سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده و کشف انبار او در کرج
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده و کشف انبار او در کرج

روایت لشگری‌پور از هدف شبنم نعمت‌زاده برای ایجاد انبار کرج

تسنیمخبرگزاری تسنیم
روایت لشگری‌پور از هدف شبنم نعمت‌زاده برای ایجاد انبار کرج
لشگری‌پور گفت: انبار مرکزی شرکت به نام شرکت بود و آن انبار پلمپ شده بود اما شرکتها با کالاها کاری نداشتند و خانم نعمت‌زاده می‌خواست این کالاها را از انبار بیرون ببرد و بفروشد و من هم مخالفت کردم و تا روزی هم که در شرکت حضور داشتم مخالف بودم.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، احمدرضا لشگری‌پور در ادامه سومین جلسه محاکمه شبنم نعمت‌زاده در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران اقتصادی اظهار کرد: از شرکت فارابی بسیار عذرخواهی می‌کنم زیرا بیشترین بدهی مربوط به این شرکت است و این شرکت را از سال ۸۳ و ۸۴ می‌شناسم.

وی افزود: فقط یک قلم جایزه این شرکت به ما این بود که به ازای فروش هر ۴٫۵ میلیارد تومان ۵ درصد یعنی ۲۵۰ میلیون تومان به ما بدهد.

لشگری‌پور افزود: از اینکه بدهی ایجاد شده عذرخواهی می‌کنم اما به وجود آورنده بدهی نبودیم.

در این هنگام قاضی مسعودی مقام از متهم پرسید از چه زمانی متوجه کسری شدید؟

متهم پاسخ داد: از سال ۹۵.

قاضی پرسید: پس چرا با وجود کسری دارو می‌خریدید؟

لشگری‌پور گفت: نامه‌ای دارم به تاریخ ۲۱ بهمن سال ۹۶ که خانم نعمت‌زاده دستور تشکیل کمیته ویژه‌ای را داده و یکی از وظایف این کمیته جذب سرمایه است خانم نعمت‌زاده هر روز به ما می‌گفت از فلان بانک مثلا در حال گرفتن وام هستیم و نگران جذب سرمایه نباشید.

وی افزود: هر موقع می‌گفتم چه کنیم، نعمت‌زاده پاسخ می‌داد حل می‌شود، نگران جذب سرمایه نباشید و به مشکل نمی‌خوریم. با اینکه زیانده بودیم تعهدات را انجام دادیم.

متهم اضافه کرد: شرکت به جای اینکه چک‌های پرداخت‌کننده‌ها را تامین کند هر ماه چک شرکت گروه خودمان را پاس می‌کرد و این هم به خاطر دستوراتی بود که نعمت‌زاده می‌داد و این یک مورد نیست بلکه هر روز از این موارد را داشتیم.

لشگری‌پور ادامه داد: عبارتی که نعمت‌زاده درباره پخش و داروخانه می‌گفت این بود که «داروخانه و شرکتها مثل کیف پول می‌مانند چون هر روز در این شرکتها پول می‌آید و می‌رود»؛ ما با این تفکر کار می‌کردیم.

وی همچنین درباره شرکت داروسازی اسوه گفت: از این شرکت نیز عذرخواهی می‌کنم شرکت اسوه، دارویی را برای بیمارانی که عمل قلبی انجام داده بودند تولید می‌کرد و این محصول حدود ۲۴ درصد سهم فروش اسوه را داشت. شرکت اسوه این محصول را با شرایط گشایشی و بازپرداخت ۳۰۰ روزه به ما می‌داد و این شرایط را زمانی در نظر می‌گرفت که ۱۵۰ هزار جعبه خریداری کنیم.

لشگری‌پور بیان کرد: مدیران این کارخانه‌ها همگی انسانهای بزرگی بودند و تمام شرایط بازار را می‌دانستند و شرایط نظام دارویی و رقبا را می‌شناختند و علت این کار نیز گرفتن سهم بازار برای محصولاتشان بود.

وی در ادامه درباره شرکت استراژن نیز گفت: شرکت استراژن داروی ضدسرطان تولید می‌کرد و داروی ضد سرطان را این شرکت با جایزه می‌فروخت و بین ۳ تا ۷ درصد تخفیف می‌داد.

متهم درباره شرکت ایران سرنگ نیز گفت: شرکت ما زمین خورده بود اما توقع نداشتیم دو برابر چیزی که بدهکار هستیم از ما مطالبه کند. محصولات ایران سرنگ را فروختیم و پولش را نداده‌ایم اما فاکتور را با قیمت جنگ سند زده‌اند. شرکت سرنگ‌سازی ایران به ما می‌گفت تا ۱۰ روز با قیمت قدیم بفروشیم تا محصولات شرکتش فروش برود؛ یعنی ما با قیمت قدیم می‌فروختیم ولی فاکتور با قیمت جدید زدیم.

این متهم درباره شرکت پارس‌دارو گفت: شرکت پارس‌دارو به ما تخفیف ۳۳ درصدی با مهلت ۴۲۰ روزه می‌داد و ما چطور می‌توانیم در این شرکت اخلال ایجاد کنیم. با اینکه بدهی‌شان را ندادیم اما به وجود آورنده شرایط در هیچ کدام از این شرکتها نبودیم. شاید تاثیرگذار بوده باشیم اما به وجود آورنده نیستیم.

وی افزود: شرکت ما به هیچ عنوان به دنبال ایجاد انحصار نبود و هر بنگاه اقتصادی دوست دارد سهم بیشتری از بازار ببرد و ما نیز به دنبال سهم بیشتر از بازار بودیم اما اینکه با کم کردن تعداد مشتریان بخواهیم انحصار ایجاد کنیم درست نیست و قبول ندارم و مشتریان ما از سال ۹۳ تا ۹۵ زیادتر شدند.

لشگری‌پور درباره اجاره انبارها نیز گفت: اگر اجاره‌نامه‌ها را نگاه کنید هیچ‌کدام از آنها را من امضا نکردم. بارها به خانم نعمت‌زاده می‌گفتم به دنبال اجاره کردن انبار نباشید اما او می‌گفت یک انبار شخصی اجاره می‌کنیم تا شرکتها نتوانند آن را پیدا کنند و کالاهایمان را می‌فروشیم.

متهم اضافه کرد: ‌ تا روزی که در شرکت بودم با این کار مخالفت کردم و اگر انبار کرج کشف نمی‌شد آن ۶ میلیارد را به پای من می‌نوشتند. قرارداد انباری جدیدی که می‌گویید کشف شده را نگاه کنید تا ببینید امضای من وجود دارد یا خیر. با اینکه ندیده‌ام اما صددرصد مطمئن هستم که قرارداد این انبار شخصی است و فکر نمی‌کنم قرارداد شرکت باشد زیرا خانم نعم‌ت‌زاده به دنبال انجام این کار بود.

در این هنگام قاضی از متهم پرسید چرا خانم نعمت‌زاده می‌خواست این کار را انجام دهید؟

لشگری‌پور جواب داد: انبار مرکزی شرکت به نام شرکت بود و آن انبار پلمپ شده بود اما شرکتها با کالاها کاری نداشتند و خانم نعمت‌زاده می‌خواست این کالاها را از انبار بیرون ببرد و بفروشد و من هم مخالفت کردم و تا روزی هم که در شرکت حضور داشتم مخالف بودم.

این متهم در ادامه به سازوکار تأمین انبار در سازمان غذا و دارو اشاره کرد و گفت: خانم نعمت‌زاده ادعا کرده که انبار کرج مربوط به داروهای تاریخ گذشته بود و این موضوع را هم به غذا و دارو اعلام کرده بود، اما طبق قوانین غذا و دارو داروهای تاریخ گذشته باید در همان محل انبار مرکزی و در فنس جداگانه‌ای نگهداری شود و مشخص باشد و نمی‌توان برای داروهای تاریخ گذشته انبار دیگری گرفت.

وی ادامه داد: غذا و دارو برای تامین انبار یک چک لیست دارد که اولین بند آن بازدید انبار توسط کارشناس سازمان غذا و داروست و در صورت تاییدیه کارشناس سازمان غذا و دارو شرایط تجهیز انبار را اعلام می‌کند و در صورتی که این شرایط رعایت شود مجوز می‌دهد. بعید می‌دانم در رابطه با انبار کرج و سایر انبارها چنین شرایطی رعایت شده باشد.

لشگری‌پور ادامه داد: در رابطه با انبار کشف شده کرج با اینکه از شرکت رفته بودم پای من وسط آمد و گفتند مدیرعاملی شرکت با من بوده است در حالی که من اصلا آن زمان در شرکت نبودم اما به پای من نوشتند.

این متهم تاکید کرد: نه پولی برده‌ام و نه چیز دیگری و اگر یک ریال از این انبارها به من رسیده باشد و یا امضایی از من وجود داشته باشد همین جا اعدامم کنید.

وی در باره گزارش وزارت اطلاعات مبنی بر اعطای در مجموع ۲۶۰ میلیارد تومان جوایز گفت: کل فروش شرکت ۴۳۰ میلیارد تومان بوده و اگر ۲۶۷ میلیارد تومان آن جایزه باشد و ۱۸۰ میلیارد بدهی داشته باشید عملا هیچ پولی به شرکتهای تامین کننده ندادید در حالی که از سال ۹۵ تا اواسط ۹۶ به رغم زیان‌ده بودن به شرکتهای تامین کننده پرداخت شده است.

لشگری‌پور در ادامه تاکید کرد: تمام چکهای شرکت یک دستور پرداخت داشته کارشناس بازرگانی، مدیر بازرگانی، کارشناس حسابداری، مدیر مالی، معاون مالی، من به عنوان مدیرعامل و خانم نعمت‌زاده به عنوان رئیس هیئت مدیره امضا می‌کرد و نعمت‌زاده هیچ چکی را بدون اینکه این امضا وجود داشته باشد امضا نمی‌کرد و گزارش اسناد مالی هر روز داده می‌شد.

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده

سومین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی، به ریاست قاضی مسعودی مقام امروز شنبه (۶ مهر) در حال برگزاری است.

عکس/ سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده - 1عکس/ سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده - 3عکس/ سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده - 4عکس/ سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده - 6عکس/ سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده - 7عکس/ سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده - 8

خواندن خبر در سایت منبع

کشف انبار جدید شبنم نعمت‌زاده در کرج؛ قاضی به متهمان: صداقت را رعایت نمی‌کنید

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
کشف انبار جدید شبنم نعمت‌زاده در کرج؛  قاضی به متهمان: صداقت را رعایت نمی‌کنید
سومین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده دختر وزیر سابق صمت، احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا صبح امروز(شنبه) ۶ مهرماه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

کشف انبار جدید شبنم نعمت‌زاده در کرج؛  قاضی به متهمان: صداقت را رعایت نمی‌کنید - 1

به گزارش نامه نیوز، در ابتدای این جلسه، قاضی مسعودی مقام ضمن تذکر به متهمان گفت: متاسفانه متهمان صداقت را رعایت نمی‌کنند و هم چنان به موارد به دور از حقیقت اصرار می‌ورزند و به تازگی انباری در کرج از شما کشف و گزارش آن واصل شده است.

وی افزود: دفاعیاتی که به دور از واقعیت باشد قابل پذیرش نیست. هر یک از متهمان تقصیرات را به گردن دیگری می‌اندازند. حواشی مطرح شده هیچ تاثیری در مسئولیت کیفری شما متهمان ندارد. از شما می‌خواهم حقیقت را بگویید. ما واقعیت را کشف کردیم و بقیه متهمان نیز در حال تعقیب هستند و انبارها در حال کشف است و خروج کالاها از کشور رصد می‌شود.

وی از متهم لشگری‌پور خواست به ادامه دفاعیات خود بپردازد.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | رئیسی: باید قدر شکوه و عظمت مثال زدنی راهپیمایی را دانست

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سازمان تعاون روستایی، مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، از واردات ارقام جدید کلزا و چغندرقند خبر داد و گفت: این اقدام با حمایت وزارت جهاد کشاورزی انجام شده است. آقای حسین شیرزاد گفت: در سال زراعی جاری، اتحادیه مرکزی شرکت‏های تعاونی تولید روستایی با حمایت سازمان مرکزی تعاون روستایی و وزارت جهاد کشاورزی، با انعقاد قرارداد اجرایی، آموزشی و تحقیقاتی با مجریان چغندرقند و دانه ‏های روغنی وزارت جهاد کشاورزی به رایزنی و مشارکت با شرکت‏های تولید کننده معتبر و مطرح اروپایی در تولید ارقام بذری نوین کلزا و چغندرقند اقدام کرد. وی ادامه داد: از جمله این شرکت‌ها می‌توان به شرکت KWS آلمان اشاره کرد که در زمینه انتقال سه رقم کلزای زمستانه با نام‌های تجاری Gordon، Umberto و Cristiano و همچنین سه رقم چغندرقند با نام‏های Akazia، Terranova و Salama با این شرکت تفاهم نامه امضا شد. مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، با اشاره به این که گونه ‏های ارقام متحمل به بولتینگ قابل توصیه در کشت‏‌های پائیزه با درصد عیار و عملکرد قابل توجه وارد کشور شده‌اند، گفت: این ارقام در اراضی تحت پوشش شبکه تعاونی در استان‏های منتخب در قالب طرح‌های PVS (طرح‌های مقایسه‌ای با کمک کشاورزان) اجرا خواهد شد. به گفته آقای شیرزاد ارقام جدید وارداتی درصد عیار و تناژ بالاتری نسبت به ارقام قبلی دارند.

ساختار اقتصادی کشور، صادرات محور نیست

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تشکل گرایی یکی از اهداف اصلی سازمان توسعه تجارت برای توسعه صادرات است. رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران هم با حضور در این برنامه گفت: کاهش ارزش پول ملی، ابزاری برای توسعه صادرات است، اما این توسعه صادرات اتفاق نیفتاد. آقای شکوری گفت: وضع عوارض صادراتی موجب می‌شود صادرکنندگان داخلی بازار‌های صادراتی خود را دست بدهند لذا همه دست اندرکاران صادراتی کشور باید تلاش کنند تا صادرات توسعه یابد. آقای شریعتی مقدم گفت: صادرکننده در پی یارانه و جایزه و هدیه نیست بلکه نیازمند حمایت عملی اقتصادی است. وی با بیان اینکه ظرفیت‌های بی شماری در داخل کشور داریم، افزود: درآمد‌های ناشی از واحد‌های دامپروری، صنایع کشاورزی و تبدیلی و گردشگری می‌توانند جایگزین درآمد‌های نفتی شوند.

مقایسه برندهای کفش ایرانی و خارجی

مهرمهر15 ساعت قبل
زومیتزومیت9 ساعت قبل
TSMC چندی پیش گزارش مالی فصل سوم سال ۲۰۱۹ را منتشر کرد. برنامه‌ی جدید هزینه‌های صرف‌شده در سال ۲۰۱۹ را به ۱۴ میلیارد دلار می‌رساند. غول تایوانی صنعت تراشه از زمان انتشار گزارش و پیش‌بینی مالی قبلی، مسیر خود را تا حدی تغییر داده است. آن‌ها تقاضا برای تراشه‌های ۷ نانومتری را بیشتر پیش‌بینی می‌کنند و آینده‌ی خوبی هم برای تراشه‌های پرچم‌دار بعدی، یعنی ۵ نانومتری، در نظر دارند. آن‌ها اخیرا گزارش مالی فصل سوم سال ۲۰۱۹ خود را منتشر کرده‌اند که از رکوردشکنی درخورتوجه در تولید تجهیزات EUV خبر می‌دهد.

فیلم | سکانسی از سریال ستایش که در شبکه‌های اجتماعی جنجال ساخت

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

اخبار بیشتر