ادامه تنش‌ها میان اسرائیل و فلسطین
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ادامه تنش‌ها میان اسرائیل و فلسطین

بمباران مقر یک شبکه ماهواره‌ای حماس در غزه توسط رژیم صهیونیستی

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
بمباران مقر یک شبکه ماهواره‌ای حماس در غزه توسط رژیم صهیونیستی
خبرگزاری میزان- رژیم صهیونیستی مقر یک شبکه ماهواره‌ای در غزه را که متعلق به حماس است، هدف قرار داد.
بمباران مقر یک شبکه ماهواره‌ای حماس در غزه توسط رژیم صهیونیستی - 0

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان،جگنده‌های اسرائیلی مقر شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای «الاقصی» در غزه را که متعلق به حماس است، هدف حملات خود قرار دادند.

منابع خبری می‌گویند که جنگنده‌های «اف۱۶» رژیم صهیونیستی با شلیک چهار فروند موشک، این شبکه نزدیک به حماس را هدف قرار دادند.

این حملات پس از شلیک سه موشک هشدار رژیم صهیونیستی به مقر این شبکه تلویزیونی صورت گرفته است.

رژیم صهیونیستی قبل از بمباران مقر این شبکه ماهواره‌ای فلسطین، با شلیک موشک‌های هشدار خواستار تخلیه آن شده بود.

منابع خبری می‌گویند که شبکه ماهواره‌ای الاقصی در غزه تماس‌هایی را در ارتباط با تخلیه مقر آن و  تهدید به حمله رژیم صهیونیستی دریافت کرده است.

این حمله هوایی ساعاتی پس از شلیک ده‌ها فروند موشک نیروهای مقاومت از غزه به سمت اراضی اشغالی انجام گرفته است.

ارتش رژیم صهیونیستی دوشنبه شب اعلام کرد که رزمندگان مقاومت شامگاه دوشنبه حدود ۲۰۰ موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک کردند.

شلیک موشک‌های مقاومت این بار بُرد بلندتری نسبت به حملات پراکنده قبلی داشته است و علاوه بر ساکنان شهرک‌های صهیونیست‌نشین مستقر در حومه غزه، شهرک‌نشینانی که ۷۰ کیلومتر آن طرف‌تر از غزه جا خوش کرده بودند، هم مجبور شدند از ترس این موشک‌ها پناه بگیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

ابراز نگرانی روسیه نسبت به تحولات غزه

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
ابراز نگرانی روسیه نسبت به تحولات غزه
وزارت خارجه روسیه نسبت به اوضاع در نوار غزه نگرانی شدید خود را ابراز کرد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: ما نسبت به اوضاع در غزه عمیقاً احساس نگرانی می‌کنیم و طرفین را به آتش بس فرامی‌خوانیم.

مسکو این تشدید اوضاع را خطرناک توصیف کرد و نسبت به احتمال ازسرگیری درگیری‌های نظامی گسترده در اطراف نوار غزه هشدار داد و اعلام کرد که این امر تهدیدی را برای کشته شدن افراد بیشتری از دو طرف و فروپاشی کامل اوضاع انسانی در غزه ایجاد می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

ایران جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کرد

مهرخبرگزاری مهر
ایران جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کرد
سخنگوی وزارت خارجه ایران ترور یکی از فرماندهان مقاومت اسلامی و شهادت تعدادی از مبارزان فلسطینی توسط نظامیان رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به ترور یکی از فرماندهان مقاومت اسلامی فلسطین و شهادت جمعی دیگر از مبارزان فلسطینی توسط نظامیان رژیم صهیونیستی در غزه، ضمن محکوم کردن این جنایات، رژیم صهیونیستی را تجسم عینی تروریسم  دولتی در منطقه توصیف کرد.

وی افزود: سریال ترور و جنایت و تجاوز رژیم اشغالگر قدس با حمایت و تشویق دولت آمریکا و سکوت و همراهی برخی از کشورهای منطقه همچنان ادامه دارد.

 قاسمی خواستار مداخله فوری مجامع بین المللی برای توقف ماشین جنگی و ترور رژیم صهیونیستی شد.

خواندن خبر در سایت منبع

شلیک بیش از ۲۰۰ موشک از نوار غزه به شهرک‌های صهیونیست‌نشین/ زخمی شدن چندین اسرائیلی

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
شلیک بیش از ۲۰۰ موشک از نوار غزه به شهرک‌های صهیونیست‌نشین/ زخمی شدن چندین اسرائیلی
خبرگزاری میزان- رسانه‌ها از شلیک بیش از ۲۰۰ موشک و راکت از نوار غزه به شهرک‌های یهودی نشین خبر دادند.
شلیک بیش از ۲۰۰ موشک از نوار غزه به شهرک‌های صهیونیست‌نشین/ زخمی شدن چندین اسرائیلی - 0

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان به نقل از اسکای نیوز، ده‌ها موشک از نوار غزه به سمت شهرک‌های یهودی نشین در مناطق اطراف غزه شلیک شده است.

رسانه‌های اسرائیلی نیز گزارش دادند که یک راکت به یک اتوبوس اسرائیلی در منطقه صهیونیست‌نشین اطراف غزه اصابت کرده است و اخباری از جراحت شدید یک تن در دست است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که حدود ۲۰ موشک به سمت سدیروت، نتیفوت و حوف أشکلون در نزدیکی غزة و موشک‌های بسیاری به مرکز و غرب نقب شلیک شده است.

صدای آژیر‌های خطر نیز در مناطق صهیونیست‌نشین از جمله منطقه لاهافیم در شمال بئر السبع و غوش عصیون شنیده می‌شود.

رسانه‌های این رژیم از زخمی شدن ۱۰ اسرائیلی در پی این حملات خبر دادند.

توپخانه‌های اسرائیل نیز پایگاه‌های حماس در نوار غزه را هدف قرار دادند.

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: جنگنده‌های ما حمله به مواضعی در مناطق مختلف در امتداد نوار غزه را آغاز کرده‌اند.

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که بیش از ۲۰۰ موشک فلسطینی شلیک شده است.

رسانه‌های این رژیم ادعا کردند که سامانه گنبد آهنین از میان ۲۰۰ موشکی که نیرو‌های مقاومت شلیک کردند، ۶۰ موشک را رهگیری کرده است.

پناهگاه‌ها نیز برای صهیونیست‌ها باز شده است تا در پی حملات مقاومت فلسطین، به پناهگاه‌ها بروند.

خواندن خبر در سایت منبع

نتانیاهو: هیچ راه حل سیاسی با غزه وجود ندارد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
نتانیاهو: هیچ راه حل سیاسی با غزه وجود ندارد
نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که هیچ راه حل سیاسی در تعامل با نوار غزه وجود ندارد و تنها می‌توان به آتش‌بس با حماس فکر کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنفرانس مطبوعاتی که در پاریس پایتخت فرانسه برگزار کرد، مدعی شد که هیچ راه حل سیاسی در مناقشه با نوار غزه وجود ندارد.

وی در سخنان خود گفت که اسرائیل در یک قدمی استفاده از بالاترین توان خود در نوار غزه است. وی در عین حال مدعی شد که اسرائیل تمام تلاش خود را برای جلوگیری از یک جنگ غیرضروری به کار خواهد بست. هر جنگی قربانیان خود را خواهد داشت، اما اسرائیل در صورت ضرورت از جنگ نمی‌ترسد، اما در صورتی که ضروری نباشد تلاش خواهد داشت از آن جلوگیری کند.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص می‌افزاید که نتانیاهو در تشریح دیدگاه های خود در خصوص نوار غزه گفت: من نمی‌توانم به دنبال راه حل سیاسی با گروهی باشم که ایدئولوژی آنها مبتنی بر از بین بردن ما است. این موضوع اظهر من الشمس است.

نخست وزیر اسرائیل ادامه داد: چندین گزینه در این زمینه وجود دارد گزینه اول اشغالگری و تغییر یا بقا یا انجام حملات برنامه‌ریزی شده است تا حماس بداند که این حملات را دریافت خواهد کرد. گزینه دوم رسیدن به راهکاری است که من آن را آتش بس طولانی مدت می نامم که در نتیجه بازدارندگی ایجاد می‌شود.

نتانیاهو در پایان سخنان خود می گوید: در آنجا گروه‌هایی هستند که نمی‌توان با آنها به سازش سیاسی رسید، بلکه باید ضد آنها وارد عمل شد. این اوضاع نوار غزه است، تا زمانی که حماس در آنجا تسلط دارد، بهترین راه حل این است که با آنها به آتش بس برسیم.

مقاومت فلسطین شامگاه یکشنبه با تجاوز ارتش صهیونیستی به شرق «خان یونس» در جنوب نوار غزه مقابله کرد.

«اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه در این‌باره تصریح کرد، در جریان حملات نیروهای اشغالگر اسرائیلی به گروهی در شرق شهر خان‌یونس، هفت فلسطینی شهید و هفت تن دیگر زخمی شدند.

کانال دهم تلویزیون رژیم صهیونیستی فاش کرد افسر اسرائیلی که شامگاه یکشنبه در درگیری با رزمندگان گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس کشته شد، درجه سرهنگ‌دو داشته و پست مهم و حساسی در یگان نخبه (ویژه) ارتش رژیم اسرائیل داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ادبیات توهین آمیز ترامپ عزم ملت ایران را در برابر آمریکا دوچندان می‌کند

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از نیویورک؛ سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت حرف‌های متناقض امروز رئیس جمهور آمریکا درباره ایران، نشانه روشنی از خصومت بی حد و حصر وی نسبت به ملت بزرگ ایران است. تخت روانچی در پاسخ به اظهارات سخیف رئیس جمهور آمریکا که بار دیگر ملت بزرگ ایران را «تروریست» خوانده بود، افزود این مواضع برای ما ناآشنا نیست و آنرا در ادامه تحریم‌های ظالمانه آمریکا قابل تفسیر می‌دانیم و نمونه بارز دیگری از خصومت با ملت ایران است. وی گفت سخنان سخیف رئیس جمهور آمریکا بیش از هر چیز نمایانگر بی اطلاعی از تاریخ چند هزار ساله ایران و نشناختن مردم ایران است. تخت روانچی گفت رئیس جمهور آمریکا با استفاده از ادبیات توهین آمیز علیه ملت ایران، عزم مردم ما را در مقاومت علیه سیاست فشار و ارعاب دو چندان می‌کند. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز در جمع کشاورزان بار دیگر ملت ایران را تروریست نامید و مدعی شد ایران پشت سر همه مشکلات خاورمیانه (غرب آسیا) قرار دارد و و بازیگر خطرناکی است و برجام نمایش وحشت بود.

کلیپ BMW برای بازنشتگی مدیر بنز (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
به همین مناسبت شرکت BMW اصلی‌ترین رقیب بنز با انتشار کلیپی این بازنشستگی را به «دکتر Z» تبریک گفت. مرسدس بنز نیز در پاسخ به این کلیپ تبلیغاتی در توئیتی نوشت: ب‌ام‌و از پیشنهاد سخاوتمندانه شما سپاسگذاریم. اما صد در صد مطمئنیم که وی تصمیم خود را برای داشتن یک مدل از خودروهای EQ بنز اتخاذ کرده است. توئیت بنز در واکنش به کلیپ بازنشستگی مدیر عامل مرسدس بنزخودروهای EQ الکتریکی بنز، جدیدترین ابزار این شرکت برای مقابله با مدل‌های i ب‌ام‌و محسوب می‌شوند. سپس وی همراه راننده خود و سوار بر مرسدس بنز کلاس S به ستاره سه پر کارخانه اشتوتگارد خیره و آنجا را ترک می‌کند.
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا طی سخنانی در کاخ سفید اعزام نیروی نظامی این کشور به خاورمیانه برای مقابله با ایران را رد کرد. وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد اعزام نظامیان آمریکایی به منطقه تاکید کرد: فکر نمی‌کنم نیازی به این کار باشد. رئیس جمهوری آمریکا در عین حال از برگزاری نشستی با مقامات نظامی این کشور در این باره خبر داد. وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تکرار اتهامات واهی علیه جمهوری اسلامی ایران مدعی شد خروج آمریکا از برجام موجب شده فشار اقتصادی شدیدی به این کشور وارد شود.
انتخابانتخاب21 ساعت قبل
سخنگوی شورای عالی امنیت ملی گفت: سفر مقامات مسئول کشورهای مختلف به ایران افزایش یافته است، عمدتا از آمریکا نمایندگی دارند. برخی رسانه‌ای می‌شود و پاره‌ای از سفرها نیز محرمانه می‌ماند. به گزارش «انتخاب»؛ کیوان خسروی سخنگوی شورای عالی امنیت ملی گفت: بر اساس سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران، بدون استثناء، پیام اقتدار، منطق، مقاومت و ایستادگی ملت ایران به آنان ابلاغ شده است. وی افزود: به صراحت گفته‌ایم تا رفتارها عوض نشود، تا حقوق کشور تامین نشود، تا از لفاظی به اقدام عملی تغییر مسیر ندهند، راه همین است. به هیچ وجه مذاکره‌ای در کار نخواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار «حسین اشتری» در آستانه چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید «سیدعلی اندرزگو» عصر امروز به دیدار خانواده این شهید انقلاب اسلامی ایران رفت. فرمانده نیروی انتظامی درباره خصوصیات اخلاقی شهید اندرزگو گفت: شهید سیدعلی اندرزگو از دیگر شهدا جلوتر و به دلیل مطالعه بسیار دارای فهم سیاسی قوی بود. درک بموقع وظیفه، روحیه جهادی و کار اطلاعاتی و مخفیانه و ولایت پذیری و گوش به فرمان ولایت بودن از دیگر خصوصیات بارز این شهید بزرگوار است. فرمانده ناجا با بیان اینکه ما همواره خود را مدیون خون شهدا می‌دانیم و هرچه داریم به برکت خون این عزیزان است، تاکید کرد: همواره محتاج دعای خیر همه خانواده شهدا خصوصا همسران و مادران این بزرگواران بوده و هستیم. قطعا در کنار پیچیدگی‌های کار ما جز لطف خدا و عنایت امام زمان (عج) و دعای شما خانواده شهدا نمی‌تواند موفقیت را برای ما به ارمغان آورد.
مهرمهر17 ساعت قبل
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مجددا فرودگاه «نجران» عربستان را به وسیله پهپاد قاصف- ۲K هدف قرار دادند. این درحالی است که روز گذشته نیز این فرودگاه هدف حمله هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفته بود. اما این پایان عملیات نیروهای یمنی محسوب نمی‌شود چرا که نیروهای یمنی به تازگی اعلام کرده‌اند که یک بانک اطلاعاتی در خصوص ۳۰۰ هدف حساس در عربستان و امارات در اختیار دارند. با وجود آنکه عربستان مدعی شده است این عملیات، مواضع نظامی فرودگاه نجران را هدف قرار نداده اما نیروهای یمنی اعلام کردند که در جریان عملیات علیه فرودگاه نجران یک انبار تسلیحاتی هدف قرار گرفته و به آتش کشیده شد. شهر نجران که در جنوب آن پایگاه‌ها و مقرهای نظامی متعددی قرار دارد، یکی از اهداف ارتش یمن برای پاسخ به حملات نظامی عربستان سعودی است.

اخبار بیشتر