرات مختلف بود اما اینکه در رادیو تلویزیون یک‌مرتبه بدون توجه به سوابق راه افتادند و طوری موضوع را مطرح می‌کنند که انگار یک روزه این لایحه مهم به مجلس آمد و با عجله تصویب شد، اقدامی ناصواب، غلط و ناعادلانه است. حداقل زحمت بکشید ابعاد مسئله را بفهمید و بعد وارد کار شوید.

وی ادامه داد: تاسف‌آورتر برخی هزل‌گویی در برخی شبکه‌ها توسط مجریان است که هیات نظارت بر صدا و سیما باید رسیدگی کند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: قانون‌گذاری کار جدی حکومت است و صدا و سیما موظف است فرهنگ قانونی را در جامعه رشد دهد. نه با سخنان تمسخرآمیز که مثلا مجلس رکورد زد، حرف‌های وهن‌آمیز و غلط مطرح کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حکمرانی در سطح قانون‌گذاری از جنس امور فکاهی نیست که دستاویز یک مجری کم‌اطلاع شود و آن را وسیله هجوگویی قرار دهد و هر و کر راه بیندازند و متاسفانه برخی همکاران هم در این زمینه رعایت شان مجلس را نکردند.

وی افزود: به هر تقدیر از آقای عسکری رئیس محترم صدا و سیما هم می‌خواهم به این وضع نابسامان شخصا رسیدگی کند وظیفه صدا و سیما در حکمرانی خوب این است که زمینه تحقق قانون را فراهم کند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: ضمنا آقایانی که صاحب‌نظر هستند و حالا حرف می‌زنند، در بخش‌های مختلف اقتصادی چه در دولت و چه در اتاق بازرگانی اگر نظری دارند، در مابقی مواد این لایحه به کمیسیون مراجعه کنند و نظرشان را اعلام کنند و دوباره مسئله ایجاد نکنند کمیسیون هم از اطراف قضیه دعوت کند.

خواندن خبر در سایت منبع

لاریجانی: فحش به مجلس جز خواسته اسرائیل است؟

الفخبرگزاری الف
لاریجانی: فحش به مجلس جز خواسته اسرائیل است؟
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خیلی روشن است که در این شرایط حساس که ملت ایران با استقامت جلوی زیاده خواهی آمریکا و نوکرانش در منطقه ایستاده است، انتظار داشته باشیم که صاحبان تریبون ها و رسانه ها فهم درستی از شرایط سخت اقتصادی کشور داشته باشند. آیا فحش و توهین به مجلس به عنوان مهمترین رکن مردم سالاری نظام آیا جز خواسته آمریکا و اسرائیل است؟

به گزارش مهر، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: امیدوارم که سال جدید تحصیلی با حضور وزیر جدید آموزش و پرورش که اخیرا از مجلس رأی اعتماد گرفت، گام‌هایی بلند در تحقق سند تحول آموزش و پرورش برداشته شود و با روش علمی و زمانبندی مناسب، این اقدامات صورت عینی گیرد و لازم است کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از وزارت آموزش و پرورش این امر را مطالبه کند تا هم کیفیت کار وزارت آموزش و پرورش و هم کرامت معلمان و منزلت آنان، سامان دقیق‌تری یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هفته دفاع‌مقدس را به همه رزمندگان اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج تبریک و تهنیت می‌گویم، ادامه داد: این افراد با میراثی که از مجاهدت سرافرازانه دفاع‌مقدس دارند، امروز هم با سلحشوری از منافع و امنیت ملی کشور پاسداری می‌کنند.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی از تدبیر دولت در برداشتن گام سوم در موضوع هسته‌ای حمایت می‌کند، تصریح کرد: گرچه برخی از دول، حرف‌های نسنجیده‌ای زدند اما منطق ایران در این امر روشن است چرا که ما در توافق هسته‌ای، تعهداتی در مقابل تعهدات طرف مقابل داشتیم اما رئیس‌جمهور آمریکا این تعادل را به هم زد و دیگران هم تلاش درستی در ایجاد تعادل منظور در این توافق صورت ندادند بنابراین سیاست رعایت میزان تعهد در مقابل تعهد طرف مقابل، سیاست عادلانه‌ای است و درشت‌گویی در مقابل سخن عادلانه را هیچ‌کس نمی‌پذیرد.

لاریجانی ادامه داد: ناپسندی در کار کسانی است که به جای پذیرش حرف حق و پیشنهاد و راه‌حل، به سوی فرافکنی و غوغاسالاری در میدان دیگر می‌روند و دعوای طولانی مدت در منطقه و ماجرای جنگ یمن را به آوردگاه تبلیغاتی علیه ایران تبدیل می‌کنند.

وی گفت: آمریکا و عربستان که جنگ‌های منطقه را در چند دهه اخیر باعث شده‌اند و در اکثر کشورهای درگیر، ردپای آنان دیده می‌شود و در جنگ ناجوانمردانه با ملت مظلوم یمن به بن‌بست رسیده‌اند، نمی‌توانند سرریز ناتوانی خود را به صحنه اختلافات و درگیری هسته‌ای با ایران سوق دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از سوی دیگر، اگر تصور می‌کنند که با ازدیاد نیرو در خلیج‌فارس به بهانه امنیت می‌توانند بر اراده پایدار ملت ایران تأثیر بگذارند، اشتباه می‌کنند چرا که این نیروها خود عامل ناامنی و اصطکاک امنیتی می‌گردند که مقصر آن، خودشان خواهند بود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: این تئوری پیمان امنیت خلیج‌فارس، به سرنوشت معامله کثیف قرن دچار می‌شود و نیروهای مسلح و سلحشور جمهوری اسلامی ایران، وظیفه مهمی بر عهده دارند و به موقع از منافع و امنیت ملی کشور دفاع خواهند کرد. بنده از کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌خواهم که در اجرای درست گام سوم، از طریق سازمان انرژی اتمی پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

لاریجانی بیان کرد: خیلی روشن است که در این شرایط حساس که ملت ایران با استقامت جلوی زیاده خواهی آمریکا و نوکرانش در منطقه ایستاده است، انتظار داشته باشیم که صاحبان تریبون‌ها و رسانه‌ها فهم درستی از شرایط سخت اقتصادی کشور داشته باشند و این توقع حداقلی است که به وحدت ملی کشور لطمه وارد نکنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فحش و توهین به مجلس به عنوان مهمترین رکن مردم سالاری نظام آیا جز خواسته آمریکا و اسرائیل است؟ کسانی که این روش را برگزیده‌اند، دقیقا مخالفت صریح با نظریه امام راحل و مقام معظم رهبری کرده‌اند که مجلس را در رأس امور دانستند.

وی اظهارداشت: نگویید که ما انتقاد کردیم، چرا که این عبارات شما انتقاد از باب امر به معروف و نهی از منکر نبود، بلکه فحش و توهین بود. آیا در تاریخ انقلاب اسلامی هیچ سابقه‌ای برای چنین حرف هایی از جانب امام (ره) و رهبری بوده است؟ آیا در سنت اسلامی بزرگان دینی ما در مقام امر به معروف و نهی از منکر این روش‌ها را مذموم نمی‌دانستند؟

لاریجانی گفت: بنده وارد محتوای بحث نمی‌شوم. اما باید بگویم که این چه وضعی است که به یک نماینده یا تعدادی از آنان اتهامات دروغ می‌زنند و عده‌ای از سایت‌های خبری آن را منتشر می‌کنند و بعد معلوم می‌شود آغازگر آن یک سایت ضدانقلاب بوده است و سایت‌های خبری هم از منظر اختلاف نظر سیاسی با عجله به نشر آن پرداختند، سؤال بنده این است آیا شما قبول ندارید و در روایات ندیده‌اید که آبروی مؤمن حرمت کعبه را دارد؟

وی تصریح کرد: این افراد باید پاسخ دهند که در پیشگاه خداوند چه پاسخی خواهند داد؟ کسی با نقد نظر نماینده‌ای مخالفت نمی‌کند اما توهین و جعل دروغ از لحاظ موضوعی شأن متفاوتی دارد و بنده از کمیسیون اصل نود مجلس می‌خواهم که این مسائل را با جدیت مورد رسیدگی قرار دهد و هم به مجلس گزارش دهد و هم از طریق قوه قضائیه پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

رئیس مجلس تأکید کرد: از ریاست محترم قوه قضائیه می‌خواهم که با این فساد سیاسی برخورد کند، چرا که اهمیت فساد سیاسی کمتر از فساد اقتصادی نیست. این یک وظیفه ملی و انقلابی است که در شرایط مصاف با دشمنان نظام، وحدت داخلی کشور حفظ شود و کسانی که این خواست ملی که در بیانات رهبر معظم انقلاب بارها تجلی داشته است که به حواشی نپردازید را رعایت نمی‌کنند و به عنوان مخل وحدت ملی کشور باید پاسخگوی اعمال خود باشند.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

لاریجانی: این چه وضعی است که به نمایندگان اتهامات دروغ می‌زنند؟

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
لاریجانی: این چه وضعی است که به نمایندگان اتهامات دروغ می‌زنند؟
لاریجانی: این چه وضعی است که به نمایندگان اتهامات دروغ می‌زنند؟ - 0

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: صاحبان تریبون‌ها و رسانه‌ها فهم درستی از شرایط سخت اقتصادی کشور داشته باشند. لطمه وارد نکردن به وحدت ملی توقعی حداقلی است.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی با تبریک آغاز ماه مهر و هفته دفاع مقدس اظهار کرد: روشن است که در شرایط حساس که ملت ایران با استقامت جلوی زیاده‌خواهی آمریکا ایستاده است، انتظار داشته باشیم که صاحبان تریبون‌ها و رسانه‌ها فهم درستی از شرایط سخت اقتصادی کشور داشته باشند. لطمه وارد نکردن به وحدت ملی توقعی حداقلی است. آیا فحش و توهین به مجلس به عنوان مهم‌ترین رکن مردم سالاری نظام، جز خواسته آمریکا و اسرائیل است؟

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: کسانی که این روش را برگزیده‌اند با نظریه امام (ره) و رهبری معظم صریحا مخالفت کرده‌اند زیرا آنها مجلس را در راس امور دانسته‌اند. نگویید ما «انتقاد» کردیم. عبارات شما انتقاد از باب امر به معروف و نهی از منکر نبود. فحش و توهین بود. آیا در تاریخ انقلاب اسلامی هیچ سابقه‌ای برای چنین حرف‌هایی از جانب امام و رهبری بوده است؟

لاریجانی ادامه داد: به محتوای بحث کاری ندارم، بحث حاوی خلط بحثی روشن است. این چه وضعی است که به یک یا چند نماینده اتهاماتی دروغ می‌زنند و چند سایت خبر آنها را منتشر کرده و بعد معلوم می‌شود که اولین منتشرکننده سایت ضدانقلاب بوده است. آیا شما قبول ندارید و در روایات ندیده‌اید که آبروی مومن حرمت کعبه را دارد؟ در پیشگاه خدا چه می‌گویید؟

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «اهمیت فساد سیاسی کمتر از فساد اقتصادی نیست» از ریاست قوه قضائیه خواست که با این نوع فشاد سیاسی برخورد کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | اعتراض و پیاده نشدن مسافران پرواز نجف_تهران

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: «زو کراویتز» در فیلم جدید «مرد خفاشی» (بتمن) در نقش «زن گربه‌ای» (کت‌وومن) ظاهر می‌شود. به گزارش سینماپرس به نقل از هالیوود ریپورتر، «زو کراویتز» برای بازی در نقش مقابل «رابرت پتینسون» در «مرد خفاشی» تثبیت شد. «زو کراویتز» در فیلم جدید «مرد خفاشی» (بتمن) در نقش «زن گربه‌ای» (کت‌وومن) ظاهر می‌شود. سلاح اصلی زن گربه‌ای یک شلاق است و او ضد قهرمان داستان و یار شفیق «سلینا کایل» است. «مرد خفاشی» (بتمن) در تاریخ ۲۵ ژوئن سال ۲۰۲۱ (جمعه چهارم تیرماه سال ۱۴۰۰ شمسی) در سینماهای جهان اکران خواهد شد.

فیلم| توهین و تمسخر علی دایی در صداوسیما

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
نزدیک شدن رونالدو به رکورد آقای گلی جهان علی دایی، بهانه توهین دو مجری صداوسیما در یک برنامه تلویزیونی شبکه سه به اسطوره فوتبال ایران شده است.

عمود نخست؛ خروجی نجف به سمت کربلای معلی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سیل خروشان عاشقان آزادگی در آستانه اربعین حسینی، قدم در مسیر عشق و دلدادگی گذاشتندبه گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صدا و سیما از عمود نخست مسیر پیاده روی اربعین؛ سیل خروشان عاشقان آزادگی در آستانه اربعین حسینی، قدم در مسیر عشق و دلدادگی گذاشتند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
هادی حجازی‌فر مثل کمال «ماجرای نیمروز» عملگراست و مثل موسای «لاتاری» پر از دغدغه. من که ته دلم گفتم حالا یک چیزی امضا کردیم و ساخت ماجرای نیمروز ۲نشدنی است. جالب است سال‌ها در سینما شنیدیم که پاشنه‌آشیل سینمای ایران، فیلمنامه است حالا شما می‌گویید بازیگری؟ نه من نمی‌گویم پاشنه‌آشیل یک فیلم بازیگری است. بازیگری در سینمای ما پیش می‌رود اما اشتباه و غلط کار می‌کند و سلیقه غلط می‌سازد. مثلا هر سال به‌خاطر کار محمدحسین و طولانی‌بودن پروسه تولیدش، پیشنهادهای مهمی را از دست می‌دادم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
به گزارش مشرق، امضاء کنندگان این نامه که در یکی از ستون‌های روزنامه لوموند منتشر شده با خطاب قرار دادن امانوئل ماکرون درخواست خود را اینگونه مطرح کرده‌اند: «ما (…) از دولت فرانسه و از رئیس جمهوری می‌خواهیم هر چه سریعتر برخورد با زن محجبه‌ای که در مقابل چشمان فرزندش مورد تعرض قرار گرفته است را به صورت صریح و آشکار محکوم کنند.» این نامه همچنین برچسب زدن، ترد کردن و تمسخر شهروندان مسلمان تنها به دلیل عمل به دستورات دینی مربوطه را محکوم می‌کند و خواستار مقابله با این گونه رفتارها شده است. ماجرا به روز جمعه گذشته باز می‌گردد، زمانی که ژولین ادول، عضو دفتر مرکزی حزب راستگرای افراطی «اجتماع ملی» از مادر محجبه یک دانش آموز که فرزندش را در گردش جمعی خارج از مدرسه برای بازدید از شورای منطقه‌ای «بورگونی-فرانش-کنته» همراه می‌کرد، خواست که برای ورود به سالن حجاب از سر بردارد. در پی این اقدام نماینده راستگرای فرانسه، این مادر محجبه مجبور به ترک محل شد. شخصیت‌های فرهنگی، اجتماعی و هنری فرانسه در نامه‌ای که به امضای ۹۰ نفر رسیده این حرکت را که تصاویر ویدیویی آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر و واکنش گسترده کاربران را به همراه داشته مصداق بارز «نفرت» و «خشونت بی سابقه» توصیف کرده‌اند. به نوشته یورونیوز، عمر سی، بازیگر شناخته شده و برنده جایزه سزار، سلین سیاما، کارگردان زن فرانسوی، کن ساماراس، خواننده رپ فرانسوی ملقب به «نکفو» و تعدادی از خبرنگاران و ورزشکاران از ۹۰ امضاء کننده این نامه محسوب می‌شوند.

اخبار بیشتر