اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه ۲۲ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه ۲۲ مهرماه

قیمت خودروهای خارجی ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ | النترا ۴۵۵ میلیون شد +جدول

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
قیمت خودروهای خارجی ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ | النترا ۴۵۵ میلیون شد +جدول
اقتصادنیوز: دنیای اقتصاد قیمت انواع خودروهای خارجی را اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، در جدول زیر قیمت انواع خودروهای پرفروش خارجی را مشاهده می‌کنید.

قیمت خودروهای خارجی ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ | النترا ۴۵۵ میلیون شد +جدول - 2

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

۲ سناریو برای خودرو جانشین پژو ۴۰۵

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
۲ سناریو برای خودرو جانشین پژو ۴۰۵
موضوع توقف تولید خودروهای قدیمی بار دیگر داغ شده است و هر دو خودروساز بزرگ کشور یک گزینه دست به نقد در این بحث دارند. پراید از سایپا و پژو 405 از ایران خودرو خودروهایی هستند که به نظر می رسد سال 99 را نخواهند دید.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، موضوع خروج خودروهایی که روی پلت‌فرم‌های قدیمی تولید می‌شوند و امکان پاس کردن استانداردهای ۸۵ گانه را ندارند طی هفته جاری در جلسه شورای عالی استاندارد، مطرح و بررسی خواهد شد. به نظر می‌رسد خروجی این شورا از خط تولید خارج شدن ۲ محصول پرتیراژ یعنی پراید و پژو ۴۰۵ باشد. اما نکته مهم برای بازار خودرو این است که چه محصولاتی جایگزین این دو خودرو خواهند شد.

از سایپا خبر می‌رسد که این شرکت در حال تدارک خودرو جدیدی است که جایگزین پراید شود و البته با قیمت بالاتر عرضه خواهد شد که عملا بازار خودرو را با خلاء جایگزین پراید از نظر قیمت رو به رو می‌کند.

اما دیگر خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران خودرو نیز باید دست کم از نظر تیراژ به فکر پر کردن جای خالی پژو ۴۰۵ باشد. چندی قبل رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت، در خصوص خروج خودروهای قدیمی از خط تولید گفته بود: طبق یکی از بندهای بسته تولیدی این وزارتخانه برای صنعت خودرو، خودروهای جدید باید در چرخه تولید قرار بگیرند و خودروهای قدیمی که در سایپا پراید و در ایران خودرو پژو ۴۰۵ است، باید از چرخه تولید خارج شوند که این در سال آینده ممکن است اتفاق بیفتد.

در مورد جانشین پژو ۴۰۵ چند سناریو قابل طرح است. نخست اینکه تولید پژو پارس افزایش پیدا کرده و برای میان مدت بخشی از تیراژ و عرضه ۴۰۵ را پر کند. هر چند به نظر می‌رسد منطقی آن است که در صورت تحقق توقف تولید پژو ۴۰۵، با فاصله زمانی تولید پژو پارس هم متوقف شود چرا که اگر چه از نظر ظاهر بهبود یافته اما باطن آن همان پژو ۴۰۵ است.

سناریو دوم افزایش تولید خودرو دنا است. این سناریو می‌تواند عملا جایگزین نهایی پژو ۴۰۵ هم باشد و تیراژ آن را بگیرد. هر چند بین ساده‌ترین مدل دنا با پژو ۴۰۵ GLX در بازار اختلاف قیمت ۳۰ میلیون تومانی وجود دارد که عملا از نظر قیمتی نمی‌تواند جایگزین پژو ۴۰۵ برای مصرف کننده به حساب بیاید.

خودروتک

خواندن خبر در سایت منبع

فرصت ۱۰ ساله آمستردام برای جایگزینی خودروهای بنزینی با برقی

همشهریخبرگزاری همشهری
فرصت ۱۰ ساله آمستردام برای جایگزینی خودروهای بنزینی با برقی
همشهری آنلاین: آمستردام که قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ میلادی تردد وسایل نقلیه بنزینی و دیزلی را ممنوع کند، تنها یک دهه برای ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت تأمین برق خودروهای برقی شهری فرصت خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، به عنوان بخشی از طرح ممنوعیت وسایل نقلیه بنزینی و دیزلی در آمستردام از سال آینده استفاده از برخی وسایل نقلیه دیزلی خاص در مرکز این شهر ممنوع خواهد شد. از سال ۲۰۲۲ میلادی نیز اتوبوس‌های درون‌شهری و برون‌شهری تنها در صورت داشتن موتورهای برقی یا هیدروژنی مجاز به عبور و مرور در مرکز شهر خواهند بود و تا سال ۲۰۳۰ میلادی نیز تمامی وسایل نقلیه در این شهر باید بدون انتشار گاز باشند.

معاون شهردار آمستردام در این رابطه توضیح داده که مسائل بهداشتی و سلامتی برای داشتن هوایی پاک در اولویت این برنامه بوده و در کنار آن تحقق اهداف زیست‌محیطی نقش به سزایی داشته است. این شهر در نظر دارد با به صفر رساندن انتشار گازهای ناشی از حمل و نقل و کاهش انتشار سایر منابع، هوای پاک را برای همه افراد در آمستردام به ارمغان آورد.

آمستردام امید دارد بتواند با تمیز کردن هوا، میانگین امید به زندگی ساکنان آن را به مدت سه ماه افزایش و میزان انتشار کربن دی اکسید را تا ۹ درصد کاهش دهد.

شهرهای دیگری در سراسر جهان نیز شروع به کاهش وسایل نقلیه آلاینده کرده‌اند. برای مثال پاریس، مادرید، آتن و مکزیکو سیتی در سال ۲۰۱۶ میلادی متعهد شدند تا وسایل نقلیه دیزلی را تا سال ۲۰۲۵ میلادی ممنوع کنند. لندن نیز امسال عوارض گزافی برای وسایل نقلیه‌ای که مطابق با استانداردهای دقیق انتشار گازها نیستند، تعیین کرده و هم‌چنین چندین شهر آلمان محدودیت‌هایی را برای خودروهای دیزلی اعمال کرده‌اند.

در حال حاضر آمستردام پنج ناحیه کم انتشار دارد که تردد وسایل نقلیه‌ای که بیشترین آلودگی را ایجاد می‌کنند، در آن‌ها ممنوع است. قرار است این نواحی گسترش یافته و مقررات موجود نیز در این زمینه سخت‌تر شود.

ساکنان این شهر نیز به تعویض خودروهای خود با خودروهای الکتریکی از طریق برنامه‌های تعویض خودرو و با کمک هزینه‌هایی که در این زمینه داده می‌شود، تشویق می‌شوند. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که برق‌رسانی به شمار زیاد وسایل نقلیه الکتریکی جدید به ۲۳ هزار نقطه شارژ تا سال ۲۰۲۵ میلادی نیاز دارد.

آمستردام در حال حاضر حدود ۳۰۰۰ نقطه شارژ در محل پارکینگ‌های عمومی دارد و تا ۱۰۰۰ نقطه شارژ جدید نیز در حال نصب در خیابان‌های سراسر آن است و هر شهروندی که یک خودروی الکتریکی بخرد قادر خواهد بود درخواست نصب یک نقطه شارژ در محله خود داشته باشد.

یک شرکت انرژی اروپایی که از مزارع بادی و خورشیدی و هم‌ چنین برخی از نیروگاه‌های گازی تامین انرژی را صورت می‌دهد قرار است نقاط شارژ برای خانه‌ها، کسب و کارها و اماکن عمومی در اختیار آمستردام قرار دهد.

این نخستین باری است که در جهان این مسئله در مقیاس گسترده رخ می‌دهد. اما این مقیاس چالش‌های خاص خود را به همراه دارد. برای مثال اگر تمام شهر بخواهند همزمان وسایل نقلیه خود را شارژ کنند، سیستم خراب می‌شود. بنابراین شرکت انرژی اروپایی تامین‌کننده در حال ایجاد انعطاف‌پذیری برای مقابله با تغییراتی است که در میزان تقاضا ممکن است ایجاد شود.

در حال حاضر حدود ۱۷ هزار خودروی الکتریکی در آمستردام وجود دارد اما این تعداد می‌تواند تا سه سال آینده چهار برابر شود.

بنا بر گزارش سی‌ ان‌ ان، بسیاری از خدمات تاکسی و اتومبیل این شهر تاکنون الکتریکی شده‌اند اما همه دارندگان خودروهای شخصی استطاعت تعویض خودروهای خود و خرید خودروهای الکتریکی را ندارند. از همین رو مقامات این شهر از لزوم تامین خودروهای انتشار صفر ارزان و هم‌چنین بازار دست دوم این خودروها تا سال ۲۰۲۵ میلادی خبر داده‌اند. کد خبر ۴۵۸۷۹۹

خواندن خبر در سایت منبع

بازار پژو ۲۰۰۸ در اختیار دلالان است/ ثبت نام شرایطی در این اوضاع جای سوال دارد+ قیمت خودروهای پرفروش

ایلناخبرگزاری ایلنا
بازار پژو ۲۰۰۸ در اختیار دلالان است/ ثبت نام شرایطی در این اوضاع جای سوال دارد+ قیمت خودروهای پرفروش
یک فعال بازار خودرو گفت: دلالان و واسطه‌ها همچنان سکان‌دار بازار هستند به طور مثال اکنون پژو ۲۰۰۸ در کنترل دلالان شناسنامه دار و شناخته شده است و کمتر فروشنده شخصی در بازار وجود دارد.

بازار پژو ۲۰۰۸ در اختیار دلالان است/ ثبت نام شرایطی در این اوضاع جای سوال دارد+ قیمت خودروهای پرفروش - 1

حسین سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص روند بازار خودرو در هفته گذشته گفت: هفته پیش نیز بازار به دلیل کاهش عرضه خودرو از سوی خودروسازان روند صعودی داشت اما در روزهای اخیر با وجود آنکه هیچ تغییری در میزان تولید خودروسازان به وجود نیامده اما قیمت‌ها ثابت مانده است.

این فعال بازار خودرو ادامه داد: از طرف دیگر بی‌نظمی موجود در تحویل خودروهای ثبت نامی و اصطلاحا عدم صدور فاکتور باعث شده که نتوان هیچگونه پیش‌بینی برای بازار آینده داشت. اینکه با وجود داشتن تعهد و بدقولی در تحویل خودروهای ثبت نامی اما باز هم شرکت‌ها علاوه بر فروش فوری اخیرا نیز اقدام به فروش مدت‌دار کرده‌اند جای سوال دارد.

سعیدی تصریح کرد: در هفته‌های اخیر شاهد خروج سرمایه‌گذاران از بازار خودرو بودیم این یعنی دیگر این بازار جذابیت سابق را ندارد اما از طرف دیگر دلالان و واسطه‌ها همچنان سکان‌دار بازار هستند به طور مثال اکنون پژو ۲۰۰۸ در کنترل دلالان شناسنامه‌دار و شناخته شده است و کمتر فروشنده شخصی در بازار وجود دارد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دیگر این خودرو تولید نمی‌شود چندین نفر بازار فروش این خودرو را در اختیار گرفته‌اند و بالطبع هر قیمتی که بخواهند مشخص می‌کنند و همین امر باعث بروز انحصار شده است.

سعیدی آخرین قیمت خودروهای پرفروش بازار را به شرح زیر اعلام کرد: (قیمت‌ها به تومان است)

پراید ۱۳۱ ۴۳٫۸۰۰٫۰۰۰ پراید ۱۱۱ ۴۶٫۸۰۰٫۰۰۰

پژو ۲۰۰۸ ۳۰۵٫۰۰۰٫۰۰۰ مزدا ۳ ۳۷۵٫۰۰۰٫۰۰۰

پژو ۲۰۶ تیپ۲ ۸۱٫۰۰۰٫۰۰۰ پژو ۲۰۶ تیپ۵ ۹۸٫۰۰۰٫۰۰۰

ساندرو استپ وی ۱۸۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ساندرو اتومات ۱۷۸٫۰۰۰٫۰۰۰

دنا معمولی ۱۰۷٫۰۰۰٫۰۰۰ دنا پلاس با سانروف ۱۵۸٫۰۰۰٫۰۰۰

تیبا صندوق‌دار ۵۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تیبا هاچبک ۵۷٫۵۰۰٫۰۰۰

ساینا ۵۷٫۵۰۰٫۰۰۰ کویک ۶۶٫۰۰۰٫۰۰۰

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش قیمت خودرو راهی برای دستیابی مجدد به سود

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
افزایش قیمت خودرو راهی برای دستیابی مجدد به سود
چند روزی است که بازار خودرو شاهد افزایش قیمت چشمگیری است و برخی از فعالان بازار معتقدند این روند قیمتی به دلیل کاهش عرضه و کند شدن ...
افزایش قیمت خودرو راهی برای دستیابی مجدد به سود - 0

چند روزی است که بازار خودرو شاهد افزایش قیمت چشمگیری است و برخی از فعالان بازار معتقدند این روند قیمتی به دلیل کاهش عرضه و کند شدن مراحل صدور فاکتور رخ داده است. با وجود اینکه در چند ماه گذشته شاهد کاهش قابل توجه نرخ ارز به ویژه در هفته‌های اخیر بودیم؛ اما خودرو این کاهش قیمت را به خود ندید و چه بسا شاهد افزایش قیمتی بین ۳ تا ۱۰ میلیون تومان در برخی از مدل‌ها بود.

به گفته کارشناسان صنعت خودروسازی، موضوع کاهش عرضه با بهانه‌های مختلف، به رویه همیشگی افزایش قیمت این محصول تبدیل شده است و با توجه به اینکه بازار خودرو به ثبات نسبی رسیده اما انحصار در این صنعت هر بار منجر به افزایش قیمت این کالا می‌شود.

طبق جدول قیمتی زیر، نرخ خودرو طی یک هفته گذشته با تغییرات چند میلیونی همراه بوده است.

عرضه کم خودرو عاملی در افزایش قیمت این کالا

سعید موتمنی رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو، درباره علت افزایش قیمت خودرو‌ها در بازار، اظهار کرد: هفته گذشته، به علت عرضه کم خودرو از طرف خودروسازان قیمت این محصول افزایش یافت. این اتفاق در حالی می‌افتد که بعضی از خودرو‌سازی‌ها از جمله سایپا و ایران خودرو قیمت خودروهای خود را افزایش دادند.

موتمنی معتقد است اقدام ایران خودرو و سایپا برای افزایش قیمت برخی تولیداتشان باعث شد تا روند کاهشی قیمت خودرو در بازار متوقف شود و شاهد افزایش قیمت‌ها در بازار باشیم.

او با اشاره به اینکه کاهش قیمت ارز و پایین آمدن تقاضای خرید خودرو باعث شد تا بازار طی روز‌های گذشته آرام باشد، ادامه داد: کاهش قیمت ارز و پایین آمدن تقاضای برای خریداری این کالا باعث شد قیمت‌ها نیز روند نزولی را طی کند اما متاسفانه در این شرایط این اقدام خودروسازان برای افزایش قیمت برخی محصولات، باعث شد تا بازار خودرو دوباره روند افزایشی به خود بگیرد.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو، زمانی که قیمت‌های داخلی افزایش قیمت داشته باشد بطور قطع می‌تواند در نرخ خودرو‌های وارداتی تاثیر گذارد.

سرشکنی عملکرد ضعیف و خرج‌های اضافی خودروسازان

امرالله امینی کارشناس حوزه خودرو، درباره علت افزایش قیمت خودرو در چند روز اخیر، اظهار کرد: به طور کلی سیستم فعلی صنعت خودروی کشور وضعیت چندان مناسبی ندارد. مدیران و مسئولان فعلی این حوزه، تمایلی به ایجاد تغییر و اصلاح مدیران، ساختار، عملکرد و هزینه تراشی‌های خودروسازان ندارند.

او ادامه داد: هزینه‌های ناشی از عملکرد ضعیف و خرج‌های اضافی خودروسازان بر قیمت‌های مصرف کننده سرشکن می‌شود و کار به جایی می‌رسد که امروز خودرو‌های داخلی به چند برابر قیمت تمام شده فروخته می‌شود.

امینی درباره علت اصلی افزایش قیمت خودرو در چند روز اخیر، گفت: با توجه به فعالیت شرکت‌های انحصارگر در حوزه خودرو، یکی از ساده‌ترین‌ راه‌ها برای افزایش قیمت، کنترل عرضه است.

این کارشناس خودرو تاکید کرد: موضوع کاهش عرضه با بهانه‌های مختلف به رویه همیشگی خودروسازی‌ها تبدیل شده است که بارها همین روند را تکرار کرده‌اند و با توجه به ثبات نسبی بازار خودرو و انحصار آن‌ها در این صنعت هر بار منجر به افزایش قیمت شده است. کاهش نسبی تعداد تحویل خودرو‌ها به راحتی می‌تواند افزایش قیمت خودرو‌ها را به همراه داشته باشد.

او بیان کرد: متاسفانه وزیر جدید صمت هم تغییر چندانی در مدیریت خودروسازان اصلی کشور ایجاد نکرده است؛ مدیران فعلی آن افراد با نفوذ و با سابقه‌ای هستند که برای مدت‌ها در آن مجموعه قدرت داشتند و زیر بار حرف‌های دیگران نمی‌روند.

امینی ادامه داد: برنامه‌ای در گذشته مطرح شد که موضوع مدیران جهادی و مدیران انقلابی را مطرح می‌کرد؛ امروز صنعت خودرو به چنین مدیران و طرح هایی نیاز دارد.

این کارشناس حوزه خودرو ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی کشور، خودرو سازان امیدی به سرمایه گذاری خارجی ندارند پس بدون تلاش برای بهبود عملکرد این حوزه و برای منفعت طلبی شخصی اقدام به افزایش قیمت‌ها می‌کنند. خودروسازی کشور برنامه‌ای برای تحول ندارد و این بی‌برنامگی منجر به اسیر شدن در روزمرگی‌ و بستن دید افراد می‌شود.

او با تاکید بر این که قصد و نیت خودروسازان از افزایش قیمت، دستیابی مجدد به سود مد نظرشان است، گفت: امروزه جای فعالیت سازمان‌ حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده در مقابل فروشندگان خودرو، خالیست و شاید باید عنوان کرد که سازمان حمایت عملکرد مناسبی در این حوزه نداشته است.

خروج خودرو‌های تولیدی از بازار عرضه عاملی در افزایش خودرو

حسین کاکائی کارشناس خودرو، در این باره گفت: اکنون با توجه به اینکه مدتی است قیمت ارز ثابت مانده تنها مقداری قیمت خودرو کاهش یافته است اما مجدد شاهد افزایش قیمت برخی از خودروها نیز بوده‌ایم.

به گفته کاکایی افزایش قیمت خودرو را می‌توان نوعی هیجان بازارها دانست که دلیل آن خروج خودرو‌های تولیدی از بازار عرضه است.

او بیان کرد: چندی پیش خانم پیروز‌بخت رئیس سازمان استاندارد در مورد خروج خودرو‌های غیر استاندارد توضیحاتی مبنی بر بازنگری تولید برخی از خودروهایی که نتوانسته‌اند استاندارد‌های ۸۵ گانه صنعت خودرو را دریافت کنند مطرح کرد. همچنین مطرح کردند که پراید و پژو ۴۰۵ باید از رده تولید خودرو کشور خارج شود، صحبت‌های این مقام مسئول نشان می‌دهد سال آینده این نوع خودرو‌ها دیگر فروش ندارند، به نوعی این صحبت‌ها را نیز می‌توان عاملی در افزایش قیمت خودرو دانست.

کاکائی ادامه داد: افزایش قیمت خودرو را می‌توان یک هیجان‌سازی توسط بازاریابان هم دانست، اگر در روز‌های آینده مردم نسبت به این موضوع واکنش نشان ندهند قیمت خودرو کاهش خواهد یافت، اما اگر مردم با تصمیمات عجولانه به سمت خرید خودرو روی آورند مجدد شاهد افزایش قیمت خودروها خواهیم بود.

این کارشناس خودرو افزود: هم‌اکنون طبق تحلیل‌های انجام شده باید در یک رکود قیمت خودرو قرار گرفته باشیم و خرید و فروش به یک سطح تعادلی رسیده باشد. حدس زده می‌شود که این افزایش قیمت توسط فروشندگان اعلام شده و تقریبا خرید و فروش در بازار صورت نمی‌گیرد.

کاکائی با اشاره به اینکه در هفته‌های گذشته عرضه خودرو تغییری نکرده است، گفت: تولید خودرو همچنان طبق گذشته است و عرضه خودرو را نمی‌توان دلیلی بر افزایش قیمت این کالا دانست، اما اگر این جوسازی‌ها ادامه داشته باشد هیجان افزایش قیمت خودرو نیز بیشتر خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

بازگشت کمپین نخریدن خودرو صفر

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
بازگشت کمپین نخریدن خودرو صفر
اقتصاد نیوز:در چند ماه گذشته شرایط بازار خودرو ایران آنچنان درهم و برهم بود که پیش بینی آینده آن ناممکن می نمود اما پس از رخداد های ماه اخیر و بازداشت برخی از مدیران ارشد ایران خودرو و سایپا، می توان انتظار داشت که بازار شرایط با ثبات تری را در پیش بگیرد، اما مهمترین سوال در شرایط فعلی این است که آیا این شرایط با ثبات به ادامه روند کاهشی قیمت ها منجر خواهد شد یا بازار بار دیگر روند افزایشی خود را مطابق تمام سال های گذشته ادامه می دهد؟پاسخ این پرسش را می توان با مرور حوادث یکماه اخیر پیدا کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از دیجیاتو، آن طور که از گفته‌های سخنگوی دولت پیداست هاشم یکه زارع قبل از عزل شدن، دستور اعمال قیمت‌های جدید در فاکتور نهایی خودروهای تحویلی صادر کرده بود و صدور همین فاکتورهای افزایشی نیز به دلیلی برای جایگزین کردنش بدل شد. بنابراین می‌توان گفت که از یک سو هزینه‌های افزایشی در خودروسازی‌های کشور زمینه ساز افزایش مجدد قیمت هاست و از سوی دیگر اراده دولتمردان نیز طی ماه‌های اخیر بر کاهش قیمت خودروها استوار بوده است و در این راه از تغییرات مدیریتی هم ابایی ندارند.

بزرگترین نماد این مسئله را می‌توان در جایگزینی یکی از معاونان وزیر صمت به جای مدیرعامل ایران خودرو مشاهده کرد. فرشاد مقیمی که سابقه اجرایی و بنگاه داری خاصی ندارد و به نوعی دست راست وزیر صمت محسوب می‌شود، به ایران خودرو آمده تا تمام سیاست‌های وزارتخانه را مو به مو در این شرکت پیاده سازی کند، حال آنکه این سیاست‌ها حتی در صورت صحیح بودن نیز ممکن است از منطق اقتصادی و درآمد زایی مناسبی برخوردار نباشند و در بلند مدت به افزایش زیان انباشته این شرکت منجر شوند.

از سوی دیگر بازار خودرو به جد در رکودی عمیق فرو رفته و تلاش‌های فعالان بازار برای شایعه پراکنی و افزایش قیمت نیز معمولا با سخنان جدی مسئولان وزارت صنعت مبنی بر ادامه دار بودن کاهش قیمت‌ها پاسخ داده می‌شود.

همچنین بسیاری از سوداگران خرد و کلان بازار خودرو، بخاطر روند نزولی قیمت‌ها طی چند ماه اخیر، تصمیم گرفته‌اند تا سرمایه خود را از بازار خارج کرده و فعالیت خود را در بورس ادامه دهند. در واقع به نوعی می‌توان گفت که پویش خرید خودرو صفر ممنوع که چند سال قبل به شکل هماهنگ شکل گرفته بود، حالا به نوع دیگری با حمایت‌های سیاسی دولتمردان به بازار بازگشته است و تمایل چندانی برای خرید خودرو میان اقشار مختلف جامعه دیده نمی‌شود.

بنابراین از یک سو سد مقاومت دولتی برای عدم افزایش قیمت‌ها بسیار جدی است و از سوی دیگر، سرمایه چندانی برای خرید خودروهای صفر کیلومتر گران قیمت در شرایط فعلی وجود ندارد. البته که هزینه سربار خودروسازان نیز با سرعتی باورنکردنی رو به افزایش است و کاهش تیراژ تولید به این مسئله دامن می‌زند اما در شرایط فعلی می‌توان حدس زد که احتمالا در پاییز، شاهد افزایش قیمت جدی ای در بازار خودرو نخواهیم بود و شرایط راکد و نزولی فعلی ادامه می‌یابد، اما با نزدیک شدن به انتهای سال و با توجه به شرایط اقتصادی وخیم دو خودروساز بزرگ کشور، ممکن است که تحولاتی در ماه‌های پایانی سال رخ دهد که به تمامی به تصمیم‌های کلان اقتصادی و سیاسی بستگی دارد و پیش بینی آن‌ها از حالا چندان ساده نیست. این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، علی سرزعیم در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: اختلاف قیمت بنزین در داخل و خارج کشور، انگیزه قاچاق بنزین را فراهم کرده است که در نهایت به ایجاد رانت و فساد اقتصادی می‌انجامد. او ادامه داد: بنزین به عنوان یکی از حامل‌های انرژی متعلق به همه مردم است، ولی عده‌ای به ناحق از آن بهره می‌برند افزایش نرخ بنزین سبب کاهش قاچاق سوخت می‌شود و فایده ان به جیب مردم بر می‌گردد. محمدعلی دهقان دهنوی معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد نیز گفت: به طور متوسط روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در کشور تولید می‌شود اگر بتوانیم بنا به اتفاق ۱۰ میلیون لیتر از میزان مصرف سوخت بکاهیم و با نرخ ۵ هزار تومان در خلیج فارس بفروشیم با در نظر گرفتن تفاوت با نرخ داخل کشور روزانه حدود ۴ میلیارد تومان و در ۱۰ روز ۴۰ میلیارد تومان و سالانه ۱۴ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل می‌شود. او ادامه داد: در حال حاضر شرایط اقتصادی مردم به گونه‌ای نیست که بتوانند نرخ ۵ هزار تومان بابت هزینه بنزین را تحمل کنند هدف فعلی سیاست اقتصادی دولت بر این است که توزیع سوخت با نرخی عادلانه‌تر صورت پذیرد. دهقان تصریح کرد: نرخ هر لیتر بنزین در عربستان ۶۲۰۰ تومان، در امارات ۶۴۰۰ تومان، در افغانستان، ۷ هزار تومان، پاکستان ۸ هزار تومان، ترکیه ۱۳۲۰۰ تومان و در کشور‌های پیشرفته‌ای مانند هلند و سوئد ۲۰ هزار تومان، در ترکمنستان حدود ۵ هزار تومان به پول ما فروخته می‌شود. سرزعیم در پاسخ به این سوال که آیا قیمت دیگر کالا‌ها متاثر از اصلاح نرخ بنزین افزایش می‌یابد؟ گفت: این نوع تفکر درست نیست، زیرا در همه کشور‌های در حال توسعه، افزایش نرخ بنزین سبب تورم می‌شود، اما در کشور ما اینطور نیست این خود یک شاهد نقض بر این نوع تفکر است. دهقان دهنوی سهم بنزین در سبد خانوار را بطور متوسط ۲/۵ درصد عنوان کرد و افزود: ​ این یعنی افزایش نرخ بنزین فقط ۲/۵ درصد اقتصاد یک خانواده را تحت تاثیر قرار می‌دهد. ادامه دارد

تنظیم بازار

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، با همدلی سران قوا و تدابیر صورت گرفته ازسوی همه دستگاه‌ها بویژه مسئولان وزارتخانه‌های نفت، کشور، صمت، کشاورزی و تمهید سوخت مورد نظر خودرو‌ها ازجمله ناوگان حمل و نقل عمومی طرح مدیریت مصرف سوخت با کمترین مشکل عملیاتی شود.
تابناکتابناک1 روز قبل
سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین که از مدت‌ها پیش مطرح بود، بالاخره جامه عمل پوشید و حاشیه‌هایی به دنبال داشت. به گزارش «تابناک»، التهابات پراکنده، اما پرشمار در بسیاری از نقاط کشور، شاید مهم‌ترین واکنشی است که بازگشت سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت آن به دنبال داشته است. رویداد‌هایی که مقدمه شکل گیری شان افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت بنزین است. اینکه بنزین دوباره دو نرخی شده و نرخ آزاد آن سه برابر نرخی است که تا ساعاتی پیش به فروش می‌رسید. این در حالی است که افزایش قیمت بنزین موجب شده که نگرانی از افزایش قیمت کالا‌ها و خدمات هم اوج بگیرد.
تابناکتابناک15 ساعت قبل
با آغاز سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین می‌توان گفت که دوران جدیدی برای اقتصاد ایران آغاز شده است که در این دوران نرخ تورم سالانه ۴ درصد رشد پیدا خواهد کرد. افزایش نرخ تورم به کاهش ارزش قدرت خرید مردم منجر خواهد شد هر چند که دولت وعده داده است تا بخشی از این کاهش قدرت خرید را جبران کند. بنابراین این افزایش نرخ تورم به نوعی موجب کاهش قدرت خرید مردم خواهد شد. به طور کلی می‌توان گفت که از روز جمعه مورخه ۲۴ آبان ماه سال جاری با آغاز سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین دوران جدیدی برای اقتصاد ایران آغاز شده است. در شرایط فعلی و با افزایش قیمت بنزین سعی کنید حتی المقدور برای جابجایی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- بنا بر اعلام مقامی اگاه در وزارت ارتباطات محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت کشور به اپراتور‌های اینترنت از عصر دیروز و به مدت ۲۴ ساعت اعمال شده است. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، با سهمیه بندی و افزایش نرخ بنزین از بامداد جمعه (۲۴ آبان) برخی اعتراضات مردمی در بعضی نقاط کشور آغاز شد. از اهم اقدامات کنترلی مسئولان امنیتی کشور می‌توان به محدودیت دسترسی به اینترنت اشاره کرد. طبق پیگیری خبرنگار خبرگزاری میزان، بنا بر اعلام منابع وزارت ارتباطات محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت کشور و ابلاغ دبیرخانه آن به اپراتور‌های اینترنت از عصر دیروز و به مدت ۲۴ ساعت اعمال شده است. محدودیت برای سرورهای خارجی علت قطعی سایت هاهمچنین پیگیری‌ها حاکی از آن است که سایت‌هایی که از سرور‌های داخلی ایران استفاده می‌کنند شامل محدودیت دسترسی نبوده و به طور کامل در دسترس هستند، اما سایت‌هایی که از زیر ساخت‌های خارجی استفاده می‌کنند با محدودیت و گا‌ها قطعی کامل مواجه هستند.
عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری20 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری20 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مخالفت برخی پرسنل پروازی با بازگشت بوئینگ ۷۳۷ مکس

صدا و سیما31 دقیقه قبل

پازل فراموش شده سهمیه بندی بنزین/ توسعه حمل و نقل عمومی ضرورت دارد؟

خبرآنلاین35 دقیقه قبل

مسجدجامعی: باید زمینه آداب گفت‌وگو در شهر را فراهم کنیم

ایسنا47 دقیقه قبل

شیوه برخورد با فتنه از نگاه قرآن

مشرق‌نیوز51 دقیقه قبل

مشکلات فرهنگی مقابله با ابولا در کنگو

صدا و سیما52 دقیقه قبل

گالوپ: ترامپ بی شخصیت‌ترین نامزد انتخابات آمریکا

الف54 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

1 روز قبلاقتصاد آنلاین1

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1