اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه ۷ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه ۷ مهرماه

رقابت دو خودروساز بزرگ کشور در تولید و فروش

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
رقابت دو خودروساز بزرگ کشور در تولید و فروش
ایران‌خودرو طی شهریورماه سال جاری ۲۱هزار و ۷۰۵دستگاه خودرو تولید کرده است؛ اما میزان فروش و عرضه خودرو ازسوی این شرکت به‌بیش از ۲۸هزار دستگاه خودرو رسیده است

به گزارش «اخبار خودرو»، تولید خودرو طی یکی‌دو سال اخیر درحالی روند کاهشی به‌خود گرفته که تعهدات خودروسازان نیز همزمان باآن افزایشی بوده است. طی ماه‌های اخیر خودروسازان سعی کرده‌اند با افزایش تولید، تعهدات خودرویی خود را که سال گذشته به‌اوج خود رسید، کاهش دهند. هرچند شرایط برای دو خودروساز و برای افزایش تیراژ بسیار سخت بوده است. چراکه خودروسازان نقدینگی زیادی دراختیار ندارند و نقدینگی فعلی برای تولید را نیز عملا ازپیش‌فروش‌های فوری به‌دست می‌آورند.

در این شرایط مشخص نیست تولیدات فعلی قرار است خرج پیش‌فروش‌های فوری شود یا جوابگوی تعهدات یک سال اخیر خودروسازان باشد. باوجود تلاش خودروسازان برای کسب نقدینگی و تزریق به‌زنجیره تامین برای ادامه و البته افزایش تولید، همچنان خودروسازان به‌تولید بیشتری برای روی روال افتادن نیاز دارند. البته تولیدی که همراه زیان نباشد و بتواند ضمن رساندن سود به‌خودروسازان، آن‌ها را ازتعهدات بی‌شماری که درسال‌ گذشته داشته‌اند، رهایی بخشد.

سبقت سایپا از ایران‎خودرو در تولید

درجدیدترین آماری که از تولید دو خودروساز منتشر شده است، ایران‌خودرویی‌ها از سایپایی‌ها درتولید خودرو عقب افتاده‌اند. سایپا سرعت بیشتری درتولید خودرو داشته‌ و به‌نظر می‌رسد به‌لحاظ تامین قطعه وضعیت بهتری از ایران‌خودرویی‌ها داشته باشند.

سایپایی‌ها طی شش‌ماه نخست سال جاری موفق به‌تولید ۱۸۱هزار و ۲۹۳دستگاه خودرو شده‌اند. طبق آمار منتشرشده ازسوی سایپا روی سامانه کدال، این شرکت تاپایان شهریور سال جاری بیش ۱۷۹هزار دستگاه خودرو نیز به‌فروش رسانده‌ است. بررسی‌ها نشان می‌دهد سایپا در ماه‌های اخیر بخش بزرگی از تعهدات یک‌سال گذشته خود را نیز به‌مشتریان تحویل داده است.

پراید؛ همچنان پرفروش‌ترین خودرو بازار

سایپا دراین‌مدت ۹۳هزار دستگاه خودرو پراید را تولید کرده و همچنین بیش‌از ۷۹هزار دستگاه خودرو تیبا را به‌فروش رسانده‌ است. به‌این‌ترتیب، پراید همچنان پرفروش‌ترین خودرو بازار کشورمان است و حذف آن این اجازه را به خودروهای دیگر مانند تیبا می‌دهد که بتواند پرفروش‌ترین خودرو کشور شود.

طی شش‌ماه گذشته سایپا همچنین سه‌هزار و ۶۳۰دستگاه سراتو تولید کرده است؛ خودرویی که باتوقف تولید مواجه شده و دیگر تولید نخواهد شد. همچنین درلیست سایپا خودروهای دیگری مانند آریو و چانگان دیده می‌شود که به‌احتمال فراوان درماه‌های آینده خبری از این دو خودرو هم درلیست سایپایی‌ها نخواهد بود.

سبقت ایران‎خودرو از سایپا در درآمدزایی

سایپا از فروش این تعداد خودرو به‌درآمدی بیش از پنج‌هزار و ۷۴۰میلیارد تومان رسیده است. این‌درحالی‌است که در این بخش ایران‌خودرویی‌ها از سایپایی‌ها جلو افتاده‌اند و طی شش‌ماه نخست سال جاری بیش از هفت‌هزار میلیارد تومان درآمد داشته‌اند. ایران‎خودرو درحالی تا پایان شهریورماه سال جاری ۱۵۸هزار دستگاه خودرو تولید کرده که همچنان بیش از سه‌هزار دستگاه خودرو به‎صورت تجاری‎نشده تولید شده است.

تفاوت عملکرد بهار و تابستان ایران‌خودرو

اما بررسی عملکرد ایران‌خودرو طی شش‌ماه نخست سال جاری نشان می‌دهد وضعیت این شرکت در سه‌ماه دوم سال به‎مراتب بهتر از سه‌ماه نخست سال بوده است. بررسی روند فروش ایران‌خودرو ازابتدای سال نیز نشان می‌دهد این شرکت درمدار صعودی قرار دارد.

زیرا فروش ‌ایران‎خودرو درفروردین‎ماه سال جاری ۴۵۵میلیارد و دراردیبهشت‎ماه بیش از ۶۰۰میلیارد تومان بوده است. درپایان خردادماه نیز فروش ایران‌خودرو به‌بیش‌از یک‎هزار و ۲۰۰میلیارد تومان رسیده است.

ایران‌خودرو دردوره یک‎ماهه منتهی به‌شهریور۹۸ به‌فروشی بیش از یک‌هزار و ۵۰۰میلیارد تومان رسیده است. این‌ درحالی‌است که این شرکت درمردادماه۹۸ به‌فروشی بیش‌از یک‌هزار و ۸۰۰میلیارد تومان دست پیدا کرده بود.

افزایش سرعت ایران‌خودرو درپوشش تعهدات

ایران‌خودرویی‌ها ازابتدای سال جاری تاپایان شهریورماه درمجموع بیش از هفت‌هزار و۳۰۰میلیارد تومان فروش داشته‌اند. همچنین این شرکت طی شهریورماه سال جاری، ۲۱هزار و ۷۰۵دستگاه خودرو تولید کرده است؛ اما میزان فروش و عرضه خودرو از سوی این شرکت به‌بیش از ۲۸هزار دستگاه خودرو رسیده است؛ روندی که نشان می‌دهد ایران‌خودرو نیز در راستای انجام تعهدات معوق باسرعت بیشتری نسبت‌به‌گذشته درحال حرکت است.

خواندن خبر در سایت منبع

فراری، لامبورگینی، بنتلی و مازراتی | حراج ۲۵ خودروی اشرافی یک آقازاده گینه‌ای

همشهریخبرگزاری همشهری
فراری، لامبورگینی، بنتلی و مازراتی | حراج ۲۵ خودروی اشرافی یک آقازاده گینه‌ای
همشهری آنلاین: مجموعه‌ای از خودروهای بسیار گران و اشرافی معاون رئیس‌جمهوری کشور آفریقایی گینه استوایی به ارزش تقریبی ۱۹ میلیون دلار در سوئیس چکش می‌خورد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ای‌اف‌پی، تئودورین انگوما اوبیانگ که پسر رئیس‌جمهوری گینه استوایی است، ۲۵ دستگاه خودروی اشرافی در گنجینه خود داشته که از جمله آنها می‌توان به سه فراری، سه لامبورگینی، پنج دستگاه بنتلی، یک مازراتی و یک مک‌لارن اشاره کرد. این خودروها امروز یکشنبه در باشگاه گلف ژنو حراج می‌شوند و انتظار می‌رود با مبلغی در حدود ۱۸٫۵ میلیون فرانک سوئیس یا ۱۸٫۷ میلیون دلار فروخته شوند.

این خودروها سال ۲۰۱۶ و پس از متهم شدن اوبیانگ در یک پرونده مالی از سوی نظام قضایی سوئیس مصادره شد. گران‌ترین خودروهای پسر رئیس‌جمهوری گینه یک دستگاه لامبورگینی ونونو رودستر به ارزش پنج تا شش میلیون دلار و یک فراری هیبرید زردرنگ به ارزش حدود ۲٫۵ تا سه میلیون دلار است. تئودور اوبیانگ انگومه ۴۰ سال است سمت ریاست‌جمهوری گینه استوایی را در دست دارد.

دولت سوئیس اوایل سال جاری میلادی اعلام کرد پرونده فساد مالی پسر رئیس‌جمهوری گینه را می‌بندد اما در عوض خودروها را مصادره می‌کند. ضمن اینکه حکومت گینه استوایی پذیرفت مبلغ ۱٫۳ میلیون فرانک سوئیس به عنوان هزینه‌های رسیدگی کردن به پرونده بپردازد. اوبیانگ دو سال پیش به جرم پولشویی در فرانسه به سال حبس تعلیقی و جریمه ۳۰ میلیون یورویی محکوم شده بود.

اوبیانگ که همزمان مسئولیت دفاع و امنیت کشورش را هم بر عهده دارد، متهم شده بود بیش از هزار برابر درآمد قانونی‌اش را برای خریدن عمارتی شش‌طبقه در مناطق اعیان‌نشین پاریس هزینه کرده است. چند روز پیش هم پلیس گمرک برزیل از کشف یک چمدان حامل بیش از ۱۶ میلیون دلار پول نقد و ساعت‌های اشرافی از یکی از همراهان اوبیانگ خبر داد. کد خبر ۴۵۶۶۸۹

خواندن خبر در سایت منبع

توجیه تعهدات معوق خودروسازان با فورس ماژور!

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
توجیه تعهدات معوق خودروسازان با فورس ماژور!
دبیر انجمن خودروسازان ایران در حالی شرایط خودروسازان در ادای تعهدات خود برای تحویل خودرو را مصداق فورس ماژور خوانده که مروری بر سوابق ...
توجیه تعهدات معوق خودروسازان با فورس ماژور! - 0

دبیر انجمن خودروسازان ایران در حالی شرایط خودروسازان در ادای تعهدات خود برای تحویل خودرو را مصداق فورس ماژور خوانده که مروری بر سوابق خودروسازان نشان می‌دهد پیش از بحران‌های اخیر نیز این شرکت‌ها سابقه چندان خوبی در ادای به موقع تعهدات خود نداشته‌اند.

به گزارش ایران جیب از تسنیم، وزیر صمت هفته گذشته اعلام کرد که اگر شرکت خودروسازی با وجود داشتن امکانات لازم به تعهداتش عمل نکرد، به تعزیرات معرفی خواهد شد.

اما در مواردی که خودروسازی به دلیل مسائل تحریمی و دریافت نکردن به موقع قطعه به تعهداتش عمل نکرد قضیه متفاوت خواهد بود. دیروز دبیر انجمن خودروسازان به تشریح این عبارات و به ویژه جمله آخر آن که ناظر به «متفاوت بودن قضیه» است، پرداخت.

احمد نعمت بخش ضمن بیان مقدمه‌ای اظهار کرد: هیچ خودروسازی را سراغ نداریم که عامدانه از تحویل خودرو خودداری کند؛ در قراردادها ذکر شده که خودروسازان در صورت تاخیر در تحویل باید علاوه بر سود مشارکت، درصدی جریمه نیز پرداخت کنند، بنابراین تحویل ندادن عمدی خودروها، کاری عاقلانه نیست، ضمن این که انباشت خودروهای تولیدی ریسک بسیار بالایی دارد. وی با بیان این که بررسی مسئولان ثابت کرد هیچ خودروسازی دست به احتکار خودرو نزده و خودروهای درون پارکینگ‌ها، نقص دارند، افزود: تحویل ندادن به موقع خودروها، درخصوص خودروسازانی که به دلیل مسائل تحریمی و دریافت نکردن به موقع قطعه، قادر به تحویل به موقع نبوده‌اند متفاوت است و این خودروسازان به تعزیرات معرفی نشدند.

۹۹ درصد تعهدات معوق و خودروهای موجود در پارکینگ‌ها به این دسته اختصاص دارد. دبیر انجمن خودروسازان سپس طوق تقصیر را با تکیه بر یک قضیه حقوقی به نام فورس ماژور از گردن خودروسازان باز کرد و گفت: وقتی خودروساز به دلیل تامین نشدن قطعه قادر به تحویل به موقع خودروها نبوده، قضیه متفاوت است چراکه این مسئله در ید اختیار طرف ایرانی نیست و دقیقا مصداق فورس ماژور قرارداد محسوب شده و مانند یک بلای آسمانی است و قضیه در اختیار خودروسازان نبوده است. به گزارش خراسان، شرایط فورس ماژور یا قوه قهریه ناظر به وضعیتی مانند توفان، گردباد، زلزله، اغتشاش، شورش و … است که هیچ یک از طرف‌های قرارداد مسئول آن نیستند و بر اجرای قرارداد اقتصادی اثر می‌گذارد و آن را مختل می‌کند. در این شرایط طرف‌های قرارداد اجازه خواهند داشت اجرای تعهدات قراردادی خود را به تاخیر بیندازند یا به کلی معلق کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

فروش خودروهای دیزلی تا ۲۰۲۱ ممنوع!

ایسناخبرگزاری ایسنا
فروش خودروهای دیزلی تا ۲۰۲۱ ممنوع!
شرکت خودروسازی هوندا به تازگی از ممنوعیت فروش خودروهای دیزلی خود در اروپا تا سال ۲۰۲۱ میلادی خبر داده است.

به گزارش ایسنا، با توجه به تمرکز شرکت‌های خودروسازی بر توسعه و تولید خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست در سال‌های اخیر بسیاری از آنها از برنامه‌های خود برای کاهش میزان آلودگی هوا و انتشار گازهای آلاینده به جو زمین و همچنین حفظ محیط زیست سخن گفته و خبر داده‌اند.

بر اساس گزارش وب سایت motor۱، به نظر می‌رسد که شرکت خودروسازی هوندا قصد دارد که عرضه و فروش خودروهای دیزلی خود را در اروپا تا سال ۲۰۲۱ میلادی لغو کرده و پایان بخشد.

خودروهای دیزلی در یک دهه اخیر به عنوان جایگزینی پاک برای خودروهای بنزینی معرفی و عرضه شدند و در بسیاری از کشورهای جهانی علی الخصوص اروپا و آمریکا مورد استقبال و استفاده مشتریان قرار گرفتند اما بعد از رسوایی دیزل گیت فولکس واگن در سال ۲۰۱۵ میلادی، معلوم شد که متخصصان و مهندسان این شرکت در نمایش عدد میزان انتشار گازهای آلاینده در موتورهای دیزلی دستکاری و تقلب کرده بودند و بدین ترتیب نه تنها خودروهای دیزلی میزان آلایندگی کمتری نداشتند بلکه انتشار برخی از گازهای سمی و خطرناک همچون نیتروژن دی اکسید آنها بیشتر از خودروهای بنزینی گزارش و اعلام شد.

در سال‌های گذشته، علاوه بر کاهش محبوبیت و استقبال از خودروهای دیزلی تحت تاثیر اخبار و حواشی ناشی از رسوایی دیزل گیت فولکس واگن و برخی دیگر از زیرمجموعه هایش، توسعه و تولید خودروهای برقی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی به عنوان وسائل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست که هرکدام به صورتی مختلف از پیشرانه‌های الکتریکی بهره می‌برند، مورد توجه خودروسازان، دولت‌ها و مشتریان بازارهای جهانی خودرو قرار گرفته‌اند.

به نظر می‌رسد که خودروسازان معروف و بزرگ در جهان تحت تاثیر تغییر و تحولات جدیدی که در صنعت خودرو به وجود آمده است، هر یک درتلاشند تا با توسعه هر چه بیشتر خودروهای برقی، گام بلندتری در راستای ایفای نقش برای حفاظت از محیط زیست و کاهش آلایندگی هوا بردارند و توجه خیل عظیمی از دولت‌های جهان و همچنین مشتریان بازار خودرو را نیز به خود جلب کنند. بدین ترتیب شرکت ژاپنی هوندا به تازگی اعلام کرده است که در نظر دارد تا سال ۲۰۲۱ میلادی به عرضه و فروش خودروهای دیزلی در اروپا خاتمه دهد و به جای آن، خودروهای برقی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی جدیدی را جایگزین و معرفی کند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودرو‌های پرفروش در ۷ مهر۹۸ + جدول

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
قیمت خودرو‌های پرفروش در ۷ مهر۹۸ + جدول
امروز در بازار آزاد قیمت برخی از خودرو‌های پر مخاطب ایرانی نسبت به دیروز با ثبات نسبی همراه است.

به گزارش وانانیوز،

بر اساس معاملات انجام شده امروز (۷ مهر ۹۸) قیمت اکثر خودرو‌های پرفروش در بازار آزاد نسبت به دیروز با ثبات نسبی همراه است و فقط ۴خودرو با کاهش میانگین ۵۰۰ هزار تومانی خریدو فروش شدند.

طبق آخرین نرخ بازار خودرو، سمند ال ایکس با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی به مبلغ ۷۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به فروش رسید، همچنین پژو صندوقدار با کاهش ۳۰۰ هزار تومانی با قیمت ۸۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته شد.

دنا با کاهش متوسط یک میلیون تومانی به قیمت ۱۰۱ میلیون تومان معامله شد و سراتو به نرخ ۲۸۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش شد که این عدد بیانگر کاهش ۵۰۰ هزار تومانی است.

پژو جی ال ایکس ۷۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو پارس ۸۹ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ (ساده) ۷۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ (ساده) ۸۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، رنو تندر پلاس اتوماتیک ۱۵۵ میلیون تومان، ساینا ۵۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، تیبا ۴۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، دنا پلاس توربو ۱۶۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۱۵۴ میلیون تومان، رنو تندر پلاس دنده‌ای ۱۲۶ میلیون تومان و رنو ساندرو اتوماتیک ۱۶۵ میلیون تومان بدون تغییر در قیمت نسبت به دیروز معامله شدند.

تیبا ۲، سایپا ۱۳۲، سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۱۱ و رنو تندر ۹۰ با ثبات در نرخ به ترتیب به قیمت۵۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، ۴۳ میلیون تومان، ۴۰ میلیون و ۹۰۰ هزارتومان، ۴۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و ۱۱۸ میلیون تومان در بازار آزاد خودرو خرید و فروش شدند.

شما می‌توانید جدیدترین قیمت‌های خودروهای پر متقاضی را در جدول ذیل مشاهده کنید:

قیمت خودرو‌های پرفروش در ۷ مهر۹۸ + جدول - 9

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای زیر ۱۰۰میلیون بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
خودروهای زیر ۱۰۰میلیون بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی مهرر ماه ۹۸ است که بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛

جهت اطلاع از جدیدترین قیمت خودرو و نرخ خرید و فروش انواع سواری

روزانه به سرویس «قیمت خودرو» در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

خودروهای زیر ۱۰۰میلیون بازار تهران +جدول - 3

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظاتی هولناک که طوفان ژاپن خانه و ماشین‌ها را هم می‌برد!

خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
سفر به شهرهای جنوبی ایران همیشه جذاب است. شهرهایی که به خاطر گرم بودن آب و هوایشان مسافران را مجبور می‌کنند در فصل‌های خنک‌تری به این شهرها سر بزنند. سفر امروز ما سفر به بوشهر ایران است، بوشهری که جای جای آن دیدنی است. در این استان شهری قرار دارد که در فاصله‌ی ۹۵ کیلومتری شمال شرقی بوشهر و در حوزه‌ی آبریز رود حله قرار گرفته است: شبانکاره که از شهرهای تاریخی ایران است.

فیلم | علی پروین: زمان طاغوت هر شب می‌رفتم کافه اما لب به مشروب نزدم!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
خرید ملک در ترکیه یکی از روش‌های مناسب جهت مهاجرت و اقامت در کشور ترکیه می‌باشد. کشور ترکیه با موقعیت جغرافیایی و تاریخی خود جزء ۵ گزینه اصلی ایرانیان برای مهاجرت به شمار می‌آید. زیرا این کشور به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص از قبیل توسعه روز افزون، آب و هوای متنوع، موقعیت قرارگیری استراتژیک بین سه قاره توانسته است سرمایه گذاران، مهاجران و دانشجویان را به خود جذب کند.

«اطلس کراس اسپرت»؛ شاسی بلندی در کانال ۳۰ هزار دلار! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
در سال ۲۰۱۸ و هنگام برگزاری نمایشگاه خودروی نیویورک؛ فولکس واگن یکی از جدیدترین اطلس‌های خود را با نام کراس اسپرت رونمایی کرد. در ادامه نگاه دقیق‌تری به این خودرو خواهیم داشت: طراحیاطلس کراس اسپرت ۲۰۲۰ به عنوان یک کراس اوور متوسط پهن پیکر با ظرفیت ۵ سرنشین معرفی شده است. یکی از تغییرات اندازه مربوط به ارتفاع خودرو می‌شود که در اطلس کراس اسپرت ۵۸٫۴۲ میلیمتر کوتاه‌تر شده تا ظاهری کوپه مانند به خود بگیرد. فندرهای (گلگیر) برجسته و یک هلال پلاستیکی تیره که داخل آن قرار گرفته ظاهری عضلانی برای کراس اسپرت ایجاد کرده‌اند. در اطلس کراس اسپرت نیز همین قوانین رعایت شده تا یک کابین زیبا، باکیفیت و در عین حال ساده و به دور از جزئیات اضافه را شاهد باشیم.

فیلم | انتقاد شدید یک داور بین المللی از رفتار انتخاباتی فدراسیون تاج

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
خرید ملک در ترکیه یکی از روش‌های مناسب جهت مهاجرت و اقامت در کشور ترکیه می‌باشد. کشور ترکیه با موقعیت جغرافیایی و تاریخی خود جزء ۵ گزینه اصلی ایرانیان برای مهاجرت به شمار می‌آید. زیرا این کشور به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص از قبیل توسعه روز افزون، آب و هوای متنوع، موقعیت قرارگیری استراتژیک بین سه قاره توانسته است سرمایه گذاران، مهاجران و دانشجویان را به خود جذب کند.

بارش باران در نجف/ سفر ۳ میلیون زائر ایرانی به عتبات عالیات از ابتدای محرم

تابناکتابناک1 روز قبل
سفر ۳ میلیون زائر ایرانی به عتبات عالیات از ابتدای محرمسردار ایوب سلیمانی، جانشین فرمانده ناجا گفت: در مجموع از ابتدای ماه محرم تاکنون بالغ بر سه میلیون زائر به عراق رفته‌اند که از این تعداد حدود یک میلیون نفر به کشور بازگشته و دو میلیون ایرانی نیز هنوز در این کشور هستند. طبق پیش‌بینی‌های ما شمار زائران به چهار میلیون نفر نیز خواهد رسید که افزایشی دو برابری نسبت به قبل را نشان می‌دهد. وی در ادامه با اشاره به حجم بالای تردد زائران اربعین از مرز اظهار کرد: ‌ رکوردهای بالایی امسال در خروج زائران از مرز به ثبت رسید به طوری که در یک روز حدود ۲۵۰ هزار نفر تنها از مرز مهران خارج شده و حدود ۵۰ هزار نفر نیز از همین مرز به کشور بازگشتند. جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه علیرغم این پیک جمعیت، ارائه خدمات به زائران بدون مشکلی خاص و با آرامش انجام شد خاطر نشان کرد: ‌ به طور میانگین زمان کنترل مدارک هر زائر سه ثانیه بود اما در همین مدت نیز هیچ یک از تخلفات از چشم ما در نرفت و افرادی که ممکن است با سوء استفاده از این فضا قصد انجام تخلفاتی را داشته باشند از سوی ماموران شناسایی شدند. علاوه بر این ما به برادران عراقی‌مان نیز کمک کردیم و با استفاده از پهپادها و بالگردها بر شرایط مرزها را نظارت داشتیم.

ترامپ از من خواست بین ایران و آمریکا میانجی‌گری کنم + فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز23 ساعت قبل
عمران خان: ترامپ از من خواست بین ایران و آمریکا میانجی‌گری کنم + فیلماقتصادنیوز؛ عمران خان نخست وزیر پاکستان در سفرش به تهران و دیدار با رئیس جمهور گفت: در سفر نیویورک آقای ترامپ از من خواست تسهیل کننده گفتگو بین ایران و آمریکا باشم و من تلاشم را در این زمینه ادامه می‌دهم.

اخبار بیشتر