اخبار روز بازار مسکن - شنبه ۱۳ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - شنبه ۱۳ مهرماه

کاهش ۳۰ تا ۱۶۰ میلیون تومانی قیمت مسکن

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
کاهش ۳۰ تا ۱۶۰ میلیون تومانی قیمت مسکن
نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک:با توجه به کاهش معاملات ملک در شهر تهران، قیمت مسکن از ۳۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان کاهش داشته است.
کاهش ۳۰ تا ۱۶۰ میلیون تومانی قیمت مسکن - 0

حسام عقبایی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداو سیما افزود: در شهر تهران کاهش ۴۰ درصدی و در نقاط جنوب تهران شاهد کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن هستیم.

وی ادامه داد: در شهر‌های جدید و حاشیه تهران نیز این کاهش بسیار بیشتر بوده است بطوریکه در شهر پرند هر واحد بستگی به متراژ از ۶۰ میلیون تومان تا ۱۶۰ میلیون تومان کاهش داشته است و در شهر پردیس نیز کاهش قیمت‌ها به ۳۰ درصد رسیده است.

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک گفت: روند نزولی کاهش قیمت‌های مسکن در شهر تهران بیانگر قیمت‌های کاذب در این بخش بوده است و بدلیل کاهش ۸۰ درصدی معاملات، قیمت مسکن به قیمت‌های واقعی نزدیکتر می‌شود.

عقبایی بیان کرد: کاهش قیمت مسکن در پاییز و زمستان نیز همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه مردم به شایعه گرانی مسکن به دلیل افتتاح مترو در شهر هشتگرد و پردیس توجه نکنند گفت: برخی از سوداگران که در برهه‌ای از زمان اقدام به خرید تعداد زیادی از واحد‌های مسکن کرده بودند با بیان اینکه افتتاح مترو باعث افزایش قیمت این واحد‌ها می‌شود سعی در فروش واحد‌های خود می‌کنند و تلاش دارند تا دوباره موج گرانی در بازار مسکن ایجادکنند.

وی بیان کرد: اگر چه ورود مترو به شهرجدید هشتگرد در رونق این شهر بسیار تاثیر گذار است، اما بدلیل عرضه زیاد تاثیری در قیمت ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

تداوم فعالیت چراغ خاموش دلالان در بازار مسکن

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
تداوم فعالیت چراغ خاموش دلالان در بازار مسکن

سیدهادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره افزایش چشمگیر قیمت مسکن در شهرهای جدید، گفت: در چند ماه اخیر، قیمت مسکن در شهرهای جدید به ویژه مساکن مهر افزایش قابل توجهی داشته، به طور مثال قیمت مساکن مهر پردیس افزایش چندبرابری داشته است.

افزایش گرایش مردم برای خرید مسکن در شهرهای جدید

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر من یکی از عوامل افزایش قیمت مسکن در شهرهای جدید، گرایش مردم برای زندگی در اینگونه مناطق به دلیل گرانی مسکن در کلانشهرها است، از این رو وقتی تقاضا برای خرید مسکن در یک منطقه بالا می‌رود، آن زمان قیمت‌ها تبعا بالا خواهد رفت.

فعالیت چراغ خاموش دلالان در بازار مسکن شهرهای جدید

به نظر می‌رسد که دلالان با افزایش قیمت مسکن در کلانشهرها و اشباع قیمت در بازار مسکن، به دنبال یافتن بازارهای جدید برای کسب درآمد و سود هستند

وی تصریح کرد: یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت مسکن در شهرهای جدید، هجوم دلالان به این مناطق است، به نظر می‌رسد که دلالان با افزایش قیمت مسکن در کلانشهرها و اشباع قیمت در بازار مسکن، به دنبال یافتن بازارهای جدید برای کسب درآمد و سود هستند.

بهادری ادامه داد: در شرایط کنونی شهرهای جدید از ظرفیت‌های بالایی برای خرید و فروش مسکن برخوردار هستند که این موضوع جذابیت بسیاری را برای دلالان فراهم کرده است.

شهرهای جدید نباید به سرنوشت کلانشهرها تبدیل شوند

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: به نظر من دولت و وزارت راه و شهرسازی باید تمهیداتی را بیاندیشند تا شهرهای جدید به سرنوشت کلانشهرها تبدیل نشوند، زیرا این مناطق عملا به مکانی برای سر ریز جمعیتی کلانشهرها تبدیل شده‌اند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: به طور حتم افزایش چشمگیر قیمت مسکن در شهرهای جدید موجب تشدید حاشیه نشینی در اطراف کلانشهرها خواهد شد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

محدودیت‌های معاملات اوراق تسهیلات مسکن اعلام شد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
محدودیت‌های معاملات اوراق تسهیلات مسکن اعلام شد
مدیر عملیات بازار فرابورس با صدور اطلاعیه‌ای پنج محدودیت‌ معاملاتی گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن که توسط دو بانک کشور عرضه می‌شود، را اعلام کرد.

اعتمادآنلاین| ناظر بازار فرابورس با صدور اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد: با توجه به مصوبه ۲۸ مهرماه ۹۴ شورای پول و اعتبار، موارد ذیل در خصوص اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک مسکن اعمال می‌شود.

بر اساس این گزارش، محدودیت زمانی عدم فروش توسط خریداران در تمامی نمادهای معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن به مدت ۴ ماه است و محدودیت عدم فروش توسط خریداران اوراق برای نمادهای اوراق گواهی که فقط چهار ماه تا پایان معاملات آن در بازار فرابورس باقی مانده، اعمال نمی‌شود. به همین دلیل در این مقطع زمانی، نمادهای معاملاتی «تسه ۹۶۰۷، تسه ۹۶۰۸، تسه ۹۶۰۹ و تسه ۹۶۱۰» مشمول محدودیت مذکور نیست.

همچنین در خصوص اوراق گواهی صادره بانک مسکن محدودیت ورود سفارش خرید و انجام معامله به میزان حداکثر ۱۶۰ ورقه برای هر کد معاملاتی در هر جلسه معاملاتی است و متقاضیان خرید باید محدودیت‌های مذکور را در خصوص ورود سفارشات خرید و معاملات انجام شده رعایت کنند و تخطی از پیام ناظر بازار و ورود سفارش یا خرید بیش از سقف مجاز می‌تواند منجر به ابطال تمامی معاملات و حذف سفارش‌های ثبت شده و ارجاع موضوع به مرجع رسیدگی به تخلفات شود.

افزون بر این، اعتبار تمامی اوراق گواهی صادره جهت اخذ تسهیلات تا یک ماه پس از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس است. متقاضیان برای اطلاع از سایر جزئیات می‌توانند به اطلاعیه‌های این شرکت مندرج در سایت رسمی فرابورس به نشانی www. ifb. ir مراجعه کنند.

در بخش دوم اطلاعیه مدیر عملیات بازار فرابورس نیز در خصوص نمادهای اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی آمده که اعتبار تمامی اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی «تملی» برای نقل و انتقال «خرید و فروش» در بازار فرابورس از روز ۱۵ ماه ذکر شده در شرح نماد به مدت ۲ سال تقویمی است.

در همین حال، اعتبار تمامی اوراق گواهی صادره برای اخذ تسهیلات تا یک ماه پس از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس است و محدودیت حجمی هر سفارش خرید «حداکثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش» برای نماد معاملاتی اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی به تعداد ۲۴۰ ورقه تعیین شده است.

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

تحلیل بازار مسکن در میانه سال ۱۳۹۸

ایبناخبرگزاری ایبنا
تحلیل بازار مسکن در میانه سال ۱۳۹۸
درتابستان امسال،پنجمین دوره افزایش قیمت مسکن به پایان رسید واکنون رکود نسبتا عمیقی این بازاررا فرا گرفته است.نگاهی به روند بازار مسکن در نیمه نخست سال می­تواند به تبیین سرنوشت آن در ادامه سال کمک کند.

بازار مسکن در ایران دارای ویژگی‌های خاصی است که آن را از سایر بازارهای دارایی متمایز کرده است. این ویژگی‌ها سبب شده است تا روند قیمتی مسکن با سایر کالاها و خدمات متفاوت باشد و دوره‌های رونق و رکود مختص به خود را داشته باشد. علاوه بر عوامل درونی بازار مسکن، شرایط اقتصاد کلان نیز تاثیر بسزایی در شکل‌گیری سیکل­‌های بازار مسکن دارند. تا قبل از دهه هشتاد، هر ده سال یک جهش قیمتی در این بازار رخ داده اما در ۲۰ سال اخیر هر ده سال شاهد دو جهش قیمتی بوده‌ایم.

بررسی روند قیمتی مسکن در سه دهه اخیر نشان می‌دهد که قیمت مسکن چند سالی را با ثبات طی کرده و سپس در یک دوره چهار تا شش فصل با افزایش شدید قیمت مواجه می‌شود. یعنی سیکل‌های مسکن به این شکل است که چند سالی قیمت‌ها به اندازه تورم و یا کمتر از آن رشد می‌کند و همزمان در بازار با کاهش معاملات، رکود حاکم می‌شود. سپس همزمان با رونق معاملات مسکن در چند فصل پیاپی، جهش قیمتی در بازار رخ می‌دهد.

دوره آخر افزایش قیمت بازار مسکن از ابتدای پاییز سال ۱۳۹۶ آغاز و تا فصل اول سال جاری ادامه یافت. افزایش اولیه قیمت مسکن در نیمه دوم سال ۱۳۹۶ به دلیل افزایش تقاضا در بازار بود. اما همزمان با آغاز روند صعودی نرخ ارز افزایش قیمت مسکن نیز شدت بیشتری گرفت. بدین ترتیب در سال گذشته شاهد رشد شدید قیمت مسکن بودیم که این افزایش به مرور خریداران مسکن را از بازار خارج کرد و سبب کاهش معاملات در بازار شد.

از ابتدای دوره افزایش قیمت مسکن تا پایان سال گذشته حدودا به طور متوسط ۱۲۰ درصد قیمت مسکن در تهران افزایش یافت. این افزایش هشدار شکل‌گیری رکود در بازار مسکن در سال ۱۳۹۸ را می‌داد. هشداری که به سرعت رنگ واقعیت به خود گرفت و از تعداد خریداران مسکن و معاملات در این بازار کاسته شد. در نهایت در شهریور ماه امسال شاهد کاهش ۷۵ درصدی معاملات مسکن نسبت به ماه مشابه سال قبل بودیم.

اما روند قیمتی مسکن در نیمه نخست امسال کمی متفاوت با روند معاملات بود. در ابتدای سال شاهد ادامه روند افزایشی قیمت مسکن بودیم. به‌طوری‌که در خرداد ماه امسال قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی نسبت به اسفند ماه ۱۳۹۷ رشد ۲۰٫۴ درصدی را تجربه کرد. اما در فصل تابستان روند افزایش قیمت مسکن متوقف و قیمت‌ها با شیب ملایمی رو به کاهش نهاد به‌طوری‌که رشد قیمت مسکن در تیر ماه تنها ۰٫۴ درصد و در دو ماه بعدی منفی بود.

به نظر می‌رسد دو عامل اصلی سبب کاهش قیمت مسکن در تابستان امسال شده‌اند. از یک سو رکود حاکم بر بازار، متقاضیان خرید مسکن را بسیار کاهش داده و تقاضا در این بازار با افت شدیدی روبرو شده است. از سوی دیگر با ثبات و کاهش نسبی نرخ ارز در ماه‌های اخیر، ضریب نااطمینانی در بازارها و در نتیجه تاثیر جهش‌های ارزی بر قیمت‌گذاری واحدهای مسکونی تا حدود زیادی کاهش یافته است. این دو عامل سبب شده تا قیمت مسکن با شیب ملایمی رو به کاهش بگذارد.

اما درمورد سرنوشت قیمت مسکن در نیمه دوم سال با قطعیت نمی­توان نظر داد زیرا همان طور که اشاره شد این بازار از شرایط اقتصاد کلان بخصوص نرخ ارز تاثیر زیادی می­پذیرد. اگرچه کاهش معاملات مسکن در نیمه دوم سال نیز می‌تواند به ادامه کاهش قیمت مسکن کمک کند اما در صورتی‌که ثبات شکل گرفته در اقتصاد کلان در نیمه دوم سال ادامه یابد قیمت مسکن نیز باثبات خواهد بود و افزایش یا کاهش قابل ملاحظه­ ای را شاهد نخواهیم بود. اگرچه برخی بر این باورند که کاهش تقاضا و رکود در بازار مسکن می‌تواند سببب ادامه روند کاهشی قیمت مسکن شود اما باید توجه داشت که بالا بودن قیمت تمام شده مسکن به دلیل جهش تورمی سال گذشته اجازه کاهش شدید قیمت‌ها را نخواهد داد.

درواقع بازار مسکن در حالت رکود تورمی قرار دارد و تحلیل آن باید بر اساس این شرایط باشد نه بر اساس رکود. اگر بازار در حالت رکود بود کاهش تقاضا منجر به کاهش قیمت می‌شد؛ اما این اتفاق در حالت رکود تورمی یا اصلا رخ نمی‌دهد یا با شدت کمی اتفاق می‌افتد. بنابراین محتمل­‌ترین سناریو برای بازار مسکن در سال ۱۳۹۸ در صورت ادامه ثبات در اقتصاد، رشد قیمت مسکن در حدود تورم و استمرار رکود است …

با توجه به آنچه گفته شد می‌توان نتیجه گرفت که درمان بازار مسکن و جلوگیری از شوک­‌های قیمتی، در گروی برطرف شدن معضلات اقتصاد کلان کشور است. رشد بالای نقدینگی، بازارهای مالی غیرعمیق و ناکارا، جهش­‌های نرخ ارز، تورم مستمر و بالا و … از جمله عواملی هستند که بصورت مستقیم و غیرمستقیم بر این بازار تاثیر می­گذارند. طرح­ هایی که با هدف بهبود بازار مسکن طراحی و اجرا می­شوند تنها در صورت تامین و پایداری ثبات اقتصاد کلان از کارایی برخوردار هستند و در غیر اینصورت صرفا مسکن­ هایی کوتاه‌مدت خواهند بود و گرهی از بازار مسکن باز نخواهند کرد.

منبع: ایبِنا

سعید مسگری (کارشناس اقتصادی)

خواندن خبر در سایت منبع

ریزش قیمت مسکن به مناطق ارزان‌تر در تهران رسید

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
ریزش قیمت مسکن به مناطق ارزان‌تر در تهران رسید
هر چند قیمت مسکن ریزشی محسوس را در پایتخت تجربه کرده است اما بررسی ها نشان از افزایش محدود قیمت در برخی مناطق تهران در شهریور ماه نسبت به مرداد دارد.

خبرآنلاین: هر چند قیمت مسکن ریزشی محسوس را در پایتخت تجربه کرده است اما بررسی‌ها نشان از افزایش محدود قیمت در برخی مناطق تهران در شهریور ماه نسبت به مرداد دارد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد منطقه یک صدر نشین ریزش قیمت مسکن در یک ماه است به طوری که که قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در این منطقه از ۲۸ میلیون و دویست هزار تومان به ۲۵ میلیون تومان به طور متوسط رسیده است.

با این حال میزان کاهش قیمت در منطقه دو اما بسیار کمتر از این میزان است. در منطقه دو قیمت هر متر مربع واحد مسکونی از ۲۰ میلیون و پانصد هزار تومان به ۲۰ میلیون و صد هزار تومان رسیده است. میزان کاهش قیمت در منطقه سه اما در حدود دو میلیون تومان گزارش شده است.

ریزش قیمت به مناطق ارزان‌تر رسید

هر چند پیش‌تر ریزش قیمت محدود به مناطق گران‌تر تهران بود اما گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد روند کاهش قیمت مناطق ارزان‌تر تهران نظیر منطقه ۱۲، ۱۸ و ۱۹ نیز در شهریور ماه نسبت به مرداد ماه کاهش یافت.

میزان کاهش قیمت مسکن در منطقه ۱۲ در حدود چهارصد هزار تومان و در سایر مناطق نیز در همین محدوده بوده است.

به این ترتیب متوسط قیمت مسکن در سه منطقه همچنان بالاتر از بیست میلیون تومان است و در هشت منطقه از تهران نیز قیمت‌ها بین ۱۰ تا بیست میلیون تومان قرار دارند. قیمت سایر مناطق کمتر از ۱۰ میلیون تومان گزارش شده است.

پیش بینی‌ها نشان می‌دهد روند ریزش قیمت مسکن آینده نیز تداوم دارد و بررسی‌ها نشان از افزایش ریزش قیمت در مناطقی دارد که قیمت در آنها بالاتر از متوسط شهر تهران است.

افزایش شدید قیمت سبب شده است تقاضا برای خرید مسکن به دشت کاهش یابد. این کاهش سبب شده است بازگشت قیمت مسکن آغاز شود. ریزش قیمت‌ها از بازار ارز آغاز شده است و حلا بازار مسکن را تحت تاثیر قرار داده است. برخی کارشناسان بر این اعتفادند که در صورت ایجاد تعادل در بازار خودرو و مدیریت مناسب این بازار، بازار خودرو نیز با کاهش روبرو شود.

جدول زیر متوسط قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران را نشان می‌دهد.

ریزش قیمت مسکن به مناطق ارزان‌تر در تهران رسید - 13

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ورود پلیس به بازار داروهای قاچاق ناصرخسرو +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
پلیس در این زمینه ۴۵ نفر را دستگیر کرد ۳۰ هزار انواع و اقسام داروهای تقلبی کشف و ضبط شد و با ۱۵۰ داروخانه که در این رابطه فعال بودند برخورد شد.

دلارهای آمریکا برای طلبه قلابی +عکس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، صفحه اینستاگرام لبنان ایران نوشت: محمد علی ترشیشی طلبه قلابی وابسته به سفارت آمریکا که در تظاهرات لبنان همراه چند نفر دیگر، به نماد وحدت ادیان آمده بود مبالغ زیادی دلار تحویل گرفته. امروز در تظاهرات یک روحانی دیگر بین مردم پول توزیع می‌کرد. مردم هم عصبانی شده و از نیروهای امنیتی خواستند آنها را دستگیر کرده و تحقیق کنند این پولها را از کجا آورده و برای چه توزیع می‌کند. هر جا آخوند قلابی هست نام آمریکا می‌درخشد! توضیح: ترشیشی مدعی شده این پول را از یک عراقی گرفته تا برایش زمینی بخرد.

داخلی سازی تجهیزات پتروشیمی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​امروز با امضای تفاهم نامه‌ای برای داخلی سازی تجهیزات در پتروشیمی، گام دیگری برای خودکفایی در صنعت برداشته شد. ماشین سازی اراک و شرکت آذرآب به میدان آمدند تا برای تولید تجهیزات صنعت پتروشیمی اقدام کنند و در مجموع این صنعت از واردات ۶۰ میلیون یورو ماشین آلات بی نیاز شود. در مجموع بیش از ۳ هزار ۵۰۰ واحد ماشین سازی و ساخت تجهیزات، ​در کشور فعال هستند و حدود ۲ هزار نیاز صنعتی نیز شناسایی شده است که در صورت حمایت از این واحد‌ها، ​می توانند آن‌ها را داخلی سازی کنند.

از چاه تا باک

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نفت خام استخراجی در سکو‌های نفتی در خلیج فارس از طریق خطوط انتقال در زیر آب به نزدیک‌ترین پالایشگاه‌ها منتقل می‌شود. در پالایشگاه‌ها، ​ نفت خام در چند مرحله تصفیه و به فراورد‌هایی مانند بنزین تبدیل می‌شود. روزانه به طور میانگین ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در ۱۰ پالایشگاه کشور تولید می‌شود که این بنزین برای توزیع، به انبار‌ها و مخازن سوخت در سراسر کشور انتقال می‌یابد. شاید بسیاری از رانندگان وسایل نقلیه که هر روز در جایگاه‌ها، ​سوخت تحویل می‌گیرند، ​به این سفر طول و دراز و سختی‌های تولید بنزین نمی‌اندیشند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
چرا؟ مصرف بیش از حد قهوه می‌تواند اثرات اضطراب را بدتر کند یا با کاهش زمان خواب مناسب فرد را عصبی و زودرنج کند. اما بد نیست بدانید گاهی قهوه نیز با معده درد و تهوع مرتبط است. بنابراین اگر قهوه در معده شما درد ایجاد می‌کند، بهتر است به فکر تغییر عادات مصرف قهوه خود باشید. سردردطبق یک مطالعه جدید، مقدار متوسط کافئین با کمک داروهای تسکین دهنده درد باعث تسکین سردرد می‌شود. اما اگر بیش از حد قهوه می‌نوشید یا حداقل ۵ بار در روز به سراغ کافئین می‌روید باید منتظر نتیجه معکوس قهوه یعنی سردرد باشید.

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

ترکی الفیصل: ایرانی‌ها مذاکره‌کنندگان باهوشی هستند / آنها به طور علنی گفته ند که خواهان اماکن مقدس در مکه و مدینه هستند؛ نمی‌دانم چرا بعضی‌ها این مساله را جدی نمی‌گیرند / قانون اساسی ایران را بخوانید؛ هدف آن‌ها سلطه بر جهان است

انتخاب6 ساعت قبل

پهلو گرفتن ناو آمریکایی در بندر باتومی گرجستان

عصر ایران21 ساعت قبل

ماجرای بلاتکلیفی زائران ایرانی در فرودگاه نجف

میزان‌آنلاین1 روز قبل

چرایی احساس تنفر از جنس مخالف! / انشای یک پسر ۱۲ ساله را ببینید

خبر فوری1 روز قبل

عکس| سعید مرتضوی و بادیگاردش در پیاده‌روی اربعین

آفتاب‌نیوز1 روز قبل

عصبانیت مجری صدای آمریکا از بازداشت روح الله زم + فیلم

رکنا2 روز قبل

موارد مضر برای دندان: مواردی که فکرش را نمی‌کنید برای دندانتان ضرر داشته باشند

دینو2 روز قبل

سفر رئیس جمهور ترکیه به سوچی، اهداف و نتایج

صدا و سیما1 روز قبل

مقصر سقوط هواپیمای تهران - یاسوج کیست؟ + ویدئو

اعتمادآنلاین1 روز قبل

واژگونی اتوبوس در محور الیگودرز ازنا / ۲۴ مسافر مصدوم شد

تسنیم1 روز قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

طرح حذف زندان برای بدهکاران مهریه تصویب شد یا نکذیب؟

خبری5 ساعت قبل

جنگ ترکیه با سوریه پایان یافت؟

خبری7 ساعت قبل

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۱ آبان‌ماه

خبری7 ساعت قبل

تاکید قوای سه گانه عراق بر حفاظت از جان تظاهرات‌کنندگان

فارس17 دقیقه قبل

انتقاد دوباره وزیر خارجه آلمان از طرح وزیر دفاع کشورش درباره سوریه

ایسنا19 دقیقه قبل

رییس بنیاد شهید: می‌خواستند چهره شهید فهمیده را تخریب کنند

خبرآنلاین19 دقیقه قبل

اطلاعیه مجموعه ورزشی آزادی در خصوص بلیت فروشی بازی‌های پرسپولیس و استقلال

خبرآنلاین19 دقیقه قبل

حضور متفاوت «بابک حمیدیان» در سی‌هشتمین جشنواره فیلم فجر/ «روز بلوا» تجربه تازه کارگردان «دارکوب»

میزان‌آنلاین20 دقیقه قبل

بیماران هموفیلی یزد با کمبود دارو دست و پنجه نرم می‌کنند

خبر فوری20 دقیقه قبل

ظریف: هدف آمریکا از فشار و تفرقه افکنی در منطقه، تحت‌الشعاع قرار دادن مساله فلسطین است

ایسنا20 دقیقه قبل