اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه ۶ آبان‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه ۶ آبان‌ماه

گروه بهمن یکی از نمونه‌های موفق خودروسازان خصوصی در کشور است

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
گروه بهمن یکی از نمونه‌های موفق خودروسازان خصوصی در کشور است
دبیر انجمن خودروسازان گفت: اگر خصوصی سازی صنعت خودرو به درستی انجام شود فساد و رانت در این حوزه کاهش می یابد. گروه بهمن پس از خصوصی سازی دستاوردهای بسیاری داشته است و در کمتر از دو سال به ظرفیت سه برابری رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین، احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان، گروه بهمن را یکی از نمونه‌های موفق خودروسازان خصوصی در کشور برشمرد که اگر امروز با مشکلاتی مواجه شده است، ناشی از تحریم هاست.

وی گفت: خصوصی سازی در صنعت خودرو جدای از خصوصی سازی در سایر بخش‌های اقتصادی کشور نیست و صنعت خودرو نیز بخشی از اقتصاد ایران به شمار می‌رود و اگر خصوصی سازی صنعت خودرو به درستی انجام شود فساد و رانت در این حوزه کاهش خواهد یافت. قانون خصوصی سازی قانون بسیار شفافی است و یکی از شرکتهای خودروسازی که این قانون برایش اتفاق افتاده، گروه بهمن است.

دبیر انجمن خودروسازان ادامه داد: گروه بهمن پس از خصوصی سازی دستاوردهای بسیاری داشته است و کمتر از دو سال به ظرفیت سه برابری رسید و شش خودرو به تولیدات گروه بهمن اضافه شد که توانست در زمینه افزودن برخی آپشن‌ها، سیستم تطبیق با محیط زیست و سازگاری با استاندارد نیز پیشرفت هایی را داشته باشد. همچنین توانست در زمان کوتاهی با استقبال خوب مشتریان همراه باشد چرا که گروه بهمن با کمترین میزان سرمایه گذاری توانست به بهترین شریک تجاری، سریع‌ترین مذاکره و سریع‌ترین سیستم پخش عرضه محصول دست یابد.

نعمت بخش افزود: خصوصی سازی این شرکت خودروساز سبب شد تا خودروهای تولیدی از ۲ ستاره کیفی به سطح ۴ ستاره رسیده و شرکتی که در زمان تصدی دولت ضرر اعلام می‌کرد به سوددهی رسید. ضمن اینکه در زمینه نیروهای انسانی بعد از خصوصی سازی گروه بهمن خلاء‌های موجود در این خصوص را شناسایی و نیروی متخصص را جایگزین آن کرد. البته افزایش اشتغال برای یک هزار نفر و کسب عناوین کیفی و بهره وری نیز از دیگر دستاوردهای گروه بوده که توانسته طی سه سال متوالی به کسب رتبه برتر در زمینه‌ی کیفیت دست یابد. همچنین شرکت هایی که در گروه بهمن کارایی نداشتند و بیشتر در سطح یک دفتر در اقصی نقاط تهران مستقر بودند جمع آوری یا تلفیق شده‌اند تا بهره وری در سطح یک گروه خصوصی افزایش یابد.

وی گفت: در اصل خصوصی سازی به بقا، سود و بهره وری فکر می‌کند و یک سیستم خود کنترلی دارد، بنابراین مدیریت خصوصی که هم اهلیت داشته باشد و هم حقیقی به شمار آید را می‌توان در گروه بهمن شاهد بود، چرا که توانسته به صورت تخصصی فعالیت خود را ادامه دهد و بزرگترین صنایع تولیدی را بدون هیچگونه نمایش و خودنمایی ایجاد کند.

این فعال صنعت خودروسازی با تاکید براین که اصل سهامداران در گروه بهمن ادامه تولید و نگهداری اشتغال کشور و حتی ادامه توسعه است و هنوز توسعه در این گروه در جریان است و این نگاه ملی و حفظ اشتغال باید تشویق گردد، نه اینکه از سوی غافلین جنگ در جلوی پای آنها انداخته شود افزود: به همین جهت گروه بهمن علی رغم مشکلات تحریم و کاهش تولید هیچگونه تعدیل نیرو نداشته و ۴۰۰۰ هزار پرسنل خود را حفظ کرده است.

به نقل از روزنامه جهان صنعت احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان در رابطه با خصوصی سازی صنعت خودرو گفت: تجربه نشان داده دولت در هیچ مقطعی بنگاه دار خوبی نبوده است، بنابراین برای تحقق رشد و ارتقای صنعت خودروسازی باید خصوصی سازی واقعی در آن صورت گیرد.

وی در ادامه افزود: با خصوصی سازی، دخالت‌های دولت به حداقل خواهد رسید و بخش خصوصی بهتر از دولت قادر است علاوه بر حفظ منافع سهامداران، نسبت به اداره مجموعه و تامین خواسته‌های مصرف کنندگان اقدام کند که نمونه‌های موفق آن را در خودروسازان بزرگ جهانی شاهد بوده‌ایم.

وی گروه بهمن را یکی از نمونه‌های موفق خودروسازان خصوصی در کشور برشمرد که اگر امروز با مشکلاتی مواجه شده است، ناشی از تحریم هاست.

خواندن خبر در سایت منبع

مردودی خودروهای تهرانی‌ها در تست آلایندگی

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
مردودی خودروهای تهرانی‌ها در تست آلایندگی
سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از تغییر حدود مجاز آزمون آلایندگی در مراکز معاینه فنی خبر داد و گفت: آمارها نشان می دهد که ۳۹ درصد از خودروها به علت نقص فنی ،جهت اخذ معاینه فنی بیش از یکبار به مراکز مراجعه کردمد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حسین مقدم در خصوص تغییراتی در حدود مجاز آزمون سطح انتشار آلایندگی خودروها اظهار داشت: از چند ماه گذشته حدود مجاز اعلامی سازمان حفاظت محیط زیست که تعیین آن از وظایف قانونی آن سازمان است در یک آیتم تغییراتی داشته که به صورت سیستماتیک از ابتدای آبان ماه این تغییرات در سامانه سیمفا اعمال و اصلاح شده است.

سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با بیان اینکه کلیه خودروها براساس حدود مجاز جدید مورد ارزیابی و کنترل قرار می‌گیرند، توضیح داد: در این حدود مجاز اعلامی تنها شاخص «لامبدا» تغییر کرده است.

وی در خصوص آمار مراجعات به مراکز در هفت ماه توضیح داد: از ابتدای سال تا پایان مهر ماه ۹۵۲ هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کرده‌اند که در مقایسه با سال گذشته آمار مراجعات تغییری نداشته است.

مقدم در مورد علل مردودی خودروها با بیان اینکه ۳۹ درصد از خودروها به علت نقص فنی، جهت اخذ معاینه فنی بیش از یکبار به مراکز مراجعه کردند. گفت: ۳۲ درصد از خودروها در آزمون آلایندگی، ۸ درصد در آزمون هم راستایی چرخ‌ها، ۵ درصد در آزمون کمک فنر، ۱۲ درصد در آزمون تست ترمز و ۱۴ درصد در نواقص عیوب ظاهری مردود شدند.

وی همچنین در خصوص اقبال و استفاده شهروندان از سامانه نوبت دهی آنلاین با بیان اینکه حدود دو سال از راه اندازی این سامانه می‌گذرد و خوشبختانه در حال حاضر از کلیه ظرفیت‌های تعریف شده در این سامانه شهروندان استفاده می‌کنند و حتی زمان‌های تعیین شده ۳ تا ۴ روز پس از هر تاریخ تکمیل است. گفت: به نظر می‌رسد خدمات این سامانه در مدیریت طول صف و حداقل رساندن معطلی، به شهروندان کاملا معرفی شده وتعداد تماس‌های مردمی در هنگام قطعی این سامانه که گاها برای بروز رسانی توسط سازمان فناوری شهرداری تهران اتفاق می‌افتد موید این مسئله است.

خواندن خبر در سایت منبع

پارس‌خودرو در ماه مهر چه تعداد خودرو تولید کرد؟

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
پارس‌خودرو در ماه مهر چه تعداد خودرو تولید کرد؟
سامانه کدال آخرین آمار تولیدات پارس‌خودرو و میزان فروش این خودروساز تا انتهای مهر ۹۸ را منتشر کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، گزارش فعالیت یک ماهه منتهی به ۳۰ مهر ۹۸ نشان می‌دهد که پارس‌خودرو به میزان فروش ۴۴۶، ۴۷۶ میلیون ریال دست پیدا کرده است. وضعیت فروش این خودروساز نسبت به ماه گذشته بهبود داشته زیرا در ماه شهریور میزان فروش ۳۴۵، ۰۹۲ میلیون ریال ثبت شده است.Array

اگر بخواهیم نگاهی به وضعیت تولید خودرو داشته باشیم تنها محصولات گروه برلیانس، گروه X۱۰۰ و خانوداده Q۲۰۰ توسط پارس‌خودرو در مهر ماه تولید شده‌اند و میزان تولیدات سایر محصولات شامل گروه رنو، ریچ P۲۷ و ون دولوکس صفر است. یکی از نکات قابل توجه، مقایسه میزان تولید برلیانس نسبت به ماه گذشته است که تعداد تولیدات به ترتیب در ماه‌های شهریور و مهر ۵ و ۱۰۹ دستگاه است.

گروه X۱۰۰ نیز که شامل محصولات پراید می‌شود تعداد ۶، ۵۰۸ دستگاه در ماه مهر ۹۸ تولید شده است. تعداد تولیدات این گروه نسبت به ماه قبل با کاهش مواجه بوده زیرا رقم ۸، ۹۱۲ دستگاه در شهریور برای آن ثبت شده بود. گروه Q۲۰۰ نیز مربوط به کوئیک می‌شود که از آن در ماه مهر ۳۱ دستگاه تولید شده که نسبت به ماه قبل بیشتر است. از این گروه در ماه شهریور تنها ۵ دستگاه به تولید رسید. لازم به ذکر است که تولید محصولات گروه X۱۰۰ و Q۲۰۰ به صورت حق‌الزحمه‌ای برای شرکت سایپا انجام می‌شود.

این نکته را باید گفت که از ابتدای سال مالی تا پایان مهر ۹۸ تعداد ۱۹۳ خودرو از گروه برلیانس تولید شده است. آمار در مورد خودروهای گروه X۱۰۰‌ یعنی انواع پراید تا آخر مهر نیز رقم ۵۱، ۵۶۶ دستگاه را نشان می‌دهد.

پارس‌خودرو در ماه مهر چه تعداد خودرو تولید کرد؟ - 6پارس‌خودرو در ماه مهر چه تعداد خودرو تولید کرد؟ - 7

منبع: گسترش‌نیوزArray

خواندن خبر در سایت منبع

صاحبان خودروهای فرانسوی در بازار به دردسر افتادند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
صاحبان خودروهای فرانسوی در بازار به دردسر افتادند
رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو با بیان اینکه در بخش خودورهای اروپایی نمی‌توان تأمین قطعات را به صورت مسافری انجام داد، گفت: مروز مهمترین مشکل تأمین قطعات خودروهای اروپایی از جمله محصولات رنو در بازار است.

- اخبار اقتصادی -

علیرضا نیک آیین در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه در حال حاضر صاحبان خودروهای چینی و خودروهای بالای ۲۰۰ میلیون تومان در بازار برای تأمین قطعات یدکی دچار مشکل شده‌اند، اظهار داشت: در بخش خودروهای چینی برخی از قطعات در بازار نیست و در مقطعی همان قطعات که بعضا الکترونیکی هستند با چندین برابر قیمت به فروش می‌رسند. همین موضوع عاملی شده تا خریداران خودروهای چینی در تعمیر خودروهای خود به دردسر بیفتند.

وی با اشاره به اینکه در بخش ماشین‌های چینی و کره‌ای تاحدودی تأمین قطعات مشکل نیست، افزود: امروز مهمترین مشکل تأمین قطعات خودروهای اروپایی از جمله محصولات رنو در بازار است. به نحوی که مشتری این خودروها در صورت خرابی خودرو نمی‌تواند به راحتی خودروی خود را تعمیر کند.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو با تأکید براینکه در بخش خودورهای اروپایی نمی‌توان تأمین قطعات را به صورت مسافری انجام داد، گفت: اعمال تحریم‌ها عاملی شده تا خودروسازان اروپایی که حاضر به همکاری با خودروسازان ایرانی بودند بازار ایران را ترک کنند. همین امر تأمین قطعات این خودروها را در بازار کشور دچار مشکل کرده است.

نیک آیین با اعلام اینکه در بخش خودورهای فولکس واگن نیز تأمین قطعات با مشکل صورت می‌گیرد، گفت: نمایندگی‌ها در تأمین قطعات مستأصل شده‌اند و نمی‌توانند مشکلات مردم را برطرف کنند. در این رابطه دولت باید تمهیدات لازم را انجام دهد تا یک شرکت به صورت واسطه تأمین قطعات این خودورها را انجام دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع خودروهای وارداتی/ کولیوس ۷۵۰ میلیون تومان شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع خودروهای وارداتی/ کولیوس ۷۵۰ میلیون تومان شد
قیمت انواع خودروهای داخلی در بازار را مشاهده می کنید.

جدول زیر نشان دهنده قیمت خودروهای وارداتی در بازار است.

قیمت انواع خودروهای وارداتی/ کولیوس ۷۵۰ میلیون تومان شد - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

موافقت نمایندگان مجلس با عضویت ایران در یاسا

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
نمایندگان امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند. با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند.

سامانه ثبت اموال مقامات و مسئولان در بهارستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این ستاد به نمایندگان کد «ثنا» ارائه می‌کند؛ کدی که با استفاده از آن، نمایندگان اموال و دارایی‌های خود را در سامانه ثبت می‌کنند. بر اساس اصل ۱۴۲ قانون اساسی اموال و دارایی‌های مسئولان و مقامات نظام، قبل و بعد از مسئولیت از سوی قوه قضائیه رسیدگی شود تا برخلاف حق افزایش نیابد.

گام‌ها و برجام …

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اکنون فعالیت در فردو از سر گرفته شده است؛ گام چهارم علاوه بر فعال شدن فردو یک هشدار جدی به طرف‌های غربی است که اگر انفعال اروپا در زمینه تعهداتش در برجام ادامه پیدا کند در گام‌های بعدی قطعا محدوده بازرسی‌ها، تعداد بازرسان و سطح غنی سازی تغییر خواهد کرد؛ گام‌هایی که مسئولیت عواقب آن که در عمل فروپاشی برجام است برعهده اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خواهد بود.

اجرای ناقص تخریب بنا‌های متجاوز به حریم رودخانه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در حالیکه حکم تخریب ۲۳ بنا متجاوز به حریم رودخانه فرحزاد صادر شده بود، اما در روز اجرا، این حکم به صورت ناقص عملیاتی شد. از احکام تخریبی گرفته شده، فقط ۱۳ مورد به مرحله اجرا رسید که ماجرا دیر رسیدن پلیس بود و محدودیت‌هایی که در زمان اجرای حکم بوجود آمد. رودخانه فرحزاد از آن دست رودخانه‌هایی است که اگر نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه باران به صورت رگباری ببارد، بروز سیلاب در آنجا اجتناب ناپذیر است، سیلی که اگر این بنا‌ها در مسیر آن باشد می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را برای مردم به همراه داشته باشد.

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل

بازتاب یک گزارش!

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است و رقابت در این حوزه تولیدی را با مشکل مواجه کرده است برای اطلاع بیشتر گزارش همکارمان آذری بقا را پیگیری نمایید.

اخبار بیشتر