1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

شهادت و زخمی شدن چند فلسطینی در سلسله حملات رژیم صهیونیستی به غزه

شهادت ۷ فلسطینی و به هلاکت رسیدن یک افسر صهیونیست

الفخبرگزاری الف
شهادت ۷ فلسطینی و به هلاکت رسیدن یک افسر صهیونیست

به گزارش تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، مقاومت فلسطین شامگاه یکشنبه با تجاوز ارتش صهیونیستی به شرق «خان یونس» در جنوب نوار غزه مقابله کرد.

«اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه در این‌باره تصریح کرد، در جریان حملات نیروهای اشغالگر اسرائیلی به گروهی در شرق شهر خان‌یونس، هفت فلسطینی شهید و هفت تن دیگر زخمی شدند.

شهادت ۷ فلسطینی و به هلاکت رسیدن یک افسر صهیونیست - 3

القدره اسامی شهدا را «نورالدین محمد سلامه برکه»( 37 ساله)، «محمد ماجد موسی القرّا»( 23 ساله)، «علاء‌الدین محمد قویدر»(22 ساله)، «مصطفی حسن ابوعوده»( 21 ساله)، «محمود عطاالله»( 25 ساله)، «علاء نصرالله عبدالله فسیفس»( 19 ساله) و «عمر ناجی مسلم ابوخاطر»( 21 ساله) اعلام کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه همچنین به تمامی کارکنان این وزارتخانه حالت آماده‌باش اعلام کرد.

جزئیات حوادثی، که نزدیک مرزهای مشترک نوار غزه با اراضی اشغالی به وقوع پیوسته، کاملا مشخص نیست ولی «گردان‌های عزالدین قسام»، شاخه نظامی جنبش «حماس» اعلام کرد که نیروهای ویژه اسرائیلی به باریکه غزه نفوذ، و یکی از رهبران آن را ترور کردند.

در بیانیه گردان‌های قسام آمده است: «نیروهای اسرائیلی با یک فروند خودروی نظامی به منطقه‌ای در عمق 3 کیلومتری شرق شهر خان یونس در جنوب نوار غزه نفوذ، و اقدام به ترور" نور برکه" فرمانده قسام کردند.»

شهادت ۷ فلسطینی و به هلاکت رسیدن یک افسر صهیونیست - 8

این بیانیه افزود: «بعد از اطلاع از نفوذ این نیروها، مبارزان گردان‌های قسام وارد عمل شده و اقدام به تعقیب آنها کردند.»

گزدان‌های قسام خاطرنشان کردند که اسرائیل در تلاش برای سرپوش گذاشتن به عقب‌نشینی نیروهایش، جنوب نوار غزه هدف آتش هواپیماهای جنگی خود قرار داد که در پی آن، شماری فلسطینی به شهادت رسیدند.

شاخه نظامی حماس بدون ذکر جزئیات بیشتر، تاکید کرد که این وضعیت همچنان ادامه دارد و «نیروهای گردان‌های قسام در حال تعامل با آن هستند».

ولی ارتش اسرائیل در واکنش به این حوادث، در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهایش عملیاتی امنیتی در نوار غزه ترتیب دادند؛ در پی آن درگیری‌هایی به وقوع پیوست. این ارتش جزئیات بیشتری در این‌باره ارائه نداد.

ارتش اشغالگر در بیانیه‌ای دیگری اعلام کرده که ده‌ها بار نوار غزه را بمباران کرده است.

گزارش رسانه‌های فلسطینی حاکی‌ست که هواپیماهای جنگی اسرائیلی حملاتی گسترده به منطقه مرزی استان خان‌یونس در جنوب این باریکه صورت دادند.

شهادت ۷ فلسطینی و به هلاکت رسیدن یک افسر صهیونیست - 15

بر این اساس، «گردان‌های القدس» با صدور بیانیه‌ای، به مبارزانش دستور «بسیج عمومی» در سرتاسر نوار غزه و محاصره تمامی مناطق و دروازه‌های این باریکه، داد.

جنبش مقاومت حماس نیز با صدور بیانیه‌ای، عملیات نیروهای مقاومت در شرق خان‌یونس را دفاع از ملت فلسطین تلقی کرد و بر انتقام گرفتن از رژیم اشغالگر قدس تاکید کرد.

«فوزی برهوم» سخنگوی جنبش حماس با تجلیل ار نیروهای مقاومت و ایستادگی آنان برابر متجاوزان صهیونیستی، گفت که اقدام نیروهای مقاومت عملی شجاعانه و بیانگر بیداری و حضور آنان در میدان نبرد است.

از سوی دیگر، رادیو رسمی اسرائیلی نیز گزارش داد که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم در واکنش به حوادث یکشنبه‌شب در مناطق مرزی، سفر خود به پاریس را نیمه‌تمام گذاشت و به تل‌آویو بازگشت.

طبق بیانیه دفتر نخست‌وزیر اسرائیل، نتانیاهو شب گذشته و بعد از حوادث غزه، از پاریس رایزنی‌های امنیتی را آغاز کرد.

افزون بر این، آژیرهای خطر در بیشتر شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه به صدا درآمدند و رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد که جاده پایگاه نظامی «زیکیم» در نزدیکی مرزهای غزه را بسته است.

ارتش رژیم صهیونیستی هم از شهرک‌نشینان ساکن شهرک‌های «اشکول» در شرق رفح و خان یونس خواسته که برای آمادگی در قبال وقوع هرگونه حادثه غیرمنتظره، در نزدیکی پناهگاه‌ها بمانند.

گزارش‌ها همچنین حاکی‌ست که مسیر برخی پروازها در فرودگاه بین‌المللی «بن‌گورین» در فلسطین اشغالی در پی حوادث یکشنبه‌شب غزه تغییر کرد.

شهادت ۷ فلسطینی و به هلاکت رسیدن یک افسر صهیونیست - 24

ارتش اشغالگر اسرائیل همچنین از کشته شدن یک افسر و زخمی شدن چند نیروی دیگر خود در جریان عملیات یکشنبه‌شب در غزه، خبر داد. در حالی‌که شبکه‌های اجتماعی عبری‌زبان، اعلام کرده‌اند در جریان حوادث یکشنبه‌شب در جنوب نوار غزه، شماری سرباز اسرائیلی کشته شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

رژیم صهیونیستی بهای جنایت خود را در غزه خواهد پرداخت

مهرخبرگزاری مهر
رژیم صهیونیستی بهای جنایت خود را در غزه خواهد پرداخت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش حماس با اشاره به حملات شب گذشته رژیم صهیونیستی به نوارغزه تاکید کرد که این رژیم بهای جنایت خود را در غزه خواهد پرداخت.

وی با بیان اینکه عملیات نیروهای مقاومت در شرق خانیونس دفاع از ملت فلسطین به شمار می رود، بر گرفتن انتقام از رژیم اشغالگر قدس تاکید کرد.

فوزی برهوم با تجلیل از نیروهای مقاومت و ایستادگی آنها در برابر متجاوزان صهیونیست گفت که اقدام نیروهای مقاومت، عملی شجاعانه و بیانگر بیداری و حضور آنها در میدان نبرد است.

شب گذشته ۶ تن از نیروهای مقاومت فلسطین در رویارویی با نظامیان صهیونیست در شرق خانیونس همزمان با بمباران شدید این منطقه از سوی رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.

خواندن خبر در سایت منبع

ارتش صهیونیستی مرگ یک نظامی خود در جریان تجاوز به غزه را تائید کرد

فارسخبرگزاری فارس
ارتش صهیونیستی مرگ یک نظامی خود در جریان تجاوز به غزه را تائید کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش رژیم اشغال‌گر قدس تائید کرده که در جریان تجاوز شب گذشته این رژیم به نوار غزه، یک نظامی صهیونیست کشته شده و یک نظامی دیگر نیز مجروح شده است.

حماس می‌گوید که عصر دیروز، گروهی از نظامیان ویژه اسرائیلی با یک خودروی غیرنظامی به نوار غزه نفوذ کردند و یک فرمانده گردان‌های عزالدین قسام را به شهادت رسانده‌اند.

در جریان تجاوز دیشب، هفت فلسطینی به شهادت رسیدند.

شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی ادعا کرده که اسرائیل قصد داشته یک فرمانده حماس به‌نام «نور برکه» را برباید. نام برکه در میان شهدای فلسطینی است.

در پی درگیری‌های دیشب، نخست‌وزیر صهیونیست‌ها که برای شرکت در جشن صدمین سال‌گرد پایان جنگ اول جهانی به پاریس رفته بود، سفر خود را نیمه‌کاره رها کرد.

عکس خبر تزئینی است.

خواندن خبر در سایت منبع

صهیونیست‌ها قصد ربودن یک فرمانده فلسطینی را داشتند

فارسخبرگزاری فارس
صهیونیست‌ها قصد ربودن یک فرمانده فلسطینی را داشتند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی می‌گوید که نظامیان اسرائیلی شب گذشته قصد داشتند، «نور برکه»، یک فرمانده گردان‌های عزالدین قسام را بربایند.

نام برکه در فهرست شهدای عملیات نیروهای ویژه صهیونیستی در شرق خان‌یونس است.

حماس شهادت یک فرمانده خود در جریان تجاوز صهیونیست‌ها به خان‌یونس را تائید کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

شهادت و زخمی شدن چند فلسطینی در سلسله حملات رژیم صهیونیستی به غزه

مهرخبرگزاری مهر
شهادت و زخمی شدن چند فلسطینی در سلسله حملات رژیم صهیونیستی به غزه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، جنگنده های اسرائیلی شامگاه یکشنبه سلسله حملات شدیدی را به چندین هدف در شرق خان یونس واقع در جنوب غزه انجام دادند.

بنا بر اعلام وزارت کشور فلسطین در غزه، این حملات به بر جا ماندن چندین شهید و زخمی از نیروهای مقاومت منجر گردید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فارسفارس1 ساعت قبل
«جعفر صفری» کارشناس مسائل پاکستان در یادداشتی به واکاوی جریان‌های اخیر و دخیل در عملیات تروریستی سیستان و بلوچستان پرداخت. یکی دیگر از امتیازگیری‌های پاکستان بوسیله تروریست‌ها، در سال‌های بعد از یازده سپتامبر بود. بنا بر اسناد فاش شده آمریکا میلیارد‌ها دلار در ازای همکاری به دولت پاکستان پرداخت اما نتیجه در خور توجهی برای آمریکا در بر نداشت. با سابقه‌ای که از سرویس اطلاعاتی پاکستان موجود است، روش وسبک و سیاق اطلاعاتی آن برگرفته از سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس و اسرائیل بوده که در واقع با بومی‌سازی هوشمندانه‌ای به نقش‌آفرینی در سطوح بین‌المللی می‌پردازد. لذا دادن لقب «قویترین سازمان اطلاعاتی جهان در سال ۲۰۱۳» به این سازمان از سوی سازمان سیا، خالی از برخی واقعتیها نیست.
مهرمهر1 ساعت قبل
به همت سپاه قدس و نیروی زمینی سپاه شب گذشته در عملیاتی سریع، چند خانه تیمی در خاش که عوامل جنایت اخیر در آنها مستقر بودند متلاشی شده و ۳ نفر از تروریست‌ها دستگیر شدند.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت که واشنگتن به دنبال یک انتقال صلح آمیز قدرت در ونزوئلاست اگرچه به این مساله نیز اشاره کرده که تمامی گزینه‌ها هنوز هم روی میز است. ترامپ همچنین مدعی شده که افسران ارتش ونزوئلا که از نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا حمایت می‌کنند، زندگی و آینده خود را به «خطر» می‌اندازند. رئیس جمهوری آمریکا در جریان سخنرانی‌اش برای جامعه ونزوئلایی آمریکایی گفت: تعدادی از اعضای ارتش ونزوئلا هنوز هم از این «دیکتاتوری شکست خورده» حمایت می‌کنند. وی خطاب به نظامیان ونزوئلا ادامه داد: "اگر شما این راه را در حمایت از مادورو انتخاب کنید، هیچ محل امنی، خروج آسان و راهی به بیرون نخواهید داشت. اخیرا خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا خودش را «رئیس جمهوری خودخوانده» این کشور اعلام کرد و مورد حمایت ۵۰ کشور آمریکای لاتین، ایالات متحده و کشورهای اروپایی قرار گرفت.
آخرین خبرآخرین خبر5 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدآخرین خبر/ حمید رسایی با انتشار فیلمی در کانال تلگرامی اش و کنایه سنگین به رشیدپور نوشت: همه چالش ده ساله از خودشان منتشر می‌کنند اما از آقای رشیدپور چالش پنج ساله منتشر شده رشیدپور سال ۹۲ را در برابر رشیدپور ۹۷ ببینید، علی برکت الله …

اخبار بیشتر