اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۸ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۸ مهرماه

قیمت گوجه فرنگی به کیلویی ۸۰۰ تومان رسید

مهرخبرگزاری مهر
قیمت گوجه فرنگی به کیلویی ۸۰۰ تومان رسید
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، با بیان اینکه قیمت گوجه ربی به کیلویی ۸۰۰ تومان رسیده است، از عدم برنامه ریزی صحیح در زمینه کشت محصولات انتقاد کرد.

اسدالله کارگر در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تولید گوجه فرنگی بسیار زیاد و قیمت این محصول به شدت افت کرده است، گفت: در حال حاضر، این محصول برای تولیدکنندگان صرفه اقتصادی ندارد و هم اکنون قیمت هر کیلوگرم گوجه ربی در میدان مرکزی میوه و تره بار، به ۸۰۰ تومان رسیده است.

وی اضافه کرد: گوجه خوراکی نیز بین ۱۰۰۰ تومان تا نهایتا ۲۳۰۰ تومان عرضه می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به عدم تعادل گسترده در عرضه و بازار این محصول، افزود: به احتمال زیاد سال آینده، هیچ کس گوجه نمی‌کارد و احتمال کمبود این محصول وجود دارد؛ ضمن اینکه این رویه‌ای است که سالها است با آن مواجه هستیم و متاسفانه تدبیری برای آن نمی‌شود.

کارگر گفت: یک مرجع باید این مساله را مدیریت کند؛ اما متاسفانه متولی تولید می‌خواهد این کار را انجام دهد و دست به یک برنامه ریزی دقیق و طولانی‌مدت برای تولید بزند؛ در حالیکه ما قبل از هر چیز به این برنامه ریزی نیاز داریم.

افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت موز در بازار

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش هزار تومانی قیمت موز در بازار گفت: نرخ این محصول طی حدود دو هفته، بین ۸ تا ۱۰ هزارتومان بود؛ اما امروز (دوشنبه ۸ مهرماه ۹۸) با ۱۰۰۰تومان افزایش، به کیلویی ۹ تا ۱۱ هزارتومان رسیده است.

کارگر با بیان اینکه همه چیز در بحث میوه تابع عرضه و تقاضا است، اضافه کرد: به ویژه در عمده فروشی این مساله بسیار تاثیر گذار است و اگر یک کامیون ۳ ساعت دیر برسد و بار خود را تخلیه کند، همین مساله می‌تواند باعث افزایش قیمت محصول در میدان مرکزی شود.

وی درباره وضعیت بازار سایر میوه‌ها نیز توضیح داد: هم اکنون فصل خوبی را میگذرانیم؛ چراکه هم میوه‌های تابستانه مانند انگور، سیب گلاب و هلو در بازار هستند هم میوه‌های پاییزی عرضه می‌شوند همین تنوع عرضه سبب شده که قیمت‌ها در حد تعادل باقی بماند.

کارگر گفت: نارنگی و لیمو شیرین از جمله میوه‌های پاییزی هستند که وارد بازار شده‌اند اما استقبال زیادی از آنها نمی‌شود.

وی قیمت هرکیلوگرم نارنگی بذر ژاپنی را بین ۴۰۰۰ تا ۶۵۰۰ تومان و نارنگی انشوی شمال را بین ۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان اعلام کرد.

به گفته کارگر قیمت هرکیلوگرم لیموشیرین نیز بین ۳۵۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان است.

خواندن خبر در سایت منبع

بانک‌ها به افزایش قیمت نفت امیدی ندارند

ایسناخبرگزاری ایسنا
بانک‌ها به افزایش قیمت نفت امیدی ندارند
نگرانیها نسبت به کندی رشد تقاضای جهانی برای نفت و انتظارات برای رشد صادرات آمریکا که هر گونه اختلال عرضه نفت عربستان سعودی را جبران خواهد کرد، باعث شد بانکهای سرمایه‌گذاری پیش‌بینی کنند قیمت‌های نفت در سه ماهه چهارم چندان بالا نخواهد رفت.

به گزارش ایسنا، اگرچه حملات به تاسیسات نفتی عربستان سعودی در ۱۴ سپتامبر، تولید ۵٫۷ میلیون بشکه در روز معادل پنج درصد از عرضه جهانی نفت را مختل کرد، شرکت آرامکوی سعودی مدام به بازارها اطمینان می‌دهد که ظرفیت کامل تولید احیا خواهد شد و هیچ اختلالی در صادرات حتی یک محموله نفت وجود نخواهد داشت.

طبق نظرسنجی روزنامه وال استریت ژورنال از ۱۳ بانک سرمایه‌گذاری بزرگ، قیمت نفت برنت در سه ماهه چهارم ۶۴ دلار و ۳۱ سنت در هر بشکه خواهد بود که تغییر چندانی نسبت به نظرسنجی ماه پیش نداشت. قیمت وست تگزاس اینترمدیت هم ۵۸ دلار و ۲۴ سنت پیش‌بینی شد که این رقم در مقایسه با پیش‌بینی ۵۷ دلار و ۸۲ سنت در ماه قبل اندکی بالاتر است.

هر دو شاخص قیمت هفته گذشته تحت تاثیر اخبار احیای سریع‌تر از حد انتظار تولید نفت عربستان سعودی، رشد ذخایر نفت تجاری آمریکا و کندی رشد اقتصاد چین که نگرانیها نسبت به چشم انداز رشد تقاضا برای نفت را برانگیخت، کاهش هفتگی چشمگیری را به ثبت رساندند.

نظرسنجی وال استریت ژورنال نشان داد که اکثر بانکهای سرمایه‌گذاری انتظار دارند قیمت‌های نفت در سال ۲۰۲۰ نسبت به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ پایین‌تر بماند و بر همین اساس قیمت نفت برنت در سال میلادی آینده را ۶۱ دلار و ۹۵ سنت و وست تگزاس اینترمدیت را ۵۶ دلار و ۵۵ سنت در هر بشکه پیش‌بینی می‌کنند.

به گفته هری چیلینگیریان، مدیر تحقیقات کالا در بانک بی ان پی پاریبا، کندی بیشتر رشد اقتصاد جهانی و رشد ظرفیت حمل نفت از پرمیان به گلف کاست آمریکا، دو عامل اصلی تاثیرگذار بر بازار نفت در اواخر سال میلادی جاری و ابتدای سال ۲۰۲۰ خواهد بود. انتظار می‌رود آمریکا به عنوان یک ابرصادرکننده ظاهر شود و موج عرضه جدید، قیمت‌های نفت را تحت فشارهای کاهشی قرار خواهد داد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، با این حال برخی از تحلیلگران بر این باورند که بازار ریسک امنیت عرضه را پس از حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی دست کم گرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا ۸ مهر ۹۸/ قیمت طلای دست دوم اعلام شد

موجخبرگزاری موج
قیمت طلا ۸ مهر ۹۸/ قیمت طلای دست دوم اعلام شد
قیمت طلا امروز دوشنبه 8 مهر 98 اعلام شد که بر این اساس هر گرم طلای 18 عیار به قیمت 409 هزار 100 تومان رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، قیمت طلا امروز دوشنبه ۸ مهر ۹۸ اعلام شد که بر این اساس هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت ۴۰۹ هزار ۱۰۰ تومان و هر گرم طلای ۲۴ عیار ۵۴۴ هزار ۸۰۰ تومان رسید و همچنین هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱,۴۸۹٫۸۷ دلار به فروش می‌رسد.

گفتنی است، قیمت طلای دست دوم به ۴۰۲ هزار ۹۵۰ تومان به فروش می‌رسد.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش آرام قیمت دلار

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
افزایش آرام قیمت دلار
روز گذشته، دلار افزایش آرام خود را ادامه داد تا بتواند اثر کاهشی طلای جهانی بر بازار سکه را نیز خنثی کند. در دومین روز هفته، شاخص ارزی 40 تومان افزایش را به ثبت رساند و به بهای 11 هزار و 470 تومان رسید.

اعتمادآنلاین| روز گذشته، قیمت دلار افزایش آرام خود را ادامه داد تا بتواند اثر کاهشی طلای جهانی بر بازار سکه را نیز خنثی کند. در دومین روز هفته، شاخص ارزی ۴۰ تومان افزایش را به ثبت رساند و به بهای ۱۱ هزار و ۴۷۰ تومان رسید. این افزایش موجب شد که سکه تمام بهار آزادی نیز از مرز ۴ میلیون تومانی فاصله بگیرد و با ۱۵ هزار تومان رشد به بهای ۴ میلیون و ۲۰ هزار تومان برسد.

روز شنبه فلز گرانبهای داخلی در واکنش به ریزش طلای جهانی به زیر مرز هزار و ۵۰۰ دلاری که در روز جمعه صورت گرفته بود، حدود ۳۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و در آستانه خروج از کانال ۴ میلیون تومانی قرار گرفت. دلار در حالی سه رشد را تجربه کرده است که عده کمی از معامله‌گران این روند را به معنای تغییر انتظارات در بازار ارز تعبیر کرده‌اند. از نظر شماری از فعالان، معامله‌گران در روزهای اخیر دیگر به دنبال فتح قله‌های مقاومتی نیستند، بلکه هدف‌های کوتاه افزایشی و کاهشی را برای خود تعریف و سعی می‌کنند در آن چارچوب کسب سود کنند.

بنابراین در روزهای اخیر معامله‌گران بازار قبل از آنکه به دنبال شکستن سطح ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی باشند، به نقاط افزایشی کوتاه‌مدت‌تری حساسیت نشان می‌دهند. به عنوان مثال، دیروز برخی فعالان عنوان می‌کردند بازار قبل از اینکه به سوی سطح ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی برود، باید در نقطه ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومانی مورد حمایت واقع شود و پس از آن در نقاط ۱۱ هزار و ۴۵۰ و ۱۱ هزار و ۴۸۰ تومانی خریدها با احتیاط بیشتری صورت بگیرد یا بخشی از فروش‌ها انجام شود.

در مورد قیمت‌های پایین‌تر نیز معامله‌گران دیگر صبر نمی‌کنند که قیمت به سوی سطوح حمایتی ۱۱ هزار و ۲۰۰ و ۱۱ هزار تومانی برود تا خریدهای خود را بیشتر کنند. آنها اخیرا در همان کانال ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومانی خریدهای خود را بیشتر می‌کنند. تمام این موضوعات حکایت از محدود شدن هر چه بیشتر دامنه نوسانی دارد.

دلار از ابتدای هفته گذشته در دامنه ۱۱ هزار و ۳۰۰ تا ۱۱ هزار و ۴۸۰ تومانی حرکت کرده است تا فاصله سقف و کف قیمت به حدود ۲۰۰ تومان برسد. هر چقدر دامنه نوسانی قیمت‌ها کمتر شود، جذابیت بازار ارز برای افراد عادی و نوسان‌گیران کمتر می‌شود و زمینه خروج آنها از بازار را فراهم می‌کنند. یکی از مهم‌ترین دلایلی که بازار ارز دیگر مورد توجه معامله‌گران نیست، همین کاهش دامنه نوسانات است. البته مشخص نیست برای این که قیمت دلار نوسان زیادی را تجربه نکند، بازارساز از ذخایر ارزی خود استفاده می‌کند و اگر استفاده می‌کند، میزان آن چقدر است؟ اگر روند فعلی کم‌نوسان بازار ارز بدون مصرف و تزریق زیاد ارز صورت گرفته باشد، می‌توان امیدوار بود که محدودیت نوسانات در نیمه دوم سال نیز ادامه پیدا کند.

در این میان، شماری از معامله‌گران عنوان می‌کنند ممکن است به واسطه کاهش صادرات نفتی، میزان درآمدهای ارزی در نیمه دوم سال کاهش بیشتری پیدا کند. در این میان عده دیگری از معامله‌گران عنوان می‌کنند که تحولات سیاسی و بین‌المللی آینده از اهمیت بیشتری برای بازار ارز برخوردارند. این در حالی است که دلار در هفته‌های اخیر به اخبار سیاسی توجه خاصی نکرده است.

قیمت ارز مسافرتی در بانک‌ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر است؛ به طوری که قیمت فروش ارز مسافرتی در بانک‌ها ۱۲ هزار و ۷۳۲ تومان اعلام شده که با احتساب کارمزد به حدود ۱۳ هزار تومان می‌رسد. قیمت یورو در بازار آزاد حدود ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان است. صرافی‌های مجاز بانک مرکزی نیز قیمت خرید دلار را ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان و قیمت فروش آن را ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز شنبه تغییری نداشته است. این صرافی‌ها دیروز هر یورو را به قیمت ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان می‌خریدند و ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان می‌فروختند.

منبع: دنیای اقتصاد

خواندن خبر در سایت منبع

تغییر قیمت نان از ۱۳ مهر اجرایی می‌شود + جدول

الفخبرگزاری الف
تغییر قیمت نان از ۱۳ مهر اجرایی می‌شود + جدول
رئیس اتاق اصناف تهران گفت: قیمت جدید نان آزادپز و دولتی از ۱۳ مهر اعلام خواهد شد.

قاسم نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در واکنش به نوسانات نرخ نان در نانوایی‌های سطح کشور اظهار کرد: دلیل اینکه قیمت‌ نان مجدد اصلاح شد این بوده که مردم نان را در نواحی مختلف شهر با قیمت‌های متفاوتی تهیه می‌کردند و قیمت مشخصی برای آن، تعریف نشده است.

رئیس اتاق اصناف تهران از برنامه ریزی برای ثبات در قیمت نان برای تمام نانوایی‌ها خبر داد و گفت: برنامه ریزی منسجمی برای نرخ گذاری نان در سطح شهر صورت گرفته است تا یک نان ساده را با کیفیت به دست مردم برسانیم، در برخی نانوایی‌ها بعضی از نان‌ها را بر مبنای سفارش مردم شامل کنجد و سبزیجات می‌پزند این نوع نان‌ها نیز سقف قیمتی مشخصی دارد و نباید از این میزان عدول کرد.

نوده فراهانی در ادامه از تغییر قیمت انواع نان‌ از روز شنبه خبرداد و اظهار کرد: نان سنگک ۱۸۰۰ تومان، سنگک یک رو کنجدی، ۲۵۰۰ تومان که اختیاری است و نانوایان موظف اند در صورت سفارش مشتری آن را پخت کنند، حال اگر نان به صورت ۲ رویه کنجدی بود، ۳ هزار تومان است، بنابراین قیمت نان نباید از ۳ هزار تومان بیشتر باشد. نان بربری ۱۰۰۰ تومان است که به همراه کنجد ۱۵۰۰ تومان فروخته می‌شود. این در حالی است که نان بربری آزاد هم (که ۲ روی نان کنجد پاشیده می‌شود) ۲۰۰۰ تومان است.

رئیس اتاق اصناف تهران در ادامه تاکید کرد: هدف از قیمت گذاری نان این است که در ابتدا هیچ نانوایی حق تحمیل فروش نان طعم دار از جمله کنجدی و سبزیجات را به مردم ندارد و بازرسان اصناف تهران دائم در حال بازرسی هستند.

جدول ذیل آخرین نرخ تغییرات قیمت نان است که از طرف رئیس اتاق اصناف تهران بیان شده است:

تغییر قیمت نان از ۱۳ مهر اجرایی می‌شود + جدول - 5تغییر قیمت نان از ۱۳ مهر اجرایی می‌شود + جدول - 6

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: تعادل در قیمت خودرو‌های داخلی و مونتاژی، مراجعه مشتریان را برای خرید این کالا افزایش داده است. آقای سعید موتمنی، با اشاره به اینکه در چند ماه گذشته، بازار ارز نوسان قیمت نداشته است افزود: بر این اساس، در بازار خودرو نباید شاهد نوسان قیمت بود. وی با اشاره به ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار خودرو گفت: قیمت خودرو‌های مونتاژی به تعادل رسیده است و حتی در برخی موارد، کمتر از قیمت کارخانه، در بازار عرضه می‌شود. رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه در بازار خودرو‌های داخلی نیز بجز برخی موارد، تعادل قیمت وجود دارد افزود: در یک ماه گذشته بازار خودرو آرام بوده است، ​ البته در انواعی از خودرو‌ها مثل سمند و پژو ۲۰۶ به دلیل کاهش عرضه، با نوسان قیمت مواجه بودیم. آقای موتمنی درخصوص قیمت برخی خودرو‌های پر فروش داخلی گفت: هم اکنون پراید ۱۳۱، ۴۳ میلیون تومان، ​ پراید ۱۱۱، ۴۷ میلیون تومان، تیبا ۵۱ میلیون تومان، پژو ۴۰۵، ​ ۷۳ میلیون تومان، سمند ۷۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ​ پژو پارس ۹۱ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ ساده تیپ ۵ نیز ۹۳٫۵ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود. وی افزود: در گروه خودرو‌های مونتاژی، ​خودرو ۲۰۰۸، ۳۰۵ میلیون تومان، سراتو ۲۸۱ میلیون تومان و جک سری ۵ نیز ۲۶۰ میلیون تومان در بازار داد و ستد می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به نوشته روزنامه واشنگتن پست، جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور سابق آمریکا در نشستی در دانشکده نیر در کنار بیل کلینتون، دیگر رئیس جمهور آمریکا از ترامپ به خاطر تصمیم اخیرش برای عقب کشاندن یک هزار نیروی آمریکایی از شمال شرق سوریه و قول بازگرداندن آن‌ها به خانه بعد از یک دهه جنگ گفت: انزوای آمریکا بی‌ثباتی در جهان را موجب خواهد شد. ما در حال منزوی شدن هستیم و این برای صلح خطرناک است. بوش همچنین گفت که بزرگترین تأسف وی در دوران ریاست جمهوری‌اش طی سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۸ این بوده که به ۱۱ تا ۲۲ میلیون غریبه خارجی که در آمریکا زندگی می‌کردند عفو نداده است. وی گفت: ما ملت مهاجری نیستیم اما آنچه امروز گفته می‌شود در واقع به نوعی مهاجرت ستیزی است. بوش پس از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ رهبری آمریکا در دو جنگ آمریکا و افغانستان که گفته می‌شود بیش از ۴۵۰۰ کشته آمریکایی برجای گذاشته را بر عهده داشته است.

زورگیری وسط دریاچه ارومیه +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، حمید یوسف زاده: در حالی که ۷ ماه از سال می‌ گذرد، تعرفه عوارض آزادراه نیمه کاره تبریز - ارومیه با افزایش زیادی مواجه شده است. افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه ارومیه - تبریز قابل قبول نیستنادر قاضی‌پور اظهار کرد: وزیر راه وشهرسازی باید مبنای قانونی افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه احداث نشده ارومیه - تبریز را تبیین کند چراکه این افزایش قابل قبول نیست. پیشرفت فیزیکی قطعه سوم آزاد راه ارومیه تبریز اصلا مطلوب نیستسرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: پیشرفت فیزیکی آزاد راه ارومیه تبریز به ویژه قطعه سوم آن اصلا مطلوب نیست و برای ساخت قطعات پنج، شش و تکمیل قطعات یک تا چهار به ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. پیمان آرامون اظهار کرد: این روزها دریاچه ارومیه به عنوان یکی از منحصربه‌فردترین جاذبه‌های توریستی حال و روز قابل قبولی پیدا کرده بنابراین رسیدگی به آزادراه ارومیه تبریز که از میانه این دریاچه می‌گذرد بسیار پر اهمیت است. پروژه آزادراه ارومیه-تبریز اواخر سال ۹۹ افتتاح می‌شودسیدهادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ۱۵۰ میلیارد تومان از سهم خود را در پروژه آزادراه ارومیه-تبریز به کار می‌گیرد تا اواخر سال آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.

تحریم دارویی کره جنوبی؟

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- دکتر مهر علیان مدیر کل داروی سازمان غذا و دارو: شرکت‌های تجاری کره از ادامه فعالیت و همکاری در ارسال دارو به ایران ممانعت کرده‌اند.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
طبق آنچه در سامانه هوشمند سوخت تعریف شده، در هر نوبت با کارت سوخت شخصی می‌توان تا ۶۰ لیتر سوخت‌گیری کرد و میزان سوخت‌گیری با کارت …تسنیم- طبق آنچه در سامانه هوشمند سوخت تعریف شده، در هر نوبت با کارت سوخت شخصی می‌توان تا ۶۰ لیتر سوخت‌گیری کرد و میزان سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی در یک ماه، سقفی ۲۵۰ لیتری دارد. در حالی که به منظور تشویق و ترغیب مردم به استفاده از کارت سوخت شخصی، استفاده از کارت سوخت جایگاه‌داران با میزان ۲۰ لیتر در هر نوبت سوخت‌گیری محدود شده، این سوال مطرح است که آیا سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی نیز محدودیت دارد؟ طبق آنچه در سامانه هوشمند سوخت تعریف شده، در هر نوبت با کارت سوخت شخصی می‌توان تا ۶۰ لیتر سوخت‌گیری کرد و میزان سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی در یک ماه، سقفی ۲۵۰ لیتری دارد؛ یعنی اگر فردی در یک‌ماه با کارت سوخت شخصی خود، ۲۵۰ لیتر بنزین خریداری کند، دیگر تا شروع ماه بعد نمی‌تواند از کارت خود برای خرید بنزین استفاده کند. شهرام رضایی، مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآروده‌های نفتی در این خصوص گفت: سامانه هوشمند کارت سوخت به نحوی طراحی شده که باید عددی به عنوان سقف سوخت درآن ثبت شود و ما نیز براساس سابقه‌ای که وجود داشت سقف ۲۵۰ لیتر در ماه را برای سامانه تعریف کرده‌ایم، اما این سقف به معنای تعیین سهمیه سوخت خودرو‌ها نیست. وی افزود: عدد ۲۵۰ لیتر در ماه براساس سابقه مصرف عموم مردم تعیین شده و بیش از ۶۰ لیتر در هفته می‌شود که این عدد برای اغلب مصرف کنندگان عدد درشتی است. رضایی بابیان اینکه از ۲۲ میلیون کارتی که هم اکنون در اختیار مردم است تنها ۱۰۰۰ کارت به سقف ۲۵۰ لیتر رسیده است، گفت: با این حال این افراد نیز نگران نباشند، چون در صورت رسیدن به سقف ۲۵۰ لیتر، کارت جایگاه‌ها همچنان فعال است و این مالکان می‌توانند تا شارژ دوباره کارت در ماه بعد از کارت جایگاه داران استفاده کنند.

اخبار بیشتر