اخبار روز بازار مسکن - چهارشنبه ۳ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - چهارشنبه ۳ مهرماه

ثبت نام ۱۱ هزار نفر برای خانه‌دار شدن در طرح اقدام ملی مسکن

ایلناخبرگزاری ایلنا
ثبت نام ۱۱ هزار نفر برای خانه‌دار شدن در طرح اقدام ملی مسکن
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه ثبت نامه برای خانه‌دار شدن در طرح اقدام ملی مسکن آغاز شده است، گفت: تا کنون برای ۱۱ هزار واحد مسکونی ثبت نام انجام شده است.

ثبت نام ۱۱ هزار نفر برای خانه‌دار شدن در طرح اقدام ملی مسکن - 1

علیرضا تابش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره آخرین وضعیت اجرای طرح کارت مصالح ساختمانی برای تامین انبوه مصالح ساختمانی، ‌ اظهار داشت: برای اجرای این طرح باید یک شرکت مشترک بین بنیاد مسکن و بانک مسکن تاسیس و راه اندازی می‌شد که در حال حاضر این شرکت تاسیس شده است و به زودی شروع به کار می‌کند.

وی افزود: با شروع به کار کردن این شرکت، خرید انبوه مصالح ساختمانی انجام و به پروژه‌های ساخت و ساز مسکن تزریق می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد: اولین استفاده از کارت‌های مصالح ساختمانی در پروژه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی که در قالب طرح اقدام ملی حمایت از تولید و عرضه مسکن توسط بنیاد مسکن ساخته می‌شود، ‌ خواهد بود.

تابش از آغاز اجرای پروژه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن خبر داد و گفت: علمیات اجرایی ۲۴ هزار واحد مسکونی از ۱۰۰ هزار واحد در این طرح آغاز شده است.

وی افزود: تمام این پروژه‌ها کوچک و متقاضی محور هستند به این معنا که پروژه در مناطقی به اجرا می‌رسد که از قبل میزان تقاضا در آن منطقه پیش بینی شده باشد و از میزان تقاضا اطلاعات به دست آمده باشد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به ساز و کار اجرای این پروژه و مدل قرارداد با مصرف کننده اظهار داشت: تمام اعتبارات این پروژه را مصرف کننده تامین می‌کند اما تسهیلات تعریف شده و زمین را بنیاد در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهد.

تابش درباره نحوه واگذاری زمین به مصرف‌کنندگان نهایی گفت: زمین رایگان نیست اما اراضی با قیمت تمام شده در اختیارشان قرار می‌گیرد.

وی همچنین از آغاز ثبت نام متقاضیان برای خرید مسکن در قالب طرح اقدام ملی خبر داد و گفت: ثبت نام متقاضیان در کرمان آغاز و به تمام هم رسید و برای خرید ۱۱ هزار واحد مسکن ثبت نام انجام شد.

خواندن خبر در سایت منبع

دومین افت پیاپی قیمت مسکن در تهران + جزییات

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
دومین افت پیاپی قیمت مسکن در تهران + جزییات
شهریورماه ۱۳۹۸ میانگین قیمت مسکن شهر تهران به ۱۲ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان در هر متر مربع رسید که ۱.۷ درصد نسبت به ماه قبل کاهش نشان می‌دهد؛ مردادماه نیز قیمتها ۳.۱ درصد افت کرده بود.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، شاخص قیمت مسکن شهر تهران برای دومین ماه پیاپی منفی شد. بر اساس اعلام دفتر اقتصاد مسکن، در شهریورماه ۱۳۹۸ متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان در شهر تهران به ۱۲ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان رسید که نسبت به ماه قبل ۱٫۷ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۹٫۷ درصد افزایش یافت.

تعداد معاملات نیز افت محسوسی پیدا کرده است. در شهریورماه ۱۳۹۸ بالغ بر ۲۸۵۵ قرارداد خرید و فروش مسکن در شهر تهران به امضا رسیده که از کاهش ۱۵ و ۷۳ درصد به ترتیب نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل حکایت دارد. ارزش ریالی این تعداد از معاملات ۲۹۴۰ میلیارد تومان بوده که نشان دهنده افت ۲۰ و ۶۱ درصدی به ترتیب نسبت به مردادماه امسال و شهریورماه سال گذشته است.

وضعیت بازار مسکن در شش ماهه نخست امسال

گزارش تجمیعی وضعیت بازار مسکن شهر تهران طی شش ماهه نخست سال ۱۳۹۸ گویای آن است که در مدت مذکور متوسط قیمت یک متر مربع واحد مسکونی آپارتمانی در شهر تهران ۱۲ میلیون و ۸۸۶ هزار تومان بوده که نسبت به شش ماهه ابتدایی سال گذشته ۹۰٫۵ درصد افزایش یافته است. در شش ماهه نخست امسال همچنین ۳۳ هزار و ۵۸ قرارداد خرید و فروش در تهران به امضا رسیده که از افت ۵۷ درصدی نسبت به شش ماهه نخست سال ۱۳۹۷ حکایت دارد.

ارزش ریالی معاملات مسکن پایتخت در نیمه نخست امسال ۳۲ هزار و۴۷۰ میلیارد تومان بوده که کاهش ۱۲٫۵ درصدی را نسبت به شش ماهه اول سال ۱۳۹۷ نشان می‌دهد. تعداد واحد مسکونی در پروانه‌های ساختمانی صادره نیز طی نیمه اول امسال ۲۷ هزار و ۳۸۴ مورد بوده که نشان دهنده کاهش ۲۱ درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل است.

افت ۱٫۷ درصدی ماهیانه قیمت مسکن شهر تهران بر اساس گزارش دفتر اقتصاد مسکن در حالی رقم خورده که مردادماه نیز قیمت ماهیانه ۳٫۱ درصد کاهش یافته بود و چشم‌انداز قیمتها را نزولی کرد. کارنامه شهریورماه از بازار مسکن، دومین افت پیاپی قیمتها را پس از ۲۰ ماه که بازار در مسیر صعود قرار داشت نشان می‌دهد. گزارشهای میدانی از دفاتر املاک نشان می‌دهد تمایل به فروش افزایش یافته و در مقابل با توجه به پایین آمدن قیمتهای پیشنهادی و رسمی، اقبال برای خرید کاهش یافته است.

واسطه‌های ملکی می‌گویند متقاضیان موثر در انتظار کاهش قیمت بیشتر هستند و به همین دلیل معاملات خود را به تعویق انداخته‌اند. بعضی کارشناسان معتقدند اواخر امسال قیمتها به ثبات می‌رسد و معاملات اندکی بهبود پیدا می‌کند.

گسترش نیوز

خواندن خبر در سایت منبع

وضعیت بازار مسکن تهران در ابتدای پاییز + جدول قیمت

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
وضعیت بازار مسکن تهران در ابتدای پاییز + جدول قیمت
همزمان با شروع فصل پاییز، بازار معاملات خرید وفروش واحدهای مسکونی با افزایش حجم عرضه فایل‌ فروش آپارتمان به بازار مواجه شده است.
وضعیت بازار مسکن تهران در ابتدای پاییز + جدول قیمت - 0

همزمان با شروع فصل پاییز، بازار معاملات خرید وفروش واحدهای مسکونی با افزایش حجم عرضه فایل‌ فروش آپارتمان به بازار مواجه شده است.

تحقیقات میدانی دنیای اقتصاد نشان می‌دهد در حالی که تحت تاثیر افزایش عمق رکود در بازار معاملات واحدهای مسکونی، تعداد فایل‌های فروش در بازار مسکن از تابستان، روز به روز در حال افزایش بود هم‌اکنون متقاضیان خرید مسکن به تنوع نسبتا قابل توجهی از انواع فایل‌ها دسترسی دارند که در صورتی که برای خرید آپارتمان مصمم باشند می‌توانند انتخاب بهتری نسبت به ماه‌های قبل داشته باشند.

این انعطاف و تنوع فایل هم به لحاظ سطح قیمت‌ها وهم از نظر مشخصات وویژگی‌های آپارتمان‌های عرضه شده به بازار فروش قابل توجه است؛ یعنی هم‌اکنون علاوه بر آنکه در بازار مسکن فایل‌های با سطح قیمتی بالاتر از عرف منطقه وجود دارد با این حال تنوع نسبتا مناسبی از فایل‌های به قیمت‌رسیده یا قیمت‌مناسب نیز در دسترس متقاضیان قرار دارد که می‌توانند نسبت به خرید آنها اقدام کنند. با این حال از آنجا که انتظارات کاهشی قیمت مسکن در میان متقاضیان وجود دارد، تقاضای موثر برای خرید آپارتمان در بازار نسبت به حجم فایل‌های عرضه شده بسیار کمتر است. کارشناسان می‌گویند با رسیدن بازار به حس ثبات قیمت، تقاضا برای خرید مسکن افزایش می‌یابد که این موضوع مستلزم تخلیه کامل حباب قیمتی در بازار مسکن است.

وضعیت بازار مسکن تهران در ابتدای پاییز + جدول قیمت - 6

خواندن خبر در سایت منبع

خرید آپارتمان‌های یک میلیارد تومانی در تهران

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
خرید آپارتمان‌های یک میلیارد تومانی در تهران
خبرگزاری میزان- برای خرید واحد ۶۵ متری ۲ سال ساخت در تهران نو خیابان گلشن دوست به سرمایه یک میلیارد میلیون تومانی نیاز است. تاریخ انتشار: 05:11 - 03 مهر 1398 - کد خبر: ۵۵۲۵۱۸

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری میزان برای خرید آپارتمان با قیمت یک میلیارد تومان می‌توان متراژ‌های بین ۶۵ تا ۹۵ متری در محله‌های مختلف تهران جست وجو کرد.

خرید آپارتمان‌های یک میلیارد تومانی در تهران - 2

خواندن خبر در سایت منبع

هزینه خرید آپارتمان در منطقه پیروزی

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
هزینه خرید آپارتمان در منطقه پیروزی
برای خرید واحد ۹۰ متری با عمر ۱۰ ساله در پیروزی به سرمایه ۹۰۰ میلیون تومانی نیاز است.

به گزارش افکارنیوز، برای خرید واحد‌های ۱۰۰ متری در شهر تهران باتوجه به موقعیت دسترسی، منطقه و امکانات باید هزینه‌های متفاوتی پرداخت که در جدول زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده است.

هزینه خرید آپارتمان در منطقه پیروزی - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

افزایش بی ضابطه قیمت؛ افت کیفیت نان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در این بین افزایش قیمت تنور برخی از نانوایی‌ها را نیز داغ‌تر کرد و بدون نصب نرخ جدید نان، هر قیمتی که می‌خواهند نان را پخت می‌کنند، استدلال برخی نانوایان این است که کنجد و سبزی به نان اضافه می‌کنند و این باعث افزایش قیمت نان می‌شود. علت افزایش نرخ نان از نظر نانوایاناجبار نصب نرخ نامه جدید نان بهانه‌ای شد تا سری به نانوایی‌های سطح شهر تهران بزنیم. وی ادامه داد: قیمت نان سنگک ازاد پز ۱۸۰۰ تومان است اما وقتی ما علت افرایش قیمت را از نانوا می‌پرسیم می‌گوید کنجد دارد؛ کنجد باعث شده تا نانوایی‌ها قیمت نان را بدون ضابطه به فروش برسانند. اقای محمودی که از مشتریان نانوایی بود می‌گوید: قیمت نان مشخص نیست و ۲۰۰ تومان بر قیمت نان اضافه می‌کند و می‌گوید که پول خورد نداریم در صورتی که با کارت خوان هم همین قیمت است. نکته دوم این است که برای جلوگیری از افزایش قیمت باید کف و سقف قیمت نان نیز مشخص شود اگر چه بیان شده است که نان با یک رو کنجد ۵۰۰ تومان بر قیمت نان می‌افزاید، اما این موضوع علت نرخ گذاری متفاوت شده است.

زورگیری وسط دریاچه ارومیه +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، حمید یوسف زاده: در حالی که ۷ ماه از سال می‌ گذرد، تعرفه عوارض آزادراه نیمه کاره تبریز - ارومیه با افزایش زیادی مواجه شده است. افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه ارومیه - تبریز قابل قبول نیستنادر قاضی‌پور اظهار کرد: وزیر راه وشهرسازی باید مبنای قانونی افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه احداث نشده ارومیه - تبریز را تبیین کند چراکه این افزایش قابل قبول نیست. پیشرفت فیزیکی قطعه سوم آزاد راه ارومیه تبریز اصلا مطلوب نیستسرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: پیشرفت فیزیکی آزاد راه ارومیه تبریز به ویژه قطعه سوم آن اصلا مطلوب نیست و برای ساخت قطعات پنج، شش و تکمیل قطعات یک تا چهار به ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. پیمان آرامون اظهار کرد: این روزها دریاچه ارومیه به عنوان یکی از منحصربه‌فردترین جاذبه‌های توریستی حال و روز قابل قبولی پیدا کرده بنابراین رسیدگی به آزادراه ارومیه تبریز که از میانه این دریاچه می‌گذرد بسیار پر اهمیت است. پروژه آزادراه ارومیه-تبریز اواخر سال ۹۹ افتتاح می‌شودسیدهادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ۱۵۰ میلیارد تومان از سهم خود را در پروژه آزادراه ارومیه-تبریز به کار می‌گیرد تا اواخر سال آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: تعادل در قیمت خودرو‌های داخلی و مونتاژی، مراجعه مشتریان را برای خرید این کالا افزایش داده است. آقای سعید موتمنی، با اشاره به اینکه در چند ماه گذشته، بازار ارز نوسان قیمت نداشته است افزود: بر این اساس، در بازار خودرو نباید شاهد نوسان قیمت بود. وی با اشاره به ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار خودرو گفت: قیمت خودرو‌های مونتاژی به تعادل رسیده است و حتی در برخی موارد، کمتر از قیمت کارخانه، در بازار عرضه می‌شود. رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه در بازار خودرو‌های داخلی نیز بجز برخی موارد، تعادل قیمت وجود دارد افزود: در یک ماه گذشته بازار خودرو آرام بوده است، ​ البته در انواعی از خودرو‌ها مثل سمند و پژو ۲۰۶ به دلیل کاهش عرضه، با نوسان قیمت مواجه بودیم. آقای موتمنی درخصوص قیمت برخی خودرو‌های پر فروش داخلی گفت: هم اکنون پراید ۱۳۱، ۴۳ میلیون تومان، ​ پراید ۱۱۱، ۴۷ میلیون تومان، تیبا ۵۱ میلیون تومان، پژو ۴۰۵، ​ ۷۳ میلیون تومان، سمند ۷۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ​ پژو پارس ۹۱ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ ساده تیپ ۵ نیز ۹۳٫۵ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود. وی افزود: در گروه خودرو‌های مونتاژی، ​خودرو ۲۰۰۸، ۳۰۵ میلیون تومان، سراتو ۲۸۱ میلیون تومان و جک سری ۵ نیز ۲۶۰ میلیون تومان در بازار داد و ستد می‌شود.

تحریم دارویی کره جنوبی؟

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- دکتر مهر علیان مدیر کل داروی سازمان غذا و دارو: شرکت‌های تجاری کره از ادامه فعالیت و همکاری در ارسال دارو به ایران ممانعت کرده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای محمد کشتی آرای در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ با اشاره به اینکه هر انس طلا امروز در بازار‌های جهانی، ۱۴۸۹ دلار عرضه شد گفت: امروز هرمثقال طلا یک میلیون و ۷۵۶ هزار تومان در بازار‌های داخلی به فروش رسید. وی گفت: هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز ۳ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز ۸۴۰ هزار تومان معامله شد. نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد حباب سکه به ۸۰ هزار تومان رسیده استوی گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۰۵ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش رسید. آقای کشتی آرای با اشاره به کاهش تقاضا در بازار و افت قیمت ارز در یک هفته گذشته گفت: این رویه سبب ثبات قیمت در بازار طلا و سکه شده و البته این شرایط در طول یک هفته، رکورد جدیدی در بازار است. وی با اشاره به ادامه روند ثبات قیمت در بازار طلا و سکه افزود: داد و ستد‌ها هم اکنون در حالت حداقلی است و با توجه به مناسبت‌های پیش رو، این رویه ادامه دار است.

معرفی پژو ۳۰۰۸/ خودرویی با قیمت پایه ۳۷ هزار دلار (+تصاویر)

23+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

برپایی ۵۰ چادر به همراه سرویس بهداشتی و حمام در نجف

خبرآنلاین1 روز قبل

مورچه‌ای که از سریع‌ترین انسان جهان هم سریع‌تر است

ایسنا1 روز قبل

پمپئو: ترکیه به میز مذاکره با آمریکا برگردد

مهر1 روز قبل

وضعیت تردد طی صبح امروز جمعه از مرز مهران

مهر6 ساعت قبل

ستاره فرانسوی چلسی؛ رویای رئال مادرید و زیدان

ورزش۳1 روز قبل

نظر مخاطبان صدای آمریکا در مورد این شبکه: شما از دنیا عقبید!

میزان‌آنلاین1 روز قبل

هشدار تازه کره شمالی به آمریکا در زمینه برگزاری رزمایش مشترک با کره جنوبی

مشرق‌نیوز1 روز قبل

کاهش ۱۱ درصدی آمار تصادفات از ابتدای همایش اربعین/ تامین امنیت زائران و مرز، اولویت اصلی ناجا / ادامه روند بازگشت زائران تا هفته آینده

ایلنا3 ساعت قبل

اخبار اربعین ۹۸| روزانه ۲۵۰۰ زائر در موکب «یالثارات‌الحسین (ع)» دورود اسکان داده می‌شوند

تسنیم1 روز قبل

۹دانشجوی مسموم بستری شده در بیمارستان امام حسین (ع) مرخص شدند

افکارنیوز1 روز قبل