اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۳ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۳ مهرماه

مقصر عدم ترخیص ۱۰۰۰ خودرو در گمرک، واردکننده‌ها هستند

مهرخبرگزاری مهر
مقصر عدم ترخیص ۱۰۰۰ خودرو در گمرک، واردکننده‌ها هستند
وزیر اقتصاد با بیان اینکه رسوب و عدم ترخیص حدود هزار خودرو در گمرک واردکننده‌ها هستند نه نهادهای حاکمیتی، گفت: خشی از خودروهای دیگر هم نیازمند دستور قضایی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجموعه تلاش‌های ما به سمتی هدایت شده است که در شرایط اقتصادی فعلی، بنگاه‌های اقتصادی از نظر تامین مالی دچار مشکل نشوند.

وی افزود: برای این کار مقرر شده بانک‌های دولتی در مورد تمام طرح‌هایی که در آستانه بهره برداری هستند برای اعطای تسهیلات تکمیلی در اولویت قرار گیرند. نکته مهم دیگر تامین سرمایه در گردش این بانک‌ها بود.

دژپسند عنوان کرد: یک ظرفیت تولیدی خوبی به سازمان داده شده اکه اگر به بهره برداری برسد هم می‌تواند توسعه اشتغال و هم توسعه تولید را به همراه داشته باشد. بنابراین مقرر شد بانک‌های دولتی اعطای تسهیلات برای سرمایه در گردش بنگاه‌ها را در اولویت قرار دهند.

وی تاکید کرد: همچنین در مورد بازار بورس قوانین را به گونه‌ای تسهیل می‌کنیم که بنگاه‌های بیشتری از ظرفیت بازار استفاده کنند. ان شاءا الله بتوانیم از این طریق از نظر تامین بنگاه‌های مالی خیالشان را راحت کنیم.

وزیر اقتصاد در رابطه با آخرین وضعیت رسیدگی و تعیین و تکلیف کالاهای وارداتی در گمرک گفت: دیروز هم در مجلس توضیح دادیم. درمورد کالاهایی که اظهار نامه مالیاتی پر کرده باشند به آن معنا رسوب نداریم، مگر اینکه برای برخی از موارد پروانه گمرکی که بیشتر مربوط به خودروها می‌شود صادر شده باشد و نیازمندند در مدت مهلت مقرر کار ترخیص را انجام بدهند.

وی تاکید کرد: ولی در مورد حدود هزار خودرو مقصر واردکننده‌ها هستند نه نهادهای حاکمیتی. بخشی از خودروهای دیگر هم نیازمند دستور قضایی هستند که الان قوانین خوبی وجود دارد و مشکل خاصی نداریم.

دژپسند در پایان بیان کرد: تاکید دارم قبل از اظهارنامه گمرکی کالاهایی که گروه چهار هستند یعنی وارداتشان ممنوع است و کالاهایی که ثبت سفارش نکردند و منشا ارزی شان تایید نشده در بنادر و پایانه‌ها وجود دارند، تفکیک شوند. اینها به دلیل شرایط‌شان نمی‌توانند اظهار نامه گمرکی پر کنند و کلمه رسوب به آنها اطلاق نمی‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

بازداشت «قائم مقام سابق فروش ایران خودرو» تأیید شد

فارسخبرگزاری فارس
بازداشت «قائم مقام سابق فروش ایران خودرو» تأیید شد
مصطفی خان‌کرمی، قائم مقام سابق فروش ایران خودرو بازداشت و پرونده وی در دادسرای ویژه کارکنان دولت مفتوح است.

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، مصطفی خان‌کرمی، قائم مقام سابق فروش ایران خودرو روز گذشته در حالی که در محل کار خود بوده بازداشت شده است.

وی معاون سابق فروش ایران خودرو و برادر رئیس حراست نهاد ریاست جمهوری است و براساس پیگیری‌های انجام شده، مشخص شد پرونده وی اکنون در دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم کارکنان دولت مفتوح است.

خان کرمی روز گذشته برکنار شد و محسن ناقدی برادران به جای وی، منصوب و معرفی شده است.

فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو از طریق خودروسازان برعهده وی بوده و ایشان به عنوان قائم مقام مدیرعامل در بازاریابی فروش و امور مشتریان فعالیت می‌کرده است.

این درحالی است که موضوع عدم توزیع مناسب خودرو توسط نمایندگی‌ها یکی از موضوعات مورد بحث در محاکم قضایی است چراکه به نظر می‌رسد، سهمیه هر کدام از نمایندگی‌ها برای فروش، یکسان نبوده و حدود ۸۰ درصد از فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو فقط توسط حدود ۲۰ نمایندگی انجام شده است.

چندی پیش نیز در جریان پرونده فروش محصولات ایران خودرو، هاشم یکه زارع مدیرعامل این شرکت بعد از برکناری، بازداشت شد.

خواندن خبر در سایت منبع

سازگاری با محیط زیست یا رانت برای واردات خودروهای لوکس

فارسخبرگزاری فارس
سازگاری با محیط زیست یا رانت برای واردات خودروهای لوکس
کارشناسان معتقدند صفرکردن تعرفه واردات خودروهای برقی و هیبریدی در طرح «ساماندهی صنعت خودرو» نه‌تنها کمکی به کاهش آلودگی محیط زیست نمی‌کند بلکه زمینه ایجاد رانت و فساد را فراهم می کند.

به گزارش گروه محیط زیست خبرگزاری فارس، سخنگوی شورای نگهبان با ارسال نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی، ایرادات طرح «ساماندهی صنعت خودرو» را اعلام کرد. این برای دومین بار است که طرح‌ ساماندهی صنعت خودرو از سوی شورای نگهبان به مجلس برگردانده می‌شود.

داستان این طرح از آنجا آغاز می‌شود که پس از آشفته بازار خودرو و افزایش چند برابری قیمت خودروها، مجلس در قالب طرحی تحت عنوان «ساماندهی بازار خودرو» به آن واکنش نشان داد. چند وقت بعد این طرح از «ساماندهی بازار خودرو» به «ساماندهی صنعت خودرو» تغییر نام یافت و چندین بار موادش تغییرات گسترده یافت.

بهرام پارسایی، نماینده مردم شیراز و از طراحان طرح ساماندهی بازار خودرو درباره این طرح می‌گوید: «هم اکنون مسائل اصلی مطرح در این طرح، عملاً در کمیسیون صنایع از بین رفته و طرح بی‌خاصیت و حتی به ضرر مصرف‌کننده تغییر پیدا کرده است.»

یکی از موادی که مورد اظهارنظر بسیاری از کارشناسان این حوزه قرار گرفته است و انتظار می‌رود با تصویب آن، فضای زیادی برای رانت عده‌ای سوء استفاده‌گر فراهم شود، در ماده چهارم طرح ساماندهی صنعت خودرو آمده است: «واردات خودروهای سواری تمام‌برقی و ترکیبی (هیبریدی) تا زمان تولید آنها در داخل کشور از پرداخت حقوق ورودی معاف‌اند. دولت موظف است زمینۀ تولید داخل خودرو‌های مذکور را ظرف مدت ۵ سال فراهم کند. هزینه‌های مالی ناشی از اجرای این ماده از محل درآمد‌های ناشی از اجرای حکم تبصره ذیل ماده ۳ این قانون تامین می‌شود.»

سازگاری با محیط زیست از ادعا تا واقعیت

یکی از ادعاهای طرح این ماده، کاهش آلودگی هوا و محیط زیست و کاهش مصرف سوخت ناشی از توسعۀ خودروهای هیبریدی مطرح شده است که واقعیت این مسأله از سه منظر مورد بررسی قرار می‌گیرد:

واقعیت اول: باید توجه داشت که در واقع این نوع خودروها از نظر تولید آلاینده‌ها و مصرف سوخت، تفاوت چندانی با خودرو‌های معمولی ندارند. قیمت پایین بنزین و گازوییل در کشور و از طرفی هزینه هنگفت تعمیر و نگهداری قطعات برقی این خودروها، باعث می‌شود صاحب خودرو ترجیح دهد از موتور با سوخت فسیلی استفاده کند. بنابراین کارکرد خودروهای هیبریدی همانند خودروهای بنزینی خواهد بود و درنتیجه معافیت این خودروها از حقوق ورودی به منظور بهره‌مندی از مزیت‌های زیست محیطی آنها کاری عبس و غیرمنطقی است.

سازگاری با محیط زیست یا رانت برای واردات خودروهای لوکس - 8

واقعیت دوم: درخصوص استفاده از موتورهای برقی، توجه به این نکته ضروری است که این نوع خودروها با دو نوع موتور کار می‌کنند؛ موتور برقی و موتور درون‌سوز بنزینی یا گازوییلی. زمانی که این خودرو با موتور برقی کار می‌کند، موتور بنزینی خاموش شده و سوخت فسیلی ذخیره می‌شود. ظاهرا این مسأله نشان می‌دهد که مصرف سوخت فسیلی و به تبع آن، آلودگی محیط زیست کاهش یافته است اما کارشناسان محیط زیست با بررسی دقیق‌تر معتقدند خودروهای هیبریدی با دور کردن آثار مخربشان از جلوی چشم ما، آن را به مکان دیگری منتقل کرده‌اند:

۱- موتور برقی خودروهای هیبریدی از باتری استفاده می‌کند و باتری این خودروها معمولا بر پایۀ فلزاتی چون نیکل، کبالت و لیتیوم است که فرایند استخراج این فلزات به‌شدت محیط زیست را تخریب می‌کند. در برخی روش‌ها برای رسیدن به مواد مورد نظر، خاک با مواد اسیدی شسته شده تا مواد اضافی آن جدا شود و فلز موردنظر باقی بماند. این عملیات به محیط زیست صدمات جبران ناپذیری وارد می‌کند.

۲- همچنین در فرایند ساخت خودرو نیز بدلیل اینکه این خودروها اجزای بیشتری نسبت به خودروهای معمولی دارند، هزینه و انرژی بیشتری برای ساخت آنها صرف خواهد شد که به تبع مصرف انرژی بیشتر، آلودگی بیشتری به محیط زیست وارد می‌شود.

۳- از طرفی درباره مصرف پایین‌تر سوخت خودروهای هیبریدی باید گفت طبق تحقیقات انجام‌شده، نقطۀ سربه‌سری که استفاده از خودروهای هیبریدی نسبت به خودروهای دیزلی آلودگی کمتری پیدا می‌کند، پیمایش ۱۶۰۰۰۰ مایلی است. این پیمایش حدودا معادل ۲۶۰ هزار کیلومتر است که با توجه به پیمایش متوسط سالیانه خودروهای سواری، بعد از حدود ۱۵سال رانندگی حاصل می‌شود.

۴- تحقیقات دیگری نشان داده که خودروهای هیبریدی گازهای گلخانه‌ای به نسبت کمتری تولید می‌کند که مطابق استاندارد آلاینده‌های معیار هوا، این گازها جز گازهای آلاینده هوا محسوب نمی‌شوند. نتایج همین تحقیقات حاکی از آن است که تولید ذرات معلق و ریزگرد در این خودروها با دیگر خودروها تفاوت چندانی ندارد.

ذکر است مطابق بررسی‌های دقیق علمی، ذرات معلق عامل اصلی آلودگی هوای کلان‌شهرها محسوب می‌شوند.

سازگاری با محیط زیست یا رانت برای واردات خودروهای لوکس - 16

واقعیت سوم: با فرض پذیرش کاهش آلودگی هوای این نوع خودروها، این سؤال مطرح می‌شود که خودروهای برقی به چه اندازه توسعه خواهند یافت که بتوانند اثرات مثبت روی کاهش آلودگی هوا بگذارند؟ قیمت متوسط این خودروها حدود ۳۰ هزار دلار است که با ورود به کشور با قیمت حدود ۴۰۰ میلیون به فروش می‌رسد. این درحالی است که قیمت متوسط خودروهای پرمصرف و آلاینده درحال‌تردد در کشور، حدود ۵۰ میلیون است. لذا این خودروها نمی‌توانند جایگزین خودروهای معمولی پرمصرف شوند و ازاین‌رو تأثیر زیادی روی کاهش آلودگی هوای هم نخواهند داشت.

بنابراین با توجه به بررسی ادعای کاهش آلودگی محیط زیست و اثبات نادرستی این ادعا و همچنین سود بالای واردات این خودروهای گران‌قیمت به‌نظر می‌رسد که بیشتر از آن‌که هدف، سازگاری با محیط زیست باشد، کسب منافع شخصی برخی واردکنندگان خاص است. لذا می‌توان گفت که این ماده پوششی برای واردات خودروهای لوکس و ابزاری برای کسب سودهای کلان از این مسیر خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

پشت پرده خبرسازی علیه سیف خودرو

موجخبرگزاری موج
پشت پرده خبرسازی علیه سیف خودرو
روز گذشته اخباری مبنی بر عدم ورود خودروهای BISU به کشور، در برخی سایت های خبری درج گردید که در آنها با استناد به صحبت های شخصی به نام بابک صدرایی تحت عنوان کارشناس صنعت خودرو مدعی خداحافظی محصولات شرکت سیف خودرو از بازار ایران شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از مسئولین شرکت سیف خودرو، تحویل خودروهای شرکت سیف خودرو با سه ماه تأخیر در تحویل - که به علت مشکلات نقل و انتقال پول به کشور چین و همچنین محدودیت‌های بین المللی در انتقال قطعات خودرویی به ایران بوده است از اواسط شهریورماه آغاز شده است به صورتی که به گفته مسئولین این شرکت با پایان تحویل بخش اعظمی از تعهدات خردادماه، تحویل خودروهای تعهد تیرماه آغاز گشته و سایر تعهدات نیز به ترتیب اولویت ثبت نام تحویل خواهند شد.

با بررسی‌های خبرنگار خبرگزاری موج اما به نظر می‌رسدپشت پرده تولید این اخبار شخصی به نام بابک صدرایی معاون بازاریابی شرکت مدیران خودرو و برند چری بوده است.

البته بر اساس شواهد موجود روند خبرسازی این شرکت غیر ایرانی -که رکورد دار تولید محصولات چینی در ایران است- برعلیه شرکت‌های خودروسازی ایرانی سابقه‌ای طولانی داشته اما مصاحبه بر ضد یک شرکت خودروسازی توسط معاون بازاریابی یک شرکت و به عنوان کارشناس خودرو! در نوع خود بی سابقه است. البته ساعتی بعد از انتشار این خبر در فضای مجازی سایت تجارت نیوز که مبدأ اصلی تولید این خبر بود در عملکردی غیر متعارف اقدام به حذف نام معاون بازاریابی مدیران خودرو از داخل این خبر کرده است حال آنکه در سایت‌های دیگر نام این کارشناس خودرو بدون تغییر باقی مانده است.

پشت پرده خبرسازی علیه سیف خودرو - 5

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودرو امروز ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ | کاهش ۱ میلیونی قیمت برخی خودروها +جدول

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
قیمت خودرو امروز ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ | کاهش ۱ میلیونی قیمت برخی خودروها +جدول
اقتصادنیوز: بر اساس معاملات انجام شده امروز در بازار آزاد خودرو قیمت برخی از خودرو‌های پر مخاطب ایرانی نسبت به دیروز با کاهش متوسط یک میلیون تومانی همراه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس معاملات انجام شده امروز (۳ مهر ۹۸) قیمت اکثر خودرو‌های پرفروش در بازار آزاد نسبت به دیروز باکاهش یک میلیونی همراه است و فقط ۲ خودرو با افزایش متوسط ۲۰۰ هزار تومانی خریدو فروش شدند.

طبق آخرین نرخ بازار خودرو، پژو جی ال ایکس و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ (ساده) با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی به ترتیب به قیمت ۷۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۷۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خرید و فروش شدند، همچنین رانا ال ایکس با کاهش ۳۰۰ هزار تومانی به قیمت ۷۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان فروخته شد.

تندر پلاس اتوماتیک ۱۵۶ میلیون تومان، سراتو ۲۸۳ میلیون تومان، دنا ۱۰۳ میلیون تومان و رنو ساندرو اتوماتیک ۱۶۴ میلیون تومان معامله شدند که این اعدد بیانگر کاهش متوسط یک میلیون تومانی در هر ۴ خودرو است. دنا پلاس توربو با کاهش یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی به مبلغ ۱۶۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

پژو ۲۰۷ اتوماتیک و رنو تندر پلاس دنده‌ای با کاهش ۲ میلیون تومانی به ترتیب به قیمت ۱۵۴ میلیون تومان و ۱۲۶ میلیون تومان در بازار آزاد معامله شدند.

سمند ال ایکس ۷۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو پارس ۸۹ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ (ساده) ۸۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، سایپا ۱۱۱ معادل ۴۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، سایپا ۱۳۱، ۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، سایپا ۱۳۲ معادل ۴۴ میلیون تومان، و رنو تندر ۹۰ معادل ۱۱۸ میلیون تومان بدون تغییر در قیمت نسبت به دیروز معامله شدند.

تیبا ۴۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ساینا ۵۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خرید و فروش شدند که این عدد بیانگر افزایش ۲۰۰ هزار تومانی در هر ۲ خودرو است.

قیمت خودرو امروز ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ | کاهش ۱ میلیونی قیمت برخی خودروها +جدول - 8

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای بیسو بر اساس اولویت ثبت نام در حال تحویل به مشتریان است

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
خودروهای بیسو بر اساس اولویت ثبت نام در حال تحویل به مشتریان است
روابط عمومی شرکت بیسو: تعهدات ماه های آتی با تاخیر 3 ماهه اما با محاسبه سود تاخیر انجام می شود.

بیسو را می‌توان یکی از خودرو‌های چینی بازار خودرو دانست که چند صباحی است شرکت سیف خودرو اقدام به تولید این محصول در کارخانه تعطیل شده مرتب خودرو کرده است اما در روزهای گذشته مطالبی در مورد عدم تحویل به موقع خودرو به مشتریان این شرکت مطرح شد که مدیر روابط عمومی این شرکت در این باره توضیح داد.

به گزارش عصر ایران محسنی مدیر روابط عمومی بیسو با اشاره به تا خیر سه ماهه تحویل خودرو‌های بیسو به مشتریان گفت: خودرو‌های بیسو هم زمان با آغاز تشدید تحریم‌های ظالمانه غرب در مورد خودرو، پولی و بانکی کشور پا به ایران گذاشته که با پیگیری‌های شبانه روزی مدیران مجموعه سیف خودرو و با استفاده از کشور‌های ثالث قطعات این خودرو‌ها به صورت CKD به کشور وارد شده است.

خودروهای بیسو بر اساس اولویت ثبت نام در حال تحویل به مشتریان است - 3

وی ادامه داد: پیگیری از طریق این مسیر‌ها موجب افزایش زمان انتقال پول به شرکت تولید کننده و متعاقب آن انتقال قطعات به کشورشد ولی هم اکنون قطعات خودروهای بیسو به صورت پیوسته در حال ورود به کشور و تولید در کارخانه مرتب خودرو هستند که در این راستا تا کنون تعهدات خرداد ماه تحویل مشتریان شده و تعهدات تیر ماه نیز به ترتیب اولویت ثبت نام در حال واگذاری است.

مدیر روابط عومی شرکت بیسو خاطر نشان کرد: تعهدات ماههای آتی این شرکت نیز با پیش بینی تاخیر سه ماهه والبته با محاسبه سود تاخیرتحویل برای مشتریان به مرور تحویل خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: باید در نظر داشت در زمانی که بسیاری از خودروسازان به دلایل گفته شده دچار مشکل تحریم و انتقال پول هستند وتعهدات آنها بیش از یک سال به تعویق افتاده است تاخیر سه ماهه سیف خودرو برای تحویل خودروهای بیسو کمی قابل تامل‌تر است وباید در نظر داشت این شرکت طی ماه گذشته وماه جاری توانسته بخش قابل توجهی از تعهدات خود را تحویل مشتریان نماید

مطابق گفته مدیر روابط عمومی این شرکت مشتریان با تاخیر سه ماهه می‌توانند خودروهای خود را دریافت کنند والبته نکته مهم واساسی ترتیب ثبت نام والویت است که بر طبق آن در ماه جاری و ماه‌های آینده این خودروها تحویل مشتریان خواهد شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظاتی هولناک که طوفان ژاپن خانه و ماشین‌ها را هم می‌برد!

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
سفر به شهرهای جنوبی ایران همیشه جذاب است. شهرهایی که به خاطر گرم بودن آب و هوایشان مسافران را مجبور می‌کنند در فصل‌های خنک‌تری به این شهرها سر بزنند. سفر امروز ما سفر به بوشهر ایران است، بوشهری که جای جای آن دیدنی است. در این استان شهری قرار دارد که در فاصله‌ی ۹۵ کیلومتری شمال شرقی بوشهر و در حوزه‌ی آبریز رود حله قرار گرفته است: شبانکاره که از شهرهای تاریخی ایران است.

«اطلس کراس اسپرت»؛ شاسی بلندی در کانال ۳۰ هزار دلار! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
در سال ۲۰۱۸ و هنگام برگزاری نمایشگاه خودروی نیویورک؛ فولکس واگن یکی از جدیدترین اطلس‌های خود را با نام کراس اسپرت رونمایی کرد. در ادامه نگاه دقیق‌تری به این خودرو خواهیم داشت: طراحیاطلس کراس اسپرت ۲۰۲۰ به عنوان یک کراس اوور متوسط پهن پیکر با ظرفیت ۵ سرنشین معرفی شده است. یکی از تغییرات اندازه مربوط به ارتفاع خودرو می‌شود که در اطلس کراس اسپرت ۵۸٫۴۲ میلیمتر کوتاه‌تر شده تا ظاهری کوپه مانند به خود بگیرد. فندرهای (گلگیر) برجسته و یک هلال پلاستیکی تیره که داخل آن قرار گرفته ظاهری عضلانی برای کراس اسپرت ایجاد کرده‌اند. در اطلس کراس اسپرت نیز همین قوانین رعایت شده تا یک کابین زیبا، باکیفیت و در عین حال ساده و به دور از جزئیات اضافه را شاهد باشیم.

فیلم | علی پروین: زمان طاغوت هر شب می‌رفتم کافه اما لب به مشروب نزدم!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
خرید ملک در ترکیه یکی از روش‌های مناسب جهت مهاجرت و اقامت در کشور ترکیه می‌باشد. کشور ترکیه با موقعیت جغرافیایی و تاریخی خود جزء ۵ گزینه اصلی ایرانیان برای مهاجرت به شمار می‌آید. زیرا این کشور به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص از قبیل توسعه روز افزون، آب و هوای متنوع، موقعیت قرارگیری استراتژیک بین سه قاره توانسته است سرمایه گذاران، مهاجران و دانشجویان را به خود جذب کند.

فیلم | انتقاد شدید یک داور بین المللی از رفتار انتخاباتی فدراسیون تاج

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
خرید ملک در ترکیه یکی از روش‌های مناسب جهت مهاجرت و اقامت در کشور ترکیه می‌باشد. کشور ترکیه با موقعیت جغرافیایی و تاریخی خود جزء ۵ گزینه اصلی ایرانیان برای مهاجرت به شمار می‌آید. زیرا این کشور به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص از قبیل توسعه روز افزون، آب و هوای متنوع، موقعیت قرارگیری استراتژیک بین سه قاره توانسته است سرمایه گذاران، مهاجران و دانشجویان را به خود جذب کند.

ترامپ از من خواست بین ایران و آمریکا میانجی‌گری کنم + فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز22 ساعت قبل
عمران خان: ترامپ از من خواست بین ایران و آمریکا میانجی‌گری کنم + فیلماقتصادنیوز؛ عمران خان نخست وزیر پاکستان در سفرش به تهران و دیدار با رئیس جمهور گفت: در سفر نیویورک آقای ترامپ از من خواست تسهیل کننده گفتگو بین ایران و آمریکا باشم و من تلاشم را در این زمینه ادامه می‌دهم.

بارش باران در نجف/ سفر ۳ میلیون زائر ایرانی به عتبات عالیات از ابتدای محرم

تابناکتابناک1 روز قبل
سفر ۳ میلیون زائر ایرانی به عتبات عالیات از ابتدای محرمسردار ایوب سلیمانی، جانشین فرمانده ناجا گفت: در مجموع از ابتدای ماه محرم تاکنون بالغ بر سه میلیون زائر به عراق رفته‌اند که از این تعداد حدود یک میلیون نفر به کشور بازگشته و دو میلیون ایرانی نیز هنوز در این کشور هستند. طبق پیش‌بینی‌های ما شمار زائران به چهار میلیون نفر نیز خواهد رسید که افزایشی دو برابری نسبت به قبل را نشان می‌دهد. وی در ادامه با اشاره به حجم بالای تردد زائران اربعین از مرز اظهار کرد: ‌ رکوردهای بالایی امسال در خروج زائران از مرز به ثبت رسید به طوری که در یک روز حدود ۲۵۰ هزار نفر تنها از مرز مهران خارج شده و حدود ۵۰ هزار نفر نیز از همین مرز به کشور بازگشتند. جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه علیرغم این پیک جمعیت، ارائه خدمات به زائران بدون مشکلی خاص و با آرامش انجام شد خاطر نشان کرد: ‌ به طور میانگین زمان کنترل مدارک هر زائر سه ثانیه بود اما در همین مدت نیز هیچ یک از تخلفات از چشم ما در نرفت و افرادی که ممکن است با سوء استفاده از این فضا قصد انجام تخلفاتی را داشته باشند از سوی ماموران شناسایی شدند. علاوه بر این ما به برادران عراقی‌مان نیز کمک کردیم و با استفاده از پهپادها و بالگردها بر شرایط مرزها را نظارت داشتیم.

اخبار بیشتر