اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه ۱۴ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه ۱۴ مهرماه

خودروهای میلیاردی در بازار تهران

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
خودروهای میلیاردی در بازار تهران
فهرست و قیمت برخی خودروهایی که بهایی بالاتر از یک میلیارد دارند را مشاهده می کنید.

آفتاب‌‌نیوز :

جدول زیر نشان دهنده نرخ خودروهای میلیاردی در بازار تهران است.

خودروهای میلیاردی در بازار تهران - 3

خواندن خبر در سایت منبع

طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو؛ تحویل شهریور ۹۹+ جزئیات

فراروخبرگزاری فرارو
طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو؛ تحویل شهریور ۹۹+ جزئیات
شرایط پیش‌فروش عادی شرکت ایران‌خودرو از ساعت ۱۱ صبح روز دوشنبه مورخ ۹۸/۰۷/۱۵ آغاز و تا زمان تکمیل ظرفیت انجام خواهد شد.

به اطلاع کلیه مشتریان محترم ونمایندگی‌های مجاز می‌رساند شرایط پیش فروش عادی شرکت ایران خودرو از ساعت ۱۱ صبح روز دوشنبه مورخ ۹۸/۰۷/۱۵ آغاز و تا زمان تکمیل ظرفیت و به شرح جداول پیوست و با توضیحات ذیل ارائه می‌گردد.

در طرح فروش جدید ایران خودرو پژو ۴۰۵ بنزینی با ۳۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، سمند ال ایکس با پیش پرداخت ۳۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، ۲۰۶ تیپ ۲ با پیش پرداخت ۳۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۷ دستی با پیش پرداخت ۴۸ میلیون ۳۰۰ هزار تومان، دنا معمولی با پیش پرداخت ۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، پژو پارس سال با پیش پرداخت ۳۹ میلیون تومان و پارس ال ایکس با پیش پرداخت ۴۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان عرضه خواهند شد.موعد تحویل خودرو‌ها بر اساس بخشنامه اعلامی شهریور سال آینده خواهد بود قیمت قطعی براساس قیمت روز محاسبه خواهد شد.

طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو؛ تحویل شهریور ۹۹+ جزئیات - 4طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو؛ تحویل شهریور ۹۹+ جزئیات - 5

شرایط فروش ایران خودرو ویژه ۱۵ مهرماه

ظرفیت ثبت نام برای هر کد ملی، از کل بخشنامه یک دستگاه خودرو می‌باشد و در صورت ثبت نام از سوی مشتریان محترم مغایر با این بند، قرارداد به صورت یک طرفه از سوی شرکت ایران خودرو لغو و وجه آن ظرف ۲۰ روز طبق ضوابط شرکت ایران خودرو به مشتری عودت خواهد شد.

تنظیم صلحنامه در این بخشنامه امکانپذیر نمی‌باشد.

کد کلاس و رنگ خودرو بر اساس شرایط تولید از سوی شرکت ایران خودرو قابل تغییر خواهد بود.

در این بخشنامه، پس از فرا رسیدن موعد تحویل خودرو، در صورت اعلام شرکت ایران خودرو و تمایل مشتری امکان تغییر شرایط ثبت نام (تمدید موعد تحویل) با همان شرایط وجود خواهد داشت.

امکان ثبت نام در این بخشنامه برای مشتری دوم نمایندگی مجاز نمی‌باشد.

قیمت نهایی خودرو در این شرایط، در زمان تحویل خودرو مندرج در این بخشنامه و قرارداد تعیین خواهد شد.

زمان فعال سازی این بخشنامه ساعت ۱۱ صبح روز دوشنبه مورخ ۹۸/۰۷/۱۵

خواندن خبر در سایت منبع

پیگیری ترخیص خودروهای گمرک به امام جمعه تهران رسید

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
پیگیری ترخیص خودروهای گمرک به امام جمعه تهران رسید
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: با توجه به عدم دریافت نتیجه در خصوص ترخیص خودروها از گمرک در نهایت به امام جمعه موقت تهران برای دریافت نظرات مراجعه کردیم.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در مورد روند ترخیص خودروها از گمرک اظهار کرد: ما از ۱۶ دی سال گذشته شروع به مکاتبه با دولت برای ترخیص خودروها از گمرک کردیم. اما اقدامی صورت نگرفت و امکان ورود بخش‌های مختلف به این فرایند وجود نداشت.

در نهایت پس از جلسه‌های مختلف در تاریخ ۴ بهمن ماه دستورالعمل لازم برای ترخیص خودروها ابلاغ شد. پس از این ماجرا، با توجه به این که بانک مرکزی و گمرکات متصل به سامانه‌های مورد نظر نبودند، امکان انجام کار وجود نداشت. در ادامه نامه‌نگاری‌های مختلفی به وزیر، معاون اول رئیس جمهور و رئیس جمهور صورت گرفت در این خصوص که مصوبه داده شده امکان اجرا ندارد. هیچ پاسخی داده نشد و کار به تعطیلات عید نوروز رسید اما در تاریخ ۱۷ فروردین توانستیم با معاون وزیر صمت، فرشاد مقیمی دیداری داشته باشیم. در نهایت که جلسات مکرر یبا حضور مسئولان دیگر برگزار شد و در تاریخ ۱۶ اردیبهشت کمتر از هزار دستگاه خودرو از گمرک خارج شد.

وی ادامه داد: فضا به صورتی بود که مشخص شد مصوبه کاری انجام نداده و ۲ ماه مصوبه را تمدید کردند. در این ۲ ماه با همه مشکلات ۶۷۰۰ خودرو از گمرک خارج شد و در تاریخ ۱۶ تیر ماه امسال درهای گمرک را کاملا بستند. بالغ بر ۶ هزار دستگاه در گمرکات مانده است که تقریبا ۲۶۰۰ الی ۲۷۰۰ دستگاه در اختیار مراجع قضایی است.

شنیده شده که مرجع قضایی نیز حدود ۱۵۰۰ خودرو را رفع توقیف کرده است. عملا از ۶ هزار خودرو نزدیک به هزار دستگاه خودرو در اختیار مراجع قضایی است و ۵ هزار خودرو همچنان در گمرکات مانده است. تقاضاهای مختلفی برای تمدید مصوبه ترخیص گمرکات انجام شد اما پاسخی داده نشد.

دادفر در پایان گفت: پس از تمام این ماجراها به دلیل عدم پاسخگویی طبق روال به علما و شخصیت‌های علمی و مذهبی پناهنده شدیم. در ادامه خدمت امام جمعه موقت تهران، آیت الله موحدی کرمانی رفتیم و گفتیم که باید در این زمینه فکری شود و ایشان مستندات و مکاتبات را به صورت کامل بررسی کردند.

بعد از بررسی‌های لازم پاسخ به صورت لسانی توسط امام جمعه موقت تهران داده شد که باید در این زمینه جبران‌های لازم نیز انجام شود. اما ما به دنبال جبران نیستیم و فقط می‌خواهیم خودروها ترخیص شوند. امام جمعه موقت تهران گفتند که اگر به وقت و بر اساس قواعد، خودروها به کشور وارد شده، دولت حق نگهداری آن‌ها را نداشته است ضمن این که باید ضرر و زیان را نیز جبران کنند.

گسترش نیوز

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت خودروهای داخلی در بازار

الفخبرگزاری الف
آخرین قیمت خودروهای داخلی در بازار
روزنامه دنیای اقتصاد جدول قیمت خودروهای داخلی را منتشر کرده است. در این جدول قیمت پژو ۲۰۰۸ به زیر ۳۰۰ میلیون رسیده است.

نظرها

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، رشد عرضه لوازم خانگی قاچاق و کاهش تقاضای ناشی از افت قدرت خرید مردم و افزایش قیمت برخی محصولات داخلی و وارداتی، زمینه سیر نزولی قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی را فراهم کرد. فعالان صنفی در حالی از افزایش سهم لوازم خانگی قاچاق در بازار به ۳۰درصد و رشد عرضه محصولات تقلبی فاقد گارانتی با جعل نام و نشان برخی برندهای خارجی خبر می‌دهند که مسئولان وزارت صنعت بر رشد تولید داخل لوازم خانگی برای پر کردن خلأ سهم بازار محصولات برخی برندهای کره‌ای و اروپایی در بازار تأکید دارند. ورود لوازم خانگی به فهرست رصد قیمت‌هاتازه‌ترین گزارش وزارت از قیمت خرده‌فروشی اقلام کالایی حاکی است که ۴نوع لوازم خانگی شامل لباسشویی آبسال، تلویزیون سامسونگ ۴۹ اینچ، لباسشویی سامسونگ ۷ کیلویی مدل ۱۲۴۳ و یخچال و فریزر الکترواستیل مدل ۲۴ ESR در مردادماه نسبت به تیر‌ماه ارزان شد. کاهش قیمت ۴قلم لوازم خانگیدر این آمار قیمت برخی انواع لوازم خانگی نیز ذکر شده که قیمت ۴ نوع از آنها در مردادماه امسال نسبت به تیر‌ماه کاهش جزئی داشته است. قیمت تلویزیون سامسونگ ۴۹ اینچ ۶۹۰۰ نیز در مرداد‌ماه امسال نسبت به‌ماه قبل از آن ۰/۹ درصد کاهش داشته است.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
معمولا مکانیک‌های ماهر با شنیدن صدای موتور، ترمز یا هر کدام از قسمت‌های دیگر خودرو متوجه چگونگی عملکرد یا خرابی آن‌ها می‌شوند. بنابراین، برای تامین امنیت خود و سلامت خودرو، نباید از اهمیت این صدا‌ها غافل شویم. به گزارش عصر ایران به نقل از خودروکار، تصور کنید در آرامش کامل در حال رانندگی هستید که صدای عجیبی از موتور خودرو می‌شنوید. ۲- سر و صدا از داخل موتور: اگر این صدا را شنیدید، نشانه این است که تسمه تایم نیاز به تعویض دارد. ۳- صدای سوت از موتور: اگر به همراه صدا، درجه حرارت خودرو بالا می‌رود، به نظر می‌رسد که فن خودرو درست کار نمی‌کند و این باعث می‌شود موتور خودرو بیش از حد گرم شود.

یارانه چه افرادی واریز نشد؟ +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
دنیای خودرودنیای خودرو21 ساعت قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، بازار خودرو طی هفته‌های اخیر با افزایش دوباره قیمت‌ها مواجه شده است. قیمت‌ها طی روزها و هفته‌های اخیر شاهد تغییراتی بوده، آیا به‌نظر شما قیمت همچنان دستوری است؟ قیمت‌گذاری خودروها دستوری است که ما آن را نمی‌پسندیم و همچنان گرفتار این موضوع هستیم. آیا این پیش‌فروش روی بازار تاثیر می‌گذارد؟ پیش‌فروش خودروسازان در راستای تامین نقدینگی انجام شده و قاعدتا نباید باعث افزایش قیمت خودروها شود. دهه ۷۰ اجازه فروش خودرو با قیمت حاشیه بازار داده شد و پایان سال، سازمان حسابرسی فروش خودروسازان را کنترل می‌کرد. همین‌طور قطعه‌سازان می‌توانند افزایش قیمت داشته باشند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

علت آتش‌سوزی امروز در پالایشگاه آبادان نشتی در یکی از واحدها بود

خبری16 ساعت قبل

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه ۲۸ مهرماه

خبری16 ساعت قبل

فردای تاریک خزر با طرح انتقال آب به کویر مرکزی

خبری17 ساعت قبل

شباهت‌های اعتراضات این روزهای لبنان با تظاهرات مردم عراق

ایسنا17 دقیقه قبل

۱۰ نکته درباره مغز و توانایی‌های آن؛ بیشتر از انیشتین از مغزمان استفاده می‌کنیم؟

آفتاب‌نیوز27 دقیقه قبل

پورعلی‌گنجی نبود، العربی باخت

نامه‌نیور28 دقیقه قبل

ماجرای نوشتن یک طرح ماندگار پزشکی در آبدارخانه

ایسنا28 دقیقه قبل

اگر آب معدنی به سمنان بدهیم به مراتب ارزان‌تر درمی آید/در سمنان کمبود آب نداریم/وزارت نیرو وظیفه‌اش تخریب محیط زیست است/چرا محیط زیست جواب مثبت به طرحی که مخرب است می‌دهد

میزان‌آنلاین32 دقیقه قبل

آفتاب یزد: تورم ۴۳ درصدی یعنی وضع اقتصاد بهتر شده است؟!

مشرق‌نیوز32 دقیقه قبل

مریخ زمانی همانند زمین دریاچه‌های آب شور داشته است

ایسنا48 دقیقه قبل