آغاز هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. بین‌المللی
پوشش خبری

آغاز هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد

سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل

تسنیمخبرگزاری تسنیم
سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل
رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به سخنرانی پرداخت.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مشغول سخنرانی است.

در حال تکمیل …

خواندن خبر در سایت منبع

آغاز مجمع عمومی سازمان ملل با سخنرانی دبیرکل؛ گوترش حمله به آرامکو را محکوم کرد

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
آغاز مجمع عمومی سازمان ملل با سخنرانی دبیرکل؛ گوترش حمله به آرامکو را محکوم کرد
اقتصادنیوز؛ آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل در سخنان آغازین مجمع عمومی سازمان ملل با اشاره به حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، این حملات را غیر قابل قبول عنوان کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ نشست سران در هفتادوچهارمین مجمع عمومی سازمان ملل با سخنرانی آنتونیو گوترش آغاز شد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در سخنان آغازین این نشست با اشاره به تهدیدات موجود بین‌المللی، خواستار تلاش جمعی برای دستیابی به صلح شده است.

او ضمن هشدار نسبت به عواقب تنش‌ها در منطقه خلیج فارس، به حمله اخیر علیه تأسیسات نفتی عربستان اشاره کرد و گفت که هرگونه اشتباه محاسباتی کوچک می‌تواند به درگیری‌های بزرگ منجر شود.

دبیرکل سازمان ملل درباره وضعیت موجود در شبه جزیره کره، اوضاع را نامطمئن خواند و در عین حال اظهار کرد از تلاش‌ها برای دیدار دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی حمایت می‌کند.

گوترش در این سخنان اظهار کرد: منشور سازمان ملل پیام واضحی را به ما ابلاغ می‌کند؛ اینکه مردم را در جایگاه نخست قرار دهیم. نخستین واژگان این منشور به این اشاره دارد که ما باید مردم را در رأس کار خود قرار دهیم، در همه جا و همه زمان‌ها.

وی با اشاره به چالش‌های جهان معاصر، تصریح کرد: مردم به سازمان ملل متحد ایمان دارند اما آیا آنها به ما هم ایمان دارند؟

گوترش گفت: مردم حق دارند در صلح زندگی کنند. سال گذشته من در این مکان به رغم آشوب‌ها و درگیری‌ها راجع به بارقه‌های امید سخن گفتم. مذاکرات سیاسی در سودان و فرآیند صلح در آفریقای مرکزی امیدهای جدیدی ایجاد کرده است.

دبیرکل افزود: گام‌های برداشته شده برای حل بحران سوریه مطابق با قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت، همان‌طور که دیروز اعلام کردم، توافقی میان تمامی جناح‌ها به دست آمده که در زمینه کمیته معتبر، اعتدال‌گرا و همه‌جانبه‌ای به رهبری سوری‌ها برای قانون اساسی است.

وی گفت: سازمان ملل متحد به دنبال آن است تا کمیته‌ای در ژنو در هفته‌ای آینده تشکیل دهد. در عرصه بین‌الملل شاهد آن هستیم که مناقشات تداوم دارد، تروریسم اشاعه می‌یابد و تهدید رقابت تسلیحاتی جدید روز افزون است. مداخله‌های خارجی و تعرض به قطعنامه‌های شورای امنیت، فرآیندهای صلح را دشوارتر می‌کند و بسیاری از وضعیت‌ها هنوز حل نشده باقی مانده‌اند که شامل یمن و لیبی و افغانستان و غیره می‌شود.

دبیرکل سازمان ملل متحد در ادامه اظهارات خود با اشاره به موضع این سازمان درخصوص حل مناقشه رژیم صهیونیستی و فلسطین بر مبنی راهکار تشکیل دو کشور اظهارات خود را با پرداختن به تحولات ونزوئلا ادامه داد و گفت: در ونزوئلا ۴ میلیون تن از کشور فرار کرده‌اند که بزرگترین میزان آوارگی در دنیا محسوب می‌شود. تنش‌ها در جنوب آسیا رو به افزایش است و اختلافاتی وجود داردکه باید از طریق گفت و گو به آن پرداخته شود و فارغ از اینها ما با احتمال هشدار آمیز درگیری و جنگ در منطقه خلیج فارس مواجه هستیم که عواقب آن برای دنیا قابل تحمل نیست.

گوترش افزود: حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان به طور کامل غیرقابل قبول بود. این اتفاق در شرایطی است که هر گونه اشتباه محاسباتی کوچک می‌تواند به درگیری‌های بزرگ منجر شود. ما باید هر آن چه می‌توانیم را انجام دهیم تا به سمت خرد، حرکت کنیم و خویشتنداری داشته باشیم. امید دارم که آینده‌ای حاصل شود که در آن همه کشورهای منطقه بتواند در شرایطی مبتنی بر احترام متقابل و همکاری به سر ببرند و در امور داخلی یکدیگر مداخله نکنند.

وی هم‌چنین تاکید کرد: من همچنین امید دارم که این امر محتمل باشد که پیشرفت حاصل در زمینه منع اشاعه هسته‌ای که بازتاب آن در برجام آمده، حفظ شود. این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

اظهار نظر تازه ترامپ درباره ایران قبل از سخنرانی در سازمان ملل

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
اظهار نظر تازه ترامپ درباره ایران قبل از سخنرانی در سازمان ملل
فارس نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا قبل از سخنرانی در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره ایران اظهارنظر کرد.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه قبل از سخنرانی در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که درباره ایران عملکرد مناسبی داریم.

وی گفت: «درباره ایران، فکر می‌کنم عملکرد بسیار مناسبی داریم. ببینیم چه پیش می‌آید. فکر کنم آنها دوست داشته باشند کاری انجام دهند. اگر اینطور باشد کار هوشمندانه‌ای است.»

ترامپ در بخش دیگری از سخنانش گفت: «ایالات متحده به دنبال درگیری با هیچ کشوری نیست. ما خواستار صلح، همکاری و نفع دوجانبه با همه هستیم.»

واشنگتن بعد از خروج از برجام در راستای سیاستی موسوم به «فشار حداکثری» به اقداماتی تحریک‌آمیز مانند قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های اصطلاحا تروریستی، اعزم یک ناوگروه، چند بمب‌افکن بی‌-۵۲ و چند جنگنده اف-۲۲ به منطقه و تحریم وزیر خارجه ایران روی آورده است.

ترامپ همزمان با نزدیک شدن به انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا به دنبال راهی برای رقم زدن یک پیروزی دیپلماتیک است.

او در روزهای گذشته سخنان متناقضی درباره تمایل به دیدار با حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران مطرح کرده است.

رئیس جمهور آمریکا دوشنبه در تازه‌ترین موضع‌گیری در پاسخ به سوالی درباره امکان دیدار با روحانی گفت: «خواهیم دید چه اتفاقی خواهد افتاد.»

رئیس‌جمهور آمریکا روز یکشنبه گفته بود که آماده است تا طرح پیشنهادی ایران برای ایجاد ثبات و آرامش در منطقه خلیج فارس را بشنود.

این در حالی است که ترامپ سه‌شنبه هفته پیش درباره احتمال دیدار با روحانی گفته بود: «من هیچوقت چیزی را منتفی نمی‌دانم ولی ترجیح می‌دهم با او ملاقات نکنم.»

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد
هفتاد و چهارمین نشست سران مجمع عمومی سازمان ملل دقایقی پیش در مقر این سازمان در نیویورک آغاز شد.

نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس در حالی روز گذشته موفق شد پیکان را با نتیجه ۲ بر یک شکست بدهد که بشار رسن هافبک عراقی پرسپولیس در این مسابقه حضور نداشت. «بهروز دزهبود» مدیر برنامه بشار رسن در این ارتباط به سایت «السومریه نیوز» عراق گفت: بشار به خاطر تمدید ویزای خود هنوز به ایران بازنگشته است. وی ادامه داد: رسن قبل از بازگشت به تهران با تیم سابق خود یعنی نیروی هوایی تمرین می‌کند تا از نظر بدنی آماده بماند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
وی ادامه داد: هدف آمریکا در لبنان این است که حضور سیاسی حزب‌الله را در این کشور کمرنگ کند. این اتفاق نتیجه فساد برخی از وزرای وابسته به جریان ۱۴مارچ است که از سالها قبل سعی کردند که زمینه را برای یک بحران اجتماعی فراهم و وانمود کنند که وزرای وابسته به جریان ۸ مارچ از توان کافی برای اداره کشور برخوردار نیستند. وی تاکید کرد: آن وقت است که وزرای وابسته به حزب‌الله برکنار و کمک‌های مالی عربستان و آمریکا به لبنان سراریز خواهد شد. لبنان هم اکنون ۸۰میلیارد دلار بدهی خارجی دارد و دولت سعد حریری قادر به پرداخت آن نیست. چون کمک‌های آمریکا و عربستان به لبنان قطع شده لذا فشارهای زیادی متوجه دولت سعد حریری شده است تا وزرای وابسته به جریان ۸مارچ را از کابینه اخراج کنند و وزرایی وابسته به آمریکا و عربستان در کابینه آینده وارد کنند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش ایسنا، او در ادامه نوشت: کسانی که معتقد بودند ترامپ برای روسیه بلااستفاده است باید مجددا در عقیده خود تجدیدنظر کنند. او گفت: ما باید مثل بچه‌ها به رئیس جمهور آمریکا بگوییم: مردم را با اسم کوچک صدا نزن! در خاتمه این آتش‌بس پنج روزه اردوغان قرار است با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در شهر سوچی دیدار کند. ترامپ یک کاندیدای عالی است و من او را تحسین می‌کنم اما برای آمریکا او رئیس جمهور چندان خوبی نیست. اما بالعکس ریاست جمهوری ترامپ برای روسیه مثل هدیه‌ای است که همچنان به دادن دستاورد به مسکو ادامه می‌دهد.
مهرمهر22 ساعت قبل
به گفته «پل چیچیستر» مدیر عملیات مرکز امنیت سایبر ملی انگلیس، سازمانی با نام Turla ظاهرا از زیرساخت‌های رایانه‌ای ایران استفاده کرده تا با موفقیت و در طی ۱۸ ماه دست کم در ۲۰ کشور مختلف حملات سایبری انجام دهند. یورو نیوز نیز با مخابره این خبر نوشته است: شماری از مقامات آمریکایی و بریتانیایی می‌گویند که گروهی از هکرهای روسی با مداخله در روند کار هکرهای ایرانی، موفق شدند این تصور را به وجود بیاورند که حملات سایبری از سوی هکرهای ایرانی انجام شده است. مقامات استونی و جمهوری چک گروه «تورلا» را متهم کرده‌اند که به سرویس امنیت فدرال روسیه وابسته است. ستاد ارتباطات دولت بریتانیا به همراه آژانس امنیت ملی آمریکا از حملات اخیر هکرهای روسی و شیوه مورد استفاده آنها پرده برداشته است. آنها هدف از افشای شیوه مورد استفاده هکرهای روس را افزایش آگاهی در مورد خطرات پیش رو عنوان کرده‌اند.
مهرمهر16 ساعت قبل
اهمیت افغانستان برای آمریکاافغانستان از جهات مختلفی برای آمریکا اهمیت دارد که مهمترین مورد آن هم مرز بودن با رقیبان اصلی ایالات متحده یعنی چین و ایران و نزدیکی به حریم خلوت روسیه است. علاوه بر این، افغانستان دارای مرزی نسبتا طولانی با ایران است و حضور نظامی آمریکا در این کشور به معنای آن است که ایالات متحده در کنار رقیبان و دشمنان سنتی خود حضوری همیشگی دارد. این موضوع وقتی نمود بیشتری پیدا می‌کند که به نحوه رفتار آمریکا با دولت‌های افغانستان و روند تشکیل دولت‌های جدید در این کشور توجه کنیم. این سفرها در حالی انجام می‌شود که دولت آمریکا به دلیل انجام مذاکراه با طالبان در حالیکه دولت افغانستان در آن حضور ندارد، بخشی از جمعیت این کشور را به خود بدبین کرده است. حضور پرتعداد فرستاده‌های واشنگتن در افغانستان کمکی به بهبود اوضاع این کشور جنگ زده نمی‌کند.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان به طرح ادعاهای واهی علیه ایران پرداخت. از طریق ادله و شواهدی که عربستان در اختیار دارد، ما قانع شده‌ایم که ایران در حمله به آرامکو دست دارد. وی در ادامه مدعی شد: ایادی ایران در برخی از کشورهای منطقه وجود دارد. هدف قرار دادن آرامکو از سوی ایران نمایانگر نیات خصمانه تهران در منطقه است. توافق هسته‌ای ایران دارای عیوبی است زیرا شامل فعالیت موشکهای بالستیکی و دخالت‌های ایران در منطقه نمی‌شود.

اخبار بیشتر