وزیر ارتباطات در پیگیری خدمات ارزش‌افزوده مصر است
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

وزیر ارتباطات در پیگیری خدمات ارزش‌افزوده مصر است

نماینده قصرشیرین: اقدام وزارت ارتباطات برای جلوگیری از فساد و قطع سرویسهای ارزش افزوده مورد تایید مجلس است

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
نماینده قصرشیرین: اقدام وزارت ارتباطات برای جلوگیری از فساد و قطع سرویسهای ارزش افزوده مورد تایید مجلس است
24آنلاین نوشت:فرهاد تجری نماینده مردم قصر شیرین و گیلانغری در گفت‌وگویی در خصوص "قطع سرویس های ارزش افزوده"گفت بسیاری از اقداماتی که وزارت ارتباطات برای شفاف سازی و جلوگیری از شکل گیری فساد انجام داده است مورد تایید همه مسئولین نظام مخصوصاً قوای مختلف کشور از جمله مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

او در ادامه بیان کرد: اقدامات باید در چارچوب قانون باشد و فکر نمیکنم محدودیتی قانونی برای اعمال مقرراتی که از فساد جلو گیری میکند و در جهت سلامت جامعه و فساد زدایی است وجود داشته باشد.

او در ادامه بیان کرد: قطع سرویس‌های ارزش افزوده هم در راستای همین فساد زدایی است که با این فسادها باید برخورد شود. این‌فساد زدایی مورد تایید مجلس است.

خواندن خبر در سایت منبع

آذری جهرمی: صداوسیما و سایت‌ها هرچه می‌خواهند بگویند و بنویسند؛ پیگیری بازار ناسالم ۲۶۰۰ میلیارد تومانی خدمات ارزش افزوده را رها نمی‌کنم

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴
آذری جهرمی: صداوسیما و سایت‌ها هرچه می‌خواهند بگویند و بنویسند؛ پیگیری بازار ناسالم ۲۶۰۰ میلیارد تومانی خدمات ارزش افزوده را رها نمی‌کنم
ساعت 24- مصاحبه ای با وزیر ارتباطات در باره سرویس های ارزش افزوده و سود سرشارآن و تصمیمات وزارت ارتباطات برای کنترل آن انجام شده است.بخشی از این مصاحبه را می خوانید:

پیش‌بینی کرده بودید که با آغاز برخورد وزارت ارتباطات با سرویس‌های ارزش افزوده، فضاسازی و حمله به شخص شما آغاز شود. رصد رسانه‌های یک جریان خاص نشان می‌دهد این حمله‌ها با شدت هم آغاز شده است. حتی بخش خبری ۲۰:۳۰، ۶ دقیقه از زمان خود را به گزارشی در حمایت از خانم مهرنوش، مدیرعامل سابق رایتل اختصاص داد. دیدگاه وزارت ارتباطات در این باره چیست و اینکه شما برخورد سیاسی می‌کنید یا طرف مقابل؟

فکر نمی‌کنم که بحث ارزش افزوده فقط در یک گروه نهفته باشد اما قطعا قطع کردن و پایان دادن به اقتصاد و گردش مالی ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی سالانه این بخش که بخش عمده‌ای از آن ناصواب است، حتما جوانب دارد. این پول، غیرشفاف است و ممکن است در جاهای ناصواب و حتی در برخی موضوعات سیاسی هم مورد استفاده قرار بگیرد.

مثلا در انتخابات هم استفاده شود؟

ممکن است انتخابات هم یکی از آن‌ها باشد. طبیعتا در یک فرآیند باید به این مسأله پایان داده شود. دو سال است که تلاش می‌کنیم جلو کلاهبرداری‌ها و تخلفات این فرآیند را بگیریم. در همین مسیر، گزارش‌های چند ماهه اول سال ۹۸ نشان می‌دهد اندازه بازار خدمات ارزش افزوده نسبت به ۹۷، ۲۵ درصد کاهش یافته است، اما هنوز این بازار بسیار غیرشفاف است.

این جریان خود را مدعی شفافیت و مبارزه با فساد می‌داند. بازخوردی از رویکرد مردم نسبت به تلاش‌های وزارتخانه خودتان دارید؟

هنوز میزان شکایت‌هایی که به ما می‌شود، بسیار بالاست. انتظارات مردم از ما زیاد است. دیروز (سه‌شنبه گذشته) که روز سالمند بود، برای سرکشی به یکی از آسایشگاه‌های سالمندان رفتم. آنجا دیدم حتی به پیرزنی که در آن آسایشگاه بود و موبایلی که فرزند او برایش گرفته بود، رحم نکرده بودند، پیرزنی که قابلیت استفاده از این گوشی و این خدمات را ندارد. از نظر من این پول، کثیف‌ترین و حرام‌ترین نوع پولی است که از آن سوء استفاده می‌شود.

آیا ممکن است این حملات برخوردهای شما را متوقف کند؟

هر جریان سیاسی که باشد و هر حمله‌ای که باشد، چندان برای من قابل توجه نیست. صدا و سیما گزارش پخش کند یا نکند، این سایت بنویسد یا ننویسد، یک روز این اتفاق افتاده، روز دیگر هم بگویند اتفاق دیگری افتاده است. آن روز که من این مسأله را اعلام کردم، گفتم که فردا می‌گویند قاتل بروسلی هم آذری جهرمی است. اشکالی ندارد. ما این تبعات را به جان خریدیم و قطعا این مسأله را، البته مدبرانه و نه به صورتی که فرآیند حلال این اقتصاد دیده نشود یا آسیب ببیند، بلکه در یک فرآیند مدبرانه این مسأله را حل می‌کنیم. جزء به جزء اقدامات خود را نیز به اطلاع مردم می‌رسانیم. بر سر این موضوع کوتاه نمی‌آییم و تعارف هم نداریم. حالا هرچه دل شان می‌خواهد، بگویند.

قوه قضائیه اعلام می‌کند که در برخورد با مفاسد جدی است. شما در برخورد با این اقتصاد ناسالم و غیرشفاف، همراهی قوه قضائیه را اخذ خواهید کرد؟

حتما. در سال گذشته یک پرونده ابتدایی را به قوه قضائیه فرستادیم. این پرونده درباره یک دزدی و کلاهبرداری آشکار ۳۳ میلیارد تومانی بود که البته پول آن را به مردم بازگرداندیم، به این ترتیب که پیامک برای مردم رفت و پول آن به حساب مردم برگشت. پرونده آن ۵ شرکت را به قوه قضائیه دادیم. در مرحله بازپرسی، پرونده به ضابط قوه قضائیه که وزارت اطلاعات بود، ارجاع شد و آنان هم عده‌ای را دستگیر کردند و به افرادی رسیدند. البته اطلاعی ندارم ادامه این پرونده به کجا رسید.

پرونده دیگری هم درباره شرکتی بود که به قوه قضائیه ارائه شد. در گزارش اولیه تخلفات این شرکت بالغ بر ۵۰۰ اپلیکیشن در پرونده مطرح بود، اما در بازداشت و بازجویی از آن فرد مشخص شد که بیش از هزار اپلیکیشن بوده است. ظاهر افرادی که در این شرکت بودند، همه مذهبی بودند. بعد که پلیس بررسی کرد و گزارشی به ما ارائه داد، مشخص شد گروهی که ظاهر مذهبی به خود گرفته بودند و در این زمینه ادعای زیادی هم داشتند، متأسفانه نرم‌افزارهایی با تبلیغات پورنوگرافی داشتند تا از این طریق این بازار را جذب کنند. در این زمینه هم دستگاه قضایی همکاری کرد.

حالا هم موردی نبوده است که ما استمداد بطلبیم و دستگاه قضایی ورود نکند. قطعا مواردی که لازم باشد به دستگاه قضایی ارسال می‌کنیم. البته خوب است این دو پرونده‌ای که یکی از طریق پلیس و دیگری به صورت مستقیم به دستگاه قضایی ارسال کردیم، اطلاع‌رسانی شود تا مشخص شود که چه برخوردی شده است، چرا که این اطلاع‌رسانی در بازدارندگی‌ها مؤثر خواهد بود. تکلیف بقیه موضوعات نیز در دو یا سه هفته آینده مشخص می‌شود.

پس از رپرتاژی که صدا و سیما از خانم مهرنوش، مدیرعامل سابق رایتل منتشر کرد، برخی مدعی شدند ایشان در همان دوره کوتاه مسئولیت، تفاهمنامه‌ای ۱۶۰ میلیارد تومانی با صدا و سیما امضا کرد. مسائلی از این دست به همراه روابط شرکت توسکا با صدا و سیما را چقدر در حملات این رسانه مؤثر می‌دانید؟

داستان صدا و سیما با آذری جهرمی دنباله‌دار است.

خواندن خبر در سایت منبع

خدمات ارزش افزوده و اجحاف ۲۰۰۰ میلیارد تومانی در حق مردم

ایسناخبرگزاری ایسنا
خدمات ارزش افزوده و اجحاف ۲۰۰۰ میلیارد تومانی در حق مردم
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به موضوع خدمات ارزش افزوده (وس) می‌گوید: برخی از مردم که اطلاعات چندانی از حوزه این خدمات ندارند، ناخودآگاه عضو این خدمات می‌شوند، بدون این‌که از آن‌ استفاده کنند و درنتیجه مبالغی از حساب آن‌ها کم می‌شود و پول سرشاری به جیب ارائه‌کنندگان این خدمات می‌رود؛ چنین چیزی اصلا قابل قبول نیست و وزیر ارتباطات چندین بار اعلام کرده‌ که یا باید این خدمات پایان یابد یا این روش اصلاح شود.

سیدجمال هادیان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که خدمات ارزش افزوده خدماتی بسیار مفصل است که اپراتورها در دنیا ارائه می‌دهند اظهار کرد: سازوکار «وس» در همه دنیا به‌صورت عمومی و هم اختصاصی در سازمان‌ها استفاده می‌شود، اما سوءاستفاده از کم‌اطلاعی مخاطبان در هیچ کجا رایج نیست.

وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که این خدمات داشته، این است که وقتی شما به عضویت آن درمی‌آمدید، خروج از آن کار بسیار مشکل و پیچیده‌ای بود، از این جهت که کسی نتواند و یا کمتر رغبت کند از این سرویس‌ها خارج شود. اما اکنون وزیر ارتباطات به رگولاتوری دستور داده با بررسی کامل، همه خدمات طی فرایندی قطع شود، سپس دوباره از کسانی که می‌خواهند این خدمات را دریافت کنند، نظر بخواهند، یک بار آن‌ها موافقتشان را اعلام کنند و بار دوم نیز تاییدشان را بگیرند و وقتی مطمئن شدند، ‌ آنگاه خدمات ارائه شود.

برآورد درآمد ۲۰۰۰ میلیارد تومانی خدمات ارزش افزوده

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این‌که به گفته مسئول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان گردش مالی این خدمات است، بدون این‌که محتوای مناسب یا خدمات مناسب به کاربران ارائه دهند، افزود: این موضوع واقعا یک اجحاف بزرگ به مردم است و وزارت ارتباطات هم طبق وظیفه قانونی خود، برای احقاق حقوق مردم ایستاده تا روش ارائه و اطلاع‌رسانی این خدمات اصلاح یا کلا تعطیل شود و حاضر نیست به خاطر ملاحظه‌کاری یا مسائل سیاسی، از این حق مردم کوتاه بیاید.

هادیان ادامه داد: برای بخشی از این هزینه، شائبه‌هایی وجود دارد که در راه‌های غیرمتعارفی صرف می‌شود. اگر هم این روزها حملات شدیدی در برخی از رسانه‌ها به وزارت ارتباطات می‌بینیم، به این دلیل است که شاید احتمال قطع «وس» برای برخی افراد دردناک باشد، یعنی منبع درآمد اصلی را قطع کند و در نتیجه یکی از واکنش‌ها به قطع درآمدهای ناسالم، تلاش‌های تخریبی رسانه‌ای است.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به وجود منافع مالی از خدمات ارزش افزوده برای وزارت ارتباطات و اپراتورها، اظهار کرد: در این خدمات، هیچ منفعت مادی برای وزارت ارتباطات مترتب نیست و تنها برای اپراتورها و ارائه‌دهندگان این خدمات و اگر محتوای مناسبی داشته باشد، برای مردم منفعت دارد.

وی هم‌چنین خاطرنشان کرد: شاید خیلی‌ها اطلاع نداشته باشند که می‌توانند همواره از #۸۰۰* برای اطلاع از این‌که عضو چه سرویس ارزش افزوده‌ای هستند استفاده کنند و درنتیجه اگر اطلاع داشته باشند، می‌توانند بلافاصله خدمات ناخواسته را لغو کنند. البته لغو آن در برخی موارد مشکل است و دالان‌های پیچ‌درپیچی گذاشته شده تا خروج از این سیستم دشوار باشد، اما امیدوارم این موضوع حل شود.

به گفته هادیان، وزیر ارتباطات دستور بررسی این موضوع و اصلاح روند موجود را ابلاغ کرده‌ تا در مرحله نخست، سیستم عضویت و ارائه خدمات اصلاح شود و این خدمات به نحو عادلانه و مطلوب ادامه یابد و در غیر این صورت این خدمات کاملا متوقف خواهد شد.

خدمات ارزش افزوده و اجحاف ۲۰۰۰ میلیارد تومانی در حق مردم - 10

معماری شبکه ملی اطلاعات قابل ارائه است

رئیس روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم‌چنین در پاسخ به انتقاداتی که درباره میزان پیشرفت پروژه شبکه ملی اطلاعات مطرح می‌شود، اظهار کرد: شبکه ملی اطلاعات شامل سه لایه است؛ لایه زیرساخت که فنی است و وظیفه اصلی وزارت ارتباطات محسوب می‌شود و تقریبا به نقطه قابل قبول رسیده است. لایه دوم، خدمات است که بخشی بر عهده وزارت ارتباطات و بخشی دیگر به عهده بخش خصوصی و دولتی است که باید سامانه‌های مختلف را بر شبکه ملی اطلاعات مستقر کنند.

هادیان با بیان این‌که پاشنه آشیل شبکه ملی اطلاعات، حوزه تولید محتواست، اظهار کرد: با وجود این‌که ما در کشور، ۸۴ نهاد حاکمیتی تولید محتوا داریم و علاوه بر آن، صدها موسسه خصوصی وجود دارد که در حوزه تولید محتوا فعالند اما به لحاظ محتوا کمتر از دو درصد محتوای فارسی متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی را در شبکه ملی اطلاعات داریم. این در حالی است که نهادهای تولیدکننده محتوا می‌توانند با یک هم‌افزایی، این چند درصد را چندبرابر کرده و محتوای مناسب هم برای شبکه تولید کنند.

وی افزود: برای این‌که شبکه ملی اطلاعات برای مردم و حاکمیت بیش‌تر ملموس باشد، نیاز است نهضت تولید محتوا راه بیفتد و حلقه‌های تولید محتوا در زیست بومی منسجم قرار گیرند.

استفاده از همه تمامی ظرفیت وزارت ارتباطات برای اربعین

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اقداماتی که برای اربعین ۹۸ در نظر گرفته شده، گفت: وزیر ارتباطات یکی از مشاورانشان را مسئول پیگیری مسائل ارتباطی اربعین کردند و امسال هم مثل سال گذشته، تمام ظرفیت‌های فنی وزارت ارتباطات و زیرمجموعه‌های آن برای ارائه خدمات ارتباطی به زائران اربعین بسیج شده‌اند و اگر لازم باشد در مناطق پرازدحام از بالن‌های ارتباطی هم استفاده خواهد شد.

هادیان درباره حواشی اخیر در مدیریت اپراتور رایتل هم گفت: بهتر است اصحاب رسانه در مسئولیت‌های اجرایی غیرمرتبط قرار نگیرند چراکه جایگاه آنان، نقد مدیران است نه نشستن بر مناصب مدیریتی. در برخی از این انتصابات شبهه جذب و جانبداری وجود دارد که دور از شان و جایگاه و استقلال اصحاب رسانه و مطبوعات است. این درد جامعه است که افراد متخصص، متبحر و باتجربه از گردونه مدیریت کنار باشند اما افراد با گرایش‌ها یا کارکردهای سیاسی جناحی بر مناصب تخصصی بنشینند.

وی افزود: بدون تردید اداره یک اپراتور علاوه بر دانش اختصاصی و تجربه، تبحر، آداب مدیریت هم می‌خواهد و باید در چارچوب قانون و ضوابط و فارغ از مسائل سیاسی انجام شود و با شلوغ‌کاری رسانه‌ای هم نمی‌شود از این موضوعات گذر کرد.

خدمات ارزش افزوده و اجحاف ۲۰۰۰ میلیارد تومانی در حق مردم - 19خدمات ارزش افزوده و اجحاف ۲۰۰۰ میلیارد تومانی در حق مردم - 20خدمات ارزش افزوده و اجحاف ۲۰۰۰ میلیارد تومانی در حق مردم - 21خدمات ارزش افزوده و اجحاف ۲۰۰۰ میلیارد تومانی در حق مردم - 22

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ همتی: تا کی باید این خودروسازی فشل را ادامه دهیم؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | رئیسی: باید قدر شکوه و عظمت مثال زدنی راهپیمایی را دانست

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

یارانه چه افرادی واریز نشد؟ +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، رشد عرضه لوازم خانگی قاچاق و کاهش تقاضای ناشی از افت قدرت خرید مردم و افزایش قیمت برخی محصولات داخلی و وارداتی، زمینه سیر نزولی قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی را فراهم کرد. فعالان صنفی در حالی از افزایش سهم لوازم خانگی قاچاق در بازار به ۳۰درصد و رشد عرضه محصولات تقلبی فاقد گارانتی با جعل نام و نشان برخی برندهای خارجی خبر می‌دهند که مسئولان وزارت صنعت بر رشد تولید داخل لوازم خانگی برای پر کردن خلأ سهم بازار محصولات برخی برندهای کره‌ای و اروپایی در بازار تأکید دارند. ورود لوازم خانگی به فهرست رصد قیمت‌هاتازه‌ترین گزارش وزارت از قیمت خرده‌فروشی اقلام کالایی حاکی است که ۴نوع لوازم خانگی شامل لباسشویی آبسال، تلویزیون سامسونگ ۴۹ اینچ، لباسشویی سامسونگ ۷ کیلویی مدل ۱۲۴۳ و یخچال و فریزر الکترواستیل مدل ۲۴ ESR در مردادماه نسبت به تیر‌ماه ارزان شد. کاهش قیمت ۴قلم لوازم خانگیدر این آمار قیمت برخی انواع لوازم خانگی نیز ذکر شده که قیمت ۴ نوع از آنها در مردادماه امسال نسبت به تیر‌ماه کاهش جزئی داشته است. قیمت تلویزیون سامسونگ ۴۹ اینچ ۶۹۰۰ نیز در مرداد‌ماه امسال نسبت به‌ماه قبل از آن ۰/۹ درصد کاهش داشته است.
خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
کارشناس سازمان غذا و دارو گفت: محصولات تقلبی آرایشی و بهداشتی به ویژه محصولات رنگی آرایشی مانند رژ لب و ریمل حاوی مقادیر بالا و سمی فلزاتی از جمله آرسنیک، سیانید و حتی با تاسف فراوان حاوی ادرار موش و انسان بوده است. وی اضافه کرد: تفکیک محصولات تقلبی و قاچاق از محصولات اصل واقعا کاری بسیار سخت و دشوار است. محصولات آرایشی تقلبی متاسفانه منجر به بروز انواع عفونت‌های چشمی، واکنش‌های آلرژیک، کهیرهای پوستی، تورم لب و سوختگی‌های شیمیایی می‌شود. وی به مردم توصیه کرد: هنگام خرید این نوع از کالاها به محل عرضه، قیمت متعارف، برچسب اصالت کالا، اصالت برچسب، تاریخ تولید و انقضا و پلمب بودن کالا دقت کافی کنند و در صورت هرگونه شک و تردید، مراتب را سریعا به کارشناسان در معاونت‌های غذا و دارو سراسر کشور گزارش کنند. در صورت استعلام برچسب اعلام شده، همه اطلاعات نشان دهنده اصالت یک محصول مانند نام کالا، تاریخ تولید، انقضا، نام تولیدکننده، واردکننده و اصل یا تقلبی بودن محصول مشخص خواهد شد.
ایلناایلنا1 روز قبل
در این شرایط اما خبرهای بدی به باشگاه رسیده و آن هم شکایت چهار بازیکن خارجی پیشین استقلال به فیفاست. این در حالی است که امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال چندی پیش به دنبال درخواست آندره‌آ استراماچونی در پی جذب‌گری هوپر انگلیسی رفت، بازیکنی که جذب آن حداقل ۴۰۰، ۵۰۰ هزار دلار هزینه روی دست استقلال می‌گذاشت. براساس این گزارش، سرور جپاروف، بویان نایدنوف، پادوانی و رابسون جانواریو چهار بازیکنی هستند که نامه شکایت‌شان از استقلال به فیفا به باشگاه رسیده است. جپاروف ازبکستانی مبلغ ۹۰ هزار دلار، بویان ۳۰۰ هزار دلار، پادوانی ۱۰۰ هزار دلار و جانواریو ۴۵ هزار دلار از باشگاه استقلال طلب دارند. ضمن اینکه خارجی‌های این فصل استقلال از جمله کادر فنی و بازیکنان نیز دو ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

اخبار بیشتر