آمار تورم رقم بالایی نشان می‌دهد،‌ اما نه به اندازه حس مردم از گرانی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

آمار تورم رقم بالایی نشان می‌دهد،‌ اما نه به اندازه حس مردم از گرانی

واقعی سازی حامل‌های انرژی باید پلکانی انجام شود؛ قیمت سوخت از تورم عقب است

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
واقعی سازی حامل‌های انرژی باید پلکانی انجام شود؛ قیمت سوخت از تورم عقب است
خبرگزاری میزان- کارشناس حوزه انرژی گفت: ثابت نگه داشتن قیمت سوخت به صورت غیر واقعی باعث فاصله گرفتن قیمت سوخت از نرخ تورم در کشور شده است. تاریخ انتشار: 11:22 - 24 مهر 1398 - کد خبر: ۵۵۹۱۴۶
واقعی سازی حامل‌های انرژی باید پلکانی انجام شود؛ قیمت سوخت از تورم عقب است - 0

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادخبرگزاری میزان، بحث واقعی سازی قیمت حامل‌های انرژی از گذشته در کشور مطرح شده و نحوه پرداخت یارانه به صورت نقدی محل اختلاف بسیاری از کارشناسان شده است.

بسیاری از کارشناسان ورود دولت به اقتصاد از طریق ارائه سوبسید را راحل مناسبی برای پویایی اقتصاد نمی‌دانند و بر نقش قانون گذاری و ارائه رویکرد‌های اقتصادی تاکید می‌کنند.

با توجه به محدودیت‌های بین المللی و کاهش درآمد‌های نفتی به نطر می‌رسد اقتصاد کشور نیازمند به جراحی باشد تا میان هزینه‌های جاری و یارانه‌ها یک تعادل مناسب ایجاد شود.

در این باره گفتگویی انجام دادیم با سید محمد حسینی کارشناس حوزه انرژی که در ادامه می‌خوانید.

میزان: حذف یارانه انرژی و واقعی ساز قیمت آن در کشور از گذشته و طی برنامه‌های پنجم و ششم توسعه مطرح بوده است، اما تا کنون به صورت کامل اجرا نشده است، دلیل عدم اجرای آن چیست؟

حسینی:بحث حذف یارانه حامل‌های انرژی بحث پیچیده و گسترده‌ای که اثرگذاری گسترده‌ای بر تمام جوانب زندگی روزمره مردم دارد و وارد شدن و عدم ورود می‌تواند به این موضوع می‌تواند فشار مضاعفی بر اقتصاد کشور وارد کتد.

به طور کلی اقتصاد کشور سرشار از سوبسید و حمایت است و بسیاری از خدمات دولتی با یارانه به دست مردم می‌رسد، حذف آنی سوبسید و به صفر رساندن آن عملیاتی نیست خصوصا حامل‌های انرژی که تاثیر گسترده‌ای در حمل نقل‌های شهری و بین شهری دارد.

از سوی دیگر نیروگاه‌های تولید برق نیز بخشی از دریافت کنندگان سوبسید دولتی هستند که کاهش یارانه می‌تواند به قبوض آب و برق مردم نیز سرایت کند به نظر می‌رسد حذف یارانه‌ها در کشور باید پلکانی و گام به گام انجام شود تا اثرات منفی آن بر اقتصادی کاهش یابد.

میزان: قیمت بنزنی در کشور طی سالیان گذشته نسبت به نرخ تورم ثابت مانده و این ثبات مصنوعی قیمت کار را برای واقعی سازی سوخت دشوار کرده است، ارزانی قیمت بنزین چه هزینه‌های را به کشور تحمیل کرده است؟

حسینی:سیاست دولت برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین طی سال‌های گذشته، باعث فاصله زیادی قیمت بنزین با تورم شده است به طوری که قیمت ۱ لیتر بنزین با ۱ لیتر آب معدنی برابری می‌کند، این ثبات غیر واقعی قیمت سوخت در پیش از تحریم‌ها با وجود بلعیدن منابع دولت فشار چندانی را به خزانه وارد نمی‌کرد، اما با افزایش محدودیت‌های بین المللی و کسری بودجه دولت، مشکلات فراوانی برای تامین یارانه مورد نیاز بوجود آمد.

از طرف دیگر ثبات چندسال قیمت بنزین کار دولت را برای افزایش ناگهانی سوخت سخت کرد، این جا ماندن بنزین از قیمت واقعی خود افزایش مصرف و بالارفتن آلودگی‌های محیط زیست را به همراه داشته است.

همین ثبات قیمت سوخت در ارز هم مشکلاتی داشته است، سرکوب قیمت ارز و پس از آن جهش یکباره قیمت آن ضربه سنگینی به اقتصاد کشور وارد کرد، ما باید ضمن درس گرفتن از بازار ارز، از افزایش ضربتی قیمت سوخت جلوگیری کنیم و برای واقعی سازی حامل‌های انرژی بازه زمانی چند ساله‌ای در نظر بگیریم.

میزان: آیا می‌توان گفت قاچاق سوخت به کشور‌های همسایه نیز نشات گرفته از قیمت پایین سوخت در کشور است؟

حسینی:قیمت پایین سوخت یکی از عوامل قاچاق آن است، با بررسی قیمت سوخت در کشور‌های همسایه می‌تواند پی برد که ما صاحب ارزان‌ترین سوخت در منطقه هستیم، این تفاوت قیمت بسیاری را به فکر سودجویی انداخته است به طوری که شاهد قاچاق سوخت از طریق لوله کشی به کشور‌های همسایه هستیم. اما برای جلوگیری از افزایش قاچاق سوخت نمی‌توان تنها به افزایش قیمت انرژی اکتفا کرد.

میزان: تجربه کشور‌های پیشرفته در مدیریت مصرف سوخت چگونه بوده است؟

حسینی: نحوه مدیریت مصرف سوخت در ایران بسیار متفاوت از الگوی کشور‌های پیشرفته است، به طوری که در کشور‌های پیشرفته برای کاهش مصرف و آلایندگی‌های زیست محیط اتومبیل را با شرایط عالی و کیفیت مناسب به دست مصرف کننده می‌رساند تا مردم همیشه با سوار شدن بر خودرو‌های نو که منطبق بر استادر‌های روز است، میزان مصرف و آلایندگی کمتری را به همراه داشته باشد، اما سوخت ارائه شده را با نرخ واقعی به مردم ارائه می‌دهند تا مردم برای کاهش هزینه‌ها میزان استفاده از خودرو را مدیریت کند.

این مدل در ایران دقیقا وارونه است، خودرو در کشور با قیمت گزافی به دست مردم می‌رسد و بسیاری از خودرو‌ها عمر مفیدشان به پایان رسیده است، اما به دلیل قیمت بالا تعویض خودرو به سختی انجام می‌شود، از سوی دیگر سوخت برای همین ناوگان فرسوده با قیمت نازلی انجام می‌شود که درصد بالایی از آن اتلاف می‌شود این سیاست با کاهش مصرف همخوانی ندارد.

زمانی که قیمت نفت بشکه‌ای دو دلار بود، تولیدکنندگان خودرو در کشور آمریکا اقدام به تولید اتومبیل‌هایی با مصرف سوخت بالا کردند، پس از افزای قیمت سوخت بسیاری از صنعت گران در این کشور به دنبال طراحی خودرو با سوخت پایین کردند.

این کاهش بازدهی تنها محدود به سیستم حمل و تقل کشور نمی‌شود، در بسیاری از واحد‌های صنعتی و نیروگاهی تولید برق با اتلاف انرژی مواجه هستیم که عمده آن به دلیل قیمت پایین آن است، به طور مثال نیروگاه‌های گازی تولید برق در کشور بازدهی کمتر از ۳۰ درصد دارند و ۷۰ درصد گاز دریافتی هدر می‌رود و حتی همین ۳۰ درصد انرژی برق نیز بخشی از آن در سیستم توزیع برق هدر می‌رود و زمانی که به مصرف کننده می‌رسد باز هم بدون رعایت الگوی مصرف شاهد اتلاف برق به دست مشترکان هستیم که این چرخه هدر رفت انرژی به قیمت پایین گاز ارائه شده به نیروگاه‌های تولید برق باز می‌گردد.

میزان: ارائه سوبسید به شکل نقدی همواره مخالفان و موافقانی داشته است، به نظر شما نحوه توزیع بهینه یارانه چگونه است؟

حسینی: پرداخت یارانه به شکل نقدی از پایه غلط است و باعث ایجاد انتظارنسبت به دریافت ماهانه مبلغی از سوی دولت به مردم می‌کند؛ این روحیه می‌تواند بار روانی سنگینی به جامعه تحمیل کند و باعث می‌شود دولت برای قطع یارانه نقدی با احتیاط قدم بردارد.

منابع حاصله از یارانه می‌تواند در افزایش ناوگان خدمات حمل و نقل عمومی افزایش خطوط مترو و اتوبوس‌های شرکت عمومی هزینه شود که هم کاهش سوخت منجر شود و هم از آلایندگی محیط زیست بکاهد.

یارانه و سوبسید باید به شکل ارائه خدمات بیمه سلامت و بیمه بیکاری باشد و تنها با شناسایی دهک‌های پایین جامعه نسبت به پرداخت یارانه به شکل نقدی اقدام کند تا ضمن بالا بردن توان اقتصادی دهک‌های پایین به توزیع عادلانه یارانه منجر شود.

میزان: نقش کارت سوخت در توزیع عادلانه یارانه را چگونه ارزیابی می‌کند؟

حسینی: در سال‌های گذشته دولت برای ایجاد زیر ساخت‌های مورد نیاز در جایگاه‌های سوخت هزینه‌های هنگفتی کرده است و البته تاثیرات آن را مدیریت مصرف و کاهش سوخت قاچاق دیده است.

استفاده از کارت سوخت باید بعد از دولت دهم نیز تدوام می‌یافت، قطع این برنامه هزینه‌های سنگینی را به کشور وارد کرد، با این حال یکی راه‌های مناسب برای مدیریت مصرف که زیرساخت آن در کشور وجود دارد، استفاده از کارت سوخت است.

تجربه استفاده از کارت سوخت در دوره اول نشان از مدیریت مصرف و جلوگیری از افزایش کاذب مصرف سوخت که عمدتا به کشور‌های همسایه قاچاق می‌شد، می‌تواند بار دیگر در کشور اجرا شود.

البته ذکر این نکته الزامی است که استفاده از کارت سوخت برای دراز مدت مناسب نیست، زیرا این کارت سوخت شائبه جیره بندی سوخت در کشور را تقویت می‌کند که از لحاظ با روانی و هزینه‌های اجتماعی چندان مناسب نیست و باید برای اینده در بازه زمانی چند ساله اقدام به واقعی سازی حامل‌های انرژی کنیم و پس از کارت سوخت برچیده شود.

میزان: آیا بخش خصوصی توانایی حضور در چرخه مدیریت مصرف انرژی را دارد؟

حسینی:بسیاری از اقدامات در چرخه توزیع سوخت بر دوش وزارت نفت است، در حالی که می‌توان با استفاده از بخش خصوصی به اقدامات خود شتاب دهد و شرایط را برای افزایش رقابت میان شرکت‌های خصوصی فراهم کند از سوی دیگر مردم توقع ارائه یارانه از سوی بخش خصوصی را ندارند و بیشتر به کیفیت خدمات توجه دارند درحالی که فعالیت‌های دولتی به دلیل سوبسیدی بودن هزینه‌های زیادی را به درآمد‌های دولتی وارد می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

مناطق جنوبی تهران پیشتاز تورم ملکی

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
مناطق جنوبی تهران پیشتاز تورم ملکی
روند رشد قیمت آپارتمان از آذرماه ۱۳۹۶ در مناطق شمال و شمال غرق تهران آغاز شد و به تدریج از نیمه دوم سال ۱۳۹۷ به مناطق جنوبی سرایت کرد. بر این اساس مناطق جنوبی که طی این مدت رشد کمتری نسبت به شمال پایتخت داشتند در ماه‌های اخیر پیشتاز تورم ملکی شده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در حال حاضر می‌توان با بودجه ۲۵۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان در محله‌هایی همچون یافت‌آباد، شادآباد، ولیعصر و خلیج فارس واقع در منطقه ۱۸ تهران آپارتمان خریداری کرد.

ارزان‌ترین قیمت‌ها در بازار مسکن به ترتیب متعلق به مناطق ۱۸، ۱۹، ۱۷، ۲۰، ۱۶، ۱۲ و ۱۵ شهر تهران است. میانگین قیمت مسکن این مناطق در شهریورماه امسال ۶٫۶ میلیون تومان بود که ارزان‌ترین قیمت‌ها به منطقه ۱۸ با میانگین ۵٫۶ میلیون تومان و گران‌ترین قیمت‌ها در این محدوده به منطقه ۱۵ با ۷٫۶ میلیون تومان تعلق داشت. به طور کلی آمار نشان می‌دهد در ۱۷منطقه از تهران قیمت‌ها پایین‌تر از میانگین کل و در ۵ منطقه شامل ۱، ۳، ۲، ۶ و ۵ قیمت‌ها بالاتر از متوسط شهر یعنی ۱۲ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان بر اساس شاخص دفتر اقتصاد مسکن است.

مناطق جنوبی تهران پیشتاز تورم ملکی - 4

منطقه ۱۸ ارزان‌ترین محدوده تهران

منطقه ۱۸ به عنوان ارزان‌ترین محدوده شهر تهران شامل محله‌های بهداشت، تولید دارو، خلیج فارس، رجایی، شادآباد، شهرک امام خمینی، صاحب‌الزمان، ولیعصر (عج) و یافت‌آباد است. قیمت آپارتمان نوساز در محله یافت‌آباد متری ۶ تا ۷ میلیون تومان و قیمت واحدهای ۵-۶ ساله در این محله ۵٫۵ تا ۶ میلیون تومان است. گشتی در دفاتر املاک نشان می‌دهد با بودجه کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان می‌توان در این محدوده خانه خرید.

در محله خلیج فارس نیز برای خرید آپارتمان به نقدینگی ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان نیاز دارید؛ هرچند مشاهدات حاکی از آن است که هنوز در این محله آن‌طور که باید و شاید در مقایسه با برخی دیگر از مناطق تهران که طی سه ماه اخیر روند کاهشی داشته‌اند قیمت‌ها پایین نیامده است. در این منطقه یک واحد ۵۳ متری ۱۰ ساله واقع در طبقه سوم با پارکینگ و انباری، بدون آسانسور به قیمت ۳۶۵ میلیون تومان فروخته می‌شود. یک آپارتمان ۵۲ متری ۶ سال ساخت فول امکانات با نورگیر مناسب نیز ۴۱۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

هم‌چنین در محله شادآباد میانگین قیمت آپارتمان‌های نوساز با توجه به موقعیت و شرایط بین ۷ تا ۹ میلیون تومان در هر متر مربع است. یک واحد ۵۷ متری ۷ ساله در طبقه چهارم با پارکینگ، انباری و آسانسور به مبلغ ۴۸۰ میلیون تومان در محله شادآباد فروخته می‌شود. آپارتمان ۱۰۵ متری نوساز با تراس، انباری، آسانسور و پارکینگ به مبلغ ۷۶۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

مناطق جنوبی تهران نرخ رشد بیشتری داشته‌اند

روند رشد قیمت آپارتمان از آذرماه ۱۳۹۶ در مناطق شمال و شمال غرق تهران آغاز شد و به تدریج از نیمه دوم سال ۱۳۹۷ به مناطق جنوبی سرایت کرد. بر این اساس مناطق جنوبی که طی این مدت رشد کمتری نسبت به شمال پایتخت داشتند در ماه‌های اخیر پیشتاز تورم ملکی شده‌اند. آمار نشان می‌دهد در شهریورماه امسال بالاترین میزان رشد قیمت نسبت به شهریور سال قبل به منطقه ۱۱ با ۸۹ درصد تعلق داشته و بعد از آن مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۲، ۱۵ و ۲۰ به ترتیب با رشد ۸۵، ۷۴، ۷۴، ۷۳ و ۷۱ درصد قرار داشتند. این در حالی است که متوسط افزایش قیمت مسکن شهر تهران در شهریورماه امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۷ درصد گزارش شده است.

مناطق جنوبی تهران پیشتاز تورم ملکی - 13

قیمت خانه‌های ۴۰ متری در تهران

شهریورماه امسال واحدهای کمتر از ۴۰ متر مربع با ۷۵ درصد رشد قیمت، بالاترین میزان تورم را در بازار مسکن شهر تهران داشته‌اند.

فشار تقاضا برای واحدهای کوچک متراژ که از افزایش شدید قیمت مسکن نشأت گرفته، نرخ تورم آپارتمان‌های کمتر از ۴۰ متر مربع را به سطح بالاتری نسبت به دیگر گروه‌های متراژی رساند؛ هرچند قیمت هر متر مربع این گروه از آپارتمان‌ها با توجه به منطقه قرارگیری آن که بیشتر در محدوده جنوب تهران است پایین‌تر از سایر واحدها است.

در شرایطی که میانگین قیمت مسکن شهر تهران در شهریورماه ۱۳۹۸ به ۱۲ میلیون و ۶۶۷ هزار تومان در هر متر مربع رسیده، جزئیات ارایه شده از معاملات نشان می‌دهد واحدهای با متراژ کمتر از ۴۰ متر بیشترین رشد قیمت را به میزان ۷۵٫۴ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل تجربه کرده‌اند. این در حالی است که میانگین رشد قیمت در شهر تهران نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۵۷ درصد گزارش شده است.

گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که آپارتمان‌های کمتر از ۴۰ متر مربع سهم چندانی از بازار را در اختیار ندارند اما نسبت به دیگر واحدها زودتر به فروش می‌رسند؛ چراکه افزایش بیش از ۲۰۰ درصدی قیمت مسکن در تهران طی دو سال اخیر، متقاضیان را به سمت واحدهای کوچک متراژ و البته قدیمی سوق داده است. مشاوران املاک می‌گویند در شرایطی که از دو ماه اخیر مالکان واحدهای بزرگ متراژ نرخ‌های پیشنهادی را بعضا تا ۳۰ درصد پایین آورده‌اند، کاهش قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های ۴۰ تا ۵۰ متر، اندک بوده و معمولا مالکان این واحدها کمتر تخفیف می‌دهند.

با وجودی که تعداد قراردادهای خرید و فروش در شهریورماه ۱۳۹۸ با ۲۷۸۷ فقره ۷۳ درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته کاهش داشته، حرکت طرف تقاضا به سمت واحدهای قدیمی و کوچک متراژ از نمایه‌های اصلی بازار مسکن در ماه‌های اخیر بوده است. رسیدن تعداد معاملات به کمتر از ۳۰۰۰ فقره در شرایطی که ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار واحد مسکونی در پایتخت وجود دارد به این معناست که معاملات تقریبا قفل شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

صندوق‌بین‌المللی پول: نرخ تورم ایران در سال ۲۰۱۹ به ۳۵٫۶ درصد رسید

فارسخبرگزاری فارس
صندوق‌بین‌المللی پول: نرخ تورم ایران در سال ۲۰۱۹ به ۳۵٫۶ درصد رسید
صندوق بین‌‌المللی پول در جدیدترین گزارش اعلام کرد نرخ تورم ایران در سال 2019 به 35.6 درصد افزایش یافته است.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، جدیدترین آمار صندوق بین‌المللی نشان می‌دهد نرخ تورم ایران در سال ۲۰۱۹ به ۳۵٫۶ درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، نرخ تورم ایران در سال ۲۰۱۸ میلادی ۳۰٫۴۸ درصد برآورد شده است.

رتبه ایران به لحاظ تورم در سال ۲۰۱۸، ششم، در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۶، بیست و دوم بوده است. در سال ۲۰۱۹ هم در جایگاه پنجم پرتورمترین کشورها قرار دارد.

هرچه رتبه در این گزارش بیشتر باشد نشان‌دهنده تورم کمتر است و پرتورمترین کشور در جایگاه نخست قرار دارد.

ونزوئلا با ۲۰۰ هزار درصد تورم در رتبه نخست قرار گرفته است، زامبیا با ۱۶۱٫۸ درصد و آرژانیتن با ۵۴٫۴ درصد در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند.

پس از آن سودان با ۵۰٫۴ درصد و ایران با ۳۵٫۶ درصد در جایگاه چهارم و پنچم قرار گرفته‌اند.

از دیگر کشورهای با تورم بالا می‌توان به مصر با ۱۳٫۸ درصد، سودان جنوبی با ۲۴٫۴ درصد، ترکیه با ۱۵٫۶ درصد، ترکمنستان با ۱۳٫۴ درصد، یمن و ازبکستان با ۱۴٫۷ درصد تورم اشاره کرد.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

چرا مردم آمار دولت درباره تورم را نمی‌پذیرند؟

همشهریخبرگزاری همشهری
چرا مردم آمار دولت درباره تورم را نمی‌پذیرند؟
همشهری آنلاین: اعلام نرخ تورم به خصوص در زمانی که با کاهش روبه‌روست بسیار در بین اظهارات مسئولان مشاهده می‌شود که البته با واکنش‌های متفاوت و معمولا منفی بین مردم همراه است و اعلام کاهش تورم را در زمانی که همچنان کالا و خدمات را با قیمت بالایی دریافت می‌کنند، نمی‌پذیرند.

ایسنا نوشت: با وجود افزایشی که نرخ تورم در حدود یکسال اخیر داشت، چند ماهی است که در شاخص نقطه به نقطه کاهش مشاهده می‌شود؛ روندی که بارها مورد تاکید مدیران دولتی قرار گرفته است و اخیرا هم رئیس جمهور در سخنرانی خود اعلام کرده تورم نقطه به نقطه از ۵۲ درصد به ۳۴ درصد کاهش یافته و پیش‌بینی بر این است که تا پایان سال به روند کاهشی خود ادامه دهد. وی البته به تورم ۱۲ ماهه نیز اشاره داشته که با روند کندتری حرکت خواهد کرد ولی در نهایت از تورم نقطه به نقطه تبعیت می‌کند.

برای بررسی آنچه که رئیس جمهور گفته نگاهی به آمارهای مرکز آمار ایران درباره تورم نشان می‌دهد که تورم که در سال ۹۲ روند رو به رشد داشت و به اوج رسیده بود که در ادامه روند رشد آن متوقف و در مسیر کاهشی قرار می‌گیرد تا اینکه در سال ۱۳۹۵ تک رقمی شد و دولت همواره از آن به عنوان یکی از بزرگترین دستاوردهای اقتصادی خود یاد کرده بود.

روند تورم تک‌رقمی ادامه داشت تا اینکه در سال گذشته و با توجه به شرایط خاصی که اقتصاد ایران به ویژه در حوزه بین‌الملل در آن قرار گرفت، آثار نوسانات ارزی و اثرگذاری آن بر قیمت‌ها در تغییر روند تورم بی‌تأثیر نبود و موجب شد تا تورم دو رقمی شود.

تورم نقطه به نقطه از ۸٫۳ درصد در اردیبهشت ۱۳۹۷ به ۱۰٫۲ درصد در خرداد رسید و با طی روندی رو به رشد در فروردین‌ماه سال جاری ۵۱ و در اردیبهشت ۵۲٫۱ درصد شد، به عبارتی طی ۱۱ ماه ۴۲ درصد رشد کرد تا اینکه روند رشد آن از اردیبهشت متوقف و معکوس شد و به ۳۵ درصد در شهریورماه سال جاری رسید که کاهش ۱۷ درصدی داشته است.

بر این اساس هزینه‌هایی که مردم برای تهیه یک مجموعه کالا و خدمات در اردیبهشت امسال پرداخت کردند نسبت به همین ماه در سال گذشته ۵۲٫۱ درصد افزایش یافت بود. از سویی دیگر تورم نقطه به نقطه در شهریور سال گذشته ۲۵ درصد بوده و در حال حاضر ۱۰ درصد از این نرخ بیشتر و در حد ۳۵ است که نشان می‌دهد مردم ۳۵ درصد بیشتر در شهریور امسال هزینه کرده‌اند.

با این حال در تورم سالانه هنوز روند کاهشی وجود ندارد به طوری که شهریورماه سال جاری با افزایش به ۴۲٫۷ درصد رسید. این در حالی است که تورم ۱۲ ماهه از شهریورماه سال گذشته دو رقمی شد و روند رو به رشد آن آغاز و از ۱۱٫۳ به ۴۲٫۷ رسیده بود که بیانگر افزایش ۳۱ درصدی است.چرایی اختلاف ادراک عمومی از افزایش هزینه زندگی و قیمت‌ها با آمار رسمی تورم

اما اعلام کاهش نرخ تورم از سوی مسئولان اغلب با واکنش مردم نسبت به عدم مطابقت آن با آنچه در قیمت کالا و خدمات می‌بینند همراه است و نمی‌پذیرند که تورم کاهش دارد چرا که همچنان قیمت در کالا خدمات تغییری نداشته است؛ این موضوع البته تا حدودی به نوع برداشت از تورم و قیمت‌ها و نوع محاسبات بر می‌گردد.

در این باره باید گفت که تورم در واقع میانگین موزون تغییرات نسبی قیمت همه کالاها و خدمات مصرفی خانوارها است نه کالا و خدماتی خاص، بنابراین در هر دوره ممکن است قیمت برخی اقلام افزایش و کاهش یافته و یا ثابت بماند.

برای تورم ماهانه، در هر ماه شاخص قیمت مصرف‌کننده و در نتیجه نرخ تورم سبد مصرفی خانوارها محاسبه شده و با ماه قبل مقایسه می‌شود و به این ترتیب نرخ تورم ماهانه به دست آمده نشان دهنده متوسط افزایش نسبی هزینه خرید سبد مصرفی همه خانوارها طی یک ماه است.

همچنین محاسبه نرخ تورم نقطه به نقطه نشان دهنده متوسط افزایش نسبی هزینه خرید سبد مصرفی همه خانوارها در یک ماه نسبت به همین ماه در سال گذشته است. به عبارتی دیگر با نادیده گرفتن ۱۱ ماه مشخص می‌شود که برای خرید سبد مصرفی سال گذشته در این ماه نسبت آن چند درصد باید پول اضافه پرداخت کرد.

تورم ۱۲ ماهه نیز نشان دهنده متوسط افزایش نسبی میانگین هزینه خرید سبد مصرفی خانوارها در ۱۲ ماه اخیر نسبت به میانگین هزینه خرید همین سبد توسط خانوارها در ۱۲ ماهه قبل از آن است. به عبارتی تورم ۱۲ ماهه بیانگر میانگین رشد نسبی قیمت‌های کلیه اقلام سبد مصرفی برای کلیه خانوارها در ۱۲ ماه اخیر نسبت به ۱۲ ماه قبل از آن است.هر فرد تورم را بر اساس کالا و خدمات مصرفی خود تخمین می‌زند

اما اینکه کاهش تورم اختلاف‌نظرهایی را بین مردم ایجاد کرده و اعلام مسئولان در مورد ریزش قابل توجه را چندان نمی‌پذیرد موضوعی است که توضیحات مرکز آمار در رابطه با آن این گونه است که معمولا هر فردی تورم را براساس کالا و خدمات مصرفی شخصی خود که تعداد محدودی است تخمین می‌زند و یا حتی معمولا قیمت‌های ثابت مانده و یا کاهش یافته را در محاسبات خود لحاظ نمی‌کند، بلکه برداشت فرد از تورم همان افزایش قیمت برخی اقلام و یا حتی بدتر از آن تلقی بیشترین افزایش قیمت به منزله تورم است. در حالی که مرکز آمار تورم را براساس اطلاعات ۴۷۵ قلم کالا و خدمت محاسبه می‌کند و تورم یک نماگر میانگین است. به عبارت دیگر تغییرات میانگین قیمت طیف زیادی از کالاها و خدمات براساس الگوی مصرف یک خانوار نوعی بوده که برای خانوارهای دارای الگوی مصرفی متفاوت از مصرف جامعه بیشتر یا کمتر از نرخ تورم اعلام شده است.مردم میانگین موزون وزنی را در نظر نمی‌گیرند

مورد دیگر به میانگین‌های وزنی برمی‌گردد. این در حالی است که شاخص قیمت مصرف‌کننده انبوهی از نوسانات واقعی ضعیف و شدید قیمت در بازارهای سراسر کشور را تبدیل به یک عدد به صورت متوسط یا میانگین موزون کل تغییرات قیمت می‌کند.

معمولا افراد در تخمین تورم ذهنی خود وزن و ضریب اهمیت کالاها و خدمات را مد نظر قرار نمی‌دهند، اما مرکز آمار کالاها و خدمات را براساس وزن‌شان در محاسبات وارد می‌کند. وزن یا ضریب هر یک از کالاها و خدمات نسبت متوسط هزینه آن قلم کالا به متوسط کل هزینه خانوار است. مثلا وزن مسکن ۳۱٫۱ درصد، وزن بنزین ۲٫۱ درصد، وزن گوشت ۲٫۹ درصد است که باعث می‌شود تغییرات قیمت هر یک تأثیر متفاوتی بر نرخ تورم داشته باشد.تفاوت گرانی و تورم مورد توجه است

از سوی دیگر گرانی با تورم دو مقوله متفاوت هستند که باید به آن توجه کرد. معمولا افراد هر نوع گرانی و سطح بالای قیمت‌ها را به معنی افزایش نرخ تورم در نظر می‌گیرند در حالی که افزایش تورم به معنای افزایش سرعت رشد کلیه قیمت‌ها است. از طرفی گران بودن به درآمد افراد و توان اقتصادی آن‌ها و مقایسه قیمت آن کالا در سایر کشورها نیز وابسته است.

به طور مثال یک خودرو لوکس حتی اگر نسبت به سال گذشته کاهش قیمت داشته باشد باز هم از نظر عام یک کالای گران محسوب می‌شود. بنابراین بالا بودن سطح قیمت‌ها به معنای بالا بودن تورم نیست، همان طور که پایین بودن تورم به معنی پایین بودن سطح قیمت‌ها نخواهد بود. این دو از جنسی متفاوت و با واحدهای متفاوت ارزیابی هستند و نباید در مورد تغییرات تورم به آن استناد کرد.

تغییرات تورم از سال ۱۳۹۵ تا کنون

چرا مردم آمار دولت درباره تورم را نمی‌پذیرند؟ - 19

کد خبر ۴۵۹۱۰۳

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

پایش کرایه حمل ونقل برای جلوگیری از افزایش قیمت کالا و خدمات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما53 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، درپی تخریب تعداد زیادی از شعب و خودپرداز‌های بانک‌ها توسط اغتشاشگران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در بخشنامه‌ای از تمام بانک‌ها درخواست کرد برای تداوم خدمت رسانی به مردم شریف، هرچه سریعتر به راه اندازی شعب و خودپرداز‌های بانک‌ها در مناطق مختلف کشور اقدام کنند.

بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
رئیس کل بانک مرکزی: اثرات تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین، ناچیز است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس کل بانک مرکزی گفت: براساس آخرین برآوردی که همکاران در حساب‌های اقتصادی داشتند اجرای طرح مدیریت مصرف بنزین به طور مستقیم حدود ۲ و نیم درصد و با غیر مستقیم در کل حدود ۴ درصد در طول یک سال آینده در تورم تاثیر خواهد گذاشت.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی؛ برای خودرو‌های شخصی تک سوز ۶۰ لیتر، دوگانه سوز ۳۰ لیتر، تاکسی بنزینی ۴۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۲۵۰ لیتر، موتورسیکلت ۲۵ لیتر، وانت کم مصرف بنزینی ۲۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۶۰ لیتر، وانت پرمصرف بنزینی ۳۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۱۲۰ لیتر و آمبولانس ۵۰۰ لیتر بنزین واریز شده است. این سهمیه برای افرادی که کارت سوخت خود را دریافت نکرده‌اند، نیز واریز شده است.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با توجه به مراجعه فراوان مالکان خودروهای عمومی به جایگاه‌های سوخت اعلام کرد، مالکان خودروهای عمومی نگران حفظ مانده سهمیه سوخت واریزی نباشند زیرا این موضوع طی چند روز آینده مورد بازنگری قرار گرفته و در صورت نیاز تغییرات لازم اعمال خواهد شد. گفتنی است طی روزهای گذشته و با توجه به اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مبنی بر از بین رفتن سهمیه سوخت خودروهای عمومی در پایان هر ماه جایگاه‌های سوخت با صف‌های طولانی و مراجعه زیاد این خودروهای مواجه شده است.
خانه ملتخانه ملت12 ساعت قبل
اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص ضرورت حذف سود مرکب بانک‌ها، گفت: بدهی‌ها و معوقات کلان بانکی چرخه منابع بانک‌ها را متوقف می‌کند لذا بهترین کار حذف سود مرکب است به همین‌منظور مجلس طرح دوفوریتی را در این خصوص باعنوان «طرح جزییات طرح الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات‌گیرندگان» را به تصویب رساند که اکنون در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است. کمک به تولیدکنندگان و کشاورزان با حذف سود مرکبنماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دریافت سود مرکب با اصول شرعی در تضاد است، افزود: حذف سود مرکب به تولیدکنندگان و کشاورزان کمک می‌کند تا بتوانند چرخه تولید را گسترش داده و در ادامه افراد بیشتری مشغول به کار شوند. به زعم عباسی رئیس بانک مرکزی با تصویب طرح دوفوریتی جزییات طرح الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان، بنگاه‌های اقتصادی تعیین تکلیف شده و این مصوبه شامل بسیاری از مردم می‌شود. مجلس موضوعی را باعنوان سود مرکب به رسمیت نمی‌شناسندوی تاکید کرد: مجلس موضوعی را باعنوان سود مرکب به رسمیت نمی‌شناسند، این سود نه شرعی و نه قانونی است و باید حذف شود چراکه تولیدکنندگان را با مشکلات بسیار روبه رو می‌کند. سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین درخصوص کم و کیف اجرای «طرح بخشودگی سود و جریمه دیرکرد وام‌های کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان»، توضیح داد: برخی از بانک‌ها از اجرای این قانون سرپیچی می‌کنند اما وزارت اقتصاد و شورای عالی بانکداری باید این مهم را رصد بیشتری کرده تا قانون به درستی اجرا شود. /پایان پیام

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری4 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

تحریم آذری جهرمی توسط آمریکا؛ وزارت خزانه داری آمریکا وزیر ICT ایران را تحریم کرد

تکراتوچند ثانیه قبل

راهنمای خرید تلویزیون ۹۸؛ هنگام انتخاب تلویزیون به چه نکاتی باید توجه کرد؟

تکراتوچند ثانیه قبل

مداحی میثم مطیعی درباره حوادث اخیر کشور + فیلم

مشرق‌نیوز9 دقیقه قبل

صرافان بانکی در آخرین روز هفته دلار را چند خریدند؟

خبرآنلاین12 دقیقه قبل

آشتیانی: عده‌ای دنبال حاشیه‌سازی برای استقلال هستند

روزنو19 دقیقه قبل