اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه ۳۰ مهرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه ۳۰ مهرماه

چرا خودروسازان ایرانی به سمت ساخت شاسی بلندهای ملی نمی‌روند؟

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
چرا خودروسازان ایرانی به سمت ساخت شاسی بلندهای ملی نمی‌روند؟
در سال های گذشته شاهد بودیم که خودروسازان ایرانی سعی داشتند تا محصولات ملی و مستقل خود را به مشتریان معرفی کنند. اما در این مدت هیچگاه خبری از رونمایی یک کراس اوور و شاسی بلند ملی نبوده و همیشه نشان های داخلی به دنبال معرفی سدان ها و هاچبک های ملی هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اسب بخار، اما آیا در پس این اتفاق و رویکرد خودروسازان، دلایل منطقی وجود دارد؟! پس در این گزارش به سراغ بررسی عدم تمایل خودروسازان داخلی به ساخت شاسی بلندهای ملی می‌پردازیم.

هم از نظر اقتصادی و هم فنی تولید SUV ملی منطقی نیست

شاید امروز صنایع دفاعی کشور شاسی بلندهای آفرودی ملی را معرفی می‌کنند. اما قطعا می‌دانید که خودروهای ملی آفرودی و نظامی کشور بر مبنای خودروهای تویوتا طراحی و ساخته می‌شوند و عملا پوسته‌ای متفاوت نسبت به سری J دارند. همچنین با توجه به بوجه در اختیار صنایع دفاعی، بدیهی است که تولید این دسته از خودروها برای استفاده داخلی منطقی به نظر می‌رسد. اما وقتی بحث تجاری سازی به میان می‌آید، قطعا نمی‌توان توقع داشت که با توجه به ظرفیت‌های موجود در بازار ایران خودروسازان داخلی به سمت تولید SUVهای واقعی بروند. جدای از اینکه فناوری تولید شاسی بلندهای واقعی پیچیده است و در حال حاضر به شکل تمام و کمال در اختیار خودروسازان ایرانی نیست، می‌بینیم که حتی خودروهای SUV و آفرودی جهان با تیراژ به مراتب پایین‌تر از سایر کلاس‌های خودرویی تولید می‌شوند و تنها برخی کشورها صرفه اقتصادی مونتاژ و تولید آن را دارند. با اینکه سال‌های طولانی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به دنبال مونتاژ خودرو در خاک کشور خود بودند، اما می‌بینیم که هیچ گاه توجیه اقتصادی را برای تولید یک SUV ملی و غیر ملی نداشته‌اند و با تمام ظرفیت‌های موجود، واردات این دسته از خودروها را ترجیح داده‌اند. همچنین امارات هم که به تازگی امتیاز یک SUV چینی را خریداری کرده است، به دنبال طراحی و سرمایه گذاری در بحث تولید نرفته و تنها مشارکتی را با «فودی» آغاز نموده است. پس می‌توان در بحث اقتصادی نتیجه گرفت که اگر صرفه مالی برای مونتاژ و تولید شاسی بلندهای واقعی غیر بومی در ایران وجود داشته باشد، به خاطر هزینه بر بودن این کلاس خودرویی توجیهی برای طراحی و تولید نمونه ملی آن‌ها در حال حاضر وجود ندارد.

در بحث فنی نیز باید به این نکته توجه داشته باشیم که با وجود پیشرفت اکثر خودروسازان جهان، اما امروز به خاطر برخی نکته‌ها هنوز موفقیت‌های قابل توجهی در بحث خودروهای SUV برای خودروسازان مختلف حاصل نشده است. به عبارت ساده با وجود فعالیت کره ای‌ها، چینی‌ها و… برای ساخت خودروهای شاسی بلند و آفرودی، هنوز بازار جهانی محصولات آن‌ها را مانند گزینه‌های ژاپنی، انگلیسی و آمریکایی نمی‌پذیرند و اعتماد به مراتب بیشتری را به نشان‌های قدیمی سازندگان SUV دارند. پس در این شرایط در کنار مسائل اقتصادی، رعایت برخی اصول فنی نیز قابل توجه است و نمی‌توان توقع داشت که خودروسازان ایرانی، به ناگاه از کره ای‌ها و چینی‌ها سبقت بگیرند و در ساخت شاسی بلندهای شاسی مستقل در کنار ژاپنی‌ها و آمریکایی‌ها قرار بگیرند.

بازار کراس اوورها؛ آن چه که خودروسازان ایرانی از آن غافل هستند

با وجود اینکه در ایران مونتاژ خودروهای کراس اوور خارجی انجام می‌شود، اما هنوز خودروسازان داخلی به سمت طراحی و تولید محصول ملی در این کلاس تجاری نرفته‌اند. این در حالی است که در چند سال گذشته، کراس اوورها به بازار اصلی جهان مبدل شده‌اند و بیشترین فروش را به خود اختصاص داده‌اند.

یکی از دلایل گسترش کراس اوورها در بازار جهانی، امکان استفاده از پلتفرم‌های چندگانه در آن‌ها است. به شکلی که خودروسازان جهان با طراحی یک پلتفرم چندگانه محصولات سدان، هاچ بک، کراس اوور و… را بر روی آن توسعه می‌دهند. در حاضر تمام نشان‌های خودرویی جهان، با طراحی و یا خرید پلتفرم‌های قابل توسعه در بحث اقتصادی صرفه جویی را پیشه می‌کنند و خودروهایشان را معرفی می‌نمایند. ورود پلتفرم‌های قابل توسعه و ارتقا باعث شده تا امر مفید یک سازه قابل تغییر در صنعت خودرو به بیش از ۱۰ سال برسد. این در حالی است که در بازار رقابتی جهان، برخی نشان‌های خودروساز مجبور بودند تا سازه خودرویی خاص را هر ۵ یا ۷ سال یک بار تغییر دهند.

اما با توجه به ویژگی‌های بازار کراس اوورها و راه‌های دسترسی به محصولات متنوع در این کلاس، می‌بینیم که هنوز خودروسازان داخلی محصول ملی را با ویژگی و اصول کراس اوورها معرفی نکرده‌اند. یکی از دلایل این مسئله این است که شرکت‌های داخلی در دوره توسعه محصول و طراحی پلتفرم‌ها، بازار کراس اوورها آنچنان داغ نبوده و چند سالی است که خرید خودروهای شبه شاسی بلند رایج شده است. از سویی همچنان طراحی یک پلتفرم مجزا برای کراس اوور ملی آنچنان منطقی نیست و با توجه به قواعد خاص و فنی شبه شاسی بلندها توجیه اقتصادی در آن دیده نمی‌شود.

شاید امروز تنها راه رسیدن خودروسازان داخلی به کراس اوور ملی طراحی یا خرید یک پلتفرم چندگانه است که البته باید شرکت‌های داخلی طرح‌های دیگری هم برای توسعه آن پلتفرم داشته باشند. زیرا همان طور که اشاره شد، با توجه به مسائل اقتصادی و ظرفیت‌های بازار ایران، هزینه برای طراحی پلتفرم مجزا برای کراس اوورها منطقی نیست و باید روی پلتفرم آن‌ها خودروهای دیگری هم تولید شوند.

با وجود اینکه خودروسازان ایرانی محصول رونمایی شده ملی در رده کراس اوورها را در چند سال گذشته نداشته‌اند، اما دوران برجام باعث شد تا طراحی و توسعه پلتفرم‌های چندگانه در کشور آغاز شود. در آن سال‌ها ایران خودرو و سایپا با مشارکت طراحان و قطعه سازان خارجی به دنبال پلتفرم‌های چندگانه‌ای بودند تا بتوانند حداقل ۵ محصول را بر روی آن‌ها به بازار معرفی کنند. از سویی در سال‌های گذشته مطالبه‌گری مشتریان و مردم نشان می‌دهد که امروز نیاز بازار ایران هم مانند سایر نقاط جهان، بیشتر با کراس اوورهای متنوع برطرف می‌شود. همچنین با تحقیقات مقدماتی می‌توان به این نتیجه رسید که از چند سال قبل، فروش خودروهای کراس اوور در ایران رشد کرده و هر ساله ارتقا پیدا می‌کند. از سویی نوسان قیمت این خودروها در بازار و حاشیه آن‌ها نشان می‌دهد که امروز، بازار کراس اوورها به بخش قابل توجهی از حوزه خودرو تبدیل شده است. پس چه بهتر است که با بهره گیری از پلتفرم‌های چندگانه، خودروسازان کشور به سمت طراحی و توسعه کراس اوورهای ملی بروند.

حال برخی اطلاعات غیر رسمی خبر از این می‌دهد که در ماه‌های گذشته، خودروسازان کشور برای تولید کراس اوورهای ملی به نتیجه رسیده‌اند و گویا نمونه هایی را برای تجاری سازی آماده نموده‌اند. آیا در ماه‌های آینده خبری از معرفی اولین کراس اوور ملی منتشر خواهد شد؟

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش ایران‌خودرو به پایان اولتیماتوم در تحویل خودروهای معوق

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
واکنش ایران‌خودرو به پایان اولتیماتوم در تحویل خودروهای معوق
ایران‌خودرو اعلام کرد: تعهدات معوق برخی از محصولات پر تیراژ شرکت ایران خودرو در نیمه دوم آبان ماه سال جاری به روز می‌شود.

تجارت‌نیوز امروز گزارش داده بود: با وجود اینکه اولتیماتوم وزارت صنعت، معدن و تجارت به خودروسازان برای تحویل خودروهای معوقه سال گذشته امروز تمام می‌شود، هنوز هم حجم انبوهی از گلایه‌ها وجود دارد که خودروهای معوق به دست خریداران نرسیده است.

در همین حال یکی از خودروسازان درباره خودروهای معوق خود در اطلاعیه‌ای توضیحاتی داد و اعلام کرد: پس از ارسال دعوتنامه‌های خودروهای پژو ۴۰۵ اس ال ایکس، پژو ۴۰۵ دوگانه سوز، پژو پارس اتوماتیک، پژو پارس دوگانه سوز، دنا پلاس، رانا و سمند ال ایکس EF۷ و تکمیل باقیمانده وجوه توسط مشتریان، تعهدات خودروهای مذکور تا نیمه دوم آبان ماه به روز می‌شود.

در این اطلاعیه ایران‌خودرو آمده است: شرکت ایران‌خودرو تمام تلاش خود را می‌کند تا تعهدات خود را به موقع ایفا نماید به همین منظور و متناسب با افزایش سرعت جمع‌آوری خودروهای کف، تحویل خودروهای مشتریان نیز سرعت بیشتری خواهد گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

آمادگی ایران‌خودرو برای نوسازی ۶ هزار خودروی فرسوده

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
آمادگی ایران‌خودرو برای نوسازی ۶ هزار خودروی فرسوده
خبرگزاری میزان- مدیرعامل ایران‌خودرو گفت: اگر وزارت کشور همکاری کند زمینه نوسازی ۶ هزار خودرو فرسوده در تهران توسط ایران‌خودرو وجود دارد. تاریخ انتشار: 11:48 - 30 مهر 1398 - کد خبر: ۵۶۰۹۴۴
آمادگی ایران‌خودرو برای نوسازی ۶ هزار خودروی فرسوده - 0

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، فرشاد مقیمی در مراسم توافقنامه نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی اظهار کرد: امیدواریم مجموعه اقداماتی که انجام می‌دهیم مجموعه تفاهم‌نامه‌ها را اجرا کنیم و امروز ۵۰۰ دستگاه تاکسی آماده تحویل است.

مدیرعامل ایران‌خودرو افزود: در بخش خودرو‌های تجاری سنگین طی جلساتی که برگزار شد به این جمع‌بندی رسیدیم از ظرفیت‌های داخل کشور این خدمات را به ناوگان حمل و نقل کشور ارائه کنیم.

وی گفت: در بخش اتوبوس اگر بتوانیم در قالب کارگروه طی ۲هفته قرارداد را به امضا برسانیم هفته‌ای ۵ دستگاه تحویل دهیم.

مقیمی با اشاره به وجود ۷ هزار ون فرسوده در تهران خاطرنشان کرد: توانستیم موتور F۷ را قابل استفاده برای ون کنیم و به زودی عرضه خواهد شد.

مدیرعامل ایران‌خودرو ادامه داد: اگر وزارت کشور همکاری کند زمینه نوسازی ۶ هزار خودرو فرسوده در تهران توسط ایران‌خودرو وجود دارد.

وی تصریح کرد: در بخش مینی بوس نیز ۱۰۰ دستگاه آماده تحویل است که قابلیت افزایش به ۲۰۰ دستگاه در کوتاه مدت وجود دارد.

خبر در حال تکمیل..

خواندن خبر در سایت منبع

تولید خودروهای غیر استاندارد متوقف می‌شود؟

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
تولید خودروهای غیر استاندارد متوقف می‌شود؟
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با بیان اینکه تولید خودروها تا زمانی که استانداردهای ۶۳ گانه و سایر استانداردهای الزامی را پاس کنند ادامه خواهد داشت، اعلام کرد که جلسه شورای عالی استاندارد برای تصمیم‌گیری درباره توقف تولید خودروهای غیراستاندارد به آینده موکول شده است.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، رئیس سازمان ملی استاندارد شانزدهم مهرماه در مراسم روز جهانی استاندارد اعلام کرده بود که تا چند روز بعد شورای عالی استاندارد با حضور مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و انجمن‌های خودروسازی تشکیل جلسه می‌دهد و در صورتی که در این جلسه مشخص شود خودرو یا خودروسازی نتوانسته است شرایط لازم برای تایید استاندارد خودروهایش را به دست بیاورد، این سازمان توقف تولید این خودروها را اعلام می‌کند.

با این وجود هفته گذشته سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد که تشکیل جلسه شورای عالی استاندارد به بعد از تعطیلات اربعین موکول شده، اما طی دو روز گذشته این جلسه تشکیل نشد و حالا سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از موکول شدن این جلسه به آینده خبر داده است. مهدی صادقی نیارکی روز گذشته (دوشنبه) با اشاره به لزوم رعایت الزامات بر اساس مقدورات صنعت، اظهار کرد: جلسات هماهنگی برگزار شده و در حال مذاکره با سازمان ملی استاندارد هستیم.

وی در پاسخ به اینکه نظر معاونت امور صنایع وزارت صمت درباره توقف تولید دو خودروی پراید و پژو ۴۰۵ چیست، تصریح کرد: در حال حاضر نمی‌توانم در این زمینه نظر قطعی بدهم، چراکه بحث زنجیره تامین و پاس کردن استانداردها برای ما اهمیت دارد و تا زمانی که بتوانیم استانداردهای ۶۳ گانه که در حال حاضر رعایت می‌شود و بخش الزامی استانداردهای آتی را پاس کنیم، بحث تولید ادامه خواهد داشت، اما قطعا اگر خودرویی نتواند استانداردهای حاکم را رعایت کند، تصمیمات لازم درباره آن‌ها اتخاذ خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول در صورتی که توقف تولید خودرویی قطعی شود، برنامه زمان‌بندی ارائه می‌شود و بر اساس این برنامه، زنجیره تامین برای جایگزین کردن آن خودرو تجهیز خواهد شد. صادقی نیارکی در پایان خاطرنشان کرد که بعد از تصمیم‌گیری قطعی در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اقتصادنیوز

خواندن خبر در سایت منبع

آزمایش سریع‌ترین خودروی جهان برای رکوردشکنی+عکس

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
آزمایش سریع‌ترین خودروی جهان برای رکوردشکنی+عکس
قرار است این خودرو آخرین رکورد ثبت‌شده قبلی در سال ۱۹۹۷ میلادی را بشکند. اکنون میزان سرعت آن به ۵۰۰ مایل بر ساعت رسیده که با رکورد قبلی ثبت شده سریع‌ترین سرعت ۷۶۳ مایل بر ساعت در دهه نود میلادی فاصله دارد. "اندی گرین" که خود این رکورد را در سال ۱۹۹۷ ثبت کرده بود این بار قصد شکستن آن را تا سال ۲۰۲۰ دارد.

آفتاب‌‌نیوز :

سرویس علم و فناوری- ممکن است این خودرو با موتور ۱۳۵ اسب بخاری که آن را تبدیل به یک طوفان پرسرعت خواهد کرد به سریع‌ترین خودروی بعدی جهان تبدیل شود.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ علاوه بر رونمایی از این خودرو، اعلام شده که تلاش‌ها برای شکستن رکورد قبلی ثبت شده سرعت ۷۳۶ مایل بر ساعت است.

آزمایش سریع‌ترین خودروی جهان برای رکوردشکنی+عکس - 4

این خودرو ساخت بریتانیا است و آزمایش سرعت بالا بر روی آن در صحرای «هاکس پین پان» در آفریقای جنوبی در ماه جاری انجام شده است. قرار است این خودرو آخرین رکورد ثبت‌شده قبلی در سال ۱۹۹۷ میلادی را بشکند. اکنون میزان سرعت آن به ۵۰۰ مایل بر ساعت رسیده که با رکورد قبلی ثبت شده سریع‌ترین سرعت ۷۶۳ مایل بر ساعت در دهه نود میلادی فاصله دارد. «اندی گرین» که خود این رکورد را در سال ۱۹۹۷ ثبت کرده بود این بار قصد شکستن آن را تا سال ۲۰۲۰ دارد.

ابعاد و اندازه این خودرو که از آن تحت عنوان «جریان خون» یاد شده، ۴۴ پا طول و با ۷٫۵ تن وزن است. این خودرو برای نخستین بار در لندن در سال ۲۰۱۵ میلادی معرفی شد.

آزمایش سریع‌ترین خودروی جهان برای رکوردشکنی+عکس - 8آزمایش سریع‌ترین خودروی جهان برای رکوردشکنی+عکس - 9

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - محمد نقدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز برخی از انواع پرفروش‌ترین خودروها در سطح بازار پایتخت طی مهر ماه ۹۸ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

جهت اطلاع از جدیدترین قیمت خودرو و نرخ خرید و فروش انواع سواری

روزانه به سرویس «قیمت خودرو» در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول - 4

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
۶ کاری بیان می‌شود که باید به شدت از آن‌ها اجتناب نمود و در غیر اینصورتباید با هزینه‌های سرسام آوری مواجه شوید. نادیده گرفتن چراغ چک موتور: نادیده گرفتن چراغ روشن موتور می‌تواند خسارات بزرگی را به موتور وارد نموده و در نتیجه هزینه زیادی را متوجه صاحب خودرو خواهد کرد. چک کردن مرتب سطح مایعات و فیلترهای آن‌ها، یک سواری مطمئن را برای شما می‌تواند در پی داشته باشد. صرفنظر کردن از تایرها: تایرها و لاستیک‌ها باید به طور مرتب چک شده و میزان صافی و عمق عاج‌های آن بررسی شود. ذکر این نکته ضروری می‌نماید که شستشوی مرتب خودرو در شهرهای بزرگی همچون تهران که در معرض آلودگی‌های شدیدی قرار دارد، حائز اهمیت بیشتری است.
ایلناایلنا18 ساعت قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
تظاهرات مردمی لبنان در حالی برای سی‌ویکمین روز متوالی ادامه دارد که گزارش‌های رسانه‌ها حاکی از توافق احزاب سیاسی این کشور بر سر تعیین نخست‌وزیر جدید است. طبق گزارش‌ها، خیابان‌های «طرابلس» و «طلعة البحصاص» در نتیجه مسدود شدن اتوبان «البالما» و راه «القبه العیرونیه» شاهد ترافیک سنگین بود. طبق این گزارش، نیروهای امنیت داخلی لبنان به همراه خودروهای تزئین شده با پرچم لبنان و ارتش در حال گشت‌زنی در مناطقی هستند که شاهد تحصن و تظاهرات مردمی هستند. در این راستا گفته می‌شود که پس از ورود دانشجویان برای تحصن در میدان «إیلیا»، مجددا این میدان بسته شد. طبق این گزارش، بانک‌های شهر طرابلس نیز همچنان بسته‌اند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
جزئیات مصوبات و تصمیمات جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم بازار کشور که به‌دنبال تصمیم قیمتی دولت برای بنزین برگزار شد از سوی متولیان وزارت صمت اعلام شد. از سوی دیگر، فاز سوم از برنامه‌های جدید تنظیم بازار، به تشدید اقدامات نظارتی در حوزه عرضه کالا و خدمات برمی‌گردد. دبیر کارگروه تنظیم بازار نیز با تاکید بر اینکه افزایش قیمت بنزین تاثیری بر حمل کالاها نخواهد داشت، گفت: کارگروه تنظیم بازار فعلا با هیچ افزایش قیمتی موافقت نخواهد کرد. دبیر ستاد تنظیم بازار افزود: افزایش قیمت بنزین تاثیری بر حمل بار کالا در کشور ندارد، بنابراین ستاد تنظیم بازار با هیچ افزایش قیمتی موافقت نخواهد کرد. مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز اظهار کرد: ستادهای تنظیم بازار کشور مکلف شده‌اند که به‌صورت ویژه رصد و پایش روزانه بازار را در دستور کار خود قرار دهند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری20 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری20 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مخالفت برخی پرسنل پروازی با بازگشت بوئینگ ۷۳۷ مکس

صدا و سیما29 دقیقه قبل

پازل فراموش شده سهمیه بندی بنزین/ توسعه حمل و نقل عمومی ضرورت دارد؟

خبرآنلاین33 دقیقه قبل

مسجدجامعی: باید زمینه آداب گفت‌وگو در شهر را فراهم کنیم

ایسنا45 دقیقه قبل

شیوه برخورد با فتنه از نگاه قرآن

مشرق‌نیوز49 دقیقه قبل

مشکلات فرهنگی مقابله با ابولا در کنگو

صدا و سیما50 دقیقه قبل

گالوپ: ترامپ بی شخصیت‌ترین نامزد انتخابات آمریکا

الف52 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

1 روز قبلاقتصاد آنلاین1

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1