اخبار روز بازار مسکن - چهارشنبه ۱۷ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - چهارشنبه ۱۷ مهرماه

قیمت آپارتمان در منطقه زعفرانیه +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت آپارتمان در منطقه زعفرانیه +جدول
اقتصاد آنلاین،- مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در منطقه زعفرانیه تهران طی مهرماه ۹۷ است.

لازم به ذکر است که قیمت آپارتمان های درج شده در این جدول مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد.

جهت اطلاع از قیمت مسکن و نرخ معاملات انجام شده انواع آپارتمان

روزانه به سرویس "قیمت مسکن" در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

قیمت آپارتمان در منطقه زعفرانیه +جدول - 5

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خانه‌های کلنگی در مناطق مختلف تهران | نیاوران متری ۶۲ میلیون +جدول

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
قیمت خانه‌های کلنگی در مناطق مختلف تهران | نیاوران متری ۶۲ میلیون +جدول
اقتصادنیوز: خانه‌های قدیمی یا آنطور که در بازار معروف است، خانه کلنگی همیشه در بازار طرفدار دارد چه برای کسانی که می خواهند آن خانه ها را بازسازی کند و چه برای کسانی که مایل اند از زمین آن ها برای ساخت مجتمعی بزرگتر استفاده کنند. اما قیمت‌های این خانه ها همیشه یکسان نیست. گاهی بالا می‌رود و گاهی پایین می‌آید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خانه کلنگی برای خیلی‌ها جذاب است. چه برای آنهایی که می‌خواهند بکوبند و از نو بسازند و چه آنهایی که دنبال یک فضای نوستالژیک برای زندگی هستند. اما چیزی که برای بسیاری مهم است، قیمت این خانه‌هاست. خیلی‌ها حتی نمی‌توانند سمت خرید این خانه‌ها بروند. دلیلش هم گرانی است.

اما آنطور که گزارش‌ها نشان می‌دهد، متوسط قیمت یک متر مربع زمین ساختمان‌های کلنگی در تهران در طول سال‌ها با تغییرات قیمتی همراه بوده است. به عنوان مثال این خانه‌ها در نیمه اول سال ۱۳۸۲ متری ۵۵۹ هزار تومان بوده که در سال ۱۳۹۷ به متری ۷ میلیون و ۵۴ هزار تومان رسیده است؛ یعنی افزایش قیمت بیش از ۷ برابر.

اما این افزایش قیمت یکباره و یک شبه نبوده کما اینکه در سال ۸۳ یک کاهش قیمت هم داشته است. خانه کلنگی در نیمه اول سال ۸۳ از متری ۶۱۶ به ۵۷۸ هزار تومان رسیده بود. البته این کاهش قیمت در سال بعد جبران شد و قیمت‌ها به روال قبل بازگشت.

اما بیشترین جهش قیمتی را می‌توان در سال ۸۵ تا ۸۶ مشاهده کرد. خانه کلنگی در نیمه دوم سال ۸۵ به متری ۹۲۹ هزار تومان رسیده بود که شش ماه بعد و در نیمه اول سال ۸۶ به متری ۱٫۶ میلیون تومان رسید. اما بازه دیگری که قیمت‌ خانه کلنگی افزایش بالا را تجربه کرد، سال ۱۳۹۱ بود. در نیمه اول سال ۱۳۹۱ قیمت هر متر خانه کلنگی ۲٫۳ میلیون تومان بود که در نیمه دوم دو برابر شد و به ۴٫۱ میلیون تومان افزایش یافت.

البته نباید فراموش کرد که این قیمت‌ها مربوط به آمار رسمی مرکز آمار است. خیلی‌ها معتقدند قیمت خانه کلنگی خیلی بالاتر از این قیمت‌هاست. با این حال، به خوبی می‌توان نوسان قیمتی را با این جدول مشاهده کرد.

در بسیاری مواقع، دلال‌های مسکن خودشان عاملی برای نوسانات قیمتی در بازار مسکن هستند. چرا که ممکن است صاحبان خانه کلنگی به دنبال فروش با قیمت‌های منطقی‌تری باشند اما وقتی پای دلال در میان باشد، یا ارزان می‌خرند و گران می‌فروشند و یا معامله را با قیمت بالاتری نهایی می‌کنند تا سهمی هم برای خودشان داشته باشند.

اما همه این قیمت‌ها متوسط قیمت در شهر تهران و مربوط به بازار رسمی است. قیمت در بازار غیررسمی فراتر از این ارقام است. جدول زیر نمونه برخی قیمت‌ها در بازار خانه‌های کلنگی را نشان می‌دهد.

منطقهقیمت(میلیون تومان)
نیاوران ۶۲
شهرک غرب۵۳
گیشا۵۳
ملاصدرا- ونک۴۶
پاسداران ۴۴
ستارخان۳۳
بهبودی۲۱

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

پرسه فروشنده‌های پول لازم در بازار مسکن

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
پرسه فروشنده‌های پول لازم در بازار مسکن
بازار مسکن از ابتدای سال جاری، روند افزایش قیمت سال گذشته را در پیش گرفت و به تبع آن هم حجم معاملات کاهش یافت، البته در اردیبهشت ماه با توجه به تجربه هر ساله بازار مسکن، با وجود رشد قیمت، حجم معاملات نسبت به فروردین ۹۸ و اسفند و بهمن ۹۷ افزایش یافت اما از خرداد ماه تعداد معاملات خرید و فروش به روند کاهشی خود ادامه داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تعادل، افزایش قیمت‌ها به همراه کاهش حجم معاملات در بازار مسکن تا مرداد ماه ادامه داشت اما در این ماه، معادله بازار مسکن تغییر کرد و درصد تغییرماهیانه قیمت‌ها کاهشی شد و تعداد قراردادهای خرید و فروش هم همچون ماه‌های گذشته، دوباره افت کرد، این شرایط در شهریورماه هم ادامه یافت.

هم‌اکنون، مهر از نیمه گذشته و بازار مسکن پا به نیمه دوم گذاشته است و سوال این است که این روند کاهشی قیمت و افت معاملات در پاییز هم تداوم می‌یابد؟

گزارش میدانی از وضعیت بازار مسکن پایتخت طی ۱۵ روز ابتدایی مهرماه حکایت از آن دارد که با وجود کاهش نسبی قیمت‌ها، تعداد مراجعات به دفاتر مشاوراملاک و انجام معامله نسبت به سال گذشته و همچنین تابستان سال جاری کاهش چشمگیری داشته است.

البته فعالان بازار مسکن افت قیمت‌ها را محدود به فروشنده‌های پول لازم می‌دانند و معتقدند که مابقی فروشنده‌ها به دلیل نامشخص بودن وضعیت بازار طی ماه‌های آتی و اما و اگرهایی که درباره رشد نرخ ارز در آبان ماه و جهش دوباره قیمت مسکن وجود دارد فعلا قیمت‌ها را کاهش نداده‌اند و در انتظار ماه‌های آتی دست نگه داشته‌اند.

از سوی دیگر، خریداران هم که با افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت طی یکسال و نیم گذشته، توان مالیشان به‌شدت کاهش یافته است و دولت هم سقف تسهیلات خرید مسکن را برای حمایت بیشتر از آنها افزایش نداده است. بنابراین شرایط خرید مسکن را ندارند و شاهد افت معاملات نسبت به ماه‌های قبل و مدت مشابه سال گذشته هستیم. در واقع رکود بازار مسکن طی دو سه ماهه گذشته عمیق‌تر شده است و پیش بینی می‌شود که این رکود در ماه‌های آتی هم ادامه یابد،. در این میان، برخی کارشناسان معتقدند که این رکود از دوره‌های پیشین خود طولانی‌تر خواهد بود و بیش از ۵ سال طول می‌کشد و تعدادی دیگر از رکود ۲ ساله صحبت می‌کنند و کاهش این دوره از رکود را ناشی از فشار شدید تقاضا برای خرید مسکن می‌دانند.

افت ۲۰ درصدی قیمت‌ها در شمال تهران

یکی از مشاوران املاک فعال در محله ظفر تهران درباره وضعیت بازار مسکن این محله می‌گوید: قیمت‌ها بطور نسبی از اواخر شهریور و ابتدای مهرماه، حدود ۲۰ درصد کاهش یافته است اما با وجود افت قیمت‌ها، معامله‌ای در این منطقه انجام نمی‌شود.

او می‌افزاید: با افت حجم معاملات در بازار مسکن، قیمت‌ها سیرکاهشی پیدا کرد اما با توجه به اینکه توان خریداران با جهش قیمت طی یکسال و نیم گذشته به حدی افت کرده است، آنها قادر به خرید مسکن نیستند.

این مشاور املاک ادامه می‌دهد: از سوی دیگر رشد قیمت مصالح و دستمزد نیروی انسانی و همچنین افزایش قیمت زمین موجب شده است که ساخت وساز در پایتخت کاهش یابد.

او اظهار می‌کند: قیمت متوسط هرمترمربع واحد مسکونی نوساز در محله ظفر ۲۵ تا ۴۰ میلیون تومان است و قیمت هرمترواحد مسکونی قدیمی ساز بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

این فعال بازار مسکن با اشاره به رکود شدید بازار مسکن بیان می‌کند: معاملات به‌شدت کاهش یافته است، در این منطقه فروشنده‌ها به بنگاه مراجعه می‌کنند، اما خریداری وجود ندارد.

افزایش فایل‌های فروش واحدهای کلنگی درجنوب

اظهارات یک مشاوران املاک که در محله شهرک ولیعصر دفتر مشاوره دارد، نشان می‌دهد که رکود در مناطق جنوبی پایتخت هم حاکم است، این مشاور املاک می‌گوید: در شرایط کنونی، فروشنده‌ها برای فروش ملک خود مجبور به کاهش قیمت هستند. او بیان می‌کند: در برخی محله‌های شهرک ولیعصر، از ابتدای نیمه دوم سال جاری شاهد کاهش قیمت‌ها تا ۱۰ درصد هم بوده‌ایم.

این فعال بازار مسکن می‌گوید: به دلیل شفاف نبودن وضعیت بازار مسکن در آینده، هم خریدار و هم فروشنده تمایلی برای انجام معامله ندارند.

به گفته او، قیمت متوسط هرمترمربع واحد مسکونی در شهرک ولیعصر بین ۷ تا ۸ میلیون تومان است.

این مشاور املاک ادامه می‌دهد: تعداد فایل‌های فروش واحدهای نوساز تغییری نکرده است اما حجم فایل‌های فروش واحدهای کلنگی طی یکی دوماه گذشته به‌شدت رشد کرده است.

افت معاملات در غرب

با وجود کاهش قابل قبول ۲۰ درصدی قیمت در منطقه یک پایتخت، یکی از فعالان بازار مسکن که در محله سعادت آباد (غرب پایتخت) بنگاه دارد، از افت ۱۰ درصدی قیمت در این منطقه می‌گوید، این مشاور املاک درباره وضعیت بازار این محله می‌گوید: طی ۱۵ روز ابتدایی نیمه دوم سال جاری حجم معاملات نسبت به شهریور ماه حدود ۱۰درصد کاهش داشته است. او ادامه می‌دهد: تعداد قراردادهای خرید و فروش در روزهای ابتدایی مهرماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته به‌شدت افت کرده است. این مشاور املاک با اشاره به اینک بازار دررکود عمیقی به سر می‌برد، بیان می‌کند: طی ۱۵ روز گذشته فقط ۲ معامله در این دفتر انجام شده است که نشان از رکود شدید در بازار مسکن است. به گفته او، قیمت‌ها در منطقه نسبت به شهریور ماه حدود ۵درصد افت کرده است اما با وجود این معامله‌ای انجام نمی‌شود، تعداد فروشنده‌ها هم به‌شدت کاهش یافته است اما فروشنده‌هایی که مجبور به فروش ملک خود هستند بیشتر از ۵ درصد هم حاضر به کاهش قیمت واحد مسکونی خود می‌شوند.

این فعال بازار مسکن اظهار می‌کند: قیمت هرمترمربع واحد مسکونی درمنطقه سعادت آباد بین ۳۲ تا ۷۰ میلیون است که قیمت ۷۰ میلیون تومان برای هر مترمربع مربوط به واحدهای مسکونی لوکس می‌شود. او تصریح می‌کند: تعداد مراجعه‌کنندگان به دفتر مشاوراملاک طی روزهای اخیر نسبت به شهریور ماه روند کاهشی شده است.

کاهش نامحسوس قیمت‌ها در شرق

درحالی که فعالان مناطق شمالی، غربی و جنوبی از کاهش قابل قبول قیمت‌ها می‌گویند، یکی از مشاوران املاک فعال در منطقه فرجام (شرق پایتخت) می‌گوید: قیمت‌ها در این محله بسیار کم کاهش یافته است و کاهش قیمت مناسب فقط مربوط به واحدهایی است که صاحبان املاک آنها مجبور به فروش ملک خود هستند. او اظهار می‌کند: در واقع قیمت‌ها طی نیمه نخست مهرماه، افت قابل توجهی نداشته است و محدود به فایل‌های کمی می‌شود.

این فعال بازار مسکن ادامه می‌دهد: درحال حاضر قیمت هرمترمربع واحد مسکونی در محله فرجام حدود ۱۷ تا۱۸ میلیون تومان است و قیمت‌ها در واحدهایی که فروشنده به دنبال فروش ملک است به ۱۴ تا ۱۵ میلیون تومان می‌رسد. به گفته این فعال بازار مسکن، حجم معاملات تقریبا به صفر رسیده است و با وجود فایل‌های بسیار برای فروش، خریداری وجود ندارد.

کاهش قیمت در فایل‌های جدید

اما یکی از مشاوران املاک بازار مسکن که در محله جمالزاده شمالی بنگاه معاملات ملکی دارد، از تاثیر بسیار کم رنگ افت قیمت در تعداد قراردادهای خرید و فروش می‌گوید، این مشاور املاک می‌گوید: قیمت‌ها کاهش یافته است اما این افت قیمت تاثیری در حجم معاملات نداشته و موجب افزایش تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن نشده است. او اظهار می‌کند: طی ۱۵ روزه ابتدایی مهرماه، هیچ معامله‌ای دردفتر مشاوره املاک ما انجام نشده است. این فعال بازارمسکن ادامه می‌دهد: با توجه به جهش قیمت مسکن طی یکسال و نیم گذشته، توان مالی خریداران به‌شدت افت کرده است و با وجود کاهش قیمت‌ها در محله‌های مرکزی، معامله‌ای صورت نمی‌گیرد چون خریداران توان کافی ندارند.

او اضافه می‌کند: قیمت فروش در فایل‌های قدیمی تغییری نکرده است و کاهش قیمت مربوط به فایل‌های جدید خرید و فروش است و حتی برخی فروشنده‌ها اقدام به کاهش ۱۰ تا ۲۰ درصدی قیمت طی ۱۵ روز ابتدای مهر ماه کردند. به گفته این مشاوراملاک، قیمت هرمترمربع واحد مسکونی نوساز در جمالزاده شمالی بین ۱۶ تا ۱۷ میلیون تومان است. او تصریح می‌کند: خریداران بسیاری با بودجه ۶۰۰ تا ۹۰۰ میلیون تومان به بنگاه ما مراجعه می‌کنند، اما با توجه به بالابودن قیمت‌ها، قادر به خرید مسکن نیستند.

خواندن خبر در سایت منبع

تازه‌ترین قیمت آپارتمان در تهران؛ شیب نزولی قیمتها ادامه دارد

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
تازه‌ترین قیمت آپارتمان در تهران؛ شیب نزولی قیمتها ادامه دارد
دنیای اقتصاد نوشت: بررسی‌های میدانی «دنیای اقتصاد» از وضعیت بازار معاملات خرید و فروش آپارتمان‌های مسکونی از ادامه کاهش قیمت‌های پیشنهادی بخش قابل‌توجهی از واحدهای مسکونی عرضه شده به بازار حکایت دارد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

تازه‌ترین قیمت آپارتمان در تهران؛ شیب نزولی قیمتها ادامه دارد - 2

لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

راهبرد اصلی در حوزه اجاره مسکن باید تولید مسکن استیجاری باشد

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
راهبرد اصلی در حوزه اجاره مسکن باید تولید مسکن استیجاری باشد

حسن خسته بند عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد موسسات اجاره داری، گفت: دولت با تأسیس چنین موسساتی به دنبال واسطه‌گری میان مالک و مستأجر است، به این صورت که با تشکیل این موسسه، مالک، ملک خود را برای اجاره به این مرکز معرفی کرده و پس از آن این موسسه، بر اساس اعلام نیاز مستأجران، گزینه‌ها را به آن‌ها معرفی خواهد کرد.

ورود دولت به بازار مسکن نتیجه بخش نخواهد بود

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر من ورود دولت به بازار مسکن نتیجه بخش نخواهد بود، زیرا راهبرد اصلی دولت باید حمایت از بخش خصوصی برای فعالیت و مدیریت بازار مسکن باشد.

راهبرد اصلی در حوزه اجاره مسکن، باید تولید مسکن استیجاری باشد

در شرایط کنونی راهبرد اصلی در حوزه اجاره مسکن، باید تولید مسکن استیجاری باشد، حال دولت می‌تواند خود با حمایت مالی و تسهیلاتی از بخش خصوصی این مساکن را تأمین کرده و یا اینکه با همکاری مشترک با شهرداری‌ها این اقدام صورت گیرد

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی راهبرد اصلی در حوزه اجاره مسکن، باید تولید مسکن استیجاری باشد، حال دولت می‌تواند خود با حمایت مالی و تسهیلاتی از بخش خصوصی این مساکن را تأمین کرده و یا اینکه با همکاری مشترک با شهرداری‌ها این اقدام صورت گیرد.

دولت بدون تولید مسکن و تعادل بخشی به بازار عرضه و تقاضا قادر به مدیریت این حوزه نیست

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: دولت نمی‌تواند بدون تولید مسکن و تعادل بخشی به بازار عرضه و تقاضا، این حوزه را مدیریت کند، از این رو شاید تأسیس موسسه اجاره داری در گام نخست نتایجی در بر داشته باشد، اما پس از مدتی بازار بار دیگر دچار تلاطم خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: استراتژی وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن استیجاری، باید تولید مسکن با متراژ بین ۵۰ تا ۷۰ متر باشد، در این صورت می‌توان مساکن بیشتری را برای عرضه به بازار تولید کرد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

برای خرید آپارتمان در تهرانپارس چقدر باید پرداخت کرد؟

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
برای خرید آپارتمان در تهرانپارس چقدر باید پرداخت کرد؟
خبرگزاری میزان- برای خرید یک آپارتمان ۷۰ متری در منطقه تهرانپارس باید ۸۵۰ میلیون تومان پرداخت کرد. تاریخ انتشار: 05:00 - 17 مهر 1398 - کد خبر: ۵۵۶۸۷۹

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری میزان برای خرید آپارتمان در منطقه تهرانپارس بسته به متراژ آن باید هزینه‌های مختلفی پرداخت کرد.

برای خرید آپارتمان در تهرانپارس چقدر باید پرداخت کرد؟ - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ همتی: تا کی باید این خودروسازی فشل را ادامه دهیم؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل

فیلم | رئیسی: باید قدر شکوه و عظمت مثال زدنی راهپیمایی را دانست

خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

فیلم | سکانسی از سریال ستایش که در شبکه‌های اجتماعی جنجال ساخت

خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.
برترین‌هابرترین‌ها8 ساعت قبل
شکستی تلخ در کارنامه ویل اسمیت، گیشه کم رونق فیلم جدید آنجلینا جولی و شگفتی‌ساز شدن «انگل» از رویداد‌های مهم گیشه سینمای جهان در هفته گذشته بودند. «مرد دو پیکر» با ۱۴۰ میلیون دلار بودجه ساخته شده و علاوه بر آن ۱۰۰ میلیون دلار برای تبلیغات فیلم هزینه شده است. به باور کارشناسان گیشه با در نظر گرفتن فروش ۱۱۸ میلیون دلاری فیلم در جهان باید منتظر زیان حداقل ۷۵ میلیون دلاری فیلم نشست. «سرزمین‌ زامبی‌ها» در ۳ روز نخست اکران ۲۶ میلیون دلار فروش داشت که با توجه به بودجه ۴۲ میلیون دلاری احتمالا در نهایت به سوددهی می‌رسد. قسمت نخست فیلم با بودجه ۲۴ میلیون دلاری ساخته شد و در نهایت بیش از ۱۰۲ میلیون دلار گیشه داشت.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
میر کل گمرکات استان یزد از رشد ۱۱۱ درصدی ارزش ریالی صادرات استان در نیمه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد. «محمدحسین سلمانی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به ارائه ۲۳ هزار و ۱۶۵ فقره اظهار‌نامه صادراتی در شش ماهه نخست سال جاری به گمرک استان، اظهار کرد: در این مدت بیش از یک میلیارد و ۴۳۲ میلیون و ۶۰۰ هزارو ۵۲۲ کیلوگرم کالا به ارزش ۲۵ هزار میلیارد ریال از گمرک یزد به خارج از کشور صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته از نظر وزن چهار درصد و به لحاظ ریالی ۱۱۱ درصد رشد را نشان می‌دهد. وی کاشی و سرامیک، شیشه و ظروف شیشه‌ای، نایلون و هیدروکربن‌ها و مقاطع فولادی را عمده کالاهای صادراتی در این مدت ذکر کرد و افزود: عراق، پاکستان، افغانستان، تایلند، ترکیه، سوریه، گرجستان، عمارات، مالزی و ارمنستان عمده مقصد صادرات استان در این مدت بوده است. سلمانی در پایان بیشترین اقلام وارداتی استان در این مدت را نیز مواد اولیه، ماشین‌آلات و تجهیزات خط تولید ذکر و خاطرنشان کرد: بیشترین واردات استان از کشورهای عراق، ترکیه، چین، جمهوری چک، جمهوری کره، ایتالیا، روسیه و عمارات انجام شده است. انتهای پیام
همشهریهمشهری2 ساعت قبل
انجمن خودروسازان و انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در نشستی مشترک در صبح امروز نسبت به این اظهارات، واکنش نشان دادند. در این نشست احمد نعمت‌بخش - دبیر انجمن خودروسازان ایران- با بیان اینکه سرکوب مالی تحمیل شده به خودروسازان زمینه‌ساز مشکلات این صنعت شده است، گفت: رییس کل بانک مرکزی نمی‌داند ما دچار سرکوب قیمت هستیم، قیمت‌ها ثابت مانده و خودروسازان زیان‌ده شده‌اند. این افزایش قیمت‌های وارده بر قطعات خودرو و قیمت‌گذاری دستوری سبب شده تا علیرغم مشکلات تحریم‌ها، خودروسازان کشور زیان‌ده شوند. گزارش‌های کیفی خودروسازان در این مدت نیز گواه این موضوع است که حتی در شرایط بحرانی نیز از کیفیت تولیدات قطعه‌سازان کاسته نشده است. فرهاد به‌نیا - سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو - نیز با بیان اینکه اگر واقعا مدیران این صنعت را نمی‌خواهند؛ واضح اعلام کنند.

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

افزایش ۵۰ درصدی زائران اربعین ۹۸ نسبت به سال پیش

پارس نیوز1 روز قبل

بی‌توجهی بانک‌ها به دستور دادستان جرم محسوب می‌شود

خانه ملت1 روز قبل

فیلم | یک صدا و دو حنجره با شاملو، نیما و اخوان ثالث

همشهری4 ساعت قبل

قلعه‌نویی: گل‌گهر از چیزی که متصور بودیم، خیلی خیلی بالاتر بود

تسنیم2 ساعت قبل

کنترل سلامت زائران در مرزها برای ورود به کشور/ بیمارستان‌ها و اورژانس آماده‌باش هستند

اعتمادآنلاین1 روز قبل

نشست شورای امنیت ملی عراق درباره تأمین امنیت مرزها برگزار شد

اعتمادآنلاین1 روز قبل

مرکل: مردم منطقه بالکان به اتحادیه اروپا بی اعتماد شدند

صدا و سیما1 روز قبل

خط‌ قرمزهای «گروه صنعتی بارز» برای نمایندگان فروش

دنیای خودرو1 روز قبل

شتاب طرح‌های «راه‌آهن» و «جاده‌ای» خراسان‌جنوبی با تزریق اعتبار ۹۵ میلیاردی

فارس1 روز قبل

مارسیال: از مسئولیتم برای به ثمر رساندن گل‌های بیشتر اطلاع دارم؛ گلی که مقابل لیورپول زدم، بهترین گل من است

طرفداری1 روز قبل