اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه ۶ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه ۶ مهرماه

گوشت مرغ؛ صدرنشین افزایش قیمت

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
گوشت مرغ؛ صدرنشین افزایش قیمت
جدیدترین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که از بین ۹ کالای اساسی که تغییرات قیمت آن‌ها منتشر شده، قیمت هفت کالای اساسی در مردادماه امسال نسبت به تیرماه سال جاری کاهش داشته، اما قیمت گوشت مرغ تازه با افزایش بیش از ۱۲.۵ درصدی در مردادماه سال ۱۳۹۸ نسبت به ماه قبل از آن، بیش‌ترین افزایش قیمت را به خود اختصاص داده است.

خبرگزاری ایسنا: جدیدترین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که از بین ۹ کالای اساسی که تغییرات قیمت آن‌ها منتشر شده، قیمت هفت کالای اساسی در مردادماه امسال نسبت به تیرماه سال جاری کاهش داشته، اما قیمت گوشت مرغ تازه با افزایش بیش از ۱۲٫۵ درصدی در مردادماه سال ۱۳۹۸ نسبت به ماه قبل از آن، بیش‌ترین افزایش قیمت را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایسنا، قیمت گوشت مرغ تازه در تیر و مرداد سال جاری به ترتیب حدود ۱۲ هزار ۷۳۸ تومان و ۱۴ هزار ۳۲۵ تومان بوده است.

این در حالی است که در تیرماه نیز قیمت گوشت مرغ با افزایش بیش از ۱۰ درصدی نسبت به خرداد، بیشترین افزایش قیمت را به خود اختصاص داده بود.

با این وجود، از بین این ۹ قلم کالای اساسی که تغییرات قیمت آن‌ها در مرداد ماه امسال منتشر شده، بعد از گوشت مرغ، فقط قیمت گوشت گوسفندی با افزایش ۱٫۸ درصدی از ۹۶ هزار ۷۵۲ تومان در تیر ماه به ۹۸ هزار ۴۷۴ هزار تومان در مرداد ماه رسیده است.

در این میان قیمت گوشت گوساله با کاهش ۱٫۹ درصدی از ۸۷ هزار و ۲۶۳ تومان در تیرماه به ۸۵ هزار ۶۰۳ تومان در مردادماه رسیده است.

قیمت شکر بسته‌بندی ۹۰۰ گرمی نیز با کاهش ۴٫۸ درصدی در مرداد ماه امسال نسبت به ماه قبل از آن، بیشترین کاهش را به خود اختصاص داده است؛ به‌طوری‌که قیمت این محصول در تیر و مرداد سال جاری به ترتیب ۵۶۹۳ و ۵۴۱۸ تومان بوده است. قیمت شکر سفید نیز با کاهش ۰٫۲ درصدی در مرداد نسبت به ماه قبل از آن به ۵۱۸۶ هزار تومان رسیده است.

قیمت برنج داخلی هاشمی درجه یک، پاکستانی باسماتی درجه یک، طارم اعلا و تایلندی نیز در مرداد ماه امسال به ترتیب ۲٫۷، ۲٫۶، ۲٫۳ و ۰٫۷ نسبت به تیر ماه کاهش یافته است؛ به‌طوری که این چهار نوع برنج در مرداد ماه به ترتیب به قیمت ۲۲ هزار و ۶۳۶ تومان، ۱۰ هزار ۶۱۸ تومان، ۲۳ هزار و ۲۴۳ تومان و هفت هزار و ۴۲۶ تومان در بازار عرضه شده است.

افزایش نزدیک به دو برابری قیمت گوشت گوسفندی نسبت به سال قبل

در این میان گوشت گوسفندی با افزایش ۹۷٫۶ درصدی در مرداد ماه امسال نسبت به سال گذشته، بیشترین افزایش قیمت را نسبت به سال قبل داشته و برنج پاکستانی باسماتی درجه یک نیز با افزایش ۲۵٫۵ درصدی کمترین افزایش قیمت را در این بخش به خود اختصاص داده است.

قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی در مرداد ماه سال گذشته ۴۹ هزار ۸۳۳ تومان بوده،، اما در زمان مشابه سال جاری به ۹۸ هزار ۴۷۴ تومان رسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت هر بشکه نفت برنت به ۶۱ دلار و ۹۱ سنت رسید

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت هر بشکه نفت برنت به ۶۱ دلار و ۹۱ سنت رسید
در پایان معاملات روز جمعه قیمت هر بشکه نفت برنت با ۸۳ سنت معادل ۱.۳ درصد کاهش به ۶۱ دلار و ۹۱ سنت رسید.

در حالی که تولید نفت عربستان افزایش یافته و سرمایه گذاران نگران افت رشد تقاضا برای نفت به دلیل کند شدن رشد اقتصادی چین هستند، قیمت نفت روز جمعه کاهش داشت و افت هفتگی را تجربه کرد.

بر اساس این گزارش، در پایان معاملات روز جمعه قیمت هر بشکه نفت برنت با ۸۳ سنت معادل ۱٫۳ درصد کاهش به ۶۱ دلار و ۹۱ سنت رسید. دیروز قیمت نفت برنت تا رقم ۶۰ دلار و ۷۶ سنت پایین آمده بود.

قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۵۰ سنت معادل ۰٫۹ درصد کاهش به ۵۵ دلار و ۹۱ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدییت دیروز تا رقم ۵۴ دلار و ۷۵ سنت پایین آمده بود.

قیمت نفت برنت در این هفته افت ۳٫۷ درصدی را پشت سر گذاشت که بیشترین کاهش از اوایل ماه اوت تاکنون بود. نفت خام آمریکا نیز در مجموع معاملات هفتگی ۳٫۶ درصد افت داشت که شدیدترین افت از اواسط جولای تاکنون بوده است.

پس از انتشار خبرهایی در این باره که دولت آمریکا در حال بررسی خارج کردن نام شرکت‌های چینی از فهرست شرکت‌های فعال در بورس آمریکاست، قیمت سایر دارایی‌های پرریسک نیز همزمان با طلا پایین آمد.

در اوایل جلسه دیروز و پس از آنکه حسن روحانی رئیس جمهوری ایران اعلام کرد که آمریکا پیشنهاد کرده در قبال لغو تمام تحریم‌ها علیه ایران مذاکراتی بین دو کشور صورت پذیرد، قیمت نفت کاهش داشت. اما پس از آن دونالد ترامپ در توئیتی مدعی شد که درخواست تهران در این باره را رد کرده است.

فیل فلین، تحلیلگر بازار نفت در شیکاگو گفت: «ما داریم تیتر اخبار را یکی پس از دیگری دنبال می‌کنیم.»

دیگر خبری که بر نوسانات بازار نفت تاثیرگذار بود، خبر روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه مبنی بر موافقت عربستان با آتش بس جزئی در یمن بود، که البته متعاقبا از سوی حوثی‌های یمن تکذیب شد.

خواندن خبر در سایت منبع

حداقل اجاره‌ یک خوابگاه دانشجویی امسال چقدر است؟ + لیست قیمت

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
حداقل اجاره‌ یک خوابگاه دانشجویی امسال چقدر است؟ + لیست قیمت
در سال تحصیلی جدید حداقل قیمت اجاره ماهانه خوابگاه دانشجویی مجردی 68 هزار تومان است و اجاره برای یک خوابگاه متاهلی که به صورت مشترک ...

در سال تحصیلی جدید حداقل قیمت اجاره ماهانه خوابگاه دانشجویی مجردی ۶۸ هزار تومان است و اجاره برای یک خوابگاه متاهلی که به صورت مشترک ارائه‌ شده هم حداقل ۹۶ هزار تومان برای هر زوج هزینه دارد.

حداقل اجاره‌ یک خوابگاه دانشجویی امسال چقدر است؟ + لیست قیمت - 2

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت دلار، سکه و طلا امروز شنبه ۹۸/۰۷/۰۶ | رشد نرخ ارز

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
قیمت دلار، سکه و طلا امروز شنبه ۹۸/۰۷/۰۶ | رشد نرخ ارز
اقتصادنیوز؛ امروز شنبه ۶ مهرماه ۱۳۹۸ بازار ارز با رشد اندک قیمت دلار آزاد و با مبلغ ۱۱۴۷۰ تومان بازگشایی شد و صرافی ملی نرخ رسمی لار و یورو را ۱۰۰ تومان افزایش داد. بازار طا تغییر محسوسی در نرخ‌های بازگشایی نداشت و سکه طرح جدید با قیمت ۴ میلیون و ۳۰ هزار تومان شروع به کار کرد و هر مثقال طلای آبشده یک میلیون و ۷۷۰ هزار تومن در معاملات اولیه قیمت خورد.

به‌گزارش اقتصادنیوز؛ امروز هر دلار آمریکا در بازار آزاد در محدوده ۱۱۴۰۰ تومانی و بین ۱۱۴۴۰ و ۱۱۴۷۰ قیمت خورد که افزایش اندک نسبت به نرخ پنجشنبه را نشان می‌دهد.

همچنین نرخ حواله درهم امارات در صرافی‌های دوبی با ۵ تومان افزایش به ۳۱۳۵ تومان رسید.

بیشتر بخوانید:آخرین قیمت دلار در بازار آزاد امروز شنبه ۹۸/۰۷/۰۶ | رشد نرخ ارز

امروز شنبه ۹۸/۰۷/۰۶ صرافی ملی نرخ رسمی خرید و فروش دلار و یورو را با ۱۰۰ تومان افزایش نسبت به پنجشنبه به شرح زیر اعلام کرد:

قیمت خرید دلار آمریکا: ۱۱٫۳۵۰ تومان (۱۰۰) قیمت فروش دلار آمریکا: ۱۱,۴۵۰ تومان (۱۰۰)

قیمت خرید یورو: ۱۲,۶۵۰ تومان (۱۰۰) قیمت فروش یورو: ۱۲,۷۵۰ تومان (۱۰۰)

آخرین قیمت طلا و سکه

امروز شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ سکه طرح جدید ۴ میلیون و ۳۰ هزار تومان و سکه طرح قدیم ۴ میلیون و ۲۰ هزار تومان قیمت خورد. همچنین قیمت نیم‌سکه ۲ میلیون ۶۰ هزار تومان و ربع‌سکه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان شد. سکه گرمی هم با قیمت ۸۴۰ هزار تومان به فروش رسید.

همچنین در بازار جهانی بهای اونس طلا حدود ۱۴۹۷ دلار شد و در بازار داخلی هر مثقال طلای آبشده به رقم یک میلیون و ۷۷۰ هزار تومان رسید که معادل هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۴۰۸ هزار تومان است.

برای اطلاع از نرخ لحظه‌ای و نمودار تغییر قیمت به صفحه بازارهای اقتصادنیوز مراجعه کنید.

این مطلب برایم مفید است بلی ۲ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع دوچرخه بچگانه در بازار؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت انواع دوچرخه بچگانه در بازار؟ +جدول
اقتصادآنلاین - سمانه باقری : آنچه در زیر می آید جدول قیمت پرفروش‌ترین انواع دوچرخه بچگانه دربازار تهران است؛شایان ذکر است که این نرخ‌ها ممکن است بر اساس برخی امکانات جانبی و خدمات پس از فروش در مناطق مختلف شهر تا ۱۰ درصد تفاوت قیمت داشته باشد.

قیمت واکسن آنفلوآنزا چقدر است؟

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
قیمت واکسن آنفلوآنزا چقدر است؟
با شروع پاییز باز هم داستان‌های ترسناکی در مورد کودکانی که با تزریق واکسن آنفلوانزا بلاهای عجیب و غریبی به سرشان آمده در فضا مجازی دست به دست می‌شود. در این گزارش صحت آنها را بررسی می‌کنیم.

به گزارش مشرق، خیلی‌ها پاییز را به فصل ویروس‌ها و سرماخوردگی‌های گاه و بی‌گاه می‌شناسند. شاید بعضی‌ها پاییز را فصلی شاعرانه توصیف کنند، اما تغییر فصل همواره برای بعضی‌ها همراه با حساسیت و بیماری‌های فصلی بوده است. امسال هم با رسیدن فصل پاییز گمانه زنی‌ها پیرامون مفید یا مضر بودن واکسن آنفلونزا مطرح شده است.

در شبکه‌های اجتماعی، گاهی مطالبی درباره ابعاد مختلف تزریق این واکسن میخوانیم و حتی داستانهای ترسناکی در مورد کودکانی که با تزریق واکسن آنفلوانزا بلاهای عجیب و غریبی به سرشان آمده و یا به بیماری‌های دیگری مبتلا شده‌اند هم به گوشمان می‌رسد.

به طور کلی همه واکسن‌هایی که از بدو تولد می‌زنیم اجباری هستند و مبتلا نشدن به بسیاری از بیماری‌ها را مدیون همین واکسن‌ها هستیم. با این حال واکسن‌های زیادی هستند که استفاده آنها بستگی به انتخاب دارند. واکسن آنفلوآنزا اما چند سالی است که فراتر از یک گمانه‌زنی رفته و برخی تبلیغات علیه این واکسن‌ها می‌گوید که ممکن از منجر به نابینا شدن یا فلج شدن افراد شود. شایعاتی که توسط وزارت بهداشت و درمان رد شده و این وزارتخانه اعلام کرده که تمام واکسن‌های داخلی و خارجی را بررسی و تایید می‌کند و بعد روانه داروخانه‌ها می‌شوند.

بنا بر آمار مرکز بیماری‌های وزارت بهداشت سالانه حدود ۳۰۰ نفر در کشور بر اثر ابتلا به این بیماری به کام مرگ کشیده می‌شوند. اکثر موارد ابتلا به این بیماری کم علامت بوده و صرفا با یک گلودرد مختصر و آبریزش بینی فرد را زمین گیر می‌کند.

البته بد نیست بدانید که واکسن فقط یک راه برای جلوگیری از آنفلوآنزا است، شستشوی مکرر دست‌ها، تغذیه مناسب و ورزش می‌تواند سلامت ما را در مقابل این بیماری تضمین کند.

قیمت واکسن آنفلوآنزا چقدر است؟ - 7

گروه هدف واکسن آنفلوآنزا چه کسانی هستند؟

زنان باردار، ‌افراد بالای ۶۰ سال، کارکنان بخش‌های بهداشت و درمان به ویژه افرادی که در تماس مستقیم با بیماران مبتلا به آنفلوانزا قرار دارند، مبتلایان به بیماری‌های مزمن ریوی و قلبی- عروقی، مبتلایان به بیمارهای مزمن کلیوی، کبدی، عصبی، خونی و اختلالات متابولیک، کودکان بین شش تا ۵۹ ماهه و … از جمله افرادی هستند توصیه می‌شود این واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

اما تهیه واکسن آنفلوآنزا شرایط خاصی دارد که بهتر است از آن با خبر باشید. این واکسن را باید در دمای ۲ تا ۶ درجه یخچال نگه داری کرد و هنگام خروج از یخچال حداکثر تا ۱۵ دقیقه برای تزریق آماده شود.

قیمت واکسن چقدر است؟

بنا بر اعلام وزارت بهداشت واکسن چهارظرفیتی امسال با قیمت ۴۱ هزار ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود و قیمت نوع سه ظرفیتی آن ۳۵ هزار و ۸۰۰ تومان است.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

رجانیوزرجانیوز1 روز قبل
در این مقاله تصمیم داریم تاثیر قیمت دلار بر قیمت ورق گالوانیزه و قیمت ورق آلیاژی را بررسی کنیم تا اطلاعات لازم برای تحلیل بازار این ۲ محصول را در اختیار داشته باشید. Alt Tag: ورق گالوانیزه در ساخت بسیاری از محصولات فولادی به عنوان ماده اولیه استفاده می‌شود. استفاده وسیع از این محصول در پروژه‌های مختلف، قیمت ورق آلیاژی را برای طراحان و مجریان سازه بسیار پر اهمیت می‌کند. چه عواملی بر قیمت انواع ورق گالوانیزه و آلیاژی تاثیرگذارند؟ عوامل تاثیر گذار بر قیمت انواع محصولات فولادی بسیار شبیه به هم هستند. تحریم‌ها با افزایش قیمت دلار و به دنبال آن افزایش قیمت فولاد، در کوتاه مدت تاثیر خود بر قیمت ورق گالوانیزه، آلیاژی و دیگر محصولات فولادی را نشان داد.

یارانه چه افرادی واریز نشد؟ +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل

فیلم/ همتی: تا کی باید این خودروسازی فشل را ادامه دهیم؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
ایمناایمنا2 ساعت قبل
وزیر نیرو ادامه داد: در این بین بحث تهاتر بدهی بدهکاران برق نیز با وزارت نفت مطرح شده است که منتظر راهکاری در این زمینه هستیم. اردکانیان در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل کارگروهی مشترک در شهر تهران خبر داد و گفت: در حال حاضر ۷۵ درصد طرح فاضلاب تهران اجرایی شده است ظرف پنج سال آینده این پروژه تکمیل می‌شود که باید با تشکیل کارگروه مشترکی با شورای اسلامی شهر و شهرداری جنبه علمی و تخصصی فاضلاب و بحث فرونشست را مورد بررسی قرار دهیم. وی خواستار تشکیل کارگروه مشترک وزارت نیرو و شهرداری تهران در خصوص مسئله فرونشست شد و افزود: باید از بخشی نگاه کردن فاصله بگیریم و در این زمینه از ظرفیت دستگاه‌هایی مانند شهرداری تهران که سهم پررنگی در مدیریت شهری دارند بهره‌مند شویم. وزیر نیرو با بیان اینکه توسعه شهر تهران باید بر اساس سازوکارها و چارچوب‌ها، مصوبه‌های نظارت بر توسعه تهران و شورای اسلامی شهر و سایر نهادهای مربوطه مدیریت شود، گفت: وزارت نیرو نمی‌تواند به تنهایی باعث و یا مانع توسعه شهر تهران شود فقط نباید به هیچ وجه آب و برق خارج از مدار تعریف شود. اردکانیان با اشاره به اجرای پروژه ساماندهی آب‌های سطحی شهرستان ری به منظور رفع مشکل آب این منطقه، گفت: در زمینه دکل‌های فشار قوی برق نیز تاکنون با همکاری شهرداری تهران اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و به زودی نیز دکل‌های بیشتری در مناطق مختلف تهران جمع‌آوری خواهد شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز، محمود صادقی عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در بخشی از مناظره خود با محمدعلی پورمختار در خبرآنلاین در انتقاد به رفتار برخی گروه‌ها در فضای مجازی گفت: کاملا مشخص است که یک شبکه بهم پیوسته‌ای وجود دارد که گاهی اسم آن را می‌شود گذاشت لشکر سایبری و یا هر چیز دیگری، در فضای رسانه لشکری ایجاد شده است که به شکل سیستماتیک بلافاصله شروع به واکنش نشان دادن نسبت به اظهارنظرها می‌کند. وی افزود: چون من در توئیتر حضور دارم دو جریان کاملا فعال در رسانه وجود دارد یکی ریشه در یک جریان رسانه‌ای خاصی دارد که از یک جاهای خاصی ظاهرا پشتیبانی می‌شود که اسامی مختلفی دارد و ظاهرا شبکه‌ای بهم پیوسته است که خودشان فکر می‌کنند وابسته به انقلاب‌اند یا اصولگرایان هستند و مقابلشان شبکه براندازان هستند؛ زمانی که من توئیتی می‌نویسم در عرض چند ثانیه این دو لشکر فعال می‌شوند، هم براندازان هم اصولگرایان فحاشی‌های خودشان را می‌کنند. صادقی هم‌چنین در پاسخ به پورمختار که معتقد بود «نطق‌هایی که در مجلس علیه سیر معمول کشور انجام می‌شود بازتابش در رسانه‌های ضد انقلاب بیشتر است» نیز گفت: قبول دارم؛ به این دلیل که الان فضای رسانه رسمی فضای بسته‌ای است چون حتی مثلا در صدا و سیما وقتی می‌خواهد از کمیسیون آموزش که ما در آن هستیم تصویری پخش کند ما را سانسور می‌کند و تلاش می‌کند هیچ تصویری از شخص من نگیرد، آقای امیرآبادی که یک نماینده اصولگرا است می‌گفت ما یک بار نقدی از صدا وسیما کرده بودیم و از آن به بعد مثلا من که آن بالا نشسته‌ام طوری فیلمبرداری می‌کنند که من در تصویر نباشم؛ یعنی خبرنگاران و افرادی که از سوی صدا و سیما در مجلس هستند این موضوع را تائید می‌کنند؛ تا به حال با من ده بار مصاحبه کرده‌اند اما اصلا پخش نشده است. می‌خواهم بگویم وقتی که رسانه واقعیت‌ها را نشان نمی‌دهد مخاطبینش کم می‌شوند و مردم به سمت رسانه‌هایی می‌روند که این واقعیت را نشان می‌دهند.
ایلناایلنا1 روز قبل
در این شرایط اما خبرهای بدی به باشگاه رسیده و آن هم شکایت چهار بازیکن خارجی پیشین استقلال به فیفاست. این در حالی است که امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال چندی پیش به دنبال درخواست آندره‌آ استراماچونی در پی جذب‌گری هوپر انگلیسی رفت، بازیکنی که جذب آن حداقل ۴۰۰، ۵۰۰ هزار دلار هزینه روی دست استقلال می‌گذاشت. براساس این گزارش، سرور جپاروف، بویان نایدنوف، پادوانی و رابسون جانواریو چهار بازیکنی هستند که نامه شکایت‌شان از استقلال به فیفا به باشگاه رسیده است. جپاروف ازبکستانی مبلغ ۹۰ هزار دلار، بویان ۳۰۰ هزار دلار، پادوانی ۱۰۰ هزار دلار و جانواریو ۴۵ هزار دلار از باشگاه استقلال طلب دارند. ضمن اینکه خارجی‌های این فصل استقلال از جمله کادر فنی و بازیکنان نیز دو ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

اخبار بیشتر