اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۲۴ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۲۴ مهرماه

مشکلی در ترخیص خودروهای دپو شده نیست

ایسناخبرگزاری ایسنا
مشکلی در ترخیص خودروهای دپو شده نیست
آن طور که معاون گمرک اعلام کرده تمامی مشکلات مربوط به ترخیص حدود ۱۱۰۰ دستگاه خودروی پروانه شده در گمرک برطرف شده است، اما ترخیص آن مشروط به اجازه دولت خواهد بود که پیگیری تمدید مصوبه یا خروج خودروهای در گمرک مانده از اختیارات وزارت صمت است.

مهرداد جمال ارونقی - معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران – در گفت‌وگو با ایسنا، درباره این‌که دلیل عدم تمدید زمان برای ترخیص ۱۱۰۰ خودروی مانده در گمرک که گفته می‌شود فرآیند ترخیص را طی کرده‌اند، چیست، توضیح داد: زمان مصوبه دولت برای ترخیص خودروها در ۱۶ تیرماه به پایان رسید و باید مرجع ذی‌صلاح درخواست تمدید را ارائه کند که این مسئولیت به عهده گمرک و یا وزارت اقتصاد نیست بلکه وزارت صنعت، معدن و تجارت است که باید موضوع را در دولت مطرح و مجوز آن را دریافت کند و در نهایت به گمرک ابلاغ کند تا ما در این رابطه اقدام کنیم.

ارونقی با بیان این‌که مشکلی متوجه گمرک درباره عدم خروج خودروهای پروانه شده نبوده است، ادامه داد: زمانی که دولت در دی‌ماه سال گذشته، مصوبه‌ای برای ترخیص خودروهای دپو شده داشت و بار دیگر تمدید شد، تعداد ۷۵۰۰ خودرو ترخیص و نزدیک به ۱۱۰۰ دستگاه دیگر حتی پروانه دریافت کردند، اما با توجه به این‌که زمان به پایان رسید، برخی فرآیندهای دیگر را انجام نداده بودند، ولی اکنون تمام مشکلات آن‌ها برطرف شده و آماده ترخیص هستند، با این حال چون زمان مصوبه تمام شد، این خودروها در گمرک ماندند.

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران تاکید کرد که از نظر گمرک هیچ مشکلی برای ترخیص این خودروها وجود ندارد، ما، هم موافق تمدید زمان و هم موافق ایجاد تغییراتی در مصوبه به نفع کسانی هستیم که خودروهای آن‌ها فرآیند قانونی را طی کرده اما مجوز ترخیص ندارند.

خودروهای دپو شده حدود ۱۳ هزار دستگاه بودند که از نزدیک به دو سال پیش به دلایل متفاوت از جمله تغییر در شرایط ارزی و یا ثبت سفارش‌های غیرقانونی در گمرک، مناطق و بنادر دپو شده و اجازه ترخیص پیدا نکردند تا این‌که از نیمه دوم سال گذشته با مجوز و بخشنامه هیات دولت ترخیص آن‌ها شروع شده بود، ولی به هر صورت با پایان مهلت ترخیص بخشی از خودروها با وجود طی کردن مراحل قانونی فعلا در گمرک باقی ماندند و البته وزیرصمت اعلام کرد که فعلا برنامه‌ای برای تمدید زمان ترخیص ندارند.

این در حالی است که در کنار اظهارات گمرک مبنی بر این‌که مشکلی برای ترخیص وجود ندارد انجمن واردکنندگان خودرو براین موضوع تاکید داشته و گفته که حتی مابه‌التفاوت ارزی ۱۱۰۰ دستگاه نیز پرداخت و تمامی مراحل طی شده است.

در هر صورت به نظر می‌رسد با این اظهارات باید منتظر اقدام وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حل مشکل ترخیص این خودروها بود و یا این‌که اگر هر موردی وجود دارد که فعلا وزارتخانه تمایلی به پیگیری در این رابطه ندارد، اطلاع‌رسانی شفافی در مورد آن انجام دهد.

این در حالی است که اخیرا گمرک اعلام کرده احتمالا متروکه اعلام شدن این خودروها بر اساس قوانین گمرکی وجود دارد که در این حالت ممکن سازمان اموال تملیکی هر گونه تصمیمی از جمله فروش در مورد این خودروها اتخاذ کند.

خواندن خبر در سایت منبع

معرفی خودروسازانی که با اقدام برای تغییرات اقلیمی مخالفت می‌کنند

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
معرفی خودروسازانی که با اقدام برای تغییرات اقلیمی مخالفت می‌کنند
تحقیقات نشان داده است ازسال۲۰۱۵ فیات-کرایسلر فورد، دایملر، ب‌ام‌و، تویوتا و جنرال‌موتورز درمیان بزرگ‌ ترین مخالفان تصویب قوانین سخت‌ گیرانه برای کاهش آلاینده‌ها بوده‌اند

به گزارش «اخبار خودرو»، براساس تحلیل‌های صورت‌گرفته درخصوص شیوه‌هایی که شرکت‌های بزرگ خودروسازی برای دور زدن اقدامات عملی درخصوص حذف گازهای گلخانه‌ای به‌کار می‌گیرند، مشخص شده است اکثر خودروسازان جهانی درفهرست مخالفان اقدام دررابطه بابحران تغییرات اقلیمی قرار دارند.

تحقیقات نشریه «گاردین» حاکی از آن است که بااینکه مهره‌های فعال درصنعت خودرو به‌ظاهر بیانیه‌هایی را درحمایت از اقدامات عملی برای کاهش آلاینده‌ها همچون الکتریکی‌سازی منتشر می‌کنند، ظرف چهارسال گذشته میلیون‌ها دلار را درخفا صرف به‌چالش کشیدن طرح‌هایی کرده‌اند که درراستای کنترل گرمایش جهانی مطرح شده‌اند.

اقدامات مخفیانه

این مساله به‌رغم تمامی هشدارهای صورت‌گرفته دررابطه بامساله‌ بغرنج تغییرات اقلیمی مطرح می‌شود.

تحقیق مزبور به‌عنوان بخشی از پروژه‌ موسوم به‌ «Polluters» توسط موسسه اینفلوئنس‌مپ انجام شده که یک گروه تحقیقاتی مستقل است.

شواهد و مستندات باارزیابی اندازه‌ هرشرکت خودروسازی و میزان فعالیت‌های آن‌ها درخصوص اعمال نفوذ برمقامات جمع‌آوری شده است.

محققان ده‌ها هزار بیانیه، اعلامیه‌های مربوط به‌خط‌مشی‌ و سیاست‌ها و کم‍پین‌های مختلف ۲۵۰شرکت و انجمن‌های تجاری فعال درحوزه‌های مختلف را مورد بررسی قرار داده‌اند.

این تحقیق نشان داده است ازسال۲۰۱۵ فیات-کرایسلر، فورد، دایملر، ب‌ام‌و، تویوتا و جنرال‌موتورز درمیان بزرگ‌ترین مخالفان تصویب قوانینی بوده‌اند که کشورها را دررسیدن به‌محدوده دمای ۱٫۵درجه‌ای تصویب شده درتوافق پاریس کمک می‌کردند.

براساس تحقیقات ظرف چهارسال گذشته اعمال فشارها ازسوی خودروسازان درایالات‌متحده و اروپا درجهت مانع‌تراشی، به‌تعویق انداختن و دور زدن اقدامات برای اصلاح و کاهش آلاینده‌ها ازسوی صنعت حمل‌ونقل بوده است که درمجموع مسئولیت انتشار ۱۵درصد از گازهای گلخانه‌ای را درسراسر جهان برعهده دارد.

تاثیر بر استانداردها

ازدیگر اقدامات خودروسازان تلاش برای کاهش روند الکتریکی‌سازی بوده است.

«ادواردکالینز»، نویسنده کتاب «خط‌مشی رد کربن» دراین‌باره گفته است: «شرکت‌ها تاثیر فراوانی بربرنامه‌های مربوط به‌تغییرات اقلیمی دارند و این اثرگذاری نه‌فقط ازطریق انتشار فیزیکی آلاینده‌ها، بلکه ازطریق تحت‌تاثیر قرار دادن سیاست‌های دولت‌ها و حکومت‌ها درخصوص تغییرات اقلیمی صورت می‌گیرد. صنعت خودرو برای کاهش میزان آلاینده‌ها و همچنین پایین آوردن میزان مصرف محصولات خود، باقوانین و استانداردهای سخت‌گیرانه‌ای روبه‌رو شده است. اما خودروسازان ازطریق لابی‌گری، گذار صنعتی را که به‌مصرف میزان بالایی ازنفت احتیاج دارد، به‌تعویق انداخته‌اند».

نشریه گاردین برای گزارش خود باتمامی کم‍پانی‌های مذکور تماس گرفته و اکثر آن‌ها اذعان کرده‌اند که به‌کاهش آلایندگی و گذار به‌سوی مدل‌های پاک‌تر متعهد هستند، اما همچنین این شرکت‌ها اعلام کرده‌اند باید درعین‌حال سایر فاکتورها ازجمله واقعیت‌های بازار، ترجیح مشتریان و توسعه زیرساخت‌ها را نیز درنظر بگیرند.

فورد منکر هرگونه سنگ‌اندازی درتصویب استانداردهای سختگیرانه درایالات متحده شد. این شرکت به‌توافق اخیرش باایالت کالیفرنیا برای بالاتر بردن سطح استانداردهای مصرف‌سوخت و کاهش آلاینده‌هایش اشاره کرده است.

دربرابر مردم

موسسه اینفلوئنس‌مپ ۳۳ شرکت را به‌عنوان اصلی‌ترین مخالفان اقدامات عملی برای کاهش آثار تغییرات اقلیمی شناسایی کرده است که درمیان آن‌ها شش شرکت خودروسازی قرار دارد و مابقی شرکت‌های فعال درزمینه تولید نفت و گاز و انرژی هستند.

تلاش‌های شرکت‌های خودروسازی را برای اعمال نفوذ بابررسی اهداف کشورها برای حذف موتورهای احتراق‌داخلی می‌توان مشاهده کرد: هلند و نروژ سال۲۰۲۵، آلمان و چین سال۲۰۳۰ و فرانسه و انگلستان سال۲۰۴۰ را به‌عنوان سال‌های پایانی موتورهای درون‌سوز معرفی کرده‌اند.

به‌گفته کالینز درمیان شرکت‌های آمریکایی، فیات-کرایسلر به‌عنوان سرسخت‌ترین مخالف تصویب استانداردها و قوانین سخت‌گیرانه بوده است.

این شرکت «مهره‌ای کلیدی» درتلاش‌های صنعت‌خودرو برای تضعیف و ازبین رفتن استانداردهای خودروهای پاک درآمریکا بود که توسط «باراک‌اوباما» مطرح شده بودند و میزان صرفه‌جویی درمصرف سوخت را تا سال۲۰۲۵ به‌دو برابر می‌رساند.

با افزایش نگرانی‌های جهانی درخصوص آثار مخرب تغییرات اقلیمی، انتشار چنین گزارش‌هایی می‌تواند تاحد زیادی به‌قیمت تحت‌تاثیر قرار گرفتن اعتبار و آبروی خودروسازان مطرح شود و یقینا اعتراضات به‌کم‍پ‍انی‌هایی که باتصویب قوانین جدید مخالفت می‌کنند تاحد زیادی افزایش خواهد یافت.

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت خودرو‌های پرفروش در ۲۴ مهر ۹۸

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
آخرین قیمت خودرو‌های پرفروش در ۲۴ مهر ۹۸
خبرگزاری میزان- امروز در بازار آزاد قیمت برخی از خودرو‌های پر مخاطب ایرانی نسبت به دیروز با ثبات همراه است. تاریخ انتشار: 12:08 - 24 مهر 1398 - کد خبر: ۵۵۹۳۸۲
آخرین قیمت خودرو‌های پرفروش در ۲۴ مهر ۹۸ - 0

به گزارش گروه فضای مجازیخبرگزاری میزان، بر اساس معاملات انجام شده امروز (۲۴ مهر ۹۸) قیمت اکثر خودرو‌های پرفروش در بازار آزاد نسبت به دیروز با ثبات همراه است و تنها یک خودور با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی معامله شد.

طبق آخرین نرخ بازار خودرو، پژو جی ال ایکس ۷۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ (ساده) ۷۹ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ (ساده) ۹۴ میلیون تومان، رنو تندر پلاس اتوماتیک ۱۶۰ میلیون تومان، سراتو ۲۸۳ میلیون تومان، ساینا ۵۵ میلیون ۵۰۰ هزار تومان، تیبا ۵۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، دنا ۱۰۶ میلیون تومان، دنا پلاس توربو ۱۶۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۰۷ اتوماتیک ۱۶۰ میلیون تومان، رنو تندر پلاس دنده‌ای ۱۳۳ میلیون تومان، رانا ال ایکس ۷۹ میلیون تومان و رنو ساندرو اتوماتیک ۱۷۰ میلیون تومان بدون تغییر در قیمت به فروش رسیدند.

سمند ال ایکس با کاش ۵۰۰ هزار تومانی با مبلغ ۷۷ میلیون تومان خرید و فروش شد.

سایپا ۱۱۱، سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۳۲، تیبا ۲ و رنو تندر ۹۰ بدون تغییر در نرخ به ترتیب به قیمت ۴۸ میلیون تومان، ۴۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ۴۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ۵۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و ۱۲۵ میلیون تومان معامله شدند.

پژو پارس ۹۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و پژو صندوقدار ۹۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان فروخته شدند که این اعداد بیانگر افزایش ۲۰۰ هزار تومانی است.

شما می‌توانید جدیدترین قیمت‌های خودرو‌های پر متقاضی را در جدول ذیل مشاهده کنید:

آخرین قیمت خودرو‌های پرفروش در ۲۴ مهر ۹۸ - 9

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

طرح تعویض پلاک قدیمی خودروهای ساکنان مناطق آزاد

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
طرح تعویض پلاک قدیمی خودروهای ساکنان مناطق آزاد
متقاضیان تعویض پلاک‌های قدیمی مناطق آزاد با داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی مالک خودرو، اصل سند مالکیت، اصل کارت شناسایی وسیله نقلیه، گواهی عدم خلافی، فیش تعرفه تعویض پلاک و فیش تعرفه هوشمندسازی کارت شناسایی خودرو می‌توانند به مرکز پلیس راهور منطقه آزاد مربوطه مراجعه و به تعویض پلاک اقدام کنند.

به گزارش «اخبار خودرو»، مناطق آزاد کشور از دیرباز تاکنون به‌دلیل معافیت از پرداخت عوارض گمرکی واردات خودرو، موردتوجه علاقه‌مندان به خودروهای لوکس و خاص قرار گرفته‌اند. به همین خاطر بسیاری از افراد همواره فکر می‌کنند خودروهای این مناطق را راهی خاک اصلی کشور کرده و با دریافت پلاک ملی، اقدام به تردد دائمی با آن‌ها کنند. اما واقعیت امر این است تحقق این رویا هرگز امکان‌پذیر نیست و خودروهای مناطق آزاد نمی‌توانند جهت استفاده در خاک اصلی کشور پلاک ملی دائمی دریافت کنند.

از همین‌رو وجه تمایز این دسته از خودروها، پلاک‌های مناطق آزاد بوده که برای هر یک از این مناطق به‌صورت اختصاصی صادر شده‌اند. حال مدتی است طبق اعلام پلیس راهور، قرار است پلاک‌های مناطق آزاد کشور با نمونه جدید تعویض شوند و به‌صورت یکپارچه در این مناطق مورد استفاده قرار بگیرند. در واقع این طرح مشابه طرحی است که از سال ۱۳۸۲ برای خودروهای موجود در سطح کشور اجرایی شد و دارندگان خودرو ملزم به تعویض پلاک‌های قدیمی با پلاک‌های ملی جدید شدند.

حال شاهد اجرایی شدن این قانون از اول مهرماه در مناطق آزاد کشور هستیم. بر این اساس سرگرد بهرام ایمانی‌نسب، رئیس پلیس راهور کیش با بیان این‌که دارندگان خودروهای منطقه آزاد کیش باید در زمان مشخص اقدام به تعویض پلاک‌های قدیمی خود کنند، گفت: تمام خودروهای جزیره کیش که آخرین رقم سمت‌راست پلاک آن‌ها به اعداد «۱، ۲ و ۳» ختم می‌شود، از ابتدای مهرماه تا ۳۰ آبان فرصت دارند پلاک‌های قدیمی خود را تعویض کنند.

همچنین خودروهایی که رقم سمت راست آن‌ها به «۴، ۵ و ۶» ختم می‌شود از یکم آذرماه تا۳۰ دی‌ماه و خودروهایی که پلاک آن‌ها به «۷، ۸ و ۹» ختم می‌شود از یک بهمن تا ۲۵ اسفند فرصت دارند نسبت به تعویض پلاک‌های قدیمی خود اقدام کنند.

سرپرست پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان گیلان نیز از آغاز تعویض پلاک خودروهای منطقه آزاد انزلی از ۶ مهر خبر داده است. بر این اساس مالکان خودروهای منطقه آزاد انزلی که رقم سمت راست پلاک آن‌ها «۱، ۲ و ۳» است از ۶ مهر تا پایان آبان امسال فرصت دارند پلاک خودروهای‌شان را تعویض کنند.

در حال حاضر حدود ۹‌هزار خودرو با پلاک منطقه آزاد انزلی در استان گیلان در حال تردد هستند که طبق برنامه اعلام شده موظف به تعویض پلاک‌های قدیمی خود هستند. همچنین دارندگان این خودروها در صورت تمایل به دریافت کارت سوخت ابتدا باید فرآیند تعویض پلاک را انجام دهند تا برای آنان کارت سوخت صادر شود.

البته متقاضیان تعویض پلاک‌های قدیمی مناطق آزاد با داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی مالک خودرو، اصل سند مالکیت، اصل کارت شناسایی وسیله نقلیه، گواهی عدم خلافی، فیش تعرفه تعویض پلاک و فیش تعرفه هوشمندسازی کارت شناسایی خودرو می‌توانند به مرکز پلیس راهور منطقه آزاد مربوطه مراجعه و به تعویض پلاک اقدام کنند.

به همین منظور ساکنین مناطق آزاد کشور باید در بازه زمانی اعلام شده نسبت به تعویض پلاک خودروهای خود اقدام کنند، زیرا در صورت پایان مهلت و عدم تعویض پلاک امکان تردد در شهر به خودروهای مذکور داده نمی‌شود و در صورت مشاهده به‌عنوان متخلف راهی پارکینگ می‌شوند. مالکان خودروهای مذکور می‌توانند جهت کسب اطلاعات تکمیلی، به مراکز شماره‌گذاری خودرو در منطقه آزاد مراجعه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودروهای وارداتی

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت خودروهای وارداتی
لیست زیر گزارش قیمت انواع خودروهای وارداتی پرفروش است.

جدول زیر نشان دهنده قیمت انواع خودروهای وارداتی در بازار است.

قیمت خودروهای وارداتی - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نرخ سیستم صوتی و تصویری خودرو در بازار؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
نرخ سیستم صوتی و تصویری خودرو در بازار؟ +جدول
اقتصاد آنلاین – سمانه باقری: آنچه در زیر می‌آید قیمت جدیدترین انواع سیستم‌ صوتی و تصویری خودرو در سطح بازار تهران به شرح جدول زیر است؛

نظرها

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
محمد سولکی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه انجمن خیرین مسکن ساز در مراکز استان‌ها و ۱۲۰ شهرستان فعالیت می‌کند گفت: انجمن خیرین مسکن ساز در طی ۸ سال اقدام به ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی کرده است و ۳۰ هزار واحد مسکونی دیگر در حال تکمیل است. وی ادامه داد: محور فعالیت خیرین مسکن ساز تامین مسکن و خانه دار کردن خانواده‌های محروم و دارای معلول است. مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز تصریح کرد: واحد‌های مسکونی که خیرین می‌سازند در مکان‌های مناسب و دارای خدمات شهری و امکانات رفاهی است. سولکی تصریح کرد: افرادی که توانایی پیش پرداخت اولیه مسکن را داشته باشند می‌توانند با ۳۰ میلیون تومان صاحب خانه شوند و اگر توانایی پرداخت نداشته باشند به ان‌ها براساس شرایط کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: این واحد‌ها دارای تسهیلات ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی است و اگر فردی توان پرداخت اقساط را نداشته باشد برای پرداخت اقساط نیز کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: دولت با تسریع در واگذاری زمین به خیرین و ارائه تسهیلات ارزان قیمت خیرین را برای ساخت واحد‌های بیشتر یاری کند.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
حافظ بابا پور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در زلزله‌ای که ۱۷ آبان در شهر میانه اتفاق افتاد ۳ هزار واحد صد درصد تخریب شد و ۱۵۰۰ واحد نیاز به تعمیر دارد. وی ادامه داد: تا روز گذشته ۵۸۰ مورد آوار برداری از واحد‌های مسکونی انجام شد و حدود ۱۶۸ دستگاه ماشین آلات در ۲ شهرستان سراب و میانه و ۲۳ روستا مشغول آوار برداری است. بابا پور افزود: دولت به ازای هر واحد مسکونی صد درصد تخریبی ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌کند براساس ارزیابی‌های صورت گرفته ۲۵۰ نفر از افراد زلزله زده در خواست اسکان موقت دادند که تا پایان هفته به متقاضیان تحویل داده می‌شود و مابقی پول نقد برای اجاره می‌خواهند. مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی تاکید کرد:۶۵۰ نفر تا به امروز قسط نخست وام بلاعوض را دریافت کردند و پرداخت قسط بعدی منوط به تحویل چادر‌ها به هلال احمر است. وی درباره پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان گفت: برای افرادی که خانه‌های آن‌ها صد درصد تخریب شده تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی با کارمزد ۴ درصد، علاوه برآن ۱۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود. باباپور گفت: برای واحد‌های تعمیری نیز ۱۵ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد علاوه بر ۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود. همچنین تسهیلات کمک هزینه برای خرید لوازم خانه تا ۱۵ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد و ۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود. وی درباره اسکان موقت گفت: اسکان‌های موقت به صورت اتاقک‌های ۱۲ متری است که به دلیل برودت هوا تا پایان هفته سریعا تکمیل می‌شود و در اختیار مردم قرار می‌گیرد که از این تعداد تاکنون ۹۰ واحد تکمیل و به متقاضیان تحویل شده است، این اتاقک‌ها در زمین خود افراد ساخته می‌شود.
الفالف13 ساعت قبل
قیمت دلار و یورو در صرافی‌هاگروه اقتصادی الف، ۲۸ آبان ۱۳۹۸، ۱۱:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۸۰۷۱دنیای اقتصاد نوشت: دلار در صرافی بانک ملی ایران امروز ۱۱,۸۰۰ (یازده هزار و هشتصد تومان) خریداری شد که نسبت به روزهای گذشته تغییری نداشت.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بررسی تمام معادلات گروه مرگ انتخابی جام جهانی/ ایران چطور صدرنشین می‌شود؟

ایسنا8 دقیقه قبل

۵ قاب از ۶۰ سالگی بن‌هور

همشهری11 دقیقه قبل

کپچر ۲۰۲۰ معرفی شد/ خودرویی با امکانات متنوع و قیمت رقابتی (+تصاویر)

عصر ایران13 دقیقه قبل

یک رکورد و یک سقوط برای قهرمانان لیگ برتر انگلیس/ آیا آرسنال به پله‌های پایین‌تر باز می‌گردد؟! +آمار

میزان‌آنلاین15 دقیقه قبل

تخصیص کارت بلیت ۳۰۰ هزار تومانی به سربازان در صورت تصویب شورای شهر

ایسنا16 دقیقه قبل