اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه ۷ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه ۷ مهرماه

رشد پرداخت تسهیلات برای ساخت مسکن

ایبناخبرگزاری ایبنا
رشد پرداخت تسهیلات برای ساخت مسکن
مدیر امور اعتباری بانک مسکن از افزایش نزدیک به ۳۴ درصدی در حجم ریالی پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی ساخت مسکن طی ماه مرداد خبر داد و گفت: این گروه از تسهیلات به لحاظ تعداد نیز ۸۲ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایبِنا به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، محمد حسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن با اشاره به سیاست‌های اعتباری پیش بینی شده برای سال ۹۸، عنوان کرد: بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی فعال در حوزه مسکن، با آمادگی کامل در جهت حمایت مالی اعتباری از هر دو بخش تقاضا و عرضه مسکن، نسبت به پرداخت تسهیلات ساخت و خرید مسکن اقدام می‌کند. به طوری که علاوه بر تدارک سبد تسهیلاتی متنوع جهت حمایت از متقاضیان مصرفی، با هدف رونق بخشی به ساخت و عرضه مسکن، تسهیلات مشارکت مدنی (ساخت مسکن) را نیز با شرایط متفاوتی به سازندگان بخش مسکن ارایه می‌کند.

وی با اشاره به مجموع تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شده طی پنج‌ماه ابتدایی امسال، اظهار کرد: بانک مسکن در راستای حمایت از سازندگان بخش خصوصی و افزایش ساخت مسکن متناسب با تقاضای موجود در بازار، بخش مهمی از تمرکز خود را بر پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی ساخت اختصاص داده است.

وی ادامه داد: مطابق با گزارش عملکرد تدوین شده مربوط به پنج ماه نخست امسال، رقمی معادل ۹۵۳ میلیارد و ۵۶۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تسهیلات مشارکت مدنی برای ساخت مسکن به متقاضیان پرداخت شده است.

وی به حجم تسهیلات مشارکت مدنی منعقد شده در مردادماه امسال نیز اشاره کرد و گفت: در این ماه معادل ۴ هزار و ۸۳۴ فقره تسهیلات مشارکت مدنی به سازندگان سراسر کشور تخصیص داده شده است که حجم ریالی آن ۳۶۵ میلیارد و ۹۷۰ میلیون تومان بوده است. تسهیلاتی که در ماه میانی تابستان به سازندگان و تولیدکنندگان مسکن پرداخت شد به لحاظ ارزش ریالی رشد ۳۳٫۷ درصدی داشته است. این در حالی است که تسهیلات پرداختی در قالب مشارکت مدنی (ساخت مسکن) در مرداد امسال به لحاظ تعداد از رشد ۸۲ درصدی برخوردار شده است.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه بررسی تغییرات تسهیلات منعقد شده و اعطایی در مردادماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان دهنده رشد قابل توجه است، تصریح کرد: مطابق با بررسی‌های انجام شده و در راستای حمایت از تولید و عرضه مسکن، تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شده به بخش مسکن در مقایسه با سال گذشته (مقایسه نقطه‌ای مربوط به مرداد ماه) هم به لحاظ تعداد و هم به لحاظ ارزش از رشد مناسب برخوردار بوده و این در حالی است که ساخت و سازها رونق چندانی نداشته است. بنابراین مشخص می‌شود استقبال سازنده‌ها از تسهیلات بانک مسکن نسبت به قبل بیشتر شده و میزان استفاده از این تسهیلات افزایش یافته است.

به گفته وی در مردادماه سال گذشته بانک مسکن ۲ هزار و ۶۴۵ فقره تسهیلات مشارکت مدنی برای ساخت مسکن پرداخت کرده بود اما در مرداد امسال ۲ هزار و ۸۳۴ فقره تسهیلات به تولیدکنندگان بخش مسکن ارایه شد.

علمداری همچنین ارزش ریالی تسهلات مشارکت مدنی پرداخت شده در میانه تابستان امسال را نیز اعلام کرد و گفت: ارزش تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شده به لحاظ ریالی معادل ۳۶۵ میلیارد و ۹۷۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده است.

وی حجم تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شده به بخش مسکن در دو حوزه «صندوق پس انداز مسکن» و «تسهیلات متمم طرح مسکن مهر» را نیز تشریح کرد و افزود: در پنج ماهه امسال حدود ۸۰۰ فقره تسهیلات مشارکت مدنی از محل صندوق پس انداز مسکن یکم برای ساخت مسکن و ۱۱۵ فقره تسهیلات ساخت نیز در قالب متمم طرح مسکن مهر به سازندگان پرداخت شده است. به این ترتیب، تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم هم در خدمات سمت تقاضا (خانه اولی‌ها) و هم در خدمات سمت عرضه (ساخت مسکن مصرفی و مناسب زوج‌های جوان) قرار دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

مظنه اجاره آپارتمان در منطقه ۱۲ تهران چقدر است؟ +جدول

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
مظنه اجاره آپارتمان در منطقه ۱۲ تهران چقدر است؟ +جدول
اقتصادنیوز: یک دستگاه واحد مسکونی ۶۰ متری واقع در منطقه بهارستان، میدان بهارستان با مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اجاره و ۳۰ میلیون تومان ودیعه معامله می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، لیست آپارتمان‌های مسکونی اجاره‌ای در منطقه ۱۲ تهران به شرح زیر است. توجه کنید که قیمت‌ها بر حسب مترمربع به تومان بوده و تقریبی است، چراکه قیمت مسکن در تهران با توجه به نوع ساختمان، امکانات، خیابان و یا نظر مالک تغییر می‌کند.

مظنه اجاره آپارتمان در منطقه ۱۲ تهران چقدر است؟ +جدول - 2

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

نرخ قطعی آپارتمان در شهرک غرب؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
نرخ قطعی آپارتمان در شهرک غرب؟ +جدول
اقتصاد آنلاین-مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده واحدهای مسکونی در شهرک غرب تهران طی مهر ماه ۹۸ است.

لازم به ذکر است که قیمت آپارتمان های درج شده در این جدول مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد.

جهت اطلاع از قیمت مسکن و نرخ معاملات انجام شده انواع آپارتمان

روزانه به سرویس "قیمت مسکن" در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

نرخ قطعی آپارتمان در شهرک غرب؟ +جدول - 5

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آپارتمان در نقاط مختلف تهران

الفخبرگزاری الف
قیمت آپارتمان در نقاط مختلف تهران
دنیای اقتصاد نوشت: تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در ۶ماه اول سال ۹۸ به حدود ۳۲ هزار و۴۰۰ واحد مسکونی رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل معادل ۷/ ۵۶ درصد کاهش یافته است.

قیمت آپارتمان در منطقه دهکده المپیک

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
قیمت آپارتمان در منطقه دهکده المپیک
آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در منطقه دهکده المپیک تهران طی مهر ماه ۹۸ است.

به گزارش افکارنیوز،

لازم به ذکر است که قیمت آپارتمان‌های درج شده در این جدول مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد.

قیمت آپارتمان در منطقه دهکده المپیک - 4

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز9 ساعت قبل
به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سردار حسن مهری در این باره گفت: همکاران ما در پلیس فرودگاه بندرعباس حین کنترل مسافران خروجی به یک نفر از مسافران در رابطه با حمل ارز غیرمجاز مشکوک شدند که در بازرسی از وسایل همراه آن فرد، مقدار قابل توجهی ارز قاچاق که به صورت ماهرانه‌ای در وسایلش جاسازی شده بود، کشف و ضبط شد. وی ادامه داد: متهم دستگیر شده با رعایت موازین شرعی و حقوق شهروندی به دفتر پلیس هدایت و از بار همراه وی مبلغ ۱۲۰هزار دلار آمریکا به ارزش تقریبی ۱۴ میلیارد ریال کشف شد. بر اساس اعلام سایت پلیس، فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور با اعلام اینکه پرونده قضائی در این خصوص تشکیل و به همراه متهم به مراجع ذیصلاح فرستاده شد، گفت: جلوگیری از هرگونه قاچاق کالا و ارز در دستور کار پلیس فرودگاه‌های کشور قرار دارد.
اصفهان امروزاصفهان امروز13 ساعت قبل
۲۸ مهر ۱۳۹۸, ۱۷:۵۱ / کد خبر:۷۶۶۹۵ در بازار امروز، شاخص کل با ریزش ۸۲۴۹ واحدی به ارتفاع ۳۰۱ هزار و ۳۹۱ واحدی عقب نشینی کرد. به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شاخص قیمت وزنی ارزشی با کاهش ۲۲۱۷ واحدی به رقم ۸۱ هزار واحدی بازگشت، شاخص کل هم وزن با کاهش ۲۵۵۴ واحدی رقم ۸۲ هزار و ۹۴ واحدی را به نمایش گذاشت، شاخص قیمت هم وزن با افت ۱۷۰۹ واحدی به ۵۴ هزار و ۹۴۲ واحدی رسید، شاخص آزاد شناور با کاهش ۱۰۴۸۷ واحدی به کانال۳۴۲ هزار و ۳۵۹ واحدی عقب نشینی کرد، شاخص بازار اول با افت ۶۲۹۱ واحدی رقم ۲۱۸ هزار و ۸۱۲ واحدی را به نمایش گذاشت و شاخص بازار دوم با ریزش ۱۵۴۵۱ واحدی رقم ۶۱۳ هزار و ۹۴۸ واحدی را نشان داد. ارزش معاملات بورس تهران نیز روند نزولی داشته و با ثبت رقم ۱۰۱۲٫۲ میلیارد تومانی ناشی از داد و ستد بیش از ۲ میلیارد و ۲۷۰ برگه سهم طی ۲۱۶ هزار و ۵۲۶ نوبت معاملاتی بود. در معاملات امروز، نماد پارس سویچ (بسویج) با ۲۴ واحد، تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با ۲۲ واحد، بیمه آسیا (آسیا) با ۱۲ واحد، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان (غشصفا) با ۸ و کشت و صنعت چین چین (غچین) با ۸ واحد تاثیر اندک فزاینده‌ای بر شاخص بورس داشتند. در مقابل نماد پارس سویچ (بسویج) با ۲۴ واحد، تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با ۲۲ واحد، بیمه آسیا (آسیا) با ۱۲ واحد، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان (غشصفا) با ۸ و کشت و صنعت چین چین (غچین) با ۸ واحد تاثیر اندک فزاینده‌ای بر شاخص بورس داشتند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مهدی صادقی نیارکی در آیین تودیع مدیرکل دفتر ماشین سازی و تجهیزات و معارفه رییس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی وتجهیزات وزارتخانه افزود: به دلیل اهمیت و سهمی که توسعه ساخت داخل در اشتغالزایی وصرفه جویی ارزی می‌تواند نصیب کشور کند، این بخش به مرکز ساخت داخل ارتقا یافته است. وی، صنعت ماشین‌سازی را هویت یک کشور و پیشران توسعه صنعتی عنوان کرد و ادامه داد: در بخشی از صنایع ماشین سازی و تجهیزات نیازمند به روز آمدی، بروزرسانی، بازسازی و نوسازی هستیم. صادقی نیارکی ادامه داد: یکی از مباحثی که در معاونت امور صنایع پیگیری می‌شود، «زنجیره ارزش کارخانه سازی» مشابه شرکت احداث صنعت است که در گذشته ایجاد شده بود. وی بیان داشت: باید چند شرکت کنسرسیومی در حوزه زنجیره ارزش کارخانه‌سازی داشته باشیم که آنها بتوانند زنجیره ساخت تجهیزات و ماشین سازی را به صورت هم افزا دنبال کرده و زنجیره کارخانه سازی را با تکمیل همه فرآیندها کامل کنند. برپایه این گزارش، «سیدمحمد مهدی هادوی» که سابقه طولانی در حوزه ساخت داخل و مدیریت بخش‌های صنعتی را در کارنامه دارد، طی حکمی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان رییس مرکز ساخت داخل و ماشین سازی و تجهیزات منصوب شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز18 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز، محمود صادقی عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در بخشی از مناظره خود با محمدعلی پورمختار در خبرآنلاین در انتقاد به رفتار برخی گروه‌ها در فضای مجازی گفت: کاملا مشخص است که یک شبکه بهم پیوسته‌ای وجود دارد که گاهی اسم آن را می‌شود گذاشت لشکر سایبری و یا هر چیز دیگری، در فضای رسانه لشکری ایجاد شده است که به شکل سیستماتیک بلافاصله شروع به واکنش نشان دادن نسبت به اظهارنظرها می‌کند. وی افزود: چون من در توئیتر حضور دارم دو جریان کاملا فعال در رسانه وجود دارد یکی ریشه در یک جریان رسانه‌ای خاصی دارد که از یک جاهای خاصی ظاهرا پشتیبانی می‌شود که اسامی مختلفی دارد و ظاهرا شبکه‌ای بهم پیوسته است که خودشان فکر می‌کنند وابسته به انقلاب‌اند یا اصولگرایان هستند و مقابلشان شبکه براندازان هستند؛ زمانی که من توئیتی می‌نویسم در عرض چند ثانیه این دو لشکر فعال می‌شوند، هم براندازان هم اصولگرایان فحاشی‌های خودشان را می‌کنند. صادقی هم‌چنین در پاسخ به پورمختار که معتقد بود «نطق‌هایی که در مجلس علیه سیر معمول کشور انجام می‌شود بازتابش در رسانه‌های ضد انقلاب بیشتر است» نیز گفت: قبول دارم؛ به این دلیل که الان فضای رسانه رسمی فضای بسته‌ای است چون حتی مثلا در صدا و سیما وقتی می‌خواهد از کمیسیون آموزش که ما در آن هستیم تصویری پخش کند ما را سانسور می‌کند و تلاش می‌کند هیچ تصویری از شخص من نگیرد، آقای امیرآبادی که یک نماینده اصولگرا است می‌گفت ما یک بار نقدی از صدا وسیما کرده بودیم و از آن به بعد مثلا من که آن بالا نشسته‌ام طوری فیلمبرداری می‌کنند که من در تصویر نباشم؛ یعنی خبرنگاران و افرادی که از سوی صدا و سیما در مجلس هستند این موضوع را تائید می‌کنند؛ تا به حال با من ده بار مصاحبه کرده‌اند اما اصلا پخش نشده است. می‌خواهم بگویم وقتی که رسانه واقعیت‌ها را نشان نمی‌دهد مخاطبینش کم می‌شوند و مردم به سمت رسانه‌هایی می‌روند که این واقعیت را نشان می‌دهند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل

اخبار بیشتر