اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۳ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۳ مهرماه

دخالت جهانگیری در قیمت سبوس جواب داد +سند

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
دخالت جهانگیری در قیمت سبوس جواب داد +سند
کارگروه تنظیم بازار نرخ مصوب سبوس را با پیش بینی یارانه مربوطه تعدیل و قیمت هر کیلوگرم از این محصول را هزار تومان تصویب کرد.

به گزارش مشرق، بر اساس جلسه اخیر کارگروه تنظیم بازار، نرخ مصوب سبوس با پیش بینی یارانه مربوطه تعدیل و قیمت هر کیلوگرم از این محصول هزار تومان تعیین شد.

در متن مصوبه کارگروه تنظیم بازار در خصوص قیمت سبوس گندم آمده است: با توجه به جلسه مورخ ۹۸/۶/۱۷ معاون اول ریاست جمهوری با وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و دستور وی مبنی بر تعدیل نرخ سبوس با پیش بینی یارانه مربوطه و در راستای حمایت از تولید داخل، نرخ عرضه سبوس درب کارخانه در سراسر کشور ۱۰۰۰۰ (ده هزار ریال) از ابتدای مهرماه سال جاری تعیین گردید.

دخالت جهانگیری در قیمت سبوس جواب داد +سند - 4

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

چهارشنبه ۳ مهر | قیمت دلار و یورو در صرافی ملی و بانکها و نرخ ارز مسافرتی

همشهریخبرگزاری همشهری
چهارشنبه ۳ مهر | قیمت دلار و یورو در صرافی ملی و بانکها و نرخ ارز مسافرتی
همشهری آنلاین: قیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها امروز ۱۱هزار و ۳۵۰ تومان و قیمت یورو ۱۲هزار و ۶۵۰ تومان تعیین شده است.

به گزارش تسنیم، ‌صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه سوم مهرماه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ثبات نسبت به روز کاری قبل ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱هزار و ۲۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۱۲هزار و ۶۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲هزار و ۵۵۰ تومان است.

به گزارش تسنیم، ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند. این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

گفتنی است، امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را ۱۱ هزار و ۲۴۷ تومان و ۸ ریال، قیمت یورو را ۱۲ هزار و ۳۵۹ تومان و ۲ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۳ هزار و ۹۸۵ تومان و ۵ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند.

** توجه داشته باشید که قیمت‌های درج‌شده در این خبر برای دلار، یورو و پوند، قیمت خرید بانک از مردم است نه فروش!

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۲ هزار و ۵۳۳ تومان و ۹ ریال می‌فروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل کاهش یافته است.

به گزارش تسنیم، مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته‌شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند. کد خبر ۴۵۶۲۶۶

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش قیمت نان بیش از نرخ تورم/رفتار دوگانه دولت در تامین قوت مردم

موجخبرگزاری موج
افزایش قیمت نان بیش از نرخ تورم/رفتار دوگانه دولت در تامین قوت مردم
دولت در حالی قیمت نان را در مصوبه جدید بیش از 35 درصد افزایش داده است که در ماه های گذشته خرید تضمینی گندم را با قیمتی پایین انجام داده است و از طرف دیگر میزان تورم غلات در سه ماهه امسال از سوی مرکز آمار 30 درصد اعلام شده بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران روز گذشته اعلام کرد قیمت بربری با آرد ۸۳۰ تومانی به قیمت ۱۰۰۰ تومان، سنگک با آرد ۸۱۵ تومانی به قیمت ۱۲۰۰ تومان، تافتون با آرد ۸۲۰ تومانی به قیمت ۵۵۰ تومان و لواش با آرد ۸۲۰ تومانی به نرخ ۳۰۰ تومان عرضه می‌شود. همچنین قیمت بربری در نانوایی‌های آزادپز با آرد ۱۲۳۰تومانی به قیمت ۱۵۰۰ تومان، سنگک با آرد ۱۱۷۰تومانی به نرخ ۱۸۰۰ تومان، تافتون با آرد ۱۲۰۰ تومانی به قیمت ۸۵۰ تومان و لواش با آرد ۱۲۰۰ تومانی به نرخ ۴۵۰ تومان عرضه می‌شود.

افزایش قیمت نان بیش از نرخ تورم/رفتار دوگانه دولت در تامین قوت مردم - 2

نکته حائز اهمیت در قیمت گذاری‌های اخیر این است که دولت چند ماه پیش میزان سهمیه نانوایی های یارانه ای را کاهش داده بود، هرچند اعلام کرده این میزان کاهش سهمیه برای جلوگیری از فروش آرد به صورت غیرقانونی از سوی نانوایی هاست، اما مساله اینجاست که برخی از نانوایی‌ها در گزارش میدانی خبرنگار موج اعلام می‌کردند این میزان آرد تنها بخشی از نیاز روزانه آن‌ها را تامین می‌کند و در نهایت آن‌ها باید بخشی از آرد مورد نیاز را از بازار آزاد تهیه کنند، بر این اساس قیمت نان نمی‌تواند با نرخ مصوب باشد.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شد که بسیاری از نانوایی‌ها قیمت نان را بیشتر از نرخ مصوب می‌فروختند و به عبارتی هر نانوایی هر چقدر تیغش می‌برید با همان قیمت نان می‌فروخت، دولت نیز نظارت چندانی بر این بخش نداشت. البته همواره در مصاحبه‌ها اعلام می‌کردند نظارت کافی بر صنف نانوایی وجود دارد.

آنچه که امروز در مصوبه جدید قیمت نان عیان است افزایش ۳۵ درصدی قیمت نان است در شرایطی که دولت در سال ۹۸ قیمت خرید تضمینی گندم را نسبت به سال ۹۷ کمتر از ۲۴ درصد افزایش داده است. به عبارت دیگر قیمت نان لواش از نرخ ۱۷۵ تا ۲۰۰ تومان به ۳۰۰ تومان رسیده است که رشدی بیش از ۳۵ درصدی داشته است، اما قیمت خرید تضمینی از ۱۲۷۰ تومان به ۱۷۰۰ تومان افزایش داشته که حاکی از این است که افزایش قیمت نان بیشتر از تورم مواد اولیه آن بوده است و حتی اگر تورم سایر عوامل تولید همچون نیروی کار در نظر بگیریم این نسبت کاهش می‌یابد. بنابراین در شرایطی که مرکز آمار ایران، متوسط قیمت محصولات و هزینه خدمات کشاورزی بهار ١٣٩٨ را اینگونه اعلام کرده است که؛ در بخش غلات در سه ماه اول سال ١٣٩٨، متوسط قیمت گندم ١٧٢١٠ ریال که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣١٫١ درصد رشد داشته دولت بازهم نان را گرانتر از آن اعلام کرده است و نهایتا مساله‌ای که در ماه‌های آینده پیش می‌آید مجوز تخطی از همین قیمت هاست، زیرا قبلا از اینکه دولت مصوبه جدید را اعلام کند بیشتر نانوایی‌ها گرانتر می‌فروختند برای نمونه سنگگ یارانه‌ای را به جای ۱۰۰۰ با قیمت ۱۵۰۰ و آزاد را به جای ۱۵۰۰ با قیمت ۲۰۰۰ تومان عرضه می‌کردند و در حال حاضر سنگک کنجدی با قیمت ۳۰۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود و بسیاری از آن‌ها برای اینکه مردم را مجاب به خرید نان کنجدی کنند اعلام می‌کنند سنگک ساده نمی‌پزند.

افزایش قیمت نان بیش از نرخ تورم/رفتار دوگانه دولت در تامین قوت مردم - 7

عدم تناسب برخورد دولت در خرید گندم و افزایش قیمت نان

پیش از این علی خان محمدی دبیرکل بنیاد ملی گندمکاران کشور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با بیان اینکه در شرایط کنونی که قیمت گندم پایین‌تر از قیمت جو است و ممکن است بخشی از گندم تولید شده به خوراک دام تبدیل شود، تصریح کرد: دریک سال گذشته برای قیمت تضمینی گندم سه بار با دولت و مجلس مذاکره کردیم و در نهایت قیمت نهایی خرید ۲۲۰۰ تومان تعیین شد و پس از آن گفتند دولت پول ندارد قیمت به ۲۰۰۰ تومان تغییر کرد و ۲۰۰ نماینده مجلس نیز با امضای نامه‌ای این موضوع را مورد تایید و مورد تضمین قرار دادند، اما در اجرا دولت با قیمت ۱۷۰۰ تومان گندم را از کشاورزان خریداری کرد و همین موضوع باعث شد بیش از ۲ میلیون تن گندم به صورت سرگردان انبار شود.

همچنین محمد شفیع ملک زاده رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی ایران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه قیمت تمام شده‌ای گندم در استان‌های کشور برای سال ۹۸ بین ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان است، گفت: هزینه‌های تولید از تیر ۹۷ تا زمان کشت این محصول به دلیل تحریم‌ها همچنان افزایشی بود و بعد از آن تا ۲۲۰۰ تومان نیز افزایش یافت، اما دولت نهایتا نرخ تضمینی گندم برای کشت سال ۹۸ را ۱۷۰۰ تومان اعلام کرد.

براساس این گزارش دولت در شرایطی قیمت نان را بیش از ۳۵ درصد افزایش داده است که قیمت خرید تضمینی گندم را خیلی کمتر از این درصد در سال ۹۸ افزایش داده بود و در موضوع نانوایی‌ها نیز موضوع نرخ نان از ماه‌ها پیش با چالش مواجه بود و بدون اینکه دولت نظارتی کافی داشته باشد قیمت نان بیش از نرخ مصوب انجام می‌شد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع فکس در بازار؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت انواع فکس در بازار؟ +جدول
اقتصاد آنلاین – سمانه باقری: آنچه در زیر می آید قیمت انواع فکس در بازار تهران است:

جهت اطلاع از جدیدترین قیمت تبلت و آگاهی از آخرین قیمت لپ تاپ

و قیمت هارد دیسک اکسترنال، قیمت فکس، قیمت پرینتر،قیمت اسکنر در بازار روزانه به سرویس "دیجیتال" در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

قیمت انواع فکس در بازار؟ +جدول - 4

خواندن خبر در سایت منبع

توضیح رییس اتحادیه درباره قیمت‌گذاری نان فانتری

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
توضیح رییس اتحادیه درباره قیمت‌گذاری نان فانتری
رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم گفت: طبق مصوبه کارگروه آرد و نان واحدهایی که از گندم ۹۰۰ تومانی استفاده می‌کنند نرخ گذاری آن‌ها باید زیر نظر سازمان حمایت قرار گیرد.

محمد جواد کرمی اظهار کرد: طبق مصوبه کارگروه آرد و نان واحدهایی که از گندم ۹۰۰ تومانی استفاده می‌کنند نرخ گذاری آن‌ها باید زیر نظر سازمان حمایت قرار گیرد.

رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم افزود: گندم بخش نان با دو نرخ ۶۶۵ تومانی که کاملا یارانه‌ای است و گندم ۹۰۰ تومانی که نیمه یارانه‌ای عرضه می‌شود.

وی گفت: بر اساس اعلام کارگروه آرد و نان واحدهایی که از گندم ۶۶۵ تومانی استفاده می‌کنند قیمت گذاری مستقیما توسط دولت انجام می‌شود و واحدهای هم که از گندم ۹۰۰ تومانی استفاده می‌کنند نرخ‌های آن‌ها باید به تایید سازمان حمایت برسد.

توضیح رییس اتحادیه درباره قیمت‌گذاری نان فانتری - 3

کرمی با بیان اینکه صددرصد واحدهای صنفی تولید نان‌های حجیم و نیمه حجیم از گندم نیمه یارانه‌ای استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه دولت در سال ۹۳ مقرر شد ۲۰ درصد واحدها آزادپز شوند و به دلیل اینکه قیمت خرید گندم توسط دولت زیر ۹۰۰ تومان صورت می‌گرفت مقرر شد قیمت گذاری نان این واحدها مستقیما توسط واحدهای صنفی صورت بگیرد، اما در حال حاضر که دولت گندم را ۱۷۵۰ تومان از کشاورز خریداری می‌کند و با قیمت ۹۰۰ تومان در اختیار واحدها قرار می‌دهد، تصمیم بر این شد که بر قیمت‌ها نیز نظارت شود.

رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم تصریح کرد: در تمام کشورها در حال حاضر پرداخت یارانه به این گونه منسوخ شده و باید به سمت یکسان سازی قیمت برویم.

وی با بیان اینکه چند نرخی بودن قیمت فساد ایجاد می‌کند، افزود: در حال حاضر برای گندم سه نرخ ۶۶۵ تومانی، ۹۰۰ تومانی و ۱۸۵۰ تومانی وجود دارد که موجب بروز فساد می‌شود.

کرمی اظهار کرد: پیشنهاد فعالان این بخش، یکسان سازی قیمت گندم و پرداخت یارانه مستقیم به مردم است و اگر این اتفاق صورت می‌گرفت رقابت افزایش می‌یافت و فساد از بین می‌رفت.

رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم با بیان اینکه دی ماه سال گذشته قیمت‌ها ۱۲ تا ۱۵ درصد افزایش یافت گفت: در سال ۹۸ هیچگونه افزایش قیمتی توسط واحدهای صنفی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه طی جلسه‌ای که با سازمان حمایت برگزار می‌شود قیمت جدید نان‌های حجیم و نیمه حجیم اعلام می‌شود، اظهار کرد: با توجه به افزایش هزینه‌ها، به احتمال زیاد قیمت افزایش می‌یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۹۸/۰۷/۰۳

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۹۸/۰۷/۰۳
امروز در بازار تهران قیمت طلای ۱۸ عیار ۴۰۹ هزار و ۳۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی ۴ میلیون و ۳۱ هزار تومان ارزش گذاری شده است.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۳۱ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۳ میلیون و ۹۹۴ هزار تومان معامله می‌شود. در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲میلیون و ۴۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه یک‌میلیون و ۲۴۹ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۸۶۹ هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۰۹ هزار و ۳۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۵۳۷٫۲ دلار معامله می‌شود.

در حالی که پس از به جریان افتادن فرایند رسمی استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کنگره ارزش سهام در بازارهای بورس جهان کاهش یافته است، قیمت طلا امروز تغییری جزئی را شاهد بود و در نزدیکی بالاترین رقم سه هفته گذشته که در جلسه گذشته به ثبت رسیده بود باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۱۳ درصد کاهش به ۱۵۲۹ دلار و ۹۲ سنت رسید. در جلسه قبل قیمت فلز زرد به بالاترین رقم از ۵ سپتامبر تاکنون یعنی ۱۵۳۵ دلار و ۶۰ سنت رسیده بود. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز شاهد افت ۰٫۱۸ درصدی بود و به ۱۵۳۷ دلار و ۵۰ سنت رسید.

پس از به جریان افتادن تحقیقات رسمی مربوط به استیضاح دونالد ترامپ، امروز شاخص ارزش دلار کاهش داشت و ارزش سهام در بازارهای بورس آسیایی نیز شاهد افت بود. استیضاح ترامپ موجب افزایش عدم قطعیت سیاسی در بزرگترین اقتصاد جهان می‌شود و بازارهای مالی معمولا از وضعیت آشفتگی و عدم قطعیت استقبال نمی‌کنند.

ترامپ در سخنرانی دیروز خود در صحن مجمع عمومی سازمان ملل به شدت از سیاست‌های تجاری چین انتقاد کرد و گفت توافق تجاری بد با چین را نمی‌پذیرد. همزمان با افزایش نگرانی‌ها از بالا گرفتن تنش‌های تجاری، میزان اعتماد مصرف کننده در آمریکا در ماه سپتامبر شاهد کاهش بوده است و این احتمالا تاثیری منفی بر میزان هزینه کرد مصرف کنندگان خواهد داشت.

دیوان عالی انگلیس روز سه شنبه اعلام کرد که تصمیم بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور مبنی بر تعلیق پارلمان غیرقانونی بوده است، اما نخست وزیر بدون توجه به این رای اعلام کرد که با تصمیم دیوان عالی مخالف است و همچنان باید انگلیس تا ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج شود.

تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | فرمول محاسبه خسارت تصادفات چه تغییری کرد؟

همشهریهمشهری1 روز قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز19 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، لکسوس NX در حال حاضر تنها در نمونه‌های دست دوم قابل خریداری است چراکه واردات آن همراه با ممنوعیت واردات خودرو به کشور متوقف شد. حالا دروازه بان مشهور فوتبال ایران نیز یک نمونه از این خودرو را خریداری کرده است. علیرضا بیرانوند بازیکن ملی پوش باشگاه پرسپولیس این روزها با یک خودرو لکسوس NX۲۰۰ رفت و آمد می‌کند. قیمت این خودرو در بازار نزدیک به یک میلیارد تومان است.
جام نیوزجام نیوز17 ساعت قبل
آنچه مشخص است بازار خودرو طی رویه یک‌سال گذشته با تاثیرپذیری از دو بازار سکه و ارز با نوسان همراه می‌شد به‌طوری‌که با هر تغییری در نرخ ارز و سکه قیمت‌ها در بازار خودرو نیز با تحولاتی همراه می‌شد. ریشه این موضوع نیز تا حدودی به سرمایه‌گذاری دلالان در بازار خودرو مرتبط بود. در مورد دلایل افزایش قیمت با توجه به عرضه مناسب خودروها از سوی خودروسازان بسیاری از فعالان بازار اظهار بی‌اطلاعی ‌کردند. اما اگر خودروساز در افزایش قیمت‌ها دست نداشته باشد، چه دلیل دیگری برای این اتفاق مطرح است. در این زمینه برخی از فعالان بازار از ورود دوباره دلالان به بازار خودرو سخن می‌گویند و اینکه واسطه گران با ناامیدی از تلاطمات دوباره سکه و ارز بار دیگر به بازار خودرو روی آورده‌اند.

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر)

35+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ساختار اقتصادی کشور، صادرات محور نیست

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تشکل گرایی یکی از اهداف اصلی سازمان توسعه تجارت برای توسعه صادرات است. رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران هم با حضور در این برنامه گفت: کاهش ارزش پول ملی، ابزاری برای توسعه صادرات است، اما این توسعه صادرات اتفاق نیفتاد. آقای شکوری گفت: وضع عوارض صادراتی موجب می‌شود صادرکنندگان داخلی بازار‌های صادراتی خود را دست بدهند لذا همه دست اندرکاران صادراتی کشور باید تلاش کنند تا صادرات توسعه یابد. آقای شریعتی مقدم گفت: صادرکننده در پی یارانه و جایزه و هدیه نیست بلکه نیازمند حمایت عملی اقتصادی است. وی با بیان اینکه ظرفیت‌های بی شماری در داخل کشور داریم، افزود: درآمد‌های ناشی از واحد‌های دامپروری، صنایع کشاورزی و تبدیلی و گردشگری می‌توانند جایگزین درآمد‌های نفتی شوند.

اخبار بیشتر