اوضاع دارو در ایران چگونه است؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

اوضاع دارو در ایران چگونه است؟

ستاری: ۹۸ درصد تحریم‌ها در حوزه تولید دارو را دور زدیم

همشهریخبرگزاری همشهری
ستاری: ۹۸ درصد تحریم‌ها در حوزه تولید دارو را دور زدیم
همشهری آنلاین: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه محققان ایرانی در تمام حوزه‌های علمی تحریم‌ها را دور زده‌اند، گفت: در حوزه دارویی، ۹۸ درصد داروی موردنیاز مردم در داخل تولید می‌شود.

به گزارش فارس، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به دستاوردهای علمی محققان ایرانی و نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در خودکفایی کشورمان در زمینه‌های مختلف، گفت: محققان ما در تمام حوزه‌های علمی تحریم‌ها را دور زده‌اند، به طور مثال در نمایشگاه ایران فارما که به تازگی برگزار شد در حوزه داروها تولیدات بسیاری عرضه کردیم.

وی افزود: در حال حاضر در حوزه دارویی، ۹۸ درصد داروی مورد نیاز مردم کشورمان در داخل کشور و توسط محققان خودمان تولید می‌شود.

ستاری گفت: البته تحریم حتما مشکلاتی برای ما به همراه داشته است، اما بالاخره مشکلات با عقل و دانش حل می‌شود که تا کنون هم به همین صورت بوده و بسیاری از مشکلات از طریق دانش محققان کشورمان حل شده است. کد خبر ۴۵۶۶۷۹

خواندن خبر در سایت منبع

۶ داروی تولید داخل رونمایی شد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
۶ داروی تولید داخل رونمایی شد
6 داروی تولید داخل بیماری های ام اس، دیابت، سرطان و بیماری‌های قلبی و عروقی رونمایی شد.

اعتمادآنلاین|با حضور رییس سازمان غذا و دارو در شرکت داروسازی عبیدی از شش داروی تولید داخل در حوزه‌های ام اس، دیابت، سرطان و بیماری‌های قلبی و عروقی با نام‌های تجاری جیوماید، نورابکس، نئوراپا، لوتیوا، گلورنتا، الاکوئیت رونمایی شد.

براساس این گزارش پروژه بازسازی و افزایش ظرفیت خط تولید جامدات شرکت داروسازی عبیدی نیز افتتاح شد.

گفتنی است، برخی از این داروها وارد بازار شده و برخی هم طی دو ماه آینده به بازار عرضه می‌شود.

منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

کشور‌های همسایه بازار خوب صادرات داروهای تولید ایران

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
کشور‌های همسایه بازار خوب صادرات داروهای تولید ایران

محمد حسین قربانیدر گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با صحبت‌های اخیر رئیس سازمان غذا و دارو مبنی بر ضعف تبلیغاتی شرکت‌های دارویی و تاثیر آن بر روند توسعه صادرات داروهای تولید داخل، گفت: ضعیف بودن شرکت‌های دارویی در حوزه تبلیغات و بسته‌بندی یک واقعیت است و در حال حاضر تبلیغات حرف اول را می‌زند و تمامی شرکت دارویی برند در جهان در زمینه بسته بندی، تبلیغات و معرفی محصولاتشان سرمایه‌گذاری زیادی ‌می‌کنند.

ظرفیت بالای شرکت‌‌های داورسازی ایرانی در تولید محصولات باکیفیت

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شرکت‌های ایرانی ظرفیت زیادی در تولید محصولات باکیفیت دارویی دارند، افزود: علی‌رغم ظرفیت بسیار خوب شرکت‌های ایرانی در تولید محصولات باکیفیت دارویی، تمام تلاش‌شان معطوف به بازار ۸۰ میلیونی داخل کشور است.

ضرورت توجه شرکت‌های دارویی به صنعت بسته‌بندی برای ورود به بازار‌های‌های جهانی

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به ضرورت توجه شرکت‌های دارویی به صنعت بسته‌بندی محصولات، تصریح کرد: با توجه به رقابتی که در حوزه محصولات داوریی وجود دارد، لازم است شرکت‌های تولید دارو برای ورود به بازار‌های جهانی توجه بیشتری به بسته‌بندی محصولات، برندسازی و تبلیغات داشته باشند.

کشور‌های همسایه بازار خوب صادرات دارو

قربانی، با بیان اینکه کشور‌های همسایه بازار بسیار خوبی برای شرکت‌های داروسازی داخلی هستند، افزود: برای ورود به بازار‌ کشور‌های همسایه و رقابت با برند‌ها، باید بیشتر در به حوزه تبلیغات توجه کنیم چرا که دارو‌های ما از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است اما متاسفانه نگاه شرکت‌های ایرانی تنها به داخل کشور بوده و برای گسترش بازار خود تلاش نمی‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، با تاکید بر اینکه تمامی صنایع کشور در حوزه تبلیغات و بسته بندی ضعیف عمل می‌کنند، خاطرنشان کرد: باید بپذیریم که در حوزه تبلیغات محصولات تولید داخل ضعیف عمل کرده‌ایم و همین مسئله باعث شده تا حدودی نتوانیم قابلیت‌های خود را به مردم و جهان، بشناسانیم بر همین اساس معتقدم سرمایه‌گذاری در حوزه تبلیغات و بسته بندی از لحاظ تولید و اشتغالزایی منافع زیادی برای کشور به همراه خواهد داشت. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

سالانه ۱۰ میلیارد تومان هزینه داروی بیماران خاص پرداخت می‌شود

مهرخبرگزاری مهر
سالانه ۱۰ میلیارد تومان هزینه داروی بیماران خاص پرداخت می‌شود
قزوین- مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: سالانه ۱۰ میلیارد تومان هزینه داروی ۶۸۰ بیمار خاص در استان توسط بیمه سلامت پرداخت می شود.

قاسم بهرامی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص برنامه‌های هفته سلامت گفت: از ۳ تا ۹ آبان ماه به عنوان هفته بیمه سلامت تعیین شده و به این مناسبت برنامه‌های متنوعی در استان هم پیش بینی شده که اجرا می‌شود.

وی افزود: همایش بزرگ بیمه سلامت با حضور مسئولان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، موسسات همکار، صاحبان داروخانه‌ها، دفاتر پیشخوان در هفته بیمه سلامت برگزار می‌شود.

بهرامی تصریح کرد: طرح بیمه اجباری در رسانه ملی و رسانه‌های خبری اعلام شده اما هنوز آیین نامه اجرایی آن به استان‌ها ارسال نشده است.

سالانه ۱۰ میلیارد تومان هزینه داروی بیماران خاص پرداخت می‌شود - 4

وی گفت: در طرح ببمه اجباری هر فردی که فاقد دفترچه بیمه باشد می‌تواند به مراکز صدور دفترچه بیمه سلانت مراجعه کرده و درخواست خود را ارایه کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین یادآورشد: دهک‌های اول، دوم و سوم می‌توانند دفترچه را رایگان دریافت کنند و دهک‌های چهارم و پنجم فقط ۵۰ درصد حق بیمه را می‌دهند و دهک‌های شش تا ده باید حق بیمه را کامل پرداخت کنند.

وی گفت: افرادی که در حال حاضر دفترچه بیمه سلامت دارند شامل پوشش رایگان طرح قرار می‌گیرند و افراد دهک بالا باید هزینه‌ها را پرداخت کنند که تعریف دهک‌ها پس از ابلاغ آیین نامه مشخص می‌شود.

پرداخت بدهی بیمه سلامت در استان به روز است

بهرامی در ادامه اظهارداشت: پرداخت‌های سازمان بیمه سلامت در مقایسه با سایر نهادها و سازمان‌های بیمه‌گر از وضعیت بهتری برخوردار است.

سالانه ۱۰ میلیارد تومان هزینه داروی بیماران خاص پرداخت می‌شود - 10

وی افزود: پرداخت بیمارستانهای دانشگاهی، داروخانه‌ها تا تیرماه، بیمارستانهای تامین اجتماعی و خصوصی تا خردادماه، رادیولوژی‌ها، پارا کلینیک‌ها، درمانگاهها و مراکز سطح یک روستایی تا تیرماه پرداخت شده است.

بهرامی بیان کرد: در پرداخت مطالبات درمانی به روز هستیم و ماهانه حدود ۱۳ میلیارد تومان هزینه می‌کنیم.

وی افزود: از سال گذشته فقط دو ماه بدهکاریم ولی از بودجه امسال پرداخت‌ها به روز شده است.

بهرامی یادآورشد: بیمارستان‌ها یک ماه پس از ترخیص بیمار، اسناد پزشکی را ارسال می‌کنند که یک ماه در پرداخت بدهی بیمارستانها و در سطح دو هم حدود دو ماه تاخیر داریم که طبیعی است و آن را نیز بزودی پرداخت می‌کنیم.

سالانه ۱۰ میلیارد تومان هزینه داروی بیماران خاص پرداخت می‌شود - 16

پرداخت ماهانه یک میلیارد تومان به بیماران خاص

وی اضافه کرد: در استان تعداد ۴ بیمار متابولیک داریم که نقص ژنتیک دارند که باید داروهای خاصی مصرف کنند که هزینه سنگینی دارد و ما برای این چهار نفر سالانه یک میلیارد تومان هزینه دارو پرداخت می‌کنیم.

بهرامی گفت: همچنین دو برادر بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت هستند که هزینه داروی آنها سالانه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان می‌شود و ما همه آن را پرداخت می‌کنیم.

وی بیان کرد: دو نفر دیگر سالانه ۴۰۰ میلیون تومان هزینه داروهای خاص خود را از بیمه سلامت دریافت می‌کنند.

سالانه ۱۰ میلیارد تومان هزینه داروی بیماران خاص پرداخت می‌شود - 21

۶۸۰ بیمار خاص در استان تحت پوشش بیمه سلامت

بهرامی در ادامه یادآورشد: در استان قزوین در حال حاضر ۶۸۰ بیمار خاص تحت پوشش قرار دارد که سالانه ۱۰ میلیارد تومان هزینه‌های داروی آنها توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

وی گفت: همه کسانی که بیمار خاص هستند و سالانه میلیارد‌ها تومان هزینه داروی آنها را تامین می‌کنیم به طور مستمر رصد و راستی آزمایی می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت‌ داروها اصلاح می‌شود

ایسناخبرگزاری ایسنا
قیمت‌ داروها اصلاح می‌شود
رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به لزوم داشتن نگاهی واقع‌بینانه به قیمت‌گذاری‌ داروها، گفت: قیمت‌گذاری‌ها به نحوی اصلاح می‌شود تا بتوانیم از تولیدکننده در عرصه اقتصادی حمایت کرده و در عین حال ارزبری را هم کاهش دهیم.

دکتر محمدرضا شانه‌ساز در گفت‌وگو با ایسنا، دربارهبرنامه و گام اول سازمان غذا و دارو برای اصلاح ساختار اقتصادی نظام دارویی کشور در سطح تولید، توزیع و عرضه دارو، گفت: برای بهبود وضعیت اقتصادی در حوزه تولید دارو موضوعاتی مانند قیمت‌گذاری منطقی‌تر دارو را پیش خواهیم برد؛ به‌طوریکه در حال‌حاضر در حوزه قیمت‌گذاری دارو واقع‌بینانه‌تر از قبل عمل می‌کنیم.

وی افزود: این درحالیست که در گذشته برخی اقلام دارویی در داخل تولید می‌شدند و حتی چند برابر نیاز کشور هم ظرفیت تولید آن‌ها وجود داشت، اما به دلیل سخت‌گیری در قیمت‌گذاری و منطقی نبودن قیمت‌گذاری‌ها، تولیدکننده به زیان می‌افتاد و این زیان چند ساله باعث می‌شد که دیگر تولیدکننده آن دارو را تولید نکند. بر همین اساس مجبور بودیم با چند برابر قیمت و با ارزبری بالاتری آن دارو را از یک شرکت خارجی که یک شرکت برندساز و با کیفیت هم نبود، ‌ بلکه شرکت‌هایی از شرق آسیا که از نظر مالی و کاری هم ضعیف بودند، وارد کنیم.

رییس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: در حال حاضر قیمت‌گذاری‌ها به نحوی اصلاح می‌شود تا بتوانیم از تولیدکننده در عرصه اقتصادی هم حمایت کرده و در عین حال ارزبری را هم کاهش دهیم. البته در راستای بهبود اقتصاد دارو در عرصه توزیع و عرضه در بازار نیز برنامه‌هایی داریم که به تدریج اعلام می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

سامانه کاریابی کار پایه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش تصویریسامانه کاریابی کار پایهیک سامانه و چند گام برای توسعه اشتغال؛ سامانه‌ای که در کنار کسب و کار‌های ارائه کننده خدمات خود به مولد کسب و کار تبدیل شده است

دیدار فرستاده ویژه چین در امور خاورمیانه با ظریف

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای جایی جون فرستاده ویژه چین در امور خاورمیانه که به منظور رایزنی درباره تحولات منطقه به ایران سفر کرده است با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کردبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، در این دیدار درباره موضوعات مربوط به روابط دو جانبه و مسائل مهم منطقه‌ای بحث و تبادل نظر شد. آقای محمدجواد ظریف در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران روابط با چین را راهبردی می‌داند. وی با اشاره به طرح رئیس جمهور کشورمان با عنوان «تلاش برای صلح هرمز» از ایفای نقش موثر چین در جهت کمک به صلح و ثبات منطقه استقبال کرد. فرستاده ویژه چین در امور خاورمیانه نیز با تأکید بر ماهیت راهبردی روابط دو کشور گفت: چین اهمیت زیادی برای صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه قائل است و تمایل دارد در این زمینه به رایزنی‌های خود با جمهوری اسلامی ایران ادامه دهد.

«خداحافظ دختر شیرازی» راهی سینماها می‌شود/ببینید

برنابرنا1 روز قبل
لوگو و لوگو موشن فیلم سینمایی «خداحافظ دختر شیرازی» به کارگردانی افشین هاشمی منتشر شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ لوگو و لوگو موشن فیلم سینمایی «خداحافظ دختر شیرازی» به کارگردانی افشین هاشمی و تهیه‌کنندگی فرشته طائرپور رونمایی و منتشر شد. «خداحافظ دختر شیرازی» به نویسندگی و کارگردانی افشین هاشمی، اقتباسی‌ست از یکی از مشهورترین آثار نیل سایمون (کمدی‌نویس آمریکایی) با نام «دختر خداحافظی». سرمایه‌گذاران «خداحافظ دختر شیرازی» علی طلوعی، فرشته طائرپور و افشین هاشمی می‌باشند و این فیلم به‌زودی توسط شرکت سینمایی نمایش گستران در سینماهای سراسر کشور اکران عمومی می‌شود. لوگو و لوگو موشن این فیلم توسط امید آیینه‌چی طراحی شده است.

پوشک، آبروی نظامیان سعودی را برد! + فیلم

قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل

معرفی خودروی کراس جدید ماروتی با برچسب قیمت رقابتی! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سابقه تاسیس ماروتی سوزوکی به سال ۱۹۸۱ میلادی باز می‌گردد و اولین محصول تولیدی آن نیز «ماروتی ۸۰۰» نامگذاری و برپایه پلتفرم سوزوکی آلتو توسعه یافت. البته نام کامل این کمپانی «ماروتی سوزوکی» است که به عنوان زیرمجموعه‌ای از سوزوکی ژاپن فعالیت داشته و بزرگترین خودروساز منطقه جنوب آسیا محسوب می‌شود. سابقه تاسیس ماروتی سوزوکی به سال ۱۹۸۱ میلادی باز می‌گردد و اولین محصول تولیدی آن نیز «ماروتی ۸۰۰» نامگذاری و برپایه پلتفرم سوزوکی آلتو توسعه یافت. پیشرانهدر ماروتی اکس ال۶ از موتور ۱٫۵ لیتری ۴ سیلندر تنفس طبیعی (K۱۵) استفاده شده است. اکس ال۶ باتوجه به تریم دارای دو نوع جعبه دنده است که یکی ۵ سرعته دستی و دیگری ۴ سرعته اتوماتیک خواهد بود.

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

ترکی الفیصل: ایرانی‌ها مذاکره‌کنندگان باهوشی هستند / آنها به طور علنی گفته ند که خواهان اماکن مقدس در مکه و مدینه هستند؛ نمی‌دانم چرا بعضی‌ها این مساله را جدی نمی‌گیرند / قانون اساسی ایران را بخوانید؛ هدف آن‌ها سلطه بر جهان است

انتخاب6 ساعت قبل

پهلو گرفتن ناو آمریکایی در بندر باتومی گرجستان

عصر ایران21 ساعت قبل

ماجرای بلاتکلیفی زائران ایرانی در فرودگاه نجف

میزان‌آنلاین1 روز قبل

چرایی احساس تنفر از جنس مخالف! / انشای یک پسر ۱۲ ساله را ببینید

خبر فوری1 روز قبل

عکس| سعید مرتضوی و بادیگاردش در پیاده‌روی اربعین

آفتاب‌نیوز1 روز قبل

عصبانیت مجری صدای آمریکا از بازداشت روح الله زم + فیلم

رکنا1 روز قبل

موارد مضر برای دندان: مواردی که فکرش را نمی‌کنید برای دندانتان ضرر داشته باشند

دینو2 روز قبل

سفر رئیس جمهور ترکیه به سوچی، اهداف و نتایج

صدا و سیما23 ساعت قبل

مقصر سقوط هواپیمای تهران - یاسوج کیست؟ + ویدئو

اعتمادآنلاین1 روز قبل

مجتمع شیخ آباد نیازمند ایستگاه برق فشارقوی است

مهر7 ساعت قبل