اخبار روز بازار خودرو - شنبه ۶ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - شنبه ۶ مهرماه

ثانیه‌های طلایی که با خودروهای فرسوده از دست می‌رود

مهرخبرگزاری مهر
ثانیه‌های طلایی که با خودروهای فرسوده از دست می‌رود
بیرجند- مدیرعامل سازمان آتشنشانی بیرجند با بیان اینکه ۵۰ درصد ناوگان این سازمان مستهلک است، گفت: سرعت پایین این خودروها سبب می شود در حوادث ثانیه های طلایی را از دست بدهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، علی حسینی صبح شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفتم مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی برگزار شد، اظهار داشت: این روز، روز تجلی ایثار و ایمان جهادگران عرصه عشق و جهاد نامیده شده است.

وی با اشاره به برنامه‌های گرامیداشت این روز در استان، بیان کرد: در همین راستا فردا ساعت ۹ رژه خودروهای لجستیک از محل ایستگاه غفاری به مسیر بلوار شهید صیاد شیرازی و بلوار پیامبر اعظم بیرجند برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتشنشانی بیرجند ادامه داد: همچنین به مناسبت این روز تمبر یادبود و نماهنگی با موضوع شهید ترابی، نخستین شهید آتشنشان خراسان جنوبی فردا با حضور مسئولان رونمایی می‌شود.

حسینی به اقدامات انجام شده طی یک سال گذشته اشاره کرد و گفت: در این مدت بیش از یک هزار و ۵۶۴ عملیات حریق و حادثه توسط نیروهای آتشنشانی بیرجند انجام شده است.

انجام ۴۷۶ مورد اطفاء حریق

وی با بیان اینکه در این مدت ۴۷۶ مورد عملیات اطفاء حریق انجام شده است، بیان داشت: این رقم در مقایسه با سال قبل از آن کاهش ۱۷٫۲۲ درصدی را نشان می‌دهد و این یعنی در حوزه آموزش کار خود را درست انجام داده‌ایم.

مدیرعامل سازمان آتشنشانی بیرجند اضافه کرد: در این مدت یک هزار و ۸۸ حادثه رخ داده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸٫۱۸ درصد افزایش داشته است.

حسینی با بیان اینکه از مجموعه حوادث این مدت یک هزار و ۳۴۸ مورد در داخل محدوده شهر بیرجند بوده است، عنوان داشت: بیش از ۲۱۶ مورد از این حوادث و اطفاء نیز مربوط به خارج از محدوده شهر بیرجند بوده که تعداد این حوادث ۳۷ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه آتشناسی بیرجند به عنوان یکی از دستگاه‌های پشتیبان در بسیاری از عملیات خارج از محدوده شهر نیز حضور دارد، افزود: با توجه به اینکه عمر بیشتر خودروها بالا بوده و بالای ۵۰ درصد خوردها مستهلک هستند نیاز است برای مسافت‌های طولانی خودروهای جدید را وارد ناوگان کنیم.

مدیرعامل سازمان آتشنشانی بیرجند با تأکید بر لزوم حمایت ویژه مسئولان استانی در این زمینه، گفت: به طور متوسط برای تجهیز هر خودروی سنگین به تجهیزات امداد و نجات سه تا چهار میلیارد تومان نیاز داریم.

فوت ۱۳ نفر در حوادث

حسینی ادامه داد: حداقل برای هر ایستگاه یک خودرو به روز نیاز است که در مجموع شش دستگاه خودرو سنگین با تجهیزات به روز را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر خودروهای این سازمان بالای ۳۰ سال کار کردند و سرعت پایینی دارند، افزود: با توجه به اینکه این خودروها باید در ثانیه‌های طلایی ما را حادثه برساند اما در این ارتباط قابل اعتماد نیستند، هرچند خودروهای سبک پیشران داریم که بیشتر برای محدوده‌های داخل شهر استفاده می‌شود.

به گفته وی در حال حاضر میانگین زمان رسیدن به محل حادثه ۲٫۵۹ ثانیه بوده که نسبت به سال گذشته ۰٫۷ ثانیه کاهش یافته است.

مدیرعامل سازمان آتشنشانی بیرجند با اشاره به اینکه طی یک سال گذشته ۱۳ نفر در حوادث و حریق‌ها جان خود را از دست داده‌اند، بیان کرد: این تعداد نسبت به سال قبل از آن کاهش ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد.

حسینی همچنین از افزایش ۳۴ درصدی مصدومان حوادث این مدت خبر داد و گفت: مجموع حوادث سال گذشته ۱۸۲ مصدوم برجای گذاشته است.

وی ادامه داد: تعداد نجاتیافتگان حوادث یک سال گذشته نیز ۸۱۳ نفر بوده که نسبت به سال قبل از آن افزایش دو درصدی را نشان می‌دهد.

تماس ۳۶ هزار مزاحم تلفنی

مدیرعامل سازمان آتشنشانی بیرجند همچنین به برقراری ۳۷ هزار و ۵۱۶ تماس با سامانه ۱۲۵ اشاره کرد و گفت: از این تعداد یک هزار و ۵۶۴ مورد منجر به اعلام مأموریت شده است.

حسینی ادامه داد: همچنین از مجموع‌های تماس‌های برقراری با این سامانه ۳۵ هزار و ۹۵۲ مورد مربوط به مزاحمین تلفنی بوه است که کاهش این موارد نیازمند کار فرهنگی است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه پیشگیری اقداماتی برای شناسایی مناطق پرخطر از جمله پمپ‌های بنزین و انبارهای با اشتعال بالا انجام داده‌ایم، تأکید کرد: در اماکن پر خطر که بار اشتغال بالا دارد نیاز است سازمان آمادگی بالا متناسب با تجهیزات موجود داشته باشد اما باید قبل از آن برخی اقدامات پیشگیرانه توسط خود مسئولان اماکن انجام داد.

مدیرعامل سازمان آتشنشانی بیرجند اضافه کرد: از جمله در شرکت پخش فرآورده‌های نفتی با توجه به اینکه تجهیزات محدود است اگر اقدامات پیشگیرانه انجام نشود شاید امکانات پاسخگو حوادث احتمالی نباشد.

وضعیت خاص ایمنی بازار بیرجند

حسینی برای ارائه مشاوره‌های ایمنی و پیشگیری برای تمامی ادارات، انبارها و سایر امکان پرخطر اعلام آمادگی کرد.

وی با تأکید بر اینکه همه مکان‌ها از انبار ضایعات تا ادارات می‌تواند کانون خطر باشد، اضافه کرد: اماکن پرخطر در خیلی جاه‌ها شناسایی و بازدید شده‌اند اما از انبارهای زیر زمینی شاید اطلاع نداشته باشیم که در این زمینه نیازمند همکاری مردم هستیم.

مدیرعامل سازمان آتشنشانی بیرجند در ارتباط با ایمنی بازار بیرجند نیز گفت: در این زمینه نیز اقدامات خوبی آغاز شده تا بتوانیم ایمنی نسبی شهر بیرجند را مهیا کنیم.

حسینی با اشاره به اینکه بالای ۵۰ درصد اصناف این بازار بازدید شده و مابقی نیز در دستور کار قرار دارد، افزود: بازار وضعیت خاص دارد چراکه مقدار زیادی از آن پوشیده است و می‌تواند بر توسعه حریق بیافزاید که امیدواریم کسبه داخل مغازه‌ها را ایمن کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون نواقص کلی بیرون مغازه‌ها انجام شده است، عنوان داشت: همچنین برخی معابر این بازار مشکل داشت که شهرداری مهلتی برای رفع این مشکلات تعیین کرده است.

مدیریت واحد بحران شکل گیرد

مدیرعامل سازمان آتشنشانی بیرجند با اشاره به اینکه تعداد شیرهای هیدرات در بازار زیاد شده اما هنوز کافی نیست، بیان داشت: با توجه به اینکه در پشت بازار انبارهای تجاری زیادی است و برخی حتی ابتدایی‌ترین موضوعات انبارداری آگاه نیستند، اگر حداقل‌ها را انجام دهند ۵۰ درصد مشکل حل می‌شود.

حسینی همچنین از انجام سه هزار و ۲۰۰ مورد بازدید ایمنی طی یک سال گذشته خبر داد و افزود: در حوزه آموزش نیز در این مدت برای ادارات، کارخانجات و سازمان‌ها ۲۱ هزار و ۸۹۵ نفر ساعت آموزشی، پنج هزار و ۵۴۸ نفر ساعت برای آتشنشان داوطلب ۵۵۴۸ و ۷۳ هزار و ۵۷۱ نفر ساعت برای مراکز آموزشی برگزار می‌شود.

وی خواستار مدیریت واحد بحران زیر نظر وزارت کشور شد و گفت: نیاز است تا این مدیریت با تعامل شهرداری و وزارت کشور باشد تا بحث‌های ایمنی داخل و خارج از شهر به صورت مدیریت واحد بحران دنبال شود.

مدیرعامل سازمان آتشنشانی بیرجند با اشاره به اجرای فاز نخست سایت آتشنشانی بیرجند، بیان کرد: نیمه دوم امسال ۲۰۰ میلیون تومان به این پروژه تخصیص می‌یابد که فاز دوم آن اجرا خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

فروش فوری و اعتباری ۴ خودروی سایپا آغاز شد + جدول

تسنیمخبرگزاری تسنیم
فروش فوری و اعتباری ۴ خودروی سایپا آغاز شد + جدول
فروش فوری واعتباری ۴ محصول سایپا آغاز شد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شرکت خودرو سازی سایپا روز ششم و هفتم مهر تعدادی از محصولات خود را به صورت اعتباری و فوری به فروش می‌رساند. در این طرح خودرو‌های سراتو و تیبا صندوقدار با رینگ فولادی و رینگ آلومینیومی وهمچنین سایپا ۱۵۱ عرضه شده‌اند.

براساس اطلاعیه شرکت سایپا به جزء محصول سراتو، سه محصول دیگر عرضه شده در این طرح شامل خودرو‌های سایپا ۱۵۱، تیبا صندوق دار با رینگ فولادی و آلومینیومی به صورت اعتباری نیز به فروش می‌رسند.

دراین طرح سراتو ۲۰۰۰ با قیمت ۲۹۵,میلیون تومان، سایپا ۱۵۱ به قیمت ۴۰ میلیون ۱۳۱ هزارتومان، تیبا صندوقدار با رینگ فولادی به قیمت ۴۳ میلیون و ۴۴۳ هزارتومان و تیبا صندوقدار با رینگ آلومنیومی به قیمت ۴۶ میلیون و ۴۴۳ هزارتومان عرضه شده است.

براساس این اطلاعیه، فروش اعتباری محصولات شرکت سایپا روز‌های شنبه و یکشنبه مورخ ۶ و ۷ مهرماه ساعت ۱۰ صبح به صورت روزانه و صرفا به صورت اینترنتی امکان پذیر خواهد بود.

گفتنی است خودرو‌های موجود در این طرح محدود هستند و ۳۰ روز پس از ثبت سفارش، تحویل خریداران داده می‌شوند.

فروش فوری و اعتباری ۴ خودروی سایپا آغاز شد + جدول - 8

خواندن خبر در سایت منبع

پیشنهادهای خودروسازان برای تحویل به موقع خودروها

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
پیشنهادهای خودروسازان برای تحویل به موقع خودروها
دبیر انجمن خودروسازان گفت:تاخیر در تحویل خودرو علاوه بر سود مشارکت، جریمه هم دارد، پس عدم تحویل عمدی تعهدات خودروسازان، کار عاقلانه‌ای نیست و دپوی خودروهای تولیدی ریسک بسیار بالایی دارد.

به گزارش وانانیوز،

احمد نعمت‌بخش درباره سخنان هفته گذشته وزیر صمت که گفته بود «اگر شرکت خودروسازی با وجود داشتن امکانات لازم به تعهداتش عمل نکرد، به تعزیرات معرفی خواهد شد»، با بیان اینکه هیچ خودروسازی را سراغ نداریم که عامدانه از تحویل خودرو خودداری کند، گفت: در قراردادهای فروش خودرو ذکر شده که خودروسازان در صورت تاخیر در تحویل، باید علاوه بر سود مشارکت، درصدی جریمه نیز پرداخت کنند، بنابراین عدم تحویل عمدی تعهدات، کار عاقلانه‌ای نیست، ضمن اینکه دپوی خودروهای تولیدی ریسک بسیار بالایی دارد.

دبیر انجمن خودروسازان ایران افزود: بررسی مسئولان ثابت کرد که هیچ خودروسازی دست به احتکار خودرو نزده و خودروهایی که در پارکینگ‌ها مانده‌اند، دارای نقص هستند؛ البته عدم تحویل به موقع تعهدات، درخصوص خودروسازانی که به دلیل مسائل تحریمی و عدم دریافت به موقع قطعه، قادر به تحویل به موقع نبوده‌اند، متفاوت است و این خودروسازان به تعزیرات معرفی نشدند و ۹۹ درصد تعهدات معوق و خودروهای موجود در پارکینگ‌ها به این دسته اختصاص دارد.

وی تصریح کرد: تمامی خودروسازان اعم از ایران خودرو و سایپا و نیز خودروسازان بخش خصوصی، تعهدات معوق دارند که به دلیل تحریم و عدم تامین به موقع قطعه و کمبود نقدینگی رخ داده است.

دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: وقتی خودروساز به دلیل تحریم و عدم تامین قطعه قادر به تحویل به موقع تعهدات نبوده قضیه متفاوت است؛ چراکه این مساله در ید اختیار طرف ایرانی نیست و این مساله دقیقا مصداق فورس ماژور قرارداد محسوب شده و قضیه در اختیار خودروسازان نبوده است.

نعمت بخش گفت: مردم باید توجه کنند که شرکت‌های خودروساز در به وجود آمدن این شرایط مقصر نیستند؛ به همین دلیل برخی از خودروسازان به مشتریان پیشنهاد داده‌اند که یا سود مشارکت، دارای تداوم باشد یا خودرو جایگزین دریافت کنند؛ البته برخی مواقع نیز پیشنهاد شد که افراد انصراف دهند و اصل پول را با سود دریافت نمایند، بنابراین خودروسازان در این شرایط برای جلوگیری از تضییع حق مشتریان، چندین پیشنهاد ارائه داده‌اند و امیدواریم مردم به خودروسازان کمک کنند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران در پی اظهارات اخیر وزیر صنعت درخصوص تاخیر خودروسازان در عمل به تعهدات خود، گفت: خودروسازی را سراغ نداریم که عامدانه از تحویل خودرو خودداری کند؛ در قراردادها ذکر شده که خودروسازان در صورت تاخیر در تحویل باید علاوه بر سود مشارکت، درصدی جریمه نیز پرداخت کنند، بنابراین عدم تحویل عمدی تعهدات، کاری عاقلانه نیست، ضمن اینکه دپوی خودروهای تولیدی ریسک بسیار بالایی دارد.

وزیر صمت هفته گذشته اعلام کرد که اگر شرکت خودروسازی با وجود داشتن امکانات لازم به تعهداتش عمل نکرد، به تعزیرات معرفی خواهد شد اما در مواردی که خودروسازی به دلیل مسائل تحریمی و عدم دریافت به موقع قطعه به تعهداتش عمل نکرد قضیه متفاوت خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

جدول طرح جدید تبدیل محصولات ایران خودرو - مهر ۹۸

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
جدول طرح جدید تبدیل محصولات ایران خودرو - مهر ۹۸
به استحضار متقاضیان نمايندگان محترم مي رساند پيرو درخواست برخي از مشتريان محترم و بروز تاخير طولاني در تحويل برخي از خودروها ...
جدول طرح جدید تبدیل محصولات ایران خودرو - مهر ۹۸ - 0

به استحضار متقاضیان نمایندگان محترم می‌رساند پیرو درخواست برخی از مشتریان محترم و بروز تاخیر طولانی در تحویل برخی از خودروها، امکان تبدیل به سایر خودروها تا پایان ماه جاری (تکمیل ظرفیت) مطابق جدول پیوست وجود دارد.

شرایط تبدیل تعهدات معوق مطابق جدول فوق ارائه شده است.

لذا لازم است دارندگان قراردادهای فوق جهت تعیین تکلیف تعهدات نسبت به تبدیل تعهدات به سایر خودروها مطابق جدول تبدیل و با توجه به نکات ذیل اقدام نمایند:

زمان فعالسازی این بخشنامه ساعت از امروز شنبه مورخه ۹۸/۰۷/۰۶ می‌باشد.

نکات مهم:

شرایط تبدیل این جدول صرفا برای تعهدات معوق می‌باشد.

لازم به یادآوری است که طبق ضوابط و دستورالعمل‌های موجود، محاسبه سود مشارکت تعهدات پیش فروش و جریمه تاخیرطبق قرارداد بطور مکانیزه محاسبه خواهد شد.

جدول شماره ۱:

جدول طرح جدید تبدیل محصولات ایران خودرو - مهر ۹۸ - 12

جدول شماره ۲:

جدول طرح جدید تبدیل محصولات ایران خودرو - مهر ۹۸ - 15

جدول شماره ۳:

جدول طرح جدید تبدیل محصولات ایران خودرو - مهر ۹۸ - 18

خواندن خبر در سایت منبع

تولید بیش از ۲۰۰ هزار خودرو از ابتدای امسال

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
تولید بیش از ۲۰۰ هزار خودرو از ابتدای امسال
سایپا توانست در آخرین ماه تابستان امسال ۳۸ هزار دستگاه انواع محصولات خود را تولید کند و این آمار برای ابتدای سال ۹۸ تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار خودرو است.

به گزارش اقتصادآنلاین، سایپا در شهریورماه توانست ۳۸ هزار دستگاه از انواع محصولات خانواده پراید و تیبا، ساینا، کوییک، وانت نیسان بنزینی و دوگانه‌سوز، وانت ریچ و همچنین کامیون کشنده سنگین را تولید و به مشتریان تحویل دهد.

تولید این تعداد محصول با هدف تسریع در تحویل به مشتریان و به‌صورت کامل و بدون کسری قطعات صورت گرفته و این محصولات بلافاصله پس از تولید، از محل کارخانه به‌دست مشتریان رسیده است.

تولید میانگین روزانه نزدیک به ۲ هزار محصول در گروه خودروسازی سایپا در حالی صورت می‌گیرد که صنعت خودرو کشور تحت تحریم‌ها و محدودیت‌های شدید قرار دارد و سایپا در ماه‌های اخیر و با اجرای برنامه افزایش تولید توسط تیم جدید مدیریتی، توانسته این محدودیت‌ها را بی‌اثر کند.

خواندن خبر در سایت منبع

خبر قائم مقام وزیر صنعت درباره واردات خودروهای هیبریدی

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
خبر قائم مقام وزیر صنعت درباره واردات خودروهای هیبریدی
تجارت نیوز نوشت: قائم مقام وزیر صنعت در پاسخ به این پرسش که آیا خودروهای هیبریدی از مقصد چین و روسیه به کشور وارد می‌شود؟ گفت: بحثی مبنی بر واردات خودروهای هیبریدی آن هم برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی مطرح است. هدف از واردات این نوع خودروها نیز کاهش آلودگی هوا، انتقال تکنولوژی به کشور و استفاده از فناوری‌های نوین است.

حسین مدرس خیابانی با اشاره به واردات خودروهای هیبریدی افزود: برای واردات خودروهای هیبریدی هنوز به توافق کامل نرسیدیم. اما با توجه به محدودیت‌های ارزی معتقدیم چنانچه قرار باشد خودروی هیبریدی به کشور وارد شود صرفا این خودروها جهت بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به کار گرفته خواهد شد.

خبر قائم مقام وزیر صنعت درباره واردات خودروهای هیبریدی - 2

او اظهار کرد: چنانچه روسیه در تولید خودروهای هیبریدی حرفی برای گفتن داشته باشد، ممکن است در واردات آن از این کشور نام‌برده برنامه‌ای شکل گیرد.

مدرس خیابانی خطرنشان کرد: با انتقال خودروهای هیبریدی به کشور قرار است از تکنولوژی آن برای صنعت خودروسازی ایران به کار گرفته شود تا خودروسازان ما خودشان هم به تولیدکنندگان خودروهای هیبریدی تبدیل شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تیراندازی پلیس آمریکا به سمت مرد چاقوکش + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، پس از مشاجره خانوادگی در بیرون یک ساختمان مسکونی، مامور پلیس ایالت جورجیا به محل حادثه رسید. او چندین بار از مرد چاقو به دست خواست تا خودش را تسلیم پلیس کند. در نهایت مامور پلیس با تیراندازی به سمت مظنون او را نقش بر زمین کرد. این فرد چاقوکش پس از وقوع تیراندازی با شرایط حادی در بیمارستان بستری شد. بیشتر بخوانید: حمله پلیس آریزونا به یک خانواده + فیلمانتهای پیام/
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
این مسابقه توسط باشگاه صاحبان سگ محلی برگزار شده است. آن باشگاه مدعی شده که هدف از برگزاری رقابت بهبود نژاد سگ شپرد آسیایی بوده است. خریداران با تماشای مبارزات سگ‌ها به دنبال خرید قوی‌ترین سگ برای مقابله با روباه و گرگ‌ها بوده‌اند. مسابقه‌ای وحشیانه و خونین از منازعه میان سگ‌ها در قرقیزستان در مقابل چشم حضار برگزار شد. آن باشگاه مدعی شده که هدف از برگزاری رقابت بهبود نژاد سگ شپرد آسیایی بوده است.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
اما توجه به آتش سوزی در بناهای تاریخی در کشور به دست‌کم ۶ قربانی هر چند به صورت نصفه و نیمه نیاز داشت تا این جلسات برای بحران آتش سوزی هم برگزار شود. سقف‌های چوبی مشکل اصلی بناهای تاریخی! محمدحسن طالبیان - معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی - نیز در سخنانی علت اصلی آتش سوزی در بناهای تاریخی را فرسودگی سیستم‌های برق رسانی دانست. او همچنین به ساخت نخستین تأسیسات آتش نشانی در تبریز اشاره کرد و گفت: در آن زمان شرایط بازار تبریز ایجاب می‌کرد که این بیست و سه متری هشت ضلعی در نزدیک‌ترین مکان به بازار تبریز ساخته شود. پنل‌های تخصصی این نشست نیز توسط مهدی ایزدی - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان مازندران - با محوریت «تجربه آتش‌سوزی در مسجد جامع ساری» و حسین اسماعیلی سنگری - مدیر پایگاه میراث فرهنگی بازار تبریز - با موضوع «تجربه آتش‌سوزی در بازار تبریز» نخستین پنل را برگزار کردند.
ایسناایسنا1 روز قبل
حادثه سقوط یک هواپیمای کوچک در خیابانی در شهر «بلو هوریزونته» جنوب شرق برزیل روز گذشته (دوشنبه) منجر به کشته شدن دست‌کم سه نفر و زخمی شدن سه نفر دیگر شده است. به گزارش ایسنا، هواپیمای تک موتوره‌ی Cirrus SG۲۰ به هنگام سقوط در خیابانی از یک محله مسکونی در مرکز ایالت «میناس گرایس» به سه دستگاه خودرو برخورد کرد که بلافاصله منجر به آتش‌سوزی آن‌ها شد. به گفته مقامات، مدت زیادی از پرواز این هواپیمای کوچک که عازم شهر ساحلی «ایلهوس» واقع در ایالت «باهیا» ی برزیل بوده، نمی‌گذشته است. بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، این دومین بار در سال جاری است که یک هواپیما در این خیابان از شهر «بلو هوریزونته» برزیل سقوط کرده است. در ماه آوریل نیز یک هواپیمای کوچک جلوی در یک خانه سقوط کرد که منجر به مرگ خلبان آن شد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان اصفهان از مصدومیت زائران اصفهانی به دلیل واژگونی اتوبوس در کیلومتر ۹ ازنا خبر داد. داریوش کریمی امروز در گفتگو با فارس داشت: حادثه واژگونی اتوبوس حامل زائران اصفهانی، شب گذشته در کیلومتر ۹ ازنا صورت گرفت، این اتوبوس ۲۸ مسافر داشت. وی در خصوص فعالیت هلال‌احمر در ایام اربعین نیز اظهار کرد: حدود ۷۰ نفر از امدادگران در عراق مستقر شدند که هنوز برنگشته‌اند. روابط عمومی اورژانس استان اصفهان فوت یک نفر (مرد ۷۴ ساله) و مصدومیت ۲۳ نفر را در حادثه واژگونی اتوبوس تایید کرد. طبق اعلام رسانه‌ها اسامی ۲۳ مصدوم حادثه اتوبوس در ازنا به شرح ذیل است:

اخبار بیشتر