اظهارات امروز محمدجواد ظریف در مجلس + فیلم
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اظهارات امروز محمدجواد ظریف در مجلس + فیلم

فیلم | تلاش‌های وزارت خارجه برای آزاد کردن دو ایرانی زندانی در خارج از زبان ظریف

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که صبح امروز به مجلس شورای اسلامی رفته بود، درباره تلاش‌های این وزارت خانه برای آزادی دو ایرانی دستگیر شده در خارج از کشور گفت:«در هفته‌های گذشته دو ایرانی از زندان‌های خارج از کشور آزاد شدند و یک ایرانی هم با قید وثیقه آزاد شده است.»

نماینده مهاباد از توضیحات ظریف درباره‌ی دفاع از کردهای سوریه قانع شد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
نماینده مهاباد از توضیحات ظریف درباره‌ی دفاع از کردهای سوریه قانع شد
جلال محمودزاده، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، از توضیحات وزیر خارجه در دفاع از کردهای سوریه قانع شد.

اعتمادآنلاین| سوال جلال محمودزاده، نماینده مهاباد از وزیر امور خارجه درباره علت عدم جلوگیری از سدسازی غیرقانونی ترکیه و همچنین موضع وزارت خارجه در قبال حمله ترکیه به کردهای سوریه در دستور کار جلسه علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه) مجلس قرار گرفت.

پس از طرح سوال نماینده مهاباد و توضیحات وزیر امور خارجه محمودزاده گفت که از پاسخ‌های وزیر قانع شده و در عین حال خواستار پیگیری موضوع سدسازی ترکیه و دفاع از کردهای سوریه از سوی وزارت خارجه شد.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

نماینده میرجاوه از پاسخ‌های ظریف قانع شد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
نماینده میرجاوه از پاسخ‌های ظریف قانع شد
خبرگزاری میزان- نماینده میرجاوه از پاسخ‌های وزیر امور خارجه در مورد دیپلماسی پایدار با کشور‌های شرقی و جنوب شرقی قانع شد. تاریخ انتشار: 12:16 - 14 مهر 1398 - کد خبر: ۵۵۶۰۰۶
نماینده میرجاوه از پاسخ‌های ظریف قانع شد - 0

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ سؤال علی کُرد از وزیر امور خارجه در دستور کار امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.متن سوالدر این سوال آمده است؛ چرا با کشورهای همسایه شرق و جنوب شرقی ایران، دیپلماسی پایدار ندارید؟پس از ارائه پاسخ‌های وزیر امور خارجه، علی کرد اعلام کرد به شرط پیگیری وضعیت دو گروگان ایران در پاکستان و همچنین پیگیری حقابه ایران از رود هیرمند در افغانستان از پاسخ‌های وزیر قانع شده است.پاسخ ظریفمحمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در پاسخ به نماینده میرجاوه در صحن مجلس گفت: روابط ما با پاکستان و افغانستان روابطی استراتژیک است. شاید کمتر زمانی در تاریخ جمهوری اسلامی روابط با افغانستان، پاکستان، روسیه، ترکیه و حتی قطر به خوبی امروز باشد.وی بیان داشت: بنابراین روابط ما با پاکستان دچار سردرگمی نیست. در حال حاضر مرز ایران با پاکستان امن‌ترین مرز‌ها برای این کشور است درخواست ما این است که این مرز برای ما هم امن باشد.

وزیر امورخارجه ادامه داد: در ابتدای دولت دوازدهم اعلام کردیم روابط با همسایگان ابر اولویت جمهوری اسلامی ایران است و در حال حاضر با پاکستان در سطوح متخلف از ستاد کل فرماندهی کل قوا شخص سرلشکر باقری تا حوزه سیاسی امنیتی و اقتصادی روابط خوب و گسترده‌ای داریم.ظریف در ادامه درباره افسران گروگان گرفته شده در مرز‌های شرقی نیز گفت: ما در رابطه با فعالیت گروه‌های ضدانقلاب فورا با هماهنگی ستاد کل وارد می‌شویم و سفر می‌کنیم و گاهی هماهنگ می‌کنیم تا سفر نظامی انجام شود و بار‌ها در سفر‌های من معاونت ستاد کل حضور داشتند. روابط ما با ارتش پاکستان بسیار خوب است و هر بار رفتیم دیدار‌های جدی داشتیم و ارتباطات خوبی داریم.

خواندن خبر در سایت منبع

توضیحات ظریف درباره روابط با همسایگان شرقی

الفخبرگزاری الف
توضیحات ظریف درباره روابط با همسایگان شرقی
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: روابط ما با پاکستان و افغانستان از مهمترین روابط اجتماعی جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در جلسه علنی صبح امروز یکشنبه ۱۴ مهر و در پاسخ به سؤال ملی علی کرد نماینده خاش مبنی بر عدم دیپلماسی پایدار با کشورهای همسایه شرقی و جنوب شرقی ایران گفت: ‌ روابط ما با پاکستان و افغانستان از مهمترین روابط اجتماعی جمهوری اسلامی محسوب می‌شود که شاید کمتر زمانی در تاریخ جمهوری اسلامی روابط ما با پاکستان، افغانستان، روسیه، ترکیه، عراق و قطر به خوبی روابط فعلی بوده باشد.

وی افزود: در ابتدای دولت دوازدهم گفتیم روابط با همسایگان در اولویت ماست و با جدیت آن را دنبال می‌کنیم.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: ‌ از ستاد فرماندهی کل قوا و ستاد کل نیروهای مسلح و شخص سرلشکر باقری به منظور توسعه روابط امنیتی، سیاسی و اقتصادی اقداماتی انجام دادند ضمن اینکه گفت‌وگوهای مستمری درباره مرزها با اسلام‌آباد داریم.

ظریف گفت: ‌من اولین وزیر خارجی بودم که بعد از انتخاب عمران‌خان به پاکستان سفر کردم.

وی گفت: ملاقات‌های متعددی با پاکستان‌ها در سطوح مختلف داریم و این در حالی است روابط ما با اسلام‌باد هیچ گاه سر درگم نبوده و اهداف آن کاملا مشخص است. هر چند که مشکلاتی داریم که ناشی از حضور و دخالت بیگانگان است اما ارتباط تهران با اسلام‌آباد خوب است.

وزیر امور خارجه افزود: درباره ربایش افسران ایرانی توسط ضد انقلاب پیگیری‌هایمان را با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح انجام می‌دهیم و به پاکستان سفر می‌کنیم. ضمن اینکه روابط ما با فرمانده ارتش پاکستان بسیار خوب است و رفت و آمدها و دیدارهای جدی با آنها داریم.

ظریف گفت: نمی‌توان این ارتباطات را جایگزین مشکلات خود با آنها کنیم اما تلاش می‌کنیم مشکلات حل و فصل شود. که البته نیاز به برنامه‌ریزی بلند مدت داشته و همچنین نیازمند اقدامات زمینی مناسب در مرزها است.

وی افزود: ‌ روابط با افغانستان بر اساس سیاستی مشخص در حال پیگیری است.

وزیر امور خارجه افزود: ما در افغانستان مذاکرات صلح را با همه طرف‌ها پیگیری می‌کنیم اما صلحی که خارجی‌ها در افغانستان تمایل داشته باشند را قبول نداشته و در آن شرکت نکردیم.

ظریف تصریح کرد: همه گروه‌ها باید در افغانستان و در پروسه صلح حضور داشته باشند و نباید قدرت خارجی فقط با اعمال نفوذ یک یا چند گروه را برای مذاکرات صلح حذف کند و هدف خاصی را دنبال کند.

وی خاطرنشان کرد: روابط با افغانستان با اشرف غنی در ۵ بخش دنبال می‌کنیم ضمن اینکه کمیته آب هم به نتیجه رسیده است اما اجرای آن به دلیل چندین ماه درگیری افغانستان به منظور برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به تاخیر افتاده است.

وزیر امور خارجه گفت: ‌وزارت خارجه نمی‌تواند اقدامی را در زمین انجام دهد و ما در خصوص حوادث ناگوار تروریستی در مرز پاکستان فقط می‌توانیم چندین کار را انجام دهیم.

ظریف درباره این کارها گفت «‌محکوم کردن حادثه تروریستی و خواستن سفیر آنها به وزارت خارجه، حضور سفیر ایران در وزارت خارجه پاکستان، مذاکره وزارت خارجه ایران با وزارت خارجه پاکستان، بر برقراری تماس و مذاکره فرماندهان نظامی با طرف خارجی بخشی از این اقدامات است.

وی گفت: باید بکوشیم از بزرگان منطقه و رهبران دینی و همچنین نمایندگان مجلس و ذی‌نفوذان منطقه‌ای به منظور کاهش حملات تروریستی استفاده کنیم.

وزیر امور خارجه گفت: با توجه به اینکه سفرهای ما به کشورهای همسایه کوتاه است امکان هماهنگی با کمیسیون امنیت ملی و اعضای آن وجود ندارد. این درحالی است که سفرهای وزیر خارجه با فاصله ۲۴ ساعت و حتی ۱۲ ساعت قبل از آن تعیین می‌شود.

ظریف گفت: ‌امروز هماهنگی و همکاری بین وزارت خارجه و ستاد کل نیروهای مسلح ایران و پاکستان بسیار خوب است.

وی تصریح کرد: اولویت پاکستان هم اکنون مرزهایش با هند، کشمیر و افغانستان است و الحمدالله مرز پاکستان با ایران از امن‌ترین مرزها برای اسلام‌آباد است اما امن‌ترین مرز برای ایران نیست.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: در ۵ کمیسیون با اشرف غنی، ‌عبدالله و وزیر خارجه افغانستان صحبت کرده‌ایم و حتی کمیسیون آب به نتیجه رسیده است.

ظریف گفت: ‌وزیر نیرو وزیر کمیسیون مشترک تعیین شده جمهوری اسلامی در مذاکرات با افغانستان است که نشان دهنده اهمیت آب برای جمهوری اسلامی است.

خواندن خبر در سایت منبع

ظریف: وظیفه وزارت خارجه در دیپلماسی اقتصادی تسهیل‌گری است

الفخبرگزاری الف
ظریف: وظیفه وزارت خارجه در دیپلماسی اقتصادی تسهیل‌گری است
وزیر امور خارجه با بیان اینکه وظیفه وزارت امور خارجه تسهیل‌گری است و تصدی‌گری نمی‌کند، گفت: سفیر ما وظیفه دارد سرمایه‌گذار را بشناسد و اطلاعات در اختیار وی قرار دهد تا وارد ایران شود.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز خانه ملت در پاسخ به سوال محمدعلی پورمختار درباره اقدامات وزارت امور خارجه در محور قراردادن اقتصاد اظهار داشت: ما یک معاونت دیپلماسی اقتصادی تشکیل دادیم و نامش را معاونت دیپلماسی گذاشتیم.

وی افزود: کار ما اقتصادی نیست و وظیفه تصدی‌گری نداریم؛ یکی از کارهایی که در معاونت انجام دادیم تشکیل دبیرخانه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی بود و مدت‌ها است که این دبیرخانه تشکیل شده و وظیفه اینجا هماهنگ‌سازی کارهای مختلف کشور در دستگاه‌های خارجی را بر عهده دارد.

ظریف ادامه داد: هر دو هفته یک بار با معاونت وزرات‌خانه‌های دیگر جلسه‌ای تشکیل می‌شود و اقدام جدید در این ستاد این است که در جلسات ستاد سفرای ایران در کشورهای مختلف را دعوت می‌کنند تا آخرین تحولات اقتصادی را ارائه دهند و از نظرات همکاران استفاده کنند؛ مخصوصا سفرای ما در کشورهای همسایه و در ژاپن و چین به تدریج دعوت شده‌اند.

وی ادامه داد: کار دیگری که در این مدت صورت گرفته و به کمک مجلس نهایی شد و هفته گذشته رئیس‌جمهور در آن شرکت کردند ورود ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا است و همانطور که اطلاع دارید امکان ویژه‌ای فراهم می‌کند تا با همسایگان که مهمترین طرف‌های تجاری ما هستند ارتباط ویژه برقرار کنیم و با اجرایی شدن این عضویت در میانه آبان ماه کار ما شروع می‌شود و حضور رئیس‌جمهور شروع خوبی بود.

ظریف در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: در مورد ایرانی‌ها ما وظیفه خود را در حمایت از ایرانی‌ها انجام می‌دهیم و در مورد آنها تمام تلاش‌ها برای جلوگیری تضییع حقوقشان انجام شده و دو ایرانی خارج از کشور که از نظر ما غیرقانونی در زندان بودند برگشتند و یک ایرانی که به درخواست آمریکا در زندان بود آزاد شده است و اینها نتیجه تلاش‌های وزارت خارجه است اما چون می‌خواهیم به نتیجه برسد از تبلیغاتی کردن آنها خودداری می‌کنیم.

ظریف با اشاره به اینکه وظیفه وزارت امور خارجه تسهیل‌گری است و تصدی‌گری نمی‌کند، گفت: سفیر ما وظیفه دارد سرمایه‌گذار را بشناسد و اطلاعات در اختیارش قرار دهد تا وارد ایران شود اما وقتی وارد ایران می‌شود دستگاه‌های دیگر موظف هستند و چند صد ساعت باید صرف کنند تا مجوز بگیرند و این قسمت دیگر ربطی به وزارت امور خارجه ندارد.

وی ادامه داد: ما هر روز سرمایه‌گذار‌ها را معرفی می‌کنیم اما اینکه کار چند نفر به نتیجه می‌رسد حوزه کار ما نیست چرا که دخالت ما باعث اخلال شده و فسادآور است. البته ما در انجام وظیفه با مشکلاتی مواجه هستیم که ناشی از تحریم‌های ایالات متحده است.

وی افزود: زمانی که پیش‌بینی دولت صورت گرفت هنوز تحریم‌ها شروع نشده بود و امروز فشار حداکثری مانع اقدامات ما شده اما هنوز تلاش می‌کنیم. البته باز هم تاکید می‌کنم وظیفه وزارت خارجه تسهیل‌گری است و نه اینکه قرارداد منعقد کند.

وزیر امور خارجه گفت: اگر موردی است که سفیر ما تعلل کرده به بنده بفرمایید کما اینکه اگر مردم ایراد و اشکالی دیدند می‌توانند مستقیم به من ایمیل بزنند و شخصا پیگیری می‌کنم تا به نتیجه برسد و شما نماینده محترم هم یکبار امتحان کنید تا من پیگیری کنم و آمار را به شما اعلام کنم.

وی ادامه داد: اینکه از من تعداد و عدد و رقم می‌خواهید من به شما خواهم گفت با کدام استان‌ها جلسه گذاشته‌ایم و سفرای ما با استانداران گیلان، مازنداران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد جلسه گذاشته‌اند و محوریت تحریم‌ها و ترانزیت مورد بحث قرار گرفته است.

وی افزود: اینکه چرا پایگاه داده داخلی ایجاد نکردیم؛ ما بخش خارجی را از سفارتخانه‌های خودمان خواستیم اما پایگاه داخلی را کسی موظف نیست در اختیار ما بگذارد؛ ما درخواست می‌کنیم و اینکه گفتید قرار دادن اطلاعات کشورهای خارجی باعث جذب سرمایه داخلی به سمت خارج می‌شود باید بگویم یکی از صادرات ما بحث خدمات فنی و مهندسی است و شرکت‌ها می‌توانند با این اطلاعات در مناقصه‌ها شرکت کنند.

ظریف گفت: می‌دانید برنامه اقتصاد مقاومتی بر حوزه واردات و صادرت تمرکز دارد و ما از آغاز دولت دوازدهم این موارد را در اولویت قرار دادیم.

وی ادامه داد: امیدواریم دوستان در مجلس کمک کنند تا این وظایف را بهتر از گذشته انجام دهیم اما تاکنون هم با وجود همه مشکلات یکی از موفق‌ترین بخش‌ها معاونت اقتصادی بوده و معاون مربوطه از صبح تا شب این مسائل را پیگیری می‌کند.

وی افزود: یکی دیگر از کارهایی که دوست دارم نماینده‌ها اطلاع داشته باشند ارائه برنامه ۲۵ ساله به چین است که نشان‌دهنده ارزش ما برای رابطه با چین است و توسط دستگاه‌های مختلف تدوین شد برنامه با روسیه به خوبی پیش می‌رود و روابط با عراق، افغانستان، پاکستان، ترکیه و قطر با جدیت دنبال می‌شود اما برای ملاحظاتی که این کشورها دارند بیشتر به رسیدن به منافع اهمیت می‌دهیم تا پرداختن به تبلیغات.

وی افزود: کار دیگری که توجه کردیم همکاری استان‌ها است؛ ما برای استان‌ها اداره ویژه تشکیل دادیم تا مشکلات و امکاناتی که ایرانی‌های خارج از کشور می‌توانند در رابطه با آنها مشارکت داشته باشند و امکانات استان‌ها برای جذب سرمایه را بررسی می‌کنیم. چندین جلسه در معاونت اقتصادی بین سفرا و استاندارها تشکیل شده است.

وزیر امور خارجه نوآوری را دیگر بخش اقتصادی تشکیل یک پایگاه اطلاع‌رسانی در معاونت دیپلماسی خواند که چند سال است برای راه‌اندازی آن طراحی و در مرحله اول راه‌اندازی شده و اطلاعات اقتصادی کشورها را در اختیار بخش خصوصی و دولتی قرار می‌دهد.

ظریف عنوان کرد: اطلاعات مربوط به بازارها در اختیار بخش خصوصی قرار می‌گیرد و در مرحله دوم که به کمک بخش خصوصی شکل می‌گیرد اطلاعات ایران را در اختیار بخش خصوصی خارجی قرار می‌دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا1 روز قبل
انتخابات مجلس یازدهم در حالی پیش رو است که اغلب تائید صلاحیت‌شدگان از یک طیف خاص هستند و این اولین بار نیست که شاهد حضور یک جناح سیاسی در مجلس هستیم. در آن زمان شاهد بودیم که کشور نتوانست از تنگناها به‌درستی عبور کند و دچار چالش‌های فراوانی شدیم. بنابراین، روند پیش‌گرفته شده به‌هیچ‌عنوان روند مطلوبی نیست و باید نسبت به این قضیه فکر عاجلی شود. این البته بیش از اینکه مربوط به انتخابات باشد مربوط به یک نوع نگرش است که متأسفانه سال‌ها است که در اداره کشور حاکم شده است. بدون شک این مسیری نیست که خواست مردم باشد و طبیعتا پاسخگوی عواقب آن باید کسانی باشند که چنین نتایجی را رقم زدند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین12 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| شکرالله حسن بیگی، رئیس ستاد انتخابات استان تهران، گفت: ۲۳۸ نامزد در سطح استان تهران تا شب گذشته از ادامه رقابت انتخاباتی برای مجلس یازدهم انصراف داده‌اند. وی با اشاره به اینکه از روز پنجشنبه ۲۴ بهمن مهلت قانونی تبلیغات انتخاباتی همزمان در سراسر کشور آغاز شده است، افزود: از همه نامزدهای انتخابات می‌خواهیم از فرصت تبلیغات تا ساعت ۸ صبح پنجشنبه اول اسفند برای معرفی خود و افزایش شور و نشاط انتخاباتی استفاده کنند. شورای نگهبان صلاحیت ۱۵۷۶نفر در استان تهران را برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید کرده بود. منبع: ایسنا
مهرمهر12 ساعت قبل
برخی دیگر از نامزدهای انتخاباتی اقدام به دعوت چهره‌های مشهور و معروف ورزشی به حوزه انتخابیه کرده بودند، به عنوان مثال فیروزکوه و دماوند، میزبان بهداد سلیمی، قهرمان جهان و المپیک و علی فتح اله زاده، مدیر عامل سابق استقلال برای حمایت از یک کاندیدای خاص بود. از بغض یک نامزد انتخاباتی تا ایجاد امیدواری به طرفداران توسط نامزدهای رد صلاحیت شدهدر حوزه انتخابیه پاکدشت، اما یکی از کاندیداهای انتخاباتی که در مراسمی کم جمعیت در حال سخنرانی بوده است، از آنچه وضعیت سخت اقتصادی مردم عنوان کرده است، بغض می‌کند و دقایقی با صدای بغض آلود سخنرانی کرده و سپس مطالب خود را به اتمام می‌رساند. در حوزه انتخابیه شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک نیز شاهد فعالیت برای حذف پوسترهای تبلیغاتی در محل‌های غیر مجاز هستیم، تعدادی از نامزدهای انتخاباتی در این حوزه نیز اقدام به برپایی ضیافت شام تبلیغاتی برخلاف تذکرات رئیس ستاد انتخابات استان تهران کرده‌اند و این روند ادامه دارد. تعدادی از کاندیداهای رد صلاحیت شده نیز همچنان جلسات انتخاباتی تشکیل داده و به طرفداران خود امیدواری می‌دهند، آنها معتقدند هنوز احتمال تأیید صلاحیتشان وجود دارد، با این حال اعلام کرده‌اند، که در صورت عدم تأیید صلاحیت از یکی از نامزدهای انتخاباتی حمایت خواهند کرد. کم‌تر از ۲ روز تا پایان تبلیغات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده است و در این میان هر نامزد انتخاباتی سعی در جذب رأی حداکثری و راهیابی به مجلس شورای اسلامی را دارد، اما باید قبل از هرچیز به پسوند «اسلامی» در نام مجلس دقت داشت و از شیوه‌های غیر اسلامی و غیر اخلاقی برای رسیدن به کرسی مکانی اسلامی پرهیز کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین15 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۶ ریشتر صبح سه شنبه آغاجاری در خوزستان را لرزاند. به گزارش ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری کشور این زمین لرزه در ساعت ۸:۲۷ صبح امروز در عمق ۱۲ کیلومتری زمین در منطقه آغاجاری خوزستان به وقوع پیوست. به گفته مدیر کل مدیریت بحران خوزستان تا این لحظه خسارتی از این زمین لرزه گزارش نشده است. کیامرث حاجی زاده بیان کرد: در پی وقوع این زمین لرزه به فرمانداری‌های آغاجاری و بهبهان به منظور پیشگیری از هر گونه حادثه احتمالی آماده باش اعلام شد. شهرستان آغاجاری در جنوب شرقی استان خوزستان واقع شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین15 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۶ ریشتر صبح سه شنبه آغاجاری در خوزستان را لرزاند. به گزارش ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری کشور این زمین لرزه در ساعت ۸:۲۷ صبح امروز در عمق ۱۲ کیلومتری زمین در منطقه آغاجاری خوزستان به وقوع پیوست. به گفته مدیر کل مدیریت بحران خوزستان تا این لحظه خسارتی از این زمین لرزه گزارش نشده است. کیامرث حاجی زاده بیان کرد: در پی وقوع این زمین لرزه به فرمانداری‌های آغاجاری و بهبهان به منظور پیشگیری از هر گونه حادثه احتمالی آماده باش اعلام شد. شهرستان آغاجاری در جنوب شرقی استان خوزستان واقع شده است.

اخبار بیشتر