1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

نیکی هیلی: ترامپ هرگونه درخواست روحانی برای دیدار را بررسی می‌کند

قاسمی: هرگز درخواست ملاقاتی از سوی ایران با ترامپ مطرح نشده است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قاسمی: هرگز درخواست ملاقاتی از سوی ایران با ترامپ مطرح نشده است

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه خبر منتشر شده از سوی یکی از خبرگزاری های خارجی به نقل از نیکی هیلی نماینده آمریکا در سارمان ملل متحد مبنی بر درخواستی از سوی طرف ایرانی برای  ملاقات با رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد را مضحک  و در جهت ایجاد یک فضای روانی با اهداف مشخص خواند و آنرا تکذیب کرد.

قاسمی به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: اینگونه اظهارات یا خبرسازی ها طراحی رسانه ای - روانی و نعل وارونه زدن های محافل خاصی است که ناشیانه به قلب واقعیات می پردازند؛ این روش ها کاملا برای ما شناخته شده است و آرشیو ما مشحون از این دست خبرسازی هاست. مجددا تاکید می کنم از سوی جمهوری اسلامی ایران هرگز درخواست ملاقاتی با آقای ترامپ مطرح نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

پاسخ روحانی به پیشنهاد مذاکره ترامپ چیست؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
پاسخ روحانی به پیشنهاد مذاکره ترامپ چیست؟

فاطمه علی اصغری-سفر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان طی روزهای آینده برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل راهی نیویورک می شود اما آنچه در این میان آنچه بیش از بیش توجه کارشناسان و رسانه های خارجی را به این سفر جلب کرده است توجه به این امر بوده است که آیا در جریان این سفر ترامپ که بارها درباره مذاکره با ایران به صورت جداگانه سخن گفته است در جریان این سفر پای میز مذاکره با روحانی می نشیند یا اصلا روحانی دعوت وی را با توجه به لغو یکطرفه برجام از سوی آمریکا قبول خواهد کرد یا خیر؟

اما بدون شک آنچه در این مقطع مهم و حساس است قطعا توجه به این نکته بوده است که سفر این بار روحانی به نیویورک از نگاه هیچ کشور و‌ حتی مقام مسئولی بدون توجه نخواهد بود و شاید همه دنبال اتفاقی خاص در نیویورک باشند.

*محمد هاشمی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سایت خبر فوری درباره سفر روحانی به نیویورک اظهار کرد: قطعا سفر رئیس جمهور کشورمان برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل از اهمیت بسیاری برخوردار است چرا که وی در راستای تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران در طی یکسال اخیر اقدام خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: در این دوره از نشست مجمع عمومی سازمان ملل قرار است در شورای امنیت جلسه ای با محوریت ایران با حضور ترامپ برگزار شود که مباحثی نیز در این راستا در کشورمان پیرامون حضور روحانی در این نشست مطرح بود اما از منظر من روحانی باید در این نشست حضور داشته باشد چرا که مخاطب ما در جهان ترامپ نیست بلکه ما قصد بیان نظراتمان را در سطح جهانی داریم.

این فعال سیاسی تصریح کرد: ترامپ در طی حضور در سازمان ملل امنیت منطقه و حتی جهان را به خطر انداخته از این رو قطعا باید در مقابله با این رویکرد اقدامی صورت گیرد.

هاشمی خاطرنشان کرد: اگر ترامپ پیشنهاد مذاکره با ایران را در جریان سفر روحانی به نیویورک مطرح کند از منظر بنده چون این شخصیت قابل اعتماد نیست قطعا نشستن پای میز مذاکره با وی هم درست نیست.

وی با اشاره به اینکه ترامپ یک شومن واقعی است تاکید کرد: رئیس جمهور آمریکا برحسب شخصیتی که دارد به تعهدات بین المللی پایبند نیست  از این رو بدون شک نشستن پای میز مذاکره با چنین فردی قطعا اطمینان خاطر لازم را ندارد.

*حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سایت خبر فوری با تاکید بر اینکه هیچ دلیلی برای مذاکره میان ایران و آمریکا وجود ندارد تاکید کرد: آنچه این روزها در جریان سفر روحانی به نیویورک از سوی ترامپ و مقامات آمریکایی در راستای امکان مذاکره میان ایران و آمریکا مطرح می شود تنها یک بازی است که همه ساله مقامات آمریکایی در جریان سفر روسای جمهور ایران به آمریکا مطرح می کنند.

وی تصریح کرد: ایران هیچگاه خواهان مذاکره با آمریکا نبوده و نخواهد بود از این رو اخباری که هر از چندگاهی در این راستا از سوی رسانه ها و مقامات آمریکایی مطرح می شود هیچ پایه و اساسی ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای ما تجربه توافق برجام و خروج یکباره آمریکا از این معاهده بین المللی کافی بود چرا که به درستی متوجه شدیم که مقامات آمریکایی هیچ وقت در ماجرای ایران قابل اعتماد نخواهند بود.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها در طی عمر چهل ساله انقلاب ایران هیچگاه مواضع روشنی در قبال ایران نداشتند از این رو قطعا هیچ زمینه و بستری برای مردم و مقامات ایران در جهت مذاکره و برقراری گفت و گو با این کشور وجود ندارد.

وی تاکید کرد: آنچه هم این روزها ترامپ در راستای مذاکره با روحانی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل مطرح می کند تنها یک شو و نمایش تبلیغاتی برای ترمیم چهره و وجه بین المللی آمریکا است و در پس آن هیچ رویکرد دیگری وجود ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

نیکی هیلی: ترامپ هرگونه درخواست روحانی برای دیدار را بررسی می‌کند

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
نیکی هیلی: ترامپ هرگونه درخواست روحانی برای دیدار را بررسی می‌کند
نیکی هیلی: ترامپ هرگونه درخواست روحانی برای دیدار را بررسی می‌کند - 0

نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت که ترامپ هرگونه درخواست از رئیس جمهور ایران برای دیدار را بررسی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، "نیکی هیلی" نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت که "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا هرگونه درخواست از "حسن روحانی" رئیس جمهور ایران برای دیدار را بررسی خواهد کرد و درباره آن تصمیم میگیرد.

این سخنان در حالی مطرح می شود که دولت روحانی درخواست‌های مکرر تیم ترامپ در جریان نشست سال گذشته را رد کرد. «محمود واعظی»، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری ایران چندی پیش گفت در سفر سال گذشته روحانی به نیویورک برای شرکت در نشست سازمان ملل، ترامپ 8 بار درخواست ملاقات و گفت‌وگو با تیم ایرانی را داد که تمامی این درخواست‌ها رد شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
به تازگی و پس از تودیع سردار نصیری از فرماندهی حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و معارفه سردار سرتیپ فتح‌الله جمیری شایعه‌ای در فضای مجازی با عنوان فرار یک فرمانده سپاه در کانا‌ل‌ها و رسانه‌های معاند منتشر شد. سردار علی نصیری فرمانده سابق حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیرامون شایعات منتشر شده در رسانه‌های ضدانقلاب مبنی بر خروج وی از کشور گفت: مراسم تودیع بنده در روز شنبه انجام شد و این مسئله‌ی عادی سازمانی است. سردار نصیری افزود: آن چیزی که اعلام شد صرفا یک شیطنت رسانه‌ای بوده است. ما پاسدار نظام و سرباز ولایت هستیم و جانمان را برای نظام و انقلاب و رهبرمان گذاشته و هرگز از این مسیر کنار نخواهیم رفت. دشمنان علاقه دارند از هر موضوعی به نفع خود بهره‌برداری کنند، اما ماه هم‌چنان پاسدار این نظام و انقلاب هستیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد قائم تاجگردون در اختتامیه نشست ارزیابی استقرار دولت الکترونیک در این سازمان افزود: الزامات دولت الکترونیک و همچنین تجربه بنادر موفق در جهان، دو الگو اصلی سازمان بنادر در ارائه خدمات پیشرفته الکترونیکی به ذی نفعان محسوب می‌شود. وی اضافه کرد: ​ رویکرد این سازمان، رقابت پذیری و برخورداری از برنامه مشخص در توسعه زیرساخت‌های دولت الکترونیک است. مدیرکل فناور اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر ابراز امیدواری کرد در این راستا با تغییر نگرش‌ها، برنامه ریزی منسجم و ایجاد طرح‌های کاربردی، به دستاورد‌های تازه‌ای دست یابیم. تاجگردون از پنج هدف اختصاصی و دوازده برنامه طراحی شده برای پیشبرد ۱۱ پروژه مصوب در نقشه راه هوشمندسازی بنادر خبر داد و آن را راهکاری عملگرا در جهت رفع مشکلات اساسی در بنادر دانست و گفت: به نظر می‌رسد با اجرای این برنامه‌ها در قالب یک بسته کامل، ظرف سه سال پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را در بنادر کشور شاهد باشیم. مدیرکل فاوا سازمان بنادر نیز تاکید کرد: برای «نقاط قابل بهبود» برنامه داریم؛ چراکه سازمان بنادر خودش را با سایر بنادر دنیا مقایسه می‌کند.
الفالف21 ساعت قبل
روز گذشته نیز برخی دیگر از رسانه‌های آمریکایی از افزایش بهای بنزین در آمریکا در پی اقدام اخیر دولت ترامپ علیه کشورمان خبر دادند. مصرف‌کنندگان آمریکایی در آبان ماه گذشته نیز که دولت ترامپ تحریم‌های نفتی ایران را پس از خروج از برجام بازگرداند، شاهد افزایش بهای بنزین بودند. در آن زمان حتی تصاویری در رسانه‌های آمریکایی منتشر شد که نشان می‌داد رانندگان وسایل نقلیه از بیم افزایش احتمالی قیمت نفت و گران‌تر شدن قیمت بنزین در آمریکا، به جایگاه‌های عرضه سوخت در این کشور هجوم برده‌اند. طبق آنچه که رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند، به نظر می‌رسد دولت ترامپ با خودداری از صدور معافیت مجدد برای خریداران نفت ایران یکبار دیگر باید خود را برای افزایش بهای جهانی نفت خام و گران شدن سوخت در داخل آمریکا آماده کند. بلومبرگ اواسط تیرماه گذشته پس از انتقاد ترامپ از اوپک به خاطر بالا رفتن قیمت نفت در گزارشی نوشت اگر ترامپ واقعا می‌خواهد قیمت بنزین را در آمریکا پایین نگه‌دارد، تنها راهش این است که سیاست خود را در قبال ایران تغییر دهد.
فارسفارس21 ساعت قبل
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر خود به نیویورک، مقر دائمی سازمان ملل متحد، در نشست «جامعه آسیا» سخن گفت. به گزارش مانیتورینگ گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به نیویورک سفر کرده است، امروز (چهارشنبه)، در نشست موسسه «جامعه آسیا» شرکت کرد. وی در ابتدا در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آمریکایی‌ها گفته‌اند که تحریم‌ها را ادامه می‌دهند تا ایران به صورت یک کشور عادی رفتار کند، تصریح کرد که این آمریکاست که با خروج از توافقات مختلف رفتار غیرعادی از خود نشان می‌دهد. وی با اشاره به اینکه در حصول برجام کشورهای مختلف دارای منافع متخاصم در برابر هم قرار گرفته بودند، تاکید کرد که این بهترین توافقی بود که طرف‌ها می‌توانستند به آن دست پیدا کنند. در حال تکمیل …
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
وی افزود: رویداد‌های سه نفره زیادی داریم که بحث همگانی بیشتر در آن مطرح است. حتی با وجود بحث همگانی ایونت‌ها، باز هم با نگاهی به ظرفیت‌های موجود به بازیکنان مستعد توجه می‌شود. رئیس کمیته بسکتبال سه نفره و همگانی تاکید کرد: ​ امسال تلاش می‌کنیم لیگ سه نفره را راه اندازی کنیم و تور‌های باکیفیت بهتر داشته باشیم؛ لیگ و تور‌هایی که بازیکنان پنج نفره در آن کمتر بازی می‌کنند و فرصت خوبی برای بازیکنان دیگر وجود دارد که خود را در این مسابقات نشان دهند و بیشتر شناسایی شوند. بر طبق قوانین برای کاپ آسیا، ​مسابقات کوئست غرب آسیا، المپیک و جهانی باید از یک ماه زودتر، اسامی ابتدایی چهار بازیکن ثبت شود. این قانون برای همه کشور‌ها وجود دارد و فیبا سه به سه نیز به آن توجه دارد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ افزود: این مرحله برای ۵۰ سال آینده در حال کار فکری و اندیشه‌ای است تا با مشارکت همه ملت‌های اسلامی تحقق یابد و جمهوری اسلامی ایران پرچمدار این حرکت است و امروز از دولت سازی در مسیر تمدن سازی اسلامی در حال حرکت هستیم. وی در خصوص برگزاری نخستین همایش بین المللی «آینده جهان اسلام در افق ۱۴۱۴» با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مرحله دوم تمدن سازی در جهان اسلام است، گفت: این همایش با هدف نزدیک کردن افکار و اندیشه‌های دانشمندان جهان اسلام، هشتم اردیبهشت به مدت دو روز برگزار می‌شود. رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ افزود: آیین گشایش این همایش که با همکاری مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام و دانشگاه تهران برگزار می‌شود با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، تعدادی از اعضای هیئت دولت و بیش از ۱۵ نفر از اندیشمندان برجسته کشور‌های اسلامی و اروپایی برگزار خواهد شد. رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴، موضوعات آینده تحولات اجتماعی، آینده فرهنگ و تمدن اسلامی و آینده سیاست و امنیت در ۵۷ کشور اسلامی را از موضوعات این همایش بیان کرد و افزود: چگونگی توسعه علم و فناوری، آینده محیط زیست و آینده اقتصاد در جهان اسلام از دیگر موضوعات اصلی این همایش بین المللی است. دکتر رحیم صفوی همچنین با تاکید بر ظرفیت بالای گردشگری در جهان اسلام، افزود: سالانه بیش از ۵ تا ۶ میلیون گردشگر خارجی از جمله گردشگران مذهبی به ایران سفر می‌کنند و توجه به این ظرفیت مهم از مباحث همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ خواهد بود.

اخبار بیشتر