دیدار ظریف با سران کشورهای همسایه در حاشیه نشست وزرای عدم تعهد در باکو
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

دیدار ظریف با سران کشورهای همسایه در حاشیه نشست وزرای عدم تعهد در باکو

ظریف: ترامپ در رفتار توسعه‌طلبانه رژیم صهیونیستی، شریک جرم است

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
ظریف: ترامپ در رفتار توسعه‌طلبانه رژیم صهیونیستی، شریک جرم است
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: کشورهای عضو جنبش عدم تعهد جبهه متحد خود را حفظ و تقویت نمایند و به رژیم صهیونیستی اجازه ندهند در هدف خود برای به حاشیه بردن مسئله فلسطین توفیق یابد.

به گزارش وانانیوز،

متن سخنرانی محمدجواد ظریف در نشست کمیته فلسطین وزرای کشورهای عضو جنبش عدم تعهد بدین شرح است:

آقای رئیس،

دوستان گرامی،

این برهه سرگشتگی و ناپایداری مبتلابه مردم فلسطین، برگزاری نشست‌های کمیته فلسطین جنبش عدم تعهد (NAM) را از اهمیت ویژه‌ای برخوردار نموده است.

سیاست افراطی و یکجانبه تعقیب شده از سوی آمریکا همراه با تحقیر قوانین بین المللی، تأثیر مخربی بر مردم فلسطین داشته است. دولت ترامپ در رفتار توسعه طلبانه رژیم متخاصم صهیونیستی که خواهان تضعیف مسئله فلسطینیان، که موضوعی محوری در خاورمیانه است، شریک جرم محسوب می‌گردد.

مهمترین دلیل نزد دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی برای مشتعل نمودن آتش خصومت‌ها در میان کشورهای منطقه ما و پیش رو قرار دادن مسائل غیر موضوعی، همچون برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران، در واقع تحت الشعاع قرار دادن مصائب و مضائق مردم فلسطین و تحمیل خسارت دوباره به منطقه است.

براستی آنچه که بشدت موجب تاسف است، این می‌باشد که برخی از کشورهای منطقه ما در حال جلب این حیله هستند و بدین نحو باعث پیشبرد دستور کار ایالات متحده و رژیم صهیونیستی می‌گردند.

آنچه که از اهمیت بسیاری برخوردار است اینست که کشورهای عضو جنبش عدم تعهد جبهه متحد خود را حفظ و تقویت نمایند و به رژیم صهیونیستی اجازه ندهند در هدف خود برای به حاشیه بردن مسئله فلسطین توفیق یابد.

اقدام شرورانه آمریکا در انتقال قدس شریف و ایجاد کشور مستقل فلسطین با وجود قطعنامه‌های صریح سازمان ملل متحد، موجب اختلال و زیان در تلاش‌ها در مسیر یافتن یک راه حل عادلانه و پایدار برای حل این بحران می‌شود.

در حالی که هیچ یک از دولت‌های آمریکا در گذشته قصد کمک به فلسطینیان برای ایجاد یک کشور پایدار را نداشتند، این دولت، نقاب از چهره خود برداشته است و همان سیاست را به روشی تهاجمی و بطور آشکار بی‌شرمانه که موجب ترغیب و تشجیع بیشتر رژیم توسعه طلب صهیونیستی است تعقیب می‌نماید.

اعلام اخیر نتانیاهو در الحاق منطقه اشغالی کرانه باختری رود اردن نیز می‌باید در پرتو همین سیاست بررسی شود. این تهدید تحریک آمیز نیز به‌دنبال همان اعلان‌های خودخواهانه در مورد الحاق غیرقانونی شهرک‌ها اظهار گردید. این امر متعاقبا ناشی از تلاش رژیم صهیونیستی برای تغییر غیرقانونی و اجباری جمعیت، شخصیت، هویت و وضعیت قانونی سرزمین فلسطین که طی هفت دهه گذشته مورد اشغال قرار گرفته می‌باشد.

این روند فاجعه بار استمرار خواهد داشت مگر اینکه مسیر را تغییر دهیم. همه ما می‌باید خود را مقاوم کنیم و از همه منابع و پتانسیل‌های خود استفاده نماییم تا محکم بایستیم نه فقط در بیانیه‌ها، بلکه در سیاست‌ها و اقدامات خود علیه تجاوز رژیم صهیونیستی و تسهیل کنندکان آمریکایی.

رد قاطعانه توهم «معامله قرن» از سوی مردم و رهبری فلسطین پیشتر تأثیر خود را نشان داده است، تحمیل شکست بر آنهایی که در تلاشی بیهوده سعی بر بی اعتباری حقوق یک ملت و تنزل آن به یک معامله ملکی داشتند.

بر واشنگتن و تل آویو باید تفهیم شود که صلح و رفاه اقتصادی حاصل نخواهد شد، مگر با پرداختن و رسیدگی به موضوع اشغال که در هسته مرکزی مسئله فلسطین قرار دارد.

آنها به‌گونه‌ای فزاینده حداقل در این توهم خود که حق تعیین سرنوشت و حاکمیت فلسطینیان می‌تواند با قول‌های پوچ مالی مبادله شود، در انزوا قرار گرفته‌اند. بدون تردید، هرگونه ابتکار منفک از قوانین بین المللی و بی اعتنا به حقوق سیاسی و انسانی فلسطینیان نه می‌تواند پایدار باشد و نه مشروع و قطعا بطور خفت باری محکوم به شکست خواهد شد.

آقای رئیس،

در این برهه دشوار برای فلسطین، ضروری است که ما به‌عنوان کشورهای عضو جنبش عدم تعهد به آنچه که گفته‌ایم از بدو تولد جنبش خود عمل نماییم. این توهم که رژیم صهیونیستی و ایالات متحده می‌توانند شرکای قابل اعتمادی باشند را باید از خود دور کرد.

ما در ایران آماده هستیم تا اختلافات و نارضایتی‌ها با تمام کشورهای مسلمانان و غیر متعهد را کنار بگذاریم و دست در دست یکدیگر برای ایجاد یک موضع واحد و متحد برای شکست جسارت‌های صهیونیستها عمل نماییم. این انجام شدنی است.

خواندن خبر در سایت منبع

جمعی از مدیران رسانه و اندیشکده‌های آذربایجان با ظریف دیدار کردند

مهرخبرگزاری مهر
جمعی از مدیران رسانه و اندیشکده‌های آذربایجان با ظریف دیدار کردند
برخی از مدیران رسانه‌ای و اندیشکده‌های کشور آذربایجان با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، جمعی از مدیران رسانه‌ای و اعضای اندیشکده‌های کشور آذربایجان پیش از ظهر امروز در نشستی صمیمی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شرکت کردند.

در این دیدار در خصوص ابعاد مختلف روابط و مناسبات میان جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران و سایر موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو و تبادل نظر شد.

خواندن خبر در سایت منبع

رایزنی ظریف و چاووش اوغلو در باکو

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
رایزنی ظریف و چاووش اوغلو در باکو
وزرای خارجه ایران و ترکیه در باکو دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و تحولات شمال سوریه گفتگو کردند.

به گزارش مشرق، محمدجواد ظریف و مولود چاووش اوغلو وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه صبح امروز (پنجشنبه) در باکو همراه با صبحانه‌ای کاری دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار طرفین در خصوص آخرین تحولات روابط دو جانبه، شرایط جاری در شمال سوریه، روند آستانه و تشکیل کمیته قانون اساسی در سوریه و سایر موضوعات مورد علاقه رایزنی و تبادل نظر کردند.

ظریف که برای شرکت در نشست وزرای عدم تعهد در باکو به سر می‌برد، دیروز (چهارشنبه) نیز با رئیس جمهور و وزیر خارجه آذربایجان و همچنین وزرای خارجه عراق. صربستان و مشاور امنیت ملی افغانستان دیدار کرده بود.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | دقیقترین جزئیات رسمی خسارات تهران بر اثر اعتراضات بنزینی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اوپرت یکی از آن مناطقی است که با شنیدن نامش و دیدن تصاویرش ممکن است با خودمان بگوییم وای چه بهشتی، کاش اینجا ایران بود و می‌توانستیم به آن سفر کنیم. منطقه‌ای بین استان سمنان و مازندران با طبیعتی زیبا و خیره کننده. دیواره‌ای از کوه که مسیر حرکت ابرها را سد می‌کند، این دیواره اوپرت نام دارد. منطقه ایی ییلاقی برای مردم محلی که دامهای خود را به چرا می‌برند. خانه‌های روستایی دشت‌های زیبا، کوه‌های زیبا پوشیده شده از چمن، چشمه‌های جوشان با آب گوارا که در این منطقه به چشم می‌خورد همه از زیبایی‌های اوپرت می‌باشد.

حرف مردم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پشت پرده اغتشاشات

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل

کهن جامه‌ خویشتن آراستن، به از جامه‌ عاریت خواستن

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «در داخل، ظرفیتها خیلی بالا است، خیلی بالا است. شما بهتر از من میدانید، من هم البته بی‌اطلاع نیستم اما شماها خودتان که در بخشهای مختلف تولیدی دارید کار میکنید، خوب میدانید که ظرفیتهای کشور چقدر بالا است. همین آقایان و این خانمی که اینجا صحبت کردند، در واقع تبیین کردند بخشی از ظرفیتهای کشور را در آن رشته‌ای که خودشان در آن رشته دارند کار میکنند. گله‌ها و دغدغه‌ها که گفته شد، معنایش این است که در این بخش، ظرفیتهای استفاده‌نشده‌ای وجود دارد که با این موانع نمیتوانیم از آنها استفاده کنیم، موانع را برداریم تا بشود استفاده کرد. پس ببینید، همه‌ی حرف در این جلسه‌ی امشب ما این است که ظرفیتهای کشور بی‌نهایت است، فراوان است، از بخشی‌ از آنها استفاده شده و بحمدالله اثربخشی داشته، از بسیاری هم استفاده نشده» ۱۳۹۸/۰۸/۲۸پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENE. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب، نماهنگ «کهن جامه‌ خویشتن آراستن به از جامه‌ عاریت خواستن» را منتشر کرد.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
وی گفت: ملت ایران با خداست و دست خدا با ملت ایران است که رهبر این ملت با سرافرازی فرمودند با یاری خدا دشمن را در عرصه‌های سیاسی و نظامی عقب زدیم و این یک جلوه از عنایت خداست. خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: خدا باور باشیم و بدانیم که اگر خدایی عمل کردیم خدا با ماست. وی گفت: خودم و همه شما نمازگزاران را به تقوای اللهی و حریم نگهداشتن برای ذات مقدس ربوبی دعوت می‌کنم. آیت الله خاتمی افزود: خدا در زندگی مومنان ستون فقرات است، با خدا مانوس هستند و خدا را باور دارند. وی گفت: خدا هیچ نیازی به ما ندارد و در قرآن کریم ۱۸ بار با وصف غنی، بی نیازی خدا توصیف شده است.

عوض کردن جای اشرار و مردم

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
در این هسته‌ها عمدتا برخی زنان و دختران نقش محوری را دارند برای تحریک افکار عمومی نیز از واژه «غیرت» استفاده می‌شود. در آشوب‌های شنبه و یکشنبه خشونت رمز عملیات بود؛ خشونت‌های بسیار بالا و تخریب اموال عمومی. اکنون رسانه‌های بیگانه که در ماجرای آشوب‌ها و اغتشاشات به آخر خط رسیده‌اند و شکست طراحی دو ساله را جلوی چشمان خود می‌بینند همچنان تلاش دارند آموزش آشوب و خشونت بدهند. در طراحی آشوب‌های شنبه و یکشنبه استفاده از سلاح گرم و کشتن مردم در دستور کار جدی طراحان بوده است. اکنون آمریکایی‌ها و رسانه‌های آن‌ها بعد از شکست در این طراحی وارد مرحله جدیدی شده‌اند تا جای اشرار و مردم را عوض کنند و جلاد را به جای مظلوم بنشانند، اما این بار نیز به جایی نخواهند رسید.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری4 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

تحریم آذری جهرمی توسط آمریکا؛ وزارت خزانه داری آمریکا وزیر ICT ایران را تحریم کرد

تکراتوچند ثانیه قبل

راهنمای خرید تلویزیون ۹۸؛ هنگام انتخاب تلویزیون به چه نکاتی باید توجه کرد؟

تکراتوچند ثانیه قبل

ادامه غیبت سرمربی تیم ملی در لیگ کشتی آزاد

ساعت ۲۴3 دقیقه قبل

رمز گشایی از اظهارات کم سابقه سرلشکر «رشید» / آیا کشور با تهدید نظامی مواجه است؟

فارس5 دقیقه قبل

نیروی انتظامی در تمامی عرصه‌ها امنیت آفرین است

ایسنا6 دقیقه قبل