آخرین آپدیت‌های گوگل
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. تکنولوژی
پوشش خبری

آخرین آپدیت‌های گوگل

تغییر لوگوی گوگل برای فیزیکدانی که صنعت سینما را متحول کرد

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
تغییر لوگوی گوگل برای فیزیکدانی که صنعت سینما را متحول کرد
امروز گوگل لوگوی خود را به مناسبت تولد "جوزف پلاتو "(Joseph Plateau) فیزیکدان نامی بلژیکی تغییر داد.

آفتاب‌‌نیوز :

امروز ۱۴ اکتبر مصادف با زادروز جوزف آنتوان فریدناند پلاتو (Joseph Antoine Ferdinand Plateau) فیزیکدان بلژیکی که اختراع او تغییر بزرگی در سینما به وجود آورد، است.

تغییر لوگوی گوگل برای فیزیکدانی که صنعت سینما را متحول کرد - 2

به گزارش سی نت، گوگل با تغییر لوگوی خود یاد و خاطره افرادی را که در تاریخ ماندگار شده‌اند، گرامی می‌دارد و با استفاده از این ابتکار جالب خود سبب می‌شود کاربران با باز کردن صفحه گوگل، لبخند بزنند و این چهره‌های جهانی را بشناسند. امروز ۱۴ اکتبر ۲۰۱۹ میلادی ۲۱۸ امین زادروز «جوزف آنتوان فریدناند پلاتو» فیزیکدان بلژیکی است که گوگل به این مناسبت لوگوی خود را تغییر داد.

وی ۱۴ اکتبر سال ۱۸۰۱ در بروکسل چشم به جهان گشود و در طول زندگی خود کارهای ارزنده‌ای انجام داد. وی در سال ۱۸۳۲ موفق به توسعه فریب‌بین یا فناکیستوسکوپ (phenakistoscope) شد.

این دستگاه از ترکیب دو صفحه گرد، یک دسته نگهدارنده و یک میله رابط دو صفحه گرد ساخته شده است که امکان چرخش دو صفحه را در آن واحد و به‌ طور همزمان ایجاد می‌کند. یکی از این صفحه‌ها دارای هشت روزنهٔ باریک و بلند و دیگری دارای ۸ تصویر از مراحل مختلف یک حرکت است. به محض چرخاندن صفحهٔ روزنه‌دار هر دو صفحه به حرکت درآمده و تصاویر پس از انعکاس در آیینه‌ای که روبروی فریب‌بین قرار دارد به صورت متحرک مشاهده می‌شود. واژه فناکیستوسکوپ از زبان یونانی گرفته شده و به معنای فریب-بین است. به این دستگاه «فانتازماسکوپ» (Phantasmascope) و «فانتاسکوپ» (Phantascope) هم گفته شده‌ است.

این اختراع او راه را برای صنعت فیلمبرداری و صنعت فیلم هموار کرد. پلاتو با تحقیق درباره ادراک تصویری، این دستگاه را اختراع کرد. وی ابتدا به تحصیل حقوق پرداخت و سپس به دلیل مطالعات بسیار در زمینه «نور فیزیولوژیکی» (physiological optics)، تأثیر نور و رنگ به ویژه در شبکیه انسان به یکی از شناخته شده‌ترین دانشمندان قرن نوزدهم تبدیل شد.

پایان نامه دکتری پلاتو درباره نحوه تشکیل تصاویر روی شبکیه انسان بود که در آن طول، رنگ و شدت دقیق آنها را با جزئیات شرح داده است. پس از اخذ مدرک دکترا وی در سال ۱۸۳۲ موفق به اختراع دستگاه «فناکیستوسکوپ» شد.

در دستگاه فناکیستوسکوپ یک دیسک پر از پنجره‌های کوچک بود و در یک دایره قرار داشت، در حالی که دیگری دارای یک سری عکس از یک رقصنده بود. هنگامی که هر دو با سرعت یکسان به حرکت درمی‌آمدند، تصاویر با یکدگیر ادغام می‌شدند و باعث ایجاد توهم یک رقصنده در حال حرکت می‌شدند که این همانند انیمیشن «گیف» (GIF) امروزه است.

«هنر دودل» (Doodle art) توسط «اولیویا هین» (Olivia Huynh) انیماتور و فیلمساز ساخته شده است تا سبک پلاتو را منعکس کند.

خواندن خبر در سایت منبع

۷ برنامه و ویژگی‌های گوگل کروم برای کمک به شما در انجام کارهای بیشتر با تلاش کمتر

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
۷ برنامه و ویژگی‌های گوگل کروم برای کمک به شما در انجام کارهای بیشتر با تلاش کمتر

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

۷ برنامه و ویژگی‌های گوگل کروم برای کمک به شما در انجام کارهای بیشتر با تلاش کمتر - 1

7 برنامه و ویژگی های گوگل کروم برای کمک به شما در انجام کارهای بیشتر با تلاش کمتر

در دنیای شلوغ پر سرعت و پایان ناپذیر امروز، ما از وظایفی که باید با مهلت‌های سخت تکمیل شود، غرق هستیم. با داشتن چنین فناوری بسیار، یافتن ابزارهای مناسب برای افزایش کارآیی ما دشوار است. و بسیاری از ابزارها منسوخ می‌شوند، بنابراین برای به روز بودن این نکته ضروری است تا بدانید چه موقع باید این ابزارها را تنظیم کنید. مستقل از مکانی که در آن کار می‌کنید، این شانس خوب است که مجبور باشید روی رایانه شخصی یا لپ تاپ کار کنید.

به حداقل رساندن زبانه‌ها

بیایید با همه اینها روبرو شویم که بیش از ده‌ها برگه روی رایانه‌های ما باز شده است یکی از ترفندهای مرتب برای باز نگه داشتن بیشتر آنها، تبدیل آنها به برگه‌های قلاب دار است. در گوگل کروم می‌توانید بر روی برگه راست کلیک کرده و گزینه «Pin Tab» را انتخاب کنید. این برگه را به نمادی تبدیل می‌کند که به شما امکان ادامه کار چند وظیفه را می‌دهد.

نوار زبانه زبانه‌ها را در سمت چپ نوار ابزار خود لنگر می‌زند. یک مزیت بزرگ از ویژگی «Pin Tab» اینست که نمی‌توانید به طور تصادفی این زبانه‌ها را ببندید زیرا «X» پس از پین کردن آنها ناپدید می‌شود.

حالت ناشناس

گوگل کروم بسیار کاربردی و شهودی است. اما، گوگل اطلاعات مرور ما را جمع آوری می‌کند. بنابراین برای رفع این مشکل می‌توانید از حالت ناشناس استفاده کنید. این ویژگی سابقه مرور یا بارگیری شما را حفظ نمی‌کند. می‌توانید به سه روش مختلف آن را فعال یا دسترسی داشته باشید:

Ctrl / Command + shift + N را فشار دهید

منوی پرونده را انتخاب کنید و پنجره جدید ناشناس را انتخاب کنید

برنامه افزودنی پنجره ناشناس جدید را بارگیری کنید

اگر ترجیح می‌دهید که سابقه مرور شما برای تبلیغات بعدی یا صفحات پیشنهادی ذخیره و استفاده نشود، بسیار مفید است.

صفحات وب را به عنوان فایلهای PDF ذخیره کنید

آیا تا به حال اطلاعات جالب یا مهمی را مرور کرده‌اید و سپس آن را فراموش کرده‌اید یا آن را در «موارد دلخواه» ذخیره کنید، و پیدا کردن دوباره آن غیرممکن است؟ شانس است که شما این کار را در چندین نوبت انجام داده‌اید.

خوشبختانه، یک راه حل آسان وجود دارد. می‌توانید صفحات وب را به عنوان فایلهای PDF ذخیره کنید. در صفحه کلید خود، Control / command + p را فشار دهید و قادر خواهید بود صفحات وب را به صورت PDF ذخیره کنید.

برگه‌‌های اخیرا بسته شده را باز کنید

آیا تاکنون ده‌ها زبانه باز شده است و ناگهان مرورگر شما خاموش می‌شود؟ احتمالا برای همه ما اتفاق افتاده است. با استفاده از دو رویکرد می‌توانید به راحتی همه برگه‌های خود را بازیابی کنید. اگر این اتفاق می‌افتد وحشت نکنید زیرا راه حل و راه حل برای آن وجود دارد.

یکی با فشار دادن Ctrl / CMD + Shift + T است.

رویکرد دیگر این است که روی سه نقطه عمودی در مرورگر خود کلیک کرده و روی «تاریخ» معلق بگیرید.

حل مسائل ریاضی

مرورگر گوگل کروم فقط اطلاعات مرتبط و به روز شده را جستجو نمی‌کند. همچنین قادر به انجام برخی مشکلات ریاضی است. در omnibox (آدرس Chrome یا نوار URL)، می‌توانید تمرینات ریاضی را انجام دهید.

فایل‌های رسانه‌ای را پخش کنید

آیا در هنگام پخش یا تماشای یک فایل ویدئویی، اغلب با مشکل روبرو می‌شوید؟ خوب، یکبار دیگر کروم به نجات رسیده است. با کشیدن پرونده به نوار جستجو می‌توانید فیلم‌ها را از انواع فایل‌های فیلم یا موسیقی (mp۳، mp۴،. mov،. mkv،. ogv،. webm،. wav، و غیره) گوش یا پخش کنید.

علاوه بر این، می‌توانید تصاویر، پرونده‌های PDF و پرونده‌های Microsoft Office را نیز مشاهده کنید.

به سرعت بین برگه‌ها حرکت کنید

با همه این برگه‌های باز شده، مسئولیت‌های ناوبری بسیار خوبی به شما می‌رسد. به جای اینکه در هر برگه کلیک کنید، می‌توانید از کلیدهای میانبر مانند Ctrl + Tab استفاده کنید تا در همه برگه‌های مختلف حرکت کنید. همچنین، شما می‌توانید با فشار دادن Ctrl-۱، Ctrl-۲ و غیره به اولین برگه بروید. اگر می‌خواهید به آخرین برگه تغییر دهید، Ctrl-۹ را فشار دهید.

لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

کمک‌های مالی شرکت گوگل به منکران تغییرات اقلیمی!

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
کمک‌های مالی شرکت گوگل به منکران تغییرات اقلیمی!
اقتصاد نیوز:گزارش ها نشان می دهند که شرکت گوگل در حال کمک رسانی مالی به سازمان ها و افرادی است که تغییرات آب و هوایی اخیر را انکار می کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از کلیک، طبق گزارش جدید گاردین، گوگل سهم سیاسی قابل توجهی در کمک به سازمان‌ها و افرادی دارد که منکر تغییرات آب و هوایی هستند. یکی از این سازمان‌های مهم، CEI بوده که نقش موثری در متقاعد سازی رییس جمهور وقت ایالات متحده یعنی ترامپ، جهت ترک توافق اقلیمی پاریس داشته است. البته کمک‌های مالی گوگل به منکرین آب و هوا، تنها به CEI محدود نمی‌شود.

برخی از سازمان هایی که تحت حمایت مالی شرکت گوگل هستند، به سختی تلاش می‌کنند تا مانع هرگونه اقدام در رابطه با بهبود تغییرات آب و هوایی شوند. از جمله این سازمان‌ها می‌توان به موسسه کاتو، بنیاد Heritage Foundation و سازمان Heritage Action اشاره کرد. با اینکه شرکت گوگل از اعلام کمک به این سازمان‌ها و گروه‌های ضد محیط زیست سرباز زده است، اما ظاهرا برخی از این مبالغ، بسیار قابل توجه بوده‌اند. البته باید گفت که این کمپانی همچنین به گروه‌های ترقی خواه متعدد نیز کمک‌های مالی بسیاری کرده است.

سخنگوی شرکت گوگل گفته که همکاری با سازمان هایی نظیر CEI به معنی تایید برنامه‌های کلی آن‌ها نیست. وی اضافه کرد که گوگل نیز همانند بسیاری کمپانی‌های دیگر، ضمن مشارکت با این سازمان‌ها، با سیاست آب و هوایی آن‌ها مخالفت دارد. در واقع شرکت‌های بزرگی مثل مایکروسافت و آمازون نیز متهم به همکاری با ارگان هایی نظیر CEI شده و حتی در قبال اجبار برای توقف پشتیبانی از این سازمان‌ها، مقاومت کرده‌اند.

روزنامه گاردین در مقاله دیگری نوشته که یکی از دلایل پشتیبانی شرکت گوگل از سازمان هایی نظیر CEI، حفظ وضعیت قانونی موجود بوده و به طور خاص به قانونی به نام CDA (رعایت اخلاق در ارتباطات) اشاره کرده است. این قانون از کمپانی هایی مثل گوگل و فیس بوک در مقابل تهمت و دسیسه نیز محافظت می‌کند. به این ترتیب، سازمانی مانند CEI می‌تواند از گوگل در برابر شکایات مختلف، دفاع کند. این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب7 ساعت قبل
بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، از این پس قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و نرخ هر لیتر بنزین آزاد سه هزار تومان شده است. قیمت بنزین سهمیه‌ای و آزادقیمت بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان تعیین شده. سهمیه هر خودروی دوگانه سوز چقدر است؟ خودرو‌های دوگانه سوز سواری خودرو‌های سواری بنزینی سهمیه دارند. به این ترتیب سهمیه سواری‌های دوگانه سوز در ماه ۳۰ لیتر، تاکسی‌های دوگانه سوز ۲۰۰ لیتر، وانت‌های کم مصرف دوگانه سوز ۶۰ لیتر و وانت‌های پرمصرف دوگانه سوز ۱۲۰ لیتر است. خودرو‌های دولتی سهمیه دارند؟ به خودرو‌های دستگاه‌های اجرایی دولتی، سهمیه بنزین تعلق نمی‌گیر.
الفالف16 ساعت قبل
در این گزارش قصد داریم به صورت روزانه قیمت گوشی در بازار را مرور کنیم، توجه شما را به آخرین قیمت روز گوشی در بازار به تاریخ ۲۳ آبان جلب می‌کنیم. *تمامی قیمت‌ها به تومان است*در فهرست‌های زیر، قیمت تمامی مدل‌هایی که دارای گارانتی معتبر هستند، با همان قیمت مصوب شرکت گارانتی آورده شده است، البته قیمت یک مدل با گارانتی‌های مختلف نیز ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد. یکی از محبوب‌ترین میان‌رده‌های سامسونگ مدل گلکسی A۵۰ است که در فهرست زیر قیمت گوشی a۵۰ سامسونگ نیز موجود است. همچنین مدل‌های میان‌رده با کیفیت این شرکت همچون ردمی نوت ۷، ردمی ۷ و ردمی نوت نیز از مدل‌های پرفروش بازار هستند. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های جی‌ال‌ایکس در بازار را مشاهده می‌کنید:
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
و خبر خوبی که در این رابطه وجود دارد کیفیت محصولات ایرانی است که در میان انبوهی از محصولات خارجی توانسته اعتماد مشتریان آیفون تصویری را به خود جلب کند. با تبلیغ کوچکی که شرکت تابا الکترونیک از این محصول منحصر به فرد خود کرد، قشر سازنده‌ی ساختمان‌های مسکونی و تجاری بی صبرانه به دنبال این بودند که اطلاعات بیشتری را در مورد این تکنولوژی نو ظهور بدانند. چرا که شرکت تابا الکترونیک مدعی شده بود مشتریان آیفون تصویری با استفاده از این تکنولوژی می‌توانند به جای ۴ یا ۵ رشته سیم تنها به وسیله‌ی دو رشته سیم آیفون تصویری خود را راه اندازی کنند تا در هزینه‌ی سیم کشی ۸۰ درصد صرفه جویی شود. اینکه آیا این تکنولوژی با سیم کشی قدیمی ساختمان تطابق دارد یا نه، و یا اینکه با استفاده از تکنولوژی دو سیم تابا تا چه تعداد واحد را می‌توان پوشش داد و سوالاتی از این قبیل که نیاز بود کارشناسان فنی تابا الکترونیک اطلاعات بیشتری را در اختیار مشتریان خود بگذارد. نکته‌ای که در مورد محصولات دو سیم تابا وجود دارد این است که برای استفاده از این تکنولوژی ناچاریم از پنل دو سیم سپهر تابا مدل ۱۸۴۰، دیکدر، و مانیتور مخصوص تابا استفاده کرد در حال حاضر شرکت تابا الکترونیک دو نوع مانیتور دو سیم در میان محصولات خود دارد که عبارتند از مانیتور TVD۱۰۷۰i و مانیتور TVD۱۰۴۳i که از تکنولوژی دوسیم پشتیبانی می‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
آقای مهدی مقصودی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: با توجه به اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره سهمیه بندی بنزین همه باجه‌های پستی سراسر کشور امروز تا ساعت ۱۶ آماده تحویل کارت‌های معطله سوخت هستند و آمادگی اضافه کردن این ساعت کاری را نیز داریم. وی افزود: روز‌های غیر تعطیل نیز تا ساعت ۱۸ این کارت‌ها ارائه می‌شود. آقای مقصودی از مالکان کارت‌های سوخت خواست برای دریافت کارت سوخت خود کارت شناسایی خودرو و مالک کارت را به همراه داشته باشند. آقای مقصودی گفت: صاحبان کارت سوخت برای اطلاع از باجه‌ای که کارتشان نگهداری می‌شود باید به سایت شرکت ملی پست ایران مراجعه کنند و پس از وارد کردن شماره خودرو و دریافت شماره مرسوله از باجه محل نگهداری کارت خود مطلع شوند. آقای مقصودی گفت: ۱۰ هزار تومان هم برای دریافت کارت سوخت باید پرداخت شود که البته این مبلغ متعلق به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی است.
انتخابانتخاب1 روز قبل
اگر خبرهای بخش فناوری پایگاه خبری انتخاب را دنبال کرده باشید احتمالا با محصولات لاکچری و گران قیمت برند روسی Caviar آشنا شده‌اید. این بار نیز به سراغ ایرپادزهای لاکچری این برند رفته‌ایم. اما این بار قصد داریم ایرپادزی را به شما معرفی کنیم که بیش از آن که با هدف گوش دادن به موسیقی خریداری شود با هدف نشان دادن ثروت خریداری می‌شود. این ایرپادزها مانند گوشواره هایی گران قیمت هستند که موسیقی پخش می‌کنند. افرادی که مدلهای لاکچری گوشی‌های اپل را خریداری می‌کنند، این قیمت بالا نیست.
انتخابانتخاب1 روز قبل
شرکت‌های مختلف تولید کننده گوشی‌های هوشمند در چین برای جذب مخاطبان جوان از رنگهای جدید و متفاوتی در محصولات خود استفاده می‌کنند. این بار نیز نوبت به ردمی نوت۸ رسیده است که رنگ جدید خود را به بازار معرفی کند. شیائومی ردمی نوت ۸ رنگ جدید بنفش را برای گوشی خود در نظر گرفته است که به نظر می‌رسد دارای طرح هایی سحابی است و درواقع یک رنگ فانتزی در نظر گرفته می‌شود. اوایل ماه جاری میلادی بود که شیائومی، رونمایی از نقاشی‌های جدید رنگی را برای سری نوت ۸ خود آغاز کرد. این شرکت ابتدا در بازار تایوان یک نوع آبی اقیانوسی را وارد کرد و سپس نوعی جدید از رنگ وانیلی را معرفی کرد. این گوشی هوشمند به لحاظ سخت افزاری دارای ویژگی‌های زیر است: تراشه اسنپدراگون ۶۶۵، ۴ یا ۶ گیگابایت رم و حافظه ۶۴ گیگابایتی از دیگر ویژگی‌های این گوشی است.

اخبار بیشتر