خونِ تازه در رگ‌های سروقامتان ایران با درخشش جوانان
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

خونِ تازه در رگ‌های سروقامتان ایران با درخشش جوانان

جام‌جهانی والیبال| ایتالیا به سختی از سد آرژانتین گذشت

فارسخبرگزاری فارس
جام‌جهانی والیبال| ایتالیا به سختی از سد آرژانتین گذشت
تیم ملی والیبال ایتالیا در سومین مسابقه خود در جام‌جهانی به سختی از سد آرژانتین گذشت.

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم‌های ملی والیبال ایتالیا و آرژانتین امروز در جام‌جهانی ۲۰۱۹ به مصاف هم رفتند. در این مسابقه ایتالیایی‌ها موفق شدند با نتیجه ۳ بر ۲ و با امتیازهای ۲۸ - ۲۶، ۲۵ - ۱۷، ۱۲ - ۲۵، ۱۸ - ۲۵ و ۱۰ - ۱۵ از سد آرژانتین گذشتند.

آرژانتین در دو مسابقه قبلی خود تیم‌های تونس و آمریکا را شکست داده بود. این تیم در چهارمین مسابقه خود باید فردا از ساعت ۷ به مصاف لهستان برود.

شاگردان بلنجینی در تیم ایتالیا در بازی اول مغلوب ژاپن شده و در گام دوم نتیجه را به آمریکا واگذار کرده بودند. لاجوردی‌پوشان در چهارمین مسابقه خود باید فردا از ساعت ۹:۳۰ مقابل تونس قرار بگیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

جام جهانی والیبال/ نخستین پیروزی ایران در جام جهانی با بازیکنان ذخیره

نودخبرگزاری نود
جام جهانی والیبال/ نخستین پیروزی ایران در جام جهانی با بازیکنان ذخیره
تیم ملی والیبال ایران در ادامه جام جهانی ۲۰۱۹ به مصاف تیم والیبال کانادا رفت و موفق شد با نتیجه ۳ بر یک مقابل این تیم به پیروزی برسد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از تسنیم، نخستین بازی از روز سوم جام جهانی والیبال ۲۰۱۹ بین دو تیم بدون پیروزی ایران و کانادا در شهر ناگانو برگزار شد. تیم ایران با بازیکنان ذخیره خود موفق شد با نتیجه ۳ بر یک و با امتیازات ۱۸-۲۵، ۲۵-۲۳، ۲۷-۲۵ و ۲۵-۱۹ مقابل کانادا به پیروزی برسد و نخستین برد خود از این بازی‌ها را بدست بیاورد.

تیم ایران که به خاطر ۲ شکست متوالی مقابل روسیه و مصر و البته خستگی بازیکنان، مورد انتقاد گرفته بود برای شروع بازی مقابل کانادا با ترکیب متفاوت جواد کریمی، پوریا یلی، علی اصغر مجرد، مسعود غلامی، فرهاد قائمی، امیرحسین اسفندیار و محمدرضا موذن وارد زمین شد.

داورانی از ایتالیا و لهستان، قضاوت این بازی را بر عهده داشتند ضمن اینکه در این تورنمنت دانیل لوئیس به جای گلن هوگ، هدایت تیم ملی کانادا را بر عهده داشت.

دو تیم در ابتدای ست پا به پای هم امتیاز می‌گرفتند ولی اشتباهات بیشتر بازیکنان ایران، برتری کانادا را دنبال داشت. نکته قابل توجه این ست، دو سرویس بدون بازگشت مجرد به زمین کانادا بود که تقاضای وقت استراحت توسط مربی حریف را در پی داشت. تیم ایران ست نخست را ۲۵ بر ۱۸ واگذار کرد.

تیم والیبال ایران تا پایان ست اول ۸ امتیاز از اسپک، ۲ امتیاز از دفاع روی تور، ۲ پوئن سرویس و ۶ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و در مقابل کانادا نیز ۱۰ امتیاز از اسپک، ۳ امتیاز از دفاع روی تور، ۲ پوئن سرویس و ۹ امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد.

در ست دوم با وجود امتیازاتی که تیم والیبال ایران به خاطر کم تجربگی از دست می‌داد، نخستین وقت استراحت فنر در امتیاز ۸ بر ۶ برای ایران به دست آمد. سرویس‌های فوق العاده فرهاد قائمی، امیرحسین اسفندیار و همچنین حملات موثر بازیکنان ایران، برتری ۱۲ بر ۸ را برای ایران به دنبال داشت. از نوع نشستن بازیکنان اصلی ایران در خارج از زمین، مشخص بود که کمکی از جانب آنها به بازیکنان درون زمین نخواهد شد. عملکرد بهتر کانادا در دفاع روی تور و استفاده بهتر از توپ‌ها برگشتی، نتیجه را در امتیاز ۲۱ مساوی کرد. تمایل کریمی برای استفاده بیشتر از مهاجمان سرعتی خود، امتیاز ۲۴ را برای ایران به ارمغان آورد. در این ست مصدومیت فرهاد قائمی، باعث حضور پوریا فیاضی در زمین شد. اسپک مجرد، تیم ایران را ۲۵ بر ۲۳ برنده ست دوم کرد.

تیم ایران تا پایان ست دوم ۲۶ امتیاز از اسپک، ۲ امتیاز از دفاع روی تور، ۳ پوئن سرویس و ۱۲ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل کانادا نیز ۲۴ امتیاز از اسپک، ۵ امتیاز از دفاع روی تور، ۴ پوئن سرویس و ۱۵ امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد.

حضور میلاد عبادی پور از ابتدای ست سوم، تصمیم ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی ایران برای جانشینی فرهاد قائمی بود. برتری ۳ امتیازی ایران در این ست با سرویس و دفاع‌های بهتر بازیکنان کانادا به سرعت جبران شد و وقت استراحت فنی دوم در امتیاز ۱۶ بر ۱۳ برای این تیم به دست آمد. ثبت امتیاز ۲۱ بر ۲۰ برای ایران، نتیجه اسپک‌های بهتر شاگردان کولاکوویچ در این ست سوم بود. پوریا فیاضی هم در اواخر این ست برای تقویت دریافت تیم به جای اسفندیار وارد زمین شد. ویدئو چلنج، امتیاز ۲۴ را به ایران داد و تیم ملی در ست سوم نیز ۲۷ بر ۲۵ برنده شد.

تیم والیبال ایران تا پایان ست سوم ۴۳ امتیاز از اسپک، ۴ امتیاز از دفاع روی تور، ۳ پوئن سرویس و ۲۰ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل کانادا نیز ۴۱ امتیاز از اسپک، ۷ امتیاز از دفاع روی تور، ۴ پوئن سرویس و ۲۱ امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد.

برنامه تاکتیکی ایران در این بازی، استفاده بیشتراز مهاجمان سرعتی و آمار بازی هم به خوبی موید این ثبت امتیازات بیشتر توسط غلامی و مجرد بود. دومین وقت استراحت فنی ست چهارم در حالی به دست آمد که ایران ۳ امتیاز برتر از حریف بود. پیروزی ایران در دو ست متوالی، اعتماد به نفس بیشتری را برای بازیکنان و در مقابل افزایش اشتباهات را برای تیم کانادا به دنبال داشت. همچنین بازیکنان دریافت کننده ایران، عملکرد به مراتب بهتری نسبت به حریف داشتند. تیم ایران در این ست هم ۲۵ بر ۱۹ برنده شد تا نخستین پیروزی در جام جهانی به نام بازیکنان ذخیره ایران ثبت شود.

تیم والیبال ایران تا پایان ست چهارم ۵۵ امتیاز از اسپک، ۶ امتیاز از دفاع روی تور، ۴ پوئن سرویس و ۳۰ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل کانادا نیز ۵۵ امتیاز از اسپک، ۸ امتیاز از دفاع روی تور، ۴ پوئن سرویس و ۳۵ امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد.

تیم ایران در بازی بعدی خود از ساعت ۱۱:۳۰ فردا شنبه به مصاف استرالیا می‌رود.

خواندن خبر در سایت منبع

جام‌جهانی والیبال| هوگ: انرژی ایران بعد از ست اول بالا رفت

فارسخبرگزاری فارس
جام‌جهانی والیبال| هوگ: انرژی ایران بعد از ست اول بالا رفت
کاپیتان تیم ملی والیبال کانادا گفت: بعد از ست اول انرژی تیم ایران بیشتر شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی والیبال کانادا در سومین مسابقه خود در رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ با نتیجه ۳ بر یک مغلوب ایران شد.

نیکولاس هوگ، کاپیتان تیم ملی والیبال کانادا درمورد این مسابقه اظهار داشت: اول از همه به تیم ایران تبریک می‌گویم. آنها بعد از ست اول واقعا سطح و انرژی خود را بالا بردند و سرویس‌های بهتر و قدرتمندتری زدند که این امر ما را با مشکل روبرو کرد.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم ما در بخش سرویس فشار زیادی به حریف وارد نکردیم. شانس‌هایی داشتیم، اما کارمان برای اتمام ست‌ها کمی سخت شد و نتوانستیم در پایان ست‌ها بازی خوبی از خود به نمایش بگذاریم.

خواندن خبر در سایت منبع

جام‌جهانی والیبال| لوئیس: به شاگردانم افتخار می‌کنم

فارسخبرگزاری فارس
جام‌جهانی والیبال| لوئیس: به شاگردانم افتخار می‌کنم
سرمربی تیم ملی والیبال کانادا پس از شکست مقابل ایران گفت: به شاگردانم افتخار می‌کنم که جنگنده ظاهر شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، دنیل لوئیس پس از شکست ۳ بر یک تیمش مقابل ایران در رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ اظهار داشت: ایران در این مسابقه خیلی خوب بازی کرد. سرعتی‌زن‌های ایران در بازی امروز عملکرد خوبی داشتند. ما به دنبال راه حل برای مقابله با آنها بودیم. باید در دفاع منظم‌تر و بهتر ظاهر می‌شدیم.

وی ادامه داد: بازیکنانم سخت جنگیدند و هرگز تسلیم نشدند و من از این امر خوشحالم. ما باید فیلم بازی‌ها را ببینیم تا بعد از آنالیز راهی برای انتقال بهتر توپ پیدا کنیم. ما در لحظات حساس چند توپ را از دست دادیم که فکر می‌کنم در نتیجه بازی تاثیرگذار بود؛ با این حال من به شاگردانم افتخار می‌کنم. آنها در تمام طول مسابقات جنگیدند و ما همچنان به دنبال کسب اولین پیروزی خود در این تورنمنت هستیم.

سرمربی تیم ملی والیبال کانادا خاطرنشان کرد: به دلیل نحوه برگزاری این مسابقات زمان زیادی بریا ایجاد تغییر و تمرین نداریم، بنابراین باید صبور باشیم و ناامیدی‌ها را مدیریت کنیم. اگر ناامیدی به سراغ ما بیاید کسب پیروزی سخت می‌شود. من فکر می‌کنم نباید خیلی نگران نتیجه باشیم و اگر روی اجرای دقیق برنامه‌ها تمرکز کنیم می‌توانیم راه رسیدن به پیروزی را هم راحت‌تر پیدا کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی والیبال کانادا در رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ سه شکست مقابل ایران، برزیل و روسیه در کارنامه خود دارد.

دنیل لوئیس در غیاب گلن هوگ هدایت تیم ملی والیبال کانادا را در این دوره از مسابقات برعهده دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

جزئیات آماری بازی تیم‌ ملی والیبال ایران‌ مقابل کانادا

موجخبرگزاری موج
جزئیات آماری بازی تیم‌ ملی والیبال ایران‌ مقابل کانادا
آمار بازی تیم‌ ملی والیبال ایران‌ مقابل کانادا منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سرانجام امروز (جمعه) ۱۲ مهر ماه تیم ملی والیبال ایران پس از دو باخت در جام‌جهانی ۲۰۱۹ ژاپن، بازی سوم‌ خود را با ترکیب دوم و جوانانش آغاز کرد که توانست ۳ - ۱ (۱۸-۲۵، ۲۵-۲۳، ۲۷-۲۵ و ۲۵-۱۹) مقابل کانادا به پیروزی برسد.

در این بازی ایران ۵۶ امتیاز از آبشار، ۶ امتیاز از دفاع روی تور و ۴ امتیاز سرویس کسب کرد. ۲۹ امتیاز ایران نیز با خطاها و اشتباهات بازیکنان‌ کانادا کسب شد.

کانادا نیز ۵۵ امتیاز از آبشار، ۸ امتیاز از دفاع روی تورو ۴ امتیاز از سرویس کسب کرد. ۲۵ امتیاز تیم کانادا نیز با خطاها و اشتباهات بازیکنان ایران به دست آمد.

در پایان این بازی «شارون ‌ورنون» پشت خط زن تیم کانادا با کسب ۲۴ امتیاز، امتیاز آورترین بازیکن زمین شد. علی‌اصغر مجرد نیز با کسب ۱۵ امتیاز، امتیاز آورترین بازیکن ایران شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

روزنوروزنو12 ساعت قبل
روزنامه عربستانی قبل از دیدار حساس استقلال برابر الاهلی از تجربه بالای سرمربی آبی پوشان پایتخت سخن به میان آورد. به گزارش ایسنا، در یکی از حساس‌ترین دیدارهای هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا دو تیم استقلال ایران و الاهلی عربستان در کویت به مصاف هم خواهند رفت. روزنامه الریاضیه عربستان از تجربه بالای فرهاد مجیدی در فوتبال خلیج فارس سخن به میان آورد و با تیتر «مجیدی آگاه به فوتبال خلیج» نوشت: فرهاد مجیدی سرمربی استقلال شناخت خوبی از جزئیات فوتبال خلیج (فارس) در کشورهای عربی دارد، چرا که او ۶ سال به عنوان بازیکن در دو لیگ امارات و قطر بازی کرده است. در ادامه این گزارش سایت عربستانی آماده است: مجیدی یک فصل هم راهی لیگ ستارگان قطر شد تا برای الغرافه بازی کند و در سال ۲۰۱۳ با پیراهن استقلال از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. این دیدار درحالی برگزار می‌شود که هر دو تیم استقلال و الاهلی در دیدار نخست خود به تساوی دست پیدا کردند و به همین خاطر به پیروزی در گام دوم نیاز دارند.
تابناکتابناک12 ساعت قبل
در جریان دیدار نوئوا شیکاگو و تمپرلی آرژانتین هواداران در جایگاه‌ها با سلاح سرد به جان هم افتادند. به گزارش تابناک ورزشی و به نقل از مارکا، دیدار دو تیم نوئوا شیکاگو و تمپرلی در لیگ دسته دو فوتبال آرژانتین به دلیل درگیری شدید در جایگاه‌ها متوقف شد. تماشاگران با چاقو به جان هم افتادند و مشخص نیست که درگیری میان هواداران یک تیم بوده است یا طرفداران هر دو تیم. با این حال کاملا واضح است که هواداران نوئوا شیکاگو به سمت گروهی می‌دوند که در حال فرار از ورزشگاه هستند و می‌خواهند خود را از ضربه‌های احتمالی نجات دهند. دیدار دو تیم تمپرلی و شیکاگو که دو بار به خاطر درگیری‌ها متوقف شد در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
روزنوروزنو13 ساعت قبل
بعد از هفته‌ها مذاکره فشرده و محرمانه، دیوید بکام، مالک باشگاه اینتر میامی در لیگ آمریکا - که چند هفته دیگر اولین بازی خود را در MLS انجام خواهد داد - با سران قطری به توافق رسید و سرمایه گذاران قطری به عنوان اسپانسر این باشگاه فعالیت خواهند کرد. در این قرارداد ۱۸۰ میلیون پوندی که دو هفته پیش به امضا رسیده است، نام قطر در ورزشگاه، البسه و کالاهای تجاری اینتر میامی نقش خواهد بست. اینتر میامی اولین بازی MLS خود را در اول مارس انجام می‌دهد. منابع خبری می‌گویند، بکام ۴۴ ساله اطمینان دارد که این کشور مواضع خود را در مورد مسائل حقوق بشری تعدیل خواهد کرد. بکام نیز چندی پیش از برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در کشور قطر حمایت کرد و اخیرا عکس سلفی با ناصر الخلیفی، رئیس سرمایه‌گذاری‌های ورزشی قطر منتشر کرد.
ورزش۳ورزش۳16 ساعت قبل
به نظر می‌رسد آنخل، مهاجم ۳۲ ساله ختافه انتخاب نهایی بارسلونا برای تقویت خط حمله خواهد بود. لائوتارو مارتینز، مهاجم جوان و ۲۲ ساله اینتر مهم‌ترین گزینه بارسلونا برای خط حمله در تابستان به شمار می‌آید. این بازیکن در ماه‌های اخیر عملکرد درخشانی داشته و توجه بسیاری از تیم‌های بزرگ اروپایی را به خود جلب کرده است. اما بارسا می‌داند که خرید لائوتارو مارتینز آسان نخواهد بود و آنها قصد ندارند دست به عملیات دیوانه واری برای جذب این بازیکن بزنند. بند فسخی ۱۱۱ میلیون یورویی در قرارداد لائوتارو مارتینز با اینتر وجود دارد که بارسلونا پرداخت چنین رقمی را برای جذب این مهاجم جوان بسیار زیاد می‌داند.
تابناکتابناک13 ساعت قبل
علیرضا بیرانوند طی چند فصل گذشته عصای دست پرسپولیسی‌ها بوده و نقش مهمی در موفقیت‌های این تیم داشته است. با این وجود شواهد نشان می‌دهد او این فصل در حال گذراندن ضعیف‌ترین دوران فوتبال حرفه‌ای‌اش است؛ آنچه می‌تواند بی‌ارتباط به علاقه بیرانوند برای بازی در اروپا نباشد. همه گل‌های پرسپولیس را در این فصل بیرانوند خورده و جانشین او بوژیدار رادوشوویچ بدون گل خورده، منتظر فرصتی دیگر است تا شاید این بار گلر ملی‌پوش کشورمان را تا آخرین روز حضورش در ایران نیمکت‌نشین کند. در نتیجه تمرکز تیمی پرسپولیس و البته خودش به هم می‌خورد تا با دریافت دو گل بد، تنبیه شود. خبری از ناجی ملی نیستعلیرضا بیرانوند امسال در تیم ملی هم مثل پرسپولیس بوده و کسی اثری از ناجی همیشگی تیم در جام‌جهانی و جام ملتهای آسیا ندیده است.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، در آستانه دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان ایران و السد قطر، روزنامه «استاد الدوحه» این کشور، گفت‌وگویی با سروش رفیعی داشت که متن این گفت‌وگو در زیر آمده است. یک هفته است که با سپاهان و برای بازی با السد که یکی از بهترین تیم‌هاست، به دوحه آمده‌ایم. با وجود برتری چهار گله، العین تیم ضعیفی نبود و ما در خانه این تیم به نتیجه‌ای دست یافتیم که مستحق آن بودیم. السد بهترین تیم قطر است، همانطور که العین بهترین تیم امارات و النصر بهترین تیم عربستان هستند. در مجموع از تیم خوبی بهره می‌بریم و مربی باتجربه‌ای در مسابقات آسیایی به نام امیر قلعه‌نویی داریم.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها