برای نفتکش ایرانی در دریای سرخ دقیقا چه حادثه‌ای رخ داد؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

برای نفتکش ایرانی در دریای سرخ دقیقا چه حادثه‌ای رخ داد؟

شرارت در آبراه‌های بین المللی بدون پاسخ نمی‌ماند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
شرارت در آبراه‌های بین المللی بدون پاسخ نمی‌ماند
دریابان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، با اشاره به حمله به نفت‌کش ایرانی در دریای سرخ گفت: با بررسی تصاویر ویدیویی موجود و شواهد اطلاعاتی جمع آوری شده، سرنخ‌های اصلی ماجراجویی خطرناک حمله به نفت کش ایرانی در دریای سرخ بدست آمده است.

اعتمادآنلاین| دریابان علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به حمله موشکی بامداد جمعه به نفت کش ایرانی در دریای سرخ گفت: راهزنی دریایی و شرارت در آبراه‌های بین المللی که با هدف ناامن سازی رفت و آمد شناورهای تجاری انجام می‌شود بدون پاسخ نخواهد ماند.

وی گفت: کمیته ویژه بررسی موضوع حمله به شناورسابیتی که در نزدیکی سواحل عربستان سعودی در دریای سرخ هدف دو موشک قرار گرفت تشکیل شده و گزارش آن به زودی برای اخذ تصمیم به مراجع مسئول ارایه می‌شود.

شمخانی افزود: با بررسی تصاویر ویدیویی موجود و شواهد اطلاعاتی جمع آوری شده، سرنخ‌های اصلی این ماجراجویی خطرناک بدست آمده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی به اقدامات تخریبی دیگری که طی ماه‌های گذشته علیه نفت‌کش‌های ایرانی «هپینس و هلم» در دریای سرخ صورت پذیرفته اشاره و خاطر نشان کرد: ناامن سازی آبراه‌های بین المللی، مخاطرات نگران کننده‌ای را برای اقتصاد جهانی بدنبال خواهد داشت و مسئولیت عواقب آن متوجه برنامه ریزان، مجریان و پشتیبانی کنندگان از اینگونه اقدامات تحریک آمیز خواهد بود.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

تنکرترکرز: «اثری از انفجار یا نشت نفت در نفتکش ایرانی نیست»

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
تنکرترکرز: «اثری از انفجار یا نشت نفت در نفتکش ایرانی نیست»
روزنامه شرق در گزارشی که به ماجرای نفتکش سابیتی پرداخت به نقل از تنکرترکرز، وب‌سایت رصد حمل‌ونقل نفتی نوشت:«براساس همه داده‌ها شامل تصویر ماهواره‌ای ناسا از منطقه و نیز داده‌های ای‌آی‌اس از «مرین ترفیک»، هیچ دود، آتش، نشتی یا یدک‌کشی نمی‌بینیم؛ بلکه ما نفت‌کشی می‌بینیم که با سرعتی خوب به سمت خانه در حرکت است»
تنکرترکرز: «اثری از انفجار یا نشت نفت در نفتکش ایرانی نیست» - 0

«براساس همه داده‌ها شامل تصویر ماهواره‌ای ناسا از منطقه و نیز داده‌های ای‌آی‌اس از «مرین ترفیک»، هیچ دود، آتش، نشتی یا یدک‌کشی نمی‌بینیم؛ بلکه ما نفت‌کشی می‌بینیم که با سرعتی خوب به سمت خانه در حرکت است».

به گزارش عصر ایران به نقل از شرق، تنکرترکرز، وب‌سایت رصد حمل‌ونقل نفتی در گزارشی راجع به نفتکش سابیتی در حالی مدعی عدم وجود هیچ نشانه‌ای مبنی بر انفجار یا نشتی نفت به دریا شد که بر اساس اطلاعیه شرکت ملی نفت کش «صبح روز جمعه بر اثر برخورد دو موشک به نفتکش سابیتی، این نفتکش دچار انفجار در مخزن اصلی شده و نفت موجود در آن در حال خروج به دریای سرخ است».

تنکرترکرز، وب‌سایت رصد حمل‌ونقل نفتی در گزارش‌ها در‌این‌باره نوشت دستگاه‌های ردیابی سابیتی فعال‌اند و این کشتی در حال بازگشت به سمت خلیج‌فارس است: «سابیتی در حرکت به سمت جنوب است، اما با سرعت بسیار خوب ۱۰٫۲ گره دریایی، [حدود ۱۸٫۹ کیلومتر بر ساعت] در حال حرکت است».

تنکرترکرز همچنین درباره آسیب‌های احتمالی به این نفت‌کش نیز نوشت: «براساس همه داده‌هایی که تا این لحظه جمع کرده‌ایم، شامل تصویر ماهواره‌ای ناسا از منطقه و نیز داده‌های ای‌آی‌اس از «مرین ترفیک»، هیچ دود، آتش، نشتی یا یدک‌کشی نمی‌بینیم؛ بلکه ما نفت‌کشی می‌بینیم که با سرعتی خوب به سمت خانه در حرکت است».

بنا به این گزارش در حالی نصرالله دشتی در اظهاراتش اعلام کرده بود: «جلوی نشت نفت به دریا گرفته شده‌ است» که سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز نگرانی درباره آلودگی ایجادشده در منطقه به دلیل نشت شدید نفت از مخازن آسیب‌دیده کشتی، اعلام کرد: «کلیه مسئولیت‌های ناشی از این اقدام از جمله آلودگی شدید زیست‌محیطی ایجادشده در منطقه برعهده عوامل این ماجراجویی خطرناک است».

روز گذشته جمعه ۱۹ مهر اعلام شد نفت‌کش ایرانی سابیتی، در دریای سرخ و نزدیک ساحل عربستان سعودی، هدف حمله قرار گرفته است. به گزارش ایلنا، این نفت‌کش که متعلق به شرکت ملی نفت‌کش ایران بوده‌ است، در ۶۰ مایلی بندر جده بوده و با ۱۴۰هزار بشکه نفت خام دچار انفجار در بخش بدنه شده ‌است. در نخستین بررسی‌ها، احتمال داده شده بود این حادثه یک اقدام تروریستی باشد و سپس اعلام شد که اصابت دوفروند موشک موجب انفجار در نفتکش شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

مشکوک بودن حمله به نفتکش ایرانی به روایت ربیعی

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
مشکوک بودن حمله به نفتکش ایرانی به روایت ربیعی
علی ربیعی، سخنگوی دولت در یادداشتی که در کانال تلگرامی اش منتشر شده، نوشت: در دورانی که منطقه ما بیش از هر زمان دیگری به آرامش و صلح برای ترمیم زخم برادرکشی‌های طولانی احتیاج دارد، هستند افراد، گروه‌ها و دولت‌هایی که بقای آنها وابسته به تجاوز به دیگران، منتفع شدن از جنگ است که کوچکترین روزنه‌های آشتی و صلح را برنمی‌تابند و از چنگ زدن به هر فرصتی برای تشدید ویرانی دریغ نمی‌ورزند.

آخرین این اقدامات شرارت بار، حمله به نفتکش ایرانی در دریای سرخ بود که به نظر می‌رسد عواملی مشکوک در پس آن، یکبار دیگر همت خود را برای یک تنش دیگر به کار گرفته‌اند. با آگاهی از این مسأله، جمهوری اسلامی ایران با پرهیز از شتابزدگی، به دقت در حال بررسی ماجرا و کشف واقعیت‌های آن است. بدون تردید، پاسخ متناسب برای طراحان این حمله بزدلانه اتخاذ خواهد شد اما تا روشن شدن همه ابعاد این توطئه، منتظر خواهیم ماند.

سؤال اینجاست که آیا آنهایی که بدون هیچ مدرک معتبری ایران را عجولانه متهم به اخلال در کشتیرانی آزاد در خلیج فارس و دست داشتن در حمله به تأسیسات آرامکو کردند، امروز حاضرند که یکبار دیگر از اصول آزادی کشتیرانی در آب‌های بین‌المللی‌ دفاع کنند و اینگونه حملات به کشتی ایرانی را محکوم کنند؟

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین وضعیت نفتکش سابیتی

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
آخرین وضعیت نفتکش سابیتی
نفتکش سابیتی در حال نزدیک شدن به آب های خلیج فارس است و نشتی محموله آن متوقف شده است.

به گزارش مشرق، یک مقام مطلع که خواست نامش در خبر ذکر نشود، درباره آخرین وضعیت نفتکش ایرانی سابیتی که دیروز در نزدیکی بندر جده مورد اصابت موشک قرار گرفته بود، گفت: این نفتکش در حال حرکت به سوی آب‌های خلیج فارس است و امیدواریم این نفتکش به سلامت وارد آب‌های ایران شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا نشت نفت از نفتکش ادامه دارد، تصریح کرد: خیر، نشتی محموله متوقف شده است و اگر نشت نفت تداوم داشت، نفتکش نمی‌توانست حرکت کند.

به گفته این مقام آگاه نوع محموله نفت خام است اما سبک یا سنگین بودن آن مشخص نیست.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

گمانه‌زنی‌ها از عامل حمله به نفتکش ایرانی

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
گمانه‌زنی‌ها از عامل حمله به نفتکش ایرانی
انفجار در بدنه یک فروند نفتکش ایرانی در 60 مایلی (110 کیلومتری) بندر جده عربستان موجب شد اخبار و گمانه زنی های متفاوتی درباره جزئیات و عوامل این حادثه روی خروجی رسانه ها قرار بگیرد.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، انفجار در بدنه یک فروند نفتکش ایرانی در ۶۰ مایلی (۱۱۰ کیلومتری) بندر جده عربستان موجب شد اخبار و گمانه زنی‌های متفاوتی درباره جزئیات و عوامل این حادثه روی خروجی رسانه‌ها قرار بگیرد. براساس گزارش رسانه‌ها، در جریان این حادثه دومخزن اصلی نفتکش ایرانی «Sabiti» که متعلق به شرکت نفتکش ملی است دچار انفجار و بخشی از نفت آن به دریای سرخ وارد شد. البته درحالی که کسی به کمک این کشتی نرفته بود، کارکنان و متخصصان این کشتی توانستند جلوی خروج نفت را بگیرند. این نفتکش که حامل یک میلیون بشکه نفت بود، پس از این اتفاق با تغییر مسیر به سوی خلیج فارس به راه افتاده است.

آسیب دیدگی اندک نفتکش ایرانی

متعاقب این حادثه برخی از تحلیل گران از احتمال تروریستی بودن این انفجار خبر دادند. روابط عمومی شرکت ملی نفتکش هم با تأیید خبر انفجار نفتکش «Sabiti» «احتمال اصابت دو موشک در ساعت‌های ۵ و ۵:۲۰ صبح» به نفتکش را مطرح کرد. در اطلاعیه بعدی این شرکت، درباره جزئیات این حادثه تأکید شده که هنوز منشأ این حملات مشخص نشده و تحت بررسی و رصد کارشناسی و امنیتی قرار دارد. وب سایت رادیو اروپای آزاد هم به نقل از پرس تی وی ادعا کرد که یک مقام مسئول ایرانی این گمانه را مطرح کرده که «Sabiti» از خاک عربستان هدف اصابت موشک قرار گرفته است. با این حال شرکت نفتکش در اطلاعیه‌ای، ادعای اصابت موشک از خاک عربستان را تکذیب کرد. براساس اطلاعیه دیگر شرکت ملی نفتکش همه کارکنان کشتی سالم و در وضعیت ایمن هستند و کشتی نیز در وضعیت باثباتی قرار دارد و تنها بدنه کشتی اندکی آسیب دیده است. در این اطلاعیه آمده است: این سانحه آسیب دیدگی در مخازن ۱ و ۲ در قسمت سمت راست کشتی به ابعاد نیم تا یک و نیم متر در بدنه کشتی ایجاد کرده است. این شرکت تأکید کرد که کشتی سابیتی دچار حریق هم نشده و برخی تصاویر منتشرشده از یک کشتی درحال سوختن مربوط به این کشتی ایرانی نیست و نفتکش در حال حرکت به سمت آب‌های خلیج فارس است. سردشتی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش هم در گفت و گو با العالم ضمن اشاره به این که جلوی نشت نفت به دریا گرفته شده، گفت: هیچ طرفی، هیچ کمکی به نفتکش آسیب دیده ایران در دریای سرخ نکرده است.

شایعات درباره عامل حمله به نفتکش ایرانی

اما درحالی که برخی گمانه‌ها، حاکی از حمله راکتی از ساحل عربستان به این نفتکش است، پایگاه خبری «اینتل اسکای» مدعی شده که حمله به نفتکش ایرانی توسط یک قایق اسرائیلی انجام گرفته که ساعت ۲۳ از پایگاه دریایی اسرائیل در جزیره دهلاک در اریتره (کشوری در ساحل دریای سرخ در قاره آفریقا) خارج شده و در ساعت ۲:۴۵ نیز در ۳۴ کیلومتری جنوب شرقی بندر سودان (بندری دقیقا در مقابل بندر جده در کرانه شرقی سودان و سواحل دریای سرخ) مشاهده شده است. برخی رسانه‌ها نیز مدعی شدند که یک روز پیش از این حادثه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی واهی گفته بود که قصد دارد به سامانه‌های موشکی ایران حمله کند. پیش از آن نیز نیویورک تایمز در گزارشی که برخی تحلیل گران هدف آن را تحریک تل آویو می‌دانند، تاکید کرده بود که «اسرائیل در منطقه تنها شده است.» با این حال رادیو رژیم صهیونیستی مدعی شد که عامل حمله به نفتکش ایرانی ارتش عربستان بوده است. هرچند منابع خبری رسمی این ادعاها را تأیید نکرده‌اند.

الجزیره: نفتکش ایرانی حامل یک میلیون بشکه نفت بوده است

نفتکش «Sabiti» که پیشتر با نام‌های دیگر از جمله «سنندج» و «ایران سنندج» فعالیت می‌کرده، نفتکشی از کلاس سوئزگذر (یا suezmax) به طول ۲۷۴ و عرض ۴۸ متر است که در سال ۱۹۹۹ میلادی به آب انداخته شده و هم اکنون با پرچم کشورمان در حال فعالیت است. شبکه الجزیره انگلیسی به نقل از تارنمای Tankertrackers که حرکت نفتکش‌ها را رصد می‌کند، گزارش داده که این نفتکش حامل یک میلیون بشکه نفت بوده است. به گزارش تابناک آن گونه که وب سایت splash۲۴۷ خبر داده، مخازن این نفتکش در زمان رویداد کاملا پر بوده است. این وب سایت تاکید می‌کرده که «Sabiti» سومین کشتی ایرانی است که در شش ماه اخیر در محدوده مجاور عربستان سعودی دچار مشکل می‌شود. برخی رسانه‌ها نیز افزایش دو درصدی قیمت نفت پس از اعلام خبر انفجار در نفتکش ایرانی را مخابره کردند.

وزارت خارجه: کلیه مسئولیت‌های ناشی از این اقدام برعهده عوامل این ماجراجویی خطرناک است

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به این حادثه گفت: در چند ماه گذشته برخی اقدامات تخریبی دیگر نیز علیه نفتکش‌های ایران در دریای سرخ انجام شده که بررسی‌ها در خصوص عوامل دخیل در این اقدامات در حال انجام است. عباس موسوی با ابراز نگرانی در خصوص آلودگی ایجاد شده در منطقه به دلیل نشت شدید نفت از مخازن آسیب دیده کشتی، اعلام کرد: کلیه مسئولیت‌های ناشی از این اقدام از جمله آلودگی شدید زیست محیطی ایجاد شده در منطقه بر عهده عوامل این ماجراجویی خطرناک است. واکنش ایران در حالی است که بی بی سی موضع ایران پس از این حادثه را «کارکشته» و «حساب شده» توصیف کرد.

واکنش روسیه، چین و آمریکا؛ سکوت عربستان

در پی این حادثه برخی مقامات کشورهای دیگر نیز به ماجرا واکنش نشان دادند. وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای درباره این حادثه تصریح کرد: هنوز برای تعیین یک مقصر در حادثه نفتکش ایرانی بسیار زود است و باید منتظر نتایج تحقیقات بیشتر بود. سخنگوی وزارت خارجه چین هم در نشست خبری خود درباره حادثه برای نفتکش ایرانی گفت: امیدواریم طرف‌های مرتبط با این حادثه برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه با یکدیگر تعامل کنند. ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در آب‌های منطقه غرب آسیا اعلام کرد که از وقوع انفجار در بدنه نفتکش ایرانی در دریای سرخ اطلاع دارد ولی هیچ اطلاعات دیگری در این باره ندارد. با این که این انفجار بدنه نفتکش ایرانی در آب‌های نزدیک حریم دریایی عربستان سعودی رخ داده اما مقامات این رژیم هنوز درباره این حادثه اظهار نظر نکرده‌اند.

سفر عمران خان به تهران

گزارش‌ها درباره نقش عربستان در این حادثه درحالی مطرح می‌شود که رسانه‌های پاکستانی از سفر امروز عمران خان برای آن چه میانجی‌گری میان ریاض و تهران خوانده‌اند، گزارش داده‌اند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی ربیعی سخنگوی دولت درباره میانجی‌گری عمران خان میان ایران و عربستان، گفت: در سطح رسانه‌‌ای، حداقل، نخست‌ وزیر پاکستان به ‌طور رسمی اعلام کرد که ولیعهد عربستان از وی خواسته است تا با رئیس‌ جمهور ایران درباره سعودی‌‌ها مذاکره کند.

خراسان

خواندن خبر در سایت منبع

اظهار نظر جدید پمپئو درباره حادثه نفتکش ایرانی

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
اظهار نظر جدید پمپئو درباره حادثه نفتکش ایرانی
وزیر امورخارجه آمریکا با طفره رفتن از اظهار نظر درباره حمله به نفتکش ایران، بار دیگر بدون هیچ سندی، حمله به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان را به ایران نسبت داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، مایک پمپئو روز جمعه در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی محلی ایالت تنسی درباره حادثه نفتکش ایرانی این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: من این گزارش را دیده‌ام و اطلاعات بیشتری ندارم که اضافه کنم.

پمپئو با اشاره به حمله ۱۴ سپتامبر به تاسیسات نفتی سعودی ادعا کرد: یک حمله مشخص از طرف ایران به پنج درصد عرضه جهانی انرژی صورت گرفت و ظیفه ما این است که منابع را برای توقف آن به کار گیریم.

اظهار نظر جدید پمپئو درباره حادثه نفتکش ایرانی - 5

وزیر امورخارجه آمریکا مدعی شد: این کار برای آن است که تنش و ‌خطر کاهش یابد. بنابراین ما می‌توانیم از مردم آمریکا و اقتصاد جهانی محافظت کنیم.

پمپئو درباره تماس تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا با همتای اوکراینی خود گفت: آنچه که رئیس جمهوری کوشید تا در تماس تلفنی انجام دهد، تهدید ناشی از فساد در اوکراین بود که برای مدت طولانی قابل ملاحظه و واقعی است.

وی افزود: تمرکز ما بر این بود که تهدید ناشی از فساد را کاهش دهیم. این چیزی بود که رئیس جمهوری انجام داد و ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین هم تاکید کرد که هیچگونه فشاری برای این مطالبه وجود نداشته است.

وزیر امورخارجه ترامپ تاکید کرد: واشنگتن برای حمایت از اوکراین در این زمینه آماده است.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

لحظه فرار داعشی‌ها از زندان سوریه + فیلم

رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، بازگشت تروریست‌های داعش به سمت شهرهای سوریه می‌تواند عواقب ناگواری برای مردم این کشور داشته باشد و ترکیه با حملات خود به مناطق مختلف تاکنون کمک بزرگی به این تروریست‌ها کرده است و در واقع آنها را روانه نقاط مختلف سوریه کرده است. به جرات می‌توان گفت یکی از بزرگترین مخاطرات مربوط به عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه وضعیت زندانیان داعش در محدوده تحت کنترل نیرو‌های دموکراتیک سوریه است. این روزها ناآرامی‌ها در اردوگاه الحول با افزایش حمله ترکیه به راس العین و تل ابیض در شمال سوریه شدت یافته است. در فیلم زیر کمپی از محل نگهداری داعشی‌ها را مشاهده می‌کنید که پس از حمله ترکیه به اطراف این محل و آماده کردن بستر فرار آنها، این تروریست‌ها به اطراف کمپ پراکنده شده و در تلاشند تا خود را بار دیگر به شهرها برسانند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

رمزگشایی از جعبه سیاه دشمنان از زبان «روح الله زم»

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل

افزایش بی ضابطه قیمت؛ افت کیفیت نان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در این بین افزایش قیمت تنور برخی از نانوایی‌ها را نیز داغ‌تر کرد و بدون نصب نرخ جدید نان، هر قیمتی که می‌خواهند نان را پخت می‌کنند، استدلال برخی نانوایان این است که کنجد و سبزی به نان اضافه می‌کنند و این باعث افزایش قیمت نان می‌شود. علت افزایش نرخ نان از نظر نانوایاناجبار نصب نرخ نامه جدید نان بهانه‌ای شد تا سری به نانوایی‌های سطح شهر تهران بزنیم. وی ادامه داد: قیمت نان سنگک ازاد پز ۱۸۰۰ تومان است اما وقتی ما علت افرایش قیمت را از نانوا می‌پرسیم می‌گوید کنجد دارد؛ کنجد باعث شده تا نانوایی‌ها قیمت نان را بدون ضابطه به فروش برسانند. اقای محمودی که از مشتریان نانوایی بود می‌گوید: قیمت نان مشخص نیست و ۲۰۰ تومان بر قیمت نان اضافه می‌کند و می‌گوید که پول خورد نداریم در صورتی که با کارت خوان هم همین قیمت است. نکته دوم این است که برای جلوگیری از افزایش قیمت باید کف و سقف قیمت نان نیز مشخص شود اگر چه بیان شده است که نان با یک رو کنجد ۵۰۰ تومان بر قیمت نان می‌افزاید، اما این موضوع علت نرخ گذاری متفاوت شده است.

زورگیری وسط دریاچه ارومیه +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، حمید یوسف زاده: در حالی که ۷ ماه از سال می‌ گذرد، تعرفه عوارض آزادراه نیمه کاره تبریز - ارومیه با افزایش زیادی مواجه شده است. افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه ارومیه - تبریز قابل قبول نیستنادر قاضی‌پور اظهار کرد: وزیر راه وشهرسازی باید مبنای قانونی افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه احداث نشده ارومیه - تبریز را تبیین کند چراکه این افزایش قابل قبول نیست. پیشرفت فیزیکی قطعه سوم آزاد راه ارومیه تبریز اصلا مطلوب نیستسرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: پیشرفت فیزیکی آزاد راه ارومیه تبریز به ویژه قطعه سوم آن اصلا مطلوب نیست و برای ساخت قطعات پنج، شش و تکمیل قطعات یک تا چهار به ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. پیمان آرامون اظهار کرد: این روزها دریاچه ارومیه به عنوان یکی از منحصربه‌فردترین جاذبه‌های توریستی حال و روز قابل قبولی پیدا کرده بنابراین رسیدگی به آزادراه ارومیه تبریز که از میانه این دریاچه می‌گذرد بسیار پر اهمیت است. پروژه آزادراه ارومیه-تبریز اواخر سال ۹۹ افتتاح می‌شودسیدهادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ۱۵۰ میلیارد تومان از سهم خود را در پروژه آزادراه ارومیه-تبریز به کار می‌گیرد تا اواخر سال آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.

فیلم | روحانی: دعوا سر برجام نیست، دعوا مسئله بالاتری است

خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
همیشه قصه‌های ایرانی همراه با لطافت، شور و پند آموزی بوده است اما جریان این قصه ایرانی بسیار متفاوت‌تر است، هم لطیف است، هم شورانگیز است و هم پندآموز اما فرق اساسی آن با سایر قصه‌ها و افسانه‌ها، واقعی بودن آن است. تبریز از قدیم‌الایام شهر بسیار بزرگ و تاثیرگذاری در ایران بوده است. شهری که یکی از طویل‌المدت‌ترین پایتخت‌های ایران بوده است و اتفاقات بسیاری را در دل خود دارد که جاذبه‌های معروف آن خود گواه این پیشینه هستند.

فیلم| مراحل ساخت و پرواز جت آموزشی یاسین

فارسفارس1 روز قبل
جت آموزشی تمام ایرانی «یاسین» صبح امروز با حضور وزیر دفاع در پایگاه شهید نوژه همدان رونمایی و عملیاتی شد. فیلم| مراحل ساخت و پرواز جت آموزشی یاسینبه گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، جت آموزشی تمام ایرانی «یاسین» صبح امروز با حضور وزیر دفاع در پایگاه شهید نوژه همدان رونمایی و عملیاتی شد. در این فیلم مراحل طراحی، ساخت و پروازهای آزمایشی جت آموزشی یاسین را خواهیم دید.

اخبار بیشتر