اخبار روز بازار خودرو - شنبه ۱۳ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - شنبه ۱۳ مهرماه

خودرو ۳۰۱ نیمه نخست سال آینده وارد بازار می‌شود

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
خودرو ۳۰۱ نیمه نخست سال آینده وارد بازار می‌شود
تولید انبوه محصول۳۰۱ ‌باحرکت صنعت‌خودرو درمسیری نو و ثمره روحیه جهادی صنعتگران ایرانی ازشهریورماه سال۹۹ آغاز و به‌بازار عرضه می‌شود.

به گزارش «اخبار خودرو»، تولید انبوه محصول۳۰۱ ‌باحرکت صنعت‌خودرو درمسیری نو و ثمره روحیه جهادی صنعتگران ایرانی ازشهریورماه سال۹۹ آغاز و به‌بازار عرضه می‌شود.

به‌گزارش ایکوپرس، فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو بابیان این مطلب افزود: ‌ «بیش‌از یک‌هزار قطعه نیازمند خودکفایی برای تولید محصول۳۰۱ شناسایی شده که بیش از ۱۴۰سازنده برتر داخلی برای تولید آن مشارکت دارند. درحال حاضر روند داخلی‌سازی قطعات باجدیت انجام می‌شود.» وی بااشاره به‌اینکه، ۳۰۱ پلت‌فرمی جدید است که سرآغازی برای تولید محصولات جدید گروه صنعتی ایران‌خودرو به‌شمار می‌رود، افزود: ‌ «این خودرو مطابق بااستانداردهای ۸۵گانه دوست‌دار محیط‌زیست است.»

مقیمی نبود نقص منجر به‌بازگشت خودرو تا ۱۰هزار کیلومتر، شروع تولید باحداقل سطح کیفی چهارستاره درشاخص SQI و دستیابی به‌اهداف صنعتی‌سازی و تجاری‌سازی درشش‌ماه نخست تولید انبوه را از اهداف کلان کیفی تولید این محصول عنوان کرد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو خاطرنشان کرد: «این خودرو با دو گیربکس دستی و اتوماتیک تولید خواهد شد و دارا بودن گیربکس داخلی ارتقایافته (۴BE) باتولید صدای کمتر و کلاچ هیدرولیک ازویژگی‌های این محصول است.»

وی ازجمله تجهیزات و امکانات ویژه خودرو ۳۰۱ را اکسل‌عقب (TWISTBEAM)، بازویی مثلثی پرسی به‌جای فناوری فورج، سیستم تعویض‌دنده کابلی و سیستم فرمان برقی (Brushless) عنوان کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

دولت تکلیف خود را با صنعت‌خودرو روشن کند

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
دولت تکلیف خود را با صنعت‌خودرو روشن کند
از سال 96 و پیش‌از آغاز تحریم‌ها بازار خودرو باممنوعیت موقت واردات به‌بهانه‌ ساماندهی آن دچار تلاطم شد و درادامه بارفع ممنوعیت واردات، حواشی بازار خودروهای وارداتی آغاز شد و تا زمان ممنوعیت کامل ادامه پیدا کرد.

به گزارش «اخبار خودرو»، سال۹۷، سال عجیبی برای صنعت‌خودرو بود. ازممنوعیت واردات خودرو تا جهش قیمتی دربازار خودرو و افزایش تعهدات معوق خودروسازان به‌اندازه تولید یک‌سال‌شان؛ همگی ازجمله اتفاقاتی بود که بازار و صنعت‌خودرو را تحت تاثیر قرار داد.

از سال ۹۶ و پیش‌از آغاز تحریم‌ها بازار خودرو باممنوعیت موقت واردات به‌بهانه‌ ساماندهی آن دچار تلاطم شد و درادامه بارفع ممنوعیت واردات، حواشی بازار خودروهای وارداتی آغاز شد و تا زمان ممنوعیت کامل ادامه پیدا کرد. بازگشت تحریم‌ها کافی بود تا بحران وارد صنعت و بازار خودرو شود و عده‌ای نیز از آب گل‌آلود ماهی بگیرند.

درادامه این روند، دولت مدعی شد درشرایطی‌که ارز مورد نیاز کشور است، خروج آن به‌دلیل تحریم‌ها اشتباه خواهد بود. بحث برسر این موضوع بود که پولی که قرار است خرج واردات خودرو شود بهتر است در راستای تولید خودرو درداخل هزینه شود.

آمار تولید خودروسازان طی سال گذشته ماه‌به‌ماه کاهش پیدا کرد و به‌یک‌سوم سال قبل از آن رسید. اما همزمان باکاهش تولید، میزان بدهی خودروسازان و خودروهای پیش‌فروش‌شده افزایش پیدا کرد. بسیاری معتقد به‌این امر بودند که صنعت‌خودرو ورشکسته شده و اگر دیر در مورد آن اقدامی شود، قطعا درکنار قطعه‌سازان از بین خواهد رفت. با تغییر و تحولاتی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شد، بحث کمک ۱۱هزار میلیارد تومانی به‌خودروسازان مطرح شد که تنها چهار هزار میلیارد آن پرداخت شد و مابقی آن که قرار بود تا اردیبهشت پرداخت شود، معطل امضای رئیس‌کل بانک‌مرکزی مانده است. رئیسی که اعتقادی به‌پرداخت وام، آن‌هم ازنوع ۲۴درصدی به‌قطعه‌سازان و خودروسازان ندارد.

درهمین‌زمینه یک کارشناس و مدیر صنعت‌خودرو که خواسته است نامی از او برده نشود، به‌روزنامه «دنیای‌خودرو» می‌گوید: «واقعیت این است که باممنوعیت واردات خودرو قرار بود میزان خروج ارز از کشور کنترل شود و درازای آن وام ارزی یا ریالی به‌خودروسازان برای ادامه تولید پرداخت شود. یعنی همزمان باجلوگیری از خروج ارز ازکشور به‌دلیل ممنوعیت واردات خودرو، ارز ذخیره‌شده به‌صورت وام به‌خودروسازان تزریق شود.»

این مدیر صنعت‌خودرو اظهار می‌کند: «متاسفانه باگذشت چندماه اززمان وعده داده‌شده به‌خودروسازان و قطعه‌سازان، نه‌وام به‌آن‌ها پرداخت می‌شود و نه‌ممنوعیت واردات خودرو برداشته شده است.»

وی می‌افزاید: «مشکل اصلی دربخش واردات و تولید درصنعت و‌ بازار خودرو، تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های نادرست است. شاید اگر واردات خودرو ممنوع نمی‌شد، امروز وضعیت بازار خودرو به‌این شکل نبود. ضمن‌اینکه درصورتی‌که تصمیم‌گیری و فشار بر افزایش میزان پیش‌فروش طی سال گذشته انجام نمی‌شد، درحال حاضر وضعیت خودروسازان به‌اینجا نمی‌رسید که تا این حد بدهی و کمبود نقدینگی داشته باشند.

به‌نظر می‌رسد دودستگی درسیاست‌گذاری اقتصادی، باعث شده است هیچ‌یک ازبخش‌های تولید و واردات نتوانند به‌درستی عمل کنند؛ چراکه ارزی که قرار بود از محل ممنوعیت واردات حفظ شود و دراختیار بخش تولید قرار گیرد درحد حرف باقی ماند. به‌این‌ترتیب واردات و تولید نتوانستند سامان و رونق مناسب و لازم

را بگیرند.»

این کارشناس صنعت‌خودرو باتاکید برسیاست‌های اشتباه حوزه خودرو می‌گوید: «نتیجه دودستگی درسیاست‌ها و به‌طور کلی تصمیم‌گیری‌ها دردو سال اخیر، وضعیت آشفته ‌بازار خودرو و درنهایت رکود درآن است. درمجموع می‌توان گفت ازبین رفتن تعادل دربازار و آشفتگی درآن تنها نتیجه اعمال این سیاست‌ها بوده است.» به‌عقیده بسیاری ازکارشناسان شاید واردات خودرو درچنین شرایطی که کشور بامشکل تامین ارز برای بسیاری از اقلام مورد نیاز مردم مواجه است توجیهی نداشته باشد، اما سیاستی هم که درقبال تولید خودرو درنظر گرفته شده است، توجیهی ندارد.

این کارشناس درپایان اظهار می‌کند: «دولت باید تکلیف خود را باخودروسازی‌ها مشخص کند. اگر قرار است در تولید، عرضه و فروش خودروسازان دخالت داشته و تعیین‌تکلیف کند، باید دربحث تامین نقدینگی و پرداخت وام بابهره پایین هم دخالت داشته باشد. نمی‌توان ازخودروساز انتظار افزایش تولید و عرضه داشت اما برای تامین نقدینگی و پرداخت وام، اما و اگر کرد.»

خواندن خبر در سایت منبع

خودرو هفته را با کاهش قیمت آغاز کرد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
خودرو هفته را با کاهش قیمت آغاز کرد
امروز شنبه ۱۳ مهر، خودرو هفته را با کاهش قیمت آغاز کرد به طوری که قیمت خودرو کیا سراتو با کاهش ۵۰۰هزارتومانی با قیمت ۲۸۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار عرضه شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، خودرو سمند ال ایکس با قیمت ۷۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و پژو۴۰۵ جی ال ایکس با قیمت ۷۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و همچنین رنو تندر ۹۰ با ۱۱۹ میلیون تومان، بدون تغییر قیمت نسبت به روز کاری گذشته ثابت ماند.

خودرو چانگان نیز با یک میلیون تومان کاهش قیمت با قیمت ۱۶۹ میلیون تومان در بازار به فروش رسید.

امروز سایپا ۱۱۱ با ۴۶ میلیون و۶۰۰ هزار تومان و سایپا ۱۳۱ با قیمت ۴۱ میلیون و۷۰۰ هزارتومان وهمچنین سایپا ۱۳۲ با قیمت ۴۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در بازار بدون تغییر قیمت به فروش رسید.

بر اساس این گزارش قیمت خودرو‌های پرفروش دیگر از قبیل رانا ال ایکس با یک میلیون تومان افزایش قیمت، با قیمت ۷۵ میلیون تومان دربازار به معامله رسید.

همچنین خودرو ۲۰۷ اتومات با قیمت۱۵۶ میلیون تومان و کوییک اتومات نیز با قیمت ۹۲ میلیون تومان با همان قیمت روز گذشته در بازار عرضه شد.

در جدول زیر می‌توانید قیمت خودروهای پرفروش را ملاحظه کنید.

خودرو هفته را با کاهش قیمت آغاز کرد - 8

خواندن خبر در سایت منبع

نارضایتی مردم از خودروسازان بابت تاخیر در تحویل خودرو

مهرخبرگزاری مهر
نارضایتی مردم از خودروسازان بابت تاخیر در تحویل خودرو
یک مقام مسئول با بیان اینکه مردم از تاخیر در تحویل خودروهای خود از سوی خودروسازان ناراضی هستند، گفت: مردم پس از ارجاع موضوع به دستگاه قضا، بایستی با اعتماد کامل، منتظر تصمیم مقام قضایی باشند

به گزارش خبرنگار مهر، موضوع تحویل خودروهای ثبت نامی به مشتریان همچنان یکی از معضلات جدی پیش روی مصرف‌کنندگان خودرو در سراسر کشور است و خودروسازان نیز بعضا در برخی از موارد، توجهی به مطالبات به حق مردم ندارند. در این میان نظارت بر عملکرد خودروسازان در تحویل به موقع خودروهای پیش‌فروش شده نیز به شدت ضعیف است و همین امر، موجب نارضایتی مردم را فراهم ساخته است.

مروری بر پرونده عملکرد خودروسازان ظرف یکسال گذشته بر روی پیش فروش خودرو هم به خوبی این موضوع را تائید می‌کند که ظرف یکسال گذشته، اگرچه قیمت خودرو بالا رفت، اما مشتریان باز هم به خاطر نیازهای مصرفی که در بازار داشتند، اقدام به پیش فروش و خرید خودرو از خودروسازان می‌کردند، در حالیکه ممکن بود خودروساز به تعهدات خود پایبند نباشد و همین امر، مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کند؛ اما به هر حال مصرف‌کنندگان به منظور تامین نیاز خود و البته با عدم اطمینانی که از آینده قیمتهای خودرو داشتند، از پیش‌فروش‌های خودروسازان تحت هر شرایطی استقبال می‌کردند.

اکنون همچنان این نارضایتی‌ها وجود دارد و خودروسازان در تحویل خودروهای پیش فروش شده، تعلل می‌ورزند؛ ضمن اینکه فروش‌های فوری خود را هم همچنان ادامه داده و تعهدات خود را سنگین‌تر می‌کنند.

سیدحسین نقوی، عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه اگر یک شرکت خودروساز اقدام به پیش فروش خودرو می‌کند باید در تاریخ وعده داده شده، خودروها را تحویل دهد، گفت: این مشکلات نباید تجمیع و موجب نارضایتی مشتریان شود، اما در خصوص دلایلی نظیر تحریم که موجب عدم تحقق به موقع تعهدات شده، باید مردم را توجیه نمود و آنها را در جریان کار قرار داد.

وی با اشاره به برخی نارضایتی‌ها که درپی تعویق در تحقق تعهدات خودروسازان ایجاد شده، گفت: مساله پیگیری مردم در خصوص مطالبات به حق خود، چند وجه دارد؛ وجه اول این است که تمام دستگاه‌ها، نهادها، ارگان‌ها و کسانی که به حاکمیت مربوط می‌شوند، باید به گونه‌ای عمل کنند که ایجاد نارضایتی نکنند و اگر قول و وعده و تعهدی می‌دهند، دقیقا به تعهدات خود عمل کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: نکته دوم این است که دستگاه‌های نظارتی، بازرسی و کنترلی نیز باید بر این قول‌ها و وعده‌ها نظارت کنند، زیرا گاهی اوقات برخی شرکت‌ها یا دستگاه‌ها وعده هایی می‌دهند و مردم به دلیل تصمیمات نامناسب مدیریتی دچار خسارت می‌شوند و مردم نمی‌توانند تعلل مدیریتی را تحمل کنند؛ اما در برخی موارد مساله به گونه دیگری است، مثلا یک شرکت خودروساز قولی می‌دهد؛ اما تحریم مانع از ورود قطعات خودرو به کشور و مانع تکمیل خودرو می‌شود و ناچارا عمل به تعهد خودروساز به تعویق می‌افتد؛ این مساله را مردم درک می‌کنند.

نقوی حسینی گفت: وجه سوم این است که اگر به دلیل تحریم و فشارهای اقتصادی و مشکلات تولید و موانع داخلی یا اتفاقاتی مانند فراز و نشیب‌ها و نوسانات ارزی و پولی، مشکلاتی ایجاد شد مردم باید از راه‌های منطقی و قانونی اقدام کنند؛ مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم، وکلای ملت هستند و مردم باید با وکلای خود صحبت کنند و از طریق نهادهای رسمی اقدام نمایند و مطالبات به حق خود را از این طریق دنبال کنند؛ زیرا امروز دشمنان ما به دنبال نشان دادن نابسامانی و وجود مشکلات در کشور هستند، بنابراین ما باید برای احقاق حق خود تلاش کنیم اما تلاشمان در چارچوب قانون و قواعد و از طریق نهادهای رسمی و وکلای ملت باشد تا بدون آنکه باعث نابسامانی و بی نظمی در کشور شویم نتیجه مطلوب حاصل شود.

وی گفت: اگر برخی از هموطنان، مطالبات به حق خود را از طرق فراقانونی مانند برگزاری تجمعات غیرقانونی پیگیری کنند دانسته یا ندانسته به معاندان و مغرضان خوراک داده‌اند و این مساله بر ضد منافع نظام است؛ ضمن اینکه موضوع دیگر این است که مردم پس از ارجاع موضوع به دستگاه قضا، بایستی با اعتماد کامل، منتظر تصمیم مقام قضایی باشند و در نهایت، احکام قضایی را نصب العین خود قرار دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش ارزبری ۴۴ میلیون یورویی ایران‌خودرو با داخلی‌سازی قطعات

ایسناخبرگزاری ایسنا
کاهش ارزبری ۴۴ میلیون یورویی ایران‌خودرو با داخلی‌سازی قطعات
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: از هیچ اقدامی در تسریع اجرای قراردادهای میز دوم تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو فروگذار نخواهیم کرد زیرا داخلی‌سازی این قطعات کاهش ارزبری ۴۴ میلیون یورویی را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، فرشاد مقیمی در «دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو» اظهار کرد: در بحث داخلی‌سازی پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاستهای وزارتخانه، در ایران خودرو کمیته ساخت داخل را زیر نظر حوزه مدیرعامل، تشکیل داده‌ایم که بصورت هفتگی نیز جلساتی برگزار می‌کند. یکی از مهم‌ترین محورهای اصلی ساخت داخل، تعریف ماموریت جدید برای ساپکو در چارچوب اهداف ساخت داخل با اولویت توسعه فناوری و فنی و مهندسی است.

وی افزود: برنامه‌های جدید در دستور کار قرار گرفته و تایید شده است که دیگر هیچ خرید خارجی انجام نشود مگر اینکه کمیته تایید کرده باشد. این کمیته است که تعیین می‌کند چه کالایی باید از خارج وارد شود، همچنین چه مکانیزمی برای نحو داخلی‌سازی آن‌ها باید انجام شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه در میزان سهم داخلی‌سازی، پنج ماژول اصلی محصولات ایران خودرو مشخص و تعریف شده است، گفت: با این نگاه اهداف را پیش می‌بریم که بتوانیم ارزش افزوده بیشتری در تولید محصولات داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در میز اول با همکاری قطعه‌سازان داخلی، برای قطعات داخلی سازی شده تاییدیه نمونه قطعه را گرفتیم و در نهایت شش قطعه در خط تولید در حال تولید انبوه و استفاده است. قول می‌دهیم که از هیچ اقدام و سیاستی در خصوص تسریع عملکرد این قراردادها فروگذار نکرده و از همه امکاناتمان برای تکمیل قطعاتی که قرارداد داخلی سازی آنها در میز دوم امروز منعقد می‌شود، استفاده کنیم و این قطعات ۴۴ میلیون یورو برای ایران خودرو کاهش ارزبری دارد.

امروز دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو در محل وزارت صمت با حضور وزیر صنعت، مدیران خودروساز و مدیران قطعه‌ساز برگزار شد. در میز نخست تعمیق ساخت داخل قراردادهایی بین ساپکو، سازه گستر و مگاموتور با ۳۲ شرکت قطعه‌ساز با هدف تولید ۳۵ قطعه برای یک سال مصرف ایران خودرو و سایپا منعقد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

ارزبری پراید به ۱۴۰۰ یورو رسید

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
ارزبری پراید به ۱۴۰۰ یورو رسید
طبق اعلام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، تعداد ۹۶ هزار دستگاه خودروی ناقص در کف کارخانه، اکنون به ۲۵ هزار دستگاه رسیده‌ است. وی ابراز امیدواری کرد که طی هفته‌های آینده این رقم به کمتر از ۲۰ هزار دستگاه برسد.

سید جواد سلیمانی در «دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو» اظهار کرد: موضوع اصلی خودکفایی و ساخت داخل قطعات خودرو به میزانی است که بتوانیم منابع ارزی کشور را حفظ کنیم. علاوه براین سیاست دوم این است که از حالت تک منبعی در تامین قطعات خارج شده و برای هر قطعه چند منبع داشته باشیم تا در شرایط سخت به مشکل برنخوریم.

وی اعلام کرد: در میز اول تعمیق ساخت داخل قطعات خودرو، ۲۰ قطعه داخلی‌ساز شد و در میز دوم ۲۴ قطعه برای این مهم داریم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در رابطه با برنامه کاهش ارزبری برای تولید پراید گفت: در حال حاضر در تولید پراید از ۱۷۷۰ یورو به ۱۴۰۰ یورو کاهش ارزبری رسیده‌ایم و برنامه‌ریزی کردیم که تا پایان سال به کاهش ارزبری به زیر ۱۰۰۰ یورو نیز برسیم.

سلیمانی خاطرنشان کرد: در چهار ماه گذشته تعداد خودروهای ناقص خوابیده در کف پارکینگ‌ها از ۹۶ هزار دستگاه به ۲۵ هزار خودرو رسیده است. امیدوار هستیم که تا طی چند هفته آتی این رقم به کمتر از ۲۰ هزار دستگاه نیز برسد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | سکانسی از سریال ستایش که در شبکه‌های اجتماعی جنجال ساخت

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

فیلم/ همتی: تا کی باید این خودروسازی فشل را ادامه دهیم؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | رئیسی: باید قدر شکوه و عظمت مثال زدنی راهپیمایی را دانست

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.
روزنوروزنو21 ساعت قبل
کسوس NX در حال حاضر تنها در نمونه‌های دست دوم قابل خریداری است چراکه واردات آن همراه با ممنوعیت واردات خودرو به کشور متوقف شد. حالا دروازه بان مشهور فوتبال ایران نیز یک نمونه از این خودرو را خریداری کرده است. علیرضا بیرانوند بازیکن ملی پوش باشگاه پرسپولیس این روزها با یک خودرو لکسوس NX۲۰۰ رفت و آمد می‌کند. قیمت این خودرو در بازار نزدیک به یک میلیارد تومان است.
خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل
کارشناس سازمان غذا و دارو گفت: محصولات تقلبی آرایشی و بهداشتی به ویژه محصولات رنگی آرایشی مانند رژ لب و ریمل حاوی مقادیر بالا و سمی فلزاتی از جمله آرسنیک، سیانید و حتی با تاسف فراوان حاوی ادرار موش و انسان بوده است. وی اضافه کرد: تفکیک محصولات تقلبی و قاچاق از محصولات اصل واقعا کاری بسیار سخت و دشوار است. محصولات آرایشی تقلبی متاسفانه منجر به بروز انواع عفونت‌های چشمی، واکنش‌های آلرژیک، کهیرهای پوستی، تورم لب و سوختگی‌های شیمیایی می‌شود. وی به مردم توصیه کرد: هنگام خرید این نوع از کالاها به محل عرضه، قیمت متعارف، برچسب اصالت کالا، اصالت برچسب، تاریخ تولید و انقضا و پلمب بودن کالا دقت کافی کنند و در صورت هرگونه شک و تردید، مراتب را سریعا به کارشناسان در معاونت‌های غذا و دارو سراسر کشور گزارش کنند. در صورت استعلام برچسب اعلام شده، همه اطلاعات نشان دهنده اصالت یک محصول مانند نام کالا، تاریخ تولید، انقضا، نام تولیدکننده، واردکننده و اصل یا تقلبی بودن محصول مشخص خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار‌سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی گفت: از آنجایی که جنگ اقتصادی یک‌ جنگ هیبریدی است که با حوزه‌های‌های دیگر همچون حوزه سایبری و سیاسی و غیره مرتبط است؛ ما به سمت ایجاد یک دفاع ترکیبی حرکت کردیم. وی با اشاره به نتایج این نمونه عملیاتی غیر عامل در حوزه اقتصاد افزود: اولین‌ میوه این دفاع که ما به عنوان یک اولویت به دنبال آن بودیم، ثبات قیمت ارز بود که به لطف خدا با زحمات دوستان در بانک مرکزی قیمت ارز تثبیت شد. سردار جلالی گام بعدی در جنگ اقتصادی را استفاده از فرصت‌های آن عنوان کرد و ادامه داد: برنامه بعدی ما استفاده از فرصت‌های این جنگ به ویژه در حوزه تحریم‌هاست. سردار جلالی در پایان با اشاره به شعار سال خاطرنشان کرد: ما شاهد افزایش رونق تولید در کشور هستیم. چنانچه که بانک جهانی در گزارش خود به صراحت اعلام کرده است ایران در سال ۲۰۲۰ از مرحله رکود خارج و وارد مرحله رشد اقتصادی خواهد شد.

اخبار بیشتر