اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۰ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۰ مهرماه

چهارشنبه ۱۰ مهر | قیمت ارز در صرافی ملی و بانک‌ها و نرخ ارز مسافرتی

همشهریخبرگزاری همشهری
چهارشنبه ۱۰ مهر | قیمت ارز در صرافی ملی و بانک‌ها و نرخ ارز مسافرتی
همشهری آنلاین: صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان و قیمت یورو را ۱۲ هزار و ۶۵۰ تومان تعیین کرده ضمن اینکه قیمت درهم در بازار آزاد ۳ هزار و ۱۷۲ تومان و قیمت پوند ۱۴ هزار و ۱۸۷ تومان تعیین شده است.

به گزارش تسنیم، ‌صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه دهم مهرماه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ثبات نسبت به روز کاری قبل ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱هزار و ۳۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۱۲هزار و ۶۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲هزار و ۵۵۰ تومان است.

به گزارش تسنیم، ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند. این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

قیمت درهم برای فروش در بازار آزاد در روز جاری ۳هزار و ۱۷۲ تومان و قیمت پوند انگلیس ۱۴ هزار و ۱۸۷ تومان تعیین شده است؛ ضمن اینکه صرافی‌های آزاد، قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام می‌کنند.

گفتنی است، امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را ۱۱ هزار و ۳۹۶ تومان و ۵ ریال، قیمت یورو را ۱۲ هزار و ۴۱۰ تومان و ۴ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۴ هزار و ۳ تومان و ۲ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند. قیمت دلار، نسبت به دیروز ثابت مانده ولی قیمت یورو و پوند افزایش یافته است.

** توجه داشته باشید که قیمت‌های درج‌ شده در این خبر برای دلار، یورو و پوند، قیمت خرید بانک از مردم است نه فروش!

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۲ هزار و ۵۸۵ تومان و ۸ ریال می‌فروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل افزایش یافته است.

به گزارش تسنیم، مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته‌ شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند. کد خبر ۴۵۷۱۸۹

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت ماهی در ایران بالا است

همشهریخبرگزاری همشهری
قیمت ماهی در ایران بالا است
همشهری آنلاین: رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی از کاهش تقاضا برای مرغ و ماهی خبر داد و گفت: قدرت خرید مردم کفاف خرید ماهی را نمی‌دهد.

مهدی یوسف‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با بازار مرغ و ماهی، اظهار کرد: هر ساله با نزدیک شدن به فصل سرد سال میزان تقاضا برای ماهی و غذاهای دریایی افزایش می‌یابد که در سال جاری با توجه به میزان تولید و کاهش تقاضا از سوی مصرف‌کنندگان در پی رشد قیمت، بازار با هیچگونه کمبودی مواجه نخواهد بود.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی ادامه داد: قیمت فعلی عرضه ماهی و دیگر آبزیان خوراکی با توجه به هزینه‌های تمام شده تولید، منطقی و مناسب است اما قیمت‌ها همخوانی با قدرت خرید مردم ندارد.

وی خاطرنشان کرد: ماهی در ایران از قیمت بالایی برخوردار است و قیمت‌های اعلامی با قدرت خرید مردم همخوانی ندارد.

یوسف‌خانی در رابطه با وضعیت بازار مرغ بیان کرد: در شرایط فعلی میزان عرضه مرغ از تقاضا پیشی گرفته و این موضوع کاهش قیمت مرغ را رقم زده است، در حال حاضر حتی در برخی از مناطق مرغ به قیمت کمتری از نرخ مصوب به دست مصرف‌کننده نهایی می‌رسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی انجام سفرهای روزهای پایانی تابستان، برگزاری مجالس عزای حسینی، گشایش مدارس و افزایش هزینه‌های خانوار در روزهای ابتدایی مهر را از دلایل اصلی کاهش تقاضای مرغ دانست. کد خبر ۴۵۷۱۸۵

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش جهانی قیمت پسته

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
افزایش جهانی قیمت پسته
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان از افزایش جهانی قیمت پسته نسبت به سال گذشته خبر داد.

آفتاب‌‌نیوز :

حسین رضایی امروز با بیان اینکه روز گذشته نرخ جهانی پسته با رقم ۹٫۶ دلار اعلام شد، اظهار داشت: سال گذشته هر کیلو پسته مبلغ ۸٫۲ دلار بود که با توجه به افزایش ۱٫۴ دلاری شاهد قیمتی در حدود ۱۱۰ هزار تومان خواهیم بود و قطعا در کشورمان به این قیمت می‌رسیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان خاطرنشان کرد: تجار ایرانی عجله نکنند و برای اعلام هر نرخی به تجار خارجی حتما با هم هماهنگ باشند و قیمت پایین اعلام نکنند.

رضایی تصریح کرد: قیمت‌گذاری برای روان‌سازی بازار است و هنوز امکان افزایش مجدد قیمت وجود دارد.

افزایش جهانی قیمت پسته - 6

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۷/۱۰

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۵۲ سنت افزایش به ۵۹ دلار و ۴۱ سنت رسید و بخشی از افت قیمت سه جلسه گذشته را جبران کرد.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، پس از آنکه آمارهای صنعتی نشان داد که میزان ذخایر نفت خام آمریکا به شکل غیرمنتظره‌ای کاهش یافته است، قیمت نفت پس از چند جلسه کاهش امروز اندکی ترمیم شد. بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۵۲ سنت افزایش به ۵۹ دلار و ۴۱ سنت رسید و بخشی از افت قیمت سه جلسه گذشته را جبران کرد. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز ۶۱ سنت افزایش داشت و به ۵۴ دلار و۲۳ سنت رسید.

جفری هالی تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندای سنگاپور گفت: «نفت برنت و نفت وست تگزاس اینترمدییت در معاملات اولیه امروز افت قیمت‌ها روز سه شنبه را جبران کرده‌اند» هرچند که به دلیل تعطیلی برخی بازارها در مناطق مختلف جهان حجم معاملات پایین بوده است. وی افزود، ما انتظار داریم با نزدیک شدن قیمت‌ها به ۶۱ (برنت) و ۵۵ دلار (نفت خام آمریکا) رشد قیمت‌ها متوقف شود.

پس از آنکه انستیتوی نفت آمریکا اعلام کرد که میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته ۵٫۹ میلیون بشکه کاهش داشته که بر خلاف پیش بینی‌های افزایشی تحلیلگران بود، قیمت نفت شاهد افزایش بود. آمارهای هفتگی اداره اطلاعات انرژی آمریکا قرار است امروز منتشر شود. قیمت‌ها هم اکنون پایین‌تر از سطح قیمت‌های قبل از حمله به تاسیسات نفتی عربستان قرار دارد، زیرا عربستان ظرفیت تولید نفت خود را بازسازی کرده است.

هووی لی اقتصاددان او سی بی سی بانک در سنگاپور گفت، افت قیمت‌ها بدان معناست که بازار انتظار انجام حملات مشابه را ندارد. در همین حال روز سه شنبه، اکوادور یکی از کوچکترین تولید کنندگان عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) اعلام کرد که از ابتدای ماه ژانویه این سازمان را ترک خواهد کرد. اکوادور دومین کشور پس از قطر است که طی یک سال گذشته از اوپک خارج می‌شود.

تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

تثبیت قیمت گوشت قرمز با واردات

مهرخبرگزاری مهر
تثبیت قیمت گوشت قرمز با واردات
قائمشهر - معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران گفت: با واردات از کشورهای همسایه، قیمت گوشت قرمز تثبیت شده است و باید نظارت بیشتری بر این روند وجود داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا عطایی نژاد، سه شنبه شب در مراسم افتتاح نمایشگاه دام و طیور، شیلات و آبزیان و صنایع وابسته در نمایشگاه بین‌المللی مازندران در قائم‌شهر، اظهار داشت: صنعت طیور مازندران در همه حلقه‌های مرغ مادر، مرغ لاین و اجداد و مرغ گوشتی دارای رتبه اول کشوری است.

وی با اشاره به شانزهمین نمایشگاه دام و طیور و شیلات و آبزیان، گفت: در این نمایشگاه مرغداران با مبادله اطلاعات و استفاده از موضوعات آموزشی از آخرین تکنولوژی روز دنیا استفاده می‌کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی مازندران، با بیان اینکه مازندران در بخش دام و طیور جزو اولین استانهایی بوده که به خودکفایی رسیده‌است، عنوان کرد: به جز گوشت قرمز در بیشتر حلقه‌ها، زیرساختهای لازم برای خودکفایی را داریم.

عطایی‌نژاد تصریح کرد: در کشور ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن گوشت سفید تولید می‌شود که اگر برنامه‌های لازم برای صادرات صورت بگیرد، این رقم به ۳ میلیون تن هم خواهد رسید.

وی با اشاره به نوسانات قیمت گوشت قرمز گفت: به علت نوسانات ارز و احتمال امکان قاچاق گوشت به کشورهای همسایه در یکسال گذشته قیمت گوشت قرمز افزایش یافت که با وارداتی که انحام گرفت می‌توان گفت قیمت گوشت قرمز تثبیت شده‌است.

یارآور می‌شود: نمایشگاه دام و طیور، شیلات و آبزیان و صنایع وابسته با ۵۰ غرقه با حضور تولیدکنندگان ۱۰ استان و برخی از نمایندگیهای شرکتهای خارجی از ۹ تا ۱۲ مهر ماه از ساعت ۱۶ الی ۲۱ در نمایشگاه بین‌المللی مازندران واقع در قائئم‌شهر در حال برگزاری است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ورود پلیس به بازار داروهای قاچاق ناصرخسرو +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
پلیس در این زمینه ۴۵ نفر را دستگیر کرد ۳۰ هزار انواع و اقسام داروهای تقلبی کشف و ضبط شد و با ۱۵۰ داروخانه که در این رابطه فعال بودند برخورد شد.

دلارهای آمریکا برای طلبه قلابی +عکس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، صفحه اینستاگرام لبنان ایران نوشت: محمد علی ترشیشی طلبه قلابی وابسته به سفارت آمریکا که در تظاهرات لبنان همراه چند نفر دیگر، به نماد وحدت ادیان آمده بود مبالغ زیادی دلار تحویل گرفته. امروز در تظاهرات یک روحانی دیگر بین مردم پول توزیع می‌کرد. مردم هم عصبانی شده و از نیروهای امنیتی خواستند آنها را دستگیر کرده و تحقیق کنند این پولها را از کجا آورده و برای چه توزیع می‌کند. هر جا آخوند قلابی هست نام آمریکا می‌درخشد! توضیح: ترشیشی مدعی شده این پول را از یک عراقی گرفته تا برایش زمینی بخرد.

داخلی سازی تجهیزات پتروشیمی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​امروز با امضای تفاهم نامه‌ای برای داخلی سازی تجهیزات در پتروشیمی، گام دیگری برای خودکفایی در صنعت برداشته شد. ماشین سازی اراک و شرکت آذرآب به میدان آمدند تا برای تولید تجهیزات صنعت پتروشیمی اقدام کنند و در مجموع این صنعت از واردات ۶۰ میلیون یورو ماشین آلات بی نیاز شود. در مجموع بیش از ۳ هزار ۵۰۰ واحد ماشین سازی و ساخت تجهیزات، ​در کشور فعال هستند و حدود ۲ هزار نیاز صنعتی نیز شناسایی شده است که در صورت حمایت از این واحد‌ها، ​می توانند آن‌ها را داخلی سازی کنند.

از چاه تا باک

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نفت خام استخراجی در سکو‌های نفتی در خلیج فارس از طریق خطوط انتقال در زیر آب به نزدیک‌ترین پالایشگاه‌ها منتقل می‌شود. در پالایشگاه‌ها، ​ نفت خام در چند مرحله تصفیه و به فراورد‌هایی مانند بنزین تبدیل می‌شود. روزانه به طور میانگین ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در ۱۰ پالایشگاه کشور تولید می‌شود که این بنزین برای توزیع، به انبار‌ها و مخازن سوخت در سراسر کشور انتقال می‌یابد. شاید بسیاری از رانندگان وسایل نقلیه که هر روز در جایگاه‌ها، ​سوخت تحویل می‌گیرند، ​به این سفر طول و دراز و سختی‌های تولید بنزین نمی‌اندیشند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
چرا؟ مصرف بیش از حد قهوه می‌تواند اثرات اضطراب را بدتر کند یا با کاهش زمان خواب مناسب فرد را عصبی و زودرنج کند. اما بد نیست بدانید گاهی قهوه نیز با معده درد و تهوع مرتبط است. بنابراین اگر قهوه در معده شما درد ایجاد می‌کند، بهتر است به فکر تغییر عادات مصرف قهوه خود باشید. سردردطبق یک مطالعه جدید، مقدار متوسط کافئین با کمک داروهای تسکین دهنده درد باعث تسکین سردرد می‌شود. اما اگر بیش از حد قهوه می‌نوشید یا حداقل ۵ بار در روز به سراغ کافئین می‌روید باید منتظر نتیجه معکوس قهوه یعنی سردرد باشید.

اخبار بیشتر