یوفا: بازی با تیم‌های ایران و عربستان ممنوع!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

یوفا: بازی با تیم‌های ایران و عربستان ممنوع!

رئیس یوفا: درباره محدودیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها سکوت نمی‌کنیم

نودخبرگزاری نود
رئیس یوفا: درباره محدودیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها سکوت نمی‌کنیم
الکساندر شفرین تصمیم جدید یوفا برای بازی نکردن تیم های باشگاهی و ملی اروپایی با کشورهای محدود کننده ورود زن‌ها به ورزشگاه‌ها را تشریح کرد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از خبرگزاری فرانسه، یوفا در اجلاس اخیر خود به ۵۵ عضو خود پیشنهاد کرد که هیچ تیم ملی و باشگاهی از قاره اروپا در کشورها و یا با کشورهایی که برای حضور زنان در استادیوم‌های فوتبال محدودیت ایجاد می‌کند بازی نکنند. پیشنهادی که با موافقت تمامی کشورهای عضو روبرو شد و اجرایی می‌شود.

آلکساندر شفرین، رئیس یوفا در همین رابطه به خبرگزاری فرانسه گفت: کمیته اجرایی یوفا به تمامی ۵۵ عضو و تمامی باشگاه‌های اروپایی توصیه کرد در کشورهایی که زن‌ها دسترسی محدود به ورزشگاه‌ها دارند بازی نکنند. تا جایی که ما می‌دانیم دو کشور در جهان هستند که به زن‌ها و دخترها اجازه ورود به ورزشگاه ‌ها را نمی‌دهند. ما نمی‌توانیم آنها را جریمه کنیم چون این حق در اختیار فیفاست ولی نمی‌توان در این باره نیز ساکت بود.

عالی‌ترین شخص در نهاد یوفا در بخش پایانی صحبت خود گفت: به همین دلیل توصیه ما به تیم‌های تمامی ۵۵ عضو یوفا چه باشگاهی و ملی (فوتبال، فوتبال ساحلی و فوتسال) این است که در این کشورها و با این کشورها بازی نکنند.

خواندن خبر در سایت منبع

یوفا: هیچ تیم اروپایی حق بازی با ایران و عربستان را ندارد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
یوفا: هیچ تیم اروپایی حق بازی با ایران و عربستان را ندارد
یوفا در بیانیه‌ای مداخله جویانه اعلام کرد هیچ تیم ملی و باشگاهی از قاره اروپا حق بازی با تیم های ایران و عربستان را ندارند.

در جلسه کمیته اجرایی یوفا به ریاست الکساندر شفرین درباره موضوع ممنوعیت ورود زنها به ورزشگاه‌ها در بعضی از کشورها تصمیم جدید گرفته شد.

بر این اساس به تمامی تیمهای ملی و باشگاهی اروپا دستور داده شد که حق بازی در کشورهایی که در آن زنها برای ورود به ورزشگاه با محدودیت مواجه هستند را ندارند.

از مسئولان فدراسیون فوتبال ایتالیا سال قبل به خاطر برگزاری دیدار سوپر جام این کشور بین میلان و یوونتوس در عربستان که زنها با ممنوعیت ورود به ورزشگاه مواجه هستند، انتقاد شد.

در ادامه آمده است: تا جایی که می‌دانیم دو کشور به زنها حق دسترسی به ورزشگاه‌ها را ندادند و ما نمی‌توانیم آنها را جریمه کنیم چون در اختیار فیفا است ولی نمیتوان ساکت نیز بود. به همین دلیل تیم‌های تمامی ۵۵ عضو یوفا چه باشگاهی و ملی حق بازی در این کشورها و بازی با تیم‌های نماینده این کشورها را نخواهند داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

فوری؛ یوفا: کشورها و باشگاه‌های اروپایی نباید در ورزشگاه‌هایی که دسترسی زنان به آن محدود است، بازی کنند

طرفداریخبرگزاری طرفداری
فوری؛ یوفا: کشورها و باشگاه‌های اروپایی نباید در ورزشگاه‌هایی که دسترسی زنان به آن محدود است، بازی کنند
یوفا نیز حمایت خود را از برابری زنان و مردان و حضور بانوان در استادیوم های ورزشی اعلام نمود.

طرفداری - موضوع حضور در ورزشگاه‌ها مسئله‌ای است که در سرتاسر دنیا پذیرفته شده و ایران یکی از معدود کشورهایی است که زنان دسترسی آزاد برای حضور در استادیوم را ندارند. پس از اینکه جیانی اینفانتینو رییس فیفا شب گذشته در مراسم بهترین‌های سال جهان به صورت صریح از حضور زنان در بازی آتی تیم ملی ایران صحبت کرد، اکنون نوبت یوفا است که در این خصوص موضع گیری کند.

به گزارش اکانت توییتر یوفا، الکساندر سفرین رییس یوفا به تمامی ۵۵ کشور عضو یوفا و کلیه باشگاه‌های این کشورها توصیه کرد در کشورهایی که دسترسی زنان را به حضور در استادیوم محدود می‌کنند، حضور نیابند و در هیچ مسابقه‌ای شرکت نکنند.

خواندن خبر در سایت منبع

ورود یوفا به قضیه حضور زنان در ورزشگاه‌ها (عکس)

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
ورود یوفا به قضیه حضور زنان در ورزشگاه‌ها (عکس)
پس از این که جانی اینفانتینو دیشب در مراسم بهترین های فیفا نسبت به حضور زنان در ورزشگاه ها واکنش نشان داد حالا یوفا نیز به این قضیه ورود کرده است.

به گزارش «ورزش سه»، طی ماه‌های گذشته بحث ورود زنان به ورزشگاه‌ها داغ‌تر از گذشته دنبال می‌شود و فشار نهاد‌های جهانی به فدراسیون فوتبال ایران برای حضور هر چه زودتر زنان در استادیوم‌ها هر روز بیشتر از روز قبل می‌شود. همین دیشب بود که جانی اینفانتینو، رئیس فیفا، در حاشیه مراسم بهترین‌های سال نسبت به ورود زنان ایرانی به ورزشگاه‌ها ابراز امیدواری نمود و اعلام کرد این اتفاق باید سریع‌تر عملی شود.

حالا و پس از گذشت کم‌تر از یک روز از صحبت‌های رئیس فیفا، اتحادیه فوتبال اروپا یعنی یوفا نیز به بحث حضور زنان در ورزشگاه‌ها واکنش نشان داد.

یوفا با قرار دادن توئیتی در صفحه رسمی توئیتر خود به شکلی جالب نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و عنوان کرد: «به تمام ۵۵ تیم ملی عضو یوفا و تمام تیم‌های باشگاهی اعلام می‌شود که آن‌ها نباید در هیچ کشوری که اجازه حضور زنان در استادیوم‌ها را نمی‌دهند، به رقابت بپردازند.»

ورود یوفا به قضیه حضور زنان در ورزشگاه‌ها (عکس) - 5

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

عجیب‌ترین اعتصاب تاریخ فوتبال/ ما پول نگرفتیم؛ بیا گل بزن+فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز16 ساعت قبل
در چهارچوب رقابت‌های لیگ برتر فوتبال مکزیک، بازیکنان یکی از تیم‌های این کشور درپی عدم تامین مالی از طرف مسئولانشان تصمیم عجیبی گرفتند که تا به حال در هیچ جایی دیگر شاهد آن نبودیم. وقتی درگیر فوتبال باشی دیگر برای اینکه سرت را گرم کنی و یا برای اینکه وقتت را پر کنی دیگر مشکل خاصی ندارید. حتی ممکن است یک شبانه روزهم برای پرداختن به اتفافات ریز و درشت آن کافی نباشد و شما دچار کمبود وقت شوید. شاید یکی از دلایل فراگیر بودن فوتبال، بروز اتفاقات عجیب و غریبی است که حتی در مخیله هیچ کسی نمی‌گنجد. بدون شک اخبار زیادی را در روزهای آینده در خصوص این دیدار از سری مسابقات لیگ مکزیک خواهیم شنید و تنها می‌توانیم ابراز امیدواری کنیم چنین تصمیماتی را در نقاط دیگر دنیا خصوصا در فوتبال خودمان شاهد نباشیم.

گل دوم کریم انصاری فرد به الوکره (السیلیه ۲-۱ الوکره)

طرفداریطرفداری1 روز قبل

فیلم/ عزاداری شیعیان نیجریه در کربلا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل

بسکتبال NBA؛ ۱۰ حرکت برتر بازی‌های پیش فصل (۱۷ اکتبر ۲۰۱۹)

طرفداریطرفداری2 روز قبل

اژدر حوت؛ قاتل متجاوزان به مرزهای دریایی ایران +فیلم و تصاویر

رکنارکنا2 روز قبل
در سال‌های اخیر، نیروی دریایی ماموریت‌های بسیار مهمی را علاوه بر آب‌های دریایی کشورمان در آب‌های آزاد و بین المللی به انجام رسانیده که یکی از این ماموریت‌ها مبارزه با دزدان دریایی در آب‌های بین المللی است. البته نیروی دریایی سپاه نیز یکی از پیشگامان خودکفایی در امر بومی سازی دستاوردهای دفاعی در کشور به شمار می‌رود. باید توجه داشت که طبق گفته دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده سابق نیروی دریایی سپاه اژدر حوت سریع‌ترین اژدر دنیا در آن زمان و حتی در حال حاضر است. شواهد به وضوح نشان می‌دهد که شناور‌های متوسط و بزرگ‌تر از متوسط هیچ شانسی برای فرار از اژدر حوت ندارند؛ بنابراین با شلیک دو اژدر حوت و باصرف هزینه دو میلیون دلار می‌توان به آمریکا، چهار میلیارد و پانصد میلیون دلار ضرر زد، یعنی ۹۰۰ برابر. با غرق شدن یک ناو هواپیما بر تمام ناوگان پشتیبانی آن آسیب پذیر می‌شوند و این دقیقا یعنی همان بلایی که نیروی دریایی ما در جنگ هشت ساله بر سر نیروی دریایی عراق آورد.

فیلم | حرکت عجیب یک دروازه‌بان

همشهریهمشهری1 روز قبل

اخبار بیشتر