حال و هوای این روزهای بازار مسکن
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

حال و هوای این روزهای بازار مسکن

تاثیر مخرب نرخ ارز بر بازار مسکن/ لزوم استفاده از ظرفیت‌های این بازار

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
تاثیر مخرب نرخ ارز بر بازار مسکن/ لزوم استفاده از ظرفیت‌های این بازار
خبرگزاری میزان- رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: در نظر گرفتن معیار نرخ ارز در بازار برای تعیین قیمت مسکن موجب افزایش قیمت در این بازار خواهد شد و با توجه به اینکه در ایران صنعتی جز ساخت و ساز وجود ندارد و نبود تمایل برای رقایت در این صنعت موجب صعودی شدن قیمت مسکن می‌شود.

بازار مسکن، کسی برای خرید پا پیش نمی‌گذارد!

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بازار مسکن، کسی برای خرید پا پیش نمی‌گذارد!
قیمت مسکن از ابتدای سال تا کنون 62 درصد افزایش یافته است. مسکن سرمایه‌ای‌ترین کالای ایرانی سال هاست که در سبد خانوار ایرانی جای ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است.

این بازار اما موقعیت متفاوت‌تری را نسبت به قبل دارد . در این بازار فروشنده کمتر پیدا می‌شود. اغلب مالکان دست از فروش کشیده‌اند و منتظرند قیمت‌ها راه خود را روشن کنند .

تب رشد قیمت‌ها به گفته برخی فعالان بازار در حال فروکش است چرا که تقاضا برای خرید مسکن، در این وضعیت در تهران پایین بوده و کسی یارای خرید واحد مسکونی، به قیمتی متوسط هفت میلیون و سیصد هزار تومان را ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

فروش نجومی املاک توسط بانک صادرات/ خریداران چه کسانی هستند؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
فروش نجومی املاک توسط بانک صادرات/ خریداران چه کسانی هستند؟
اقتصاد > بازار مالی - ایلنا نوشت: بانک صادرات ایران در سال ٩٦ و پنج ماهه نخست سال ٩٧ تعداد ٥٣٠ رقبه از املاک مازاد خود را واگذار کرد.

این بانک در راستای عمل به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، تزریق بیشتر منابع به واحدهای تولیدی و چابک سازی ساختارهای مالی از ابتدای سال ٩٦ تا ٢٥ مردادماه سال جاری بالغ بر ٥٣٠ رقبه املاک مازاد خود به ارزش بیش از ٥ هزار و ١٥٣ میلیارد ریال را فروخت.

بنابراین گزارش، طی سال ٩٦ تعداد ٤٢٨ رقبه از املاک مازاد بانک به ارزش بالغ بر ٤ هزار و ٤٣٨ میلیارد ریال و در ٥ ماه ابتدای سال ٩٧ نیز ١٠٢ رقبه از این املاک به ارزش بیش از ٧١٤ میلیارد ریال به فروش رفته که اهداف بانک در مسیر تحقق نقشه راه برای اصلاح ساختار مالی بانک و استفاده بهینه از منابع املاک مازاد همچنان دنبال می‌شود.

فروش نجومی املاک توسط بانک صادرات/ خریداران چه کسانی هستند؟ - 2

پیشتر حجت‌اله صیدی، مدیر‌عامل بانک صادرات ایران در مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده این بانک بر فروش اموال مازاد در راستای چابک‌سازی و اصلاح ساختار مالی بانک تاکید کرد و دراین خصوص گفت: در سال ٩٦ بیش از ٨٦١ میلیارد ریال از بابت فروش املاک مازاد سود نصیب بانک شده که از رشد ٩١.٨ درصدی حکایت دارد.

این بانک در راستای عمل به مفاد بندهای ١٦ و ١٧ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر مصوب سال ٩٤ و ارتقای نظام مالی کشور، طی سال ٩٤ تعداد ١٠٣ رقبه و در سال ٩٥ نیز تعداد ١٤٧ رقبه ملک مازاد بانک خود را فروخت که در هم‌راستایی با اجرای قانون مورد اشاره، برنامه‌های مدونی برای تداوم این روند در سال ٩٧ نیز در ستور کار است. در نظر گرفتن ساز و کار لازم برای فروش املاک، تهیه نرم‌افزار جامع اطلاعاتی و ثبت سوابق املاک مازاد همزمان با تعیین کمیته‌های ویژه پیگیری فروش املاک از اولویت‌های کاری این بانک طی سال‌های اجرای این قانون بوده است.

23231

خواندن خبر در سایت منبع

مسکن غده سرطانی غیرشفاف است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
مسکن غده سرطانی غیرشفاف است
سجادمحمد یارزاده با اشاره به این‌که نبود اطلاعات شفاف در بخش مسکن باعث می شود که خریدار نداند مسکن را چه کسی­­ ساخته است، تصریح کرد: مسکن یک غده سرطانی در جامعه است که ­با ­زور و ­اجبار نمی‌توانیم با آن برخورد کنیم

سجادمحمد یارزاده با بیان این‌که مسکن جزء مقوله ­سرمایه ای در کشور و ­نیازمند ­ثبات است و ­­عدم ثبات،­ بی سامانی به بار می آورد مانند امروز که ­تورم دامن مسکن را گرفته است، اظهار کرد: یکی از راهکارهای بی ثباتی قیمت مسکن را شفافیت اطلاعات در این بخش است. هر چقدر تصدی گری دولت مربوط به تولید مسکن را در مقوله ­سکونت کم کنیم مردم به عدد واقعی ­قیمت مسکن نزدیکتر خواهند شد و با ورود بخش خصوصی کیفیت مسکن افزایش می یابد.

وی با اشاره به این‌که نبود اطلاعات شفاف در بخش مسکن باعث می شود که خریدار نداند مسکن را چه کسی­­ ساخته است، تصریح کرد:  مسکن یک غده سرطانی در جامعه است که ­با ­زور و ­اجبار نمی‌توانیم با آن برخورد کنیم. این بخش  یک مقوله­ اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است­ که در مقوله ­فرهنگی،­ باید آمایش سرزمین صورت گیرد.­

وی­ با اشاره به اینکه باید به مانیتورینگ مسکن آگاهی لازم را بدهیم،­ گفت: شناسنامه فنی مسکن در انتخاب مسکن به شهروند کمک می کند و او می تواند با اطمینان خرید کند.

وی با اشاره به اینکه مردم نسبت به سازه ای که در آن سکونت دارد اعتماد ندارند، اظهار داشت: کیفیت سازه هم از مسائلی است که باید نسبت به آن توجه لازم را داشته باشیم. 

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

الفالف23 ساعت قبل
وزیر بهداشت با اشاره به تایید پنج مورد ابتلا به کرونا ویروس در کشور، گفت: کانون آلودگی کرونا در داخل کشور است. وی با عنوان این مطلب که در حال حاضر در شرایط پیک آنفلوانزای نوع B در کشور هستیم و ما را گرفتار کرده است، ادامه داد: کرونا ویروس، پدیده‌ای است که می‌تواند برای ما زحمت ایجاد کند. وزیر بهداشت با اشاره به افراد مبتلا به کرونا ویروس، گفت: بررسی‌ها نشان داده است که این افراد هیچ سفری به خارج از کشور نداشته‌اند. بنابراین، باید گفت که کانون آلودگی در داخل کشور شکل گرفته است. نمکی از جامعه پزشکی درخواست کرد با همکاری همدیگر در سراسر کشور کرونا ویروس را مثل آنفلوانزا جمع کنیم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، یک رستوران برای قسمت صندوق خود دست به ابتکار جالبی زده است. انتشار عکس این خلاقیت در شبکه‌های اجتماعی بازتاب داشته است.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
وزیر بهداشت گفت: ‌حتما ویروس کرونا را با هوشمندی مردم و تلاش عزیزان من در حوزه بهداشت و درمان و همکاری بین بخشی سایر دستگاه‌ها در اسرع وقت به حد تعادل و مهار خواهیم رساند. دو نفر از این افراد در قم و یک نفر نیز پزشکی است که از قم به اراک رفته بود. کرونا در بچه‌ها و جوانان معمولا در حد آنفولانزا نه بیماری‌زایی دارد ونه ناتوانی و کشندگی به همراه خواهد داشت. ویروس کرونا به خطرناکی که ممکن است در اذهان برخی جا افتاده باشد نیست و امیدواریم با هوشیاری مردم و همکاری بین بخشی آن را در کشور مهار و کنترل کنیم. وزیر بهداشت در پاسخ به پرسش دیگری درباره آمار افراد مشکوک به کرونا گفت: تاکنون ابتلا ۵ نفر به ویروس کرونا در کشور قطعی شده و حدود ۲۵ مورد تست در دست بررسی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
ایبناایبنا1 روز قبل
بر اساس بررسی‌ها تراکنش‌های زیر ۳۰ هزار تومان باید به‌صورت بزن و برو (TAP AND GO) با کیف پول و بدون پین اجرایی شود و در مبالغ بالای ۳۰ هزار تومان تا یک مبلغ مشخص از کیف پول آنلاین و با پین باید استفاده شود و از یک مبلغی به بعد هم در کل کیف پول نباید کاربرد داشته باشد. به عقیده من کیف پول باید تمام کارکردهای یک کیف پول واقعی را داشته باشد و استانداردها در آن اعمال شود که به این سمت هم در حال حرکت هستیم. شاه گشتاسبی: اعتباری که در یک حلقه بسته برای دریافت یک خدمت خاص مورد بهره برداری قرار می‌گیرد از دیدگاه بانک مرکزی کیف پول است؟ محمدبیگی: من اسم آن را کیف پول نمی‌گذارم؛ اما می‌تواند شبه کیف پول و تمرینی از کیف پول باشد. محمد بیگی: کیف پول در معنای عام کیف پول است؛ ولی با توجه به کارکردش در جاهای خاص مدل‌های متفاوتی را به خود می‌گیرد که شامل کیف پول بسته، نیمه باز و باز می‌شود. من اعتقاد دارم تا رگولاتور قوانین بخش کیف پول را ابلاغ نکند، نمی‌توان یک کیف پول فراگیر را راه اندازی و توسعه داد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شرکت هواپیمایی ماهان در خصوص انجام پروازهای چین بیانیه‌ای صادر کرد که به شرح زیر است: پروازهای هواپیمایی ماهان در چند روز اخیر به مقصد کشور چین، بنا به درخواست دولت جمهوری اسلامی ایران، برای ارسال کمک‌های بشر دوستانه، با رعایت تمام نکات ایمنی بوده است. پروازهای مسافری هواپیمایی ماهان به چین، از چند هفته پیش لغو شده تا اطلاع ثانوی انجام نمی‌شود.

اخبار بیشتر