1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

شهادت و زخمی شدن چند فلسطینی در سلسله حملات رژیم صهیونیستی به غزه

شهادت ۷ فلسطینی و به هلاکت رسیدن یک افسر صهیونیست

الفخبرگزاری الف
شهادت ۷ فلسطینی و به هلاکت رسیدن یک افسر صهیونیست
وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه، بامداد امروز از افزایش شمار شهدای حملات رژیم صهیونیستی به مناطقی در جنوب این باریکه به هفت تن، خبر داد.

به گزارش تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، مقاومت فلسطین شامگاه یکشنبه با تجاوز ارتش صهیونیستی به شرق «خان یونس» در جنوب نوار غزه مقابله کرد.

«اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه در این‌باره تصریح کرد، در جریان حملات نیروهای اشغالگر اسرائیلی به گروهی در شرق شهر خان‌یونس، هفت فلسطینی شهید و هفت تن دیگر زخمی شدند.

شهادت ۷ فلسطینی و به هلاکت رسیدن یک افسر صهیونیست - 3

القدره اسامی شهدا را «نورالدین محمد سلامه برکه»( 37 ساله)، «محمد ماجد موسی القرّا»( 23 ساله)، «علاء‌الدین محمد قویدر»(22 ساله)، «مصطفی حسن ابوعوده»( 21 ساله)، «محمود عطاالله»( 25 ساله)، «علاء نصرالله عبدالله فسیفس»( 19 ساله) و «عمر ناجی مسلم ابوخاطر»( 21 ساله) اعلام کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه همچنین به تمامی کارکنان این وزارتخانه حالت آماده‌باش اعلام کرد.

جزئیات حوادثی، که نزدیک مرزهای مشترک نوار غزه با اراضی اشغالی به وقوع پیوسته، کاملا مشخص نیست ولی «گردان‌های عزالدین قسام»، شاخه نظامی جنبش «حماس» اعلام کرد که نیروهای ویژه اسرائیلی به باریکه غزه نفوذ، و یکی از رهبران آن را ترور کردند.

در بیانیه گردان‌های قسام آمده است: «نیروهای اسرائیلی با یک فروند خودروی نظامی به منطقه‌ای در عمق 3 کیلومتری شرق شهر خان یونس در جنوب نوار غزه نفوذ، و اقدام به ترور" نور برکه" فرمانده قسام کردند.»

شهادت ۷ فلسطینی و به هلاکت رسیدن یک افسر صهیونیست - 8

این بیانیه افزود: «بعد از اطلاع از نفوذ این نیروها، مبارزان گردان‌های قسام وارد عمل شده و اقدام به تعقیب آنها کردند.»

گزدان‌های قسام خاطرنشان کردند که اسرائیل در تلاش برای سرپوش گذاشتن به عقب‌نشینی نیروهایش، جنوب نوار غزه هدف آتش هواپیماهای جنگی خود قرار داد که در پی آن، شماری فلسطینی به شهادت رسیدند.

شاخه نظامی حماس بدون ذکر جزئیات بیشتر، تاکید کرد که این وضعیت همچنان ادامه دارد و «نیروهای گردان‌های قسام در حال تعامل با آن هستند».

ولی ارتش اسرائیل در واکنش به این حوادث، در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهایش عملیاتی امنیتی در نوار غزه ترتیب دادند؛ در پی آن درگیری‌هایی به وقوع پیوست. این ارتش جزئیات بیشتری در این‌باره ارائه نداد.

ارتش اشغالگر در بیانیه‌ای دیگری اعلام کرده که ده‌ها بار نوار غزه را بمباران کرده است.

گزارش رسانه‌های فلسطینی حاکی‌ست که هواپیماهای جنگی اسرائیلی حملاتی گسترده به منطقه مرزی استان خان‌یونس در جنوب این باریکه صورت دادند.

شهادت ۷ فلسطینی و به هلاکت رسیدن یک افسر صهیونیست - 15

بر این اساس، «گردان‌های القدس» با صدور بیانیه‌ای، به مبارزانش دستور «بسیج عمومی» در سرتاسر نوار غزه و محاصره تمامی مناطق و دروازه‌های این باریکه، داد.

جنبش مقاومت حماس نیز با صدور بیانیه‌ای، عملیات نیروهای مقاومت در شرق خان‌یونس را دفاع از ملت فلسطین تلقی کرد و بر انتقام گرفتن از رژیم اشغالگر قدس تاکید کرد.

«فوزی برهوم» سخنگوی جنبش حماس با تجلیل ار نیروهای مقاومت و ایستادگی آنان برابر متجاوزان صهیونیستی، گفت که اقدام نیروهای مقاومت عملی شجاعانه و بیانگر بیداری و حضور آنان در میدان نبرد است.

از سوی دیگر، رادیو رسمی اسرائیلی نیز گزارش داد که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم در واکنش به حوادث یکشنبه‌شب در مناطق مرزی، سفر خود به پاریس را نیمه‌تمام گذاشت و به تل‌آویو بازگشت.

طبق بیانیه دفتر نخست‌وزیر اسرائیل، نتانیاهو شب گذشته و بعد از حوادث غزه، از پاریس رایزنی‌های امنیتی را آغاز کرد.

افزون بر این، آژیرهای خطر در بیشتر شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه به صدا درآمدند و رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد که جاده پایگاه نظامی «زیکیم» در نزدیکی مرزهای غزه را بسته است.

ارتش رژیم صهیونیستی هم از شهرک‌نشینان ساکن شهرک‌های «اشکول» در شرق رفح و خان یونس خواسته که برای آمادگی در قبال وقوع هرگونه حادثه غیرمنتظره، در نزدیکی پناهگاه‌ها بمانند.

گزارش‌ها همچنین حاکی‌ست که مسیر برخی پروازها در فرودگاه بین‌المللی «بن‌گورین» در فلسطین اشغالی در پی حوادث یکشنبه‌شب غزه تغییر کرد.

شهادت ۷ فلسطینی و به هلاکت رسیدن یک افسر صهیونیست - 24

ارتش اشغالگر اسرائیل همچنین از کشته شدن یک افسر و زخمی شدن چند نیروی دیگر خود در جریان عملیات یکشنبه‌شب در غزه، خبر داد. در حالی‌که شبکه‌های اجتماعی عبری‌زبان، اعلام کرده‌اند در جریان حوادث یکشنبه‌شب در جنوب نوار غزه، شماری سرباز اسرائیلی کشته شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

رژیم صهیونیستی بهای جنایت خود را در غزه خواهد پرداخت

مهرخبرگزاری مهر
رژیم صهیونیستی بهای جنایت خود را در غزه خواهد پرداخت
سخنگوی جنبش حماس در پی حملات یکشنبه شب رژیم صهیونیستی به نوارغزه که به شهادت دستکم ۶ فلسطینی انجامید، هشدار داد که تل آویو بهای جنایت خود را پرداخت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش حماس با اشاره به حملات شب گذشته رژیم صهیونیستی به نوارغزه تاکید کرد که این رژیم بهای جنایت خود را در غزه خواهد پرداخت.

وی با بیان اینکه عملیات نیروهای مقاومت در شرق خانیونس دفاع از ملت فلسطین به شمار می رود، بر گرفتن انتقام از رژیم اشغالگر قدس تاکید کرد.

فوزی برهوم با تجلیل از نیروهای مقاومت و ایستادگی آنها در برابر متجاوزان صهیونیست گفت که اقدام نیروهای مقاومت، عملی شجاعانه و بیانگر بیداری و حضور آنها در میدان نبرد است.

شب گذشته ۶ تن از نیروهای مقاومت فلسطین در رویارویی با نظامیان صهیونیست در شرق خانیونس همزمان با بمباران شدید این منطقه از سوی رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.

خواندن خبر در سایت منبع

ارتش صهیونیستی مرگ یک نظامی خود در جریان تجاوز به غزه را تائید کرد

فارسخبرگزاری فارس
ارتش صهیونیستی مرگ یک نظامی خود در جریان تجاوز به غزه را تائید کرد
ارتش رژیم صهیونیستی تایید کرده که یک نظامی این رژیم در جریان تجاوز شب گذشته به غزه به هلاکت رسیده و یک نظامی دیگر زخمی شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش رژیم اشغال‌گر قدس تائید کرده که در جریان تجاوز شب گذشته این رژیم به نوار غزه، یک نظامی صهیونیست کشته شده و یک نظامی دیگر نیز مجروح شده است.

حماس می‌گوید که عصر دیروز، گروهی از نظامیان ویژه اسرائیلی با یک خودروی غیرنظامی به نوار غزه نفوذ کردند و یک فرمانده گردان‌های عزالدین قسام را به شهادت رسانده‌اند.

در جریان تجاوز دیشب، هفت فلسطینی به شهادت رسیدند.

شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی ادعا کرده که اسرائیل قصد داشته یک فرمانده حماس به‌نام «نور برکه» را برباید. نام برکه در میان شهدای فلسطینی است.

در پی درگیری‌های دیشب، نخست‌وزیر صهیونیست‌ها که برای شرکت در جشن صدمین سال‌گرد پایان جنگ اول جهانی به پاریس رفته بود، سفر خود را نیمه‌کاره رها کرد.

عکس خبر تزئینی است.

خواندن خبر در سایت منبع

صهیونیست‌ها قصد ربودن یک فرمانده فلسطینی را داشتند

فارسخبرگزاری فارس
صهیونیست‌ها قصد ربودن یک فرمانده فلسطینی را داشتند
شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی می‌گوید که نظامیان اسرائیلی شب گذشته قصد داشتند یک فرمانده گردان‌های عزالدین قسام را بربایند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی می‌گوید که نظامیان اسرائیلی شب گذشته قصد داشتند، «نور برکه»، یک فرمانده گردان‌های عزالدین قسام را بربایند.

نام برکه در فهرست شهدای عملیات نیروهای ویژه صهیونیستی در شرق خان‌یونس است.

حماس شهادت یک فرمانده خود در جریان تجاوز صهیونیست‌ها به خان‌یونس را تائید کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

شهادت و زخمی شدن چند فلسطینی در سلسله حملات رژیم صهیونیستی به غزه

مهرخبرگزاری مهر
شهادت و زخمی شدن چند فلسطینی در سلسله حملات رژیم صهیونیستی به غزه
منابع فلسطینی شامگاه یکشنبه از سلسله حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی به جنوب باریکه غزه که چندین شهید و زخمی بر جا گذاشت، خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، جنگنده های اسرائیلی شامگاه یکشنبه سلسله حملات شدیدی را به چندین هدف در شرق خان یونس واقع در جنوب غزه انجام دادند.

بنا بر اعلام وزارت کشور فلسطین در غزه، این حملات به بر جا ماندن چندین شهید و زخمی از نیروهای مقاومت منجر گردید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.

داستان سورنا، سردار مقتول / نخستین جنگ میان ایران و روم (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
سورنا، سردار ایرانی در این جنگ بود. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ محسن ظهوری - «مارکوس لیسینیوس کراسوس» سردار بزرگ روم، از رود فرات در سوریه امروز که گذشت، پا به قلمروی تازه‌ای گذاشت. او از خیانت ارمنستان آگاه شده و همزمان پیشروی سپاه روم را می‌دید. پس سپاه ایران را به دو بخش تقسیم کرد تا بخشی به ارمنستان رفته و بخش دیگر مقابل روم بایستد. سپاه روم در تعقیب آن‌ها، وارد دشتی می‌شود که ۹ هزار کماندار اشکانی از هر سو آن‌ها را تیرباران می‌کنند.
نامه‌نیورنامه‌نیور15 ساعت قبل
جواد طباطبایی علیه خاتمیسید محمد خاتمی چندوز پیش در دیدار با اعضای شورای شهر مناسب‌ترین شیوه اداره کشور را فدرالیسم دانست. مهم‌ترین واکنش مربوط به سید جواد طباطبایی، استاد سرشناس علوم سیاسی و ایران‌پژوه برجسته به این سخنان واکنش نشان داد. من اضافه می‌کنم: آقای خاتمی بعید نیست، حتمی است! ضرورت تحقق برجام داخلیمحمدصادق جوادی‌حصار باور دارد که محدودیت‌های موجود بر دولت روحانی به مراتب بیش از دولت اصلاحات است. جوادی حصار در گفت‌وگو با روزنامه آرمان درباره محدوده اختیارات حسن روحانی گفت: «من معتقدم بخش زیادی از این اتفاقاتی که رخ می‌دهد در دولت رقم نمی‌خورد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
به گزارش مشرق، خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، تصویری از دیدار خود با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا منتشر کرد. یک فعال فضای مجازی در توئیتر نوشت:
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
عادل الجبیر گفته عربستان برای جلوگیری از جنگ، تمامی تلاش خود را به کار خواهد گرفتعربستان سعودی ضمن تاکید بر اینکه خواهان جنگ در منطقه نیست، ضمن انتقاد شدید از ایران، از سران کشورهای عرب برای بررسی اوضاع خلیج فارس دعوت کرده است. هفته گذشته، در دو نفتکش متعلق به عربستان سعودی و دو نفتکش دیگر متعلق به امارات و نروژ در آب‌های بندر فجیره در امارات عربی متحده انفجارهایی روی داد و خساراتی به بار آورد. در پی انفجار در این چهار نفتکش، وزارت امور خارجه ایران خواستار تحقیقات مستقل در این زمینه شده بود. هفته گذشته همچنین عربستان سعودی گزارش کرد که چند پهپاد حامل مواد منفجره به خطوط لوله نفتی این کشور حمله کرده و خساراتی بر جای گذاشته‌اند. عربستان خواهان جنگ نیستآژانس خبری سعودی در گزارش دیگری در روز یکشنبه، اظهارات عادل الجبیر، وزیر مشاور سعودی در امور خارجه را در مورد حوادث اخیر در خلیج فارس منتشر کرده است.

اخبار بیشتر