اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه ۲۰ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه ۲۰ مهرماه

جهش قیمت نفت در واکنش به آشتی آمریکا و چین

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
جهش قیمت نفت در واکنش به آشتی آمریکا و چین
قیمت‌های نفت روز جمعه در واکنش به پیشرفت مذاکرات تجاری آمریکا و چین که نگرانی‌ها نسبت به تقاضا برای انرژی را تسهیل کرد و خبر انفجار در یک نفتکش ایرانی، روند افزایشی پیدا کردند و به رشد هفتگی حدود چهار درصد دست یافتند.

اعتمادآنلاین|بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا یک دلار و ۱۵ سنت یا ۲٫۲ درصد افزایش پیدا کرد و در ۵۴ دلار و ۷۰ سنت در هر بشکه بسته شد و برای کل هفته ۳٫۶ درصد افزایش نشان داد.

بهای معاملات آتی نفت برنت یک دلار و ۴۱ سنت یا ۲٫۴ درصد افزایش یافت و در ۶۰ دلار و ۵۱ سنت در هر بشکه بسته شد و برای کل هفته ۳٫۷ درصد ثبت کرد. در حالی که هر دو شاخص قیمت در دو هفته گذشته به طور متوالی کاهش داشتند.

بلومبرگ روز جمعه به نقل از منابع آگاه گزارش کرد آمریکا و چین روز جمعه به یک توافق جزئی رسیدند که ممکن است به آتش بس در جنگ تجاری منتهی شود. تحت این پیمان، چین با دادن برخی از امتیازات کشاورزی به آمریکا موافقت خواهد کرد و آمریکا نیز در برخی از تعرفه‌های اعمال شده تجدیدنظر خواهد کرد. این خبر از صعود بازارهای سهام آمریکا حمایت کرد و به افزایش قیمت‌های نفت کمک کرد.

قیمتها پیش از آن تحت تاثیر خبر انفجار در یک نفتکش ایرانی که متحمل خساراتی شد، روند صعودی پیدا کرده بودند.

به گفته کایلین بیرچ، اقتصاددان جهانی در واحد اطلاعات اکونومیست، حملات پهپادی ۱۴ سپتامبر که باعث فلج شدن نیمی از تولید نفت عربستان سعودی داشت، ریسک ژئوپلیتیکی را در قیمتها اضافه کرد. پیش از این حملات، قیمت‌های نفت روند نزولی داشت و تحولات اخیر نشان می‌دهد که از تنش‌ها در خاورمیانه کاسته نشده است.

امیدها به یک نتیجه مثبت در مذاکرات تجاری آمریکا و چین نیز باعث شد شاخص‌های قیمت نفت روز پنج شنبه رشد چشمگیری پیدا کنند و قیمت‌های وست تگزاس اینترمدیت و نفت برنت به بالاترین سطح در بیش از یک هفته گذشته صعود کردند.

لوکمان اوتونوگا، تحلیلگر ارشد در شرکت FXTM به مارکت واچ گفت: خبر آتش سوزی در یک نفتکش ایرانی ممکن است اندکی از صعود قیمتها حمایت کند اما تمرکز اصلی بازار روی مذاکرات تجاری در واشنگتن خواهد بود. قیمت‌های نفت به دلیل ابهامات تجاری و کندی رشد اقتصاد جهانی، به شدت تحت تاثیر مسائل بخش عرضه قرار دارد و اگر مذاکرات تجاری مایوس کننده باشد، ممکن است با وجود تنشهای ژئوپلیتیکی، قیمتها پایین رود.

در این بین در گزارش ماهانه آژانس بین‌المللی انرژی که روز جمعه انتشار یافت، رشد تقاضای جهانی برای نفت به میزان یک میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۹ و ۱٫۲ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۰ پیش بینی شد که ۱۰۰ هزار بشکه در روز کمتر از پیش بینی قبلی این آژانس بود و ضعیف‌ترین نرخ ازسال ۲۰۱۶ خواهد بود.

این گزارش پس از گزارش ماهانه اوپک منتشر شد که پیش بینی خود از رشد تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۱۹ را کاهش داد اما برآوردش از رشد تقاضا در سال ۲۰۲۰ را تغییر نداد. همزمان این گگروه دورنمای رشد عرضه غیراوپک در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ را نیز تنزل داد.

بر اساس گزارش مارکت واچ، آمار اقتصادی ضعیف سپتامبر در آمریکا و اتحادیه اروپا باعث شد نفت افزایش قیمت چشمگیرتری پیدا نکند.

همچنین گزارش شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز نشان داد شمار دکلهای حفاری نفت فعال آمریکا هفته گذشته دو حلقه رشد کرده و به ۷۱۲ حلقه رسیده است که نخستین افزایش هفتگی پس از هفت هفته کاهش بود. شمار دکلهای حفاری نفت و گاز فعال آمریکا نیز یک حلقه رشد کرد و به ۸۵۶ حلقه رسید.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت دلار و یورو در اولین روز هفته / قیمت ارز صرافی ملی ۹۸/۷/۲۰

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
قیمت دلار و یورو در اولین روز هفته / قیمت ارز صرافی ملی ۹۸/۷/۲۰
نرخ ارز در صرافی‌های بانکی در حالی برای اولین روز هفته تعیین شد که قیمت دلار و یورو تغییری نداشتند و قیمت دلار در رقم 11 هزار و 400 تومان ثابت ماند.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز پنج‌شنبه هجدهم مهر ماه قیمت ارز صرافی ملی اعلام شد.

بر این اساس قیمت دلار برای فروش در این صرافی‌ها در اولین ساعات روز، ۱۱۴۰۰ تومان اعلام شده است. همچنین این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱۳۰۰ تومان خریداری می‌کنند. قیمت دلار در بانک مرکزی ۴۲۰۰ تومان قیمت خورده است.

امروز قیمت یورو برای فروش در صرافی‌های بانک‌ها نیز، ۱۲۶۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲۵۰۰ تومان است. بهای یورو در بانک مرکزی نیز ۴۶۳۷ تومان تعیین شده است.

قیمت دلار و یورو در اولین روز هفته / قیمت ارز صرافی ملی ۹۸/۷/۲۰ - 5

خواندن خبر در سایت منبع

سیر نزولی قیمت‌ کاغذ در بازار

فارسخبرگزاری فارس
سیر نزولی قیمت‌ کاغذ در بازار
دبیر اتحادیه کاغذ و مقوای تهران گفت: خوشبختانه در حال حاضر با کنترل قیمت ارز، وضعیت کاغذ هم به ثبات نسبی رسیده؛ به شکلی که قیمت‌ها سیر نزولی دارد.

احمد شریفیان، دبیر اتحادیه کاغذ و مقوای تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر با کنترل قیمت ارز، وضعیت کاغذ هم به ثبات خوبی رسیده است.

وی با بیان اینکه دلیل دوم برای قیمت مناسب این روزهای کاغذ، خروج دولت از بازی واردات و کنترل بود، گفت: در حال حاضر قیمت‌ها سیر معکوس گرفته است؛ به شکلی که کاغذ ۷۰* ۱۰۰ بندی ۳۹۰ هزار تومان به فروش می‌رود.

شریفیان تصریح کرد: پیش‌بینی ما از بازار کاغذ این است که اکنون که بازار رقابتی شده و از انحصار دولت خارج شد، در میان تجار رقابت به وجود آمده و شاهد فروش خوب هستیم.

دبیر اتحادیه کاغذ و مقوای تهران خاطرنشان کرد: کاغذ A۴ هم قیمت مناسب‌تری پیدا کرده و در حال حاضر بسته‌ای ۳۲ هزار تومان است که حدود ۱۰ هزار تومان با کاهش مواجه شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت رسمی انواع میوه‌های پاییزی اعلام شد +جدول

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
قیمت رسمی انواع میوه‌های پاییزی اعلام شد +جدول
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به ثبات نسبی انواع میوه و صیفی جات در بازار گفت: در ایام اربعین قیمت میوه افزایش نخواهد داشت.

به گزارش مشرق، اسدالله کارگر از ثبات نسبی قیمت انواع میوه و صیفی جات در بازار خبر داد و گفت: قیمت موز حدود ۵۰۰ تومان کاهش داشته و در هرکیلوگرم حدود ۹ هزار تومان تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان است ضمن اینکه قیمت لیموترش نیز با کیلویی ۲ هزارتومان افزایش به ۱۰ هزارتومان تا ۱۵ هزارتومان رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین قیمت گوجه فرنگی و سیب زمینی بدون تغییر نسبت به هفته گذشته به ترتیب کیلویی بین ۱۰۰۰ تا ۲۳۰۰ تومان و ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: برای ایام اربعین پیش بینی افزایش قیمت نداریم و تغییری در بازار ایجاد نخواهد شد.

کارگر با اشاره به اینکه میوه‌های پاییزی نیز در حال عرضه به بازار هستند، گفت: در حال حاضر خرمالو، انار، نارنگی و پرتقال وارد بازار شده‌اند که پرتقال چون به عرضه انبوه نرسیده هنوز در نرخ نامه ما قیمتی برای آن اعلام نمی‌شود.

وی قیمت هرکیلوگرم انار را بین ۳۵۰۰ تا ۷۵۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هرکیلوگرم خرمالوی شمال بین ۳۵۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان، نارنگی انشو بین ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان و نارنگی بذر ژاپنی بین ۳۵۰۰ تومان تا ۶۰۰۰ تومان است.

به گفته کارگر قیمت‌های مذکور نرخ‌های اعلام شده در میدان مرکزی میوه و تره بار هستند و در مراکز خرده فروشی حدود ۳۵ درصد سود به این قیمت‌ها افزوده خواهد شد.

قیمت رسمی انواع میوه‌های پاییزی اعلام شد +جدول - 8

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش یک عضو هیئت رئیسه مجلس درباره اصلاح قیمت حامل‌های انرژی

همشهریخبرگزاری همشهری
واکنش یک عضو هیئت رئیسه مجلس درباره اصلاح قیمت حامل‌های انرژی
همشهری آنلاین: یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که در حال حاضر بستر لازم برای اصلاح قیمت حامل‌های انرژی فراهم نیست و احتمالا در بودجه سال آینده هم چنین تغییری رخ نمی‌دهد.

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بررسی موضوع یارانه‌های پیدا و پنهان در جلسه غیرعلنی روز دوشنبه گذشته ۱۵ مهر، مجلس گفت: الان می‌گویند ما هزار و ۳۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان داریم که دارو، تحصیل، گاز، گازوئیل و بنزین را شامل می‌شود. این حرف درستی است اما سوال این است که آیا ما فقط امروز این کار را انجام می‌دهیم؟ و آیا این کار در تمام دنیا انجام می‌شود؟

وی افزود: اینکه ما می‌خواهیم موضوع پرداخت یارانه‌ها را ساماندهی کنیم اقدام خوبی است اما فرض کنید میزان یارانه‌ای که به تحصیلات دانشگاهی اختصاص می‌یابد را مشخص کردیم، در این صورت دانشجویان باید مابقی مبلغ را پرداخت کنند. از آن طرف چه خدماتی می‌خواهیم به مردم بدهیم؟ ممکن است کسی در حرفه خود در ایران ماهانه ۲ تا ۳ میلیون حقوق بگیرد و در یک کشور دیگر فردی با همان شغل ۲ تا ۴ هزار دلار حقوق بگیرد. قاعدتا شما اینها را با هم مقایسه نمیکنید.

نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: موضوع ساماندهی یارانه‌ها به صورت خیلی کلی مطرح شده و از گذشته‌ها هم مطرح بود. اما سوال‌های متعددی در این باره وجود دارد. مادر حال حاضر ۴۵ هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی به مردم پرداخت می‌کنیم، ابتدا باید دهک‌های بالا را برای حذف یارانه مشخص کنیم و بعد سراغ بقیه یارانه‌ها برویم. آقای شریعتمداری اخیرا گفته که تاکنون ۷۰۰ هزار نفر برای حذف یارانه شناسایی شدند بنابراین هنوز باید مسیر طولانی را طی کنیم.

نعمتی با بیان اینکه «اصلاح قیمت حامل‌های انرژی و هدفمند کردن واقعی یارانه‌ها شدنی است»، اضافه کرد: البته این امر مشروط به فراهم شدن بستر آن است. مثلا فرض کنید قیمت‌ گازوییل را بالا ببریم، آیا ما توانسته‌ایم مشکل حمل و نقل را حل کنیم؟ چند درصد از حمل و نقل ما ریلی است؟ یا در موضوع تحصیل آیا ما می‌توانیم یارانه‌اش را برداریم؟

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان اضافه کرد: به اعتقاد من الان بستر لازم برای اصلاح قیمت حامل‌های انرژی فراهم نیست بلکه این موضوع خامی است و حداقل باید دو تا سه سال روی آن کار علمی انجام شود. به نظر من در بودجه سال آینده هم هیچ تغییر و تحول خاصی در این زمینه اتفاق نمی‌افتد. کد خبر ۴۵۸۴۹۲

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش قیمت نان باعث افزایش کیفیت می‌شود؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
افزایش قیمت نان باعث افزایش کیفیت می‌شود؟
نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف ایران از تشدید نظارت‌های لازم همزمان با افزایش قیمت نان برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده از قیمت‌های مصوب اخیر خبر داد.

به گزارش خبر فوری، ابراهیم درستی در واکنش به گران شدن قیمت نان و نظارت‌های اتاق اصناف بر نظارت بر اجرای قیمت‌های مصوب اخیر و برخورد با هرگونه گرانفروشی نان اظهار کرد: نکته قابل توجه آن است که قیمت نان در ۵ سال گذشته هیچ افزایش نداشته است و این در حالی است که با در نظر گرفتن افزایش دستمزدها، افزایش قیمت انرژی و بالارفتن هزینه‌ها طی این ۵ سال، منطقی بود که قیمت نان اصلاح شود.

نایب رئیس اتاق اصناف تهران ادامه داد: از سوی دیگر قبل از این اقدام، بسیاری از نانوایی‌ها به صورت غیرکارشناسی، اقدام به افزایش قیمت‌های عرضه نان خود کرده بودند که این اقدام اخیر باعث شد تا قیمت نان از آن وضعیت خارج و به صورت قانونمند درآید.

افزایش قیمت نان باعث افزایش کیفیت می‌شود؟ - 4

وی تاکید کرد: ما معتقدیم افزایش قیمت نان و قیمت‌های مصوب اخیر باعث خواهد شد تا کیفیت نان‌های عرضه شده به مصرف کنندگان قطعا بالاتر رود و نان با کیفیت‌تری به دست مردم برسد.

نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت در اتاق اصناف ایران در پایان با بیان اینکه نظارت‌های لازم برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده از قیمت‌های مصوب اخیر تشدید می‌شود خاطرنشان کرد: اتاق اصناف، بازرسی‌ها، اتحادیه‌های ذی‌ربط و بازرسان سازمان حمایت حتما نظارت‌های خود را برای برخورد با هرگونه سوءاستفاده‌ای تشدید می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
خبرگزاری تسنیم: حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس دهم از بعد نظارتی ضعیف عمل کرده است، گفت: نمونه بارز این ضعف درباره اختصاص ۱۴ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالاهای اساسی است، علی‌رغم تذکرات فراوان نمایندگان درخصوص این مجوز مجلس به دولت، متاسفانه این رقم بازخوردی برای مردم نداشت و مشکلی از آنها حل نکرد. وی با تاکید براینکه مجلس این مصوبه را در بودجه سال ۹۸ داشت که مردم با مشکل مواجه نشوند، ادامه داد: علیرغم اختصاص ۱۴ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی، قیمت‌ها هر روز افزایش پیدا کرد و حتی ارز آزاد که کاهش چشم‌گیر داشت و از ۱۸ هزار تومان به ۱۱ هزار تومان تنزل داشت اما بازهم روند قیمت‌ اجناس صعودی بود. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: با توجه به کاهش قیمت ارز و اختصاص ۱۴ میلیارد دلار به کالاهای اساسی مردم انتظار داشتند گوشتی که قیمتش از ۳۵ هزار تومان به ۱۲۰ هزار تومان رسیده بود حداقل به ۶۰ هزار تومان کاهش پیدا کند، اما متاسفانه امروز مردم گوشت را به همان قیمت ۱۰۰ هزار تومان خریداری می‌کنند. نماینده فلاورجان در مجلس با بیان اینکه متاسفانه مجلس به موضوع هزینه کرد ۱۴ میلیارد دلار ورودی نداشته است، اضافه کرد: برخی از افرادی که حتی از دستگاه‌های دولتی بودند به جای واردات کالاهای اساسی، کالاهای غیر ضروری به مانند موبایل، ژله و مربا و کالاهای که در داخل هم می‌توان آنها را تولید کرد وارد کردند. موسوی‌لارگانی تاکید کرد: بر اینکه اختصاص ۱۴ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی سودی برای مردم نداشت و عده‌ای خاص این پول‌ها را به جیب زدند.

فیلم | سکانسی از سریال ستایش که در شبکه‌های اجتماعی جنجال ساخت

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد فیض ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران در مورد پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا، گفت: موافقتنامه موقت تعاملات منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اوراسیا از پنجم آبان ماه امسال اجرایی و این موافقتنامه شامل ۸۶۲ قلم کالا است. وی افزود: از این تعداد ۵۰۲ قلم آن ترجیحات اعطایی اوراسیا به ایران است و ۳۶۰ قلم هم ترجیحات اعطایی ما به اتحادیه اوراسیا است. فیض با اشاره به اینکه اوراسیا بازار بسیار خوش‌آتیه‌ای برای ایران است، گفت: این اتحادیه در مجموع بیش از ۱۸۴میلیون نفر جمعیت و بیش از ۳٫۵ تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی دارد و می‌تواند به توسعه بازارهای صادراتی کشور و تامین کالاهای سرمایه‌ای، واسطه‌ای و مصرفی کشور کمک کند. سرپرست اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت گیلان ادامه داد: پس از یک سال اجرای موافقتنامه، مذاکرات تجارت آزاد بین ایران و اتحادیه اوراسیا شروع خواهد شد و ظرف سه سال باید موافقتنامه تجارت آزاد را مذاکره و امضا کنیم. گفتنی است کشورهای روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان عضو اتحادیه اوراسیا هستند.

مقایسه برندهای کفش ایرانی و خارجی

مهرمهر23 ساعت قبل

فیلم | رئیسی: باید قدر شکوه و عظمت مثال زدنی راهپیمایی را دانست

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.
برترین‌هابرترین‌ها21 ساعت قبل
شکستی تلخ در کارنامه ویل اسمیت، گیشه کم رونق فیلم جدید آنجلینا جولی و شگفتی‌ساز شدن «انگل» از رویداد‌های مهم گیشه سینمای جهان در هفته گذشته بودند. «مرد دو پیکر» با ۱۴۰ میلیون دلار بودجه ساخته شده و علاوه بر آن ۱۰۰ میلیون دلار برای تبلیغات فیلم هزینه شده است. به باور کارشناسان گیشه با در نظر گرفتن فروش ۱۱۸ میلیون دلاری فیلم در جهان باید منتظر زیان حداقل ۷۵ میلیون دلاری فیلم نشست. «سرزمین‌ زامبی‌ها» در ۳ روز نخست اکران ۲۶ میلیون دلار فروش داشت که با توجه به بودجه ۴۲ میلیون دلاری احتمالا در نهایت به سوددهی می‌رسد. قسمت نخست فیلم با بودجه ۲۴ میلیون دلاری ساخته شد و در نهایت بیش از ۱۰۲ میلیون دلار گیشه داشت.

اخبار بیشتر