تجمع دانشجویان علم و صنعت در اعتراض به مسمومیت غذای سلف سرویس دانشگاه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

تجمع دانشجویان علم و صنعت در اعتراض به مسمومیت غذای سلف سرویس دانشگاه

توضیحات اورژانس درباره مسمومیت غذایی ۷۰ دانشجوی دانشگاه علم و صنعت

ایلناخبرگزاری ایلنا
توضیحات اورژانس درباره مسمومیت غذایی ۷۰ دانشجوی دانشگاه علم و صنعت
رییس اورژانس تهران درباره مسمومیت غذایی ۷۰ دانشجوی دانشگاه علم و صنعت توضیحاتی ارائه کرد.

توضیحات اورژانس درباره مسمومیت غذایی ۷۰ دانشجوی دانشگاه علم و صنعت - 1

پیمان صابریان (رییس اورژانس تهران) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: روز گذشته مسمومیت تعدادی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت به سامانه اورژانس تهران اطلاع داده شد.

وی ادامه داد: بلافاصله سه دستگاه آمبولانس، یک دستگاه موتورلانس و دو دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شد.

رییس اورژانس تهران خاطرنشان کرد: ۷۰ نفر از دانشجویان دچار مسمومیت غذایی شده بودند که ۱۰ نفر به بیمارستان امام حسین (ع) و یک نفر به بیمارستان طالقانی منتقل شدند و ۵۹ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

صابریان تصریح کرد: در حال حاضر نیز دو دستگاه آمبولانس در محل حادثه حضور دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

مسمومیت ۷۰ دانشجوی دانشگاه علم و صنعت

ایلناخبرگزاری ایلنا
مسمومیت ۷۰ دانشجوی دانشگاه علم و صنعت
روز گذشته ۶۰ نفر از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت مسموم شدند که شب گذشته ۱۰ نفر دیگر به این آمار اضافه شد.

مسمومیت ۷۰ دانشجوی دانشگاه علم و صنعت - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیرو خبر مسمومیت تعدادی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت، شب گذشته جمعی از دانشجویان خوابگاهی در اعتراض به بی‌کیفیت بودن غذا و مسمومیت تعدادی از دانشجویان مقابل ساختمان ریاست دانشگاه، حیاط دانشگاه، سلف و … دست به تجمع زدند، این در حالی است که مدیر کل روابط عمومی دانشگاه علم و صنعت خبر مسمومیت دانشجویان را رد کرده و دیگر مقامات دانشگاه نیز پاسخگو نیستند.

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اعلام کرد: روز گذشته ۶۰ نفر مسموم شدند که شب گذشته ۱۰ نفر دیگر به این آمار اضافه شدند. حدود ۱۰ نفر از دانشجویان به بیمارستان امام حسین (ع) و یک نفر دیگر به بیمارستان طالقانی منتقل شدند. همچنین سه دستگاه آمبولانس، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک دستگاه موتورلانس به محل دانشگاه اعزام شده‌اند.

مسمومیت ۷۰ دانشجوی دانشگاه علم و صنعت - 5

معید مهدیان (دبیر شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره مسمومیت برخی از دانشجویان این دانشگاه گفت: دوشنبه ساعت ۱۲ شب عده‌ای از دانشجویان دچار مسموم غذایی شده و تا صبح مشخص شد؛ تعداد آنها بیشترهم شده است. برخی از آنها حالشان نامساعد بود و تا ۳۹ درجه تب داشتند.

وی ادامه داد: برخی از دانشجویان به بیمارستان الغدیر رفتند و برخی دیگر نیز به درمانگاه‌های دیگر مراجعه کرده‌اند. یکی دیگر از دانشجویان که به درمانگاه مراجعه کرده بود، پزشک تشخیص عفونت روده داده است. بیماری اغلب دانشجویان نیر عفونت روده تشخیص داده شده است.

مهدیان گفت: صبح روز گذشته با توجه به نامساعد بودن حال برخی از دانشجویان اورژانس نیز به خوابگاه دانشگاه علم و صنعت آمد.

مسمومیت ۷۰ دانشجوی دانشگاه علم و صنعت - 10

گفتنی است؛ پیگیری‌های خبرنگار ایلنا از دانشگاه علم و صنعت تا این لحظه به علت عدم پاسخگویی مسئولان این دانشگاه بی‌نتیجه مانده است.

خواندن خبر در سایت منبع

حجازی: هیچ یک از دانشجویان علم و صنعت مسموم نشده‌اند

فارسخبرگزاری فارس
حجازی: هیچ یک از دانشجویان علم و صنعت مسموم نشده‌اند
مدیر روابط عمومی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: هیچ کدام از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت دچار بیماری یا مسمومیت نشده‌اند.

سید جواد حجازی مدیر روابط عمومی دانشگاه علم و صنعت ایران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس درباره مسمومیت غذایی ۶۰ دانشجوی این دانشگاه گفت: رسانه‌هایی که این خبر را منتشر کرده‌اند اعلام کنند دانشجویان این دانشگاه اگر دچار مسمومیت شده‌اند در کدام درمانگاه یا بیمارستان بستری هستند.

حجازی ادامه داد: در حال حاضر دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران در سلامت کامل به سر می‌برند و هیچ کدام دچار بیماری یا مسمومیت نشده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فارسفارس21 ساعت قبل
در شرایطی که بعد از برخی اعتراضات و ایجاد انسدادهای ترافیکی عصر و شب گذشته در تهران، صبح امروز شرایط در پایتخت به حالت کاملا عادی بازگشته، خدمات نقشه گوگل کماکان کل تهران را در وضعیت قفل شده نمایش می‌دهد. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، کاربرانی که از طریق اپلیکیشن همراه گوگل مپس یا از طریق سایت اینترنتی آن به نشانی maps. google. com نقشه تهران را مشاهده می‌کنند، شاهد هستند که تقریبا بر روی تمامی خیابان‌ها و بزرگراه‌های شهر تهران، علامتی مشابه با علامت ورود ممنوع اضافه شده که به معنای انسداد کامل ترافیکی است. شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌های فناوری مشهور در آمریکا بارها و بارها با دروغ پردازی، انتشار اخبار جعلی یا ارائه خدمات فنی ویژه به معترضان، همدستی خود با کاخ سفید، رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی را اثبات کرده‌اند. این بار بعد از گذشت ده سال گوگل به کمک دیگر شرکت‌های فناوری آمریکایی آمده تا ضدیت خود با ایران را یک بار دیگر به اثبات برساند. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
آقای حمید شاه آبادی ادامه داد: همه همکاران در رادیو تلاش می‌کنند، اما آن‌ها که کار طنز می‌سازند سختی بیشتری تحمل می‌کنند. هنرمندان رادیو همیشه به فکر مردم هستند تا غمی از غم‌های مردم بزدایند و مشکلی از مردم را رفع کنند. معاون صدا افزود: نسلی از پیشکسوتان رادیو را ترک می‌کند و این برای اصحاب رادیو سخت است. در این مراسم تعدادی از هنرمندان رادیو نیز در خصوص مرحوم عبدی سخنرانی کردند. مرحوم رضا عبدی، که ایفای نقش او در شخصیت «آمیزعبدالطمع» برای بسیاری از علاقه‌مندان رادیو شناخته شده بود، به دلیل کهولت سن و بیماری ۲۳ آبان ماه درگذشت.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی؛ خانم فریبا فرزام، مدیر مرکز اسناد و کتابخانه مرکزی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی درباره این نمایشگاه گفت: «در این نمایشگاه کتاب‌های تازه‌ای که در طول سال ۹۸ در کتابخانه میراث‌فرهنگی گردآوری شده را به نمایش گذاشته‌ایم. این آثار از طریق خرید از نمایشگاه‌های بین‌المللی و اهدا به این کتابخانه گردآوری شده‌اند.» او افزود: «این کتاب‌ها به صورت دو مجموعه فارسی و غیرفارسی هستند و زبان بسیاری از آن‌ها روسی است. بخش عمده‌ای از این مجموعه را کتابخانه تخصصی وزارت امور خارجه به پژوهشگاه اهدا کرده است.» مدیر مرکز اسناد و کتابخانه مرکزی پژوهشگاه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: «نمایشگاه تازه‌های آثار کتابخانه پژوهشگاه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای پژوهشگران این حوزه و آشنایی آن‌ها با تازه‌های نشر در این حوزه می‌تواند بسیار مفید باشد.» نمایشگاه تازه‌های آثار کتابخانه پژوهشگاه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به مناسبت هفته کتاب از امروز ۲۶ آبان تا چهارشنبه ۲۹ آبان میزبان علاقه‌مندان است.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای احد وظیفه درخصوص ارزیابی‌ها از بارش‌های اخیر در سراسر کشور افزود: با اینکه تنها دو ماه از سال آبی گذشته است، بارش‌های چند روزه در حد مناسبی بوده، اما در مقایسه با سال گذشته میزان آن کمتر است. وی ضمن تاکید بر اینکه در خصوص بارش‌ها نسبت به نرمال سالانه عقب ماندگی وجود ندارد، گفت: پیش بینی می‌شود در دو روز آینده که بارش‌ها در جنوب، مرکز و شرق کشور تداوم می‌یابد، کمبود بارش‌ها تا حدی جبران شود. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی اضافه کرد: بارش‌های کردستان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، کرمانشاه و ایلام نسبت به میانگین پایین‌تر است. وی وضعیت بارش‌های دو ماه گذشته سیستان و بلوچستان را در وضعیت مناسب‌تری نسبت به استان‌های غرب و شمال‌غرب کشور عنوان کرد و گفت: در سیستان و بلوچستان بویژه به دلیل خشکسالی‌های ممتد، فشار فراوانی به منابع آب‌های زیرزمینی آمده است و هم اکنون سطح آب چاه‌ها پایین است که می‌تواند شرایط نامطلوب را ادامه بدهد. وظیفه تاکید کرد: با یک سال باران خوب نباید انتظار داشته باشیم تا تمام آب‌هایی که طی سالیان گذشته به دلیل برداشت بی‌رویه مصرف شد، جبران شود. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در بخشی از ارزیابی‌ها، وضعیت استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان و فارس را نامطلوب برشمرد و گفت: از سال آبی، دو ماه گذشته با این حال به نظر می‌رسد که طی ماه‌های آینده به ویژه دی ماه به بعد در جنوب غرب کشور بارش‌ها کمتر از حد نرمال شود.

مرکز نوآوری کسب و کار

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، شکرالله حسن بیگی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان پردیس به اولویت به کارگیری معلمان بومی در آموزش و پرورش شهرستان پردیس به شرط داشتن شرایط لازم و کسب امتیاز کافی در آزمون متمرکز اشاره کرد و گفت: شورای آموزش و پرورش محلی برای تصمیم گیری پیرامون مسائل تربیتی و فرهنگی شهرستان است. وی ادامه داد: افزایش ناگهانی و پرشمار جمعیت در پردیس به گونه‌ای است که به جای پرداختن به مسائل زیربنایی، تربیتی و فرهنگی در آموزش و پرورش باید، به دنبال رفع مشکل کمبود کلاس درس، معلم و تامین تجهیزات آموزشی باشیم. معاون سیاسی واجتماعی استاندار تهران بیان کرد: تعویق پرداخت حق سرویس همکاران فرهنگی، کمبود فضای آموزشی و تردد معلمان از سایر نقاط به شهرستان مشکلاتی را برای آموزش و پرورش ایجاد کرده است و اگر همه مسئولان با پیگیری مصوبات به وظایف خود عمل کنند، بخشی از مشکلات آموزش و پرورش این شهرستان برطرف می‌شود. حسن‌بیگی تاکید کرد: برخی معلمان از غرب تهران به پردیس می‌آیند و با وجود خستگی راه ناشی از ترافیک و همچنین دغدغه مالی به دانش آموزان درس می‌دهند، از این رو به کارگیری معلمان بومی که شرایط لازم را داشته باشند و امتیاز کافی را در آزمون متمرکز کسب کرده باشند در اولویت شهرستان پردیس قرار دارد. وی در مورد سرویس معلمان گفت: آموزش و پرورش الزامی برای تامین سرویس معلمان ندارد ولی در چند سال گذشته این مورد به یک رویه تبدیل شده اما با توجه به وضعیت فرهنگی باید در این مسیر به آموزش و پرورش کمک شود. معاون سیاسی واجتماعی استاندار تهران گفت: در مدارس برخی کشورها، اقدامات فرهنگی قبل از ورود دانش آموز به مدرسه آغاز می‌شود و در زمان فارغ‌التحصیلی علاوه بر آموزش دروس، حرفه آموزی و آموزه‌های اخلاقی مانند احترام به خانواده نیز در میان دانش آموزان فراگیر است اما دانش آموزان ما با وجود آموزه‌های دینی بسیار پرمحتوا پس از فارغ التحصیلی نیاز به کمک و برنامه ریزی دارند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری20 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری20 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مخالفت برخی پرسنل پروازی با بازگشت بوئینگ ۷۳۷ مکس

صدا و سیما33 دقیقه قبل

پازل فراموش شده سهمیه بندی بنزین/ توسعه حمل و نقل عمومی ضرورت دارد؟

خبرآنلاین37 دقیقه قبل

مسجدجامعی: باید زمینه آداب گفت‌وگو در شهر را فراهم کنیم

ایسنا49 دقیقه قبل

شیوه برخورد با فتنه از نگاه قرآن

مشرق‌نیوز53 دقیقه قبل

مشکلات فرهنگی مقابله با ابولا در کنگو

صدا و سیما54 دقیقه قبل

گالوپ: ترامپ بی شخصیت‌ترین نامزد انتخابات آمریکا

الف56 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

1 روز قبلاقتصاد آنلاین1

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1