اظهارات تازه اردوغان درباره جنگی که در شمال سوریه براه انداخت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اظهارات تازه اردوغان درباره جنگی که در شمال سوریه براه انداخت

اردوغان: تا حدود زیادی به اهدافمان دست یافتیم!

مهرخبرگزاری مهر
اردوغان: تا حدود زیادی به اهدافمان دست یافتیم!
رئیس جمهوری ترکیه بی اشاره به نقض منشور ملل متحد در حمله ارتش این کشور به بخشی از خاک یک کشور مستقل بدون کسب مجوز از دولت قانونی دمشق ادعا کرد: تا حدود زیادی به اهدافمان دست یافتیم!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه امروز شنبه بی اشاره به نقض منشور ملل متحد در حمله ارتش این کشور به بخشی از خاک یک کشور مستقل بدون کسب مجوز از دولت قانونی دمشق ادعا کرد: برای مقابله با حملات پ. ک. ک، ی. پ. گ و داعش از سمت سوریه در تلاش هستیم.

رئیس جمهوری ترکیه در این باره ادامه داد: برای تاسیس منطقه امن در شمال سوریه نیز تلاش می‌کنیم. (در عملیات موسوم به چشمه صلح در خاک سوریه) تا حدود زیادی به اهدافمان دست یافتیم! اگر بعد از پایان ۱۵۰ ساعت، منطقه از تروریست‌ها پاکسازی نشود، خودمان این کار را خواهیم کرد.

رجب طیب اردوغان در این باره گفت: اگر تروریست‌ها به حملات خود از داخل ۳۰ کیلومتر (منطقه امن) و یا خارج از آن ادامه دهند، آنان را دنبال کرده و هر آنچه لازم است را انجام خواهیم داد. انتظار ما از جامعه جهانی، احترام به حساسیت‌های ما نسبت به امنیت مرزهایمان است. در صورت لزوم، یک منطقه امن نیز میان تل ابیض و راس العین ایجاد خواهیم کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

اردوغان: مناطق تصرف شده در شمال سوریه را تبدیل به منطقه امن می‌کنیم

تسنیمخبرگزاری تسنیم
اردوغان: مناطق تصرف شده در شمال سوریه را تبدیل به منطقه امن می‌کنیم
رئیس جمهور ترکیه گفت: در صورت لزوم، یک منطقه امن بین تل ابیض و راس العین را با تمام امکانات زیربنایی و روبنایی مانند مسکن، اماکن عمومی و اجتماعی ایجاد خواهیم کرد که پناهندگان بتوانند در کنار هم زندگی کنند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی با بیان اینکه برای مقابله با حملات پ. ک. ک، ی. پ. گ و داعش از سمت سوریه، برای تاسیس منطقه امن در شمال این کشور تلاش می‌کنیم و تا حدود زیادی به اهدافمان دست یافتیم، اظهار داشت: اگر بعد از پایان ۱۵۰ ساعت، منطقه از تروریست‌ها پاکسازی نشود، خودمان این کار را خواهیم کرد.

وی افزود: چیزی که ما را ناراحت می‌کند این است که مقامات برخی کشورها با تروریست‌ها پشت میز می‌نشینند و از ما می‌خواهند که میانجیگری اینها را بپذیریم. ما به هیچ وجه با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم و میانجیگری در این زمینه را نیز نخواهیم پذیرفت.

رئیس جمهور ترکیه گفت: اگر تروریست‌ها به حملات خود از داخل ۳۰ کیلومتر (منطقه امن) و یا خارج از آن ادامه دهند، آنان را دنبال کرده و هر آنچه لازم است را انجام خواهیم داد. انتظار ما از جامعه جهانی، احترام به حساسیت‌های ما نسبت به امنیت مرزهایمان و حمایت از پروژه‌های ما در خصوص بازگرداندن پناهجویان سوری است.

اردوغان افزود: در صورت لزوم، یک منطقه امن بین تل ابیض و راس العین را با تمام امکانات زیربنایی و روبنایی مانند مسکن، اماکن عمومی و اجتماعی ایجاد خواهیم کرد که پناهندگان بتوانند در کنار هم زندگی کنند. به دنیا نیز عزم ملت ترک را نشان خواهیم داد.

خواندن خبر در سایت منبع

اردوغان به از سرگیری عملیات در شمال سوریه تهدید کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا
اردوغان به از سرگیری عملیات در شمال سوریه تهدید کرد
رئیس‌جمهور ترکیه تهدید کرد که اگر نیروهای کرد از شمال سوریه عقب‌نشینی نکنند، آنکارا عملیات را ازسر می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه گفت: آمریکا به صورت مکتوب ضمانت داده بود که نیروهای کرد از منطقه امن خارج شوند اما هنوز خارج نشده‌اند. اگر این نیروها بعد از پایان مهلت ۱۵۰ ساعت خارج نشوند منطقه را پاکسازی خواهیم کرد.

وی گفت: اگر روسیه به تعهدات خود به موجب توافق سوچی عمل نکند ما منطقه مرزی با سوریه را از وجود «تروریست‌ها» پاکسازی می‌کنیم.

اردوغان گفت: اگر کشورهای اروپایی طرح ما برای ایجاد منطقه امن را تأیید نکنند مرزها را به روی آوارگان باز می‌کنیم تا به این کشورها روانه شوند.

وی تأکید کرد که ترکیه بر سر میز مذاکره با کردها نمی‌نشیند و هرگونه میانجیگری در این زمینه را نیز قبول نمی‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

بلومبرگ: اردوغان به عواقب خطرناک عصبانی کردن ترامپ می‌اندیشد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بلومبرگ: اردوغان به عواقب خطرناک عصبانی کردن ترامپ می‌اندیشد
رئیس جمهوری ترکیه پس از امضای پیاپی دو توافقنامه با آمریکا و روسیه در حال حاضر مدتی است به این می‌اندیشد که اگر نیروهای کرد سوریه از شهر مرزی کوبانی (عین العرب) (شهر اصلی کردنشین شمال سوریه) خارج نشوند چه باید انجام دهد.

خبرگزاری بلومبرگ، روز جمعه گزارش کرد، بعد از توافق رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با ولادیمیر پوتین، همتای روسش بر سر خارج کردن نیروهای کرد از منطقه حائل در مرزهای ترکیه و سوریه، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز جمعه گفت، اگر ترکیه به توافق پایبند نباشد، یگان‌های کرد برای مقابله با نیروهای مسلح ترکیه رو در روی آنها خواهند ایستاد.

وی افزود: گارد مرزی سوریه و پلیس نظامی ما نیز مانع آنها نخواهند شد.

اردوغان عصر روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی تی آر تی ترکیه گفت، روسیه موافقت خود را با عملیات ترکیه در صورتی که نتواند نیروهای مدافع خلق کرد را متقاعد به عقب نشینی کند و نیز باقی ماندن آن دست‌کم در ۳۰ کیلومتری مرزها تا چند روز آتی اعلام کرده است.

با این وجود، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا جمعه ترکیه را تهدید به این امر کرد که در صورتیکه ارتش آنکارا از مسائل مورد توافق درباره منطقه عملیات واقع در ما بین دو شهر تل‌ابیض و راس العین پا فراتر نهد، تحریم‌های گسترده‌ای را علیه آن اعمال خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

شکایت اردوغان از یک نشریه فرانسوی

همشهریخبرگزاری همشهری
شکایت اردوغان از یک نشریه فرانسوی
همشهری آنلاین: رئیس جمهوری ترکیه از مجله لوپوئن که او را با واژه‌های تندی خطاب قرار داده بود شکایت کرد.

یه گزارش اسپوتنیک به نقل از هابر ترک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه از مجله فرانسوی «Le Point» به خاطر مطلبی که او آن را توهین آمیز و افترا می‌داند، شکایت کرد. وکیل اردوغان در این رابطه دادخواستی را به نمایندگی از رئیس دولت به دادگاه ارائه داد.

موضوع دادخواست در مورد مقاله‌ای است که این نشریه در مورد سیاست ترکیه در قبال کردها نوشته است. روی جلد این مجله عکسی از اردوغان با عنوان‌های «پاکسازی قومی، روش کشتن اردوغان» و «اجازه می‌دهید او کردها را بکشد (و اروپا را تهدید کند)؟» نوشته شده است. مقاله نیز حاوی عباراتی است که اردوغان آن را توهین به خود و کل کشور می‌داند.

ابراهیم کالین سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه، با یادآوری تاریخ فرانسه در توییتر نوشت: «فرانسه بسیاری از کشورهای‌های آفریقایی مانند الجزایر و مراکش را استعمار کرده است. هزاران نفر را کشته است، به تجارت برده داری مشغول بوده، نسل کشی را در رواندا تماشا کرد. این مجله فرانسوی شروع به تهمت زدن به ما در مورد پاکسازی قومی کرده است!» کد خبر ۴۶۰۳۶۰

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

عوض کردن جای اشرار و مردم

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
در این هسته‌ها عمدتا برخی زنان و دختران نقش محوری را دارند برای تحریک افکار عمومی نیز از واژه «غیرت» استفاده می‌شود. در آشوب‌های شنبه و یکشنبه خشونت رمز عملیات بود؛ خشونت‌های بسیار بالا و تخریب اموال عمومی. اکنون رسانه‌های بیگانه که در ماجرای آشوب‌ها و اغتشاشات به آخر خط رسیده‌اند و شکست طراحی دو ساله را جلوی چشمان خود می‌بینند همچنان تلاش دارند آموزش آشوب و خشونت بدهند. در طراحی آشوب‌های شنبه و یکشنبه استفاده از سلاح گرم و کشتن مردم در دستور کار جدی طراحان بوده است. اکنون آمریکایی‌ها و رسانه‌های آن‌ها بعد از شکست در این طراحی وارد مرحله جدیدی شده‌اند تا جای اشرار و مردم را عوض کنند و جلاد را به جای مظلوم بنشانند، اما این بار نیز به جایی نخواهند رسید.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، دادستان کل رژیم صهیونیستی به صورت رسمی علیه نیانیاهو اعلام جرم کرد. وی متهم به فساد مالی، سوء استفاده از اعتماد عمومی و تقلب است. این خبر به عنوان یکی از خبرهای اصلی رسانه‌های بین‌المللی و آمریکایی از جمله سی ان ان منتشر شده است. نتانیاهو امیدوار بود با پیروزی در انتخابات مانع از محاکمه خود شود. اما او نتوانست آرای لازم را بدست آورد و احتمالا انتخابات اسرائیل به دور بعدی کشیده خواهد شد.
الفالف12 ساعت قبل
هفته پیش که مقابل عراق بازی می‌کردیم دیگر نه از آن مربی خوب خبری بود و نه از آن تیم خوب. با این وضعیت، حتی برای گرفتن یک مساوی هم خیلی باید شاکر می‌بودیم ولی باز هم سرمربی و باز یک تصمیم اشتباه. استفاده از یک بازیکن فرتوت، تکرار خاطره اخراج و تکرار خاطره شکست …به نظر، این روزها چقدر شبیه تیم ملی مان شده‌ایم. در ادامه سلسله فتنه‌های ده سال یکبار ۷۸ و ۸۸، فتنه ۹۸ چیزی نبود که برایمان خیلی دور از ذهن باشد. پس اجازه دهید ببینیم از اغتشاشات اخیر چه چیزهایی می‌توان فهمید؟ پیش از همه، از آنچه گذشت فهمیدیم دلسوزانی که هشدار می‌دادند دشمن می‌خواهد ایران را به سوریه و عراق دیگری تبدیل کند، سخن به گزاف نمی‌گفتند.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
ایسنا: امیر سرتیپ قادر رحیم زاده، فرمانده رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت۹۸ در جمع‌بندی عملکرد نیروهای شرکت کننده در رزمایش گفت: این رزمایش با تلاش همه یگان‌های شرکت کننده بسیار موفق برگزار شد. وی در ادامه اظهار داشت: برنامه ریزی کرده بودیم نیروهایی از نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نقش نیروهای متخاصم وارد منطقه رزمایش شوند. سامانه‌های مختلف راداری و موشکی که با هوشیاری قبلا در منطقه مستقر شده بوند توانستند اهدافی را که وارد منطقه رزمایش شده‌اند، به موقع کشف، شناسایی و منهدم کنند. امیر رحیم زاده ادامه داد: برای اولین بار پس از تشکیل نیروی پدافند هوایی، ما مرکز عملیات پدافند هوایی مربوط به قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) را در منطقه رزمایش مستقر کردیم و تحت فرمان و کنترل عملیاتی قرار گرفته بود که عملکرد این مراکز هم مورد ارزیابی قرار گرفت. رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان حریم ولایت ۹۸ با دستیابی به تمام اهداف از پیش تعیین شده در منطقه عمومی سمنان پایان یافت.

حرف مردم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
«نباید به مرحله‌ای برسیم که چشم‌باز کنیم و کار از کار گذشته باشد» رئیس دفتر رهبری در قم با اشاره به برنامه‌های دشمن برای مقابله با آرمان‌های انقلاب اسلامی گفت: خطر در کمین قم، فاسد کردن از درون است و باید از امروز اقدام برای جلوگیری از این اتفاق را آغاز کنیم. حجت‌الاسلام محمود محمدی عراقی در نشست ارزیابی وضعیت فرهنگی قم که در سالن جلسات دفتر رهبری در استان قم برگزار شد، با اشاره به بیانات مهم رهبری در دیدار مردم قم در سالروز ۱۹ دی سال گذشته‌ اظهار داشت: همه دستگاه‌ها و نهادها باید خود را مخاطب بیانات مقام معظم رهبری بدانند و اقداماتی عملی در جهت تحقق مطالبات ایشان انجام دهند. وی با اشاره به ارزش و اهمیت شهر مقدس قم تصریح کرد: مقام معظم رهبری در خصوص جایگاه و ظرفیت‌های شهر قم منویات مهمی را بیان کردند، برای ما این خطر که قم به‌عنوان مرکز انقلاب و مادر انقلاب به تعبیر رهبری با چه خطراتی مواجه است آن‌طور که باید و شاید روشن نشده است. رئیس دفتر‌ رهبری در قم با بیان اینکه به گفته اروپایی‌ها حکومتی عادل‌تر و مهربان‌تر از حکومت اسلامی در آن دوران وجود نداشته است، ادامه داد: دشمنان اسلام با دو عامل زن و شراب مسلمانان را منحرف کردند و حتی برخی مسیحیان باغ انگور را برای فراهم‌سازی شراب جهت در اختیار قرار دادن جوانان وقف می‌کردند تا از این طریق اسلام را از میان بردارند. وی بابیان اینکه برای حفظ شهر مقدس قم به‌عنوان مادر انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نکنیم، خاطرنشان کرد: باید به این موضوع برسیم که قم با چه خطراتی مواجه است و در این راستا باید به این باور برسیم.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری4 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

تحریم آذری جهرمی توسط آمریکا؛ وزارت خزانه داری آمریکا وزیر ICT ایران را تحریم کرد

تکراتوچند ثانیه قبل

راهنمای خرید تلویزیون ۹۸؛ هنگام انتخاب تلویزیون به چه نکاتی باید توجه کرد؟

تکراتوچند ثانیه قبل

کشیدن «گل» جرم است

ساعت ۲۴8 دقیقه قبل

تاکید چین بر حمایت از سوریه در مبارزه با تروریسم

مشرق‌نیوز8 دقیقه قبل

لمپارد: برخلاف مورینیو راهی تاتنهام نخواهم شد؛ منچسترسیتی مثل همیشه یک تهدید بزرگ است

طرفداری10 دقیقه قبل