سوریه و ترکیه باز هم درگیر شدند!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

سوریه و ترکیه باز هم درگیر شدند!

عقب‌نشینی کردها تا ۳۰ کیلومتری از مرز ترکیه

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
عقب‌نشینی کردها تا ۳۰ کیلومتری از مرز ترکیه
یگان‌های مدافع خلق با ضمانت‌های روسیه۳۲ کیلومتر به سمت جنوب عقب‌نشینی کرده‌اند.
عقب‌نشینی کردها تا ۳۰ کیلومتری از مرز ترکیه - 0

سخنگوی «نیروهای سوریه دموکراتیک‌» اعلام کرد، نیروهای مدافع خلق کرد با ضمانت‌های روسیه به سمت جنوب سوریه عقب‌نشینی کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیاالیوم، مصطفی بالی، سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) تصریح کرد: یگان‌های مدافع خلق کرد از دو شهر «عامودا» و «الدرباسیه» واقع در مرزهای با ترکیه عقب‌نشینی کرده‌اند و به سمت جنوب رفته‌اند.

سخنگوی قسد خاطرنشان کرد: یگان‌های مدافع خلق با ضمانت‌های روسیه۳۲ کیلومتر به سمت جنوب عقب‌نشینی کرده‌اند.

مصطفی بالی در ادامه افزود: روسیه میان کانتون کردها و دمشق برای دستیابی به راهکاری سیاسی نقش ضامن را ایفا می‌کند.

وی همچنین عنوان داشت: نیروهای دولتی سوریه به طور کامل در مرزهای با ترکیه مستقر خواهند شد.

همزمان، فرماندهی کل نیروهای سوریه دموکراتیک امروز (یکشنبه) در بیانیه‌ای بر موافقت خود با طرح روسیه تاکید کرد و گفت، بعد از مذاکرات فشرده با روسیه درمورد شروط سابق خود، با اجرای طرح مسکو برای توقف تهاجم ترکیه به شمال شرق سوریه که با استناد به توافق سوچی امضا شده در ۲۲ اکتبر ۲۰۱۹ بود، موافقت کردیم.

فرماندهی نیروهای قسد افزود، نیروهای وابسته به آن به منظور جلوگیری از کشتار و دور کردن ساکنان منطقه از جنگ ترکیه در مواضع جدیدی به دور از مرزهای ترکیه و سوریه مستقر خواهند شد.

این منبع افزود، نیروهای گارد مرزی وابسته به دولت مرکزی در طول مرزهای سوریه با ترکیه مستقر خواهند شد.

ترکیه نهم اکتبر عملیاتی تحت عنوان «چشمه صلح» در سوریه علیه نیروهای یگان‌های مدافع خلق کرد (ی‌پ‌گ) به راه انداخت که با محکومیت بین‌المللی مواجه شد. پیش از آغاز این عملیات، آمریکا از خروج نیروهای آمریکایی از این منطقه خبر داد که چراغ سبزی برای آغاز عملیات ترکیه بود. این گروه از کردها، از متحدان کلیدی آمریکا در مبارزه علیه داعش بود که از دیدگاه ترکیه «تروریست» محسوب می‌شوند.

واکنش دمشق

در همین راستا وزارت خارجه سوریه از عقب‌نشینی نیروهای کرد در شمال سوریه به عمق ۳۰ کیلومتری استقبال کرد.

یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد، این عقب نشینی بهانه اصلی را از ترکیه برای تجاوز به خاک سوریه می‌گیرد و نشان می‌دهد که سوریه متعلق به تمامی گروه‌های سوری است و امنیت و سلامتی ملت خود را تضمین می‌کند.

این منبع افزود: سوریه تمامی فرزندانش را به آغوش می‌کشد و به تمامی آن‌ها کمک می‌کند و زمینه را برای همگان برای بازگشت به وحدت ملی فراهم می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: البغدادی مثل یک سگ کشته شد

ایسناخبرگزاری ایسنا
ترامپ: البغدادی مثل یک سگ کشته شد
رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (یکشنبه) گفت: در پی تلاش‌های آمریکا بزرگترین تروریست جهان ابوبکر البغدادی کشته شد، او رهبر داعش و موسس آن بود که بزرگترین گروه تروریستی جهان است. پس از مرگ البغدادی جهان امن‌تر شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنانی در کاخ سفید گفت: کشتن و بازداشت البغدادی از اولویت‌های اصلی آمریکا بود. آمریکا عملیات بزرگی را در شمال غرب سوریه انجام داد که عملیات موفقی بود و این عملیات را با موفقیت به پایان رساند.

وی افزود: من عملیاتی را انجام دادم که تاکنون کسی انجام نداده بود. یک سری از همراهان تروریست البغدادی هم کشته شدند. مردم منطقه و کودکان آنجا قبلا خارج شده بودند. جسد البغدادی تکه‌تکه شده اما اطمینان حاصل کردیم که این جسد متعلق به اوست. البغدادی در یک تونل خود را با کمربند انتحاری به همراه کودکانش کشت. بعد از آنکه آوار تونل جمع‌آوری شد، جسد ظرف ۱۵ دقیقه شناسایی شد.

ترامپ در ادامه اظهار داشت: این عملیات دو ساعت به طول انجامید. بعد از این عملیات به اسناد بسیار حساسی درباره داعش دست یافتیم. مرگ البغدادی عظمت آمریکا را در تحقق اهدافش نشان داد. تروریست‌ها مردم بی‌گناه را هدف می‌گیرند؛ این وحشی‌ها در مسیرشان به هیچکس رحم نمی‌کنند.

رئیس‌جمهوری آمریکا افزود: ماه گذشته مرگ حمزه بن لادن، ‌ پسر بن لادن رهبر القاعده را اعلام کردیم که این تاکیدی بر عزم ما در مبارزه با تروریسم است. ما ۱۰۰ درصد حکومت داعش را نابود کردیم. ما به پیگرد تروریست‌ها ادامه می‌دهیم. داعش از بدترین گروه‌های تروریستی در تاریخ جهان است. کشته شدن حمزه بن لادن و البغدادی نشان می‌دهد که دست‌های آمریکا دراز است و هیچ داعشی در منطقه از تعقیب ما در منطقه در امان نخواهد بود.

ترامپ بار دیگر گفت: او مرده است و این برای ما یک افتخار و موفقیت بزرگ است. هیچ نیروی آمریکایی در این عملیات کشته نشد، من از نیروهای سوریه دموکراتیک به خاطر حمایت‌هاشان تشکر می‌کنم، این عملیات بسیار سختی بود. همچنین از همکاری‌های اطلاعاتی موفق تشکر می‌کنم، دوست دارم از تفنگداران دریایی که در این عملیات شبانه کمک کردند و از ژنرال مارک میلی نیز تشکر کنم. دیشب شبی مهم برای آمریکا بود. البغدادی مثل یک ترسو کشته شد. او فرار می‌کرد و گریه می‌کرد، البغدادی مثل یک سگ و یک ترسو کشته شد. همه طرفدارانش بدانند که او مثل یک ترسو کشته شد نه یک قهرمان. برخی از کسانی که در کنار البغدادی جنگیده بودند خود را تسلیم کردند و در حال حاضر بازداشت هستند.

ترامپ با اشاره به همکاری روسیه، ترکیه و عراق در این عملیات گفت: از سوریه، ترکیه، روسیه و عراق به خاطر کمک‌شان در عملیات کشته شدن البغدادی تشکر می‌کنم. عراق و روسیه در این عملیات به ما کمک کردند و در مناطقی نقش نظارتی داشتند.

او سپس درباره این عملیات گفت: ساعت پنج عملیات شروع شد. ما البغدادی را برای چند هفته تحت نظر داشتیم، او تلاش‌هایی برای تغییر مکان انجام داد. هشت بالگرد و نیروهای نظامی متعدد در این عملیات مشارکت کردند. نیروهای ویژه آمریکا با به دست آوردن اطلاعات از محل او توانستند این عملیات را انجام دهند. ترکیه هم با ما همکاری کرد. به دلیل مشکل تردد در این منطقه عملیات سخت بود. عملیات بدون کمک بین‌المللی قابل اجرا نبود، هواپیماهای ما در عرصه هوایی که روسیه در آن تسلط داشت پرواز کردند. روسیه با ما در این رابطه همکاری کرد. در زمینه هوایی همکاری روسیه و عراق در این عملیات عالی بود. ترکیه از اجرای این عملیات اطلاع داشت. من و معاونم پنس و دیگران همچون دیدن یک فیلم شاهد اجرای عملیات بودیم. نیروهای ما حین عملیات هدف تیراندازی قرار گرفتند اما اوضاع را سریع تحت کنترل درآوردند. این عملیات از دو هفته قبل آغاز شد، ما اول محل را به دقت مشخص کردیم، ولی چون مرتبا نقشه تغییر می‌کرد عملیات کمی به طول انجامید، با یک سری تجهیزات پیشرفته محل اختفای البغدادی را یافتیم. باعث افتخار است که ما این عملیات را با این دقت انجام دادیم و حتی یک نیروی ما هم کشته نشد. ۱۱ بچه همراه آن‌ها بودند که سه تن در تونل کشته شدند. واشنگتن از یک طرف سوم خواسته بود تا مراقب ۱۱ کودکی باشد که در محل اختفای البغدادی حضور داشتند. ما به روس‌ها گفته بودیم که به آنجا می‌رویم.

ترامپ گفت: مهم است که انسان چطور بمیرد، ترسو یا مثل قهرمان. این عملیات بسیار محرمانه و مهم بود و برای همین افراد زیادی اطلاع نداشتند و برخی افراد مهم در جریان آن بودند. ما نیروهای شجاع و خاصی داریم، روسیه طبیعتا از ماهیت عملیات ما در سوریه اطلاع نداشت. خروج آمریکا هیچ ربطی به این عملیات ندارد، هیچ بازنگری در خروج از سوریه نمی‌کنم. البغدادی تلاش می‌کرد تا داعش را مجددا احیا کند. ما سربازانمان را در سوریه برای حفاظت از میادین نفتی این کشور نگه می‌داریم. داعش با استفاده از نفت سوریه به اموال زیادی دست یافته است. امیدوارم توافقی پیدا کنیم که بتوانیم از نفت سوریه استفاده کنیم. می‌خواهم قبل از خروج نیروهای آمریکایی از خاورمیانه امنیت میادین نفتی سوریه تامین شود، نفت منبع تغذیه‌ای برای داعش و عملیات‌هایش است. خیلی از افراد همراه البغدادی کشته شدند که بعدا تعداد دقیق آن‌ها اعلام می‌شود. نیروهای این عملیات در بندر یکی از کشورهای دوست فرود آمدند.

او تاکید کرد: زمانی که روسیه و چین در حال ساختن ارتش خود هستند آمریکا در حال تضعیف ارتش خود در خاورمیانه است. از زمانی که به کرسی ریاست جمهوری رسیدم کشتن حمزه بن‌ لادن و البغدادی اولویت من بودند و روی کشتن آن‌ها تاکید داشتم.

شبکه خبری فاکس نیوز پیشتر گزارش داد، بین ۵۰ تا ۷۰ نیروی آمریکایی در این عملیات که به کشته شدن ابوبکر البغدادی انجامید، مشارکت داشتند و علاوه بر آزمایش دی‌ان‌ای، ویژگی‌های چهره‌ البغدادی هم شناسایی شده و مشخص شده است که فرد کشته شده در این حمله رهبر داعش بوده است.

ترامپ صبح امروز در پیامی توییتری بدون ذکر جزئیات گفته بود: «اتفاق بسیار مهمی روی داده است!» پایگاه نیوزویک به نقل از یک مسئول بلندپایه نظامی آمریکایی گزارش داد که رهبر گروه تروریستی داعش شنبه در حمله هوایی یک بالگرد در استان ادلب، واقع در شمال غرب سوریه کشته شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

ارتش سوریه به ۳ کیلومتری مرز با ترکیه رسید +نقشه

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
ارتش سوریه به ۳ کیلومتری مرز با ترکیه رسید +نقشه
ارتش سوریه در ادامه استقرار در غرب استان الحسکه جایی که شبه نظامیان کُرد تحت حمایت آمریکا از آنجا عقب‌نشینی کردند، بر بخش وسیعی از بزرگراه حلب به الحسکه مسلط شد.

به گزارش مشرق، یگان‌های ارتش سوریه تسلط خود را بر روستای أم حرملة،باب الخیر، أم عشبة، الأسدیة در ریف جنوب شرقی شهر راس العین تقویت کرده و مسافت خود را تا مرزهای ترکیه به سه کیلومتر کاهش دادند.

رأس العین از شهرهای شمالی سوریه در مرز با ترکیه است

روزنامه سوری الوطن هم گزارش داد: ارتش سوریه در بزرگ‌ترین عملیات استقرار نیروهای خود در شرق فرات و در تلاش برای تامین امنیت بزرگراه مواصلاتی میان حلب و الحسکه معروف به مسیر M۴ ارتش سوریه مناطق وسیعی از جاده‌ای که الحسکه در تل التمر و تل التمر را به عین عیسی و سپس عین العرب متصل می‌کند تحت کنترل خود گرفت. در همین حال ارتش سوریه به استقرار خود در ریف شمال غربی الحسکه ادامه داده و دامنه سلطه خود را بر بسیاری از روستاها گسترش داد.

یک منبع میدانی در مناطق شمال شرق سوریه به روزنامه الوطن این کشور گفت: ارتش سوریه تجهیزات نظامی بزرگی اعم از نیرو و ادوات نظامی را از مسیر حلب و القامشلی به منطقه رسانده است و دیروز هم در ده‌ها کیلومتر از بزرگراه حلب به الحسکه مستقر شد و در آنجا پست‌های نظامی و نقاط بازرسی وضع کرد. بخصوص در مسیر تل تمر عین عیسی تا این مسیر از نفوذ ارتش سوریه و گروه‌های شبه نظامی در امان باشد زیرا از آنجا برای حمله به خاک سوریه استفاده می‌کنند.

ارتش سوریه به ۳ کیلومتری مرز با ترکیه رسید +نقشه - 5

این منبع گفت: بخش اعظم تجهیزات نظامی ارتش سوریه از طریق الطبقه به عین عیسی و بخشی از آن از الحسکه به تل تمر رسیده و کار استقرار گسترده نیروها در جاده بین المللی حلب- الحسکه آغاز شده است؛ مسیری که به دنبال تسلط شبه نظامیان مسلح و گروه داعش و بر بخش‌هایی از آن تا پنج سال پیش بلااستفاده شده بود که بعدا نیروهای دموکراتیک سوریه با پشتیبانی ائتلاف بر آنجا مسلط شدند. در صورتی که این مسیر کاملا ایمن شود مسیر زمینی دمشق به الحسکه و تا القامشلی برای عبور و مرور و ترانزیت فعال می‌شود.

بزرگراهی که از حلب می‌آید از شهر الطبقه (در شرق استان رقه و غرب استان حلب) سپس از الرقه می‌گذرد و از آنجا به عین عیسی می‌رسد و سپس به تل تمر و الحسکه می‌رسد.

ارتش سوریه با تمرکز بر استقرار بر این بزرگراه می‌خواهد مسیری را که عین عیسی را به تل تمر و ریف نزدیک آن متصل می‌کند دسترسی داشته باشد. به موازات آن، ارتش ترکیه و مزدورانش در راس العین و تل ابیض و در مسیر مواصلاتی الحسکه، تل تمر تا راس العین به پیشروی خود در خاک سوریه ادامه می‌دهند و به موجب توافق سوچی میان روسیه و ترکیه در روستاها و شهرک‌های ریف شمال غربی الحسکه به سمت مرز با ترکیه مستقر شدند.

این منبع گفت: ارتش سوریه پس از تسلط خود شهرک‌های ام الکیف، القاسمیه و الرشیدیه در مسیر تل تمر راس العین دیروز هم وارد شهرک‌های خزبه الدبس، الجمیلیه، السیباطیة، الظهرة، الداوودیة والعزیزیة در همان مسیر در ریف شمال غربی تل تمر به سمت مرز ترکیه شده است.

منابع محلی در تل تمر به الوطن گفتند: ارتش سوریه درصدد تامین امنیت جاده بین المللی و راه‌هایی است که شهرها و شهرک‌هایی را که در آن مستقر شده است به هم وصل می‌کند. در همین حال اخبار حاکی از عملیات نفوذ شبه نظامیان طرفدار آنکارا در مسیر M۴ با هدف ارعاب شهروندان است کاری که دیروز هم با نفوذ به نقاط پراکنده‌ای در مسیر بین المللی بین تل تمر و عین عیسی انجام دادند. ارتش ترکیه هم به زعم خود جلوی پیشرفت مستمر ارتش سوریه دیروز با پشتیبانی مزدوران خود به منطقه ابوراسین در ریف راس العین حمله کرد.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

درگیری نیروهای سوریه و ترکیه در راس العین

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
درگیری نیروهای سوریه و ترکیه در راس العین
درگیری نیروهای سوریه و ترکیه در راس العین - 0

همزمان با تلاش ترکیه برای ورود به شهر راس‌العین و ورود یگان‌های ارتش سوریه به محور تل تمر- رأس العین در حومه شمالی حسکه، اخباری از درگیری نیروهای ارتش سوریه با نظامیان ترکیه منتشر شده است. روسیه نیز از ارسال ده‌ها خودروی زرهی به این کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یگان‌های ارتش سوریه عصر روز شنبه وارد مرزهای اداری شهر راس العین در محور تل تمر- راس العین واقع در حومه شمال غربی استان حسکه شدند.

نیروهای سوریه از صبح روز شنبه وارد ۸ روستا در مسیر تل تمر –راس العین شدند که شامل روستاهای السیباطیه، الجمیلیه، خربه الدبس، القاسمیه، الرشیدیه، الداوودیه، العزیزیه والظهره می‌شود وسپس به بلندی‌های مرزهای سوریه و ترکیه رسیدند. این یگان‌ها پیشروی و استقرار خود در حومه شهر را ادامه می‌دهند تا وارد مرزهای سوریه و ترکیه شوند.

یگان‌های ارتش سوریه در حالی به مناطق جنوبی منطقه ابوراسین (۳۰ کم) جنوب شرق رأس العین در (۱۳ کم) در جنوب مرزهای سوریه و ترکیه در شمال حسکه رسیده‌اند که این منطقه شاهد بمباران شدید ارتش ترکیه و شبه نظامیان ترکمانی مخالف سوریه از سمت روستاهای غربی آن برای ورود به این منطقه بوده است.

نیروهای امنیت داخلی کرد (آسایش) شاخه امنیتی نیروهای سوریه دموکراتیک مورد حمایت آمریکا در تلاش‌اند تا مانع ورود ارتش سوریه به این منطقه شوند.

همزمان، خبرگزاری سانا اعلام کرد، ارتش سوریه با نیروهای ترکیه در حومه رأس العین وارد درگیری شده است.

با ورود ارتش سوریه به بلندی‌های منطقه ابوراسین بیش از ۱۵ خانواده که در پی حمله ترکیه منازل خود را تخلیه کرده بودند به منازلشان بازگشتند.

ارتش سوریه روز جمعه تحرکات خود را افزایش داد و استقرار نیروهایش در حومه شمالی استان حسکه را تقویت کرد، به طوری که برخی یگان‌های نظامی از شهر قامشلی برای استقرار در حومه غربی شهر به سمت این منطقه حرکت کردند.

همزمان، خبرگزاری «نورث پرس» از استقرار گردان‌های وابسته به ارتش سوریه در نزدیکی روستای ابو صره واقع در ما بین منطقه الجبلیه و شهرک عین عیسی در مسیر بین‌المللی M۴ خبر داد و افزود، نیروهای سوریه در روستاهای کورکان و مزارع آن در جنوب غربی تل ابیض مستقر شدند.

در همین راستا، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، پلیس نظامی این کشور در پایگاه حمیمیم سوریه را با دهها خودروی زرهی از نوع Tiger تقویت کرده است.

این وزارتخانه افزود، ده‌ها خودروی زرهی به واسطه یک فروند هواپیمای نظامی Il-۷۶ به پایگاه حمیمیم سوریه ارسال شدند تا پلیس نظامی روسیه را در ماموریت خود در مرزها تقویت کنند. خودروهای زرهی Tiger و Typhoon-U از فرودگاه‌های نظامی در استان روستوف و منطقه کراسنودار به سوریه منتقل شدند.

این وزارتخانه پیشتر اعلام کرد، حدود ۳۰۰ تن از نیروهای پلیس نظامی روسیه برای پیگیری خروج افراد مسلح کرد از مرزهای سوریه و ترکیه وارد سوریه شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ماجرا چیست؟

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
با افزایش قیمت بنزین و دو نرخی شدن آن، برخی اعتراضات مسالمت آمیز مردم با سواستفاده برخی افراد به بیراهه رفت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با افزایش قیمت بنزین و دو نرخی شدن آن، برخی اعتراضات مسالمت آمیز مردم با سواستفاده برخی افراد به بیراهه رفت.

به نام اعتراض اما به کام …

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
دیروز نقاطی از تهران و برخی از شهرستان‌های آن محل تعدادی اجتماع مردمی بعد از تغییر قیمت بنزین بود، اما رفته رفته این اجتماعات نه دیگر رنگ و بوی بنزینی داشت و نه مردمی …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب وقتی دخلش را شمرده، کرکره را پایین کشیده و به خانه رفته تصور نمی‌کرده است چند ساعت بعد مغازه را اینطور بی سر و سامان ببیند. به نام اعتراض، اما به کام آن‌ها که می‌خواهند آتش به جان زندگی مردم بیفتد.

زخمی شدن یک خبرنگار از ناحیه چشم توسط نظامیان رژیم صهیونیستی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، رژیم صهیونیستی در جنایتی جدید، بیش از دویست هکتار از زمین‌های فلسطینیان را در الخلیل مصادره کرد. وقتی که صاحبان این زمین‌ها در آن حضور یافتند، در معرض حملات نظامیان صهیونیست قرار گرفتند. نظامیان صهیونیست با شلیک گاز اشک آور و گلوله، مانع از آن شدند که فلسطینیان به درختان زیتون خود برسند. یک خبرنگار هم که برای خبرگزاری محلی فلسطین کار می‌کرد هنگام تلاش برای فیلمبرداری از عملیات مصادره زمین‌ها و اخراج مردم از زمین‌ها به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست، از ناحیه چشم چپ زخمی شد. + فیلمانتهای پیام/حمله نظامیان اسرائیلی به مردم فلسطین + فیلم
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس: خبرگزاری فارس۲ - فارغ از مصداق کنونی، هنوز ساز و کار مناسبی برای «بیان اعتراضات» در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! به عنوان مثال نوجوانانی که اساسا در ماجرای اعتراضات بنزینی نیستند و در عین حال، اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنهاست نیز درگیر نارضایتی می‌شوند. وانگهی مگر در یکی دو روز گذشته، وقایع اعتراضی چقدر پرحجم بودند که کل اینترنت کشور را این گونه مختل کردند؟! این واکنش سنگین، چنین تداعی می‌کند که اعتراضات بسیار گسترده‌تر و خطرناک‌تر از آنی هستند که واقعا هستند. سران قوا با پشتوانه کارشناسی یک تصمیم گرفتند و باید اجرا شود. "
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از ستاد نماز جمعه تهران، این ستاد در این اطلاعیه با اعلام تغییر مکان برگزاری نماز جمعه تهران افزود: نماز جمعه تهران از ۹۸/۰۹/۰۱ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
الفالف16 ساعت قبل
به نظر می‌رسد اعتراض صادقی به فرایند تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی درباره قیمت بنزین درست باشد و جلسه سران سه قوه عملا مجلس و جمهوریت نظام را به تمسخر گرفت. امیدواریم محمود صادقی در تصمیم خود به استعفا جدی باشد و حداقل یک نماینده، توهین به مجلس را برنتابد. ***فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟ افزایش قیمت بنزین در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران محترم سه قوه تصویب و اجرایی شد. پس از اجرای این مصوبه اخبار ضد و نقیضی درباره موافقت یا مخالفت یکی از سران قوا منتشر شد. لذا این گمان که تصمیمات بر اساس رای اکثریت دو از سه نفر سران قوا اخذ می‌شود، چندان قابل اعتنا نیست.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری1 روز قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

واحدهای صنفی متخلف و گرانفروش پلمب می‌شوند

مهر57 دقیقه قبل

کارگاه کارآفرینی در جهاددانشگاهی برگزار شد

ایسنا57 دقیقه قبل

تردد روان در محور کرج چالوس / بارش برف در ارتفاعات البرز

تسنیم57 دقیقه قبل

پرداخت بخش دیگری از مطالبات بازیکنان استقلال

میزان‌آنلاین57 دقیقه قبل

دستگاه‌های یزد در راستای مناسب‌سازی شهر برای معلولان تلاش کنند

تسنیم57 دقیقه قبل

دو نیروی نظامی سعودی در مرز یمن کشته شدند

فارس58 دقیقه قبل