دومین شکست تیم ملی ایران در جام جهانی والیبال
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

دومین شکست تیم ملی ایران در جام جهانی والیبال

شکست دور از انتظار ایران مقابل مصر با کلکسیون اشتباهات شاگردان کولاکوویچ

نودخبرگزاری نود
شکست دور از انتظار ایران مقابل مصر با کلکسیون اشتباهات شاگردان کولاکوویچ
تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در چارچوب مسابقات جام جهانی ۲۰۱۹ به مصاف مصر رفت و با نتیجه ۳ بر یک مقابل این تیم شکست خورد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از تسنیم، تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در جام جهانی ۲۰۱۹ به مصاف تیم ملی مصر، بهترین تیم قاره آفریقا در رنکینگ جهانی رفت که توسط گیدو ورمولن، سرمربی پیشین تیم ملی هلند هدایت می‌شد. احمد عبدالحی ملقب به صلاح، باتجربه‌ترین بازیکن این تیم است که پنجمین حضور خود در جام جهانی را تجربه می‌کند. تیم ایران در این بازی که اصلا شادابی روزهای گذشته را نداشت با نتیجه ۳ بر یک مغلوب حریف آفریقایی خود شد.

تیم ایران در این بازی که در شهر ناگانو برگزار شد با ترکیب سعید معروف، پوریا یلی، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، علی شفیعی، علی اصغر مجرد و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) به میدان رفت. حضور فیاضی و یلی به‌جای قائمی و غفور، تغییرات اعمال‌شده توسط کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی ایران در این بازی بود.

هر دو تیم بازی محتاطانه‌ای را به نمایش گذاشتند. کسب دومین پیروزی برای مصر اهمیت زیادی داشت و از آن مهم‌تر، نتیجه بازی برای بازیکنان ایران بود. البته از رفتار بازیکنان ایران مشخص بود که با خیال آسوده‌تری مقابل مصر قرار گرفته‌اند. دو تیم پابه‌پای هم در ست نخست امتیاز می‌گرفتند ولی برتری امتیازی به‌دلیل حملات مؤثرتر متعلق به تیم ملی ایران بود. تیم ایران در نهایت با همین اختلاف امتیاز و با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ در ست نخست به پیروزی رسید.

بازی معمولی دو تیم در ست دوم هم ادامه پیدا کرد. بار امتیازگیری به‌عهده مهاجمان و میلاد عبادی‌پور، فعال‌ترین اسپکر تیم ایران بود. مدافعان وسط دو تیم هم روز پرکاری نداشتند. مصری‌ها برای نخستین بار در این بازی ۲ امتیاز در ایران پیش افتادند و وقت استراحت فنی دوم در امتیاز ۱۶ بر ۱۴ برای این تیم به دست آمد. دفاع منجر به امتیاز علی اصغر مجرد، زمینه‌ساز برتری مجدد ایران در ست دوم بود ولی بازی در امتیاز ۲۱ باز هم مساوی شد. حضور فرهاد قائمی به‌جای پوریا فیاضی، تاکتیک کولاکوویچ برای تقویت دریافت تیم و رساندن توپ‌های بهتر به سعید معروف بود. ایران ۲۳ بر۲۱ پیش افتاد ولی اشتباهات بازیکنان ایران بازی را ۲۴ ۲۴ مساوی کرد و در نهایت مصری‌ها بودند که ست دوم را ۲۶ بر ۲۴ از دست بازیکنان ایران خارج کردند.

تیم ایران تا پایان ست دوم ۳۳ امتیاز از اسپک، ۲ امتیاز از دفاع روی تور، صفر پوئن سرویس و ۱۴ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و در مقابل مصری‌ها نیز ۳۰ امتیاز از اسپک، ۳ امتیاز از دفاع روی تور، ۲ پوئن سرویس و ۱۳ امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آوردند.

بازیکنان مصر پس از پیروزی در ست دوم به این نتیجه رسیدند که می‌توانند مقابل ایران، نتیجه بگیرند. برتری ۳ بر صفر و سپس ۷ بر ۳ مصری‌ها در ست سوم، دلیل همین موضوع بود. سرمربی تیم ملی ایران برای تغییر در روند بازی، جواد کریمی و مسعود غلامی را به‌جای سعید معروف و علی شفیعی به زمین فرستاد. تیم ایران در این ست به‌خلاف ست نخست، روحیه خوبی نداشت و بازده حملات تیم نیز تحت تأثیر آن قرار گرفته بود. در مقابل، تیم ملی مصر نیز از لاک یک تیم دفاعی خارج شده بود و اسپک‌های بازیکنان این تیم با قدرت هرچه تمام‌تر راهی زمین ایران می‌شد. سرویس و دفاع روی تور، عوامل شاخص برتری تیم مصر در این ست بودند. بازی نه‌چندان مطلوب تیم ایران در ست سوم، بازیکنان مصر را برای کسب پیروزی، مشتاق‌تر و انرژی بیشتری به این تیم تزریق می‌کرد. نتیجه ست سوم ۲۵ بر ۱۸ برای مصر بود.

تیم ایران تا پایان ست سوم ۴۴ امتیاز از اسپک، ۴ امتیاز از دفاع روی تور، صفر پوئن سرویس و ۱۹ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و در مقابل مصری‌ها نیز ۴۱ امتیاز از اسپک، ۸ امتیاز از دفاع روی تور، ۵ پوئن سرویس و ۱۹ امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آوردند.

ست چهارم با جروبحث دو تیم به‌خاطر ورود پوریا یلی به زمین حریف پس از زدن اسپک آغاز شد. بازگشت سعید معروف در این، تنوع پاس‌های او و حملات بهتر بازیکنان ایران، بازی را به جریان طبیعی خود برگرداند و برتری ۲ و ۳ امتیازی ایران از همان ابتدای ست اعمال شد. دو اشتباه متوالی از ایران، نتیجه را در امتیاز ۲۰ و سپس ۲۳ مساوی کرد. مصری‌ها با تساوی در امتیاز ۲۴ نشان دادند که دنبال پیروزی هستند. سرویس بدون بازگشت بازیکن مصری، امتیاز ۲۶ را به آن تیم داد تا ایران در ست چهارم با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ شکست بخورد. ایران در نهایت ۳ بر یک بازی را به مصر واگذار کرد. شادی مصری‌ها در پایان این بازی کم از قهرمانی در آفریقا نداشت.

تیم ایران تا پایان ست چهارم ۵۸ امتیاز از اسپک، ۷ امتیاز از دفاع روی تور، صفر پوئن سرویس و ۲۶ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و در مقابل مصری‌ها نیز ۵۶ امتیاز از اسپک، ۱۲ امتیاز از دفاع روی تور، ۷ پوئن سرویس و ۲۴ امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آوردند.

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم/ جام جهانی والیبال؛ ایران ۱-۳ مصر

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در جام جهانی والیبال 2019 با نتیجه 3 بر 1 مغلوب مصر شد.

جام‌جهانی والیبال| کولاکوویچ: از نظر ذهنی و جسمی آماده نیستیم

فارسخبرگزاری فارس
جام‌جهانی والیبال| کولاکوویچ: از نظر ذهنی و جسمی آماده نیستیم
سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: از نظر ذهنی و جسمی آماده مسابقات جام‌جهانی نیستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، ایگور کولاکوویچ پس از شکست ۳ بر یک تیم ملی والیبال ایران مقابل مصر در رقابت‌های جام‌جهانی در مورد این مسابقه اظهار داشت: اول از همه، به تیم مصر برای کسب این پیروزی تبریک می‌گویم. ما برای این مسابقات هنوز آماده نشده‌ایم. ما بنا به دلایل زیادی که وجود دارد از نظر ذهنی و جسمی برای این مسابقات آماده نیستیم.

وی ادامه داد: امروز در لحظات مهم، مخصوصا در ست دوم و سوم خوب بازی نکردیم. در ست سوم و در امتیاز ۱۷ بر ۱۶ به حریف نزدیک شدیم، اما در نهایت باختیم. نتوانستیم مثل همیشه بازی کنیم و در نهایت با نتیجه ۳ بر یک بازنده شدیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در مورد غیبت امیر غفور در دیدار مقابل مصر گفت: غفور امروز آماده نبود تا این بازی را انجام دهد. من می‌خواستم (پوریا) یلی را در زمین ببینم. یلی بازیکن جوان و آینده‌داری است و امسال قهرمان جوانان جهان شد، بنابراین من می‌خواستم امروز او را در یک شرایط دشوار آزمایش کنم.

کولاکوویچ درمورد برنامه‌هایش برای مسابقات بعدی عنوان کرد: زمان زیادی برای ایجاد تغییرات وجود ندارد. ما آمادگی لازم برای این مسابقات طولانی را نداریم. امیدوارم بازیکنان بعد از این شکست ناراحت بوده و احساس بدی پیدا کنند تا انرژی خود را کمی در زمین تغییر دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بسکتبال NBA؛ ۱۰ حرکت برتر بازی‌های پیش فصل (۱۷ اکتبر ۲۰۱۹)

طرفداریطرفداری1 روز قبل

ویدیو؛ شعار هواداران استقلال در حمایت از فتح الله زاده (استقلال-فجرسپاسی)

طرفداریطرفداری2 روز قبل
طرفداری- در چارچوب رقابت‌های جام حذفی فوتبال ایران، استقلال و فجرسپاسی در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفته‌اند که در حاشیه این دیدار هواداران استقلال علی فتح الله زاده، مدیرعامل سابق این تیم را تشویق کردند.

بازی مقابل پرسپولیس لذت بخش است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی وی با بیان اینکه نگاه ما در این بازی، رفتن به بالای جدول است، اضافه کرد: پرسپولیس در دو بازی آخر خود در لیگ شکست خورده است. بازی مقابل تیم‌های بزرگی مثل پرسپولیس، لذت‌بخش است و دوست دارم مقابل تیم‌های بزرگ با تلاش بازیکنان، انگیزه چند برابر شود و بازیکنان دیده شوند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی افزود: ما در بازی‌های داخلی خودمان تماشاگر نداریم، چون مثل سایپا زیاد طرفدار نداریم، اما دوست داشتیم این بازی تماشاگر داشت. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی فرکی تصریح کرد: امیدوارم بازی پر گلی را شاهد باشیم. تفاضل گل پرسپولیس منفی یک است و ما دوازده گل زده و دوازده گل خورده داریم یعنی ما تیم هجومی هستیم و می‌خواهیم دروازه پرسپولیس را باز کنیم و گل نخوریم.

هر بازی برای پرسپولیس، حکم فینال دارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گابریل کالدرون در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پیکان افزود: هر بازی برای ما یک فینال است و ما باید حتما این بازی را ببریم. ما با تیمی بازی می‌کنیم که گل‌های زیادی زده و خورده است. درباره تیم ملی هم بیشتر نگران کسانی هستم که بازی نکردند چرا که آن‌ها دو هفته با ما نبودند و این مسئله باعث می‌شود تا ریتم آن‌ها به هم بخورد. وی افزود: نورالهی در یک بازی کامل و در یک بازی هم ۳۰ دقیقه بازی کرد و بیرانوند و کنعانی‌زادگان هم در دو بازی ثابت بودند. از طرفی بشار رسن هم مشکل پاسپورت دارد و به این بازی نمی‌رسد، اما در مجموع با همه مشکلاتی که وجود دارد به این بازی خوشبین هستم. برای بازیکن مهمتر از همه این است که در خدمت تیم باشند و با تمام توان بازی کنند.
فوتبالیفوتبالی1 روز قبل
پایگاه خبری فوتبالی- مدافع میانی استقلال به دلیل مصدومیت در اردوی تیم ملی، قادر به همراهی این تیم در دیدار هفته آتی نخواهد بود. به گزارش فوتبالی و به نقل از ایلنا، سیاوش یزدانی، مدافع میانی استقلال به دلیل مصدومیت از ناحیه عضله پا قادر به همراهی این تیم در جدال هفته آینده آبی‌پوشان نخواهد بود. مصدومیت سیاوش یزدانی از ناحیه عضله پشت پا هست و گفته می‌شود این بازیکن احتمالا ۲ تا ۳ هفته شرایط شرکت در تمرینات را ندارد و نمی‌تواند برای این تیم بازی کند. این در شرایطی است که استقلال برای بازی با سایپا عارف غلامی را هم به دلیل محرومیت در اختیار نخواهد داشت و باید دید استراماچونی چه تصمیمی در مورد خط دفاع خود خواهد گرفت.
فوتبالیفوتبالی1 روز قبل
به گزارش فوتبالی، آریا برزگر مهاجم تیم ملی جوانان ایران، پس از درخشش در این تیم و تیم باشگاهی‌اش خلیج فارس شیراز، که قهرمان لیگ پایه کشور است، مورد توجه استقلال و پرسپولیس قرار گرفت. ابتدا این باشگاه پرسپولیس بود که به توافق با برزگر نزدیک شد. اما برخی منابع خبری ادعا کردند باشگاه پرسپولیس زیر بار تهیه منزل برای این بازیکن شیرازی نرفته و در نتیجه این بازیکن به استقلال نزدیک شد. اما باشگاه پرسپولیس هم دست بردار صید این ماهی نقل و انتقالاتی نبود. دوم اینکه، این قرارداد دو جانبه بین باشگاه استقلال و باشگاه خلیج فارس شیراز بسته شده و به طرف سوم قرارداد یعنی آریا برزگر هیچ ارتباطی ندارد.

اخبار بیشتر