اخبار روز بازار خودرو - شنبه ۲۰ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - شنبه ۲۰ مهرماه

بازگشت ۵۰ هزار خودروی دپو شده به بازار

فارسخبرگزاری فارس
بازگشت ۵۰ هزار خودروی دپو شده به بازار
مشاور رئیس قوه قضائیه، آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده تخلفات قیمت خودرو را اعلام کرد و گفت: 50هزار خودروی دپو شده به بازار بازگشت.

ناصر سراج در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، در رابطه با آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده تخلفات قیمت خودرو، گفت: با وزیر صمت و تمام قطعه‌سازان خودرو جلسات متعددی برگزار کردیم و به آنها تکلیف کردیم که چگونه رفتار کنند.

وی گفت: جلسات بسیاری نیز با تمام قطعه‌سازان و خودروسازان برگزار کردیم به طوری که تا اکنون ۵۰ هزار وسیله نقلیه که دپو شده بود، به دست مردم رسید.

مشاور رئیس قوه قضائیه گفت: همچنین قطعه‌سازان را وادار کردیم که قطعات خود را به خودروسازان بدهند و این کار انجام شد.

قاضی سراج گفت: به این ترتیب قیمت خودرو سیر نزولی پیدا کرد و بر این اساس گزارش‌های کاملی به رئیس قوه قضائیه ارسال کردیم.

وی افزود: مراجع رسیدگی‌کننده گزارشات را در دست دارند پرونده در حال رسیدگی است و گزارش به صورت موردی در این رابطه تهیه شده است.

قاضی سراج با اشاره به تلاش‌های سازمان بازرسی کل کشور برای رفع مشکلات صنعت خودرو گفت: سازمان بازرسی طی ماه‌های گذشته همه تلاش خود را برای کمک به خودروساز‌ها و قطعه‌ساز‌ها کرده است و هیچ‌وقت نخواسته‌ مچ‌گیری کند بلکه در ترخیص قطعات از گمرک یا تأمین نقدینگی قطعه سازان کمک کرده‌ است.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

همکاری پورشه و بوئینگ برای ساخت یک خودروی پرنده

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
همکاری پورشه و بوئینگ برای ساخت یک خودروی پرنده
شرکت‌های بوئینگ و پورشه قصد دارند با همکاری یکدیگر ابتدا یک طرح مفهومی و سپس یک نمونه اولیه از خودروی پرنده بسازند.

شرکت بوئینگ با خودروساز لوکس پورشه همکاری می‌کند تا یک خودروی برقی قادر به برخاستن و فرود عمودی (VTOL) بسازند. به عبارت دیگر، آنها در حال کار بر روی یک «خودروی پرنده» هستند.

مهندسان این دو شرکت برای ساخت و آزمایش یک نمونه اولیه بر اساس یک طرح مفهومی همکاری خواهند کرد که به احتمال زیاد یک مدل VTOL ممتاز با نام تجاری پورشه خواهد بود.

همکاری آنها به طور کلی روی حمل و نقل شهری متمرکز است و فقط بر توسعه خودروی پرنده متمرکز نخواهد بود.

در اعلامیه پورشه آمده است که آنها به عنوان بخشی از قرارداد همکاری تفاهم نامه‌ای امضا کرده‌اند که یک تیم بین‌المللی ایجاد کنند. این تیم جنبه‌های مختلف حمل و نقل هوایی شهری را مورد بررسی قرار می‌دهد و همچنین پتانسیل بازار وسایل نقلیه پروازی را بررسی می‌کند.

«استیو نوردلاند» نایب رئیس بوئینگ در بیانیه‌ای گفت: این همکاری بر تلاش‌های ما برای ایجاد یک اکوسیستم جدید حمل و نقل ایمن و کارآمد متکی است و فرصتی را برای بررسی پیشرفت وسایل نقلیه پرنده شهری با یکی از برترین برندهای خودروی دنیا فراهم می‌کند.

بوئینگ در مورد این موضوع نیز در حال رقابت سنگینی با رقیب همیشگی خود یعنی «ایرباس» است که سال گذشته آزمایش خودروی پرنده خود را آغاز کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

خودروسازان تحریم را بهانه میکنند به دنبال منافع خود هستند

فارسخبرگزاری فارس
خودروسازان تحریم را بهانه میکنند به دنبال منافع خود هستند
رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه خودروسازان می‌گویند به دلیل تحریمها ما را از نصب فیلترها روی خودروهای دیزلی معاف کنند،‌گفت: ۶ سال تحریم نبود این کار را انجام نمیدادند آنها به دنبال منافع خودشان هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس کلانتری در سومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی در حوزه مدیریت سبز، اظهار داشت: از سال قبل از فرماندهان ارتش و سپاه درخواست کردیم پادگان‌های کشور را همچون دانشگاه‌ها سبز کنند و امیدواریم در آینده نزدیک پادگان‌های سبز عملیاتی شوند.

رئیس سازمان محیط زیست افزود: امسال سال تولید نام‌گذاری شد و تولیدکنتدگان حداکثر سواستفاده را می‌کنند که تولید به هر قیمتی. بیش از ۹۹ درصد مدیران امروز فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند اگر آموزش صحیح ببیند به مراتب مشکلات زیست محیطی کمتر از الان خواهد بود.

معاون رییس جمهور افزود: خودروسازان گفتند به دلیل تحریمها ما را از نصب فیلترها روی خودروهای دیزلی معاف کنند. ۶ سال تحریم نبود این کار را انجام نمیدادند یک سال تحریم است می‌گویند ما را معاف کنند در حالیکه بیش از ۶۰ درصد آلودگی هوای تهران به خاطر خودروهای دیزلی است.

کلانتری ادامه داد: سوء استفاده این چنینی از موقیعیت برای تخریب محیط زیست است و مدیران ما منافع شرکتی و شخصی را بر منافع عمومی ترجیح می‌دهند.

وی با بیان اینکه امروز محیط زیست ما قربانی عدم اطلاع مدیران است، گفت: در حدود ۴۰ سالی که دنیا حدود ۷ دهم سانتی گراد گرم شده است در ۳۰ سال اخیر کشور ما ۱٫۵‌سانتی گراد گرم شده است.

به گفته وی خیلی راحت سالی ۳ صدم میلی متر خاک تشکیل و ۷ دهم میلی متر خاک فرسوده می‌شود، ‌ما اگر میخواهیم حافظ حقوق نسل‌های دیگر باشد. باید مدیران ما تقویت شوند.

وی افزود: کمتر از ۹۰ میلیارد مترمکعب آب تصفیه می‌کنیم و از آن طرف‌ بیش از ۹۳ میلیارد مترمکعب آب مصرف می‌کنیم یعنی بالای صد در صد؛ در حالیکه نرم‌ بین‌المللی ۴۰ درصد است.

کلانتری اظهار داشت: در بیرجند فردی بنام شوکت الملک ۱۲۰ سال پیش آموزش زیست محیطی داد و امروز می‌بینیم که هیچ زباله‌ای در کوچه و خیابان‌های این شهر نیست. این موضوع به دلیل آموزش و فرهنگ سازی است.

وی افزود: قزوین را رد کنید هیچ زباله‌ای نیست اما کرج پر از زباله است.

محیط زیست برای نسل‌های بعد است، افزود: چون تکنولوژی در اختیارمان است می‌گوییم تولید به هر قیمت و کیفیتی. مدیران خودروسازی فارغ التحصیلان شما هستند کجا به کاهش شدت انرژی عمل می‌کنند؟ دنبال منافع خود هستند و به محیط زیست اهمیتی نمی‌دهند.

کلانتری تاکید کرد خودروسازان می‌گویند من فیلتر نصب نکنم و مردم با دوده زندگی کنند و تحریم‌ را بهانه می‌کنند.

معاون رئیس جمهور اظهار داشت: دانشگاه‌ها باید دانشجویان سبز پرورش دهند؛ افراطیان محیط زیست همچون افراطیان توسعه ضربه می‌زنند ما بر پرورش دانشجویان سبز تاکید داریم.

وی افزود: خدمت رییس قوه قضاییه رفتیم و آقای رییسی ریاست قوه قضاییه گفتم که ما هیچ چیز از محیط زیست نمی‌دانیم با این حال می‌خواهیم قضاوت کنیم؛ ما نیاز به تربیت مدیران سبز در دانشگاه‌ها داریم.

* در مدیریت‌هایمان باید به مساله مدیریت سبز توجه داشته باشیم

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوریدر این نمایشگاه با بیان اینکه آموزش دانشجویان سبز به عنوان آموزش تخصصی و عمومی را در وزارت علوم پیگیری کردم، اظهار داشت: انتظار از دانشگاه‌ها تربیت دانش‌آموخته‌هایی به صورت تخصصی در حوزه مدیریت سبز است تا با به کار‌گیری مدیریت سبز اثرات ماندگاری در مشاغل خود داشته باشند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در بخش مدیریت اجرایی، تلاش‌های فراوانی در رابطه با محیط زیست صورت گرفته است. در دولت یازده و دوازدهم تاکید بسیاری بر اعمال مدیریت سبز در دانشگاه‌ها داشته‌ایم.

وی ادامه داد: اینکه در پیش‌روی ما محدودیت‌های جدی در آینده برای استفاده از منابع طبیعی وجود دارد، قطعی است؛ اما حساسیت داشتن به این موضوع اساس کار است از این رو همچنان بر آگاهی‌بخشی و آموزش عمومی و تخصصی خواهیم پرداخت.

غلامی تاکید کرد: در مدیریت‌هایمان باید به مساله مدیریت سبز توجه داشته باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

طرح پیش فروش اعتباری محصولات ایران خودرو از یکشنبه

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
طرح پیش فروش اعتباری محصولات ایران خودرو از یکشنبه
گروه صنعتی ایران خودرو به دنبال استقبال مشتریان از طرح پیش فروش این شرکت، ویژه مهرماه سال جاری مجدد طرح پیش فروش محصولات خود را روز یکشنبه 21 مهرماه با ظرفیت محدود برای برخی از محصولات خود آغاز خواهد کرد و مشتریان می توانند در این شرایط فروش محصولات مختلفی همچون پژو 405، سمند، پژو 206، پژو پارس، پژو 207 و یا خودروی دنا را ثبت نام کنند.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، باتوجه به اعلام گروه صنعتی ایران خودرو، محصولات مذکور در رنگ‌های مختلف و با حداقل پیش پرداخت ۳۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی برای خودروی سمند و حداکثر پیش پرداخت ۵۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی برای خودروی پژو دنا با سود مشارکت ۱۵٫۵ تا ۱۷ درصد و سود انصراف ۱۲٫۵ تا ۱۳ درصد قابل سفارش خواهند بود، اما باید توجه داشت که مشتریان خودروی دنا تا مهرماه سال آینده و مابقی محصولات ایران خودرو تا شهریورماه سال آینده برای تحویل اتومبیل خود صبر کنند.

طرح پیش فروش اعتباری محصولات ایران خودرو از یکشنبه - 3طرح پیش فروش اعتباری محصولات ایران خودرو از یکشنبه - 4

ارانیکو

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت خودرو‌های پرفروش در ۲۰ مهر ۹۸ + جدول

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
آخرین قیمت خودرو‌های پرفروش در ۲۰ مهر ۹۸ + جدول
امروز در بازار آزاد قیمت برخی از خودرو‌های پر مخاطب ایرانی نسبت به پنج شنبه (۱۸ مهر) با افزایش متوسط ۹۵۰ هزار تومانی همراه است.

به گزارش وانانیوز،

بر اساس معاملات انجام شده امروز (۱۸ مهر ۹۸) قیمت اکثر خودرو‌های پرفروش در بازار آزاد نسبت به پنج شنبه (۱۸ مهر) با افزایش میانگین ۹۵۰ هزار تومانی همراه است و فقط ۲ خودرو با کاهش متوسط ۲۵۰ هزار تومانی خرید و فروش شدند.

طبق آخرین نرخ بازار خودرو، سمند ال ایکس ۷۸ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۱۵۹ میلیون تومان، رنو تندر پلاس دنده‌ای ۱۳۴ میلیون تومان، رانا ال ایکس ۷۸ میلیون تومان و رنو ساندرو اتوماتیک ۱۷۰ میلیون تومان معامله شدند که این اعداد بیانگر افزایش یک میلیون تومانی است.

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ (ساده) سایپا ۱۳۲، دنا پلاس تور بو، پژو صندوقدار بدون تغییر در نرخ به ترتیب به مبلغ ۹۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، ۴۵ میلیون تومان، ۱۶۴ میلیون تومان و ۹۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به فروش رسیدند.

تیبا ۲ با افزایش یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی به قیمت ۵۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و رنو تندر ۹۰ با افزایش ۳ میلیون تومانی با مبلغ ۱۲۵ میلیون تومان در بازار آزاد خرید و فروش شدند.

شما می‌توانید جدیدترین قیمت‌های خودروهای پر متقاضی را در جدول ذیل مشاهده کنید:

آخرین قیمت خودرو‌های پرفروش در ۲۰ مهر ۹۸ + جدول - 8

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای زیر ۱۵۰ میلیون بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
خودروهای زیر ۱۵۰ میلیون بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی مهر ماه ۹۸ است که بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛

جهت اطلاع از جدیدترین قیمت خودرو و نرخ خرید و فروش انواع سواری

روزانه به سرویس «قیمت خودرو» در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

خودروهای زیر ۱۵۰ میلیون بازار تهران +جدول - 4

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نوسان در بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: در برخی موارد دلیل عدم حذف مقررات زاید و دست و پاگیر شاید این باشد که منافع دستگاه‌های اجرایی ایجاب می‌کند که این قانون حذف نشود. به گفته وی، جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌ها و نبود عزم و اراده برای تغییر فرایند کسب و کار و کاهش زمان صدور مجوز موجب شده تا فضای کسب و کار در کشور نه تنها بهبود نیابد بلکه مشکلاتی را برای صاحبان کسب و کار ایجاد کند. وقتی قانونی را تدوین می‌کنیم، باید به پیامدهای آن توجه کنیم و برای پیامدهای آن راهکار داشته باشیم. هنگام تدوین قانون باید می‌نوشتیم که با حذف مجوز، بودجه فلان دستگاه قطع می‌شود و جایگزینی برای درآمد آن دستگاه پیش‌بینی می‌کردیم اما از بودجه دستگاه غافل بودیم. کارشناسان بر این باورند که عدم هماهنگی، عدم انسجام و وجود مصوبات هم‌پوشان و موازی دلیل ناکامی هیات‌های مقررات‌زدایی در سالهای اخیر بوده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، اسپر روز جمعه به وقت محلی به خبرنگاران گفت: هیچ یک از نیروهای زمینی آمریکا در اجرای منطقه امن مشارکت نخواهند کرد اما با ترکیه و «نیروهای سوریه دموکراتیک» (قسد) در ارتباط خواهیم ماند. وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد که خروج آمریکا از شمال شرقی سوریه ادامه خواهد یافت. ترکیه چهارشنبه ۱۷ مهرماه در عملیاتی با نام «چشمه صلح» به بخش‌های کردنشین شمال شرق سوریه حمله کرد. آنکارا هدف از این اقدام را مقابله با حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) و یگان‌های مدافع خلق (ی. پ. گ) و ایجاد منطقه امن برای بازگرداندن و اسکان آوارگان سوری عنوان کرده است. آمریکا و ترکیه به توافق رسیده‌اند تا طرف‌‌های درگیر در حمله شمال سوریه برای مدت پنج روز آتش‌ بس برقرار کنند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز18 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، براساس اخبار منتشر شده کالیفرنیا نخستین ایالتی است که قانون ممنوعیت شروع کلاس قبل از ساعت ۸ صبح را برای مدارس راهنمایی و دبیرستان‌ها به تصویب می‌رساند. این قانون وضع شده است تا دانش‌‌آموزان بیشتر بخوابند و نمرات بهتری را در امتحانات کسب کنند و به طور کلی مدرسه رفتن برای‌ آنها ثمر داشته باشد. این لایحه روز یکشنبه توسط فرماندار گاوین نیوزوم امضا شد؛ بنابر قانون جدید کلاس‌های دبیرستان نمی‌تواند قبل از ساعت ۸:۳۰ شروع شوند و کلاس‌های راهنمایی نیز نمی‌تواند قبل از ۸ صبح باشد. مدارس برای رعایت این قانون سه سال و تا سال ۲۰۲۲ زمان خواهند داشت تا هماهنگی‌های لازم را ترتیب دهند. مطالعات نشان می‌دهد که زمان‌های شروع دیرهنگام منجر به حضور بهتر می‌شود و دانش‌اموزان کمتر در کلاس درس چرت می‌زنند؛ درنهایت آنها درس را آموخته و نمرات بهتری نیز کسب می‌کنند.

:: قاسم زاده- همایش فرصت‌های روابط بازرگانی ایران و انگلیس

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، در نشست هیات اعزامی از اتاق بازرگانی ایران و انگلیس (متشکل از شرکت‌های ایرانی)، اعضای اتاق بازرگانی انگلیس و ایران (شرکت‌های انگلیسی)، شماری از بازرگانان ایرانی ساکن در انگلیس، ‌ نمایندگانی از وزارت تجارت بین الملل انگلیس و هیاتی از گروه تجارت وزارت خارجه، چالش‌های توسعه روابط بازرگانی دو کشور و چشم انداز آن را بررسی کردند. در این نشست که به دعوت حمید بعیدی نژاد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس برگزار شد، هیات ایرانی متشکل ۳۵ شرکت در زمینه خوراک دام، طیور و آبزیان که برای همکاری با شرکت‌های انگلیسی به لندن سفر کرده است، در جریان سیاست‌های اقتصادی دو کشور قرار گرفت. -باصداها به ترتیب):۱ – لرد لامونت – رئیس اتاق بازرگانی انگلیس و ایران۲- ریچارد دالتون – قائم مقام اتاق بازرگانی انگلیس و ایران۳ – حمید بعیدی نژاد – سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلستان

جزئیاتی از طولانی‌ترین پرواز جهان | نیویورک تا سیدنی بدون توقف

همشهریهمشهری13 ساعت قبل
بلومبرگ نوشت: این پرواز آزمایشی ۲۰ ساعته از رکورد پرواز سنگاپور به نیویورک که تاکنون طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان بود، عبور خواهد کرد. این هواپیما که ساعت ۹ جمعه شب (به وقت شرق آمریکا) نیویورک را ترک می‌کند و ساعت ۷ صبح یکشنبه (به وقت استرالیا) به سیدنی می‌رسد، حامل شمار زیادی از پزشکان و دانشمندان خواهد بود. هواپیمایی کانتاس همچنین در نظر دارد پرواز دیگری را از لندن به سیدنی انجام دهد که یک ساعت بیشتر از پرواز نیویورک-سیدنی طول می‌کشد. در حال حاضر هیچ هواپیمایی قادر نیست چنین مسیرهای طولانی را بدون توقف و با ظرفیت کامل مسافران و بار طی کند. اما دو هواپیمایی که شرکت‌های ایرباس و بوئینگ در حال تکمیل آن‌ها هستند، قرار است این توانایی را داشته باشند.

اخبار بیشتر