دیدار و گفتگوی روحانی با همسایگان ایران
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

دیدار و گفتگوی روحانی با همسایگان ایران

روحانی: اولویت ایران توسعه روابط با کشورهای آسیایی است

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
روحانی: اولویت ایران توسعه روابط با کشورهای آسیایی است
رئیس جمهور در دیدار نخست وزیر سنگاپور گفت: مشکلات منطقه باید از مسیر سیاسی و گفتگو حل و فصل شود و اتخاذ رویکردهای نظامی کارساز نیست.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

روحانی: اولویت ایران توسعه روابط با کشورهای آسیایی است - 1

به گزارش نامه نیوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جریان سفر به ارمنستان به منظور شرکت در اجلاس سران اتحادیه اقتصادی اوراسیا و در دیدار «لی هسین لونگ» نخست وزیر سنگاپور، روابط دو کشور را مثبت و سازنده توصیف کرد و گفت: روابط اقتصادی دو کشور متناسب با ظرفیت‌های فراوانی که وجود دارد نیست و باید تلاش کنیم حجم مناسبات تجاری را به نقطه مطلوب برسانیم.

وی گفت: اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط با کشورهای آسیایی است و سنگاپور با توجه به ظرفیت‌های بالای تجاری و اقتصادی از جایگاه ویژه‌ای در این زمینه برخوردار است.

رئیس‌جمهور با اشاره به همکاری ایران و سنگاپور با اتحادیه اقتصادی اوراسیا اظهار داشت: این همکاری می‌تواند فرصت مناسبی برای توسعه روابط دوجانبه به‌ویژه در عرصه‌های اقتصادی باشد.

روحانی زمینه‌سازی و ایجاد شرایط مناسب برای فعالیت شرکت‌های خصوصی دو کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: بعد از برجام شرایط خوبی برای توسعه روابط و همکاری‌های اقتصادی ایجاد و باید با ابتکار عمل، شرایط مناسب‌تری را برای فعالیت کارآفرینان دو کشور با یکدیگر فراهم ساخت.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران خواستار صلح، امنیت و همکاری در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه است، گفت: در این راستا طرح صلح هرمز را در سازمان ملل ارائه دادیم و امیدواریم کشورهای منطقه با همکاری یکدیگر در مسیر برقراری صلح و امنیت گام بردارند.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: معتقدیم مشکلات منطقه باید از مسیر سیاسی و گفتگو حل و فصل شود و اتخاذ رویکردهای نظامی کارساز نیست.

روحانی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران تجارب ارزشمندی در مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان‌یافته دارد و برای همکاری در خصوص مبارزه با گروه‌های تروریستی در منطقه آمادگی دارد.

«لی هسین لونگ» نخست وزیر سنگاپور نیز در این دیدار با بیان اینکه دو کشور همواره از روابط دوستانه و سازنده‌ای برخوردار بوده‌اند، گفت: متاسفانه حجم مناسبات اقتصادی بین دو کشور کاهش یافته که علاقمند هستیم آن را جبران کنیم.

وی با تاکید بر اینکه کشورش خواهان احترام کامل کشورها به مقررات بین‌المللی و تعهداتشان است، گفت: عدم اجرای کامل برجام موجب تاسف است و امیدواریم زمینه اجرای تعهدات طرفین در آن مهیا شود.

نخست وزیر سنگاپور خاطرنشان کرد: سنگاپور خواهان توسعه مناسبات دوجانبه با تهران است.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی: ایران خواهان امنیت در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه است

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
روحانی: ایران خواهان امنیت در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه است
رئیس‌جمهور گفت: اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط با کشورهای آسیایی است و سنگاپور با توجه به ظرفیت‌های بالای تجاری و اقتصادی از جایگاه ویژه ای در این زمینه برخوردار است.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جریان سفر به ارمنستان به منظور شرکت در اجلاس سران اتحادیه اقتصادی اوراسیا و در دیدار «لی هسین لونگ» نخست وزیر سنگاپور، روابط دو کشور را مثبت و سازنده توصیف کرد و گفت: روابط اقتصادی دو کشور متناسب با ظرفیت‌های فراوانی که وجود دارد نیست و باید تلاش کنیم حجم مناسبات تجاری را به نقطه مطلوب برسانیم.

روحانی با اشاره به همکاری ایران و سنگاپور با اتحادیه اقتصادی اوراسیا اظهار داشت: این همکاری می‌تواند فرصت مناسبی برای توسعه روابط دو جانبه به ویژه در عرصه‌های اقتصادی باشد.

رئیس جمهور زمینه سازی و ایجاد شرایط مناسب برای فعالیت شرکت‌های خصوصی دو کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: بعد از برجام شرایط خوبی برای توسعه روابط و همکاری‌های اقتصادی ایجاد و باید با ابتکار عمل، شرایط مناسب‌تری را برای فعالیت کارآفرینان دو کشور با یکدیگر فراهم ساخت.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران خواستار صلح، امنیت و همکاری در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه است گفت: در این راستا طرح صلح هرمز را در سازمان ملل ارائه دادیم و امیدواریم کشورهای منطقه با همکاری یکدیگر در مسیر برقراری صلح و امنیت گام بردارند.

رییس‌جمهور تاکید کرد: معتقدیم مشکلات منطقه باید از مسیر سیاسی و گفتگو حل و فصل شود و اتخاذ رویکردهای نظامی کارساز نیست.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران تجارب ارزشمندی در مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان یافته دارد و برای همکاری در خصوص مبارزه با گروه‌های تروریستی در منطقه آمادگی دارد.

نخست وزیر سنگاپور نیز در این دیدار با بیان اینکه دو کشور همواره از روابط دوستانه و سازنده‌ای برخوردار بوده‌اند گفت: متاسفانه حجم مناسبات اقتصادی بین دو کشور کاهش یافته که علاقمند هستیم آن را جبران کنیم.

«لی هسین لونگ» با تاکید بر اینکه کشورش خواهان احترام کامل کشورها به مقررات بین‌المللی و تعهداتشان است، گفت: عدم اجرای کامل برجام موجب تاسف است و امیدواریم زمینه اجرای تعهدات طرفین در آن مهیا شود.

وی خاطرنشان کرد: سنگاپور خواهان توسعه مناسبات دوجانبه با تهران است.

تهران از گسترش همه جانبه روابط با نور سلطان استقبال می‌کند

همچنین حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در دیدار قاسم جومارت توقایف رئیس جمهور قزاقستان با تاکید بر اینکه تهران از گسترش همه جانبه روابط با نورسلطان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی استقبال می‌کند اظهار داشت: آغاز همکاری ایران با اتحادیه اوراسیا زمینه بسیار مناسبی برای گسترش روابط اقتصادی اعضای اتحادیه با یکدیگر و به ویژه قزاقستان و ایران است.

روحانی: ایران خواهان امنیت در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه است - 13

رئیس جمهور با بیان اینکه ایران و قزاقستان همواره از روابط بسیار دوستانه و صمیمانه‌ای با یکدیگر برخوردار بوده‌اند، گفت: دو کشور ظرفیت‌های فراوانی در عرصه‌های مختلف اقتصادی برای افزایش سطح مناسبات و همکاری‌های دوجانبه دارند که باید این ظرفیت‌ها را در راستای منافع ملت‌های خود هرچه بیشتر فعال سازیم.

روحانی اهمیت توافقنامه اکتائو در خصوص رژیم حقوقی دریای خزر را مورد تاکید قرار داد و گفت: این توافقنامه باید به نفع کشورهای ساحلی با دقت اجرایی و عملیاتی شود.

وی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران برای همکاری کامل به منظور حفظ مسائل زیست محیطی دریای خزر و بهره‌مندی کشورهای ساحلی از جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری و اقتصادی این دریا آمادگی کامل دارد.

روحانی تصریح کرد: دریای خزر باید دریای صلح و دوستی برای کشورهای ساحلی، بدون حضور هرگونه نیروی خارجی باشد.

رئیس جمهور همچنین همکاری ایران و قزاقستان در زمینه کریدور جنوب و شمال را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: اتصال ریلی دو کشور از طریق اینچه برون گام بسیار بزرگی بود و امروز از سواحل خلیج فارس تا چین خطوط آهن فعال است و بزودی اتصال راه آهن به بندر انزلی نیز می‌تواند فرصت جدید ترانزیتی بین دو کشور باشد.

روحانی همچنین با تاکید بر آمادگی تهران برای همکاری با قزاقستان در مبارزه با تروریسم، مواد مخدر و ایجاد امنیت پایدار در منطقه، گفت: جمهوری اسلامی ایران خواهان امنیت و ثبات در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه است و به این منظور طرحی به نام ابتکار صلح هرمز را ارائه کرده تا با مشارکت کلیه کشورهای منطقه خلیج فارس و سازمان ملل، امنیت پایدار در منطقه برقرار شود.

روحانی تصریح کرد: ایران خواهان امنیت کامل آبراهها و کشتیرانی آزاد در خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز است.

قاسم جومارت توقایف رئیس جمهور قزاقستان نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همسایه‌های بسیار خوب و قابل اطمینان برای کشورش است گفت: قزاقستان خواهان ارتباط و همکاری همه جانبه و در سطوح بالا با ایران است. وی خاطر نشان کرد: قزاقستان از حضور ایران به عنوان شریک تازه اقتصادی اتحادیه اوراسیا استقبال کرده و آن را موجب تقویت اهداف این اتحادیه می‌داند.

خواندن خبر در سایت منبع

دعوت «تاکایف» از «روحانی» برای سفر رسمی به قزاقستان

فارسخبرگزاری فارس
دعوت «تاکایف» از «روحانی» برای سفر رسمی به قزاقستان
رئیس جمهور قزاقستان در حاشیه نشست شورای عالی اقتصادی اوراسیا در ایروان با همتای ایرانی خود ملاقات کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «قاسم ژامرت تاکایف» رئیس جمهور قزاقستان در حاشیه نشست شورای عالی اقتصادی اورآسیا با «حسن روحانی» رئیس جمهور اسلامی ایران دیدار گفت‌وگو کرد.

در این دیدار رؤسای جمهور ایران و قزاقستان موضوع همکاری میان ۲ کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

اجرای پروژه‌های مشترک تجاری و اقتصادی «تهران» و «نورسلطان» در این دیدار مورد توجه ویژه ۲ طرف قرار گرفت.

تاکایف در این دیدار بر ضرورت گسترش بیشتر ارتباطات میان ۲ کشور و همچنین تقویت تعامل با اتحادیه اقتصادی اوراسیا تاکید کرد.

در پایان این دیدار رئیس جمهور قزاقستان همتای ایرانی خود را به سفر رسمی به «نورسلطان» دعوت کرد.

رئیس جمهور قزاقستان در حاشیه این نشست همچنین با «لی یانلون» نخست وزیر سنگاپور دیدار کرد.

۲ طرف در این ملاقات بر آمادگی خود برای تداوم تقویت روابط میان ۲ کشور تاکید کردند.

تاکیاف در پایان این ملاقات از نخست وزیر سنگاپور برای انجام سفر در فرصت مناسب به نورسلطان دعوت کرده و گفت: سفر شما به قزاقستان امکان مناسبی برای گفت‌وگو در مورد همکاری‌های متقابل میان ۲ کشور خواهد بود.

دعوت «تاکایف» از «روحانی» برای سفر رسمی به قزاقستان - 10دعوت «تاکایف» از «روحانی» برای سفر رسمی به قزاقستان - 11

انتهای پیام/ح

خواندن خبر در سایت منبع

برجام و تنگه هرمز دو محور رایزنی روحانی و پوتین

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
برجام و تنگه هرمز دو محور رایزنی روحانی و پوتین
اقتصادنیوز؛ دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین در مورد دیدار امروز ولادیمیر پوتین و حسن روحانی گفت: قرار است در این دیدار پوتین و روحانی درباره توافق هسته‌ای و شرایط در تنگه هرمز با یکدیگر بحث و گفت‌وگو کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین در مورد دیدار امروز ولادیمیر پوتین و حسن روحانی گفت: قرار است در این دیدار پوتین و روحانی درباره توافق هسته‌ای و شرایط در تنگه هرمز با یکدیگر بحث و گفت‌وگو کنند.

روسای جمهور ایران و روسیه قرار است امروز در حاشیه نشست اتحادیه اقتصادی اوراسیا با یکدیگر در ارمنستان دیدار کنند.

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

فیلمی از دیدار حسن روحانی با نخست وزیر ارمنستان

مهرخبرگزاری مهر
رئیس‌جمهور که برای شرکت در اجلاس سران اتحادیه «اوراسیا» به ارمنستان سفر کرده است، با «نیکول پاشینیان»، نخست‌وزیر این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

روحانی: اولویت سیاست خارجی تهران، توسعه روابط با کشورهای آسیایی است

فارسخبرگزاری فارس
روحانی: اولویت سیاست خارجی تهران، توسعه روابط با کشورهای آسیایی است
رئیس‌جمهور گفت: اولویت سیاست خارجی تهران، توسعه روابط با کشورهای آسیایی است.

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جریان سفر به ارمنستان به منظور شرکت در اجلاس سران اتحادیه اقتصادی اوراسیا و در دیدار «لی هسین لونگ» نخست وزیر سنگاپور، روابط دو کشور را مثبت و سازنده توصیف کرد و گفت: روابط اقتصادی دو کشور متناسب با ظرفیت‌های فراوانی که وجود دارد، نیست و باید تلاش کنیم حجم مناسبات تجاری را به نقطه مطلوب برسانیم.

روحانی با اشاره به همکاری ایران و سنگاپور با اتحادیه اقتصادی اوراسیا اظهار داشت: این همکاری می‌تواند فرصت مناسبی برای توسعه روابط دو جانبه به ویژه در عرصه‌های اقتصادی باشد.

رئیس جمهور زمینه سازی و ایجاد شرایط مناسب برای فعالیت شرکت‌های خصوصی دو کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: بعد از برجام شرایط خوبی برای توسعه روابط و همکاری‌های اقتصادی ایجاد و باید با ابتکار عمل، شرایط مناسب‌تری را برای فعالیت کارآفرینان دو کشور با یکدیگر فراهم ساخت.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران خواستار صلح، امنیت و همکاری در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه است گفت: در این راستا طرح صلح هرمز را در سازمان ملل ارائه دادیم و امیدواریم کشورهای منطقه با همکاری یکدیگر در مسیر برقراری صلح و امنیت گام بردارند.

رییس‌جمهور تاکید کرد: معتقدیم مشکلات منطقه باید از مسیر سیاسی و گفتگو حل و فصل شود و اتخاذ رویکردهای نظامی کارساز نیست. جمهوری اسلامی ایران تجارب ارزشمندی در مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان یافته دارد و برای همکاری در خصوص مبارزه با گروه‌های تروریستی در منطقه آمادگی دارد.

نخست وزیر سنگاپور نیز در این دیدار با بیان اینکه دو کشور همواره از روابط دوستانه و سازنده‌ای برخوردار بوده‌اند گفت: متاسفانه حجم مناسبات اقتصادی بین دو کشور کاهش یافته که علاقمند هستیم آن را جبران کنیم.

«لی هسین لونگ» با تاکید بر اینکه کشورش خواهان احترام کامل کشورها به مقررات بین‌المللی و تعهداتشان است، گفت: عدم اجرای کامل برجام موجب تاسف است و امیدواریم زمینه اجرای تعهدات طرفین در آن مهیا شود. سنگاپور خواهان توسعه مناسبات دوجانبه با تهران است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ دعای همیشگی رهبر انقلاب برای جوانان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

مسیح علی‌نژاد را هم بگیرید تا جشن ملی اعلام شود/ روح‌الله زم یک افسرده تاریخ مصرف گذشته است

رکنارکنا17 ساعت قبل
آمدنیوز در بسیاری از اخبارش سعی در تحریک مردم و جریانات سیاسی کشور علیه یکدیگر داشت. مخاطبی درباره اخبار تفرقه‌آمیز آمدنیوز نوشت: «خیانتش دقیقا همین بود براش اصلاح طلب و اصولگرا و دولت و نظام و چپ و راست فرقی نداشت یه کاری می‌کرد همه رو علیه هم بشورونه». سیامک درباره دستگیری روح الله زم و ویژگی که آمدنیوز داشت نوشت: «قطعا کار آمدنیوز همین بود. فردی هم در پاسخ به او نوشت: مسیح علی نژاد را بگیرید تا جشن ملی اعلام شود. این دسته از کاربران معتقدند که باید مافیای اقتصادی را دستگیر کرد و تنها دستگیری روح‌الله زم که آن «یک فرد تاریخ مصرف گذشته» می‌دانند، مشکلات کشور را حل نمی‌کند.

فیلم/ مرثیه‌خوانی میثم مطیعی در محضر رهبر انقلاب

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

اژدر حوت؛ قاتل متجاوزان به مرزهای دریایی ایران +فیلم و تصاویر

رکنارکنا2 روز قبل
در سال‌های اخیر، نیروی دریایی ماموریت‌های بسیار مهمی را علاوه بر آب‌های دریایی کشورمان در آب‌های آزاد و بین المللی به انجام رسانیده که یکی از این ماموریت‌ها مبارزه با دزدان دریایی در آب‌های بین المللی است. البته نیروی دریایی سپاه نیز یکی از پیشگامان خودکفایی در امر بومی سازی دستاوردهای دفاعی در کشور به شمار می‌رود. باید توجه داشت که طبق گفته دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده سابق نیروی دریایی سپاه اژدر حوت سریع‌ترین اژدر دنیا در آن زمان و حتی در حال حاضر است. شواهد به وضوح نشان می‌دهد که شناور‌های متوسط و بزرگ‌تر از متوسط هیچ شانسی برای فرار از اژدر حوت ندارند؛ بنابراین با شلیک دو اژدر حوت و باصرف هزینه دو میلیون دلار می‌توان به آمریکا، چهار میلیارد و پانصد میلیون دلار ضرر زد، یعنی ۹۰۰ برابر. با غرق شدن یک ناو هواپیما بر تمام ناوگان پشتیبانی آن آسیب پذیر می‌شوند و این دقیقا یعنی همان بلایی که نیروی دریایی ما در جنگ هشت ساله بر سر نیروی دریایی عراق آورد.

نظر عجیب ترامپ در پی حملات ترکیه به کردها! + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، دونالد ترامپ که در یک میتینگ انتخاباتی در تگزاس حاضر شده بود، درباره حملات ترکیه به کردها گفت: «مثل (نزاع) دو بچه در زمین بازی، اول باید اجازه دهید با هم درگیر شوند و بعد بروید جلو و جدایشان کنید.» آقای ترامپ که طی دو هفته گذشته به شدت از سوی رهبران هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات مورد انتقاد قرار گرفته و بسیاری فرمان او برای عقب‌نشینی سربازان آمریکایی از مرز سوریه را چراغ سبزی به ترکیه برای حمله به کردها ارزیابی کرده‌اند، با دفاع از عملکرد خود گفته: "آنچه من کردم غیرمتعارف بود … گفتم اونها باید اول با هم بجنگند. برای چند روزی با هم درگیر شدند. درگیری که خیلی هم شریرانه بود. "برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم/ قرائت زیارت اربعین در محضر رهبر انقلاب توسط حنیف طاهری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

علت آتش‌سوزی امروز در پالایشگاه آبادان نشتی در یکی از واحدها بود

خبری16 ساعت قبل

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه ۲۸ مهرماه

خبری16 ساعت قبل

فردای تاریک خزر با طرح انتقال آب به کویر مرکزی

خبری17 ساعت قبل

شباهت‌های اعتراضات این روزهای لبنان با تظاهرات مردم عراق

ایسنا19 دقیقه قبل

۱۰ نکته درباره مغز و توانایی‌های آن؛ بیشتر از انیشتین از مغزمان استفاده می‌کنیم؟

آفتاب‌نیوز29 دقیقه قبل

پورعلی‌گنجی نبود، العربی باخت

نامه‌نیور30 دقیقه قبل

ماجرای نوشتن یک طرح ماندگار پزشکی در آبدارخانه

ایسنا30 دقیقه قبل

اگر آب معدنی به سمنان بدهیم به مراتب ارزان‌تر درمی آید/در سمنان کمبود آب نداریم/وزارت نیرو وظیفه‌اش تخریب محیط زیست است/چرا محیط زیست جواب مثبت به طرحی که مخرب است می‌دهد

میزان‌آنلاین33 دقیقه قبل

آفتاب یزد: تورم ۴۳ درصدی یعنی وضع اقتصاد بهتر شده است؟!

مشرق‌نیوز34 دقیقه قبل

مریخ زمانی همانند زمین دریاچه‌های آب شور داشته است

ایسنا50 دقیقه قبل