سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده و کشف انبار او در کرج
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده و کشف انبار او در کرج

روایت لشگری‌پور از هدف شبنم نعمت‌زاده برای ایجاد انبار کرج

تسنیمخبرگزاری تسنیم
روایت لشگری‌پور از هدف شبنم نعمت‌زاده برای ایجاد انبار کرج
لشگری‌پور گفت: انبار مرکزی شرکت به نام شرکت بود و آن انبار پلمپ شده بود اما شرکتها با کالاها کاری نداشتند و خانم نعمت‌زاده می‌خواست این کالاها را از انبار بیرون ببرد و بفروشد و من هم مخالفت کردم و تا روزی هم که در شرکت حضور داشتم مخالف بودم.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، احمدرضا لشگری‌پور در ادامه سومین جلسه محاکمه شبنم نعمت‌زاده در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران اقتصادی اظهار کرد: از شرکت فارابی بسیار عذرخواهی می‌کنم زیرا بیشترین بدهی مربوط به این شرکت است و این شرکت را از سال ۸۳ و ۸۴ می‌شناسم.

وی افزود: فقط یک قلم جایزه این شرکت به ما این بود که به ازای فروش هر ۴٫۵ میلیارد تومان ۵ درصد یعنی ۲۵۰ میلیون تومان به ما بدهد.

لشگری‌پور افزود: از اینکه بدهی ایجاد شده عذرخواهی می‌کنم اما به وجود آورنده بدهی نبودیم.

در این هنگام قاضی مسعودی مقام از متهم پرسید از چه زمانی متوجه کسری شدید؟

متهم پاسخ داد: از سال ۹۵.

قاضی پرسید: پس چرا با وجود کسری دارو می‌خریدید؟

لشگری‌پور گفت: نامه‌ای دارم به تاریخ ۲۱ بهمن سال ۹۶ که خانم نعمت‌زاده دستور تشکیل کمیته ویژه‌ای را داده و یکی از وظایف این کمیته جذب سرمایه است خانم نعمت‌زاده هر روز به ما می‌گفت از فلان بانک مثلا در حال گرفتن وام هستیم و نگران جذب سرمایه نباشید.

وی افزود: هر موقع می‌گفتم چه کنیم، نعمت‌زاده پاسخ می‌داد حل می‌شود، نگران جذب سرمایه نباشید و به مشکل نمی‌خوریم. با اینکه زیانده بودیم تعهدات را انجام دادیم.

متهم اضافه کرد: شرکت به جای اینکه چک‌های پرداخت‌کننده‌ها را تامین کند هر ماه چک شرکت گروه خودمان را پاس می‌کرد و این هم به خاطر دستوراتی بود که نعمت‌زاده می‌داد و این یک مورد نیست بلکه هر روز از این موارد را داشتیم.

لشگری‌پور ادامه داد: عبارتی که نعمت‌زاده درباره پخش و داروخانه می‌گفت این بود که «داروخانه و شرکتها مثل کیف پول می‌مانند چون هر روز در این شرکتها پول می‌آید و می‌رود»؛ ما با این تفکر کار می‌کردیم.

وی همچنین درباره شرکت داروسازی اسوه گفت: از این شرکت نیز عذرخواهی می‌کنم شرکت اسوه، دارویی را برای بیمارانی که عمل قلبی انجام داده بودند تولید می‌کرد و این محصول حدود ۲۴ درصد سهم فروش اسوه را داشت. شرکت اسوه این محصول را با شرایط گشایشی و بازپرداخت ۳۰۰ روزه به ما می‌داد و این شرایط را زمانی در نظر می‌گرفت که ۱۵۰ هزار جعبه خریداری کنیم.

لشگری‌پور بیان کرد: مدیران این کارخانه‌ها همگی انسانهای بزرگی بودند و تمام شرایط بازار را می‌دانستند و شرایط نظام دارویی و رقبا را می‌شناختند و علت این کار نیز گرفتن سهم بازار برای محصولاتشان بود.

وی در ادامه درباره شرکت استراژن نیز گفت: شرکت استراژن داروی ضدسرطان تولید می‌کرد و داروی ضد سرطان را این شرکت با جایزه می‌فروخت و بین ۳ تا ۷ درصد تخفیف می‌داد.

متهم درباره شرکت ایران سرنگ نیز گفت: شرکت ما زمین خورده بود اما توقع نداشتیم دو برابر چیزی که بدهکار هستیم از ما مطالبه کند. محصولات ایران سرنگ را فروختیم و پولش را نداده‌ایم اما فاکتور را با قیمت جنگ سند زده‌اند. شرکت سرنگ‌سازی ایران به ما می‌گفت تا ۱۰ روز با قیمت قدیم بفروشیم تا محصولات شرکتش فروش برود؛ یعنی ما با قیمت قدیم می‌فروختیم ولی فاکتور با قیمت جدید زدیم.

این متهم درباره شرکت پارس‌دارو گفت: شرکت پارس‌دارو به ما تخفیف ۳۳ درصدی با مهلت ۴۲۰ روزه می‌داد و ما چطور می‌توانیم در این شرکت اخلال ایجاد کنیم. با اینکه بدهی‌شان را ندادیم اما به وجود آورنده شرایط در هیچ کدام از این شرکتها نبودیم. شاید تاثیرگذار بوده باشیم اما به وجود آورنده نیستیم.

وی افزود: شرکت ما به هیچ عنوان به دنبال ایجاد انحصار نبود و هر بنگاه اقتصادی دوست دارد سهم بیشتری از بازار ببرد و ما نیز به دنبال سهم بیشتر از بازار بودیم اما اینکه با کم کردن تعداد مشتریان بخواهیم انحصار ایجاد کنیم درست نیست و قبول ندارم و مشتریان ما از سال ۹۳ تا ۹۵ زیادتر شدند.

لشگری‌پور درباره اجاره انبارها نیز گفت: اگر اجاره‌نامه‌ها را نگاه کنید هیچ‌کدام از آنها را من امضا نکردم. بارها به خانم نعمت‌زاده می‌گفتم به دنبال اجاره کردن انبار نباشید اما او می‌گفت یک انبار شخصی اجاره می‌کنیم تا شرکتها نتوانند آن را پیدا کنند و کالاهایمان را می‌فروشیم.

متهم اضافه کرد: ‌ تا روزی که در شرکت بودم با این کار مخالفت کردم و اگر انبار کرج کشف نمی‌شد آن ۶ میلیارد را به پای من می‌نوشتند. قرارداد انباری جدیدی که می‌گویید کشف شده را نگاه کنید تا ببینید امضای من وجود دارد یا خیر. با اینکه ندیده‌ام اما صددرصد مطمئن هستم که قرارداد این انبار شخصی است و فکر نمی‌کنم قرارداد شرکت باشد زیرا خانم نعم‌ت‌زاده به دنبال انجام این کار بود.

در این هنگام قاضی از متهم پرسید چرا خانم نعمت‌زاده می‌خواست این کار را انجام دهید؟

لشگری‌پور جواب داد: انبار مرکزی شرکت به نام شرکت بود و آن انبار پلمپ شده بود اما شرکتها با کالاها کاری نداشتند و خانم نعمت‌زاده می‌خواست این کالاها را از انبار بیرون ببرد و بفروشد و من هم مخالفت کردم و تا روزی هم که در شرکت حضور داشتم مخالف بودم.

این متهم در ادامه به سازوکار تأمین انبار در سازمان غذا و دارو اشاره کرد و گفت: خانم نعمت‌زاده ادعا کرده که انبار کرج مربوط به داروهای تاریخ گذشته بود و این موضوع را هم به غذا و دارو اعلام کرده بود، اما طبق قوانین غذا و دارو داروهای تاریخ گذشته باید در همان محل انبار مرکزی و در فنس جداگانه‌ای نگهداری شود و مشخص باشد و نمی‌توان برای داروهای تاریخ گذشته انبار دیگری گرفت.

وی ادامه داد: غذا و دارو برای تامین انبار یک چک لیست دارد که اولین بند آن بازدید انبار توسط کارشناس سازمان غذا و داروست و در صورت تاییدیه کارشناس سازمان غذا و دارو شرایط تجهیز انبار را اعلام می‌کند و در صورتی که این شرایط رعایت شود مجوز می‌دهد. بعید می‌دانم در رابطه با انبار کرج و سایر انبارها چنین شرایطی رعایت شده باشد.

لشگری‌پور ادامه داد: در رابطه با انبار کشف شده کرج با اینکه از شرکت رفته بودم پای من وسط آمد و گفتند مدیرعاملی شرکت با من بوده است در حالی که من اصلا آن زمان در شرکت نبودم اما به پای من نوشتند.

این متهم تاکید کرد: نه پولی برده‌ام و نه چیز دیگری و اگر یک ریال از این انبارها به من رسیده باشد و یا امضایی از من وجود داشته باشد همین جا اعدامم کنید.

وی در باره گزارش وزارت اطلاعات مبنی بر اعطای در مجموع ۲۶۰ میلیارد تومان جوایز گفت: کل فروش شرکت ۴۳۰ میلیارد تومان بوده و اگر ۲۶۷ میلیارد تومان آن جایزه باشد و ۱۸۰ میلیارد بدهی داشته باشید عملا هیچ پولی به شرکتهای تامین کننده ندادید در حالی که از سال ۹۵ تا اواسط ۹۶ به رغم زیان‌ده بودن به شرکتهای تامین کننده پرداخت شده است.

لشگری‌پور در ادامه تاکید کرد: تمام چکهای شرکت یک دستور پرداخت داشته کارشناس بازرگانی، مدیر بازرگانی، کارشناس حسابداری، مدیر مالی، معاون مالی، من به عنوان مدیرعامل و خانم نعمت‌زاده به عنوان رئیس هیئت مدیره امضا می‌کرد و نعمت‌زاده هیچ چکی را بدون اینکه این امضا وجود داشته باشد امضا نمی‌کرد و گزارش اسناد مالی هر روز داده می‌شد.

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده

سومین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی، به ریاست قاضی مسعودی مقام امروز شنبه (۶ مهر) در حال برگزاری است.

عکس/ سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده - 1عکس/ سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده - 3عکس/ سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده - 4عکس/ سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده - 6عکس/ سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده - 7عکس/ سومین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده - 8

خواندن خبر در سایت منبع

کشف انبار جدید شبنم نعمت‌زاده در کرج؛ قاضی به متهمان: صداقت را رعایت نمی‌کنید

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
کشف انبار جدید شبنم نعمت‌زاده در کرج؛  قاضی به متهمان: صداقت را رعایت نمی‌کنید
سومین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده دختر وزیر سابق صمت، احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا صبح امروز(شنبه) ۶ مهرماه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

کشف انبار جدید شبنم نعمت‌زاده در کرج؛  قاضی به متهمان: صداقت را رعایت نمی‌کنید - 1

به گزارش نامه نیوز، در ابتدای این جلسه، قاضی مسعودی مقام ضمن تذکر به متهمان گفت: متاسفانه متهمان صداقت را رعایت نمی‌کنند و هم چنان به موارد به دور از حقیقت اصرار می‌ورزند و به تازگی انباری در کرج از شما کشف و گزارش آن واصل شده است.

وی افزود: دفاعیاتی که به دور از واقعیت باشد قابل پذیرش نیست. هر یک از متهمان تقصیرات را به گردن دیگری می‌اندازند. حواشی مطرح شده هیچ تاثیری در مسئولیت کیفری شما متهمان ندارد. از شما می‌خواهم حقیقت را بگویید. ما واقعیت را کشف کردیم و بقیه متهمان نیز در حال تعقیب هستند و انبارها در حال کشف است و خروج کالاها از کشور رصد می‌شود.

وی از متهم لشگری‌پور خواست به ادامه دفاعیات خود بپردازد.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
علایم مشترک بین ویروس کرونا و آنفلوآنزا باعث شده است تا تشخیص آن‌ها از یک دیگر سخت شود. اما راه تشخیص بین این سه بیماری چیست؟ آیا نشانه‌هایی برای تشخیص این سه بیماری از همدیگر وجود دارد؟ به گزارش تجارت‌نیوز، علایم مشترک بین ویروس کرونا و آنفلوآنزا باعث شده است تا تشخیص آن‌ها از یک دیگر سخت شود. این ماجرا و از سویی علایم مشترک بین ابتلا به ویروس کرونا و بیماری آنفلوآنزا ترس و نگرانی زیادی را در تشخیص این بیماری به وجود می‌آورد. علایم آنفلوآنزا معمولا شامل تب و لرز، خستگی شدید و بدن درد است، حالت تهوع هم از دیگر علایم ابتلا به این بیماری است. آمار دقیق مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا هنوز مشخص نیست، اما این عدد حدود ۲ درصد تخمین زده شده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
ویروس کرونا که نزدیک دو ماه پیش در چین شایع شد، حالا بسیاری از کشور جهان را درگیر کرده است. پای این بیماری ناشناخته به ایران هم باز شد و در قم تاکنون دو قربانی گرفته است. او می‌گوید: نخستین نشانه‌های کرونا ویروس اواسط دسامبر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان پایتخت مرکز هوبی در ۱۱۲۵ کیلومتر پکن مشاهده شده است. اگرچه بسیاری قبل از شیوع این بیماری در ووهان، مسافرت‌های خود را آغاز کرده بودند اما بسیاری از مردم به خاطر شیوع آن در خانه‌هایشان ماندند. مردم از انتشار شایعه و هر خبر بد و ناامید کننده در مورد آمار مرگ و میر و شیوع کرونا خودداری می‌کردند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل مرگ ۲ فرد مشکوک مبتلا به کرونا در این شهرستان را تکذیب کرد و گفت که حال آنها مساعد است. دکتر فرزاد جلالی پنجشنبه شب افزود: حال عمومی هر ۲ فرد مشکوک مبتلا به بیماری کرونا مساعد است و جواب آزمایش آنها نیز هنوز تائید نشده است. به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل، این ۲ فرد صبح امروز در بیمارستان قرنطینه و تحت درمان قرار گرفتند. خبر شناسایی ۲ فرد مبتلا به ویروس کرونا در مازندران را معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل صبح امروز پنجشنبه اعلام کرده بود. در مجموع دانشمندان تاکنون موفق شده‌اند زمان کمی پس از شیوع هر نوع ویروس کرونا راههای درمان‌ آن را پیدا کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، سعید نمکی وزیر بهداشت در نشست ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا اظهار داشت: با دستور رئیس جمهور ستاد مقابله با کرونا تشکیل شد و مسوولیت ستاد با وزیر بهداشت است. نمکی ادامه داد: ویروس آنفلوآنزا با لطف خدا پاییز امسال مهار شد، میزان کشندگی آنفلوآنزا به مراتب از کرونا بیشتر بود و ما قطعا این ویروس را با هوشمندی مردم و همکاری بین بخشی دستگاه‌ها مهار خواهیم کرد. وزیر بهداشت اظهار کرد: منشأ اصلی بیماری مشخص نیست و تیمی از پزشکان در حال بررسی موضوع هستند. وی با تأکید بر اینکه تعطیلی مدارس در ستاد بررسی می‌شود، اظهار کرد: فقط روز شنبه در قم تعطیلی مدارس اعلام شد. وزیر بهداشت تصریح کرد: تصمیمات جدید اعلام می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
تعدادی از داروخانه‌های سطح شهر قم نیز امروز برخلاف روزهای عادی سال تعطیل بودند. در همین حال بررسی از سطح شهر نشان می‌دهد حدود ۳۰ درصد مردم قم امروز از ماسک استفاده می‌کردند. ارائه ۴۰۰ هزار ماسک به داروخانه‌های قمدر همین حال محمدرضا قدیر رییس دانشگاه علوم پزشکی قم در مورد کمبود ماسک در داروخانه‌ها، گفت: با سازمان صمت هماهنگی شده که به‌زودی ۴۰۰ هزار ماسک در داروخانه‌های قم توزیع شود. هشدار دادستانی قم: با تخلفات در عرضه ماسک برخورد می‌شوددر پی گله مندی مردم و مشاهده برخی تخلفات در سطح شهر، معاون دادستان عمومی و انقلاب قم به داروخانه‌ها و مراکز عرضه محصولات و تجهیزات پزشکی در عدم عرضه ماسک به شهروندان هشدار داد. وی گفت: بیمارستان کامکار قم به‌عنوان محل قرنطینه و مراجعه بیماران و موارد مشکوک به کرونا و بیمارستان فرقانی به‌عنوان محل قرنطینه بعدی در صورت نیاز، مشخص‌شده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
علیرضا زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در چهارمین کنگره سلامت مردان و دوازدهمین کنگره مرکز تحقیقات سلامت مردان و بهداشت باروری سهم مردان در بروز حوادث مخاطره آمیز را پررنگ‌تر از زنان اعلام کرد و گفت: امروزه تفاوت‌های جنسیتی در برخی شاخص‌های توسعه پایدار و در مقابل توجه اندک مردان به این موضوع یکی از دغدغه‌های نظام سلامت است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از تواتر حداکثری بیماری‌های غیرواگیر در مردان نسبت به خانم‌ها خبر داد و گفت: سهم آقایان در ابتلا به انواع سرطان‌های موجود و نوظهور، ۵۴ درصد است. وی در خصوص نسبت مراجعات مردان به زنان به مراکز درمانی، اظهار داشت: آقایان از نظر فیزیولوژیک، احساس سلامت بیشتری نسبت به زنان دارند که این موضوع موجب کاهش مراجعات آنها به مراکز درمانی می‌شود؛ به طوری که بیش از ۸۰ درصد مراجعه کنندگان را زنان و ۱۰ الی ۲۰ درصد را مردان تشکیل می‌دهند. همچنین سهم بیمه پایه و تکمیلی زنان ۲ تا ۳ درصد بیشتر از مردان است. وی با اشاره به نگرانی‌ها در خصوص انتشار ویروس کرونا در کشور، اظهار داشت: مطابق مطالعاتی که در زمینه این ویروس در ۲۵ کشور درگیر انجام شده، میزان کشندگی آن در مردان بیشتر از زنان گزارش شده است.

اخبار بیشتر