اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه ۳۰ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه ۳۰ مهرماه

قیمت برق رمزارزها آبان‌ماه اعلام می‌شود

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
قیمت برق رمزارزها آبان‌ماه اعلام می‌شود
مصطفی رجبی مشهدی، درباره آخرین تصمیمات برای نرخ برق رمزارزها اظهار داشت: تعیین نرخ برق ماینرها مراحل پایانی خود را می‌گذراند و بزودی نتایج مشخص می‌شود.

اعتمادآنلاین|سخنگوی صنعت برق گفت: اگر مشکل پول برق مصرفی تولیدکنندگان رمزارز حل شود، می‌توانند از وزارت صمت مجوز بهره برداری بگیرند و همانند یک مشترک معمولی با آنها رفتار می‌شود.

مصطفی رجبی مشهدی، درباره آخرین تصمیمات برای نرخ برق رمزارزها اظهار داشت: تعیین نرخ برق ماینرها مراحل پایانی خود را می‌گذراند و بزودی نتایج مشخص می‌شود.

او با اعلام اینکه نرخ برق استخراج کنندگان رمزارز آبانماه ابلاغ می‌شود، گفت: قیمت تعیین شده، مصوبه دولت و بر اساس متوسط نرخ برق صادراتی است.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: اگر مشکل پول برق مصرفی تولیدکنندگان رمزارز حل شود، می‌توانند از وزارت صمت مجوز بهره برداری بگیرند و شرایط اتصال‌شان به شبکه فراهم می‌شود و سپس همانند یک مشترک معمولی با آنها رفتار می‌شود.

منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت مرغ در مراکز عرضه ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان است

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
قیمت مرغ در مراکز عرضه ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان است
مهدی یوسف‌خانی، رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی، عنوان کرد: قیمت مرغ در مراکز عرضه سطح شهر معادل 13 هزار و 400 تومان به فروش می‌رسد؛ درحالیکه نرخ مصوب این محصول 12 هزار و 900 تومان است.

اعتمادآنلاین| مهدی یوسف‌خانی، رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی، درباره جدیدترین وضعیت قیمت مرغ، گفت: اکنون قیمت مرغ زنده معادل ۸ هزار و ۸۵۰ تومان است که ۳۰۰ تومان از نرخ مصوب خود بالاتر است. همچنین مرغ گرم در کشتارگاه‌ها به قیمت ۱۲ هزار و ۲۰۰ و در واحدهای صنفی معادل ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه البته اکنون نسبت به دو روز گذشته قیمت مرغ کاهش یافته است، تصریح کرد: دلیل مابه‌التفاوت قیمت مرغ در بازار با نرخ مصوب این است که مرغداران مرغ زنده را به نرخ مصوب در اختیار کشتارگاه‌ها قرار نمی‌دهند.

یوسف‌خانی ادامه داد: واحدهای پرفروش عرضه مرغ به دلیل فروش بیشتر، با سود ۳ درصدی هم شاید بتوانند هزینه‌های تولیدشان را تامین کنند که به همین دلیل، مرغ را به نرخ مصوب در مراکز عرضه سطح شهر به فروش می‌رسانند؛ درحالیکه واحدهای دیگر عرضه مرغ به علت فروش کم، تنها با سود ۸ درصدی می‌توانند هزینه‌های تولید خود را پوشش دهند و به همین خاطر ۱۰۰۰ تومان به نرخ خرید مرغ اضافه می‌کنند و آن را به قیمت ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان به فروش می‌رسانند.

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در پایان با بیان اینکه قیمت اقلام مرغ هم به نسبت قیمت مرغ تغییر می‌کند، اظهار کرد: اکنون سینه مرغ با کتف به قیمت ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان، سینه بدون کتف به قیمت ۲۳ هزار و ۵۰۰ و فیله مرغ معادل ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان در مراکز عرضه سطح شهر به فروش می‌رسد.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

عضو کمیسیون انرژی: افزایش قیمت بنزین تا پایان سال منتفی است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
عضو کمیسیون انرژی: افزایش قیمت بنزین تا پایان سال منتفی است
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: برای افزایش قیمت بنزین و دیگر حامل‌های انرژی باید زیرساخت‌ها و شرایط جامعه را در نظر گرفت که در فضای فعلی کشور، افزایش قیمت بنزین محال است.

بهروز نعمتی درباره احتمال افزایش قیمت بنزین، اظهار داشت: با توجه به شرایط جامعه قطعا بحث افزایش قیمت بنزین تا پایان سال منتفی است.

وی با بیان اینکه باید برای افزایش قیمت بنزین و دیگر حامل‌های انرژی زیرساخت‌ها و شرایط جامعه را در نظر گرفت، ادامه داد: در فضای فعلی کشور، افزایش قیمت بنزین امری محال است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جامعه شرایط پذیرش چنین تصمیمی را ندارد، تصریح کرد: تورم و گرانی از دلایل بسیار مهمی است که بحث افزایش قیمت بنزین را منتفی می‌کند.

نعمتی خاطر نشان کرد: شرایط برای افزایش قیمت بنزین فراهم نیست و بر این اساس بعید است که اتفاقی در زمینه افزایش قیمت بنزین صورت گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

کف قیمت بیمه موتورسیکلت چقدر است؟

رکناخبرگزاری رکنا
کف قیمت بیمه موتورسیکلت چقدر است؟
رکنا: یک کارشناس بیمه گفت: در مورد بیمه موتورسیکلت‌های برقی دستورالعمل خاصی وجود ندارد اما تمام وسایل نقلیه موتوری باید دارای بیمه شخص ثالت باشند.

کف قیمت بیمه موتورسیکلت چقدر است؟ - 1

به گزارش رکنا، اسماعیل فلاح، کارشناس بیمه در خصوص بیمه موتورسیکلت‌ها گفت: مبنای نرخ بیمه موتورسیکلت به میزان تعهد دیه، تعداد سیلندر و نوع کاربری مشخص می‌شود. طبیعتا انواع بیمه موتورسیکلت به نوع کاربری از آن بستگی دارد و معمولا به انواع شخصی، بارکش و برای مسابقات تقسیم‌بندی می‌شود. به طور کلی میزان حق بیمه پرداختی در این زمینه تنها برای مصارف مسابقه‌ای متفاوت است. لازم به ذکر است تفاوت نرخ حدود ۳۰ درصدی بین بیمه‌نامه برای موتورسیکلت مسابقه‌ای با سایر مدل‌ها وجود دارد.

وی درباره آمار موتورسیکلت‌های فاقد بیمه اظهار کرد: هیچ آمار رسمی از تعداد موتورسیکلت‌های فاقد بیمه در کشور وجود ندارد و دستگاهی شمارش آن را انجام نداده است. اما به طور کلی تعداد موتورسیکلت‌هایی که فاقد بیمه هستند بالا است و فقط یک سری آمار از راهور اعلام می‌شود که این اعداد و ارقام تناقض دارد. دلیل عدم رغبت برای تهیه بیمه توسط موتورسواران نیز این است که افراد فکر می‌کنند حادثه فقط برای دیگران است! متاسفانه بحث فرهنگ‌سازی و عدم آگاهی در این زمینه مطرح است و از طرفی دیگر میزان سخت‌گیری‌ها در مورد خودروهای سواری بسیار بیشتر از موتورسیکلت‌ها است.

فلاح در خصوص نرخ بیمه‌های موتورسیکلت گفت: کلیه وسایل نقلیه زمینی موتوری باید دارای بیمه‌نامه باشند که این مسئله شامل موتورسیکلت‌ها نیز می‌شود. حداقل نرخ بیمه‌نامه کوتاه‌مدت برای موتورسیکلت‌ها از حدود ۵۷ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۴۰۰ هزار تومان نیز می‌رسد. بیمه کوتاه مدت به این صورت است که از ۵ روز شروع می‌شود و تعداد روزها و قیمت آن بر اساس یک روند مشخصی افزایش می‌یابد. لازم به ذکر است سال گذشته بیشترین آمار فوتی موتورسیکلت‌ها را ما در سطح تهران داشتیم و از جمله آسیب‌های شایع می‌توان به شکستگی کاسه سر و جمجمه اشاره کرد. بسیاری از شرکت‌های بیمه به همین دلیل علاقه‌ای برای فروش بیمه‌های موتورسیکلت ندارند ضمن این که پرداخت دیه باعث شده نسبت خسارت‌ها بالا برود.

وی در پایان به ذکر نکاتی درباره بیمه موتورسیکلت‌های برقی پرداخت: تمامی موتورسیکلت‌ها باید بیمه داشته باشند و توضیحی در رابطه با برقی یا بنزینی داده نشده است. در مورد موتورسیکلت‌های برقی توان را تبدیل به اسب‌بخار می‌کنند و معادل‌سازی به تک‌سیلندر یا ۲ سیلندر انجام می‌شود و در نهایت هزینه بیمه مشخص می‌شود. هیچ رویه‌ای برای این نوع موتورسیکلت‌های برقی وجود ندارد و شرکت‌ها برای این که کار خود را راحت کنند این نوع وسایل نقلیه را به صورت تک یا ۲ سیلندر در نظر می‌گیرند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت «ین ژاپن» به پایین‌تری سطح ۸ ماهه اخیر خود رسید

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
قیمت «ین ژاپن» به پایین‌تری سطح ۸ ماهه اخیر خود رسید
قیمت ین ژاپن امروز (29 مهر ماه سال 1398) به پایین‌ترین سطح هشت ماه اخیر خود رسید. هر ین ژاپن از ابتدای سال جاری تا به امروز با بیش از 11 درصد افت قیمت مواجه شده است.

سال ۱۳۹۷ را می‌توان سال پرتلاطم بازارهای مختلف دانست که بازار ارز بارزترین آنها بود. در اواخر سال گذشته تعدادی از کارشناسان بازار ارز، سرمایه‌گذاری در «ین ژاپن» را پپیشنهاد می‌دادند اما روند این ارز اکنون به کجا رسیده است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت ین ژاپن امروز (۲۹ مهر ماه سال ۱۳۹۸) به پایین‌ترین سطح هشت ماه اخیر خود رسید.

هر ین ژاپن از ابتدای سال جاری تا به امروز با بیش از ۱۱ درصد افت قیمت مواجه شده است.

قیمت این ارز در چهارم مهر ماه سال گذشته در بالاترین سطح تاریخی خوذ معادل ۱۶ هزار و ۵۳۹ تومان قرار گرفت اما رفته رفته از قیمت آن کاسته شد.

قیمت «ین ژاپن» به پایین‌تری سطح ۸ ماهه اخیر خود رسید - 6

قیمت هر ین ژاپن در ابتدای سال جاری حدود ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان بود که در اردیبهشت ماه توانست در بالاترین سطح امسال معادل ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان قرار گرفت.

در حال حاضر قیمت این ارز ژاپنی به ۱۰ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده، آخرین باری که این ارز در این سطح قیمتی قرار گرفته مربوط به ۱۴ بهمن ماه سال گذشته بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

عرضه گوشت‌های لاکچری به قیمت‌ میلیونی

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
عرضه گوشت‌های لاکچری به قیمت‌ میلیونی
نهادینه‌شدن سبک زندگی لاکچری در گروهی از شهرنشینان باعث شده تا گروهی از فعالان اقتصادی به سودجویی روی بیاورند و نان خود را بر روغن «لاکچری‌بازها» بزنند. لاکچری‌‌باز‌هایی که قبلا در جامعه با عناوینی همچون «نوکیسه» و «تازه به دوران رسیده» و اما سرانجام توانستند لقب بهتری برای خود پیدا کنند و آن را جا بیندازند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، آنان که اکثرا بدون زحمتی خاص به سرمایه‌ای هنگفت دست پیدا کرده‌اند، این روزها از هر راهی برای نشان‌دادن خود و رفاهی که در آن غلت می‌زنند استفاده می‌کنند. در گذشته که شبکه‌های اجتماعی به شکلی امروزی آن رواج نداشت، این نوکیسه‌ها با زندگی در خانه‌‌های مجلل شمال شهر، خرید خودروهای وارداتی گران‌قیمت و در دست گرفتن آخرین مدل گوشی تلفن همراه، سرمایه خود را به رخ می‌کشیدند، اما اکنون با رواج شبکه‌های اجتماعی و جاافتادن سبک جدیدی از زندگی، محدود‌ه‌ شوآف خود را تا بالاترین حد ممکن گسترانده‌اند و حتی از خوراک روزانه خود به‌عنوان دستاویزی برای نمایش‌دادن خود استفاده می‌کنند. برخی از سودجویان بازار نیز با تکیه بر این سبک زندگی، برای هر کالایی نامی عجیب و غریب انتخاب می‌کنند و آن را تا ۱۰ برابر قیمت می‌فروشند. در سال‌های اخیر نیز در برخی از مراکز فروش شمال شهر، گوشت‌هایی با عنوان گوشت ماساژدیده و لاکچری با قیمت بیش از یک میلیون تومان عرضه می‌شود که در این روزها مشتریان پر و پاقرص خود را هم پیدا کرده است.

در حالی که بسیاری از اقشار جامعه نسبت به افزایش قیمت گوشت قرمز و عرضه آن در محدود قیمتی ۷۰ هزار تا ۹۰ هزار تومان اعتراض دارند، گروهی خاص برای خرید گوشت‌های لاکچری و ماساژدیده‌ یک میلیون تومانی سر و دست می‌شکنند. شاید برای گروهی که رفته‌رفته شاهد حذف گوشت از سفره‌های خود هستند باورش سخت باشد که در گوشه دیگری از شهر عده‌ای نوکیسه‌هایی زندگی می‌کنند که میزهای نهارخوری خود را با گوشت‌های ماساژدیده تزئین می‌کنند. اما این امر واقعیت دارد؛ چراکه برای این گروه بیش از آنکه کیفیت و کارآیی یک محصول یا کالا اهمیت داشته باشد، نام، قیمت و برند کالاست که نظرشان را برای خرید و مصرف جلب می‌کند. سودجویانی هم در بازار فعالیت دارند که به‌خوبی رگ خواب این افراد را در دست گرفته‌اند؛ آنها برای هر محصولی نامی لاکچری‌پسند که معمولا هم خارجی است انتخاب می‌کنند و آن را تا ۱۰ برابر قیمت اصلی می‌فروشند. اتفاقی که طی چند سال اخیرا به بازار اقلام خوراکی هم سرایت کرده و اخیرا در مراکز فروش گوشت هم دیده می‌شود. این بار نوبت به قصابان رسیده است تا در کانال‌های تلگرامی و صفحات اینستاگرامی گوشت ماساژدیده را تبلیغ کنند و قافله سودجویان عقب نمانند.

جای خالی نهادهای ناظر

گوشت ماساژدیده یا لاکچری در واقع همان گوشت ویل (گوشتی که گوساله آن تنها منبع تغذیه‌اش شیر است) است که فروشندگان آن با ترفندهای مختلف قیمت آن را گاه بیش از یک میلیون تومان اعلام می‌کنند. آنها می‌گویند که در مرحله پرورش گوساله آنها را به محیطی ایزوله برده و برایشان موسیقی پخش می‌کنند و با ماساژ عضلانی دام در هر روز باعث لطیف شدن بافت و ساختار گوشت می‌شوند. حال اگر مبنا را بر راستگویی این افراد بگذاریم (که البته مجوزی در این زمینه ندارند)، از آنها باید پرسید که هزینه هر موسیقی و هر بار ماساژ را چند حساب می‌کنند که این گوشت را به قیمت میلیونی می‌فروشند. مگر مردم باید هزینه موسیقی گوش‌دادن گوساله‌ها را بپردازند؟ این در حالی است که فعالان این حوزه اعتقاد دارند که ماساژ دام زنده ممکن نیست و اگر گوساله در تمام دوره رشد از شیر تغذیه کند قیمت نهایی آن نباید در هر کیلو بالاتر از ۱۵۰ هزار تومان شود. البته رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی عرضه این گوشت‌ها را رد و اعلام کرد که تاکنون مجوزی در این زمینه صادر نشده است. اما به هر حال از نهادهای ناظر انتظار می‌رود که با ورود به این حوزه در مقابل سودجویی‌ها بایستند تا چنین روندی بار تورمی در گوشت قرمز معمولی ایجاد نکند و اقشار آسیب‌پذیر بهای زندگی لاکچری عده‌ای را نپردازند

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فارسفارس1 روز قبل
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل سازمان امور مالیاتی معافیت‌های مالیاتی را پاشنه آشیل نظام مالیاتی خواند و گفت: بر اساس اذعان مراجع بین‌المللی، ایران بیشترین تنوع و عمق معافیت‌های مالیاتی را دارد که از آنها سوء استفاده می‌شود مانند مناطق آزاد که آثار آن به‌شدت کشور را آزار می‌دهد و مالیات‌ها را تهدید می‌کند. * معافیت‌ها پاشنه آشیل نظام مالیاتی استوی معافیت‌های مالیاتی را پاشنه آشیل نظام مالیاتی خواند و گفت: بر اساس اذعان مراجع بین‌المللی، ایران بیشترین تنوع و عمق معافیت‌های مالیاتی را دارد که از آنها سوء استفاده می‌شود؛ مانند مناطق آزاد که آثار آن به‌شدت کشور را آزار می‌دهد و مالیات‌ها را تهدید می‌کند. در مالیات بر سود سپرده، دقت داریم که سطحی از سود سپرده را معاف کنیم. وی درباره معافیت‌های مالیاتی گفت: از جمله معافیت‌های گسترده مالیاتی، سود سپرده‎های بانکی است. وی درباره حذف معافیت‌های مالیاتی توضیح داد: بحث معافیت‌ها خیلی جدی است؛ به‌عنوان مثال معافیت مالیاتی مناطق آزاد، منطقی ندارد و این مناطق را به محلی برای فرار مالیاتی تبدیل کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- بنا بر اعلام مقامی اگاه در وزارت ارتباطات محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت کشور به اپراتور‌های اینترنت از عصر دیروز و به مدت ۲۴ ساعت اعمال شده است. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، با سهمیه بندی و افزایش نرخ بنزین از بامداد جمعه (۲۴ آبان) برخی اعتراضات مردمی در بعضی نقاط کشور آغاز شد. از اهم اقدامات کنترلی مسئولان امنیتی کشور می‌توان به محدودیت دسترسی به اینترنت اشاره کرد. طبق پیگیری خبرنگار خبرگزاری میزان، بنا بر اعلام منابع وزارت ارتباطات محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت کشور و ابلاغ دبیرخانه آن به اپراتور‌های اینترنت از عصر دیروز و به مدت ۲۴ ساعت اعمال شده است. محدودیت برای سرورهای خارجی علت قطعی سایت هاهمچنین پیگیری‌ها حاکی از آن است که سایت‌هایی که از سرور‌های داخلی ایران استفاده می‌کنند شامل محدودیت دسترسی نبوده و به طور کامل در دسترس هستند، اما سایت‌هایی که از زیر ساخت‌های خارجی استفاده می‌کنند با محدودیت و گا‌ها قطعی کامل مواجه هستند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر راه و شهرسازی در ششمین کنفرانس بین المللی منطقه‌ای تغییر اقلیم که صبح امروز در محل کتابخانه ملی گشایش یافت گفت: مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان مورد بازنگری اساسی واقع شده است و بزودی با ابلاغ مقررات جدید آن و الزامی شدن این مبحث مهم، شاهد صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی خواهیم بود. آقای محمد اسلامی افزود: وزارت راه و شهرسازی برنامه‌های زیادی برای کاهش گاز‌های گلخانه‌ای در دست اجرا دارد که کاهش شدت مصرف انرژی در بخش‌های مختلف حمل و نقل از آن جمله است. وی گفت: یکی از دستورات کاری وزارت راه و شهرسازی، خلق مسیر‌های جدید هوایی با هدف کاهش مصرف سوخت بوده و به همین دلیل در چند سال گذشته بیش از ۳۰ هزار کیلومتر مسیر هوایی جدید ایجاد شده است که در نتیجه روزانه ۷ هزار تن گاز گلخانه‌ای در کشور کمتر ایجاد می‌شود. آقای اسلامی گفت: توسعه ناوگان ریلی از ۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر به ۱۴ هزار و ۴۰۰ کیلومتر و همچنین استفاده از سوخت کم سولفور در ناوگان دریایی از جمله اقدامات برای کاهش گاز‌های آلاینده و مبارزه با تغییرات اقلیمی است که در این جهت چند شرکت دانش بنیان مشغول تهیه و سولفور زدایی از سوخت کشتی‌ها هستند. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تاثیرات تغییرات اقلیمی بر زندگی و معیشت جمع زیادی از مردم گفت: توسعه ناموزون و بی توجهی به موضوعات زیست محیطی در اجرای طرح‌های عمرانی، از طاقت زیست بوم فراتر بوده موجب ناهنجاری‌های زیست محیطی شده است و باید با لحاظ کردن تعهد عقلی و اجتماعی به سمت توسعه پایدار حرکت و از توسعه بی رویه پرهیز کنیم. وی تصریح کرد: ضوابط مصرف و بهینه سازی انرژی باید به فرهنگ غالب ملت ایران بدل شود و پایداری محیط زیست را در اجرای طرح‌های عمرانی جزو تکالیف خود بدانیم و ظرفیت تاب آوری شهر‌ها و سکونتگاه‌ها را افزایش دهیم و با هوشمند سازی شهر‌ها و طراحی مراکز تجمعی و کسب و کار‌ها سفر‌های درون شهری به حداقل برسد ضمن اینکه توجه به توسعه فضا‌های سبز و پارک‌ها باید در اولویت ساخت و ساز‌های شهر‌ها قرار گیرد. ششمین کنفرانس منطقه‌ای تغییر اقلیم روز‌های ۲۷ و ۲۸ آبان در پنج محور «پیش‌بینی و پیش‌آگاهی‌های اقلیمی، سیل و مخاطرات جوی و اقلیمی»، «اثرات تغییر اقلیم و آسیب‌پذیری ناشی از سیل، خشکسالی و سایر مخاطرات اقلیمی»، «توان اقلیمی، توسعه پایدار و تاب‌آوری»، «سازگاری و کاهش پیامد‌های زیان‌بار تغییر اقلیم» و «آثار و آسیب‌پذیری اجتماعی و اقتصادی ناشی از تغییر اقلیم» برگزار می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز20 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمهدی پور مدیرکل نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت در خصوص وضعیت بازار پس از اصلاح نرخ بنزین گفت: سازمان حمایت در این دو روز ۲۰ اکیپ بازرسی داشت و طبق گزارش‌ها هیچ خللی در بازار مشاهده نشده و تامین و توزیع کالا بدون مشکل انجام می‌شود. اخبار قتصادی- ار او افزود: میزان بازرسی‌ها بین سازمان تعزیرات، وزارت صمت و اتاق اصناف تقسیم بندی شده است و در کل شهرستان‌ها انجام می‌شود. معاون سازمان حمایت بیان کرد: اطلاع رسانی به کل تشکل‌ها شده که تا اطلاع ثانوی، هیچ کالایی با هیچ توجیهی حق افزایش قیمت ندارد. او ادامه داد: مصوبه تنظیم بازار به کلیه تشکل‌ها ابلاغ شده است و اکیپ‌های بازرسی در بازار حضور دارند و وضعیت را رصد و پایش می‌کنند.
مهرمهر1 روز قبل
در این راستا نیز سازمان صنعت، معدن و تجارت با همکاری اتاق اصناف نسبت به رصد بازار و افزایش بازرسی‌ها اقدام کردند. وی تاکید کرد: بازرسان اتاق اصناف مرکز فارس با افزایش نظارت بر واحد‌های صنفی این اجازه را نخواهند داد که تخلفی در یکی از واحد صنفی سطح استان ایجاد شود و تمام تلاش خود را در این راستا به کار خواهند گرفت. معاون بازرسی و نظارت اصناف استان فارس به شهروندان متذکر شد: مردم اگر مشاهده کردند که واحد صنفی در حال عرضه کالا با قیمت‌های نامتعارف است می‌توانند با شماره تلفن ۳۲۳۴۰۰۰۰ تماس حاصل کرده و تخلف واحد‌های صنفی را گزارش کنند. رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: در استان تمام اقلام به اندازه کافی در انبارها ذخیره شده و هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی مردم وجود ندارد. حمیدرضا ایزدی افزود: علیرغم افزایش قیمت بنزین، با توجه به مصوبه ستاد تنظیم بازار، عملا قیمت کالاها تغییری نخواهد داشت.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری3 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

تغییر قیمت ناشی از افزایش نرخ بنزین نداریم

ایسنا3 دقیقه قبل

خروجی محدود از جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال

مهر3 دقیقه قبل

معرفی اعضای جدید کمیته داوران/ اصفهانیان بازگشت

تسنیم6 دقیقه قبل

فیلم | افزایش قیمت بنرین چند درصد تورم ایجاد می‌کند؟

خبرآنلاین6 دقیقه قبل

دولت بدون نظر مشورتی بخش خصوصی، تصمیم گیری نکند/ محدودیت‌های صادراتی و ناهموار بودن مسیر واردات دو مشکل اصلی صنعت سرب و روی

اقتصاد آنلاین6 دقیقه قبل

مصوبه جدید کمیسیون قضایی مجلس درباره مهریه و جرائم غیرعمد

تسنیم7 دقیقه قبل