روحانی در نیویورک با چه کسانی دیدار کرد؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

روحانی در نیویورک با چه کسانی دیدار کرد؟

مأموریت روحانی در آمریکا

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
مأموریت روحانی در آمریکا
مهمترین مأموریت روحانی در نیویورک نه مذاکره با آمریکا که گرفتن اسلحه مذاکره از آمریکاست. روحانی در آمریکا نقشه راه را به آمریکا نشان خواهد داد.

هفتمین سفر دکتر حسن روحانی به نیویورک برای شرکت در اجلاسیه سران سازمان ملل متحد نقطه عطفی در سیاست خارجی ایران خواهد بود؛ نه از آن جهت که دیداری دوجانبه با دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آمریکا در پیش است بلکه بدان خاطر که روحانی نقشه راه را به غرب نشان خواهد داد. همان نقشه راهی که مقام رهبری در آخرین سخنرانی عمومی خود آن را تبیین کردند:

روحانی در نیویورک تلاش خواهد کرد سلاح مذاکره را از دست ترامپ بگیرد. ترامپ درحالی پرچمدار مذاکره شده است که با خروج از برجام باب مذاکره با ایران را بسته است و اکنون برای پوشیده داشتن این «گناه نخستین» می‌کوشد خود را مدافع مذاکره نشان دهد. واقعیت این است که سیاست خارجی آمریکا قربانی سیاست داخلی آن شده است. ترامپ از برجام بدش می‌آید چون آن را برگ برنده دموکرات‌ها در رابطه با ایران به عنوان شاه‌کلید صلح و جنگ در خاورمیانه می‌دانست و نمی‌خواست کلیددار راهبردی باشد که خود در آن نقش نداشته است. بنابراین ابتدا با تلاش برای تحریف برجام و سپس با خروج از آن تلاش کرد ایران را به نقطه صفر بازگرداند. با وجود همه آثار تخریبی تحریم آمریکا و بحران غیرقابل انکار در تجارت خارجی ایران اما مقاومت ایران فراتر از آن بود که آمریکا انتظار داشت. از یکسو دولت ایران با همه‌ی ناکارآمدی‌های اداری نهاد دولت در کشور طی یک سال گذشته بحران را مهار کرده است که مهم‌ترین نماد آن ثبات و حتی کاهش نرخ ارز در یک سال گذشته است؛ درحالی‌که گمان می‌رفت با این حجم از تحریم‌ها اقتصاد ایران دلار پنجاه هزار تومانی! را تجربه کند و از سوی دیگر قوه‌ی بازدارندگی ایران در دفاع از کشور و پیش‌گیری از جنگ در این مدت چنان خودنمایی کرده است که با ترسیم تصویری از اقتدار ملی توانسته است ابزار مناسبی برای دیپلماسی کشور باشد.

درواقع اکنون ما با یک «روحانی دیگر» یا بهتر بگوییم «آن روی روحانی» مواجه‌ایم که البته همان روحانی دهه‌ی ۶۰ است: یک رجل سیاسی و مذهبی و حتی نظامی که در سطوح عالیه جنگ و صلح در نبرد با رژیم بعثی نقش محوری داشته و عملا فرماندهی بخشی از جنگ و نیز صلح کشور را در جانشینی جانشین فرمانده کل قوا (آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی) برعهده داشت. روحانی همان روحانی است به‌خصوص از آن زمان که گفت اگر نفت ایران صادر نشود نفت هیچ کشور دیگری صادر نخواهد شد و روحانی همان روحانی است به ویژه زمانی که گفت «جنگ با ایران مادر همه جنگ‌ها و صلح با ایران مادر همه صلح‌هاست.» اما همه از پاسفیست‌های تخیلی تا میلیتاریست‌های حرفه‌ای در فهم استراتژی روحانی دچار بحران شدند. «صلح‌گرایان تخیلی» در هراس شدند چرا که فکر می‌کنند با تسلیم ایران صلح به دست می‌آید اما این روشنفکران از تجربه معمر قذافی در لیبی عبرت نگرفته‌اند که صنعت هسته‌ای لیبی را سوار بر کشتی کرد و عملا این کشور را در معرض براندازی و فروپاشی قرار داد. «جنگ‌طلبان حرفه‌ای» همه بیهوده خشنود شدند که ایران پای در راه جنگ نهاده است و آنان از آن سوی مرزها سوار بر ناوهای آمریکایی وارد کشور خواهند شد و به خیابان پاستور یا کاخ سعدآباد می‌روند!

اینان هر دو بخش دوم و مهم‌تر سخن روحانی را نخواندند یا نخواستند بخوانند و آن‌جایی بود که رئیس‌جمهور گفته بود «صلح با ایران مادر همه صلح‌هاست.» روحانی اما چه در جنگ چه در صلح رئیس‌جمهوری ایران است و از موضع حاکمیت ملی سخن می‌گوید.

اکنون یک سال پس از این راهبرد روحانی در تحقق حاکمیت یگانه با هماهنگی قوای سیاسی و نظامی کشور ایران در جایگاه دشوار اما درستی قرار دارد: مقاومت ما را به جایی رسانده است که دونالد ترامپ اعلام می‌کند حاضر است پای سخن روحانی درباره‌ی طرح صلح هرمز بنشیند و به ائتلاف امید در منطقه، امید می‌بندد. درواقع روحانی با اعلام سرفصل‌های طرح خود در رژه نیروهای مسلح در تهران ثابت کرد که رئیس‌جمهور به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی ایران از سوی همه حاکمیت سخن می‌گوید و می‌تواند با ابتکار عمل، بن‌بست در سیاست خارجی آمریکا را بشکند. بدون اغراق اکنون ترامپ در یک دو راهی سخت قرار دارد: راه‌حل فوری، «جنگ» (چه مستقیم چه غیرمستقیم) است که بدون شک ضمن صدمه به ایران، صدمات جبران‌ناپذیری بر جزیره‌العرب و حاشیه جنوبی خلیج‌فارس و از همه مهم‌تر منافع ایالات‌متحده آمریکا خواهد زد که انتخاب مجدد رئیس‌جمهوری که با وعده عبور از جنگ به کاخ سفید رفته است را دچار بحران خواهد کرد و راه‌حل دوم، «صلح» (چه با مذاکره چه بدون مذاکره) است که ترامپ مدت‌هاست سراسیمه و آشفته‌حال به دنبال راهی برای تداوم آن می‌گردد. تاریخ به یاد خواهد داشت که پیام روحانی به ترامپ که پس از سرنگون ساختن پهپاد آمریکایی از طریق سفارت سوئیس به کاخ سفید مخابره شد چگونه ترامپ را از حاشیه‌های یک پاسخ نظامی منصرف ساخت و روحانی چه اندازه در جلوگیری از جنگ ظرافت به خرج داد تا جایی که یکی از سرداران سپاه هم سرنگونی پهپاد را در زمره سیاست آتش به اختیار دانست تا پیام رئیس‌جمهور را تقویت و اعلام کند، گرچه ایران آماده دفاع است اما سر حمله ندارد. این دستاورد محصول همان وحدت قوای سیاسی و نظامی کشور است. از سوی دیگر با همه سختی‌های مردم باید گفت افسانه‌ی یکجانبه‌تازی آمریکا هم در این تحولات نقش بر آب شده است. واقعیت این است که به دور از اغراق‌ها و لاف‌زنی‌های سیاسی که در صداوسیما مرسوم است و با در نظر گرفتن شرایط و سختی‌های روزافزون مردم به‌خصوص طبقه محروم در ایران در اثر تحریم‌های ظالمانه آمریکا و نیز ناکارآمدی‌های داخلی در کشور، آن‌چه در حال رخ دادن است را می‌توان راهبردی قابل‌دفاع در سیاست خارجی دانست به دو شرط؛ اول آن‌که در تقسیم کار میان دیپلماسی و مقاومت زمان دقیق هر یک در یک زمان‌بندی دقیق و حرفه‌ای روشن شود و دوم آن‌که فریب ‌بازی مذاکره‌خواهی ترامپ را نخوریم و فکر نکنیم به محض مذاکره مشکل حل می‌شود یا این‌که تا ابد باید از مذاکره بهراسیم و حتی از این مسئله غفلت کنیم که مذاکره ابزار تبلیغاتی ترامپ است.

ترامپ می‌خواهد یا به زور ایران را پای میز مذاکره بکشد یا ثابت کند که ایران چون مذاکره نمی‌کند مستحق مقابله بلکه جنگ است. در مقابل راهبرد ایران قرار دارد که می‌گوید ترامپ می‌تواند با بازگشت به معاهده‌ای که نقض کرده است در قالب ۱+۵ با ایران گفت‌وگو کند. بدیهی است که لغو تحریم‌ها مهم‌ترین نماد بازگشت به معاهده است. این جمله‌ای است که مقام رهبری، ریاست‌جمهوری، دستگاه دیپلماسی و قوای مسلح ایران بر آن اجماع دارند. مهم‌ترین کار روحانی در نیویورک این است که راه بازگشت ترامپ به این مسیر را فراهم کند و به عنوان یک سیاستمدار حرفه‌ای با خصم خویش راه «توبه» را نشان دهد؛ نه توبه‌ای معنوی و باطنی که توبه‌ای سیاسی و حقوقی.

بخشی از این «نقشه راه» نیز به خروج آمریکا از بحران منطقه‌ای بازمی‌گردد. ترامپ به عنوان شریک دولت سعودی از یکسو لاف حمایت از سعودی‌ها را زده است و از سوی دیگر نمی‌خواهد حتی هزینه سیاسی جنگ مستقیم یا غیرمستقیم را بپردازد. مواضع متناقض ترامپ و پیام‌های او به ایران که کاری به برخوردهای ایران با همسایگانش ندارد نشان‌دهندۀ گیجی این دولت است. اما ایران اگر از موقعیتی که عراق و سوریه و لبنان و یمن (یعنی یک کمربند کامل به دور عربستان!) به دست آورده است به درستی و به‌موقع استفاده کند می‌تواند راه برون‌رفت از این بحران را هم نشان دهد.

مهم‌ترین مأموریت روحانی در نیویورک نه مذاکره با آمریکا که گرفتن سلاح مذاکره از آمریکاست. این مأموریت برای این سفر کافی است. اما همه‌چیز نباید در نیویورک رقم بخورد. اگر آمریکا به نقشه راه رهبری ایران توجه کند رمز عبور از بحران در آن مستتر بود. چهارشنبه رئیس‌جمهوری ایران از موضع ملی سخن خواهد گفت و تندروهای راست و چپ چه کسانی که به «جنگ بی‌پایان» فکر می‌کنند و چه آنان که در رویای «صلحی تخیلی» فرو رفته‌اند ناکام خواهند ماند. میان این دو راهبرد، راهبرد سومی وجود دارد که در تداوم راهبرد تدبیر و امید «بر اقتدار ایران» استوار خواهد بود. عجله نکنید روحانی هنوز همان روحانی است و می‌داند چه باید بگوید سخنان روحانی اگر نه «غیر منتظره» که «بن‌بست‌شکن» خواهد بود اگر دونالد ترامپ همان‌طور که گفته است آماده شنیدن حرف‌های روحانی باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی دیدار با نخست وزیر انگلیس را لغو کند

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
روحانی دیدار با نخست وزیر انگلیس را لغو کند

به گزارش مشرق، عبدالله گنجی مدیر مسئول روزنامه جوان در صفحه شخصی خود درتوییتر درباره بیانیه وقیحانه سه کشور اروپایی نوشت:

روحانی دیدار با نخست وزیر انگلیس را لغو کند - 2

خواندن خبر در سایت منبع

چه کسانی همراه روحانی به نیویورک رفته‌اند؟

تسنیمخبرگزاری تسنیم
چه کسانی همراه روحانی به نیویورک رفته‌اند؟
رئیس جمهورر روز گذشته به منظور شرکت در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل عازم نیویورک شد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، صبح دوشنبه به‌منظور حضور و سخنرانی در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد عازم نیویورک شد.

با وجود محدودیت‌هایی که دولت آمریکا برای در صدور ویزا برای هیئت ایرانی اعمال کرده بود، تعداد محدودی از دولت‌مردان موفق شدند رئیس‌جمهور را در این سفر همراهی کنند.

صدور ویزا تا آخرین روزهای منتهی به سفر هیات ایرانی در هاله‌ای از ابهام بود و محمدجواد ظریف وزیر خارج نیز روز چهارشنبه در حاشیه جلسه دولت در گفتگو با خبرنگار تسنیم از ندادن ویزا به تیم ایرانی سخن گفته بود.

حالا محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، سید عباس عراقچی معاون وزارت امور خارجه، محمود واعظی رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور و حسام الدین آشنا مشاور رئیس‌جمهور و رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری غلامحسین دهقانی معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت خارجه، رئیس جمهور را در این سفر همراهی می‌کنند.

از تیم رسانه‌ای ریاست‌جمهوری تنها کاظم روحانی نژاد به نیویورک رفته است. آمریکا به خبرنگاران و عکاسان ایرانی برای سفر به مقر سازمان ملل ویزا صادر نکرده است.

روحانی در اولین برنامه خود، با عمران‌خان نخست وزیر پاکستان دیدار و پس از آن با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه دیدار و گفت‌وگو کرد.

سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، دیدار با روسای برخی کشورها، مصاحبه با برخی رسانه‌های بین‌المللی و برگزاری کنفرانس خبری عمومی در پایان سفر از برنامه ‌های سفر امسال روحانی به نیویورک است.

روحانی روز پنج‌شنبه و پس از نشست خبری، به تهران بازخواهد گشت.

خواندن خبر در سایت منبع

روایت الیزه از دیدار ۹۰ دقیقه‌ای ماکرون و روحانی در نیویورک

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
روایت الیزه از دیدار ۹۰ دقیقه‌ای ماکرون و روحانی در نیویورک
بعد از دیدار روسای جمهور ایران و فرانسه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل، کاخ الیزه بیانیه‌ای درباره صحبت‌های «امانوئل ماکرون» با «حسن روحانی» منتشر کرده است.

به گزارش مشرق، در ادامه اتهام‌زنی‌های بی سند غربی‌ها به ایران درباره حمله یمنی‌ها به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، رئیس‌جمهور فرانسه در دیدار با همتای ایرانی، در زمینه تنش‌ها در منطقه غرب آسیا توپ را در زمین ایران انداخته و از تهران خواسته تنش‌ها را کاهش دهد.

کاخ الیزه درباره دیدار روسای جمهور فرانسه و ایران بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد، «امانوئل ماکرون» به «حسن روحانی» تاکید کرد که مسیر کاهش تنش‌ها در منطقه، تنگ‌تر شده و زمان آن فرا رسیده که ایران تنش‌ها را کاهش دهد.

بنا بر نوشته خبرگزاری «رویترز»، رؤسای جمهور فرانسه و ایران در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل بیش از ۹۰ دقیقه دیدار و صحبت کردند.

این دیدار به فاصله کوتاهی بعد از انتشار بیانیه مشترک سه کشور اروپایی انگلیس، ‌ فرانسه و آلمان درباره حملات به تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان سعودی و اتهام‌زنی آنها به ایران انجام شد.

در بیانیه الیزه درباره صحبت‌های ماکرون خطاب به رئیس‌جمهور ایران آمده است: «رئیس‌جمهور (فرانسه) گفت که در شرایط کنونی، مسیر کاستن از تنش‌ها در حال تنگ‌تر شدن است اما بیشتر از هر زمانی کاستن از تنش ضروری است و زمان آن فرا رسیده که ایران این اقدام را انجام دهد».

به ادعای دفتر ریاست جمهوری فرانسه، ماکرون از روحانی خواست که ایران مذاکره و صحبت درباره دستور کار امنیت منطقه را آغاز کند.

رئیس‌جمهور فرانسه قرار است امروز سه شنبه در نیویورک با «دونالد ترامپ» همتای آمریکایی خود دیدار دوجانبه داشته باشد.

«علیرضا میر یوسفی» سخنگوی دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل در توئیتر درباره دیدار روسای جمهور ایران و فرانسه نوشت: «دو طرف درباره طرق نجات برجام، روابط دوجانبه و ابتکار رئیس‌جمهور روحانی برای منطقه (ابتکار صلح هرمز) صحبت کردند».

پیش از دیدار ماکرون و روحانی، سه کشور انگلیس، ‌ فرانسه و آلمان در یک بیانیه مشترک ادعا کردند: «واضح است که ایران مسئول حمله به تأسیسات نفت سعودی است. این حملات ضرورت دیپلماسی برای کاهش تنش‌ها با تعامل تمامی طرف‌ها را نشان می‌دهد».

تروئیکای اروپایی در این بیانیه ضمن اعلام ادامه حمایتشان از برجام افزودند: «زمان آن فرا رسیده که ایران چارچوب مذاکرات طولانی مدت درباره برنامه هسته‌ای، موضوعات امنیت منطقه‌ای که شامل برنامه‌های موشکی‌اش می‌شود را بپذیرد».

بیانیه مشترک فرانسه، انگلیس و آلمان با واکنش «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران روبرو شد و او در پیامی توئیتری نوشت: ناتوانی سه کشور اروپایی در اجرای تعهداتشان بدون اجازه آمریکا از ماه مه سال ۲۰۱۸ آشکار شده است.

ظریف افزود: «راه حل این کمبود، اراده جامع برای ایجاد مسیر مستقل، ‌ عدم تکرار طوطی‌وار ادعاهای پوچ آمریکا و عدم ناسازگاری با برنامه جامع اقدام مشترک است. هیچ گونه توافق جدیدی پیش از پایبندی به توافق کنونی وجود نخواهد داشت».منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

بیانیه کاخ الیزه درباره دیدار روحانی و مکرون

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
بیانیه کاخ الیزه درباره دیدار روحانی و مکرون
کاخ ریاست جمهوری فرانسه(الیزه) بامداد روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای درباره دیدار روسای جمهوری ایران و فرانسه نوشت: زمان آن رسیده که ایران برای حل و فصل بحران در منطقه در شرایطی که مسیر کاهش تنش ها باریک تر شده، کمک کند.

به گزارش وانانیوز،

به نقل از الیزه، رئیس جمهوری فرانسه گفت: اکنون پیشبرد پایه‌های گذاشته شده در بیاریتز (اجلاس گروه ۷) و آغاز گفت و گوها در خصوص یک دستورکار امنیتی در منطقه بویژه تنگه هرمز و موضوع یمن ضروری است.

کاخ الیزه افزود: در این گفت و گو، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران بر علاقمندی خود برای همکاری با فرانسه، آلمان و انگلیس تاکید کرد.

رئیس جمهوری فرانسه قرار است روز سه شنبه در چارچوب تلاش‌های میانجی گرایانه خود بین تهران و واشنگتن با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز دیدار و گفت و گو کند.

لوپینیون می‌نویسد: امانوئل مکرون متعهد شده است تمام تلاش خود را برای فراهم کردن شرایطی که منجر به گفت و گو بین تهران و واشنگتن شود به کار گیرد، این تلاش‌ها به نوبه خود مبتنی بر حفظ ساز وکار نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران و فعالیت‌های هسته‌ای آن پس از سال ۲۰۲۵، برنامه بالستیک و تأثیر منطقه‌ای این کشور است.

امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه روز دوشنبه با حضور در محل اقامت «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران در حاشیه اجلاس هفتاد و چهارم مجمع عمومی سازمان ملل با وی دیدار و گفت و گو کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) دیدار روحانی با نخست‌وزیر پاکستان در نیویورک

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) دیدار روحانی با نخست‌وزیر پاکستان در نیویورک
حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس‌جمهور کشورمان، که برای شرکت در هفتاد و چهارمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل وارد نیویورک شده است، در حاشیه این اجلاس با عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان دیدار و گفتگو کرد.
(تصاویر) دیدار روحانی با نخست‌وزیر پاکستان در نیویورک - 0(تصاویر) دیدار روحانی با نخست‌وزیر پاکستان در نیویورک - 2(تصاویر) دیدار روحانی با نخست‌وزیر پاکستان در نیویورک - 4(تصاویر) دیدار روحانی با نخست‌وزیر پاکستان در نیویورک - 5(تصاویر) دیدار روحانی با نخست‌وزیر پاکستان در نیویورک - 6

تصاویر: پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر ریاست جمهوری

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین16 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مدیر مسئول روزنامه جوان در فضای مجازی چنین پستی را منتشر کرد: رقابت‌های انتخاباتی دهه اول انقلاب ایدئولوژیک و اعتقادی بود. رقابت‌های دهه دوم و سوم جناحی بود و از مجلس پنجم با پیدایش کارگزاران سازندگی پول نیز وارد انتخابات شد. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، عبدالله گنجی، مدیر مسئول روزنامه جوان در فضای مجازی چنین پستی را منتشر کرد: «رقابت‌های انتخاباتی دهه اول انقلاب ایدئولوژیک و اعتقادی بود. رقابت‌های دهه دوم و سوم جناحی بود و از مجلس پنجم با پیدایش کارگزاران سازندگی پول نیز وارد انتخابات شد. رقابت‌های دهه چهارم رقابت ایده‌ها برای اداره کشور است، به شرط اینکه پول و خصوصا پول کثیف سایه نیندازد.» انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

فیلم | وضعیت سانتیاگوی شیلی بعد از طوفان مردمی

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

رمزگشایی نافرجام دستگیری زم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در سریال رسانه‌های فارسی زبان در باره‌ی دستگیری روح الله زم، پای عشق شیرین در میان است! به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رسانه‌های فارسی زبان روایت‌های یکدیگر را در باره چگونگی دستگیری زم تکذیب کردند.

راه اندازی مراکز ترک اعتیاد به تلفن همراه در کره جنوبی

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
برخی از معتادان به تلفن همراه ساعت‌ها و شاید بیش از ده یا پانزده ساعت به صورت مستمر به کار با گوشی همراه مشغولند بدون آنکه خودشان متوجه باشند. از اینرو، کشوری همانند کره جنوبی تلاش‌هایی را برای کاهش میزان اعتیاد به تلفن همراه شروع کرده است. از اینرو، کشوری همانند کره جنوبی تلاش‌هایی را برای کاهش میزان اعتیاد به تلفن همراه شروع کرده است. کسانیکه به این مراکز ترک اعتیاد خاص می‌روند، روزانه دوازده ساعت بدون دسترسی به تلفن همراه خود سپری می‌کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد در سال دو هزار و هجده، نود و هشت درصد نوجوانان در کره جنوبی از تلفن همراه استفاده می‌کردند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
او ادامه داد: ضمن اینکه معتقدیم بیان FATF در رسانه‌ها مهم است، منتها نحوه پرداختن به ان نباید به گونه‌ای باشد که شرایط دشواری را پیش بیاورد. وزیر کشور با بیان اینکه چهار ماه دیگر وقت داریم افزود: در این ۴ ماه دولت پیگیر تصویب لوایح چهارگانه و دو کنوانسیون است. اقای رحمانی فضلی گفت: آیین‌نامه‌های این قوانین در دولت تصویب و ابلاغ شد و گام‌های بلندی برداشته شده است و در فرصتی که داریم با پیگیری همه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با این موضوع، اقدامات دیگری هم صورت می‌گیرد. وی افزود: مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای نگهبان، مجلس شورای اسلامی و دولت به نوعی در خصوص موضوع FATF، لوایح و کنوانسیون‌های مرتبط با آن مسئولیت دارند. اقای رحمانی فضلی گفت: این موضوعی است که در سطح قانونگذاری و تصمیم‌گیری پیگیری می‌شود، در این جلسه مقرر شد که رسانه‌ها نسبت به انتشار اخبار مرتبط با FATF مسئولانه عمل کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

اخبار بیشتر