فرانسه با مجوز پرواز زم به بغداد،‌ بازداشت او را تسهیل کرد؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

فرانسه با مجوز پرواز زم به بغداد،‌ بازداشت او را تسهیل کرد؟

بلیط روح‌الله زم از پاریس به مقصد بغداد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بلیط روح‌الله زم از پاریس به مقصد بغداد
عکس بلیط روح‌الله زم از پاریس به مقصد بغداد منتشر شد.

عکس بلیط روح‌الله زم از پاریس به مقصد بغداد منتشر شد.

بلیط روح‌الله زم از پاریس به مقصد بغداد - 2

خواندن خبر در سایت منبع

دستگیری زم پس از زدن پهپاد آمریکا، موفقیت‌های ایران را کامل کرد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
دستگیری زم پس از زدن پهپاد آمریکا، موفقیت‌های ایران را کامل کرد
ایسنا نوشت: یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شکست سرویس‌های امنیتی فرانسه و چند سرویس امنیتی دیگر مثل موساد را یک پیروزی برای ایران دانست.

محمد جواد جمالی با اشاره به دستگیری روح‌الله زم توسط دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی کشور، گفت: قبل از اینکه خود روح الله زم اهمیت داشته باشد، به نظر من نوع عملیاتی که انجام شد مهم است. همانطور که در خیلی از ویدئوهای زم می‌دیدیم او به نوع حمایت‌هایی که از طریق پلیس امنیت فرانسه شد، افتخار می‌کرد و می‌گفت که خودروهای شاسی بلند او را اسکورت می‌کنند و سیستم‌های امنیتی هوای او را دارند.

وی با بیان اینکه «شکست دادن سرویس‌های امنیتی فرانسه و چند سرویس امنیتی دیگر مثل موساد و سرویس‌های کشورهای همسایه یک موفقیت و پیروزی برای ایران بود»، افزود: ما به دنبال افتخارات در عرصه نظامی و زدن پهپاد آمریکایی و موفقیت‌ها در منطقه، یک پیروزی اطلاعاتی، امنیتی، فرهنگی و رسانه‌ای هم به دست آوردیم که موفقیت‌های ایران را تکمیل کرد و نشان داد ایران اشراف امنیتی کاملی بر معاندین خود در داخل و خارج از کشور دارد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: این دستگیری پیامی به همه سلبریتی‌ها، ورزشکاران و برخی روزنامه‌نگاران دارد که به آنها در باغ سبز نشان دادند و حاضر شده‌اند علیه منافع ملی‌شان کار کنند. اینها باید بدانند که دشمنان ایران همیشه نمی‌توانند پشت‌شان را داشته باشند و بهتر است از تکیه بر آنها دست بردارند، همان‌طور که بزرگترهایشان مثل بن سلمان دید که نمی‌تواند به ترامپ اعتماد کند و دست مذاکره به طرف ایران دراز کرد.

جمالی در پایان با بیان اینکه «در آینده مشخص می‌شود چه کسانی پشت پرده این سناریوها بودند»، گفت: بحث زم یک بحث رسانه‌ای صرف نبوده است، بلکه او امنیت ملی کشور را به خطر انداخته بود و خصوصا در غائله سال ۹۶ وارد حریم‌های امنیتی شد، البته تنها هم نبوده و باید اجازه دهیم مسئولین اطلاعاتی و امنیتی در فضای مناسب این اطلاعات را کشف و اعلام کنند.

دستگیری مدیر آمدنیوز به بهبود فضای مجازی کمک می‌کند

عباس عبدی نیز در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت:

۱- دستگیری مدیر آمدنیوز نه‌تنها یک اتفاق خوب است بلکه می‌تواند و ظرفیت آن را دارد که به بهبود فضای مجازی کمک کند. هر چند ظرفیت‌های دیگری نیز دارد از جمله این که به درک نادرست از مشکلات این فضا منجر شود. به عبارت دیگر غرق شدن در دستیابی به این موفقیت می‌تواند موجب بی‌توجهی به ریشه اصلی شکل‌گیری چنین رسانه‌های تخریبی شود و اگر به این ریشه‌ها بی‌توجهی شود دیر یا زود با آمدنیوزهای گوناگون مواجه خواهیم شد و هنوز هم هستیم. شکل‌گیری چنین ضد رسانه‌هایی را نمی‌توان فقط به توطئه خارجی‌ها تقلیل داد. هر چند و به طور قطع بیگانگان آنها را حمایت می‌کنند، همچنان که هر کشوری سعی می‌کند از مخالفان کشورهای دشمن یا رقیب خود حمایت کند.

شکل‌گیری این ضد رسانه‌ها محصول و نتیجه یک خلأ و یک نیاز است؛ خلأ اعتبار رسانه‌های رسمی و نیاز به دانستن اخبار و اطلاعات. ترکیب این دو عامل موجب شکل‌گیری عرضه و تولید فیک‌نیوزها می‌شود. تا هنگامی که این نیاز در داخل کشور و از طریق رسانه‌های رسمی تامین نشود، شاهد شکل‌گیری چنین پدیده‌هایی خواهیم بود. این که یک نفر بدون هیچ‌ گونه تخصص و تعهد حرفه‌ای و رسانه‌ای بتواند کانالی با بیش از یک میلیون بازدیدکننده ایجاد کند، بیش از آن که معرف توانایی او باشد، نشانه ضعف مفرط نهاد رسانه رسمی در داخل کشور است که به این سرعت میدان را در رقابت با چنین ضد رسانه‌ای واگذار می‌کند.

دستگیری زم پس از زدن پهپاد آمریکا، موفقیت‌های ایران را کامل کرد - 10

۲- در یک ویدیو از فرد دستگیر ‌شده دیدم که به‌راحتی خود را مدافع آزادی، دموکراسی و پیشرفت و حتی صدای منحصربه‌فرد این مقولات معرفی می‌کرد. مساله ما پرداختن به ادعای مبتذل مذکور نیست. مساله فضای مخالفان نظام است که کسی با چنین سابقه‌ای و رفتاری می‌تواند خود را منادی چنین ارزش‌ها و اهدافی معرفی کند. خیلی صریح و روشن باید تاکید کرد که هیچ‌گونه آزادی، دموکراسی و پیشرفت در جریان‌هایی که حیات آنان در امنیتی بودن فضا است، وجود ندارد.

کسانی که می‌کوشند در زمین و فضای امنیتی و غیر شفاف خود را پنهان کنند، خطرناک‌ترین عناصر برای هر گونه تحول مثبتی هستند. کسانی که بی‌هیچ دلیل و منطقی از فضای سیاسی داخل کشور بریده و به دیگران پناه می‌برند، هیچ کمکی به فرآیند تحول مثبت سیاسی نمی‌کنند. هر اقدامی که مبتنی بر فعالیت‌های امنیتی و غیر شفاف و غیر قانونی باشد، دیر یا زود دچار مشکل می‌شود. بهترین فرزندان این کشور که چریک شدند و با حداکثر ایثار و از جان‌گذشتگی وارد فعالیت چریکی شدند، نتیجه اقدامات‌شان را دیدند که جز پشیمانی چیز دیگری نبود. وای به آینده و نتیجه رفتاری کسانی که جز برای شهرت و کسب پول وارد این ماجراجویی‌ها نشده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

دستگیری «روح‌الله زم» زنگ خطری برای ضدانقلاب و جریان‌های نفوذی است

فارسخبرگزاری فارس
دستگیری «روح‌الله زم» زنگ خطری برای ضدانقلاب و جریان‌های نفوذی است
دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ضمن تقدیر از نیروهای سپاه برای دستگیری سرشبکه سایت ضد انقلاب «آمد نیوز» گفت: دستگیری «روح‌الله زم» زنگ خطری برای ضد انقلاب و جریان‌های نفوذی در بدنه نظام است.

رضا قلعه نوی دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به دستگیری روح الله زم توسط نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: همزمان با ایام حماسه اربیعین حسینی، پاسداران انقلاب اسلامی با درس آموزی از حماسه حسینی و اقتدا به رهبر و مولای خویش، ایثار، فداکاری و جانفشانی برای حفظ دستاوردها و اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به عنوان خواسته و آرمان اصلی خود قرار داده و چونان دژی نفوذ ناپذیر، پاسدار حریم اسلام و انقلاب اسلامی بوده و پرچم عزت و پیشرفت ملت را به دوش گرفته‌اند.

وی افزود: رشادت‌های سربازان و پاسداران انقلاب اسلامی عزیز ایران اسلامی هر روز بر پیکره دشمنان قسم خورده این ملت رعشه انداخته و خط و نشانی نو برای آن‌ها می‌کشند.

قلعه نوی تصریح کرد: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ خبر دستگیری روح الله زم سرشبکه آمد نیوز تبدیل به سر تیتر اخبار شد.

روح الله زم که تا قبل از دستگیری در رسانه‌های معاند عربی-صهیونیستی به فعالیت علیه نظام جمهوری اسلامی مشغول و توسط دولت فرانسه تمهیدات امنیتی برای وی در نظر گرفته شده بود به دام نیروهای مقتدر ایران افتاد.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: آنچه که این اتفاق را پیچیده می‌کند عملیات اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که زم را در پای میز محکمه جمهوری اسلامی ایران قرار داد تا نسبت به گذشته خود پاسخگو باشد.

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: و جالب اینکه فیلم اعتراف روح الله زم که مستانه به تبلیغ علیه نظام می‌پرداخت و خود را رهبر اپوزیسیون نظام معرفی می‌کرد به صورت کاملا غیره منتظره و در حیرت شبکه‌های خبری معاند، از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود.

وی ادامه داد: بازداشت زم زنگ خطری برای سلطنت طلبان و جریان‌های نفوذی در بدنه نظام است و باید جریان‌ها و اشخاص بدانند تا زمانی که فرزندان خمینی در پیراهن پاسداری در این سرزمین خدمت می‌کنند امثال زم‌ها نمی‌توانند به تحریک افکار عمومی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بپردازند. همانطور که در هشت سال دفاع مقدس در حراست و حفاظت از وطن و اسلام برادران پاسدارمان کم نگذاشته‌اند در دفاع از امنیت کشور در شرایط جنگ نرم نیز کوتاهی نمی‌نمایند.

قلعه نوی در پایان ضمن قدردانی از زحمات نیروهای سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مردم ما بیش از گذشته منتظر شنیدن اخبار خوشحال کننده دیگری از ضربه به شبکه‌های معاندین خارجی و مفسدین اقتصادی داخل کشور هستند و باید در نظر داشت که روند بازجویی و اطلاعاتی که از این مهره محوری جریان اپوزیسیون خارج نشین بدست خواهد آمد ضمن حراست باید بدون توجه به جایگاه افراد نفوذی و بازی‌های سیاسی برخورد و قانون اجرا گردد.

خواندن خبر در سایت منبع

ادعای روزنامه فیگارو درباره بازداشت روح‌الله زم در نجف

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
ادعای روزنامه فیگارو درباره بازداشت روح‌الله زم در نجف
روزنامه فیگارو مدعی شد که روح‌الله زم در نجف دستگیر و به ایران منتقل شده است.

اعتمادآنلاین|روزنامه فیگارو مدعی شد که روح‌الله زم احتمالا در شهر نجف دستگیر و به ایران منتقل شده است.

این روزنامه تاکید کرد که احتمالا زن جوانی در پاریس زم را برای سفر به عراق جهت دیدار با آیت‌الله سیستانی ترغیب کرده و فرانسه با عدم جلوگیری از این سفر، بازداشت او را تسهیل کرده است.

به نوشته این روزنامه، وزارت کشور فرانسه «مسافرت زم به عراق» را تایید کرده است.

برخی رسانه‌های خارجی هم مطالبی را به نقل‌از مهسا رازانی همسر روح الله زم در خصوص چگونگی خروج وی از فرانسه و مقصد او منتشر کردند که باور آن بسیار سخت است.

در خبرهای منتشر شده از قول همسر روح‌الله زم گفته شده که او عصر جمعه ۱۹مهر با پرواز «رویال جوردنین» از پاریس به مقصد بغداد پرواز کرده و با توقفی کوتاه در امان در بامداد شنبه ۲۰ مهرماه وارد پایتخت بغداد شده است.

او توقف کوتاهی در امان، پایتخت اردن، داشت و بامداد شنبه ۲۰ مهر به بغداد رسید. ۲۴ساعت نخست ورود به بغداد، ما خبری از او نداشتیم و به تماس‌های زیاد من پاسخ نداد.

وی همچنین اعلام کرد: روح الله زم در بامداد روز یکشنبه در تماس تلفنی یک‌ دقیقه‌ای با لحن و ادبیاتی غیرمعمول از سلامتی‌اش خبر داد و دوباره از او بی‌خبر شدیم.

اگرچه هنوز مقام‌های رسمی کشورمان اطلاعات مربوط به نحوه دستگیری روح الله زم را منتشر نکرده‌اند لیکن غیر قابل باورترین گزینه‌ای که می‌توان در مورد دستگیری این فرد مدنظر قرار داد سفر او به عراق برای ملاقات با آیت الله سیستانی و یا هر فعالیت مشابه دیگر است.

به نظر می‌رسد سرویس اطلاعاتی فرانسه که مستقیما حفاظت از روح الله زم را برعهده داشته با تحت فشار گذاشتن خانواده زم و انجام عملیات فریب رسانه‌ای بدنبال ارسال سیگنال ‌های غلط برای دور کردن نگاه‌ها از پشت پرده‌های مرتبط با کشور فرانسه در این موضوع است.

منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

تکذیب ادعای دیدار روح‌الله زم با آیت الله سیستانی

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
تکذیب ادعای دیدار روح‌الله زم با آیت الله سیستانی
شفقنا نوشت: هر گونه دیدار حضرت آیت الله سیستانی و یا هر نوع ارتباط دفتر ایشان با روح الله زم تکذیب شد.

در پی طرح شایعات در فضای مجازی و برخی رسانه‌های رسمی مبنی بر احتمال دیدار روح الله زم با حضرت آیت الله سیستانی یک مقام مسئول در دفتر مرجعیت عالی شیعیان در نجف اشرف گفت: ادعای منتشر شده در بعضی از رسانه‌ها مبنی بر حضور روح الله زم در دفتر حضرت آیت الله سیستانی و دیدار معظم له با وی کاملا دروغ وبی اساس است، نامبرده هیچگاه ارتباطی مستقیم ویا غیر مستقیم با این دفتر نداشته وکسی درخواست ملاقات برای او ننموده و از آمدن ویا نیامدنش به عراق نیز هیچگونه اطلاعی نداریم.

خواندن خبر در سایت منبع

ادعاهای همسر روح‌الله زم: او به بغداد سفر کرده بود و به تماس‌هایم پاسخ نمی‌داد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
ادعاهای همسر روح‌الله زم: او به بغداد سفر کرده بود و به تماس‌هایم پاسخ نمی‌داد
نور نیوز نوشت: برخی رسانه های خارجی مطالبی را به نقل‌ از مهسا رازانی «همسر روح الله زم» در خصوص چگونگی خروج وی از فرانسه و مقصد وی منتشر کردند که باور آن بسیار سخت است.

در خبرهای منتشر شده از قول همسر روح‌الله زم گفته شده که او عصر جمعه ۱۹مهر با پرواز «رویال جوردنین» از پاریس به مقصد بغداد پرواز کرده و با توقفی کوتاه در امان در بامداد شنبه ۲۰ مهرماه وارد پایتخت بغداد شده است.

وی توقف کوتاهی در امان، پایتخت اردن، داشت و بامداد شنبه ۲۰ مهر به بغداد رسید. ۲۴ساعت نخست ورود به بغداد، ما خبری از او نداشتیم و به تماس‌های زیاد من پاسخ نداد.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: روح الله زم در بامداد روز یکشنبه در تماس تلفنی یک‌ دقیقه‌ای با لحن و ادبیاتی غیرمعمول از سلامتی‌اش خبر داد و دوباره از او بی‌خبر شدیم.

روزنامه لوفیگارو چاپ پاریس هم از قول «منابعی» جزئیاتی از نحوه دستگیری روح الله زم سرشبکه جریان معاند امد نیوز منتشر کرده‌ است.

به ادعای این نشریه، ایران یک فرد جوان را برای دیدار با روح الله زم به پاریس، محل اقامت او، اعزام کرده است.

این فرد، زم را متقاعد می‌کند تا برای دیدار با آیت الله سیستانی به نجف عراق سفر کند و پس از ورود به نجف در دام نیروهای امنیتی ایران افتاده، دستگیر و به داخل کشور منتقل می‌شود.

اگرچه هنوز مقامات رسمی کشورمان اطلاعات مربوط به نحوه دستگیری روح الله زم را منتشر نکرده اند لیکن غیر قابل باورترین گزینه ای که می توان در مورد دستگیری این فرد مدنظر قرار،سفر او به عراق برای ملاقات با ایت الله سیستانی و یا هرفعالیت مشابه دیگر است.

به نظر می‌رسد سرویس اطلاعاتی فرانسه که مستقیما حفاظت از روح الله زم را برعهده داشته با تحت فشار گذاشتن خانواده زم و انجام عملیات فریب رسانه‌ای بدنبال ارسال سیگنالهای غلط برای دور کردن نگاه‌ها از پشت پرده‌های مرتبط با کشور فرانسه در این موضوع است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها