اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه ۲۸ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه ۲۸ مهرماه

دلار امروز چقدر قیمت خورد؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
دلار امروز چقدر قیمت خورد؟
هر دلار امروز در صرافی‌های بانکی به قیمتی برابر با ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان فروش رفت.

به گزارش خبرانلاین، قیمت دلار در قیاس با آخرین روز هفته گذشته افزایشی نزدیک به ۵۰ تومان را تجربه کرده است. بر این اساس قیمت خرید دلار در صرافی‌های بانکی برابر با ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام شد.

دلار امروز چقدر قیمت خورد؟ - 1

فاصله قیمتی دلار در بازار آزاد و صرافی‌های بانکی به حداقل رسیده و در برخی ساعات روز قیمت در بازار ازاد ارزان‌تر از قیمت در صرافی‌های بانکی است.

بر اساس این گزارش قیمت یورو در صرافی‌های بانکی نیز امروز ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام شد. هر یورو امروز در صرافی‌های بانکی به نرخ ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

ارسال نامه به وزارت کشور برای تجمع اعتراضی گندمکاران در مقابل مجلس

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
ارسال نامه به وزارت کشور برای تجمع اعتراضی گندمکاران در مقابل مجلس
علی خان‌محمدی از ارسال نامه به بازرسی کل کشور در اعتراض به قیمت خرید تضمینی گندم خبر داد و گفت: در این نامه ما اعلام کرده‌ایم که قیمت تعیین شده توسط دولت برای خرید گندم مورد تایید کشاورزان نیست و تجدید نظر در آن ضرورت دارد.

اعتمادآنلاین|عضو هیات مدیره مجمع ملی خبرگان کشاورزی گفت: با نمایندگان مذاکره داشته‌ایم و قرار بر این شد که پس از پایان تعطیلات مجلس، اعضای کمیسیون کشاورزی از دولت بخواهند که قیمت خرید تضمینی گندم را به ۲۵۰۰ تومان افزایش دهد.

علی خان‌محمدی از ارسال نامه به بازرسی کل کشور در اعتراض به قیمت خرید تضمینی گندم خبر داد و گفت: در این نامه ما اعلام کرده‌ایم که قیمت تعیین شده توسط دولت برای خرید گندم مورد تایید کشاورزان نیست و تجدید نظر در آن ضرورت دارد.

او ادامه داد: همچنین در حال تنظیم نامه‌های برای ارسال به مقام معظم رهبری و وزارت کشور هستیم.

خان‌محمدی با اشاره به شعار امسال (حمایت ملی)، اظهار کرد: انتخاب این شعار از سوی مقام معظم رهبری فصل الخطاب بحث مربوط به تعیین قیمت گندم است چرا که حمایت از تولید را بر عهده دولت می‌گذارد به عبارت دیگر در موضوع گندم، تعیین قیمت مناسب برای تداوم خودکفایی عمل به این شعار از سوی دولت است.

او اضافه کرد: دولت نبود منابع مالی و جلوگیری از افزایش قیمت نان را بهانه خودداری از افزایش قیمت خرید گندم می‌کند درحالی که هزینه خرید گندم را می‌تواند از درآمد حاصل از فروش گندم به کارخانه‌های آرد و نانوایی‌های آزادپز بدست آورد.

خان‌محمدی دلیل ارسال نامه به وزارت کشور را صدور اجازه از سوی این وزارتخانه برای تجمع اعتراضی کشاورزان در مقابل مجلس عنوان کرد.

به گفته خان‌محمدی؛ با نمایندگان مذاکره داشته‌ایم و قرار بر این شد که پس از پایان تعطیلات مجلس، اعضای کمیسیون کشاورزی از دولت بخواهند که قیمت خرید تضمینی گندم را به ۲۵۰۰ تومان افزایش دهد و امید است با به نتیجه رسیدن این موضوع نیازی به درخواست برای تجمع نباشد.

او نسبت به نتایج نارضایتی کشاورزان از قیمت گندم هشدار داد و اظهار کرد: کاهش حدود ۳ هزار تنی خرید تضمینی گندم در سال گذشته و روی آوردن کشاورزان به کشت محصولاتی مانند گوجه فرنگی که موجب مازاد تولید آن شد، نشان می‌دهد نارضایتی کشاورزان از قیمت گندم تا چه اندازه می‌تواند نتایج منفی به دنبال داشته باشد.

این عضو هیات مدیره مجمع ملی خبرگان کشاورزی یادآور شد: در حال حاضر ۱٫۵ میلیون نفر از کشاورزی در تولید گندم مشغول به کار هستند، نمی‌توان نسبت به این بخش از جامعه بی‌تفاوت بود چرا که نتایج منفی اجتماعی و اقتصادی آن خسارات بیشتری به دنبال خواهد داشت.

خان‌محمدی افزود: نتایج منفی تعیین قیمت نامناسب برای خرید تضمینی محصول از کشاورزان تنها مختص به گندم نیست و سال گذشته نارضایتی کشاورزان از قیمت و شیوه خرید چغندر قند موجب شد ما از یک قدمی خودکفایی شکر به عقب بگردیم و بار دیگر شاهد افزایش وابستگی به واردات شکر باشیم.

منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت بلیت دیدار عراق - ایران مشخص شد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
قیمت بلیت دیدار عراق - ایران مشخص شد
فدراسیون فوتبال عراق قیمت بلیت‌هاى دیدار برابر ایران در مرحله انتخابی جام جهانى 2022 را اعلام کرد.

اعتمادآنلاین|پس از نخستین تجربه بلیت فروشى الکترونیک در بصره که به مسابقه عراق برابر هنگ کنگ در این رقابت‌ها بازمى‌گردد براى دومین بار بلیت فروشى بازى‌هاى تیم ملى عراق به صورت الکترونیک انجام خواهد شد.

طبق قیمت گذارى صورت گرفته بلیت مسابقه تیم‌هاى ملى فوتبال ایران و عراق در این مرحله به مبلغ ۵ هزار دینار عراقى فروخته خواهد شد و بلیط فروشى مسابقه ۱۰ روز قبل از تاریخ برگزارى بازى و از ۱۳ آبان آغاز مى‌شود.

عادل غفور مسئول فروش بلیت این مسابقه در این باره گفت: خوشبختانه تجربه بسیار موفقى از بلیت فروشى الکترونیک در مسابقه قبلى برابر هنگ کنگ داشتیم و ورود تماشاگران به خوبى کنترل شد. به منظور جلوگیرى از ایجاد بازار سیاه هر شخص تنها امکان خرید ۳ بلیت را براى این بازى خواهد داشت و امیدواریم دومین تجربه ما هم در این مسابقه موفقیت آمیز باشد.

دیدار ایران و عراق ۲۳ آبان برگزار خواهد شد.

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

نوسان قیمت ورق آهن در هفته‌ای که گذشت

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
نوسان قیمت ورق آهن در هفته‌ای که گذشت
طی تحلیل کارشناسان هفته اخیر شاهد تغییراتی در نرخ برخی محصولات از جمله قوطی پروفیل و انواع ورق بودیم که البته لازم به ذکر ...
نوسان قیمت ورق آهن در هفته‌ای که گذشت - 0

آهن‌پرایس- طی تحلیل کارشناسان هفته اخیر شاهد تغییراتی در نرخ برخی محصولات از جمله قوطی پروفیل و انواع ورق بودیم که البته لازم به ذکر است که این تغییرات بسیار ناچیز بوده؛ به طوری که قیمت محصولات فولادی نسبت به آخرین قیمت اعلامی بدون تغییر اعلام شد. قیمت پروفیل‌ها کاهش ۱۰۰ تومنی را تجربه کرده و ازقیمت ۵۹۰۰ الی ۵۷۰۰ به قیمت ۵۸۰۰ الی۵۶۰۰ رسیدند.

در حوزه‌ی محصولات دیگر از جمله ورق روغنی نازک بار به خصوص ضخامت ۲ میل قیمت ۵۳۲۰ الی۵۴۵۰ را شاهد بودیم و قیمت ۵۲۵۰ برای محصولات فولادی نظیر لوله و ورق گرم گیلان در نظر گرفته شد. ورق سیاه ضخامت ۳ میل تا ۱۵ میل در بازه‌ی ۵۲۰۰الی۵۴۰۰ تومان قیمت گذاری شد اما در این بین شاهد ثبات قیمت برای محصولاتی همچون ورق روغنی بودیم و ورق گالوانیزه و ورق رنگی نیز کاهش ۵۰ تومنی را تجربه کردند اما نهایتا سطح معاملات محدود گزارش گردید.

در بورس هفته گذشته شاهد فروش تحویل فوری آن هم ورق ۲ میلیمتر بودیم که اتفاق کم نظیری در این حوزه به شمار میرود. با توجه به شرایط کنونی بازار و رکورد‌های موجود در صنعت آهن و فولاد عرضه‌ای با این ابعاد کمی بحث برانگیز است. بنابراین قیمت ورق سیاه ضخیم بار یعنی از ضخامت ۶ تا ۱۵ حدودا بین ۵۲۳۰ تا ۵۴۵۰ قیمت گذاری شد. طبق آمارهای صادره از آهن پرایس قیمت ورق گرم اکسین در ضخامت‌های ۱۰ تا۴۰ میل رنج قیمتی ۵۲۴۰ تا ۵۳۵۰ را تجربه کرد. قیمت اعلام شده توسط کارخانه کاویان برای ورق سیاه در ضخامت‌های ۱۰ تا ۲۵ میل در حدود قیمت ۵۲۲۰ تا ۵۲۷۰ قرار داشت؛ همچنین با توجه به قیمت‌های اعلام شده توسط کارخانجات تولیدی تختال، قیمت اسلب نرخ ثابت در بازه‌ی ۳۶۲۷ تا ۳۸۵۰ را تجربه کرد و نکته قابل توجه در این بار عدم عرضه اسلب به بورس توسط فولاد خوزستان می‌باشد.

با توجه به گزارشات ثبت شده در حوزه قیمت ورق‌های گالوانیزه و رنگی می‌توان به این نتیجه رسید که قیمت این دو نوع ورق شاهد تغیرات ناچیزی بوده است؛ برای مثال قیمت ورق رنگی در محدوه‌ی ۱۰۷۰۰ تا ۱۰۹۰۰ تومان نوسان داشته است. همچنین قیمت ورق رنگی از ضخامت ۲ میلیمتر تا ۵۰ میلیمتر در بازه‌ی قیمتی ۵۴۵۰ تا ۷۳۰۰ تومان قرار داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت دارو واقعی شود؛ دولت از جیب مردم نرخ را افزایش ندهد

ایسناخبرگزاری ایسنا
قیمت دارو واقعی شود؛ دولت از جیب مردم نرخ را افزایش ندهد
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر این‌که «باید قیمت دارو واقعی شود» در عین حال گفت که واقعی شدن و یا افزایش قیمت دارو نباید از جیب مردم رخ دهد. دولت باید با دادن یارانه افزایش قیمت دارو را از کانال بیمه‌ها جبران کند.

محمد حسین قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به صحبت‌های اخیر وزیر بهداشت درباره‌ افزایش دو برابری قیمت داروهای خاص داخلی گفت: اگر قرار به تورم چند برابری باشد به تبع آن باید قیمت محصول نهایی هم واقعی شود. چون در غیر این صورت رانت به وجود می‌آید. این شامل حوزه درمان هم می‌شود. اگر تعرفه درمان واقعی نباشد قطعا با توجه به هزینه‌های جانبی آن کیفیت درمانی پایین می‌آید.

وی با تاکید بر اینکه «باید قیمت تمام شده محصول متناسب با هزینه‌های تولید باشد» افزود: البته دارو به عنوان سبد کالای استراتژیک مردم شرایط دیگری دارد باید دولت از طریق یارانه‌ها، دارو را با قیمت مناسب به دست مردم برساند. منظور دادن یارانه از مسیر بیمه‌ها است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پیشنهاد وزیر بهداشت برای افزایش قیمت برخی از داروها را منطقی خواند و گفت: امروز بیشتر تولید کنندگان دارو در حال ورشکستگی هستند چون دیگر تولید دارو برای آنها مقرون به صرفه نیست. این که ما قیمت دارو را پایین نگه داشته که با این وضعیت علاوه بر ایجاد رانت شاهد قاچاق دارو به آن طرف مرزها باشیم منطقی نیست لذا باید با توجه به اقتصاد مقاومتی و لزوم توجه به تولید کنندگان قیمت دارو را واقعی کرد.

قربانی ادامه داد: در این بین اگر افزایش قیمت دارو باعث ایجاد بار سنگین به مردم می‌شود دولت باید ورود کرده و به دارو یارانه دهد. یارانه باید از کانال بیمه‌ها اختصاص پیدا کند در این شرایط کارخانه‌های تولیدی ورشکسته نشده و مردم هم به راحتی می‌توانند داروی مورد نیاز خود را دریافت کنند.

به گفته‌ وی دولت نباید از جیب مردم قیمت دارو را افزایش دهد بلکه باید همچون کالاهای اساسی به دارو از طریق بیمه‌ها یارانه دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع ماهی در میادین

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴
قیمت انواع ماهی در میادین
ساعت24 -طبق نرخنامه سازمان میادین ماهی شیر به قیمت ۶۷ هزار تومان و ماهی پرستو به قیمت ۳۹ هزار تومان به فروش می‌رسد.

طبق نرخنامه سازمان میادین برای خرید قند و شکر در میادین از ۱۷ هزار تومان تا ۶۷ هزار تومان باید هزینه کرد.

قیمت انواع ماهی به شرح زیر است:

قیمت انواع ماهی در میادین - 3

منبع: میزان

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما56 دقیقه قبل
وی اضافه کرد: با افتتاح راه‌آهن میانه-بستان‌آباد در اواخر آبان‌ماه امسال و پس از دست‌یابی به پیشرفت فیزیکی مناسب در عملیات روسازی از بستان‌آباد تا تبریز، انجام عملیات روسازی و ریل‌گذاری خط دوم نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت. معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل کشور گفت: در دو سال گذشته راه‌آهن‌های تهران-همدان، ملایر-کرمانشاه، مراغه-ارومیه و قزوین-رشت در راستای طرح اتصال ۵ مرکز استان به شبکه ریلی و تکمیل بخشی از کریدور‌های ترانزیتی افتتاح و به بهره‌برداری رسیدند. این طرح در شرایط اقلیمی۲۰درصد دشت، ۳۰ درصد تپه ماهور و ۵۰ درصد کوهستانی واقع شده است. معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل با اشاره به ساخت سه ایستگاه در راه‌آهن میانه-بستان‌آباد-تبریز گفت: در محور ریلی میانه - بستان آباد سه ایستگاه مسافری در نظر گرفته شده است که در این مرحله ایستگاه راه آهن بستان آباد به بهره برداری می‌رسد. همچنین در طراحی این ایستگاه به موضوعات اقلیم و شرایط محیطی منطقه توجه شده به گونه‌ای که آن را فراتر از یک ایستگاه به یک عنصر شاخص شهری و توریستی تبدیل کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، براساس آخرین گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، در فصل تابستان، ۱۵۹ فقره پروانه بهره برداری معدن صادر شد که در مقایسه با رقم فصل بهار (۱۱۹ فقره پروانه بهره برداری)، ۳۳٫۶ درصد افزایش یافت. همچنین در سه ماهه تابستان گذشته، ۱۲۶ فقره گواهی کشف در بخش معدن صادر شد که در مقایسه با میزان صدور گواهی کشف در سه ماهه بهار (۱۱۱ فقره)، ۱۳٫۵ درصد رشد یافت. همچنین طی این مدت، ۱۹۸ فقره پروانه اکتشاف صادر شد. این آمار در مدت مشابه فصل گذشته، ۲۳۹ فقره بود که حاکی از کاهش ۱۷٫۲ درصدی صدور پروانه اکتشاف است. افزایش ۱۳۸٫۵ درصدی وصول حقوق دولتیافزون بر این، طی فصل تابستان ۹۸، حدود ۶ هزار و ۹۹ میلیارد و ۱۶۹ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال حقوق دولتی از معادن کشور وصول شد که در مقایسه با رقم فصل بهار (۲ هزار و ۵۵۷ میلیارد و ۸۲۲ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال)، حاکی از افزایش ۱۳۸٫۵ درصدی است.
نامه‌نیورنامه‌نیور5 ساعت قبل
متن زیر مشروح گفتگوی نامه نیوز با اوست: *کارشناسان دولتی معتقد هستند که افزایش قیمت بنزین اثر تورمی زیادی ندارد و مردم نباید نگران گرانی باشند. افزایش قیمت ناگهانی نیز قطعا در کوتاه‌مدت آثار تورمی بر کالاهای پرمصرف معیشتی خواهد داشت. *یکی از راهکارهای اعلام‌شده دولت و سایر قوا درزمینهٔ کنترل تبعات افزایش قیمت بنزین، کنترل قیمت‌ها و دادن هشدار به بنگاه‌ها درزمینهٔ افزایش قیمت است. خود این اقدام موجب افزایش سطح تقاضا و رشد سطح نقدینگی به‌نوبت کالاهای موجود می‌شود و تورم را افزایش خواهد داد. با احتساب مصرف ۱۰۵ میلیون لیتری روزانه بنزین، درآمد ماهانه دولت از افزایش قیمت بنزین ۳هزار ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.
الفالف1 روز قبل
قیمت دلار و یورو در صرافی‌هاگروه اقتصادی الف، ۲۸ آبان ۱۳۹۸، ۱۱:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۸۰۷۱دنیای اقتصاد نوشت: دلار در صرافی بانک ملی ایران امروز ۱۱,۸۰۰ (یازده هزار و هشتصد تومان) خریداری شد که نسبت به روزهای گذشته تغییری نداشت.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداو سیما از روابط عمومی شاپرک، شبکه پرداخت الکترونیکی کشور اعم از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت و شاپرک، تراکنش‌های انجام‌شده در این شبکه را دائما زیر نظر دارند و با روش‌های مختلف و متنوعی به دنبال کاهش فعالیت‌هایی مانند ارائه خدمات به کارت‌خوان‌های خارج کشور هستند. درنتیجه این رصد دائمی بیش از ۱۵۰۰ پایانه فعال در دیگر کشور‌ها ازجانب شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت شناسایی و مسدود شده‌اند. شاپرک نیز که پیش از این با استفاده از روش‌های حضوری بیش از ۲۰۰ پایانه فعال خارج از کشور را شناسایی و مسدود کرده بود موفق شده طی یک ماه اخیر با به‌کارگیری روش‌های داده محور برای رصد رفتار پذیرندگان، بیش از ۵۰ پایانه دیگر را شناسایی و مسدود کند.

رسانه‌های جهان در مورد گرانی بنزین ایران چه نوشتند؟

6+
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری38 دقیقه قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

زمان مراسم وداع و تشییع پیکر شهید «مصطفی رضایی» در رشت اعلام شد

مهر10 دقیقه قبل

رویارویی پیکان و پرسپولیس در دیدار تدارکاتی

ایلنا12 دقیقه قبل

امیرحسین صادقی: بعد از بازی با کامبوج هم گفتم تیم ملی با ولیموتس به جایی نمی‌رسد/ مرگ فوتبال ایران است که با این همه لژیونر نتوانیم صعود کنیم/ آدم کار بلدی در فدراسیون فوتبال نداریم

ایلنا12 دقیقه قبل

نسخه فیلم‌ها به صورت دی‌سی‌پی تحویل داده شود/ پیگیری حقوقی قاچاق فیلم در فضای مجازی در توان تهیه‌کننده نیست

اعتمادآنلاین12 دقیقه قبل

«لندن» سفیر چین را احضار کرد

اعتمادآنلاین12 دقیقه قبل