نتیجه دادخواهی کارگران هپکو و هفت‌تپه چه شد؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

نتیجه دادخواهی کارگران هپکو و هفت‌تپه چه شد؟

مساله کارگران هپکو و هفت‌تپه، دو معضل بزرگ حوزه کارگری کشور

ایسناخبرگزاری ایسنا
مساله کارگران هپکو و هفت‌تپه، دو معضل بزرگ حوزه کارگری کشور
مدیرکل امور استان‌ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بحث مشکلات کارگران هپکو اراک و همچنین مسایل مربوط به کارگران نیشکر هفت تپه دو معضل بزرگ در حوزه کارگری کشور هستند و در این زمینه امیدواریم با تدابیری که اندیشیده می‌شود مشکلات مربوط به این شرکت‌ها حل شود.

به گزارش ایسنا، سید محسن دلبری امروز، ۶ مهرماه در جلسه معارفه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در اهواز با اشاره به حضور خود در خوزستان، اظهار کرد: تاکنون چنین استقبال بدی از من در استان خوزستان انجام نشده بود زیرا هیچکدام از مدیران اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان به استقبال من نیامدند و این مساله برای من جای تعجب دارد. به دلیل سرزمین خوزستان و هفته دفاع مقدس این استقبال بد را فراموش می‌کنم.

وی با بیان اینکه حق مطلب برای استان خوزستان هنوز ادا نشده است و این استان همچنان با چالش‌های بسیاری مواجه است، افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تنها وزارتخانه کشور است که ۸ معاونت دارد و بیش از ۵۰ درصد جامعه، مخاطب ما هستند.

مدیرکل امور استان‌ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: خدمت رسانی به این جامعه مخاطبین، افتخار است و در خوزستان این افتخار بیشتری است تا بتوان به مردم خدمت کرد. شرایط عمومی کشور و وضعیت بودجه و تحریم‌ها واقعیت مطلب است و در این زمینه با چالش‌هایی مواجه هستیم. در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گاهی برای پرداخت حقوق جاری کارکنان دچار چالش هستیم؛ هر چند که این چالش برای دیگر وزارتخانه‌ها نیز وجود دارد.

دلبری با اشاره به مشکلات کارگری در کشور عنوان کرد: بحث مشکلات کارگران هپکو اراک و همچنین مسایل مربوط به کارگران نیشکر هفت‌تپه دو معضل بزرگ در حوزه کارگری کشور هستند و در این زمینه امیدواریم با تدابیری که اندیشیده می‌شود مشکلات مربوط به این شرکت‌ها حل شود.

وی با اشاره به اینکه بالاترین آمار مشمولین قانون کار را در خوزستان داریم، گفت: این مساله باید با توجه به وجود کارخانه‌های متعدد در خوزستان حل شود و آمارها در حوزه مقرری بگیران در حوزه بیمه بیکاری، کاهش پیدا کند.

مدیرکل امور استان‌ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تغییر مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ادامه داد: از زحمات مدیر گذشته تشکر می‌کنیم و ایشان نیز با بزرگ منشی موضوع را پذیرفتند. در این زمینه از مدیریت جدید درخواست داریم تا همدلی و آرامش را در اداره کل خوزستان برقرار کنند. آقای غمگین– مدیرکل جدید- اختیارات کاملی را بر عهده دارند و در این زمینه از ایشان درخواست داریم تا با استاندار خوزستان و مدیران این مجموعه تعامل کامل داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

پرداخت حقوق کارگران هپکو طی هفته جاری/مطالبات ۱۸ میلیاردی کارگران

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
پرداخت حقوق کارگران هپکو طی هفته جاری/مطالبات ۱۸ میلیاردی کارگران
مدیر کل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار از تامین اعتبار و پرداخت معوقات کارگران هپکو طی هفته جاری خبر داد.

کریم یاوری درباره آخرین وضعیت تسویه مطالبات کارگاران هپکو گفت: بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته، اعتبار ٥٠ میلیارد تومانی برای تامین بخشی از سرمایه در گردش و تسویه معوقات کارگران به زودی و طی همین هفته توسط یکی از بانکهای کشور تامین می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد با پرداخت حقوق و دستمزد کارگران این شرکت حداکثر تا پایان هفته، حقوق کارگران از این ماه به روز شود.

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار با بیان اینکه کارگران شرکت هپکو ٤ ماه مطالبان معوق دارند، اظهار داشت: در حال حاضر مطالبات معوق کارگران این شرکت حدود ١٨ میلیارد تومان است.

یاوری گفت: میزان حقوقی که به کارگران شرکت هپکو پرداخت می‌شود، ماهانه ۴ میلیارد تومان است.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با یادآوری اینکه خوشبختانه هفته گذشته تمام کارگران بازداشت شده هپکو آزاد شدند، تاکید کرد: وزارت کار با بازداشت کارگران که به صورت مسالمت آمیز برای دریافت مطالبات معوق خود اعتراض می‌کنند مخالف است و امیدواریم با تعیین تکلیف مالکیت شرکت برنامه کار و تولید آغاز شود.

یاوری گفت: خوشبختانه با موافقت رییس جمهور برای واگذاری سهام عمده هپکو و همچنین تغییر مدیریت شرکت هر چه سریعتر این شرکت به چرخه تولید خود بازخواهد گشت.

خواندن خبر در سایت منبع

باید برای حل مشکل کارگران هپکو و نیشکر هفت تپه تدبیری اندیشید

مهرخبرگزاری مهر
باید برای حل مشکل کارگران هپکو و نیشکر هفت تپه تدبیری اندیشید
اهواز- مدیرکل امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بحث مشکلات کارگران هپکو اراک و نیشکر هفت تپه دو معضل بزرگ در حوزه کارگری کشور است که باید برای حل آن تدابیری اندیشیده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محسن دلبری ظهر شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان با بیان اینکه تا کنون چنین استقبال بدی در خوزستان از من نشده بود، اظهار کرد: عدم استقبال مدیران اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی را به حساب شلوغی کار در هفته دفاع مقدس در استان می‌گذارم.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد از مردم کشور جزء جامعه مخاطبان ما هستند، افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تنها وزارتخانه‌ای است که دارای هشت معاونت است.

مدیرکل امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه وضعیت بودجه و تحریم‌ها چالشی است که ما با آن درگیر هستیم، تصریح کرد: گاهی برای پرداخت حقوق جاری کارکنان دچار چالش می‌شویم که این چالش مشترک بین وزارت خانه‌ها است.

دلبری بیان کرد: اکنون مشکلات اساسی ما در حوزه کارگری مربوط به کارگران شرکت هپکو اراک و نیشکر هفت تپه است که امیدواریم تدابیری برای رفع آن اندیشیده شود.

وی با اشاره به اینکه در استان خوزستان به واسطه وجود کارخانه‌های متعدد بالاترین جامعه مشمولان قانون کار را داریم، بیان کرد: مسائل موجود باید حل شود و آمار حوزه مقرری بگیران در حوزه بیکاری کاهش پیدا کند.

مدیرکل امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید مدیران این حوزه در استان‌ها با مسئولان ارشد استان با همدلی و تعامل کار کنند، گفت: وجود همدلی در بین مدیران است که نهایتا فعالیت‌ها به توسعه و پیشرفت استان و کشور تبدیل می‌شود.

دلبری در این آیین غمگین را به عنوان سرپرست این اداره کل با اختیارات تام معرفی کرد و از زحمات سید نور محمد پور مدیرکل سابق تقدیر شد.

خواندن خبر در سایت منبع

دادستانی در دفاع از کارگران هپکو به دلیل عدم دریافت حقوقشان دادخواهی کند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
دادستانی در دفاع از کارگران هپکو به دلیل عدم دریافت حقوقشان دادخواهی کند
یک عضو فراکسیون کارگری مجلس با ابراز امیدواری از آزادی هر چه سریعتر کارگران هپکو گفت که دادستان‌ها در استان‌های مختلف باید قبل از این که کار به اعتراض کشیده شود برای کارگرانی که چند ماه حقوق نگرفتند دادخواهی کنند.

اعتمادآنلاین| سهیلا جلودارزاده، در مورد کارگران بازداشتی هپکو گفت: در حال پیگیری برای آزادی سایر کارگران هپکو هستیم ما از آزادی‌های کارگران خوشحالیم، این باعث می‌شود در رویه کار قوه قضاییه، نیروی انتظامی و وزارت کشور تغییری حاصل شود و جنبه مثبتی در مسائل اقتصادی کشور داشته باشند.

وی با بیان این که مخالف مخلوط شدن موضوعات صنفی با امنیتی سیاسی هستم، گفت: این موضوع به خصوص درباره شرکت‌هایی که سوءمدیریت علت اعتراضات شده است می‌باشد، کارگران به ناحق چند ماه حقوق نگرفتند و اعتراض حداقل کاری است که می‌توانند انجام دهند. در همه دنیا چنین اعتراضات و اعتصاباتی وجود دارد که در صورت شورش منجر به دستگیری می‌شود اما آن را شامل جرایم امنیتی نمی‌کند بلکه بعد از دستگیری آزاد می‌شوند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: تا کی قرار است سوءمدیریت و واگذاری‌ها باعث بدبخت شدن کارگران شود. کارگران در جنگ اقتصادی به شهادت می‌رسند و جانبازان نجات اقتصادی هستند. امیدوارم مسئولان این موضوع را درک کنند، کارگران نمی‌خواهند مراکز اقتصادی زیان‌ده باشد، آنها درباره هپکو هم از چند سال قبل گوشزد کردند که مدیران ریخت و پاش کرده و شرکت زیان ده می‌شود کسی به حرف آنها توجه نکرد امیدوارم بیشتر از این کارگران در معرض اتهام قرار نگیرند و قبل از هر اعتراضی دادستانی به نفع کارگران برای عدم دریافت حقوقشان دادخواهی کند.

جلودارزاده ابراز امیدواری کرد که مدیران جدید هپکو به بهترین نحو وضعیت را اداره کنند تا شاهد تکرار این شرایط نباشیم.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

سرانجام هپکو به کجا می‌رسد؟

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
سرانجام هپکو به کجا می‌رسد؟
کارخانه سودده هپکو در دهه 80 خصوصی شد اما این روزها با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند به طوریکه طبق آخرین خبرها قرار است دولت خود برای این شرکت تصمیم‌گیری کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، ۱۲ سال پس از یک تصمیم درست که با روشی اشتباه اجرایی شد حال به نظر می‌رسد، دولت تمام مراحل قبلی را لغو کرده و به دنبال آن است تا ماجرای هپکو را از نقطه صفر آغاز کند.

هپکوی اراک به عنوان یکی از قطب‌های صنعتی ایران که عمری چند دهه‌ای دارد، اواسط دهه ۸۰ با نظر دولت وقت در فهرست خصوصی‌سازی قرار گرفت و از همان روز تیره‌روزی‌هایش شروع شد.

هپکو تا پیش از واگذاری بنگاهی سودده بود اما پس از آن در روندی تدریجی به یکی از اصلی‌ترین بنگاه‌هایی تبدیل شد که زیان انباشته گسترده‌ای دارد. وضعیت بد اقتصادی هپکو تا جایی پیش رفت که مدیران این مجموعه از پرداخت حقوق کارگران خود نیز عاجز شدند و همین مساله، اعتراضات کارگران این مجموعه را به دنبال داشت.

پس از این اتفاق دولت مجبور شد، مستقیما به موضوع هپکو ورود کند و در اولین گام مدیر این بنگاه را عزل کرده و فردی جدید را منصوب کند، راهکاری که باز هم افاقه نکرد و این ‌بار بحث به بازپس‌گیری هپکو رسید.

در جدیدترین اقدام، دولت رسما واگذاری هپکو به سهامدار قبلی را لغو کرده تا خود بار دیگر برای آینده این بنگاه مهم اقتصادی تصمیم بگیرد، تصمیمی که می‌تواند لااقل در کوتاه‌مدت مشکلات هپکو را کم کند، موضوعی که استاندار مرکزی خبر از آن داده و وعده کرده که معضلات هپکو در آینده‌ای نزدیک کاهش خواهد یافت.

سیدعلی آقازاده با اشاره به تصمیمات انجام‌ شده درخصوص شرکت هپکو اظهار کرد: بحث فسخ قرارداد پیشنهاد بنده بود، خوشبختانه رییس‌جمهور دستور آن را در هیات دولت مطرح کرد و جلساتی در این خصوص برگزار شد، رییس‌جمهور با فسخ قرارداد موافقت کرد و سازمان خصوصی‌سازی دستور فسخ قرارداد را اعلام کرد. با توجه به فسخ قرارداد واگذاری قبلی تاکنون شخص و گروهی را برای واگذاری هپکو معرفی نکرده‌ایم زیرا تمام تمرکز ما فسخ قرارداد فعلی بود که خوشبختانه انجام شد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در بحث واگذاری هپکو به دولت یا شخص دارای صلاحیت به دلیل اینکه دارای فرمول‌هایی است و باید بررسی شود، تصمیمی در بحث واگذاری گرفته نشده و احتمالا تا ۱۰ روز آینده انجام می‌شود.

آقازاده بیان کرد: امیدواریم براساس یک سری فرمول‌ها برای مدت موقت، سهام دولت در اختیار یک نهاد به عنوان مثال سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران قرار گیرد تا زمینه برای واگذاری براساس شاخص‌هایی که در بحث واگذاری مطرح است، کار واگذاری به شخص یا گروهی انجام شود. خبرهای خوبی با توجه به حمایت رییس‌جمهور از هپکو در راه است و هفته آینده نیز حقوق‌های معوقه با کمک یکی از بانک‌ها و سازمان خصوصی‌سازی پرداخت می‌شود.

به این ترتیب دولت پس از سال‌های طولانی سرانجام پذیرفته که آنچه تحت نام خصوصی‌سازی در هپکو صورت گرفته نه تنها روش درستی ندارد که حتی در طول سال‌های گذشته نیز اصلاح نشده و حالا باز باید این بنگاه را دولتی اداره کرد. هر چند استاندار مرکزی توضیحی درباره تصمیم نهایی برای اداره هپکو ارایه نکرده و مشخص نیست پس از عبور از این بحران، سهام اصلی به چه بخشی خواهد رسید اما آنچه مشخص است، ورود دولت و تزریق منابع مالی جدید به بنگاهی است که خود باید سودآور می‌بود اما در سال‌های گذشته، تنها زیان خلق کرده است.

منبع: روزنامه اعتماد 

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش رهبری به واگذاری‌ها در هپکو و هفت‌تپه

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
واکنش رهبری به واگذاری‌ها در هپکو و هفت‌تپه
رهبر معظم انقلاب برخی از واگذاری‌ها را نمونه‌هایی از کارهای نسنجیده یا فسادآلود دانستند و گفتند: در حالی‌که از یک طرف عده‌ای از جوانان در تلاش پرانگیزه برای رونق تولید در کشورند، در طرف دیگر برخی خرابکاری‌های ناشی از فساد تولید را نابود می‌کند

خبرآنلاین: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح پنج‌شنبه در دیدار منتخبان ملت در مجلس خبرگان برخی از واگذاری‌ها را نمونه‌هایی از کارهای نسنجیده یا فسادآلود دانستند و فرمودند: در حالی‌که از یک طرف عده‌ای از جوانان در تلاش پرانگیزه برای رونق تولید در کشورند، در طرف دیگر برخی خرابکاری‌های ناشی از فساد تولید را نابود می‌کند که نباید اجازه داد این موارد و مشکلاتی همچون قضایای کارخانه‌ها در اراک و خوزستان شکل بگیرد.

واکنش رهبری به واگذاری‌ها در هپکو و هفت‌تپه - 3

رهبر انقلاب اسلامی، «کمک به تولید» را وظیفه مسئولان و کلید حل مسائل کشور دانستند و افزودند: اگر تولید رونق بگیرد، بسیاری از مشکلات کشور از جمله سقوط ارزش پول ملی، تورم و قدرت خرید مردم حل خواهد شد، البته باید جلوی واردات بی‌رویه نیز گرفته شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: امروز چهار دستگاه خودرو توسط رئیس جمهور بازدید شد که از این تعداد، یک دستگاه به صورت شاسی است. رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیات دولت اظهار کرد: از برنامه‌های وزارت صنعت، خروج خودروهای قدیمی و پرمصرف از چرخه تولید و ورود خودروهای جدید است. وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: امروز چهار دستگاه خودرو توسط رئیس جمهور بازدید شد که از این تعداد، یک دستگاه به صورت شاسی است. وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: این خودروها مطابق با استانداردهای روز با مصرف سوخت و آلودگی کمتر تولید می‌شود. رحمانی گفت: طی برنامه ریزی صورت گرفته در سال آیند و ۱۴۰۰ تولید خودروهای جدید در دستور کار قرار دارد.
ایرناایرنا3 ساعت قبل
محمد مهدی گویا عصر چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره دو مورد ابتلا به کرونا در شهر قم بیان کرد: این دو مورد از اهالی شهر قم هستند. وی ادامه داد: در حال بررسی و تکمیل اطلاعات در زمینه این دو مورد ابتلا قطعی به کرونا در قم هستیم. گویا اظهار کرد: در حال بررسی شیوه ابتلای این دو نفر به ویروس کرونا هستیم و اطلاعات تکمیلی در این زمینه را اعلام می‌کنیم. ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در شهر «ووهان» مرکز استان هوبی شروع شد، علاوه بر استان‌های چین به ۲۴ کشور دیگر در جهان نیز سرایت کرده است. ویروس کرونا در چین تا کنون جان ۲ هزار و چهار نفر را گرفته است.
همشهریهمشهری2 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا دکتر محمد مهدی گویا گفت هر دو مورد مثبت مبتلا به کرونا ویروس شناسایی شده در استان قم، ایرانی هستند. وی تاکید کرد: ارائه اطلاعات بیشتر در این خصوص منوط به انجام آزمایش‌های کاملتر است. قبلا دکتر کیانوش جهانپور، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت از مثبت شدن دو نفر در آزمایش‌ از لحاظ ویروس جدید کورونا و ایزوله شدن آنها در شهر قم خبر داده بود.
تابناکتابناک5 ساعت قبل
به گزارش «تابناک»، دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت با اعلام این خبر گفت: آزمایش اولیه به عمل آمده از نمونه‌های ارسالی مشکوک به ابتلا به کروناویروس جدید، در دو مورد مثبت گزارش شده است و آزمایشات بعدی برای بررسی قطعیت موضوع در حال انجام است و نتایج آن نیز به محض آماده شدن به اطلاع عموم خواهد رسید. وی افزود: ظرف دو روز گذشته موارد مشکوک به ابتلا به کروناویروس در شهر قم مشاهده شد که به محض دریافت گزارش، تیم‌های شناسایی و مدیریت بیماری‌های واگیر و تیم‌های واکنش سریع در شهر قم مستقر شده و طبق پروتکل‌های موجود افراد مشکوک تحت ایزولاسیون قرار گرفته و از آن‌ها نمونه آزمایشگاهی اخذ شد، در میان نمونه‌های ارسالی، آزمایشگاه مرجع، دقایقی پیش نتایج آزمایش اولیه دو مورد از موارد مشکوک را از نظر ابتلا به کروناویروس مثبت گزارش کرده و برخی موارد نیز آنفلوآنزای تیپ B اعلام شده است. جهانپور در ادامه گفت: مراحل بعدی آزمایشات در حال انجام است و نتیجه قطعی آزمایشات نهایی این موارد، پس از مشخص شدن به اطلاع عموم خواهد رسید. وی در پایان تاکید کرد: تیم‌های مدیریت و کنترل بیماری‌های واگیر در شهر قم مستقر شده‌اند، بخش ایزوله منفی برای ایزولاسیون موارد مشکوک، تجهیز و آماده ارایه خدمت است و همگی هموطنان عزیز بویژه شهروندان قم، توصیه‌های بهداشتی مبنی بر رعایت بهداشت فردی و عمومی، بهداشت دست دادن (پرهیز از مصافحه و دست دادن و روبوسی) و تنفس، شست‌وشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون مایع، پرهیز از حضور در محل کار و تحصیل در صورت وجود علایم شبه آنفلونزا را مد نظر قرار دهند.
خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل
فرمانده انتظامی شهرستان قرچک از جان باختن یک نفر بر اثر آتش سوزی در یک کیوسک نگهبانی خبر داد. سرهنگ علی موسی پورفرمانده انتظامی شهرستان قرچک گفت: در پی اعلام خبری به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع آتش سوزی در یک کیوسک نگهبانی و محبوس شدن یک نفر در آن بلافاصله عوامل انتظامی و امدادی در محل حاضر شدند. وی افزود: با حضور عوامل آتش نشانی به سرعت آتش مهار شد، ولی متاسفانه یک جوان ۲۴ ساله به علت شدت جراحات وارده ناشی از سوختگی جان خود را از دست داد. سرهنگ موسی پور ادامه داد: کارشناسان علت اولیه مرگ این جوان را آتش گرفتن ۲ کپسول پیک نیک و محبوس شدن در کیوسک در هنگام آتش سوزی عنوان کردند. فرمانده انتظامی شهرستان قرچک در خاتمه بیان داشت: جسد متوفی تحویل پزشکی قانونی شد و تحقیقات تکمیلی در این رابطه ادامه دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- در حالیکه وزارت بهداشت خبر «مثبت شدن نتایج آزمایش اولیه دو مورد از موارد مشکوک ابتلا به کروناویروس» را تایید کرد؛ رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد که این سازمان تا زمان درخواست نهادهای مسئول هیچ اقدامی در جهت مقابله با ویروس کرونا انجام نمی‌دهد. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در حالیکه کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در گفتگو با «میزان» خبر «مثبت شدن نتایج آزمایش اولیه دو مورد از موارد مشکوک ابتلا به کروناویروس» را تایید کرد؛ مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان اعلام کرد که این سازمان تا زمان درخواست نهادهای مسئول هیچ اقدامی در جهت مقابله با ویروس کرونا انجام نمی‌دهد. بیشتر بخوانید: هشدار پلیس به کلاهبرداران داروی کرونااین مقام هلال احمر در ادامه تاکید کرد که در صورت درخواست وزارت بهداشت، سازمان امداد و نجات نیز همکاری‌های لازم را انجام می‌دهد؛ سلیمی در عین حال افزود: وزارت بهداشت تاکنون درخواستی از هلال احمر در این خصوص نداشته است. انتهای پیام/

اخبار بیشتر