اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه ۲۱ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه ۲۱ مهرماه

گزارش تسنیم از دادگاه پرهام|تعیین تکلیف‌ ۶۵۰۰ خودرویی که هیچ وقت به دست مردم نرسید

تسنیمخبرگزاری تسنیم
گزارش تسنیم از دادگاه پرهام|تعیین تکلیف‌ ۶۵۰۰ خودرویی که هیچ وقت به دست مردم نرسید
چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به پرهام در استان گلستان برگزار شد و یکی از مهم‌ترین موضوعات در این جلسه مشخص نبودن تکلیف ۶۵۰۰ خودرویی بود که متهمان قرار بود در قبال سرمایه‌گذاری مردم به آنان تحویل دهند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، پیش از ظهر امروز چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده اخلال‌گران نظام اقتصادی موسوم به «پرهام» در استان گلستان به ریاست قاضی مزیدی برگزار شد.

به رغم وجود باران شدید تعدادی از شکات حوالی ساعت ۸ صبح در مقابل دادگاه حضور پیدا کردند. ساعت حدود ۸:۴۰ دقیقه سه متهم این پرونده شامل سیداحمد میرمحمدی، نادر و مهدی قوانلو وارد دادگاه شدند.

پس از حضور ریاست دادگاه، مستشاران، دادستان، متهمان و شکات این پرونده چهارمین جلسه رسمی رسیدگی به پرونده پرهام آغاز شد.

قاضی مزیدی مانند جلسه‌های قبلی این دادگاه تذکراتی را درباره حفظ نظم و امنیت دادگاه به همه حاضران گوشزد کرد و از سید احمدمیرمحمدی به عنوان متهم ردیف اول این پرونده خواست برای بیان دفاعیات خود در جایگاه حاضر شود.

رئیس دادگاه درباره اتهام میرمحمدی گفت: این فرد متهم به حیف و میل اموال مردم و اخلال در نظام اقتصادی از طریق وصوف وجوه کلان از مردم به مبلغ ۱۶۹ میلیارد و ۹۴۱ میلیون و ۲۰۳ هزار و ۹۸۴ تومان از اموال مردم سیستان و بلوچستان است. همچنین متهم با مشارکت برادران قوانلو مبلغ متهم به وصول ۱۱۲ میلیارد و ۱۸ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان از شکات استان گلستان است.

میرمحمدی، متهم ردیف اول این پرونده در دفاعیات خود مدعی شد به همه تعهدات خود در قبال مردم عمل کرده است و مدارک و مستندات لازم را هم در اختیار دارد. وی همچنین مدعی شد خیلی از شکات او را نمی‌شناسند و با واسطه با او در ارتباط بودند؛ بخشی از پول‌هایی که قرار بود به عنوان سود به مردم داده شود در اختیار واسطه‌ها قرار دارد.

قاضی مزیدی با بیان اینکه تا کنون هیچ سند و مدرک محکمه‌پسندی دال بر انجام فعالیت‌های اقتصادی متهم به دادگاه ارائه نشده است، گفت: متهم هر روز حرف دیگری می‌زند، یک روز می‌گوید در کار واردات قطعات و لوازم یدکی ماشین‌آلات کشاورزی بوده اما روزی دیگر می‌گوید فقط یک کاسب در بازار تهران است. اگر مستنداتی از فعالیت اقتصادی که با سرمایه مردم انجام شده است، وجود دارد باید به دادگاه ارائه شود.

مهدی قوانلو، متهم ردیف دوم این پرونده نیز پس از تفهیم اتهام از سوی رئیس دادگاه، گفت: این اتهام را قبول ندارم. او مدعی شد خود یک مالباخته است که تمام سرمایه خود را در اختیار میرمحمدی قرار داده است.

وی افزود: پول‌هایی که از مردم جمع‌آوری می‌کردیم عینا به حساب میرمحمدی واریز می‌شد یا اینکه بنا به خواست او، بخشی از پول به عنوان سود به مردم داده شده است.

قوانلو گفت: میرمحمدی قرار بود ۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو به مردم استان گلستان تحویل دهد اما فقط ۶۰۰ خودرو را تحویل داد.

نادر قوانلو، متهم ردیف سوم پرونده پرهام نیز با رد تمامی اتهامات، مدعی شد هیچ نقشی در مدیریت و تصمیم‌گیری این کار نداشته است و از سال‌های ۹۱ تا ۹۵ شاید کمتر از ۵ بار با میرمحمدی آن هم به صورت تلفنی صحبت کرده باشد.

قاضی مزیدی با توجه به ارائه مدارک جدید از سوی وکلای متهمان به دادگاه، رسیدگی به این پرونده را به جلسه دیگری موکول کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

پرداخت مابه‌التفاوت ارزی ۱۰۴۸ دستگاه از خودرو‌های متوقف در گمرک

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
پرداخت مابه‌التفاوت ارزی ۱۰۴۸ دستگاه از خودرو‌های متوقف در گمرک
پرداخت مابه‌التفاوت ارزی ۱۰۴۸ دستگاه از خودرو‌های متوقف در گمرک - 0

به گفته دبیر انجمن واردکنندگان خودرو، مابه‌التفاوت ارزی ۱۰۴۸ دستگاه از خودرو‌های متوقف در گمرک پرداخت و تمام امور ترخیص آن‌ها انجام شده است، اما به دلیل اتمام مهلت مصوبه دولت این خودرو‌ها امکان خروج از گمرک را پیدا نکرده‌اند.

مهدی دادفر در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: این خودرو‌ها وارد شده و همه اقدامات لازم اعم از پرداخت مابه‌التفاوت، ترخیص و حتی گواهی‌نامه گمرکی نیز صادر شده است، اما به دلیل اینکه اعتبار مصوبه دولت برای ترخیص خودرو‌ها از گمرک تمام شد، به زمان مصوبه نرسید و نتوانستند ترخیص شوند.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: از این تعداد خودرو، حدود ۱۰۰۰ دستگاه هیوندا سونوتا متعلق به شرکت کرمان‌خودرو و ۴۸ دستگاه متعلق به سایر شرکت‌ها ازجمله گری‌مارکت است. حتی اگر این ۱۰۰۰ دستگاه نیز ترخیص شوند، تنها مشکل شرکت کرمان‌خودرو حل خواهد شد؛ اما سایرین همچنان دچار مشکل خواهند ماند.

وی اظهار کرد: رامک خودرو یکی از ارکان اساسی مشکلات است که بالغ بر ۱۰۰۰ دستگاه خودرو در گمرک داشته و اظهار نیز کرده است که با توجه به اتمام زمان مصوبه نتوانسته خودرو‌های خود را ترخیص کند. در حال حاضر رامک بسیار مشکل‌ساز شده است که مشکلات حقوقی داشته و مردم از آن طلبکار هستند.

دادفر با بیان اینکه تا زمانی که مصوبه ترخیص خودرو‌ها از سوی دولت تمدید نشود، این خودرو‌ها با وجود اینکه مابه‌التفاوت نرخ ارزشان نیز پرداخت شده، ترخیص نمی‌شوند، تصریح کرد: مذاکرات و مکاتبات بسیاری در این زمینه انجام شده، اما هنوز اتفاقی برای تمدید زمان مصوبه رخ نداده است. این خودرو‌ها خود منابع درآمدی برای دولت است، اما نمی‌دانیم که چرا اتفاقی در این زمینه نمی‌افتد.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: آنچه که به نظر می‌رسد، گمرک موافق تمدید زمان مصوبه و ترخیص خودرو‌ها است. دستوالعمل خروج مجدد تنظیم شده، رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدگان، رییس سازمان توسعه تجارت، معاونت اقتصادی معاون اول رییس‌جمهور و گمرک نیز هریک نظرات خود را بیان کرده‌اند و نظرات در نهایت به اتاق وزیر صنعت رسیده است، اما از آنجا خارج نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

دایسون به جای خودروی برقی باتری‌های پیشرفته تولید می‌کند

مهرخبرگزاری مهر
دایسون به جای خودروی برقی باتری‌های پیشرفته تولید می‌کند
شرکت دایسون اعلام کرد برنامه های خود برای تولید خودروهای برقی را کنار گذاشته و در عوض قصد دارد بر روی تولید باتری های پیشرفته متمرکز شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، دایسون با ارسال ایمیلی برای تمامی کارکنان خود اعلام کرده که مهندسان این شرکت توانایی تولید خودروی برقی جذاب و قدرتمندی را داشته‌اند، اما این خودرو به صورت تجاری و در تیراژ انبوه تولید نخواهد شد.

دایسون اولین بار در سال ۲۰۱۶ برنامه‌های خود برای تولید یک خودروی برقی را اعلام کرد. این شرکت دو میلیارد پوند بودجه به این طرح اختصاص داد که قرار بود نیمی از آن صرف تولید خودروی برقی جدید و نیمی از آن صرف تولید باتری‌های پیشرفته شود.

در اواسط سال ۲۰۱۸ اعلام شد که قرار است خودروی برقی دایسون در کارخانه‌ای در سنگاپور تولید شود و محصول نهایی در سال ۲۰۲۱ در دسترس علاقمندان قرار می‌گیرد.

ظاهرا تغییر تصمیم دایسون ناشی از ضرورت صرف منابع مالی بیشتر به تکمیل این طرح است که دایسون فعلا آنها را در اختیار ندارد. در مجموع ۵۲۳ کارمند دایسون در طرح یادشده مشارکت داشته‌اند که ۵۰۰ نفر از آنها در انگلیس مشغول به کار هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودروهای خارجی امروز یکشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / توسان ۶۷۰ میلیون شد +جدول

رکناخبرگزاری رکنا
قیمت خودروهای خارجی امروز یکشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / توسان ۶۷۰ میلیون شد +جدول
رکنا: دنیای اقتصاد قیمت انواع خودروهای داخلی را اعلام کرد.

قیمت خودروهای خارجی امروز یکشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / توسان ۶۷۰ میلیون شد +جدول - 1

به گزارش رکنا، در جدول زیر قیمت انواع خودروهای پرفروش خارجی را مشاهده می‌کنید.

قیمت خودروهای خارجی امروز یکشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / توسان ۶۷۰ میلیون شد +جدول - 5

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

خودرو خود را با انرژی خورشیدی شارژ کنید!

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
خودرو خود را با انرژی خورشیدی شارژ کنید!
به نظر می‌رسد که شرکت خودروسازی نیسان موتورز قصد دارد شارژ خودروهای برقی خود را با استفاده از انرژی خورشیدی تست و آزمایش کند.

در سال‌های اخیر که انرژی‌های تجدیدپذیر و دوستدار محیط زیست از طرفداران متعددی برخوردار شده و دولت‌های بسیاری در سراسر جهان تصمیم گرفته‌اند که با گسترش فناوری‌های جدید، کاربردهای بیشتری برای آن در نظر بگیرند، حالا شرکت خودروسازی نیسان موتورز ژاپن به تازگی اعلام کرده است که به دنبال توسعه ایستگاه‌های شارژ مخصوص وسائل نقلیه برقی و الکتریکی با بهره‌گیری از انرژی‌های تجدیدپذیر همچون نیروی خورشیدی است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در وب سایت CarAdvice، نیسان موتورز در شهر ملبورن استرالیا به تازگی از سه ایستگاه شارژ مخصوص خودروهای الکتریکی رونمایی کرده است که قرار است به دارندگان خودروهای مذکور امکان شارژ رایگان و بهره مندی از انرژی خورشیدی را بدهد. بدین منظور این شرکت اعلام کرده است که این پروژه به صورت آزمایشی به مدت ۲۰۰ روز در سه ایستگاه شارژ مربوطه اجرایی و اعمال می‌شود تا در صورت موفقیت آمیز بودن این پروژه آزمایشی، امکان تامین برق رایگان و شارژ آسان برای صاحبان خودروهای الکتریکی فراهم شود.

به گفته بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران، این اقدام در صورتی که با موفقیت روبرو شود، می‌تواند سرآغاز تغییر و تحولات مثبت و بزرگی باشد و موجب شود که خیل عظیمی از مشتریان به سمت و سوی خریداری و استفاده از خودروهای الکتریکی سوق داده شوند چراکه علاوه بر حذف هزینه‌های مربوط به سوخت، گام مثبتی در راستای حفاظت از محیط زیست و کاهش آلودگی هوا و تبعات منفی ناشی از آن برداشته‌اند.

این ایستگاه شارژ جدید اولین مورد از نوع خود به شمار می‌رود که برای نخستین بار برای بهره‌مندی صاحبان استرالیایی خودروهای برقی نصب و تعبیه شده است. نحوه کلی ساز و کار این ایستگاه شارژ بدین صورت است که انرژی موردنیاز خود را از سلول‌ها و صفحات خورشیدی نصب شده بر روی سقف ایستگاه دریافت می‌کند و از طریق کابل‌های مخصوص، به پایین جایگاه یعنی محل شارژ خودروهای الکتریکی، منتقل شده و خودرو را شارژ می‌کند.

همچنین برای شرایط خاص و اضطراری آب و هوایی همچون روزهای بارانی و ابری، یک مجموعه باتری ۶ کیلووات ساعتی درون ایستگاه نصب شده است که قادر است انرژی خود را به خودروهای الکتریکی منتقل کند و در صورت نبود انرژی خورشیدی، جایگزین مناسبی برای شارژ خودروها محسوب شود. این بدان معناست که نرم افزار هوشمند نصب شده در این ایستگاهها تشخیص می‌دهد که هر زمان سلول‌های خورشیدی تنها با ۲۰ تا ۳۰ درصد از توان خود درحال کار بودند، به صورت اتوماتیک و خودکار باتری و منبع تامین برق راه اندازی می‌شود و خودروهای الکتریکی حاضر در جایگاه را شارژ می‌کند.

گفته می‌شود طراح اصلی و توسعه دهنده ایستگاههای شارژ مبتنی بر پلت‌فرم انرژی‌های خورشیدی، شرکتی تحت عنوان Delta Electronics با همکاری شرکت نیسان موتورز بوده که قصد دارد از سال آینده میلادی عرضه رسمی آن را به کشورهای مختلف و خریداران خصوصی، دولتی و شرکتی آغاز کند. با اینکه هنوز عدد و رقم مشخصی برای قیمت این ایستگاههای شارژ خودروهای برقی از سوی این شرکت اعلام نشده است، اما کارشناسان برآورد کرده‌اند که حدود دو هزار تا سه هزار و ۵۰۰ دلار قیمت خواهد داشت.

وزارت انرژی و محیط زیست در استرالیا با اختصاص بودجه ۱۴۰ هزار دلاری تصمیم گرفته است که با همکاری شرکت‌های بزرگی همچون نیسان موتورز، دلتا الکترونیکس و CSIRO پروژه مذکور را به پیش ببرد و در صورت موفقیت آمیز بودن آن، به سایر ایالات و شهرهای این کشور نیز آن را توسعه دهد.

خودرو خود را با انرژی خورشیدی شارژ کنید! - 9

خواندن خبر در سایت منبع

زیان ۳۵ میلیارد دلاری دولت انگلیس از برقی شدن خودروها تا ۲۰۵۰

تسنیمخبرگزاری تسنیم
زیان ۳۵ میلیارد دلاری دولت انگلیس از برقی شدن خودروها تا ۲۰۵۰
عوارض سوخت بر خودروهای بنزین سوز ۴% کل دریافتی‌های دولت انگلیس را تشکیل میدهد و اگر اقدامی فوری صورت نگیرد، همه این درآمد از بین می رود.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، اگر انگلیس بر سر تعهد خود برای استفاده از خودروهای برقی تا ۲۰۵۰ بماند، دولت این کشور ۲۸ میلیارد پوند (۳۵ میلیارد دلار) خسارت خواهد دید که آن را رانندگان خودروهای سنتی بنزین سوز یا دیزل سوز می‌پردازند.

این اطلاعات را موسسه مطالعات مالی لندن پس از بررسی تاثیر قانون صفر کردن گاز‌های گلخانه‌ای در روز جمعه منتشر کرد. این قانون در ماه ژوئن تصویب شد و به امضای ترزا می، نخست وزیر سابق انگلیس رسید. انگلیس اولین کشور عضو جی۷ است که هدف خود را رسیدن به آلایندگی صفر تا ۲۰۵۰ قرار داده است.

عوارض سوخت بر خودروهای بنزین سوز ۴٪ کل دریافتی‌های دولت انگلیس را تشکیل میدهد و اگر اقدامی فوری صورت نگیرد، همه این درآمد از بین می‌رود. طبق این مطالعه، با فراگیر شدن استفاده از خودروهای تمام برقی و هیبریدی، لازم است دولت رویکرد جدیدی برای گرفتن مالیات از رانندگان اتخاذ کند.

ماموریت انگلستان برای استفاده از خودروهای برقی و انرژی تجدیدپذیر تا سال ۲۰۵۰، نشان دهنده یک چالش مالی بزرگ و طولانی مدت برای دولت این کشور است.

درآمد مالیاتی دولت انگلیس مشکلات دیگری هم مواجه است. انگلیس سالانه ۲۰ میلیارد پوند (۲۴٫۵ میلیارد دلار) از درآمد مالیاتی خود را با سیاست جدید دولت برای کاهش مالیات در کمک به مردم برای گذراندن زندگی از دست می‌دهد. اگر قرار باشد نخست وزیر بوریس جانسون به تعهد خود برای کاهش ۲ پنی مالیات در هر لیتر سوخت عمل کند، یک میلیارد پوند (۱٫۲۲۹ میلیارد دلار) دیگر از درآمد مالیاتی انگلیس کم میشود.

ربکا استراد، یکی از اقتصاددان هایی که در نوشتن این گزارش همکاری داشت می‌گوید: «دولت باید طرحی طولانی مدت برای مالیات رانندگان داشته باشد، قبل از اینکه درآمدش از این ناحیه صفر شود و راهی برای بازگرداندن آن نماند».

عوارض بر بنزین بدون سرب و دیزل از ۲۰۱۱ روی همان ۵۷٫۹۵ پنی درهرلیتر باقی مانده است و حدود ۱٫۳ درصد تولید ناخالص داخلی انگلستان را تشکیل می‌دهد. قیمت سوخت اخیرا به ۱۲۶٫۹ پنی در هر لیتر رسیده که ۵۷٫۹۵ پنی آن عوارض است یعنی حدود ۴۵ درصد کل قیمت سوخت.

این سازمان پژوهشی پیشنهاد وضع مالیات بر خودروهای الکتریکی را می‌دهد چون مالکان این خودروها کم کم به ندادن مالیات بر سوخت عادت کرده‌اند. مالیات‌های جدید بر رانندگان باید با توجه به مسافتی باشد که پیموده‌اند و بر اساس زمان و مکان سفر‌ها تغییر کند. یک نرخ ثابت مالیات برای هرمایل پیموده شده هم می‌تواند یک شیوه دیگر مالیات گیری از این خودرو‌ها باشد.

فروش خودروهای برقی در انگلیس افزایش یافته است. در سپتامبر ۱۲۸۸۳ خودروی برقی در انگلیس فروش رفت که ۹۷٫۷ درصد بیشتر از سال گذشته بود و رکورد زد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
وی اضافه کرد: با افتتاح راه‌آهن میانه-بستان‌آباد در اواخر آبان‌ماه امسال و پس از دست‌یابی به پیشرفت فیزیکی مناسب در عملیات روسازی از بستان‌آباد تا تبریز، انجام عملیات روسازی و ریل‌گذاری خط دوم نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت. معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل کشور گفت: در دو سال گذشته راه‌آهن‌های تهران-همدان، ملایر-کرمانشاه، مراغه-ارومیه و قزوین-رشت در راستای طرح اتصال ۵ مرکز استان به شبکه ریلی و تکمیل بخشی از کریدور‌های ترانزیتی افتتاح و به بهره‌برداری رسیدند. این طرح در شرایط اقلیمی۲۰درصد دشت، ۳۰ درصد تپه ماهور و ۵۰ درصد کوهستانی واقع شده است. معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل با اشاره به ساخت سه ایستگاه در راه‌آهن میانه-بستان‌آباد-تبریز گفت: در محور ریلی میانه - بستان آباد سه ایستگاه مسافری در نظر گرفته شده است که در این مرحله ایستگاه راه آهن بستان آباد به بهره برداری می‌رسد. همچنین در طراحی این ایستگاه به موضوعات اقلیم و شرایط محیطی منطقه توجه شده به گونه‌ای که آن را فراتر از یک ایستگاه به یک عنصر شاخص شهری و توریستی تبدیل کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، براساس آخرین گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، در فصل تابستان، ۱۵۹ فقره پروانه بهره برداری معدن صادر شد که در مقایسه با رقم فصل بهار (۱۱۹ فقره پروانه بهره برداری)، ۳۳٫۶ درصد افزایش یافت. همچنین در سه ماهه تابستان گذشته، ۱۲۶ فقره گواهی کشف در بخش معدن صادر شد که در مقایسه با میزان صدور گواهی کشف در سه ماهه بهار (۱۱۱ فقره)، ۱۳٫۵ درصد رشد یافت. همچنین طی این مدت، ۱۹۸ فقره پروانه اکتشاف صادر شد. این آمار در مدت مشابه فصل گذشته، ۲۳۹ فقره بود که حاکی از کاهش ۱۷٫۲ درصدی صدور پروانه اکتشاف است. افزایش ۱۳۸٫۵ درصدی وصول حقوق دولتیافزون بر این، طی فصل تابستان ۹۸، حدود ۶ هزار و ۹۹ میلیارد و ۱۶۹ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال حقوق دولتی از معادن کشور وصول شد که در مقایسه با رقم فصل بهار (۲ هزار و ۵۵۷ میلیارد و ۸۲۲ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال)، حاکی از افزایش ۱۳۸٫۵ درصدی است.
نامه‌نیورنامه‌نیور5 ساعت قبل
متن زیر مشروح گفتگوی نامه نیوز با اوست: *کارشناسان دولتی معتقد هستند که افزایش قیمت بنزین اثر تورمی زیادی ندارد و مردم نباید نگران گرانی باشند. افزایش قیمت ناگهانی نیز قطعا در کوتاه‌مدت آثار تورمی بر کالاهای پرمصرف معیشتی خواهد داشت. *یکی از راهکارهای اعلام‌شده دولت و سایر قوا درزمینهٔ کنترل تبعات افزایش قیمت بنزین، کنترل قیمت‌ها و دادن هشدار به بنگاه‌ها درزمینهٔ افزایش قیمت است. خود این اقدام موجب افزایش سطح تقاضا و رشد سطح نقدینگی به‌نوبت کالاهای موجود می‌شود و تورم را افزایش خواهد داد. با احتساب مصرف ۱۰۵ میلیون لیتری روزانه بنزین، درآمد ماهانه دولت از افزایش قیمت بنزین ۳هزار ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.
الفالف21 ساعت قبل
عباس ایروانی- مدیر عاملمتن کامل جوابیه---------------پاسخ به ادعاهای نماینده محترم داستانادعا: «آیا گروه قطعات خودروی عظام، کارگاه مونتاژ و سرهم بندی قطعات چینی است؟!» این حقیقت به تنهایی نشانگر توجه ویژه گروه عظام به تولیدکنندگان کوچک است. دستیابی به حدود ۹۰٪ ساخت داخل در اکثر قطعات استراتژیک بطور میانگین، گواه فتح قریب الوقوع قله خودکفایی است. لذا ادعای اینکه عظام به دلیل سود خود مانع توقف تولید خودرو پراید شده است بی اساس بوده و واقعیت ندارد. در پایان از کلیه اهالی رسانه دعوت میشود جهت شناخت بهتر «گروه قطعات خودرو عظام»، از کارخانجات این مجموعه بازدید نمایند تا با انعکاس واقعیت‌ها، امکان قضاوت مردم شریف و عزیز را فراهم کنند.
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
عصر ایران- با قطع موقت اینترنت یا دست‌رسی مشکل به آن، مهم‌ترین کاربرد اینترنت که استفادۀ کاربران از موتور جست و جوی «گوگل» است دچار مشکل شده است. این در حالی است که برخی آمارها حاکی از آن است که نیمی از ورود ایرانیان به سایت‌ها از طریق «گوگل» است و گوگل تنها موتور جست و جو نیست و دروازه ورود هم به حساب می‌آید. بدین ترتیب گزاف نیست اگر گفته شود موتور جست و جوی فارسی یا پارسی جو بیش از محتوای «ویکی پدیا» در چنته ندارد. با این اوصاف دو آرزو می‌توان کرد: اولی این که پارسی جو غیر ویکی پدیا را هم برای پارسی زبانان یا پارسی خوانان بجوید و به ویکی پدیا محدود نباشد. دوم این که هر چه زودتر محدودیت‌ها رفع شود و کاری به کار پارسی‌جو نداشته باشیم و نان و گوگل خودمان را بخوریم!
الفالف1 روز قبل
قیمت دلار و یورو در صرافی‌هاگروه اقتصادی الف، ۲۸ آبان ۱۳۹۸، ۱۱:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۸۰۷۱دنیای اقتصاد نوشت: دلار در صرافی بانک ملی ایران امروز ۱۱,۸۰۰ (یازده هزار و هشتصد تومان) خریداری شد که نسبت به روزهای گذشته تغییری نداشت.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری42 دقیقه قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

اجتماع حمایت از امنیت و اقتدار کشور در رشت

ایسنا3 دقیقه قبل

ظریف درگذشت پرفسور «فضل‌الله رضا» را تسلیت گفت

اعتمادآنلاین3 دقیقه قبل

عطایی: خوشحالم‌ والیبال رئیسش را شناخت

ایسنا3 دقیقه قبل

کریستیچوویچ: به بقای شاهین در لیگ ایمان نداشتم، به ایران نمی‌آمدم

نود5 دقیقه قبل

سلطانی‌فر: لغو چند مسابقه لیگ‌برتر به دلیل مسائل امنیتی بود

نود5 دقیقه قبل