1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

ادامه تنش‌ها میان اسرائیل و فلسطین

بمباران مقر یک شبکه ماهواره‌ای حماس در غزه توسط رژیم صهیونیستی

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
بمباران مقر یک شبکه ماهواره‌ای حماس در غزه توسط رژیم صهیونیستی
بمباران مقر یک شبکه ماهواره‌ای حماس در غزه توسط رژیم صهیونیستی - 0

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان،جگنده‌های اسرائیلی مقر شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای «الاقصی» در غزه را که متعلق به حماس است، هدف حملات خود قرار دادند.

منابع خبری می‌گویند که جنگنده‌های «اف۱۶» رژیم صهیونیستی با شلیک چهار فروند موشک، این شبکه نزدیک به حماس را هدف قرار دادند.

این حملات پس از شلیک سه موشک هشدار رژیم صهیونیستی به مقر این شبکه تلویزیونی صورت گرفته است.

رژیم صهیونیستی قبل از بمباران مقر این شبکه ماهواره‌ای فلسطین، با شلیک موشک‌های هشدار خواستار تخلیه آن شده بود.

منابع خبری می‌گویند که شبکه ماهواره‌ای الاقصی در غزه تماس‌هایی را در ارتباط با تخلیه مقر آن و  تهدید به حمله رژیم صهیونیستی دریافت کرده است.

این حمله هوایی ساعاتی پس از شلیک ده‌ها فروند موشک نیروهای مقاومت از غزه به سمت اراضی اشغالی انجام گرفته است.

ارتش رژیم صهیونیستی دوشنبه شب اعلام کرد که رزمندگان مقاومت شامگاه دوشنبه حدود ۲۰۰ موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک کردند.

شلیک موشک‌های مقاومت این بار بُرد بلندتری نسبت به حملات پراکنده قبلی داشته است و علاوه بر ساکنان شهرک‌های صهیونیست‌نشین مستقر در حومه غزه، شهرک‌نشینانی که ۷۰ کیلومتر آن طرف‌تر از غزه جا خوش کرده بودند، هم مجبور شدند از ترس این موشک‌ها پناه بگیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

ابراز نگرانی روسیه نسبت به تحولات غزه

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
ابراز نگرانی روسیه نسبت به تحولات غزه

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: ما نسبت به اوضاع در غزه عمیقاً احساس نگرانی می‌کنیم و طرفین را به آتش بس فرامی‌خوانیم.

مسکو این تشدید اوضاع را خطرناک توصیف کرد و نسبت به احتمال ازسرگیری درگیری‌های نظامی گسترده در اطراف نوار غزه هشدار داد و اعلام کرد که این امر تهدیدی را برای کشته شدن افراد بیشتری از دو طرف و فروپاشی کامل اوضاع انسانی در غزه ایجاد می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

ایران جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کرد

مهرخبرگزاری مهر
ایران جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به ترور یکی از فرماندهان مقاومت اسلامی فلسطین و شهادت جمعی دیگر از مبارزان فلسطینی توسط نظامیان رژیم صهیونیستی در غزه، ضمن محکوم کردن این جنایات، رژیم صهیونیستی را تجسم عینی تروریسم  دولتی در منطقه توصیف کرد.

وی افزود: سریال ترور و جنایت و تجاوز رژیم اشغالگر قدس با حمایت و تشویق دولت آمریکا و سکوت و همراهی برخی از کشورهای منطقه همچنان ادامه دارد.

 قاسمی خواستار مداخله فوری مجامع بین المللی برای توقف ماشین جنگی و ترور رژیم صهیونیستی شد.

خواندن خبر در سایت منبع

شلیک بیش از ۲۰۰ موشک از نوار غزه به شهرک‌های صهیونیست‌نشین/ زخمی شدن چندین اسرائیلی

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
شلیک بیش از ۲۰۰ موشک از نوار غزه به شهرک‌های صهیونیست‌نشین/ زخمی شدن چندین اسرائیلی
شلیک بیش از ۲۰۰ موشک از نوار غزه به شهرک‌های صهیونیست‌نشین/ زخمی شدن چندین اسرائیلی - 0

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان به نقل از اسکای نیوز، ده‌ها موشک از نوار غزه به سمت شهرک‌های یهودی نشین در مناطق اطراف غزه شلیک شده است.

رسانه‌های اسرائیلی نیز گزارش دادند که یک راکت به یک اتوبوس اسرائیلی در منطقه صهیونیست‌نشین اطراف غزه اصابت کرده است و اخباری از جراحت شدید یک تن در دست است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که حدود ۲۰ موشک به سمت سدیروت، نتیفوت و حوف أشکلون در نزدیکی غزة و موشک‌های بسیاری به مرکز و غرب نقب شلیک شده است.

صدای آژیر‌های خطر نیز در مناطق صهیونیست‌نشین از جمله منطقه لاهافیم در شمال بئر السبع و غوش عصیون شنیده می‌شود.

رسانه‌های این رژیم از زخمی شدن ۱۰ اسرائیلی در پی این حملات خبر دادند.

توپخانه‌های اسرائیل نیز پایگاه‌های حماس در نوار غزه را هدف قرار دادند.

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: جنگنده‌های ما حمله به مواضعی در مناطق مختلف در امتداد نوار غزه را آغاز کرده‌اند.

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که بیش از ۲۰۰ موشک فلسطینی شلیک شده است.

رسانه‌های این رژیم ادعا کردند که سامانه گنبد آهنین از میان ۲۰۰ موشکی که نیرو‌های مقاومت شلیک کردند، ۶۰ موشک را رهگیری کرده است.

پناهگاه‌ها نیز برای صهیونیست‌ها باز شده است تا در پی حملات مقاومت فلسطین، به پناهگاه‌ها بروند.

خواندن خبر در سایت منبع

نتانیاهو: هیچ راه حل سیاسی با غزه وجود ندارد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
نتانیاهو: هیچ راه حل سیاسی با غزه وجود ندارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنفرانس مطبوعاتی که در پاریس پایتخت فرانسه برگزار کرد، مدعی شد که هیچ راه حل سیاسی در مناقشه با نوار غزه وجود ندارد.

وی در سخنان خود گفت که اسرائیل در یک قدمی استفاده از بالاترین توان خود در نوار غزه است. وی در عین حال مدعی شد که اسرائیل تمام تلاش خود را برای جلوگیری از یک جنگ غیرضروری به کار خواهد بست. هر جنگی قربانیان خود را خواهد داشت، اما اسرائیل در صورت ضرورت از جنگ نمی‌ترسد، اما در صورتی که ضروری نباشد تلاش خواهد داشت از آن جلوگیری کند.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص می‌افزاید که نتانیاهو در تشریح دیدگاه های خود در خصوص نوار غزه گفت: من نمی‌توانم به دنبال راه حل سیاسی با گروهی باشم که ایدئولوژی آنها مبتنی بر از بین بردن ما است. این موضوع اظهر من الشمس است.

نخست وزیر اسرائیل ادامه داد: چندین گزینه در این زمینه وجود دارد گزینه اول اشغالگری و تغییر یا بقا یا انجام حملات برنامه‌ریزی شده است تا حماس بداند که این حملات را دریافت خواهد کرد. گزینه دوم رسیدن به راهکاری است که من آن را آتش بس طولانی مدت می نامم که در نتیجه بازدارندگی ایجاد می‌شود.

نتانیاهو در پایان سخنان خود می گوید: در آنجا گروه‌هایی هستند که نمی‌توان با آنها به سازش سیاسی رسید، بلکه باید ضد آنها وارد عمل شد. این اوضاع نوار غزه است، تا زمانی که حماس در آنجا تسلط دارد، بهترین راه حل این است که با آنها به آتش بس برسیم.

مقاومت فلسطین شامگاه یکشنبه با تجاوز ارتش صهیونیستی به شرق «خان یونس» در جنوب نوار غزه مقابله کرد.

«اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه در این‌باره تصریح کرد، در جریان حملات نیروهای اشغالگر اسرائیلی به گروهی در شرق شهر خان‌یونس، هفت فلسطینی شهید و هفت تن دیگر زخمی شدند.

کانال دهم تلویزیون رژیم صهیونیستی فاش کرد افسر اسرائیلی که شامگاه یکشنبه در درگیری با رزمندگان گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس کشته شد، درجه سرهنگ‌دو داشته و پست مهم و حساسی در یگان نخبه (ویژه) ارتش رژیم اسرائیل داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فارسفارس1 ساعت قبل
«جعفر صفری» کارشناس مسائل پاکستان در یادداشتی به واکاوی جریان‌های اخیر و دخیل در عملیات تروریستی سیستان و بلوچستان پرداخت. یکی دیگر از امتیازگیری‌های پاکستان بوسیله تروریست‌ها، در سال‌های بعد از یازده سپتامبر بود. بنا بر اسناد فاش شده آمریکا میلیارد‌ها دلار در ازای همکاری به دولت پاکستان پرداخت اما نتیجه در خور توجهی برای آمریکا در بر نداشت. با سابقه‌ای که از سرویس اطلاعاتی پاکستان موجود است، روش وسبک و سیاق اطلاعاتی آن برگرفته از سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس و اسرائیل بوده که در واقع با بومی‌سازی هوشمندانه‌ای به نقش‌آفرینی در سطوح بین‌المللی می‌پردازد. لذا دادن لقب «قویترین سازمان اطلاعاتی جهان در سال ۲۰۱۳» به این سازمان از سوی سازمان سیا، خالی از برخی واقعتیها نیست.
مهرمهر2 ساعت قبل
به همت سپاه قدس و نیروی زمینی سپاه شب گذشته در عملیاتی سریع، چند خانه تیمی در خاش که عوامل جنایت اخیر در آنها مستقر بودند متلاشی شده و ۳ نفر از تروریست‌ها دستگیر شدند.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت که واشنگتن به دنبال یک انتقال صلح آمیز قدرت در ونزوئلاست اگرچه به این مساله نیز اشاره کرده که تمامی گزینه‌ها هنوز هم روی میز است. ترامپ همچنین مدعی شده که افسران ارتش ونزوئلا که از نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا حمایت می‌کنند، زندگی و آینده خود را به «خطر» می‌اندازند. رئیس جمهوری آمریکا در جریان سخنرانی‌اش برای جامعه ونزوئلایی آمریکایی گفت: تعدادی از اعضای ارتش ونزوئلا هنوز هم از این «دیکتاتوری شکست خورده» حمایت می‌کنند. وی خطاب به نظامیان ونزوئلا ادامه داد: "اگر شما این راه را در حمایت از مادورو انتخاب کنید، هیچ محل امنی، خروج آسان و راهی به بیرون نخواهید داشت. اخیرا خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا خودش را «رئیس جمهوری خودخوانده» این کشور اعلام کرد و مورد حمایت ۵۰ کشور آمریکای لاتین، ایالات متحده و کشورهای اروپایی قرار گرفت.
آخرین خبرآخرین خبر5 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدآخرین خبر/ حمید رسایی با انتشار فیلمی در کانال تلگرامی اش و کنایه سنگین به رشیدپور نوشت: همه چالش ده ساله از خودشان منتشر می‌کنند اما از آقای رشیدپور چالش پنج ساله منتشر شده رشیدپور سال ۹۲ را در برابر رشیدپور ۹۷ ببینید، علی برکت الله …

اخبار بیشتر