آیا باز کردن پیچ ریل راه‌آهن، علت حادثه دلخراش قطار زاهدان بوده؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

آیا باز کردن پیچ ریل راه‌آهن، علت حادثه دلخراش قطار زاهدان بوده؟

دلیل احتمالی حادثه قطار زاهدان

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
دلیل احتمالی حادثه قطار زاهدان
در حالی هنوز دلیل خروج قطار زاهدان-تهران از ریل رسماً اعلام نشده که یک مقام مسئول باز شدن پیچ ریل در یک محدوده ۲۰ متری را دلیل احتمالی بروز این حادثه ناگوار اعلام کرد.

به گزارش مشرق، حادثه خروج قطار مسافربری زاهدان- تهران از ریل ساعت ۱۶:۲۰ روز گذشته در محدوده ۱۰۰ کیلومتری محور زاهدان- کرمان و فاصله دو کیلومتری ایستگاه «شورو» رخ داد که در پی خروج ۵ سالن از ریل و واژگونی ۳ سالن به طور کامل، ۱۵۷ نفر مصدوم و ۴ کشته داشت.

در پی وقوع این حادثه حسن روحانی رئیس جمهور در نامه‌ای به جهانگیری تاکید کرد: «ضروری است دستگاه‌های امدادی و استانی، به‌ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت کشور با بسیج همه امکانات، اقدامات لازم را برای درمان سریعتر مصدومان به عمل آورند تا به یاری خداوند بهبودی و سلامتی آسیب دیدگان، هر چه سریعتر حاصل شود. همچنین لازم است وزارت راه و شهرسازی نسبت به بررسی دقیق دلایل وقوع این حادثه ناگوار اقدام و تمهیدات لازم را برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی به عمل آورد.»

در حالی هنوز دلیل وقوع این حادثه رسما اعلام نشده که راه آهن جمهوری اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: علت بروز این حادثه توسط کمیسیون رسیدگی به سوانح منطقه زاهدان و کمیسیون عالی سوانح راه آهن در دست بررسی است که متعاقبا در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد.

این در حالی است که دیروز استانداری سیستان و بلوچستان شن را عامل وقوع حادثه قطار زاهدان-تهران اعلام کرده بود. مدیرکل روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان افزود: قطار زاهدان - تهران در منطقه «شورو» زاهدان در اثر گرفتگی ریل با ماسه بادی از راه آهن خارج و یکی از واگن‌های آن واژگون شد.

در عین حال پیگیری‌ها از یکی مقامات مسئول حاکی از آن است که دلیل وقوع این سانحه باز شدن پیچ ریل در یک محدوده حدود ۲۰ متری بوده است. طی سال‌های اخیر مقامات سابق و کنونی راه آهن جمهوری اسلامی ایران بارها از سرقت پیچ ریل خطوط راه آهن توسط سارقان خبر داده‌اند.منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

هویت همه جان باختگان حادثه خروج از ریل قطار زاهدان مشخص شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
هویت همه جان باختگان حادثه خروج از ریل قطار زاهدان مشخص شد
پزشکی قانونی استان سیستان و بلوچستان از شناسایی هویت هر چهار جان باخته حادثه خروج از ریل قطار زاهدان- تهران خبر داد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، پزشکی قانونی استان سیستان و بلوچستان از شناسایی هویت هر چهار جان باخته حادثه خروج از ریل قطار زاهدان- تهران خبر داد و اعلام کرد: ‌ هویت چهارمین نفر از جانباختگان حادثه خروج قطار تهران- زاهدان شناسایی شد.

‌محمد جعفر تیرتاش ۵۸ ساله کارمند راه آهن چهارمین جان باخته حادثه قطار زاهدان تهران بود که شناسایی شد.

‌مهری میرجلیلی فرزند متولد ۴۴، عباس ریگی سلطانی‌ پور متولد ۵۵، سیروان خسروی متولد ۵۹ و محمد جعفر تیرتاش متولد ۴۰ جان باختگان حادثه قطار زاهدان تهران بودند.

خواندن خبر در سایت منبع

حرکت قطارهای تهران - زاهدان و بالعکس، طبق برنامه

مهرخبرگزاری مهر
حرکت قطارهای تهران - زاهدان و بالعکس، طبق برنامه
بر اساس اعلام شرکت راه‌آهن، قطارهای تهران-زاهدان و زاهدان-تهران، طبق برنامه انجام می‌شود، اما مسافران از زاهدان با اتوبوس به بم منتقل می‌شوند تا از بم با قطار به تهران عزیمت کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: قطارهای تهران - زاهدان و زاهدان - تهران طبق برنامه انجام می‌شود، اما مسافران از زاهدان با اتوبوس به بم منتقل می‌شوند تا از بم با قطار به تهران عزیمت کنند.

این در اطلاعیه شماره ۶ خود آورده است: همچنین تا بازگشایی این محور قطارهای تهران - زاهدان طبق برنامه از ایستگاه راه آهن تهران حرکت می‌کنند تا پس از رسیدن به بم با اتوبوس به زاهدان منتقل شوند.

هموطنان برای کسب اطلاعات بیشتر با سامانه ۵۱۴۹ تماس بگیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

وضع حمل و نقل کشور، اقتصادی نیست

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، آقای خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری دوشنبه شب شبکه دو سیما با تاکید بر لزوم ریلی کردن حمل و نقل ادامه داد: متاسفانه فقط حدود ۱۱ تا ۱۲ درصد بار از طریق ریلی حمل و نقل می‌شود که این باید افزایش یابد. وی با اشاره به اینکه ریل کشور در چشم انداز سال ۱۴۰۴ قرار است به ۲۵ هزار کیلومتر برسد، گفت: اکنون ۱۳ هزار و ۹۰۰ کیلومتر زیرساخت ریلی در کشور وجود دارد. مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور گفت: مجموع اعتباری که در سال برای توسعه شبکه ریلی داده می‌شود حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان است. رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم با حضور در این برنامه گفت: یکی از علل اصلی توسعه نیافتن حمل و نقل ریلی، جایگزینی اعتبارات است. او ادامه داد: اکنون ۸۹ درصد ارتباطات و حمل بار و مسافر، زمینی و یک درصد، هوایی و حدود ۱۰ درصد، ریلی است.

فیلم | وضعیت سانتیاگوی شیلی بعد از طوفان مردمی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
مخالفت دولتدر تاریخ سه‌شنبه ۲۳ مهرماه جاری، معاون امور مجلس رئیس‌جمهور اعلام کرد: دولت با تعطیلی پنجشنبه‌ها مخالفت کرده است. وی در توضیح این مخالفت گفت: «طرحی که توسط نمایندگان برای تعطیلی پنجشنبه‌ها تهیه شده بود برای دریافت نظرات، بین دستگاه‌های اجرائی توزیع شد. بنابراین، از نمایندگان مجلس، آنهم کمیسیون اجتماعی، چنین انتظاری نیست که بخواهند ۵۲ روز بر تعطیلات کشور اضافه کنند. این میزان تعطیلات برای کشوری که بشدت نیازمند کار و تلاش برای جبران عقب‌ماندگی‌هاست، بسیار زیاد و اصولا خلاف منطق و تدبیر است. بعید است تهیه‌کنندگان طرح تعطیلی پنجشنبه‌ها با توجه به این عوارض خطرناک به فکر تهیه چنین طرحی افتاده باشند.

بازدید ظریف از کارخانه نوآوری آزادی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این کارخانه یکی از بزرگترین مراکز فعالیت استارت‌آپ‌ها در خاورمیانه است. این مکان به منظور سهولت دسترسی تیم‌های کارآفرین به زیرساخت‌ها و همه امکانات مورد نیاز آن‌ها و هم‌افزایی فعالیت‌های استارتاپ‌ها برپا شده است تا در فضایی پویا به نوآوری و خلاقیت بپردازند. این کارخانه یکی از زیر مجموعه‌های شعب پارک فناوری پردیس است که تحت عنوان کارخانه‌های نوآوری در سطح شهر تهران فعالند و بستر ایده‌آلی برای جذب، پرورش و رشد تیم‌های نوپاست.

راه اندازی مراکز ترک اعتیاد به تلفن همراه در کره جنوبی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برخی از معتادان به تلفن همراه ساعت‌ها و شاید بیش از ده یا پانزده ساعت به صورت مستمر به کار با گوشی همراه مشغولند بدون آنکه خودشان متوجه باشند. از اینرو، کشوری همانند کره جنوبی تلاش‌هایی را برای کاهش میزان اعتیاد به تلفن همراه شروع کرده است. از اینرو، کشوری همانند کره جنوبی تلاش‌هایی را برای کاهش میزان اعتیاد به تلفن همراه شروع کرده است. کسانیکه به این مراکز ترک اعتیاد خاص می‌روند، روزانه دوازده ساعت بدون دسترسی به تلفن همراه خود سپری می‌کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد در سال دو هزار و هجده، نود و هشت درصد نوجوانان در کره جنوبی از تلفن همراه استفاده می‌کردند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- مدیر مسئول روزنامه جوان در فضای مجازی چنین پستی را منتشر کرد: رقابت‌های انتخاباتی دهه اول انقلاب ایدئولوژیک و اعتقادی بود. رقابت‌های دهه دوم و سوم جناحی بود و از مجلس پنجم با پیدایش کارگزاران سازندگی پول نیز وارد انتخابات شد. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، عبدالله گنجی، مدیر مسئول روزنامه جوان در فضای مجازی چنین پستی را منتشر کرد: «رقابت‌های انتخاباتی دهه اول انقلاب ایدئولوژیک و اعتقادی بود. رقابت‌های دهه دوم و سوم جناحی بود و از مجلس پنجم با پیدایش کارگزاران سازندگی پول نیز وارد انتخابات شد. رقابت‌های دهه چهارم رقابت ایده‌ها برای اداره کشور است، به شرط اینکه پول و خصوصا پول کثیف سایه نیندازد.» انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

اخبار بیشتر